Eurajoen talonhaltijaluetteloja


                                         Lasse Iso-Iivari

                                       1.9.2006, 7.4.2019

                                                 Etusivulle

    Talo kylä pitäjä 1939  luonne manttaali

ryhmä nro isännyys suk. etunimi patronyymi suku-/talonnimi              syntynyt      pitäjä         vihitty      pitäjä         kuollut       pitäjä

    Isopere Auvi Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Olof Anderss
         1634-43        Matts Olofss
         44-46            Agneta Andersd                                                                                         h 1656        Eurajoki
         1647-64    po  Lars Mattss Isopere                                                          1651                        1664-65       Euraj
                          Brita                                                                      1650                        h 1.5.1651    Eurajoki
249 626                   Brita Jöransd                                 1625                         1665-66      Euraj          3.2.1710      Eurajoki
249 625  1666-93    II  Escil Johanss Mattila                           1636          Kiuk           1665-66      Euraj          10.2.1707     Eurajoki
         1694-1710  po  Matts Larss Isopere                             1653          Euraj          1679         Kiuk           22.2.1710     Eurajoki
                          Lisa Johansd Mattila                                        Kiuk           1679         Kiuk
         1722-      vä? Johan Johanss                                   1667                                                     21.2.1738     Eurajoki
                          Anna                                                                                                   173x          Euraj
                    po  Anders Johanss Isopere                          k 12.11.1701  Eurajoki       25.12.1725   Eurajoki       31.5.1763     Eurajoki
                          Maria Mårtensd Osoi                           1702          Euraj          25.12.1725   Eurajoki       18.7.1775     Eurajoki
         1747-          Simon Ericss Rauvola                            15.9.1711     Eurajoki       27.10.1734   Eurajoki       7.8.1784      Eurajoki
                          Brita Henricsd                                0.9.1714                     27.10.1734   Eurajoki       27.4.1786     Eurajoki
                    po  Michel Simonss Isopere                          14.8.1737     Eurajoki       26.11.1761   Eurajoki       24.8.1819     Eurajoki
                          Maria Johansd Laurila                         26.7.1740     Eurajoki       26.11.1761   Eurajoki       20.7.1810     Eurajoki
                    vä  Matts Ericss                                    16.9.1757     Eurajoki       20.12.1787   Eurajoki       26.8.1833     Eurajoki
                          Lisa Michelsd Isopere                         20.10.1768    Eurajoki       20.12.1787   Eurajoki       11.2.1833     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Isopere                            8.4.1792      Eurajoki       15.11.1818   Eurajoki       22.5.1861     Eurajoki
                          Lovisa Mattsd Ek                              19.3.1792     Eura           15.11.1818   Eurajoki       29.12.1840    Eurajoki
                        Vuojoen


    Keiri l. Kieri Auvi Eurajoki

  1 999                 autio
         1643-66        Simon Michelss
                          Lisa
         1667       po  Henric Simonss Keiri
                          Brita
         1668-70    ve  Paul Simonss Keiri                              1644          Euraj
                          Walborg
         1671-97    sa  Henric Simonss Keiri
                          Brita
         1698-          Anders Thomass                                                Kiuk           27.11.1693   Eurajoki       1.7.1737      Eurajoki
                          Lisa Josefsd                                  1663                         27.11.1693   Eurajoki       h 1.11.1741   Eurajoki
         172x-      po  Johan Anderss Keiri                             0.12.1690                                                13.6.1776     Eurajoki
                          Maria Clemetsd                                1684                                                     9.5.1749      Eurajoki
                    po  Matts Johanss Keiri                             20.2.1713     Euraj          28.5.1738    Eurajoki       29.4.1787     Eurajoki
                          Maria Marcusd Kahari                          15.9.1714     Euraj          28.5.1738    Eurajoki       27.3.1775     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Keiri                              0.7.1741      Euraj          25.10.1770   Eurajoki       25.8.1823     Eurajoki
                          Maria Mattsd Lauri                            19.7.1747     Eurajoki       25.10.1770   Eurajoki       17.9.1835     Eurajoki
                        Vuojoen


    Keiri Auvi Eurajoki  lb.

                    vä  Michel Michelss Iso-Löytty                      7.9.1763      Luvia          15.10.1793   Eurajoki       20.3.1838     Eurajoki
                          Maria Johansd Keiri                           0.6.1774      Euraj          15.10.1793   Eurajoki       18.5.1851     Eurajoki
         1844-          Isac Michelss Hyppinki                          5.1.1807      Kiukainen      25.3.1831    Kiukainen      Nakkila       1852
                          Mariana Andersd                               24.12.1809    Harj           25.3.1831    Kiukainen
         1854-56        Johan Fredric Fredricss                         15.9.1830     Kiukainen      7.11.1852    Kiukainen      Pihlaukseen
                          Fredrica Sofia Johansd                        15.9.1827     Eurajoki       7.11.1852    Kiukainen
         1859-          Johan Isac Samuless Siik                        19.1.1832     Lappi          27.1.1856    Lappi          27.9.1888     Eurajoki
                          Maria Lisa Mattsd                             6.9.1826      Lappi          27.1.1856    Lappi          17.10.1883    Eurajoki
                    po  Johan Isac Johanss Siik                         14.4.1859     Lappi          29.10.1883   Eurajoki
                          Fredrica Mattsd                               3.3.1860      Eurajoki       29.10.1883   Eurajoki


    Laurila Auvi Eurajoki

                        Paul Anderss
993 411  1634-44        Simon Mattss                                                                 1648-49                     h 1657        Eurajoki
993 412                   Magdalena
                          Lisa                                                                       1648-49
993 409  1646-65    po  Lars Simonss Laurila                                                         < 1656                      h 16.4.1665   Eurajoki
993 410                   Johanna                                                                    1640-42                     h 1652        Eurajoki
                          Ursula                                                                     < 1656
993 407             po  Stefan Larss Laurila                                                         1662-63                     1664-65       Euraj
993 408  80-84            Magdalena Jacobsd                             0.6.1628                     1665-66      Euraj          18.9.1712     Eurajoki
         1667-79    II  Josef Simonss                                                                1665-66      Euraj
993 375  1685-1713  po  Michel Stefanss (Laurila)                       1667          Euraj
993 376                   Maria Mattsd                                                               20.11.1687   Eurajoki       > 1712
                          Brita Henricsd
993 349  1722-      po  Matts Michelss Laurila                          k 31.7.1690   Eurajoki                                   21.11.1751    Eurajoki
993 350                   Walborg Nilsd Vaimala                         k 17.4.1684   Eurajoki                                   8.4.1752      Eurajoki
993 317             vä  Johan Johanss                                   0.3.1713                     1739         Euraj          22.6.1774     Eurajoki
993 318                   Maria Mattsd Laurila                          0.8.1721      Euraj          30.6.1776    Eurajoki       14.1.1802     Eurajoki
                    II  Johan Thomass Taano                             0.2.1721      Euraj          30.6.1776    Eurajoki       21.3.1802     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Laurila                           10.12.1742    Eurajoki       1.11.1767    Eurajoki       22.11.1804    Eurajoki
                          Maria Thomasd Eskola                          9.2.1745      Eurajoki       1.11.1767    Eurajoki       26.2.1829     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Laurila                           0.4.1769      Euraj          18.6.1793    Eurajoki       16.1.1803     Eurajoki
                          Anna Johansd Laurila                          4.8.1768      Eurajoki       15.1.1804    Eurajoki       17.6.1839     Eurajoki
                    II  Anders Jacobss Rantapere                        29.11.1765    Eurajoki       15.1.1804    Eurajoki       1.1.1844      Eurajoki
                        Vuojoen


    Laurila Auvi Eurajoki  lb.

         1833-34        Alexander Anderss Österman                      4.3.1792      Rymättylä      31.12.1830   Rauma mlk      Rauma         1834
                          Maria Johansd                                 27.6.1784     Taivassalo     24.11.1811   Taivassalo     15.4.1830     Rauma mlk
                          Eva Andersd Ala-Kaila                         25.4.1805     Laitila        31.12.1830   Rauma mlk
         1835           Matts Jacobss Roslander                         18.9.1784     Eurajoki       3.5.1840     Eura           7.4.1859      Eurajoki
                          Lena Johansd                                  13.7.1789     Eurajoki       28.12.1813   Eurajoki       4.7.1835      Eurajoki
                          Justina Jonasd Jung                           27.1.1792     Raum mlk       3.6.1837     Eurajoki       30.9.1839     Eurajoki
                          Caisa Thomasd                                 12.4.1801     Eurajoki       3.5.1840     Eura           23.9.1869     Eurajoki
         1836-          Isac Carlss Cajander                            23.11.1806    Rauma mlk      6.7.1828     Lappi          22.10.1880    Eurajoki
                          Lovisa Johansd Isotalo                        5.3.1809      Lapp           6.7.1828     Lappi          27.2.1864     Eurajoki


    Pentti Auvi Eurajoki

                        Eric Jöranss
         1634-44        Bengt Ericss
         51-52            Margareta Marcusd
         1647-49    po  Mårten Bengtss Pentti
         1656-60        Mårten Mattss?                                                               1667
                          Agneta
                          Margareta                                                                  1667
         1662-64        Johan Mårtenss
                          Walborg
         1666-71    sa  Mårten Mattss                                                                1667
                          Agneta
                          Margareta                                                                  1667
993 397  1672-1700      Matts Johanss                                   1626                                                     31.8.1712     Eurajoki
993 398                   Lisa Simonsd                                  1645                                                     6.2.1709      Eurajoki
993 365  1701-      po  Anders Mattss Pentti                            1671          Euraj          22.11.1730   Eurajoki       1.5.1735      Eurajoki
993 366                   Lisa Thomasd Kauppi?                          1680                         30.6.1694    Eurajoki       6.4.1730      Eurajoki
                          Brita Michelsd                                                             22.11.1730   Eurajoki
993 335             vä  Matts Johanss                                   0.2.1698                     1720         Euraj          8.8.1760      Eurajoki
993 336                   Walborg Andersd Pentti                        0.5.1690      Euraj          1720         Euraj          28.1.1758     Eurajoki
                    vä  Anders Gunnarss Ulberg                          27.1.1726     Eura           19.4.1752    Eurajoki       7.5.1773      Eurajoki
                          Walborg Mattsd Pentti                         0.1.1727      Euraj          9.11.1775    Eurajoki       4.8.1781      Eurajoki
                    II  Matts Mårtenss                                  28.7.1741                    1793         Lapp           21.11.1803    Eura
                          Margareta Henricsd Marttila                   9.7.1739      Eurajoki       8.12.1783    Eura           23.3.1792     Eura
                    po  Matts Anderss Pentti                            25.1.1753     Eurajoki       28.10.1777   Eurajoki       15.2.1817     Eurajoki
                          Maria Johansd Juvala                          15.1.1755     Eurajoki       28.10.1777   Eurajoki       6.3.1823      Eurajoki
                        Vuojoen


    Pentti Auvi Eurajoki  lb.

                    ve  Johan Anderss Pentti                            1769          Euraj          1.7.1802     Eurajoki       22.4.1839     Eurajoki
                          Maria Johansd Laurila                         28.5.1776     Eurajoki       1.7.1802     Eurajoki       21.9.1835     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Pentti                            30.4.1810     Eurajoki       30.6.1836    Eurajoki       Luvia         1844
                          Maria Henricsd Serenius                       3.4.1806      Lapp           30.6.1836    Eurajoki
         1844-          Johan Johanss                                   1.1.1820      Eurajoki       29.10.1843   Eurajoki       22.7.1877     Eurajoki
                          Serafia Adamsd                                25.8.1825     Pori mlk       29.10.1843   Eurajoki
                    vä  Isac Isacss Lavén                               6.7.1851      Eurajoki       27.12.1877   Eurajoki       rippikirja    1886: 2
                          Wilhelmina Johansd Pentti                     21.7.1853     Eurajoki       27.12.1877   Eurajoki
         1890-91        Gustaf Erland Wilhelminass Rostedt              10.3.1855     Eurajoki       10.2.1878    Eurajoki       rippikirja    1886: 185
                          Wilhelmina Fredricasd                         9.5.1851      Eurajoki       10.2.1878    Eurajoki


    Antti Hankkila Eurajoki

                        Eric Ericss
         1634-81        Jacob Ericss                                                                 < 1634
                          Margareta                                                                  < 1634
         1682-1702  po  Paul Jacobss Antti                              1644          Euraj          1668                        < 1707        Euraj
                          Caisa Mårtensd                                1630                         1668                        27.6.1722     Eurajoki
         1703-      po  Marcus Paulss Antti                             1676          Euraj          1740                        18.1.1749     Eurajoki
                          Margareta Paulsd Pirilä                       1673          Euraj          5.1.1702     Eurajoki       20.4.1736     Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                1.1.1699                     2.12.1750    Eurajoki       30.5.1755     Eurajoki
                    II  Michel Johanss Mullberg                         1689                         4.12.1755    Eurajoki       2.2.1766      Eurajoki
                    po  Henric Marcuss Antti                            5.12.1707     Eurajoki       31.3.1730    Eurajoki       7.9.1749      Eurajoki
                          Maria Persd Köykkä                            3.2.1707      Eurajoki       23.9.1750    Eurajoki       31.3.1796     Eurajoki
                    II  Matts Anderss                                   6.1.1710                     23.9.1750    Eurajoki       7.4.1753      Eurajoki
                    vä  Matts Paulss Tapani                             0.2.1722      Euraj          10.10.1756   Eurajoki       27.3.1767     Eurajoki
                          Lisa Henricsd Antti                           0.10.1736     Euraj          25.3.1768    Eurajoki       18.10.1810    Eurajoki
                    II  Johan Johanss                                   7.3.1736      Raum mlk       25.3.1768    Eurajoki       1.11.1816     Eurajoki
                    vä  Gustaf Michelss Siuttila                        25.11.1753    Rauma mlk      5.2.1782     Eurajoki       10.9.1801     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Antti                             23.11.1760    Eurajoki       20.1.1803    Eurajoki       14.7.1815     Eurajoki
                    II  Michel Thomass Setälä                           20.1.1763     Eurajoki       20.1.1803    Eurajoki       21.5.1824     Eurajoki
         1816-      po  Gustaf Gustafss Antti                           26.12.1781    Eurajoki       5.12.1816    Eurajoki       20.5.1851     Eurajoki
                          Lena Mattsd Hulola                            22.12.1785    Eurajoki       5.12.1816    Eurajoki       2.7.1870      Eurajoki
         182x-          Aspön [Rauma mlk] 
         188x-          Emanuel Gustafss                                18.1.1832     Eurajoki       4.10.1868    Eurajoki
                          Lena Justina Mattsd                           3.4.1834      Eurajoki       7.12.1858    Eurajoki       30.11.1867    Eurajoki
                          Justina Gustafsd Pihl                         2.4.1845      Eurajoki       4.10.1868    Eurajoki


    Heikku Hankkila Eurajoki

                        Johan Larss                                                                                              h 1647        Euraj?
                        Henric Olofss
         1634-61        Paul Johanss                                                                                             h 30.3.1679   Eurajoki
                          Margareta
         1663-73        Paul Larss                                                                                               Juurukseen
                          Margareta
  1 999                 autio
         1676-97        Paul Simonss
                          Walborg
         1698           Hans Simonss
         1699-1702      Johan Amnelin [Nurkilta]
                          Brita
         1703-04    po  Johan Johanss Heikku                                                         9.11.1702    Eurajoki
         09-10            Caisa Paulsd                                                               9.11.1702    Eurajoki
249 335  1713-39        Michel Henricss Falttu                          k 25.9.1689   Eurajoki       9.10.1710    Eurajoki       26.9.1739     Eurajoki
249 336                   Anna Mattsd Hyörtti                           1689                         9.10.1710    Eurajoki       18.10.1757    Eurajoki
249 167  1740-      vä  Henric Henricss Tohka                           14.12.1706    Eurajoki       4.10.1730    Eurajoki       2.12.1780     Eurajoki
249 168                   Maria Michelsd Heikku                         13.8.1711     Eurajoki       4.10.1730    Eurajoki       11.4.1780     Eurajoki
                    vä  Matts Mattss Heinilä                            k 6.8.1729    Rauma mlk      9.6.1754     Eurajoki       14.4.1756     Eurajoki
                          Anna Henricsd Heikku                          13.10.1735    Eurajoki       10.1.1758    Eurajoki       26.2.1821     Eurajoki
                    II  Eric Mattss Maijala                             18.4.1735     Luvia          10.1.1758    Eurajoki       6.2.1793      Eurajoki
                    po  Eric Ericss Heikku                              6.1.1766      Eurajoki       25.10.1785   Eurajoki       25.12.1823    Eurajoki
                          Lisa Mattsd Haukka                            6.4.1764      Eurajoki       25.10.1785   Eurajoki       13.2.1849     Eurajoki
                    po  Johan Ericss Heikku                             18.12.1791    Eurajoki       18.6.1821    Eurajoki       27.8.1881     Eurajoki
                          Johanna Lovisa Ericsd Tahkoniemi              1.5.1802      Eurajoki       18.6.1821    Eurajoki       13.11.1889    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Heikku                            2.8.1822      Eurajoki       15.2.1846    Eurajoki
                          Lena Gustafsd Tenlén                          9.4.1824      Eurajoki       15.2.1846    Eurajoki
         -1911      po  Fredric Johanss Heikku                          10.10.1865    Eurajoki       9.7.1891     Euraj          1911          Euraj
                          Edla Maria Johansd Pirilä                     12.6.1870     Eura           9.7.1891     Euraj          1948          Euraj
         1917-60    po  Paavo Fredrik Fredrikinp Heikku
                          Aili Lepistö                                                               1928

                          
    Hyörtti Hankkila Eurajoki

249 823                 Simon Mattss                                                                                             h 9.9.1655    Eurajoki
249 821  1634-57    po  Clemet Simonss Hyörtti                                                                                   h 1657        Eurajoki
249 822                   Caisa Mattsd                                                                                           h 1667        Eurajoki
                    II  N. N.                                                                                                    h 1663        Euraj?
249 667  1658-75    po  Matts Clemetss Hyörtti                          1636          Euraj          1657                        1675          Euraj
249 668  76-88            Lisa                                                                       1657                        < 1695        Euraj
249 665  1689-1713  po  Matts Mattss Hyörtti                            1658          Euraj          30.9.1683    Eurajoki       22.10.1727    Eurajoki
                          N. N.                                                                      1677                        1678?
249 666                   Maria Larsd Junni                             1663          Euraj          30.9.1683    Eurajoki       1.12.1745     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Hyörtti                            k 12.8.1698   Eurajoki       2.10.1766    Eurajoki       13.7.1772     Eurajoki
                          Lisa Johansd                                  0.10.1687                    1718                        28.3.1765     Eurajoki
                          Brita Christersd                              29.9.1713                    2.10.1766    Eurajoki       rippikirja    1771: 163
                    po  Matts Mattss Hyörtti                            2.2.1719      Euraj          14.9.1740    Hinnerjoki     11.3.1762     Eurajoki
                          Magdalena Henricsd Airila                     14.7.1720     Hinnerjoki     12.6.1763    Eurajoki       3.1.1796      Eurajoki
                    II  Anders Johanss Simula                           30.10.1727    Eurajoki       12.6.1763    Eurajoki       27.8.1802     Eurajoki
                    po  Henric Mattss Hyörtti                           18.10.1741    Eurajoki       1762         Euraj          20.11.1813    Eurajoki
                          Lisa Andersd Juurus                           4.11.1744     Eurajoki       1762         Euraj          25.3.1814     Eurajoki
                    po  Johan Henricss Hyörtti                          7.8.1770      Eurajoki       7.5.1795     Eurajoki       30.4.1823     Eurajoki
                          Lisa Johansd Kahari                           29.10.1773    Eurajoki       7.5.1795     Eurajoki       20.2.1847     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Hyörtti                           5.10.1795     Eurajoki       18.12.1817   Eurajoki       14.12.1826    Eurajoki
                          Justina Thomasd Mikola                        8.9.1796      Eurajoki       27.12.1827   Eurajoki       27.2.1839     Eurajoki
                    II  Benjamin Petterss Helo                          26.5.1807     Rauma mlk      27.12.1827   Eurajoki       4.10.1868     Eurajoki
                    po  Johan Gustaf Johanss Hyörtti                    6.6.1820      Eurajoki       16.5.1843    Eurajoki       11.3.1875     Eurajoki
                          Caisa Isacsd Mankka                           3.12.1815     Eurajoki       16.5.1843    Eurajoki
         1850-          Gustaf Henricss Hunsala                         22.3.1815     Lapp           23.5.1865    Eurajoki
                          Lovisa Efraimsd Mattila                       23.8.1818     Lappi          23.8.1840    Lappi          13.12.1861    Eurajoki
                          Maria Hedvig Johansd Tarkki                   25.1.1829     Eurajoki       23.5.1865    Eurajoki
                    po  Johan Gustafss Hyörtti                          18.2.1843     Lappi          8.12.1874    Eurajoki
                          Agata Ottiliana Samuelsd Lauri                16.5.1841     Rauma mlk      8.12.1874    Eurajoki

         1913-          Kustaa Heinonen


    Juurus Hankkila Eurajoki

                        Clemet Mattss
         1634-45        Clemet Jacobss
                          Brita
         1646-51    vä  Clemet Thomass                                                               1644-45
                          Brita Clemetsd Juurus                                                      1644-45
  1 999                 autio
         1674-75        Paul Larss [Heikulta]
                          Margareta
         1676-97    po  Jacob Paulss Juurus                             1650                         5.1.1679     Eurajoki
                          Margareta Simonsd                                                          5.1.1679     Eurajoki
         1700-09        Thomas Ericss
                          Margareta Henricsd
  1 999                 autio
         1713           Matts Jöranss
                          Maria Henricsd
         1724-          Johan Mattss                                    1686                                                     12.2.1750     Eurajoki
                          Maria Jacobsd                                 20.3.1695                                                24.4.1776     Eurajoki
                    vä  Anders Henricss                                 0.11.1699                    1733         Euraj          22.3.1776     Eurajoki
                          Brita Johansd Juurus                          0.10.1710                    1733         Euraj          15.5.1781     Eurajoki
                    po  Anders Anderss Juurus                           0.10.1733     Euraj          6.6.1762     Eurajoki       16.7.1777     Eurajoki
                          Maria Ericsd Tahkoniemi                       1738          Euraj          1782         Euraj          26.6.1816     Eurajoki
                    II  Johan Mattss Suutala                            23.3.1742     Eurajoki       20.10.1777   Eurajoki       8.3.1781      Eurajoki
                    III Eric Thomass                                    22.5.1758     Koke           1782         Euraj          20.1.1827     Eurajoki
                    po  Michel Anderss Juurus                           7.8.1765      Eurajoki       3.6.1790     Eurajoki       12.10.1804    Eurajoki
                          Caisa Mattsd Lauri                            9.5.1766      Eurajoki       18.3.1806    Eurajoki       24.12.1822    Eurajoki
                    II  Eric Michelss Puntari                           24.3.1764     Pyhäranta      29.6.1824    Pyhäranta      11.3.1837     Eurajoki
                          Maria Carlsd Setälä                           9.2.1780      Pyhäranta      29.6.1824    Pyhäranta      1.2.1859      Eurajoki
                    po  Johan Michelss Juurus                           24.12.1791    Eurajoki       22.3.1818    Rauma mlk      17.1.1869     Eurajoki
                          Lena Simonsd                                  22.7.1780     Pyhämaa        22.3.1818    Rauma mlk      2.1.1862      Eurajoki
                    po  Johan Fredric Johanss Juurus                    21.3.1819     Eurajoki       15.2.1844    Eurajoki       28.1.1882     Eurajoki
                          Justina Isacsd Munkkila                       28.6.1822     Eurajoki       15.2.1844    Eurajoki       23.5.1879     Eurajoki
                    po  Johan Fredric Johanss Juurus                    9.4.1856      Eurajoki                                   Väkkärään
                    ^v  Isac Isacss Yli-Hauta                           9.11.1846     Lappi          28.6.1870    Eurajoki       26.6.1885     Eurajoki
                          Lena Christina Johansd Juurus                 17.5.1845     Eurajoki       28.6.1870    Eurajoki       1.12.1889     Eurajoki


    Munkkila Hankkila Eurajoki

         1634-73        Simon Michelss                                                               1639-43
                          Brita Simonsd                                                              1639-43
         1674-89    po  Johan Simonss Munkkila                          1655          Euraj
         1690-1713  ve  Marcus Simonss Munkkila                         1658          Euraj          1689                        26.3.1734     Eurajoki
                          Brita Simonsd                                 1652                         1689                        21.4.1730     Eurajoki
                    vä  Jacob Gustafss                                  0.7.1686                     1719         Euraj          2.10.1761     Eurajoki
                          Anna Marcusd Munkkila                         20.9.1698     Euraj          1719         Euraj          28.2.1773     Eurajoki
                    po  Anders Jacobss Munkkila                         0.9.1719      Euraj          16.6.1745    Eurajoki       6.10.1765     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 11.7.1724     Euraj          23.10.1766   Eurajoki       15.6.1807     Eurajoki
                    II  Michel Johanss Mikkilä                          1735          Lapp           23.10.1766   Eurajoki       17.8.1811     Eurajoki
                    vä  Eric Johanss Pietilä                            28.2.1743     Lapp           12.6.1770    Eurajoki       5.6.1809      Eurajoki
                          Lisa Andersd Munkkila                         25.11.1750    Eurajoki       12.6.1770    Eurajoki       2.3.1819      Eurajoki
                    po  Eric Ericss Munkkila                            4.7.1776      Eurajoki       1803         Lapp           3.5.1838      Eurajoki
                          Lena Andersd                                  27.10.1779    Lapp           1803         Lapp           15.4.1853     Eurajoki
                    vä  Isac Anderss Pertola                            28.11.1789    Lapp           24.10.1815   Eurajoki       16.11.1853    Eurajoki
                          Regina Ericsd Munkkila                        22.10.1792    Eurajoki       24.10.1815   Eurajoki       1.10.1857     Eurajoki
                    po  Isac Isacss Munkkila                            15.11.1825    Eurajoki       25.10.1849   Eurajoki       26.6.1867     Eurajoki
                          Agata Abrahamsd Yli-Nuoranne                  17.2.1817     Eura           25.10.1849   Eurajoki       28.4.1880     Eurajoki
                    po  Isac Erland Isacss Munkkila                     22.3.1852     Eurajoki       10.2.1880    Eurajoki
                          Amanda Johansd Heikku                         29.9.1857     Eurajoki       10.2.1880    Eurajoki
         1923-      vä  Kustaa Selim Lehtinen                           20.2.1899
                          Elli Elviira Munkkila


    Anttila Huhta Eurajoki

                        Matts Jacobss
         1634-38        Henric Simonss
                          Brita
         1639-52    vä  Nils Lucass                                                                                              1653-55       Euraj
         56-60            Brita Henricsd Anttila
         1661-1704  po  Simon Nilss Anttila                             1637-40       Euraj          1661
                          Gertrud                                                                    1661
         1709-      po  Henric Simonss Anttila                          1669          Euraj          27.10.1701   Eurajoki       25.4.1731     Eurajoki
                          Walborg Sigfridsd                             1680                         27.10.1701   Eurajoki       16.8.1753     Eurajoki
                    po  Simon Henricss                                  8.8.1711      Eurajoki       1780                        23.2.1796     Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  1709                         1.1.1733     Eurajoki       25.10.1749    Eurajoki
                          Maria Ericsd                                  1700                         8.4.1750     Eurajoki       26.1.1779     Eurajoki
                          Walborg Nilsd                                 1724                         1780                        5.11.1810     Eurajoki


    Uusi-Anttila Huhta Eurajoki

249 331                 Matts Mårtenss                                  25.8.1695                                                27.3.1763     Eurajoki
249 332                   Walborg Hansd                                 1.5.1689                                                 7.1.1763      Eurajoki
249 165  1760-      vä  Matts Jöranss                                   19.9.1722                    1748                        11.3.1782     Eurajoki
249 166                   Caisa Mattsd Anttila                          10.11.1720                   1748                        24.6.1786     Eurajoki
249  83             po  Matts Mattss Uusi-Anttila                       12.9.1749                    4.10.1772    Eurajoki       14.9.1808     Eurajoki
249  84                   Maria Henricsd Heikku                         14.12.1742    Eurajoki       4.10.1772    Eurajoki       27.11.1808    Eurajoki
249  41             vä  Matts Henricss Laurila                          25.8.1763     Eurajoki       4.6.1789     Eurajoki       4.7.1843      Eurajoki
249  42                   Lisa Mattsd Uusi-Anttila                      5.7.1773      Eurajoki       4.6.1789     Eurajoki       8.11.1838     Eurajoki
249  21             po  Isac Mattss Uusi-Anttila                        11.10.1794    Eurajoki       1.11.1820    Eurajoki       26.12.1835    Eurajoki
249  22                   Lovisa Gustafsd Uusi-Marttila                 29.9.1798     Eurajoki       1.11.1820    Eurajoki       10.9.1875     Eurajoki
         -1860      po  Isac Wilhelm Isacss Uusi-Anttila                15.6.1820     Eurajoki       5.11.1844    Eurajoki       Vanha-Simulaan
                          Lena Lovisa Johansd Vanha-Simula              20.8.1823     Eura           5.11.1844    Eurajoki
                        Vanha-Simulan
                        Gustaf Mattss Nestén                            12.12.1791    Laitila        12.6.1828    Eura           1.11.1864     Eurajoki
                          Johanna Lovisa Johansd Homén                  1.8.1793      Eura           5.1.1826     Eura           10.11.1826    Eurajoki
                          Wilhelmina Constantina Nilsd Gyldén           3.1.1810      Eura           12.6.1828    Eura           17.3.1834     Eurajoki
         65-              Christina Lovisa Danielsd Solin               8.1.1806      Pyhämaa        26.7.1862    Eurajoki       9.1.1877      Eurajoki


    Vanha-Anttila Huhta Eurajoki

                    po  Simon Simonss Anttila                           0.11.1733     Euraj          30.4.1753    Eurajoki       23.10.1807    Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Uotila                           6.3.1728      Eurajoki       30.4.1753    Eurajoki       12.8.1797     Eurajoki
                    vä  Eric Ericss Seikkula                            9.4.1751      Lapp           23.9.1773    Eurajoki       4.6.1804      Eurajoki
                          Walborg Simonsd Vanha-Anttila                 18.3.1757     Eurajoki       23.9.1773    Eurajoki       1.10.1818     Eurajoki
         -1817      vä  Carl Jacobss Hannula                            20.2.1777     Huittinen      27.5.1802    Eurajoki       Pori mlk      1817
                          Justina Ericsd Vanha-Anttila                  15.8.1780     Eurajoki       27.5.1802    Eurajoki
         1817           Isac Johanss Filppula                           17.3.1787     Kiukainen      2.7.1811     Kiukainen      Kiukainen     1817
                          Regina Andersd Keskipere                      28.4.1788     Kiukainen      2.7.1811     Kiukainen
         1819-          Michel Johanss                                  2.7.1778      Ulvila         31.12.1835   Eurajoki       12.3.1853     Eurajoki
                          Anna Johansd Muntila                          8.11.1774     Köyliö         5.6.1803     Köyliö         4.4.1829      Eurajoki
                          Anna Jacobsd Suutala                          22.9.1767     Eurajoki       31.12.1835   Eurajoki       27.3.1845     Eurajoki
                    po  Michel Michelss Vanha-Anttila                   13.4.1813     Ulvila         11.10.1831   Kiukainen      14.1.1880     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Ruohola                          9.9.1800      Kiukainen      11.10.1831   Kiukainen      9.6.1863      Eurajoki
                    po  Michel Erland Michelss Vanha-Anttila            20.9.1832     Eurajoki       2.10.1855    Nakkila        18.10.1916    Euraj
                          Amanda Sofia Johansd Brander                  7.11.1833     Nakkila        2.10.1855    Nakkila        31.7.1881     Eurajoki
                    po  Frans Mauritz Michelss Vanha-Anttila            14.10.1863    Eurajoki       18.10.1894   Kiuk
                          Alexandra Wilhelmina Fransd Nordlund          30.8.1869     Kiukainen      18.10.1894   Kiuk
         1908-40        Frans Johan Johanss Ala-Jaakkola                14.2.1878     Eurajoki       24.5.1904    Euraj          20.3.1954     Euraj
                          Alma Topiaant Hakula                          16.6.1885     Euraj          24.5.1904    Euraj          30.12.1948    Euraj


    Marttila Huhta Eurajoki

                        Anders Perss
         1634-39        Bengt Anderss
                          Margareta
         1642-73    po  Matts Bengtss Marttila                                                       1639
                          Brita                                                                      1639
         1674-77    po  Henric Mattss Marttila                          1643          Euraj          1665-66
                          Margareta                                                                  1665-66
         1678       is  Matts Bengtss Marttila                                                       1639
                          Brita                                                                      1639
         1680-1709  vä  Sigfrid Bengtss Lauri                                                        1.10.1679    Eurajoki
                          Helga Mattsd Marttila                         1656          Euraj          1.10.1679    Eurajoki
249 347  1710-      ve  Henric Bengtss Lauri                            1663                         6.10.1693    Eurajoki       11.3.1740     Eurajoki
249 348                   Maria Henricsd                                1674                         6.10.1693    Eurajoki       8.9.1742      Eurajoki
249 173             vä  Henric Thomass                                  0.1.1704      Harj           17.10.1725   Eurajoki       15.10.1770    Eurajoki
249 174                   Anna Henricsd Marttila                        28.9.1705     Eurajoki       17.10.1725   Eurajoki       29.12.1784    Eurajoki


    Uusi-Marttila Huhta Eurajoki  1/3

249  87             po  Johan Henricss Marttila                         18.2.1736     Eurajoki       20.12.1767   Eurajoki       20.8.1809     Eurajoki
249  88                   Anna Ericsd                                   18.6.1740                    20.12.1767   Eurajoki       14.9.1810     Eurajoki
249  43             vä  Gustaf Ericss Mikola                            12.2.1763     Eurajoki       10.10.1786   Eurajoki       19.8.1848     Eurajoki
249  44                   Anna Johansd Uusi-Marttila                    1.1.1769      Eurajoki       10.10.1786   Eurajoki       12.10.1830    Eurajoki
                    po  Isac Gustafss Uusi-Marttila                     19.12.1786    Eurajoki       0.11.1824    Harj           8.3.1840      Eurajoki
                          Lena Johansd Hakula                           28.10.1786    Eurajoki       27.6.1811    Eurajoki       20.5.1817     Eurajoki
                          Lisa Henricsd Mäki-Kauppi                     21.12.1785    Eurajoki       31.10.1820   Eurajoki       6.11.1822     Eurajoki
                          Lisa Andersd Mikola                           28.9.1798     Harj           0.11.1824    Harj           4.9.1877      Eurajoki
                    po  Alexander Isacss Uusi-Marttila                  28.1.1826     Eurajoki       4.11.1858    Eurajoki       19.6.1893     Eurajoki
                          Amalia Fredrica Augustsd                      1.6.1828      Eurajoki       19.10.1852   Eurajoki       14.1.1858     Eurajoki
                          Justina Henrica Johansd Vanha-Simula          15.6.1828     Eura           4.11.1858    Eurajoki       27.4.1869     Eurajoki
                        Jussilan
         -1915      po  Erland Wilhelm Erlandss Jussila                 26.7.1857     Eurajoki       23.4.1879    Eurajoki       3.2.1915      Euraj
                          Maria Christina Ottosd Brander                24.7.1856     Eurajoki       23.4.1879    Eurajoki       26.4.1892     Eurajoki
         1916-39    po  Frans Alfred Erlandinp Uusi-Marttila            7.6.1888      Euraj                                      1.1.1940      Euraj
                          Olga Aleksandra Erkkilä                       10.12.1889    Euraj


    Vanha-Marttila Huhta Eurajoki

                    po  Mårten Henricss Marttila                        1.11.1726     Eurajoki       2.6.1751     Eura           18.12.1793    Eurajoki
                          Walborg Henricsd Heiska                       2.4.1725      Eura           2.6.1751     Eura           24.12.1799    Eurajoki
                    vä  Simon Johanss Simula                            13.8.1752     Eurajoki       25.6.1777    Eurajoki       15.1.1789     Eurajoki
                          Maria Mårtensd Vanha-Marttila                 6.1.1761      Eurajoki       2.1.1791     Eurajoki       26.11.1835    Eurajoki
                    II  Mårten Mårtenss Hellberg                        31.8.1763     Eurajoki       2.1.1791     Eurajoki       17.2.1843     Eurajoki
                    po  Gustaf Simonss Vanha-Marttila                   16.5.1785     Eurajoki       26.10.1815   Eurajoki       2.1.1829      Eurajoki
                          Susanna Johansd Ruikka                        24.7.1791     Eurajoki       26.10.1815   Eurajoki       4.12.1867     Eurajoki
                    vä  Isac Johanss Forsell                            22.12.1801    Eura           19.12.1837   Eurajoki       4.7.1880      Eurajoki
                          Carolina Mariana Gustafsd Vanha-Marttila      13.9.1820     Eurajoki       19.12.1837   Eurajoki
                    po  Isac Anselm Isacss Vanha-Marttila               8.1.1846      Eurajoki

         1924-37        Kaarlo Juho Marttila                            24.6.1867?


    Mikola Huhta Eurajoki  ratsutila (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

993  72  1554-75        Michel Månss
993  71  1576-1601  p   Johan Michelss
         1604-21    p   Matts Johanss
                          Brita Ericsd
993  67  1622-56    sp  Michel Johanss                                                                                           h 1656        Eurajoki
993  68                   Caisa
993  65  1657-67    po  Grels Michelss Mikola                                                        1658         Euraj          h 1670        Eurajoki
993  66  68-83            Dorotea Grelsd Jussila                                                     1658         Euraj
993  63  1684-1709  vä  Thomas Johanss                                  1629?                        1672         Euraj          8.12.1709     Eurajoki
993  64                   Walborg Grelsd Mikola                                                      1672         Euraj
         1710-      po  Henric Thomass Mikola                           k 1.6.1693    Eurajoki       15.3.1710    Eurajoki       < 1722
                          Lisa Carlsd                                                                15.3.1710    Eurajoki
249 341  1722-          Johan Pihl                                      1681                                                     3.11.1748     Eurajoki
249 342                   Catarina Isacsd Stenius                       1687                                                     h 17.12.1745  Eurajoki
249 171             po  Johan Johanss Pihl                              0.9.1712                     7.11.1738    Eurajoki       6.5.1771      Eurajoki
249 172                   Brita Mårtensd Kerttula                       0.12.1717     Lapp           7.11.1738    Eurajoki       7.3.1781      Eurajoki
249  85             vä  Eric Birgerss Piri                              1718          Euraj          7.5.1758     Eurajoki       28.4.1790     Eurajoki
249  86                   Caisa Johansd Mikola                          0.1.1741      Euraj          7.5.1758     Eurajoki       3.5.1803      Eurajoki
                    po  Isac Ericss Mikola                              26.3.1760     Euraj          6.12.1785    Nakkila        21.11.1820    Eurajoki
                          Anna Margareta Andersd Laurila                17.12.1767    Nakkila        6.12.1785    Nakkila        19.10.1852    Eurajoki
                    po  Isac Johan Isacss Nordlund                      14.1.1788     Eurajoki       19.10.1814   Eurajoki       Kiukainen     1826
316  82                   Hedvig Elisabet Caspersd Roupé                16.9.1776     Ikaalinen      19.10.1814   Eurajoki       29.3.1839     Kiukainen
         1830-          Johan Isacss Keskipere                          26.12.1790    Nakkila        5.11.1848    Eurajoki       10.1.1856     Eurajoki
                          Maria Christina Mattsd Uusi-Anttila           27.12.1796    Eurajoki       5.6.1821     Eurajoki       18.9.1847     Eurajoki
                          Sofia Albertina Andersd Asp                   7.9.1824      Ulvila         16.4.1857    Eurajoki       11.10.1891    Pori
                    II  Isac Wilhelm Mattss Rosnell                     24.9.1834     Pori mlk       16.4.1857    Eurajoki       SSHY Pori     1875: 1157
         1832-          Matts Michelss Jaakkola                         27.8.1789     Kiukainen      11.7.1833    Nakkila        9.10.1859     Eurajoki
                          Eva Justina Mattsd Huru                       12.12.1814    Nakkila        11.7.1833    Nakkila        17.2.1866     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Mikola                             8.10.1842     Eura           24.9.1867    Ulvila
                          Emma Sofia Zacariasd Hannula                  11.10.1845    Ulvila         24.9.1867    Ulvila

         1912-          Gerhard Kares
         1916-          Ivar Ruikka
                          Fanny Aleksandra Erlandint Uusi-Marttila      29.3.1886     Euraj


    Pietilä Huhta Eurajoki

                        Michel Mattss
         1634-42        Cnud Michelss
                          Walborg
         1643-96    po  Escil Cnudss Pietilä                                                         21.10.1677   Eurajoki
                          Lisa                                                                                                   h 6.5.1677    Eurajoki
                          Caisa Simonsd                                               Koke           21.10.1677   Eurajoki       19.12.1705 ?
         1697-1713  vä  Jacob Anderss                                   0.11.1675     Nakk           1.1.1697     Eurajoki       15.3.1738     Eurajoki
                          Maria Escilsd Pietilä                         k 19.7.1678   Eurajoki       1.1.1697     Eurajoki       11.5.1744     Eurajoki
                    po  Michel Jacobss Pietilä                          0.9.1699      Euraj          1769                        13.5.1777     Eurajoki
                          Anna Henricsd Mikola?                         0.12.1709     Euraj          22.10.1732   Eurajoki       24.3.1763     Eurajoki
                          Lisa Ericsd                                   1.1.1746                     1769                        9.6.1787      Eurajoki
                    po  Michel Michelss Pietilä                         20.9.1735     Eurajoki       9.10.1803    Eurajoki       16.2.1807     Eurajoki
                          Caisa Jacobsd Riihilä                         20.12.1732    Luvia          12.4.1761    Luvia          8.10.1802     Eurajoki
                          Walborg Michelsd                              21.4.1781     Rauma mlk      9.10.1803    Eurajoki       10.6.1862     Eurajoki


    Kylä-Pietilä Huhta Eurajoki

                    po  Johan Michelss Pietilä                          29.1.1777     Eurajoki       21.10.1800   Eurajoki       8.10.1834     Eurajoki
                          Maria Mattsd Nissilä                          30.12.1775    Eurajoki       21.10.1800   Eurajoki       22.11.1863    Eurajoki
                        Eunica Charlotta Nilsd Crusell                  1.4.1769      Piikkiö                                    28.12.1844    Eurajoki
                    vä  Eric Johan Anderss Lindfors                     18.5.1803     Hämeenlinna    26.7.1829    Eurajoki       26.1.1870     Eurajoki
                          Johanna Margareta Eunicasd Crusell            20.12.1797    Espoo          26.7.1829    Eurajoki       16.10.1879    Eurajoki
219  13  1852-85        Otto Reinhold Johanss Brander                   21.1.1828     Nakkila        10.7.1884    Eurajoki       2.11.1885     Eurajoki
219  14                   Maria Amalia Gustafsd Grönholm                6.3.1817      Nakkila        3.8.1852     Nakkila        18.5.1868     Eurajoki
                          Josefina Gustafsd Vappula                     13.9.1838     Nakkila        4.5.1869     Nakkila        18.11.1883    Eurajoki
                          Lena Justina Johansd Heikku                   21.3.1846     Eurajoki       10.7.1884    Eurajoki       24.1.1921     Euraj
         1885-          perikunta
         1907-43    vä  Frans Mikael Juhanp Juusela                     1.10.1884     Euraj          26.7.1907    Euraj          1973          Euraj
                          Martta Sofia Otont Paloheimo                  26.7.1886     Euraj          26.7.1907    Euraj


    Mäki-Pietilä Huhta Eurajoki

                    vä  Anders Johanss Hannula                          1.11.1756     Huittinen      18.10.1781   Eurajoki       27.9.1815     Eurajoki
                          Lena Michelsd Pietilä                         23.7.1764     Eurajoki       5.11.1816    Eurajoki       18.1.1842     Eurajoki
                    II  Gabriel Johanss Sookari                         21.2.1785     Luvia          5.11.1816    Eurajoki       8.1.1842      Eurajoki
                        Johan Johanss Kylä-Pietilä                      23.11.1805    Eurajoki       25.7.1852    Eurajoki       2.5.1856      Eurajoki
                          Ulrica Mattsd (Uusi-Mustapää)                 1.8.1806      Eurajoki       3.12.1829    Eurajoki       27.9.1849     Eurajoki
                          Mariana Justina Samuelsd                      7.4.1821      Luvia          23.5.1858    Eurajoki
                    II  Wilhelm Johanss Ylén                            18.4.1829     Pori mlk       23.5.1858    Eurajoki       Nakkila       1858
         1853-          Johan Michelss Hyppinki                         9.11.1824     Kiukainen      6.7.1854     Kiukainen
                          Maria Lisa Johansd Anttila                    19.11.1826    Kiukainen      6.7.1854     Kiukainen      4.8.1874      Eurajoki

         1909-38        Oskar Amandus Otonp Paloheimo                   6.7.1884      Euraj          28.5.1917    Euraj          4.3.1938      Euraj
                          Ida Justina Erlandint Ketonen                 15.6.1883     Köyliö         21.4.1907    Euraj          18.3.1915     Euraj
                          Julia Aleksandra Juhont Kanerva               8.11.1882     Euraj          28.5.1917    Euraj          1965          Euraj
         1938-48        perikunta


    Simula Huhta Eurajoki  (Seppo Tammisen tietoja)

                        Simon Escilss
         1639-44        Henric Henricss
                          Walborg
         1646-64    po? Thomas Simonss                                                               1653-55                     h 6.5.1677    Eurajoki
                          Helga                                                                      1653-55
247 625  1666-85        Henric Anderss                                                               24.6.1702    Euraj          1714-21       Euraj
247 626                   Margareta Sigfridsd                                                        1666                        1701          Euraj
                          Walborg Michelsd                              1679                         24.6.1702    Euraj          5.6.1729      Eurajoki
247 613  1687-1713  vä  Simon Bengtss Lauri                             1655          Euraj          1.6.1684     Eurajoki       11.11.1748    Eurajoki
247 614                   Anna Henricsd Simula                          1667          Euraj          1.6.1684     Eurajoki       1739          Euraj
                    po  Johan Simonss Simula                            30.11.1687    Eurajoki       1722                        28.11.1740    Eurajoki
                          Maria Thomasd                                 1700                         1722                        16.8.1767     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Simula                            7.11.1724     Eurajoki       3.12.1744    Luvia          2.8.1787      Eurajoki
                          Lisa Mattsd Tommila                           14.11.1720    Luvia          3.12.1744    Luvia          15.12.1784    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Simula                            19.11.1749    Eurajoki       27.11.1777   Eurajoki       22.11.1806    Eurajoki
                          Lisa Gabrielsd Hakula                         10.2.1759     Eurajoki       27.11.1777   Eurajoki       12.8.1825     Eurajoki
                    vä  Petter Anderss Yli-Kokki                        27.4.1786     Köyl           14.6.1808    Eurajoki       20.4.1842     Eurajoki
                          Maria Johansd Simula                          2.6.1792      Eurajoki       14.6.1808    Eurajoki       7.3.1862      Eurajoki


    Uusi-Simula Huhta Eurajoki

                    vä  Johan Gustaf Gustafss Lantmeetari               7.7.1818      Pori mlk       5.1.1869     Laitila        Nikulaan
                          Alexandra Charlotta Isabella Pettersd Simula  1.12.1820     Eurajoki       20.10.1840   Eurajoki       23.6.1867     Eurajoki
                          Fredrica Mattsd Ala-Kauppi                    7.8.1829      Laitila        5.1.1869     Laitila        17.5.1888     Eurajoki
         1857-59        Erland Johanss Vanha-Simula                     6.2.1830      Eura           12.11.1861   Eura           Vanha-Simulaan
                          Carolina Wilhelmina Fredricsd Juhola          9.12.1831     Eurajoki       19.6.1851    Eurajoki       30.11.1860    Eura
                          Johanna Mattsd Mölsi                          25.2.1824     Eura           12.11.1861   Eura           19.1.1862     Eura
         1859-          Johan Fredric Michelss Vanha-Anttila            12.6.1834     Eurajoki       19.5.1859    Eurajoki       10.8.1880     Eurajoki
                          Sofia Johansd Juhola                          20.9.1837     Eurajoki       19.5.1859    Eurajoki       22.6.1879     Eurajoki
                        perikunta

         1929-          Viljo Uusi-Simula
                          Selma Ilola


    Vanha-Simula Huhta Eurajoki

249  23  1832-          Johan Ericss Palm                               15.5.1797     Eura           3.12.1822    Eura           8.2.1858      Eurajoki
249  24                   Lena Christina Johansd Ali-Nuoranne           10.1.1798     Eura           3.12.1822    Eura           21.6.1884     Eurajoki
         1859-60    po  Erland Johanss Vanha-Simula                     6.2.1830      Eura           12.11.1861   Eura           23.5.1862     Eura
                          Carolina Wilhelmina Fredricsd Juhola          9.12.1831     Eurajoki       19.6.1851    Eurajoki       30.11.1860    Eura
                          Johanna Mattsd Mölsi                          25.2.1824     Eura           12.11.1861   Eura           19.1.1862     Eura
249  11  1860-      ^v  Isac Wilhelm Isacss Uusi-Anttila                15.6.1820     Eurajoki       5.11.1844    Eurajoki       26.3.1899     Rusko
249  12                   Lena Lovisa Johansd Vanha-Simula              20.8.1823     Eura           5.11.1844    Eurajoki       29.4.1865     Rusko 
         1867-      ^v  Fredric Isacss Laukola                          17.1.1837     Lappi          22.6.1871    Eura           23.6.1882     Eurajoki
                          Clara Sofia Erlandsd Iso-Vahe                 12.8.1854     Eurajoki       22.6.1871    Eura           25.8.1873     Eurajoki
         1878-79    ^^v Frans Nestor Franss Katila                      17.10.1847    Kiukainen      10.7.1873    Eura           Kiukainen     1879
                          Amalia Alexandra Erlandsd Iso-Vahe            20.4.1857     Eurajoki       10.7.1873    Eura
         1879-          Gustaf Mattss Sahko                             11.1.1824     Huittinen      1.4.1853     Huittinen
                          Lena Ericsd Ala-Penttilä                      8.8.1820      Huittinen      1.4.1853     Huittinen      28.12.1883    Eurajoki
         -1892      vä  Isac Victor Gustafss Härmälä                    4.5.1864      Luvia          15.12.1887   Euraj          4.10.1892     Eurajoki
                          Maria Sofia Gustafsd Vanha-Simula             4.6.1863      Kiukainen      5.10.1893    Euraj
         1893-94    II  Ferdinand Isacss Kauppinen                      25.6.1857     Eura           5.10.1893    Euraj          Eura          1894
461 233  1894-          Fredric Fredricss Uusi-Heiska                   24.11.1835    Kiukainen      27.10.1881   Kiukainen
461 234                   Maria Alexandra Gustafsd Ruohomäki            3.12.1860     Kiukainen      27.10.1881   Kiukainen

         1912-          Oskar Piisi


    Juhola Ilavainen Eurajoki

                        Sigfrid Larss                                                                                            h 1647        Eurajoki
                          Gertrud
         1634-51    po  Eric Sigfridss Juhola
                          Dorotea                                                                                                h 15.8.1655   Eurajoki
         1652-75    po  Michel Ericss Juhola                                                         1645
         76-77            Margareta Clemetsd                                                         1645                        h 18.11.1677  Eurajoki
         1678-99    po  Marcus Michelss Juhola                          1646-47       Euraj          1668
                          Walborg Thomasd                                                            1668                        1714-21       Euraj
         1700-      po  Marcus Marcuss Juhola                                                        11.6.1699    Eurajoki       1742          Euraj
                          Walborg Andersd                               1676                         11.6.1699    Eurajoki       16.3.1742     Eurajoki
                    sp  Anders Henricss (Juhola)                        k 30.11.1694  Eurajoki       5.11.1727    Eurajoki       14.6.1756     Eurajoki
                          Lisa Simonsd Olli                             k 23.10.1698  Eurajoki       5.11.1727    Eurajoki       25.9.1790     Eurajoki
                    po  Thomas Anderss Juhola                           2.12.1732     Eurajoki       5.10.1755    Eurajoki       10.2.1810     Eurajoki
                          Caisa Johansd Rantapere                       19.1.1729     Eurajoki       5.10.1755    Eurajoki       22.7.1806     Eurajoki
                    vä  Johan Michelss Tapani                           23.12.1752    Eurajoki       11.6.1776    Eurajoki       Ahlainen      1813
                          Lisa Thomasd Juhola                           16.7.1756     Eurajoki       11.6.1776    Eurajoki
                        Vuojoen


    Juhola Ilavainen Eurajoki  lb.

                        Matts Johanss Tapani                            27.6.1759     Eurajoki       21.2.1811    Eurajoki       1.1.1824      Eurajoki
                          Brita Mattsd Kallio                           25.9.1763     Laitila        2.11.1790    Laitila        21.9.1809     Eurajoki
                          Regina Ericsd Vilkkilä                        20.9.1782     Eurajoki       21.2.1811    Eurajoki       10.12.1858    Eurajoki
         1826-31    la  Johan Ericss Vilkkilä                           21.12.1784    Eurajoki       13.8.1815    Eurajoki       Luvia         1833
                          Johanna Gustafsd Rantapere                    24.11.1795    Eurajoki       13.8.1815    Eurajoki
         1832-36        Isac Carlss Cajander                            23.11.1806    Rauma mlk      6.7.1828     Lappi          Laurilaan
                          Lovisa Johansd Isotalo                        5.3.1809      Lapp           6.7.1828     Lappi          27.2.1864     Eurajoki
         1837-43        Gustaf Carlss Seppä                             11.3.1792     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki       Pori          1843
                          Caisa Christina Simonsd Olli e Olkiluoto      7.10.1784     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki
         1843-52        Esaias Mattss Nordlund                          17.9.1804     Rauma mlk      9.5.1865     Eurajoki       Pihlaukseen
                          Lena Gustafsd Tenlén                          17.10.1806    Eurajoki       18.6.1826    Eurajoki       19.12.1861    Eurajoki
                          Anna Carolina Mattsd                          5.6.1820      Luvia          9.5.1865     Eurajoki       
         1852-55        Gustaf Johanss Suutala                          31.10.1814    Eurajoki       31.5.1841    Eurajoki       Tohkalle
                          Lovisa Mattsd Riiko                           4.10.1817     Luvia          31.5.1841    Eurajoki
         1856-      ^^v Isac Isacss Ilvan                               24.6.1806     Eurajoki       9.11.1836    Eurajoki       18.12.1878    Eurajoki
                          Caisa Gustafa Gustafsd Juhola                 16.12.1814    Eurajoki       9.11.1836    Eurajoki
                    vä  Frans Isac Marianass Tallström -> Saarinen      21.9.1850     Kiukainen      20.12.1874   Eurajoki       rippikirja    1886: 576
                          Amanda Isacsd Juhola                          3.6.1845      Pori           20.12.1874   Eurajoki
         1883-          Frans Fredric Efraimss Nordberg                 29.3.1843     Eurajoki       10.12.1865   Eurajoki
                          Johanna Wilhelmina Isacsd                     26.6.1843     Eurajoki       10.12.1865   Eurajoki


    Kistilä Ilavainen Eurajoki

                        Matts Mattss
                        Simon Mattss
         1634-52        Sigfrid Simonss
                          Brita Sigfridsd                                                                                        h 1652        Eurajoki
         1656-79        Matts Michelss                                                               < 1656                      h 30.3.1679   Eurajoki
                          Elin/Helga                                                                 < 1656                      h 21.4.1678   Eurajoki
         1680-95    po  Johan Mattss Kistilä                            1655          Euraj          16.11.1679   Eurajoki
                          Brita Olofsd                                                               16.11.1679   Eurajoki
         1696-1700  ve  Michel Mattss Kistilä                                                                                    1700          Euraj
         01-10            Maria Ericsd                                                                                           1735          Euraj
         1713-      po  Matts Michelss Kistilä                          1697          Euraj          8.5.1729     Eurajoki       11.2.1760     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 1701                         8.5.1729     Eurajoki       13.4.1774     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Kistilä                            9.2.1730      Eurajoki       29.4.1753    Eurajoki       4.12.1799     Eurajoki
                          Lisa Henricsd                                 13.10.1733    Eurajoki       29.4.1753    Eurajoki       22.7.1809     Eurajoki
                    vä  Michel Mattss Tyrjy                             10.9.1752     Euraj          1.7.1779     Eurajoki       Luvia         180x
                          Maria Mattsd Kistilä                          0.3.1754      Euraj          1.7.1779     Eurajoki       19.6.1826     Luvia
                        Vuojoen


    Kistilä Ilavainen Eurajoki  lb.

         1803-          Isac Mattss                                     3.3.1774                     11.10.1795   Eurajoki       6.8.1851      Eurajoki
                          Hedvig Andersd Raunela                        7.2.1769      Eurajoki       11.10.1795   Eurajoki       25.5.1849     Eurajoki
         -1842      po  Isac Isacss Ilvan                               24.6.1806     Eurajoki       9.11.1836    Eurajoki       Juholaan
                          Caisa Gustafa Gustafsd Juhola                 16.12.1814    Eurajoki       9.11.1836    Eurajoki
         1842-          Henric Henricss Lindman                         22.12.1801    Euraj          22.6.1866    Eurajoki
                          Justina Michelsd Ståhlfot                     25.12.1801    Eurajoki       25.11.1828   Eurajoki       1.3.1864      Eurajoki
                          Amalia Christina Christinasd                  28.8.1819     Eurajoki       22.6.1866    Eurajoki       23.4.1892     Eurajoki
         1862-          Johan Gustaf Abrahamss Stenberg                 27.3.1826     Eurajoki       17.5.1849    Eurajoki       Kalanti       1890
                          Justina Gustafsd Stenros                      30.10.1828    Eurajoki       17.5.1849    Eurajoki
         1883-          Gustaf Henricss Stenlund                        29.2.1848     Eurajoki       27.12.1868   Eurajoki
                          Maria Johansd Olli                            1.1.1849      Eurajoki       27.12.1868   Eurajoki


    Olkiluoto Ilavainen Eurajoki  [torppa]

         1664-66        mainitaan nimi
         1674-99        mainitaan nimi
  1 999  1700-04        autio
         1709-          Johan Mattss                                                                 2.2.1712     Eurajoki
                          Magdalena Sigfridsd                                                        2.2.1712     Eurajoki
                        Anders Marcuss                                  1664                         1741                        25.8.1752     Eurajoki
                          Lisa Andersd                                  1669                         17.2.1695    Eurajoki       1.4.1739      Eurajoki
                          Maria Johansd                                 1708                         1741
                    po  Henric Anderss                                  0.1.1698                     1733                        1758          Euraj
                          Maria Johansd Nikusila                        9.3.1712      Eurajoki       19.8.1759    Eurajoki       20.2.1779     Eurajoki
                    II  Simon Simonss Kylänpää                          k 11.9.1732   Rauma mlk      4.7.1780     Eurajoki       30.11.1802    Euraj
                          Lena Andersd Munkkila                         27.5.1759     Eurajoki       29.12.1803   Eurajoki       11.12.1820    Eurajoki
                    II  Eric Ericss                                     3.1.1771      Hinnerjoki     20.12.1828   Rauma mlk      Ollille!
                          Maria Andersd                                 10.4.1767     Raum mlk       20.12.1828   Rauma mlk      27.8.1830     Eurajoki


    Olli Ilavainen Eurajoki

                        Henric Olofss
         1634-35        Jacob Mattss                                                                                             sotaan
                          Brita
  1 999                 autio
         1643-52        Marcus Sigfridss
                          Anna Persd
993 401  1656-93        Simon Marcuss                                                                1657
993 402                   Walborg                                                                    1657
993 369  1694-1701  po  Simon Simonss Olli                              1667          Euraj          27.3.1695    Eurajoki       1701          Euraj
993 370  02-04            Brita Jöransd                                 1659                         27.3.1695    Eurajoki       1.8.1745      Eurajoki
         1709-13    po  Simon Mattss                                    1689                                                     8.1.1749      Eurajoki
                          Caisa Simonsd                                 1689                                                     15.1.1748     Eurajoki
993 343             ^p  Thomas Simonss Olli                             k 8.12.1701   Eurajoki       22.10.1726   Eurajoki       28.8.1774     Eurajoki
993 344                   Walborg Thomasd                               24.4.1705                    22.10.1726   Eurajoki       2.3.1755      Eurajoki
993 311             po  Simon Thomass Olli                              5.10.1727     Eurajoki       1752                        8.9.1811      Eurajoki
993 312                   Lisa Mattsd                                   1731                         1752                        21.1.1814     Eurajoki
993 289             po  Gustaf Simonss Olli                             8.10.1763     Eurajoki       12.2.1801    Eurajoki       13.11.1855    Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Suutala                          13.2.1763     Eurajoki       18.5.1790    Eurajoki       6.8.1800      Eurajoki
993 290                   Lisa Johansd Tapani                           11.1.1765     Eurajoki       12.2.1801    Eurajoki       10.5.1826     Eurajoki
                        Vuojoen


    Olli Ilavainen Eurajoki  lb.

         1813-          Eric Ericss                                     3.1.1771      Hinnerjoki     20.12.1828   Rauma mlk      1.9.1831      Eurajoki
                          Lena Andersd Munkkila                         27.5.1759     Eurajoki       29.12.1803   Eurajoki       11.12.1820    Eurajoki
                          Maria Andersd                                 10.4.1767     Raum mlk       20.12.1828   Rauma mlk      27.8.1830     Eurajoki
         -1827      vä  Gustaf Carlss Seppä                             11.3.1792     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki       Komppiin
                          Caisa Christina Simonsd Olli e Olkiluoto      7.10.1784     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki
         1827-31        Gustaf Ericss Lindgren                          3.4.1785      Laitila        8.8.1813     Kalanti        Rauma mlk     1831
                          Maria Christina Emanuelsd                     13.1.1792     Kalanti        8.8.1813     Kalanti
         1832-          Matts Mattss Lindroth                           22.3.1786     Eurajoki       24.6.1809    Eurajoki       27.3.1860     Eurajoki
                          Caisa Lena Jacobsd                            5.10.1781     Eurajoki       24.6.1809    Eurajoki       10.1.1855     Eurajoki
         1845-          Johan Ericss Rantapere                          24.8.1820     Luvia          15.1.1843    Eurajoki       27.4.1891     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Tammelin              21.1.1822     Eurajoki       15.1.1843    Eurajoki
         1889-          Edvard Erhard Isacss Nylund                     30.7.1845     Pori mlk       15.10.1871   Eurajoki
                          Maria Johansd                                 2.5.1852      Eurajoki       15.10.1871   Eurajoki


    Rantapere Ilavainen Eurajoki

         1634-35        Simon Johanss                                                                                            sotaan
                          Agneta
  1 999                 autio
         1656-59        Johan Ericss
300 711  1663-66        Sigfrid Ericss                                                               1664
300 712  67-88            Walborg                                                                    1664
300 381  1689-1713  po  Michel Sigfridss Rantapere                      1673          Euraj          6.1.1689     Eurajoki       10.3.1733     Eurajoki
300 382                   Caisa Michelsd Heinilä                        1668          Raum mlk       6.1.1689     Eurajoki       1.4.1728      Eurajoki
                    po  Johan Michelss Rantapere                        1695          Euraj          < 1723                      14.12.1741    Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  0.12.1698                    < 1723                      19.9.1759     Eurajoki
                    po  Michel Johanss Rantapere                        31.8.1725     Eurajoki       25.9.1748    Eurajoki       18.11.1804    Eurajoki
                          Lisa Mattsd Hyörtti                           14.7.1727     Eurajoki       25.9.1748    Eurajoki       28.8.1812     Eurajoki
                    po  Johan Michelss Rantapere                        6.4.1773      Eurajoki       8.6.1802     Luvia          22.11.1856    Eurajoki
                          Anna Mattsd Tohka                             1.10.1762     Eurajoki       4.2.1796     Eurajoki       11.12.1800    Eurajoki
                          Juliana Michelsd Evasti                       14.2.1766     Luvia          8.6.1802     Luvia          3.1.1847      Eurajoki
                        Vuojoen


    Rantapere Ilavainen Eurajoki  lb.

         1812       la  Jacob Jacobss Suutala                           14.3.1765     Eurajoki       2.11.1800    Eurajoki       rippikirja    1807: 207
                          Caisa Mattsd Tohka                            19.6.1774     Eurajoki       2.11.1800    Eurajoki
         1813-      la  Gustaf Simonss Olli                             8.10.1763     Eurajoki       12.2.1801    Eurajoki       13.11.1855    Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Suutala                          13.2.1763     Eurajoki       18.5.1790    Eurajoki       6.8.1800      Eurajoki
                          Lisa Johansd Tapani                           11.1.1765     Eurajoki       12.2.1801    Eurajoki       10.5.1826     Eurajoki
         1826-          Eric Mattss Ala-Rotu                            17.2.1785     Jämijärvi      22.11.1838   Eurajoki       27.4.1862     Eurajoki
                          Maria Johansd (Isotalo)                       17.12.1780    Luvia          18.12.1814   Luvia          8.2.1838      Eurajoki
                          Magdalena Carlsd Cajander                     10.5.1812     Rauma mlk      22.11.1838   Eurajoki       3.5.1861      Eurajoki
         1849-51        Carl Reinhold Mattss Galén                      15.5.1817     Brändö         29.8.1847    Rauma mlk      Rauma mlk     1851
                          Fredrica Wilhelmina Henricsd Holmberg         18.1.1826     Rauma mlk      29.8.1847    Rauma mlk
         1850-          Gustaf Johanss Silvan                           20.3.1813     Pyhäranta      15.3.1836    Eurajoki       11.2.1889     Eurajoki
                          Maria Sofia Mattsd                            18.4.1812     Pyhämaa        15.3.1836    Eurajoki       23.2.1893     Eurajoki
         1864-72    vä  Christian Christianss                           13.11.1836    Lappi          1.4.1862     Eurajoki       Luvia         1872
                          Fredrica Wilhelmina Gustafsd Rantapere        5.12.1842     Eurajoki       1.4.1862     Eurajoki
         1875-          Thomas Thomass Blom                             26.9.1830     Eurajoki       5.12.1865    Eurajoki       rippikirja    1886: 66
                          Albertina Mattsd                              21.10.1839    Lappi          5.12.1865    Eurajoki
                        Johan Johanss Olli                              15.3.1845     Eurajoki       20.8.1875    Eurajoki
                          Maria Josefina Carlsd Frimodig                29.11.1849    Eurajoki       20.8.1875    Eurajoki


    Kauppi Irjanne Eurajoki

257 798  1540-52        Jacob Nilss
257 797  1555-61    p   Anders Jacobss
257 796  1562-1602  p   Anders Anderss
257 795  1604-16    p   Thomas Anderss
257 793  1617-46    p   Escil Thomass                                                                                            h 1657        Eurajoki
257 794                   Anna Ericsd Klöff                                                                                      h 1657        Eurajoki
257 667  1647-75    po  Thomas Escilss Kauppi                                                        1652-56                     1697          Euraj
257 668                   Lisa                                                                       1652-56
         1676-82    ve  Henric Escilss Kauppi                                                        1662-63
                          Brita Mattsd                                  1636                         1662-63                     23.4.1711     Eurajoki
257 541  1683-1704  ^p  Escil Thomass Kauppi                            1655          Euraj          6.1.1678     Luvia          < 1722        Euraj
257 542                   Lisa Jöransd Joopi                            1660          Luvi           6.1.1678     Luvia          1.6.1741      Eurajoki
257 539  1709-      po  Jacob Escilss Kauppi                            k 24.6.1679   Eurajoki       5.10.1702    Eurajoki       6.3.1738      Eurajoki
257 540                   Brita Mattsd Malo                             k 9.7.1682    Eurajoki       5.10.1702    Eurajoki       29.11.1752    Eurajoki


    Kauppi Irjanne Eurajoki

                    po  Thomas Jacobss Kauppi                           k 19.8.1704   Eurajoki       27.12.1729   Luvia          4.2.1774      Eurajoki
                          Walborg Henricsd Iso-Ruuti                    30.7.1707     Luvia          27.12.1729   Luvia          10.4.1775     Eurajoki
         175x-          Henric Michelss                                 25.12.1713                   1735                        25.11.1801    Eurajoki
                          Lisa Ericsd                                   16.7.1708                    1735                        27.5.1770     Eurajoki
                    vä  Johan Thomass Kauppi                            24.12.1733    Euraj          19.10.1760   Eurajoki       5.3.1799      Eurajoki
                          Maria Henricsd Kauppi                         21.12.1740                   19.10.1760   Eurajoki       8.1.1808      Eurajoki


    Kauppi Irjanne Eurajoki

                    po  Johan Johanss Kauppi                            2.2.1762      Eurajoki       11.2.1790    Eurajoki       8.1.1818      Eurajoki
                          Lena Mattsd Kistilä                           6.9.1767      Eurajoki       11.2.1790    Eurajoki       8.1.1821      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kauppi                            2.5.1792      Eurajoki       3.11.1812    Kiukainen      Tarkille
                          Justina Andersd Maijala                       15.9.1792     Kiukainen      3.11.1812    Kiukainen      20.8.1860     Eurajoki
                        Vuojoen [kaksi Kauppia ilmeisesti yhdistetty]


    Iso-Kauppi Irjanne Eurajoki  3/4 lb.

         1839-42        Isac Johanss Pirilä                             25.1.1818     Eurajoki       14.3.1839    Eurajoki       Uusi-Tiivolaan
                          Maria Christina Johansd Berggren              13.3.1817     Eurajoki       14.3.1839    Eurajoki
         1842-45        Isac Johanss Nurkki                             14.10.1815    Eurajoki       26.5.1840    Eurajoki       Haukalle
                          Maria Christina Abrahamsd                     4.3.1817      Laitila        26.5.1840    Eurajoki
         1845-47        Josef Sundelin                                  25.8.1809     Rais           11.8.1833    Salo           Luvia         1847
                          Anna Charlotta Andersd Fremling               5.6.1812      Perniö         11.8.1833    Salo
         1847-50        Ernst Gustaf Johanss                            21.5.1822     Eurajoki       13.7.1843    Eurajoki       Noormarkku    1850
                          Lena Henrica Samuelsd Kylä-Vesa               17.11.1823    Eurajoki       13.7.1843    Eurajoki
         1850-          Gustaf Anderss Sjövall                          1.2.1799      Kiuk           6.11.1825    Eura           23.12.1874    Eurajoki
                          Lena Henricsd Irberg                          22.7.1791     Eurajoki       6.11.1825    Eura           7.7.1870      Eurajoki
         -1862      po  Gustaf Wilhelm Gustafss Iso-Kauppi              1.11.1826     Eura           26.4.1857    Eurajoki       6.2.1862      Eurajoki
                          Wilhelmina Mattsd                             10.8.1837     Kiukainen      26.4.1857    Eurajoki       Kiukainen     1864
         1862-          Fredric Gustafss                                16.8.1836     Eurajoki       30.9.1860    Eurajoki       rippikirja    1867: 108
                          Wilhelmina Lovisa Augustsd Jussila            6.1.1837      Euraj          30.9.1860    Eurajoki
                        Carl Michelss                                   10.5.1805     Huit           28.12.1826   Nakkila        10.3.1868     Eurajoki
         68-              Lena Johansd                                  16.4.1805     Nakkila        28.12.1826   Nakkila        23.2.1891     Eurajoki
         1878-89        Fredric Gustafss                                14.6.1838     Eurajoki       12.5.1867    Eurajoki       Ikaalinen     1889
                          Josefina Carolina Samuelsd Roslöf             28.9.1841     Luvia          12.5.1867    Eurajoki
         1890-          Elias Isacss                                    27.1.1842     Eurajoki       31.7.1870    Eurajoki
                          Matilda Maria Johansd Jäpölä                  16.9.1841     Eurajoki       31.7.1870    Eurajoki

         1896-1920      Frans Fredric Fredricss Levola                 30.9.1858      Eurajoki       1900         Euraj          19.5.1941     Euraj
                          Maria Alexandra Carlsd Blåman                9.1.1858       Eurajoki       1900         Euraj


    Iso-Kauppi Irjanne Eurajoki  3/4

         1920-      sa  Frans Fredric Fredricss Levola                 30.9.1858      Eurajoki       1900         Euraj          19.5.1941     Euraj
                          Maria Alexandra Carlsd Blåman                9.1.1858       Eurajoki       1900         Euraj


    Kauppi Irjanne Eurajoki

                    po  Matts Johanss Kauppi                            22.3.1767     Eurajoki       18.6.1789    Luvia          11.6.1810     Eurajoki
                          Brita Jacobsd Seppä                           26.9.1767     Luvia          1.8.1811     Eurajoki       16.9.1835     Eurajoki
                    II  Michel Michelss Vilo                            1.5.1776      Eurajoki       1.8.1811     Eurajoki       21.3.1832     Eurajoki
                    ve  Samuel Johanss Kauppi                           12.4.1779     Eurajoki       2.8.1840     Kiukainen      28.9.1842     Eurajoki
                          Lisa Andersd Dufva                            3.1.1774      Kalanti        13.10.1808   Eurajoki       28.11.1839    Eurajoki
                          Johanna Johansd Fyhr                          11.3.1799     Kiukainen      17.12.1843   Eurajoki       7.3.1855      Eurajoki
                    II  Fredric Johanss Jussila                         25.7.1810     Eurajoki       11.11.1855   Eurajoki       20.4.1861     Eurajoki
                          Caisa Lisa Gustafsd                           18.11.1823    Kiukainen      11.11.1855   Eurajoki       30.7.1862     Eurajoki
                    ^v  Johan Jacobss Maantila                          30.12.1793    Kiukainen      18.7.1818    Eurajoki       10.3.1827     Eurajoki
                          Magdalena Mattsd Kauppi                       30.10.1796    Eurajoki       22.11.1832   Eurajoki       28.10.1853    Eurajoki
                    II  Isac Gustafss                                   8.10.1808     Euraj          3.12.1854    Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Isacsd Andrell            4.10.1813     Eurajoki       3.12.1854    Eurajoki
                        Vuojoen [kaksi Kauppia ilmeisesti yhdistetty]


    Kauppi Irjanne Eurajoki

                    ve  Henric Escilss Kauppi                           k 29.6.1704   Eurajoki       18.10.1731   Eurajoki       21.11.1771    Eurajoki
                          Margareta Johansd                             1699                         18.10.1731   Eurajoki       30.4.1758     Eurajoki
                    vä  Simon Simonss                                   11.2.1731     Eurajoki       25.10.1750   Eurajoki       16.8.1804     Eurajoki
                          Anna Henricsd Kauppi                          12.12.1732    Eurajoki       25.10.1750   Eurajoki       19.3.1800     Eurajoki


    Kylä-Kauppi Irjanne Eurajoki  3/8

                    po  Gustaf Simonss Kauppi                           6.5.1760      Euraj          23.10.1794   Pori mlk       25.8.1809     Eurajoki
                          Caisa Danielsd Höckert                        9.10.1763     Pori mlk       1.11.1810    Eurajoki       12.5.1829     Eurajoki
                    II  Samuel Mattss Nissilä                           24.10.1777    Eurajoki       1.11.1810    Eurajoki       6.2.1868      Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Kylä-Kauppi                     12.8.1799     Eurajoki       29.10.1822   Nakkila        26.2.1853     Eurajoki
                          Fredrica Thomasd Kuja-Kares                   16.12.1796    Nakkila        29.10.1822   Nakkila        8.6.1869      Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Kylä-Kauppi                     2.6.1824      Eurajoki                                   21.3.1864     Eurajoki
                        Kylä-Laurilan


    Mäki-Kauppi Irjanne Eurajoki  3/8

                    po  Henric Simonss Kauppi                           4.1.1755      Eurajoki       19.11.1777   Eurajoki       22.8.1826     Eurajoki
                          Caisa Lisa Michelsd Rantapere                 2.11.1752     Eurajoki       19.11.1777   Eurajoki       29.11.1826    Eurajoki
                    vä  Johan Gustafss Uusi-Marttila                    31.1.1796     Eurajoki       31.10.1820   Eurajoki       23.3.1822     Eurajoki
                          Anna Maria Henricsd Mäki-Kauppi               18.3.1789     Eurajoki       8.7.1823     Eurajoki       21.11.1867    Eurajoki
                    II  Matts Mattss Mankka                             24.8.1791     Eurajoki       8.7.1823     Eurajoki       3.11.1867     Eurajoki
                        Sepän [Niemenkylä Luvia]
         1879-      ^^p Gustaf Mattss Stenius                           21.10.1830    Eurajoki       12.12.1886   Euraj          rippikirja    1886: 111
                          Johanna Jacobsd Ström                         27.5.1821     Eurajoki       1.5.1852     Eurajoki       23.3.1886     Eurajoki
                          Christina Gustafsd                            8.9.1844      Eurajoki       12.12.1886   Euraj
         1881-          Johan Isac Johanss Heineberg e Lukkaristo       1.7.1851      Lappi                                      Lappi         1896
         1888-          Johan Anselm Johanss                            30.11.1859    Lappi          18.10.1883   Rauma mlk      Lappi         1893
                          Ida Fredrica Samuelsd Aro-Heinilä             5.3.1864      Rauma mlk      18.10.1883   Rauma mlk
461 233  1892-93        Fredric Fredricss Uusi-Heiska                   24.11.1835    Kiukainen      27.10.1881   Kiukainen      Suodenniemi   1893
461 234                   Maria Alexandra Gustafsd Ruohomäki            3.12.1860     Kiukainen      27.10.1881   Kiukainen
453 577  1893-          David Nicodemus Wilhelmss Junttu                4.1.1849      Mouhijärvi     26.7.1914                   12.10.1936    Euraj
453 578                   Anna Christina Mattsd Konka                   2.3.1840      Tottijärvi     9.3.1873     Kiikka         7.4.1912      Euraj
453 598                   Amanda Abrahamsd Saarinen                     10.7.1862     Pyhäranta      26.7.1914


    Kohna Irjanne Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Jacob Thomass
         1634-46        Simon Mattss
                          Agneta                                                                                                 h 1665        Eurajoki
         1647       po  Henric Simonss Kohna                                                         < 1634
                          Caisa                                                                      < 1634                      h 1671        Eurajoki
         1650-76    ve  Johan Simonss Kohna                             1624                         1651
         77               Margareta                                                                  1651
         1678-1700  po  Jacob Johanss Kohna                             1655          Euraj          28.7.1678    Eurajoki
                          Magdalena Johansd Penttilä                    1658          Luvi           28.7.1678    Eurajoki       1.6.1730      Euraj?
         1701-02        Jacob Thomass
         03-04            Margareta
         1709-13        Johan Josefss                                                                                            173x          Euraj
                          Magdalena                                                                                              1730          Euraj
                          Maria
                        Thomas Jacobss Kohna
                          Brita Johansd


    Kohna Irjanne Eurajoki  7/12

                    po  Matts Thomass Kohna                             0.8.1714      Euraj          8.9.1737     Eurajoki       22.4.1803     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Taano                            0.5.1718      Euraj          8.9.1737     Eurajoki       15.8.1805     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Kohna                              23.12.1738    Eurajoki       5.11.1758    Eurajoki       1.3.1820      Eurajoki
                          Lisa Henricsd Kauppi                          25.8.1738                    5.11.1758    Eurajoki       8.2.1819      Eurajoki
         -1804      po  Johan Johanss Kohna                             23.11.1759    Eurajoki       25.10.1787   Eurajoki       29.2.1812     Eurajoki
                          Maria Johansd Hakkari                         7.2.1763      Eurajoki       25.10.1787   Eurajoki       26.9.1840     Eurajoki
         1804-      ve  Gustaf Johanss Kohna                            10.3.1769     Eurajoki       14.6.1803    Eura           Eura          1807
                          Maria Andersd Nahi                            1773          Eur            14.6.1803    Eura
                        ?
         1833-          Johan Fredric Ericss Dahlsten                   13.7.1807     Eurajoki       10.12.1834   Lappi          2.5.1883      Eurajoki
                          Caisa Michelsd Iso-Antti                      25.4.1806     Kiukainen      28.5.1829    Kiukainen      12.4.1834     Eurajoki
                          Johanna Mattsd Impola                         20.7.1811     Lapp           10.12.1834   Lappi          13.10.1871    Eurajoki
         1840-          Adolf Gustafss Isopere                          8.10.1810     Eurajoki       16.5.1837    Pori mlk       2.7.1872      Eurajoki
                          Clara Gustafsd Vadén                          4.7.1809      Luvia          16.5.1837    Pori mlk       14.5.1867     Eurajoki
                    vä  Isac Michelss Vanha-Anttila -> Koivisto         1.2.1836      Eurajoki       3.12.1868    Pori mlk
                          Clara Sofia Adolfsd Kohna                     4.6.1838      Eurajoki       20.6.1861    Eurajoki       17.5.1867     Eurajoki
                          Amanda Wilhelmina Gustafsd Riutta             24.12.1836    Pori mlk       3.12.1868    Pori mlk


    Kohna Irjanne Eurajoki  7/24

                    sa  Isac Michelss Vanha-Anttila -> Koivisto         1.2.1836      Eurajoki       3.12.1868    Pori mlk
                          Clara Sofia Adolfsd Kohna                     4.6.1838      Eurajoki       20.6.1861    Eurajoki       17.5.1867     Eurajoki
                          Amanda Wilhelmina Gustafsd Riutta             24.12.1836    Pori mlk       3.12.1868    Pori mlk


    Kohna Irjanne Eurajoki  7/24

         1889-          Carl Hauvonen                                   19.2.1847     Harj           22.9.1889    Kemi
                          Maria Gustafa Abrahamsds Pomrén               6.11.1862     Kemiö          22.9.1889    Kemi


    Kohna Irjanne Eurajoki

                    vä  Johan Henricss                                  1714                         6.11.1743    Eurajoki       15.2.1792     Eurajoki
                          Maria Thomasd Kohna                           0.4.1717      Euraj          6.11.1743    Eurajoki       13.11.1800    Eurajoki
                    vä  Henric Henricss Kauppi                          4.1.1735                     22.12.1763   Eurajoki       31.12.1809    Eurajoki
                          Lisa Johansd Kohna                            15.11.1749    Eurajoki       22.12.1763   Eurajoki       4.11.1812     Eurajoki
                    po  Johan Henricss Kohna                            23.9.1763     Eurajoki       16.10.1789   Eurajoki       10.4.1812     Eurajoki
                          Anna Christina Simonsd Kylä-Piri              15.5.1766     Eurajoki       16.10.1789   Eurajoki       29.1.1824     Eurajoki
         181x-      vä  Johan Mattss Kylänpää                           1.12.1787     Eurajoki       4.6.1812     Eurajoki       1.5.1824      Eurajoki
                          Justina Johansd Kohna                         7.12.1789     Eurajoki       16.6.1825    Eurajoki
                    II  Adam Anderss Ranta-Kares                        2.12.1801     Nakkila        16.6.1825    Eurajoki       Eura          1845
         1846-52    po  Adam Erland Adamss Kohna                        22.2.1826     Eurajoki       23.10.1845   Eurajoki       4.5.1852      Eurajoki
                          Lisa Henrica Mattsd Kylänpää                  19.1.1827     Eurajoki       13.10.1853   Eurajoki       23.4.1867     Eurajoki
         1853-      II  Matts Nestor Mattss Haukioja                    20.2.1823     Kiukainen      13.10.1853   Eurajoki
                    po  Robert Mattss Kohna                             28.4.1858     Eurajoki       20.11.1890   Euraj
                          Carolina Emerentia Johansd Triippu            21.1.1861     Eurajoki       20.11.1890   Euraj


    Laurila Irjanne Eurajoki

219 731                 Bertil Thomass
219 729  1634-37        Jöran Bertilss
219 730  38-43            Margareta
219 727  1644-87    po  Sigfrid Jöranss Laurila                                                      10.10.1677   Eurajoki
219 728                   Margareta Jöransd Tokila                                                   < 1645       Euraj
                          Caisa Nilsd Anttila                                                        10.10.1677   Eurajoki
         1688-1703  po  Anders Sigfridss Laurila                        1649-50       Euraj          1670
                          Anna Mattsd                                                                1670
         1704-      vä  Johan Carlss                                    1668                         1697         Euraj          1.12.1748     Eurajoki
                          Walborg Andersd Laurila                       1678          Euraj          1697         Euraj
                    ^tp Anders Anderss (Laurila)                        k 23.10.1699  Eurajoki       22.9.1723    Eurajoki       9.3.1771      Eurajoki
                          Margareta Mattsd Vaimala                      0.4.1701      Euraj          22.9.1723    Eurajoki       26.7.1771     Eurajoki


    Kylä-Laurila Irjanne Eurajoki  1/2

                    po  Matts Anderss Laurila                           22.8.1735     Eurajoki       23.10.1757   Eurajoki       4.11.1789     Eurajoki
                          Walborg Mattsd Nikusila                       9.3.1737      Hinnerjoki     23.10.1757   Eurajoki       21.1.1824     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Kylä-Laurila                       8.11.1758     Eurajoki       29.6.1792    Eura           16.2.1812     Eurajoki
                          Lena Gustafsd Vähä-Tapola                     6.12.1770     Eura           18.2.1813    Eurajoki       8.2.1815      Eurajoki
                    II  Johan Johanss                                   16.4.1784     Tyrvää         26.9.1815    Rauma mlk      Nakkila       1839
                          Regina Mattsd Arvela                          16.4.1788     Rauma mlk      26.9.1815    Rauma mlk      9.8.1844      Eurajoki
                    vä  Johan Mattss Arvela                             29.11.1790    Rauma mlk      10.6.1817    Eurajoki       16.10.1840    Eurajoki
                          Justina Johansd Kylä-Laurila                  25.12.1795    Eurajoki       10.6.1817    Eurajoki       7.6.1867      Eurajoki
         1831-          Johan Henric Grönberg                           11.11.1788    Lapp           26.10.1824   Lappi          Luvia         1838
                          Ulrica Michelsd Impola                        22.4.1792     Lapp           26.10.1824   Lappi
         1838-          Henric Henricss Esko                            25.5.1812     Luvia          29.5.1834    Nakkila        22.9.1853     Eurajoki
                          Clara Jacobsd Uusi-Jaakola                    11.8.1815     Nakkila        29.5.1834    Nakkila        20.4.1873     Eurajoki
         -1883      vä  Carl Gustaf Isacss Langén                       3.10.1829     Pori mlk       14.6.1855    Eurajoki       17.5.1883     Eurajoki
                          Maria Sofia Henricsd Kylä-Laurila             14.3.1835     Nakkila        14.6.1855    Eurajoki
         1895-      po  Carl Victor Carlss Langén -> Lahdenranta        9.12.1866     Eurajoki       1900
                          Sanni Lindholm


    Mäki-Laurila Irjanne Eurajoki  1/2

                    po  Johan Anderss Laurila                           15.6.1733     Eurajoki       20.10.1754   Eurajoki       25.3.1799     Eurajoki
                          Maria Henricsd                                10.6.1732     Eurajoki       20.10.1754   Eurajoki       24.5.1810     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Mäki-Laurila                      19.9.1756     Eurajoki       5.11.1789    Eurajoki       20.3.1830     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 23.3.1761     Euraj          5.11.1789    Eurajoki       24.2.1826     Eurajoki
                    po  Gustaf Mattss Mäki-Laurila                      8.1.1796      Eurajoki       26.10.1820   Eurajoki       12.4.1860     Eurajoki
                          Justina Johansd Vanha-Mustapää                26.2.1799     Eurajoki       26.10.1820   Eurajoki       1.7.1867      Eurajoki
                    po  Gustaf Adolf Gustafss Mäki-Laurila              3.8.1821      Eurajoki       2.7.1844     Eurajoki       12.9.1883     Eurajoki
                          Anna Lovisa Johansd Mäki-Kauppi               14.8.1821     Eurajoki       2.7.1844     Eurajoki
                    vä  Frans Esaias Emanuelss                          28.6.1858     Eurajoki       30.5.1862    Eurajoki       23.12.1883    Eurajoki
                          Wilhelmina Gustafsd Mäki-Laurila              6.4.1858      Eurajoki       14.6.1885    Euraj
                    II  Isac Nestor Isacss Malmsten                     16.9.1851     Eurajoki       14.6.1885    Euraj


    Mustapää Irjanne Eurajoki

                        Sigfrid Escilss
         1634-39        Matts Simonss
                          Brita                                                                                                  h 13.5.1655   Eurajoki
         1642-75    po  Thomas Matts Mustapää                                                        < 1639
                          Lisa                                                                       < 1639
         1676-98    po  Henric Thomass Mustapää                         1641          Euraj          1668
                          Margareta                                                                  1668
         1700       po  Matts Henricss Mustapää                         1671          Euraj
         1701-04    ve  Escil Henricss Mustapää                         1676          Euraj                                      sotaan
                          Maria Mårtensd
  1 999  1710           autio
300 379  1711-          Matts Mattss                                    1681                         < 1721                      1.5.1747      Eurajoki
300 380                   Maria Michelsd Rantapere                      k 30.6.1690   Eurajoki       22.1.1711    Eurajoki
993 386                   Lisa Marcusd                                  1691                         < 1721                      8.6.1751      Eurajoki


    Uusi-Mustapää Irjanne Eurajoki

300 361             po  Matts Mattss Mustapää                           20.9.1711     Eurajoki       15.10.1745   Eurajoki       9.3.1765      Eurajoki
300 362                   Lisa Birgersd Piri                            25.5.1723     Eurajoki       1.5.1766     Eurajoki       1.12.1790     Eurajoki
                    II  Johan Anderss Juurus                            12.10.1737    Eurajoki       30.1.1810    Eurajoki       23.11.1820    Eurajoki
                          Christina Simonsd Knutström                   25.2.1741                    15.12.1791   Eurajoki       23.7.1809     Eurajoki
                          Lena Henricsd Korsman                         9.11.1770     Eurajoki       30.1.1810    Eurajoki       8.5.1854      Eurajoki
                    po  Johan Mattss Uusi-Mustapää                      5.11.1757     Eurajoki       28.6.1796    Eurajoki       12.10.1828    Eurajoki
                          Caisa Henricsd Kihi                           18.3.1758     Eurajoki       27.10.1777   Eurajoki       3.2.1795      Eurajoki
                          Caisa Mattsd Mäki-Piri                        18.7.1773     Eurajoki       28.6.1796    Eurajoki       14.10.1834    Eurajoki
                        Vuojoen


    Uusi-Mustapää Irjanne Eurajoki  lb.

         1814-          Gustaf Henricss                                 7.7.1761      Eurajoki       6.12.1821    Eura           28.2.1834     Eurajoki
                          Walborg Ericsd                                5.2.1766                     1796                        12.7.1811     Eurajoki
                          Anna Henricsd                                 15.2.1783     Pyhäranta      21.5.1812    Eurajoki       13.4.1821     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  16.11.1789    Euraj          6.12.1821    Eura           28.1.1877     Eurajoki
         1831-34        Gabriel Ericss Vanha-Anttila                    6.4.1796      Eurajoki       20.11.1825   Eura           Pori mlk      1834
                          Eva Christina Josefsd Rask                    5.9.1797      Eura           20.11.1825   Eura
         1834-          Isac Johanss Uusi-Mustapää                      20.12.1785    Eurajoki       26.10.1823   Luvia          Luvia         1842
                          Lena Henricsd                                 18.10.1790    Eurajoki       26.10.1823   Luvia
         1842-48        Johan Johanss                                   22.3.1806     Euraj          22.9.1838    Eurajoki       29.10.1878    Eurajoki
                          Mariana Johansd Nissilä                       29.6.1809     Pori mlk       30.12.1827   Eurajoki       6.12.1838     Eurajoki
                          Johanna Jacobsd Ilvan                         25.12.1812    Luvia          22.9.1838    Eurajoki       6.11.1874     Eurajoki
         1848-          Fredric Caisass Lundgren                        23.10.1809    Rauma mlk      29.12.1859   Eurajoki       1.9.1867      Eurajoki
                          Johanna Johansd Roslöf                        21.2.1803     Lapp           17.1.1830    Eurajoki       27.3.1847     Eurajoki
                          Fredrica Johansd Seppä                        22.9.1806     Eurajoki       11.11.1847   Eurajoki       5.5.1857      Eurajoki
                          Justina Johansd                               3.12.1830     Eurajoki       29.12.1859   Eurajoki       rippikirja    1886: 104
         1858-59        Johan Gustaf Johanss                            30.10.1830    Kullaa         29.8.1858    Nakkila        rippikirja    1886: 448
                          Margareta Lisa Gustafsd Vrangi                1.6.1834      Noormarkku     29.8.1858    Nakkila        22.11.1890    Eurajoki
         1859-          Gustaf Henric Johanss Jussila                   4.8.1832      Eurajoki       9.12.1860    Eurajoki       Lokalahti     1867
                          Johanna Isacsd                                3.4.1826      Euraj          21.10.1855   Eurajoki       16.4.1860     Eurajoki
                          Fredrica Gustafa Isacsd Hannula               4.2.1835      Eurajoki       9.12.1860    Eurajoki
         1867-75        Frans Isac Isacss                               18.8.1838     Kiukainen      8.11.1863    Kiukainen      rippikirja    1886: 79
                          Lovisa Wilhelmina Isacsd                      20.12.1836    Kiukainen      8.11.1863    Kiukainen
         1875-          Michel Gustafss Jusu                            24.3.1833     Kiukainen      14.11.1852   Kiukainen
                          Maria Lisa Fredricsd                          6.9.1828      Kiukainen      14.11.1852   Kiukainen


    Vanha-Mustapää Irjanne Eurajoki

993 357             po  Henric Mattss Mustapää                          0.4.1721      Euraj          29.9.1748    Eurajoki       10.8.1761     Eurajoki
993 358                   Walborg Thomasd Taano                         20.2.1727     Eurajoki       12.10.1762   Eurajoki       21.12.1802    Eurajoki
                    II  Johan Mattss                                    5.1.1725                     12.10.1762   Eurajoki       4.12.1773     Eurajoki
                    vä  Jacob Jöranss Puosi                             21.7.1742     Luvia          11.10.1770   Eurajoki       28.6.1832     Eurajoki
                          Maria Henricsd Vanha-Mustapää                 22.8.1750     Eurajoki       11.10.1770   Eurajoki       15.5.1815     Eurajoki
                    po  Johan Jacobss Vanha-Mustapää                    24.7.1771     Eurajoki       30.6.1796    Eurajoki       9.10.1837     Eurajoki
                          Caisa Johansd Nikula                          11.2.1774     Eurajoki       30.6.1796    Eurajoki       2.2.1848      Eurajoki
                        Vuojoen


    Vanha-Mustapää Irjanne Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Jacobss Vanha-Mustapää                    24.7.1771     Eurajoki       30.6.1796    Eurajoki       9.10.1837     Eurajoki
                          Caisa Johansd Nikula                          11.2.1774     Eurajoki       30.6.1796    Eurajoki       2.2.1848      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Vanha-Mustapää                    23.10.1797    Eurajoki       29.10.1823   Eurajoki       22.5.1841     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Ruikka                         16.8.1798     Eurajoki       29.10.1823   Eurajoki       23.11.1837    Eurajoki
                    po  Michel Johanss Vanha-Mustapää                   3.10.1829     Eurajoki       26.6.1851    Eurajoki
                          Wilhelmina Michelsd Kylä-Falttu               7.1.1826      Rauma mlk      26.6.1851    Eurajoki
                    vä  Gustaf Isacss                                   16.9.1855     Eurajoki       11.12.1879   Eurajoki
                          Amanda Wilhelmina Michelsd Vanha-Mustapää     30.8.1859     Eurajoki       11.12.1879   Eurajoki


    Sundby Irjanne Eurajoki  säteriratsutila

         -1622          Baltzar Hanss Trumetare                                       Saksa                                      1621-22       Euraj
         23-24            Anna Mårtensd Lavila                                                                                   1624-25       Euraj
                    po  Måns Månss                                                                                                             Preussi
                          N. N.
         1634-38    ^v  Måns Ericss Trumetare                                                                                    Ulvila        1637
                          Anna Baltzarsd Sundby
         -1698          Hans von Gertten
         1699-          Axel Wachtmeister
                        eli ilmeisesti Vuojoen


    Sundby Irjanne Eurajoki  lb.

         1740-          Simon Simonss                                   0.10.1699                    6.10.1723    Eurajoki       25.4.1786     Eurajoki
                          Walborg Ericsd                                0.5.1690                     6.10.1723    Eurajoki       4.12.1758     Eurajoki


    Eskola Kainu Eurajoki  1 (Virpi Nissilän ja Iiro Karin tietoja)

                        Mårten
249 819  1544-74        Nils Mårtenss
249 817  1577-1613  p   Escil Nilss
249 818                   N. Henricsd Kylä-Tokila
         1614-21    p   Stefan Escilss                                                                                           1621          Euraj
                          Brita
                    v   Marcus Escilss
                          Margareta Mattsd                                                                                       h 1663        Eurajoki
         1622-33    II  Thomas Ericss
         1634-68    po  Escil Marcuss Eskola
                          Caisa
         1669-84    po  Johan Escilss Eskola                            1643          Euraj          1669         Euraj          1684          Euraj
         85-86            Anna Hansd Arvela                             1648                         1669         Euraj          14.4.1729     Eurajoki
         1687-1727  po  Escil Johanss Eskola                            1670          Euraj          1.1.1695     Eurajoki       24.9.1727     Eurajoki
                          Maria Henricsd Mustapää                       1675          Euraj          1.1.1695     Eurajoki       1.12.1748     Euraj
                    po  Thomas Escilss Eskola                           k 4.11.1701   Eurajoki       7.11.1731    Eurajoki       27.10.1766    Eurajoki
                          Lisa Mårtensd Vähä-Ruuti                      9.10.1708     Luvia          7.11.1731    Eurajoki       17.3.1790     Eurajoki
                    vä  Gustaf Johanss Mäki-Piri                        3.1.1733      Euraj          2.11.1755    Eurajoki       15.3.1807     Eurajoki
                          Brita Thomasd Eskola                          8.1.1740      Eurajoki       2.11.1755    Eurajoki       31.3.1811     Eurajoki
                    po  Thomas Gustafss Eskola                          22.5.1760     Eurajoki       31.10.1786   Eurajoki       Nakkila       1814
                          Anna Mattsd                                   26.4.1761     Eurajoki       31.10.1786   Eurajoki       21.10.1837    Nakkila
                    ve  David Gustafss Eskola                           3.6.1769      Eurajoki       4.12.1804    Eurajoki       Nakkila       1822
                          Anna Johansd Pirilä                           29.9.1775     Eurajoki       4.12.1804    Eurajoki       15.10.1863    Nakkila
                        Vuojoen


    Eskola Kainu Eurajoki  lb.

         1823-          Michel Jacobss Liuttu                           3.10.1778     Eurajoki       18.10.1803   Eurajoki       Nakkila       1831
                          Justina Johansd Juvala                        22.11.1782    Eurajoki       18.10.1803   Eurajoki
         1832-34        Gabriel Johanss Uotila                          5.3.1787      Eurajoki       9.11.1809    Eurajoki       28.9.1870     Eurajoki
                          Anna Simonsd                                  26.9.1791     Eurajoki       9.11.1809    Eurajoki       18.5.1857     Eurajoki
         1835-42        August Gustafss                                 14.7.1798     Lapp           24.12.1825   Lappi          Kylä-Pirille
                          Lovisa Johansd Mattila                        31.10.1798    Lapp           24.12.1825   Lappi          11.3.1863     Eurajoki
         1842-44        Gustaf Gabrielss                                9.11.1810     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki       Liutulle
                          Caisa Justina Samuelsd Rekola                 23.2.1817     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki
         1845-          Isac Johanss Uusi-Mustapää                      20.12.1785    Eurajoki       26.10.1823   Luvia          30.10.1864    Eurajoki
                          Lena Henricsd                                 18.10.1790    Eurajoki       26.10.1823   Luvia          23.10.1864    Eurajoki
         -1875      po  Wilhelm Isacss Eskola                           22.6.1828     Luvia          19.4.1859    Eurajoki       30.10.1875    Eurajoki
                          Ulrica Wilhelmina Gustafsd                    12.3.1833     Eurajoki       19.4.1859    Eurajoki       6.11.1875     Eurajoki
         1875-          Victor Mattss Mikola                            28.3.1848     Eurajoki       31.5.1870    Nakkila        rippikirja    1886: 32
                          Johanna Emerentia Johansd Kyllijoki           7.3.1848      Ulvila         31.5.1870    Nakkila
         1878-          Gustaf Evald Gustafss Kylä-Vesa                 25.4.1846     Eurajoki       19.11.1871   Eurajoki       23.4.1892     Eurajoki
                          Maria Isacsd                                  8.7.1846      Kiukainen      19.11.1871   Eurajoki       rippikirja    1886: 394
         1892-          Johan Franss Roström                            7.7.1856      Eurajoki       17.9.1882    Eurajoki
                          Fredrica Johansd Korsman                      24.1.1848     Eurajoki       17.9.1882    Eurajoki


    Haukka Kainu Eurajoki  23/24

                        Bertil Anderss
         1634-39        Sigfrid Bertilss                                                                                         h 7.4.1652    Eurajoki
                          Maria Mattsd
         1642-66    vä  Henric Simonss                                                               1638         Euraj          1666          Euraj
                          Margareta Sigfridsd Haukka                                                 1638         Euraj
         1667-78    po  Matts Henricss Haukka                           1641          Euraj          1661
         79               Magdalena                                                                  1661
         1680-1704  po  Johan Mattss Haukka                                                          30.11.1701   Eurajoki
                          Brita Simonsd                                                              26.10.1684   Eurajoki
                          Walborg Jöransd                                                            30.11.1701   Eurajoki
  1 999  1709           autio
         1710-13        Matts Mattss
                          Maria Jöransd
247 627  [1711]         Johan Henricss                                  1681                         28.10.1707   Eurajoki       5.1.1761      Eurajoki
247 628                   Maria Escilsd Rekola                          1681          Euraj          28.10.1707   Eurajoki       6.6.1758      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Haukka                            29.10.1709    Eurajoki       23.11.1729   Eurajoki       31.3.1769     Eurajoki
                          Walborg Escilsd Eskola                        17.3.1706     Eurajoki       23.11.1729   Eurajoki       17.11.1779    Eurajoki
                    po  Matts Johanss Haukka                            22.1.1731     Eurajoki       24.5.1752    Eurajoki       29.1.1808     Eurajoki
                          Maria Mattsd Nissilä                          9.6.1731      Eurajoki       24.5.1752    Eurajoki       14.1.1807     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Haukka                             19.1.1761     Eurajoki       26.10.1786   Eurajoki       25.10.1829    Eurajoki
                          Caisa Johansd Pihlaus                         19.6.1761     Eurajoki       26.10.1786   Eurajoki       11.11.1841    Eurajoki
                        Vuojoen


    Haukka Kainu Eurajoki  lb.

                    sa  Matts Mattss Haukka                             19.1.1761     Eurajoki       26.10.1786   Eurajoki       25.10.1829    Eurajoki
                          Caisa Johansd Pihlaus                         19.6.1761     Eurajoki       26.10.1786   Eurajoki       11.11.1841    Eurajoki
                    po  Samuel Mattss Haukka                            22.10.1792    Eurajoki       5.11.1816    Eurajoki       19.5.1857     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Hakula                5.10.1789     Eurajoki       5.11.1816    Eurajoki       25.5.1832     Eurajoki
         1836-          Fredric Michelss Wahlros                        30.10.1805    Eura           3.11.1839    Eurajoki       Eura          1840
                          Ulrica Sofia Andersd Lundgren                 1.8.1806      Taivassalo     4.11.1827    Eura           8.12.1838     Eurajoki
                          Justina Henricsd Heikkilä                     29.12.1807    Eurajoki       3.11.1839    Eurajoki
         1839-          Fredric Lindgren                                5.5.1805      Lapp           20.3.1841    Eura           4.2.1866      Eurajoki
                          Maria Johanna Johansd Iso-Suni                11.12.1812    Eura           20.3.1841    Eura           21.4.1884     Eurajoki
         1844-48        Isac Johanss Nurkki                             14.10.1815    Eurajoki       26.5.1840    Eurajoki       Anuntilaan
                          Maria Christina Abrahamsd                     4.3.1817      Laitila        26.5.1840    Eurajoki
                        Kreulaan


    Heikkilä Kainu Eurajoki

         -1632          Matts Hanss
249 809  1634-52        Marcus Grelss                                                                < 1634                      h 22.10.1676  Eurajoki
249 810                   Brita                                                                      < 1634
249 807  1656-75    po  Johan Marcuss Heikkilä                          1635          Euraj          1653-56                     1675          Euraj
249 808  76-84            Margareta                                                                  1653-56
         1685-97    po  Henric Johanss Heikkilä                         1664          Euraj          5.2.1682     Eurajoki       1697          Euraj
         98-00            Maria Axelsd                                  1667                         10.10.1700   Eurajoki       h 1729        Eurajoki
         1701-10    II  Matts Larss                                     1674                         2.11.1729    Eurajoki       1.6.1744      Eurajoki
                          Caisa Persd                                   1678                         2.11.1729    Eurajoki       12.6.1758     Eurajoki
         -1739      po  Anders Mattss Heikkilä                          k 15.11.1702  Eurajoki       2.11.1729    Eurajoki       28.12.1739    Eurajoki
                          Walborg Henricsd Tapala                       1706                         1740         Euraj          13.2.1767     Eurajoki
         1740-      II  Johan Mattss                                    26.12.1719                   20.12.1767   Eurajoki       12.1.1789     Eurajoki
                          Brita Michelsd                                1722                         20.12.1767   Eurajoki       1.10.1791     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Heikkilä                          1.4.1744      Eurajoki       8.10.1769    Eurajoki       23.4.1809     Eurajoki
                          Maria Mattsd Kohna                            12.3.1749     Eurajoki       8.10.1769    Eurajoki       8.5.1821      Eurajoki
                    po  Thomas Mattss Heikkilä                          29.6.1777     Eurajoki       29.11.1829   Luvia          5.10.1838     Eurajoki
                          Maria Gustafsd Eskola                         15.2.1771     Eurajoki       13.6.1797    Eurajoki       27.9.1828     Eurajoki
                          Christina Charlotta Michelsd Grönlund         12.5.1783     Köyliö         5.11.1843    Eurajoki       30.1.1863     Eurajoki
                    II  Matts Anderss                                   2.3.1783      Eurajoki       5.11.1843    Eurajoki       27.11.1862    Eurajoki
                        Vuojoen, lb. ks. Rekola


    Juvala Kainu Eurajoki  (Virpi Nissilän ja Iiro Karin tietoja)

         154x-6x        Anders Henricss Isopere
                          Elin Johansd
         -1580      sp  Henric Larss Forsby
                          Margareta
         1580-1607  ser Thomas Bengtss Isopere
                          Margareta Timoteusd
                          Elin Persd
         1608-14    po  Johan Thomass                                                                                            1614          Venäjä
         15               Caisa Michelsd
                    II  Mårten Hanss                                                                                             Ruotsi        < 1620
         1616-24    ve  Jöran Thomass                                                                                            1624          Euraj
                          Sara Escilsd
  1 999  1631-          autio
         1636-38        Haukan
         1643-68        Bengt Thomass Tuohi
                          Caisa                                                                                                  h 1666        Eurajoki
         1669-1701  po  Grels Bengtss Juvala                            1646-47       Euraj          11.12.1708   Eurajoki       19.1.1711     Eurajoki
                          Brita                                         1646                         1668                        6.12.1705     Eurajoki
                          Anna Nilsd                                                                 11.12.1708   Eurajoki
         1702-04    sp  Grels Simonss (Juvala)                                                       21.9.1694    Eurajoki       1704-08       Euraj
         09-11            Margareta Andersd                             1678                         10.12.1711   Eurajoki       30.3.1760     Eurajoki
         1712-      II  Johan Olofss Isolanki                           0.6.1674      Euraj          10.12.1711   Eurajoki       19.8.1743     Eurajoki
                    vä  Eric Jöranss Seppä                              1696          Luvi           25.10.1724   Eurajoki       25.9.1759     Eurajoki
                          Brita Grelsd Juvala                           k 10.8.1700   Eurajoki       25.10.1724   Eurajoki       28.4.1775     Eurajoki
                    po  Johan Ericss Juvala                             14.12.1728    Eurajoki       16.6.1751    Eurajoki       31.12.1801    Eurajoki
                          Anna Johansd Haukka                           28.12.1733    Eurajoki       16.6.1751    Eurajoki       24.5.1796     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Juvala                            27.11.1752    Eurajoki       16.10.1788   Luvia          31.12.1808    Eurajoki
                          Maria Mattsd Kreula                           15.8.1755     Euraj          31.5.1777    Eurajoki       21.10.1787    Eurajoki
                          Lena Mattsd Sahari                            19.11.1765    Luvia          16.10.1788   Luvia          Luvia         1814
                        Vuojoen


    Juvala Kainu Eurajoki  lb.

         1815-          Johan Thomass Skoglund                          22.5.1779     Kauvatsa       29.9.1811    Eurajoki       7.7.1838      Eurajoki
                          Maria Andersd                                 23.8.1775     Eurajoki       29.9.1811    Eurajoki       25.4.1841     Eurajoki
         1839-41        Gustaf Gabrielss                                9.11.1810     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki       Eskolaan
                          Caisa Justina Samuelsd Rekola                 23.2.1817     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki
         1841-42        Johan Henricss Pihl                             24.2.1806     Eurajoki       25.3.1841    Eurajoki       5.1.1879      Eurajoki
                          Caisa Simonsd (Kauppi)                        29.4.1806     Eurajoki       20.11.1828   Eurajoki       8.4.1840      Eurajoki
                          Caisa Mattsd Ala-Taano                        5.10.1792     Eurajoki       25.3.1841    Eurajoki       23.5.1879     Eurajoki
                        Kreulaan


    Kreula Kainu Eurajoki

                        Grels Henricss
         1634-67        Matts Jöranss                                                                1643
                          Gertrud
                          Caisa                                                                      1643
         1668-96    vä  Matts Henricss                                                               1667         Euraj
                          Brita Mattsd Kreula                                                        1667         Euraj          1695-         Euraj
         1697-1709  po  Michel Mattss Kreula                            1671          Euraj          18.5.1692    Eurajoki
                          Brita Mattsd                                                Eur?           18.5.1692    Eurajoki
         1710-          Matts
                          Margareta Mattsd                              1653                                                     26.10.1711    Euraj?
                        Matts Mårtenss                                  1689                                                     12.4.1763     Eurajoki
                          Maria Andersd                                 1681                                                     8.11.1766     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Kreula                             0.9.1717                     24.6.1759    Eurajoki       11.8.1787     Eurajoki
                          Anna Mattsd                                   1704                         8.12.1734    Eurajoki       8.7.1756      Eurajoki
                          Sofia Andersd Rauvala                         k 29.3.1711   Eura           29.1.1758    Eurajoki       25.6.1758     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  24.12.1722                   24.6.1759    Eurajoki       26.1.1795     Eurajoki
                    vä  Matts Mattss Maijala                            13.1.1733     Luvia          11.8.1754    Eurajoki       9.2.1784      Eurajoki
                          Maria Mattsd Kreula                           9.3.1738      Eurajoki       11.8.1754    Eurajoki       12.1.1787     Eurajoki
                    po  Gustaf Mattss Kreula                            3.3.1763      Eurajoki       6.12.1829    Eurajoki       21.11.1840    Eurajoki
                          Lisa Johansd Juvala                           20.6.1762     Eurajoki       3.2.1785     Eurajoki       6.12.1828     Eurajoki
                          Caisa Henricsd                                26.1.1775     Eurajoki       6.12.1829    Eurajoki       12.3.1836     Eurajoki
                        Vuojoen


    Kreula Kainu Eurajoki  lb.

         1815-          Matts Henricss Heikkilä                         27.8.1765     Eura           26.6.1792    Kokemäki       9.9.1854      Eurajoki
                          Walborg Johansd Yli-Talonen                   23.4.1773     Kokemäki       26.6.1792    Kokemäki       27.1.1837     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Kreula                             6.2.1796      Eura           30.10.1822   Eurajoki       16.1.1839     Eurajoki
                          Magdalena Michelsd Juvala                     25.2.1802     Eurajoki       23.2.1843    Eurajoki       28.1.1867     Eurajoki
                    II  Isac Samuelss                                   9.6.1811      Eurajoki       23.2.1843    Eurajoki       2.6.1875      Eurajoki
         -1878      po  Gustaf Mattss Kreula                            4.12.1834     Eurajoki       4.4.1869     Eurajoki       7.2.1895      Eurajoki
                          Fredrica Johansd Yli-Taano                    10.1.1840     Eurajoki       4.4.1869     Eurajoki       rippikirja    1886: 86
         1878-          Isac Gustafss                                   14.1.1841     Eurajoki       16.4.1869    Eurajoki
                          Ida Erlandsd Wadén                            25.2.1843     Marttila       20.11.1866   Eurajoki       28.5.1867     Eurajoki
                          Wilhelmina Johansd Korsman                    1.1.1845      Eurajoki       16.4.1869    Eurajoki


    Liuttu Kainu Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1540-90        Eric Mårtenss
         1591-          Johan Johanss

                        Sigfrid Escilss
         1634-75        Matts Anderss                                                                                            h 22.12.1678  Eurajoki
                          Margareta
         1676-77    po  Johan Mattss Liuttu
                          Brita
         1678-96        Johan Jacobss                                                                1679
                          Margareta                                                                  1679
         1698           Michel Simonss
                          Brita
         1700           Simon Mattss
                          Lisa
         1701-13        Jacob Henricss                                                               6.10.1693    Euraj?
                          Maria Ericsd
         1722-          Simon Jöranss                                                                18.9.1704    Eurajoki       1730          Euraj
                          Maria Mårtensd                                                             18.9.1704    Eurajoki       1740          Euraj
                    po  Henric Simonss Liuttu                                                        7.11.1724    Eurajoki       1731          Euraj
                          Brita Johansd                                 1700                         1753         Luvia          19.9.1780     Luvia
                    II  Johan Anderss                                   k 6.6.1700    Luvia          1753         Luvia          30.5.1773     Luvia
                    ve  Jacob Simonss Liuttu                            3.9.1708      Eurajoki       11.11.1733   Eurajoki       3.3.1762      Eurajoki
                          Brita Escilsd Eskola                          1707          Euraj          11.11.1733   Eurajoki       9.5.1767      Eurajoki
                    po  Jacob Jacobss Liuttu                            1741          Euraj          3.6.1764     Eurajoki       5.3.1809      Eurajoki
                          Anna Mårtensd Rekola                          1.10.1745     Eurajoki       3.6.1764     Eurajoki       16.1.1815     Eurajoki
                    po  Johan Jacobss Liuttu                            4.1.1775      Eurajoki       2.11.1797    Luvia          Pirilään
                          Brita Henricsd Sahari                         30.4.1778     Luvia          2.11.1797    Luvia
                        Vuojoen


    Liuttu Kainu Eurajoki  lb.

         1815-          Anders Johanss Junnila                          8.9.1769      Laitila        28.10.1794   Eura           24.11.1836    Eurajoki
                          Maria Michelsd                                27.2.1777     Eura           28.10.1794   Eura           19.5.1843     Eurajoki
                    po  Johan Anderss Liuttu                            5.6.1801      Eura           13.11.1827   Eurajoki       26.9.1868     Eurajoki
                          Caisa Lovisa Mattsd Kreula                    21.1.1806     Eura           13.11.1827   Eurajoki       17.2.1889     Eurajoki
         1844-51        Gustaf Gabrielss                                9.11.1810     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki       Vesaan
                          Caisa Justina Samuelsd Rekola                 23.2.1817     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki
         1853-          Jacob Mattss Kreula                             9.7.1803      Euraj          23.7.1854    Eura           1.3.1878      Eurajoki
                          Maria Thomasd                                 9.2.1806      Eurajoki       13.11.1827   Eurajoki       25.7.1853     Eurajoki
                          Maria Justina Thomasd Lönngren                9.3.1809      Köyliö         23.7.1854    Eura           15.5.1871     Eurajoki
                    po  Fredric Jacobss Liuttu                          21.5.1837     Eurajoki       8.7.1862     Eurajoki       21.6.1891     Eurajoki
                          Johanna Gustafsd Ekman                        23.6.1841     Rauma mlk      8.7.1862     Eurajoki       1.1.1896      Eurajoki
                    vä  Axel Anselm Gustafss Jussila                    22.3.1863     Eurajoki       18.9.1887    Euraj
                          Amanda Josefina Fredricsd Liuttu              10.4.1865     Eurajoki       18.9.1887    Euraj


    Liuttu Kainu Eurajoki

         1920-          Bernhard Stenvall                                                            1927
                          Tyyne Wikholm                                                              1927


    Nissilä Kainu Eurajoki  (Seppo Tammisen tietoja)

291 582                 Jesper Olofss
291 581  1564-1602  p   Jöran Jesperss
291 579  1604-      p   Mårten Jöranss
291 577  1634-44    po  Henric Mårtenss Nissilä                                                      < 1634                      h 21.3.1655   Eurajoki
291 578                   Margareta                                                                  < 1634
         1646-47    po  Sigfrid Henricss Nissilä                                                     1643
                          Margareta                                                                  1643
291 575  1649-94    ve  Clemet Henricss Nissilä                                                      < 1649                      1697          Euraj
291 576                   Walborg                                                                    < 1649
         1695-1704  vä  Matts Mattss                                                                 1691         Euraj
                          Maria Clemetsd Nissilä                                                     1691         Euraj
                          Anna Jöransd                                                               1706
         1709-10        Jöran
                          Walborg
         1713-      po  Johan Jöranss Nissilä                           20.5.1694                    11.12.1710   Eurajoki
                          Maria Mattsd                                                               11.12.1710   Eurajoki
         1722-          Johan Johanss Lagus                             1663                         3.10.1699    Pori           1.2.1740      Pori
                          Maria Andersd? Oselius                                                     3.10.1699    Pori
         1725-          Matts Michelss                                  1694                         25.7.1764    Eurajoki       6.12.1781     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Kukola?                          1692                         5.11.1721    Luvia          4.5.1763      Eurajoki
                          Brita Jacobsd Jäpölä                          9.9.1712      Eurajoki       25.7.1764    Eurajoki       23.11.1790    Eurajoki
                    po  Michel Mattss Nissilä                           0.9.1722                     8.10.1747    Eurajoki       28.10.1799    Eurajoki
                          Lisa Johansd Poutala                          16.6.1724     Eurajoki       8.10.1747    Eurajoki       3.11.1804     Eurajoki
                    vä  Matts Johanss Rantapere                         10.1.1744     Eurajoki       9.10.1768    Eurajoki       Pori mlk      1813
                          Maria Michelsd Nissilä                        27.3.1749     Eurajoki       9.10.1768    Eurajoki
                    po  Johan Mattss Nissilä                            14.4.1772     Eurajoki       30.5.1797    Eura           Pori mlk      1813
                          Lena Ericsd Juusela                           27.2.1777     Eura           30.5.1797    Eura
                        Vuojoen


    Nissilä Kainu Eurajoki  lb.

         1815-22        Johan Johanss                                   5.6.1766      Ulvila         16.5.1815    Eurajoki       19.7.1850     Eurajoki
                          Maria Lena Mattsd                             24.1.1781     Nakkila(Ulvila 27.12.1799   Pori mlk       14.4.1814     Pori mlk
                          Christina Michelsd                            7.7.1790      Lapp           16.5.1815    Eurajoki       2.2.1838      Eurajoki
         1823-39        Johan Carlss                                    1764                         24.4.1798    Eurajoki       9.7.1846      Eurajoki
                          Maria Johansd Vanha-Heikkilä                  21.3.1773     Eurajoki       24.4.1798    Eurajoki       29.3.1846     Eurajoki
         1839-          tyhjää
         1869-          Carl Johan Johanss Hjort                        14.12.1828    Perni          2.11.1856    Tyrväntö       Hietaan
                          Johanna Andersd Grönlund                      1.1.1836      Sääkmäki       2.11.1856    Tyrväntö       3.9.1901      Tamp


    Pietala Kainu Eurajoki  (Seppo Tammisen tietoja)

         1560-65        Olof Mårtenss
         1566-73        Mårten Michelss
         1573-75        Per Mattss
249 813  1576-1616      Clemet Mårtenss Pietula
249 811  1617-46    p   Mårten Clemetss
249 812                   Margareta
249 757  1647-84    po  Matts Mårtenss Pietala                                                       1652
249 758                   Walborg                                                                    1652
249 339  1685-93    po  Matts Mattss Pietala                            1655          Euraj          24.4.1681    Eurajoki       1693          Euraj
249 340  94-95            Walborg Johansd Heikkilä                      1663          Euraj          3.10.1695    Eurajoki
         1696-      II  Mårten Jöranss                                  1667                         3.10.1695    Eurajoki       28.12.1743    Eurajoki
                    vä  Matts Henricss                                  1692                                                     21.11.1748    Euraj?
                          Maria Mattsd Pietala                          1688          Euraj                                      14.4.1747     Euraj?
                    vä  Johan Ericss Jaakkola                           1717          Euraj          18.11.1733   Eurajoki       175x          Euraj
                          Brita Mattsd Pietala                          1717          Euraj          18.6.1754    Eurajoki       13.4.1795     Eurajoki
                    II  Michel Jöranss                                  21.9.1709                    18.6.1754    Eurajoki       14.6.1767     Eurajoki
                    po  Thomas Johanss Pietala                          5.10.1747     Eurajoki       7.11.1797    Eurajoki       7.12.1824     Eurajoki
                          Lena Mattsd Isopere                           11.7.1754     Eurajoki       21.10.1773   Eurajoki       9.5.1796      Eurajoki
                          Anna Jacobsd Suutala                          22.9.1767     Eurajoki       31.12.1835   Eurajoki       27.3.1845     Eurajoki
                    II  Michel Johanss                                  2.3.1778      Ulvi           31.12.1835   Eurajoki       12.3.1853     Eurajoki
                        Vuojoen


    Pietala Kainu Eurajoki  lb.

                    po  Johan Thomass Pietala                           25.7.1787     Eurajoki       27.5.1825    Eurajoki       14.3.1831     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Haukka                            20.10.1787    Eurajoki       30.6.1814    Eurajoki       6.7.1818      Eurajoki
                          Justina Michelsd Eskola                       5.10.1804     Eurajoki       27.5.1825    Eurajoki       Nakkila       1831
         1831-38        Michel Abrahamss Wrangen                        15.5.1785     Ahlainen       19.5.1808    Luvia          Luvia         1838
                          Eva Carlsd                                    11.11.1790    Suoniemi       19.5.1808    Luvia
         1838-          Michel Michelss                                 8.7.1802      Kiukainen      1825         Kiuk           19.9.1855     Eurajoki
                          Lena Johansd                                  14.4.1801     Kiukainen      1825         Kiuk           15.5.1864     Eurajoki
                        Liuttuun


    Rekola Kainu Eurajoki

         1634-52        Henric Jöranss                                                               1635-37
                          Anna                                                                       < 1634
                          Caisa                                                                      1635-37
         1656-59    po  Jacob Henricss Rekola                                                        1667                        h 1672        Eurajoki
                          Walborg                                                                    1675         Euraj
         1660-66    is  Henric Jöranss                                                               1635-37
                          Anna                                                                       < 1634
                          Caisa                                                                      1635-37
         1667-72    po  Jacob Henricss Rekola                                                        1667                        h 1672        Eurajoki
         73-74            Walborg                                                                    1675         Euraj
         1675-78    II  Hans Simonss                                                                 1675         Euraj
247 631  1680           Mårten Grelss Jaakkola                                                       1665-66                     1680          Euraj
247 632  81-84            Lisa                                                                       1665-66
247 629  1685-1713  vä  Escil Ericss                                    1653          Koke           5.10.1690    Eurajoki       7.12.1724     Eurajoki
247 630                   Margareta Mårtensd Rekola                                                  19.10.1684   Eurajoki       1689          Euraj
993 414                   Walborg Mattsd                                1657?                        5.10.1690    Eurajoki       2.1.1737      Eurajoki
993 381             vä  Mårten Ericss                                   1689                         < 1744                      1764          Euraj
993 382                   Brita Escilsd Rekola                          k 8.9.1695    Eurajoki       1722         Euraj          5.2.1734      Eurajoki
                          Lisa Mattsd Pietala                           k 29.5.1692   Eurajoki       16.6.1734    Eurajoki       14.7.1742     Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                1711                         < 1744                      17.1.1800     Eurajoki
993 353             po  Eric Mårtenss Rekola                            18.3.1726     Eurajoki       29.12.1754   Eura           31.8.1789     Eurajoki
993 354                   Lisa Andersd Mikola                           4.9.1728      Eura           29.12.1754   Eura           12.4.1800     Eurajoki
993 321             vä  Johan Simonss Kylä-Piri                         5.4.1753      Eurajoki       22.9.1774    Eurajoki       24.6.1826     Eurajoki
993 322                   Lisa Ericsd Rekola                            9.8.1759      Eurajoki       22.9.1774    Eurajoki       27.5.1818     Pori mlk
                        Vuojoen


    Rekola Kainu Eurajoki  lb.

                    po  Samuel Johanss Rekola                           8.6.1789      Eurajoki       3.12.1812    Eurajoki       19.6.1830     Eurajoki
                          Justina Gustafsd                              27.6.1786     Eurajoki       3.12.1812    Eurajoki       Vesaan
         1837-39        Johan Johanss Nissilä                           17.12.1798    Eurajoki       16.12.1830   Eurajoki       18.11.1839    Eurajoki
                          Justina Thomasd                               25.5.1805     Euraj          12.3.1845    Eurajoki       3.3.1882      Eurajoki
                    II  Gustaf Henricss Ek                              7.9.1818      Por mlk        12.3.1845    Eurajoki       8.5.1892      Eurajoki
                        ei enää lampuoteja


    Rekola Kainu Eurajoki

         1925-          Väinö Lehtinen


    Tapala Kainu Eurajoki

249 831  1634-35        Simon Bengtss
249 832                   Caisa
249 829  1639-47    po  Grels Simonss Tapala                                                         1647
249 830                   Anna                                                                       1647
         1649-52    la  Simon Jacobss                                                                1648-49      Euraj
                          Walborg Simonsd Tapala                                                     1648-49      Euraj
249 829  1656-70    sa  Grels Simonss Tapala                                                         1647
249 830                   Anna                                                                       1647
249 827  1671-97    po  Thomas Grelss Tapala                            1652          Euraj          1688         Luvi           1697          Euraj
                          Brita Sigfridsd Laurila                                                    1670         Euraj          1685          Euraj
249 828  98-00            Maria Mattsd Maijala                          1667          Luvi           1701         Euraj          1.10.1734     Eurajoki
                    II  Marcus Anderss Isopere                          1663          Euraj          1701         Euraj          15.10.1740    Eurajoki
         1701-13    po  Henric Thomass Tapala                           1678          Euraj          28.10.1700   Eurajoki       23.4.1743     Eurajoki
                          Judit Sigfridsd                               1674                         28.10.1700   Eurajoki       14.10.1742    Eurajoki
                    po  Thomas Henricss Tapala                          9.12.1710     Eurajoki       14.10.1764   Eurajoki       18.12.1775    Eurajoki
                          Lisa Grelsd Juvala                            k 13.1.1702   Eurajoki       25.10.1730   Eurajoki       15.6.1762     Eurajoki
                          Maria Marcusd                                 1710                         14.10.1764   Eurajoki       29.1.1787     Eurajoki
                    po  Thomas Thomass Tapala                           1740          Euraj          15.10.1758   Eurajoki       29.12.1811    Eurajoki
                          Maria Henricsd Valpola                        18.3.1740     Eurajoki       15.10.1758   Eurajoki       13.11.1804    Eurajoki
                    vä  Matts Johanss Nurkki                            19.9.1771     Eurajoki       31.1.1811    Eurajoki       Ikaalinen     1814
                          Caisa Thomasd Tapala                          11.9.1772     Eurajoki       7.7.1795     Eurajoki       26.5.1810     Eurajoki
                          Lisa Mattsd                                   27.5.1774     Kiukainen      31.1.1811    Eurajoki
                        Vuojoen


    Tapala Kainu Eurajoki  lb.

         1815-32        Johan Mattss Haukka                             6.10.1767     Eurajoki       30.3.1815    Eurajoki       7.5.1832      Eurajoki
                          Caisa Jacobsd Junnila                         1.11.1772     Luvia          30.3.1815    Eurajoki       27.12.1846    Eurajoki
         1834-38        Gustaf Carlss                                   16.6 1804     Eurajoki       26.10.1830   Eurajoki       Eura          1838
                          Anna Mattsd                                   2.1.1806      Luvia          26.10.1830   Eurajoki
         1839-42        Johan Johanss                                   22.3.1806     Euraj          22.9.1838    Eurajoki       Uusi-Mustapäähän
                          Mariana Johansd Nissilä                       29.6.1809     Pori mlk       30.12.1827   Eurajoki       6.12.1838     Eurajoki
                          Johanna Jacobsd Ilvan                         25.12.1812    Luvia          22.9.1838    Eurajoki       6.11.1874     Eurajoki
                        Liuttuun?


    Hakula Kaukomäki Eurajoki  7/12

291 573  1617-33        Brusius Johanss
291 571  1634-50    po  Lucas Brusiuss Hakula                                                        < 1634                      h 1665        Eurajoki
291 572                   Brita                                                                      < 1634
291 569  1651-84    vä  Escil Ericss Maantila                                         Kiuk           1643         Euraj
291 570                   Walborg Lucasd Hakula                         1624-26       Euraj          1643         Euraj
291 365  1685-1713  po  Johan Escilss Hakula                            1660          Euraj          26.9.1680    Eurajoki       9.3.1734      Eurajoki
291 366                   Brita Clemetsd Nissilä                        1662          Euraj          26.9.1680    Eurajoki       1720          Euraj
291 183             po  Jacob Johanss Hakula                            k 17.4.1695   Eurajoki       29.5.1721    Hinnerjoki     3.9.1779      Eurajoki
291 184                   Brita Mårtensd Kylä-Kreula                    k 18.5.1699   Hinnerjoki     29.5.1721    Hinnerjoki     24.8.1785     Eurajoki
                    po  Gabriel Jacobss Hakula                          20.2.1733     Eurajoki       3.10.1784    Köyliö         24.6.1820     Eurajoki
                          Lena Johansd Mäki-Piri                        25.7.1735     Euraj          8.6.1755     Eurajoki       8.8.1783      Eurajoki
                          Anna Margareta Flygel                         1749          Merim          3.10.1784    Köyliö         10.12.1814    Eurajoki
                    po  Johan Gabrielss Hakula                          23.6.1762     Eurajoki       9.5.1816     Eurajoki       16.7.1832     Eurajoki
                          Maria Michelsd Huovari                        5.1.1764      Nakkila(Ulvila)23.10.1783   Nakkila        15.1.1814     Eurajoki
                          Caisa Mårtensd                                1760                         9.5.1816     Eurajoki       16.3.1839     Eurajoki
                    po  Gustaf Johanss Hakula                           9.3.1802      Eurajoki       24.10.1826   Eurajoki       11.10.1858    Eurajoki
                          Magdalena Johansd Uotila                      1.11.1801     Eurajoki       24.10.1826   Eurajoki       15.8.1874     Eurajoki
         -1890      kas Johan Gustaf Johanss                            22.11.1840    Eurajoki       29.10.1861   Eurajoki       Paimio        1890
                          Sofia Mattsd Mikola                           1.2.1840      Eurajoki       29.10.1861   Eurajoki
         1890-          Elias Mattss Uusi-Katila                        6.4.1837      Kiukainen      29.9.1857    Kiukainen
                          Justina Wilhelmina Isacsd Tyni                24.5.1840     Kiukainen      29.9.1857    Kiukainen

                        Tobias Tobiass                                  11.1.1859     Kiukainen      6.7.1882     Kiukainen      28.3.1938     Euraj
                          Alma Carolina Johansd Kalli                   5.5.1862      Kiukainen      6.7.1882     Kiukainen      9.8.1927      Euraj


    Juhola Kaukomäki Eurajoki

         1634-39        Johan Grelss
                          Walborg
         1642-44    po  Cnud Johanss Juhola                                                          1635-37                     1644-45       Euraj
         46               Margareta                                                                  1635-37
         1649           Sigfrid Johanss
                          Margareta
         1656-83        Michel Thomass
                          Anna
         1684-96    po  Paul Michelss Juhola                            1666          Euraj          28.2.1686    Eura
                          Brita Nilsd                                                                28.2.1686    Eura
         1697-1712      kappalaispappilaksi [Ilola?]
         1725-          Johan Thomass
                          Christina Arvidsd                             1676                                                     4.5.1739      Eurajoki


    Juhola Kaukomäki Eurajoki

                    po  Anders Jöranss                                  0.3.1700                     6.1.1729     Eurajoki       2.1.1773      Eurajoki
                          Margareta Mattsd Pihlaus                      1696                         6.1.1729     Eurajoki       1775          Euraj
                    vä  Michel Michelss Rooseli                         1728          Vesi           10.3.1754    Eurajoki       27.3.1807     Eurajoki
                          Margareta Andersd Juhola                      28.7.1729     Eurajoki       10.3.1754    Eurajoki       23.5.1809     Eurajoki
                    po  Johan Michelss Juhola                           18.12.1759    Eurajoki       18.6.1807    Eurajoki       27.12.1829    Eurajoki
                          Lena Mattsd Poutala                           25.4.1776     Eur            13.10.1796   Eura           11.11.1806    Eurajoki
                          Magdalena Gustafsd Dahlgren                   3.9.1782      Eurajoki       18.6.1807    Eurajoki       30.9.1819     Eurajoki
                    vä  Johan Johanss                                   25.12.1786    Pori mlk       28.6.1814    Eurajoki       25.2.1861     Eurajoki
                          Anna Lovisa Johansd Juhola                    16.9.1797     Eurajoki       28.6.1814    Eurajoki       23.11.1863    Eurajoki
         1827-          Samuel Samuelss Rikström                        23.8.1782     Eurajoki       11.2.1817    Eurajoki       5.11.1857     Eurajoki
                          Caisa Christina Michelsd Färdig               4.3.1789      Eurajoki       11.2.1817    Eurajoki       21.1.1859     Eurajoki
                    vä  Matts Wilhelm Mattss Ala-Koota                  3.8.1812      Nakkila        11.7.1839    Eurajoki       6.11.1867     Eurajoki
                          Amalia Alexievna Samuelsd Juhola              1.9.1822      Eurajoki       11.7.1839    Eurajoki
                    po  Nestor Mattss Juhola                            23.8.1864     Eurajoki       14.7.1892    Säky
                          Lovisa Wilhelmina Gustafsd Pruuni             18.12.1862    Säkylä         14.7.1892    Säky

         1918-          Valter Julius Vihtorinp Valpola                 12.4.1881     Eurajoki
                          N. Juhola


    Juhola Kaukomäki Eurajoki

         1741-          Mårten Mårtenss                                 1689                                                     21.2.1751     Eurajoki
                          Brita Mattsd                                  1699                                                     23.8.1762     Eurajoki
                    po  Johan Mårtenss Juhola                           19.11.1729    Eurajoki       5.9.1779     Eurajoki       26.6.1791     Eurajoki
                          Margareta Henricsd Marttila                   0.5.1715      Euraj          10.4.1748    Eurajoki       20.10.1778    Eurajoki
                          Walborg Johansd                               0.3.1742                     5.9.1779     Eurajoki       21.11.1793    Eurajoki
                    vä  Eric Henricss                                   27.4.1734                    15.12.1766   Eurajoki       9.8.1779      Eurajoki
                          Maria Johansd Juhola                          13.12.1751    Eurajoki       29.8.1780    Eurajoki       27.11.1835    Eurajoki
                    II  Johan Michelss                                  23.6.1753     Kalan          29.8.1780    Eurajoki       23.2.1815     Eurajoki
                    po  Fredric Johanss Juhola                          14.8.1781     Eurajoki       5.5.1801     Eurajoki       28.7.1853     Euraj
                          Lena Mattsd Uusi-Anttila                      20.5.1782     Eurajoki       5.5.1801     Eurajoki       16.1.1852     Eurajoki
                    po  Johan Fredric Fredricss Juhola                  13.1.1802     Eurajoki       20.6.1822    Eurajoki       9.5.1843      Eurajoki
                          Juliana Johansd Hakula                        16.2.1797     Eurajoki       20.6.1822    Eurajoki       5.1.1850      Eurajoki
         1844-45        Michel Johanss Hannula                          14.10.1818    Eurajoki       11.12.1866   Eurajoki       20.8.1867     Eurajoki
                          Ulrica Gustafsd Kylä-Piri                     19.9.1800     Eurajoki       7.12.1837    Eurajoki       15.7.1865     Eurajoki
                          Fredrica Fredricsd Korsman                    29.4.1830     Eurajoki       11.12.1866   Eurajoki       13.5.1873     Eurajoki
         1850           Tobias Fagerros                                 16.8.1820     Noor           6.11.1844    Ahlainen       Kiukainen     1850
                          Caisa Margareta Michelsd                      11.5.1811     Ulvila         6.11.1844    Ahlainen
                        katoaa


    Junnila Kaukomäki Eurajoki  perintötila

                        Eric Jöranss
         1634-59        Escil Brusiuss                                                               < 1634
                          Caisa                                                                      < 1634                      h 4.6.1655    Eurajoki
         1660-66    po  Jacob Escilss Junnila                                                        1658                        h 1666        Eurajoki
                          Brita                                                                      1668         Euraj
         1668-81    II  Johan Grelss                                                                 1668         Euraj
         1682       po  Henric Jacobss Junnila
         1683-95    ve  Matts Jacobss Junnila                                                        1688
                          Lisa                                                                       1688
         1696           Anders Anderss
         1700-10        kappalaisen
         1713-          Matts Mattss
                          Lisa Jöransd
         1722-24        Henric Mattss
         25-29            Lisa Jöransd
273 485                 Mårten
273 486                   Lisa Mattsd                                   14.8.1689                    28.12.1727   Eurajoki       18.2.1759     Eurajoki
                    II  Eric Ericss Recolin                             0.4.1703                     5.8.1722     Eurajoki       28.10.1724    Eurajoki
         1731-      III Johan Henricss                                  1692                         25.11.1759   Eurajoki       L             1781
                          Lisa Mattsd Lampo                             24.1.1710     Luvia          25.11.1759   Eurajoki       5.3.1781      Eurajoki


    Kylä-Junnila Kaukomäki Eurajoki

                    po  Eric Ericss Junnila                             15.4.1723     Eurajoki       16.3.1746    Eurajoki       21.10.1785    Eurajoki
                          Anna Henricsd Jussila                         8.9.1725      Eurajoki       16.3.1746    Eurajoki       29.7.1790     Eurajoki
                    vä  Matts Simonss Nikula                            18.1.1747     Eurajoki       21.9.1769    Eurajoki       2.11.1825     Eurajoki
                          Brita Ericsd Kylä-Junnila                     4.6.1750      Eurajoki       21.9.1769    Eurajoki       17.11.1818    Eurajoki
                    po  Gustaf Mattss Kylä-Junnila                      8.2.1780      Eurajoki       11.10.1808   Eurajoki       11.11.1852    Eurajoki
                          Lena Johansd Astala                           5.8.1786      Eurajoki       11.10.1808   Eurajoki       19.4.1858     Eurajoki
                    po  Isac Johan Gustafss Kylä-Junnila                18.8.1818     Eurajoki       28.10.1847   Eurajoki       29.12.1888    Eurajoki
                          Wilhelmina Gustafsd Nordlund                  11.12.1828    Eurajoki       28.10.1847   Eurajoki       30.4.1887     Eurajoki
                    po  Isac Victor Isacss Kylä-Junnila                 8.2.1850      Eurajoki       5.3.1889     Euraj          1.11.1922     Euraj
                          Ida Gustafsd Malo                             10.11.1870    Eurajoki       5.3.1889     Euraj          13.12.1951    Euraj
         1924-      po  Yrjö Johannes Junnila                           30.10.1900    Euraj                                      23.10.1974    Euraj
                          Hilja Maria Markkula                          28.10.1901                                               18.10.1981    Euraj


    Vainio-Junnila Kaukomäki Eurajoki

273 243             po  Mårten Mårtenss Junnila                         1713                         5.12.1779    Kiukainen      19.10.1791    Eurajoki
273 244                   Anna Abrahamsd Valpola                        1712          Euraj          18.10.1735   Eurajoki       24.5.1777     Eurajoki
                          Maria Mattsd (Simula)                         7.1.1742      Kiukainen      5.12.1779    Kiukainen      Eura          1794
                    po  Jacob Mårtenss Vainio-Junnila                   16.9.1736     Eurajoki       12.10.1766   Eurajoki       5.10.1799     Eurajoki
                          Anna Jacobsd Triippu                          21.9.1745     Eurajoki       12.10.1766   Eurajoki       12.2.1823     Eurajoki
                    po  Jacob Jacobss Vainio-Junnila                    8.9.1772      Eurajoki       8.6.1797     Eurajoki       8.3.1838      Eurajoki
                          Maria Jacobsd Vanha-Mustapää                  23.12.1773    Eurajoki       8.6.1797     Eurajoki       27.10.1840    Eurajoki
         1836-          Michel Michelss Ellaa                           23.9.1802     Kiukainen      19.2.1852    Lappi          27.12.1867    Eurajoki
                          Justina Mattsd Snell                          2.9.1814      Eurajoki       26.9.1841    Eurajoki       5.7.1851      Eurajoki
                          Lovisa Johansd Isotalo                        1.8.1823      Lappi          19.2.1852    Lappi          28.9.1858     Eurajoki
                    po  Isac Michelss Vainio-Junnila                    8.2.1847      Eurajoki       5.4.1887     Euraj
                          Amanda Maria Gustafsd                         14.8.1857     Euraj          5.4.1887     Euraj          19.3.1894     Eurajoki
         1913-23    po  Sigfrid Hemming Iisakinp Junnila                15.5.1888     Euraj                                      1923          Euraj
                          Fanny Rauvola                                 22.2.1890?
         1923-45        perikunta


    Triippu Kaukomäki Eurajoki

         1634-66        Per Thomass
                          Gertrud
         1667-75    po  Michel Perss Triippu                                                         1653-56
         84               Caisa                                                                      1653-56
         1676-83    po  Thomas Michelss Triippu                         1656          Euraj
         1685-1713  la  Mårten Mattss                                                                1685         Euraj          1732          Euraj
                          Lisa Michelsd Triippu                         1659                         1685         Euraj          14.9.1729     Eurajoki
                    vä  Jöran Mattss                                    1685                         22.1.1751    Eurajoki       5.6.1763      Eurajoki
                          Maria Mårtensd Triippu                        1687          Euraj          < 1723       Euraj          12.5.1750     Eurajoki
                          Margareta Johansd Hakula                      1682          Euraj          22.1.1751    Eurajoki       25.3.1764     Eurajoki
                    po  Jacob Jöranss Triippu                           1719          Euraj          1734                        5.4.1787      Eurajoki
                          Brita Mårtensd                                1707                         1734                        27.3.1776     Eurajoki
                    po  Thomas Jacobss Triippu                          2.12.1736     Eurajoki       1763                        27.6.1807     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 17.10.1742                   1763                        27.2.1800     Eurajoki
                    po  Johan Thomasd Triippu                           19.7.1783     Eurajoki       25.1.1825    Eurajoki       27.9.1826     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Skog                  24.5.1800     Eurajoki       23.10.1827   Eurajoki       10.2.1870     Eurajoki
                    II  Isac Johanss Ala-Rohdainen                      1.5.1800      Lapp           23.10.1827   Eurajoki       16.5.1866     Eurajoki
                    po  Johan Alexander Mariass                         23.8.1822     Eurajoki       18.4.1847    Eurajoki       17.12.1877    Eurajoki
                          Hedvig Justina Johansd                        15.11.1820    Eurajoki       18.4.1847    Eurajoki
                        Hakulan

         1896-98        Elias Katila
         1902-32        Hans Iisakki Ruohola
                          Maria Riikilä


    Valpola Kaukomäki Eurajoki  perintötila

273 531  1634-42        Grels Jöranss
273 532  43               Caisa
273 515  1646-75    vä  Matts Ericss
273 516  44               Anna Grelsd Valpola
273 513  1676-77    po  Michel Mattss Valpola                           1648          Euraj          1680         Kiuk           3.4.1723      Eurajoki
273 514                   Brita Thomasd Lauri                                                        1680         Kiuk           1732          Euraj
         1678-82    ve  Mårten Mattss Valpola                           1656          Euraj          1679
                          Beata                                                                      1679
273 513  1683-1709  sa  Michel Mattss Valpola                           1648          Euraj          1680         Kiuk           3.4.1723      Eurajoki
273 514                   Brita Thomasd Lauri                                                        1680         Kiuk           1732          Euraj
273 487  1710-      vä  Abraham Olofss                                  0.10.1675     Raum           12.5.1708    Eurajoki       20.10.1739    Eurajoki
273 488                   Walborg Michelsd Valpola                      k 21.4.1680   Eurajoki       12.5.1708    Eurajoki       5.9.1752      Eurajoki
                    po  Henric Abrahamss Valpola                        5.6.1710      Eurajoki       21.11.1765   Eurajoki       9.4.1791      Eurajoki
                          Maria Simonsd Astala                          1703          Euraj          21.10.1733   Eurajoki       14.10.1764    Eurajoki
                          Lisa Henricsd Falttu                          16.7.1710     Eurajoki       21.11.1765   Eurajoki       25.11.1779    Eurajoki
                    po  Thomas Henricss Valpola                         21.9.1734     Eurajoki       15.6.1755    Eurajoki       25.6.1800     Eurajoki
                          Walborg Johansd Yrjölä                        7.4.1728      Eurajoki       15.6.1755    Eurajoki       6.3.1798      Eurajoki
                    vä  Henric Jacobss Tokila                           1.1.1745      Eurajoki       27.10.1772   Eurajoki       5.10.1808     Eurajoki
                          Maria Thomasd Valpola                         28.10.1756    Eurajoki       27.10.1772   Eurajoki       12.11.1836    Eurajoki
                    po  Henric Henricss Valpola                         12.11.1777    Eurajoki       24.5.1803    Eurajoki       10.9.1841     Eurajoki
                          Anna Thomasd Triippu                          29.11.1779    Eurajoki       24.5.1803    Eurajoki       1.2.1849      Eurajoki
                    vä  Michel Jafet Michelss Hannula                   7.8.1810      Eurajoki       11.11.1828   Eurajoki       18.9.1861     Eurajoki
                          Maria Christina Henricsd Valpola              18.12.1808    Eurajoki       11.11.1828   Eurajoki       14.10.1884    Eurajoki
                    vä  August Davidss Ränkman                          16.6.1828     Lappi          30.11.1884   Eurajoki       15.7.1887     Eurajoki
                          Hedvig Maria Michelsd Valpola                 16.7.1833     Eurajoki       25.3.1860    Eurajoki       8.10.1883     Eurajoki
                          Ida Justina Gustafsd                          24.3.1857     Eurajoki       29.11.1891   Euraj
                    II  Gustaf Evert Ottoss                             1.4.1858      Eurajoki       29.11.1891   Euraj
         1869-          Victor Gustafss Poutala                         18.1.1844     Eura           6.7.1871     Luvia          8.12.1921     Euraj
                          Albertina Wilhelmina Johansd Maijala          9.8.1848      Luvia          6.7.1871     Luvia          20.2.1924     Euraj
         1916-53    po  Vihtori Edvard Vihtorinp Valpola                9.1.1879      Eurajoki       1916                        8.8.1953      Euraj
         53-              Helmi Matilda Hella                           13.9.1899                    1916


    Vesa Kaukomäki Eurajoki

                        Hans Bertilss
         1634-36        Henric Mattss
                          Margareta
         1637-42    po  Jacob Henricss Vesa                                                          < 1634
                          Gertrud                                                                    < 1634
         1642-46    is  Henric Mattss                                                                                            h 1647        Eurajoki
                          Margareta                                                                                              h 1668        Euraj?
         1647-67    po  Matts Henricss Vesa                                                          1651                        1667          Euraj
         68-78            Margareta                                                                  1651
         1679-86    vp  Sigfrid Jacobss Vesa                            1644          Euraj          29.6.1682    Eurajoki       1686          Euraj
                          Ursula                                                                     1670                        1681          Euraj
                          Walborg Johansd                                                            1681                        1682          Euraj
                          Lisa Mattsd Valpola                           1668          Euraj          1687                        h 23.6.1707   Eurajoki
         1687-1713  II  Matts Mattss                                                                 2.2.1708     Kiukainen
                          Walborg Andersd                               1662                         2.2.1708     Kiukainen      24.9.1722     Eurajoki
                    po  Anders Mattss Vesa                              7.11.1708     Eurajoki       1723                        2.2.1778      Eurajoki
                          Walborg Johansd                               1692                         1723                        4.12.1766     Eurajoki
                    po  Anders Anderss Vesa                             4.10.1731     Eurajoki       30.7.1749    Eurajoki       5.11.1807     Eurajoki
                          Anna Mattsd Nissilä                           15.12.1728    Eurajoki       30.7.1749    Eurajoki       27.7.1797     Eurajoki


    Kylä-Vesa Kaukomäki Eurajoki

                    po  Anders Anderss Vesa                             6.3.1751      Eurajoki       15.10.1776   Eurajoki       26.1.1812     Eurajoki
                          Caisa Simonsd Kylä-Piri                       27.10.1754    Eurajoki       15.10.1776   Eurajoki       17.10.1825    Eurajoki
                    po  Johan Anderss Kylä-Vesa                         16.2.1778     Eurajoki       19.12.1812   Eura           7.11.1844     Eurajoki
                          Justina Gustafsd Dahlgren                     19.11.1779    Eurajoki       1805                        3.2.1812      Eurajoki
                          Agata Michelsd Jussila                        20.6.1783     Eura           19.12.1812   Eura           28.1.1851     Eurajoki
                        Samuel Johanss Rekola                           8.6.1789      Eurajoki       3.12.1812    Eurajoki       19.6.1830     Eurajoki
         40-?             Justina Gustafsd                              27.6.1786     Eurajoki       3.12.1812    Eurajoki       1.11.1860     Eurajoki
         1851-54    vä  Gustaf Gabrielss                                9.11.1810     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki       26.12.1875    Eurajoki
                          Caisa Justina Samuelsd Rekola                 23.2.1817     Eurajoki       1.12.1836    Eurajoki       rippikirja    1886: 393
                    ^p  Samuel Fredric Samuelss Rekola                  18.8.1815     Eurajoki       21.3.1850    Kiukainen      Laitila       1864
                          Gustafa Michelsd                              24.9.1828     Kiukainen      21.3.1850    Kiukainen
                        Juholan
         1881-      po  Matts Wilhelm Mattss Juhola                     27.6.1841     Eurajoki       15.11.1888   Euraj
                          Ester Johansd Triippu                         20.1.1856     Eurajoki       15.11.1888   Euraj


    Uusi-Vesa Kaukomäki Eurajoki

                    po  Johan Anderss Vesa                              23.11.1757    Eurajoki       20.10.1785   Eurajoki       18.4.1809     Eurajoki
                          Maria Johansd Pihlaus                         15.5.1760     Eurajoki       20.10.1785   Eurajoki       21.4.1809     Eurajoki
                    vä  Thomas Johanss Jusu                             18.12.1785    Kiukainen      25.11.1821   Eurajoki       15.11.1824    Eurajoki
                          Maria Johansd Uusi-Vesa                       18.11.1788    Eurajoki       1.3.1810     Eurajoki       23.1.1820     Eurajoki
                          Maria Carlsd Kylä-Tokila                      23.9.1794     Eurajoki       6.11.1827    Eurajoki       30.6.1857     Eurajoki
                    II  Henric Johanss                                  19.1.1797     Kiukainen      6.11.1827    Eurajoki       29.3.1859     Eurajoki
                    vä  Carl Gustaf Johanss Hakula                      27.8.1810     Eurajoki       3.7.1834     Eurajoki       4.12.1868     Eurajoki
                          Maria Lisa Thomasd Uusi-Vesa                  26.12.1815    Eurajoki       3.7.1834     Eurajoki       15.8.1894     Eurajoki
                    po  Gustaf Carlss Uusi-Vesa                         8.3.1839      Eurajoki       11.6.1861    Eurajoki
                          Maria Justina Jacobsd Seppä                   19.4.1830     Säkylä         11.6.1861    Eurajoki
                        Johan Gustaf Johanss Jussila                    17.10.1852    Pori mlk       8.9.1887     Euraj
                    kas   Adolfina Wilhelmina Abrahamsd Vähä-Heikkilä   3.5.1861      Säkylä         8.9.1887     Euraj
         1916-42    po  Juho Edvard Juhonp Vesa                         10.7.1888     Euraj                                      1942          Euraj
         1942-49        perikunta


    Kaukonpieli Eurajoki  vänrikin puustelli

                        Escil Jacobss
         1634-44        Jacob Escilss
                          Brita
         1646-52    po  Jacob Jacobss Kaukonpieli                                                    1638
                          Walborg                                                                    1638
         1656-75        Mårten Jacobss                                                               1667
                          Walborg                                                                                                h 1666        Eurajoki
                          Magdalena                                                                  1667
         1676-1704  vä? Olof Escilss
                          Brita
  1 999  1709           autio
412 321  1718-22        Wilhelm Anderss Philp                           18.4.1698     Taalainmaa     13.1.1740    Pälkäne        7.4.1774      Vesi
412 322                   Johanna Christina Carlsd Klick                29.8.1710                    1730                        9.5.1735
412 349                   Anna Margareta Hansd Köhler                   22.8.1708                    13.1.1740    Pälkäne        h 18.12.1765  Kokemäki
314 117  1722-23        Carl Magnus Ottoss von Rohr                     1687          Brunlid                                    28.5.1758     Norunga
         1723-40        Casten Backman                                                                                           26.3.1756
326  13  1740-53        Henric Henricss Posén                           k 2.6.1691    Turku          12.4.1726    Mouhijärvi     19.4.1753     Eurajoki
326  14                   Maria Theudenius                                                           12.4.1726    Mouhijärvi
603 979  1753-55        Jonas Sivertss Barfoth                          1716                         1753                        1770
603 980                   Anna Catarina Nybling                         22.11.1720                   1753
872 819  1755-58        Axel Gustaf Cnudss Kurck                        1728                                                     22.11.1800    Tott
366  15  1759-62        Carl Johan Ottoss von Dellvig                   8.3.1719      Tobolsk        15.8.1752    Kiikka         h 7.10.1764   Kiikka
366  16                   Sofia Margareta Ericsd Hufvudsköld            19.11.1725    Kiikka         15.8.1752    Kiikka         h 7.10.1764   Kiikka
326  25  1762-64        Anton Wilhelm Johanss von Schantz               21.4.1740     Toresund       7.4.1772     Mouh           6.5.1814      Vesi
326  26                   Catarina Elisabet Carlsd de Carnall           k 23.5.1753   Kemi mlk       7.4.1772     Mouh           16.8.1833     Tyrv
872 607  1764-70        Samuel Niclas Nilss von Pfaler                  1.6.1729      Nokia                                      12.6.1793     Koke
607 279  1770-78        Conrad Henric Johanss von Crautlein             26.9.1733     Mikk                                       6.2.1809      Vesi
857 459  1778-79        Adolf Fredric Fahlstedt                         4.11.1751     Södermanland   6.11.1777    Kokemäki       9.10.1789     Ranta
857 460                   Johanna Charlotta Fransd von Knorring         1.5.1758      Köyliö         6.11.1777    Kokemäki       10.3.1829     Tampere
557 357  1779           Hans Henric Odertss Gripenberg                  14.4.1754     Huittinen      29.8.1780    Sääksmäki      25.10.1813    Tukholma
557 358                   Hedvig Lovisa Johansd Jahnsson                12.9.1761     Sääksmäki      29.8.1780    Sääksmäki      29.6.1824     Heinola
856 955  1779-83        Jacob Wilhelm Fredricss von Pfaler              7.11.1756     Nokia          22.2.1787    Kalvola        18.3.1804     Kiikka
856 956                   Anna Christina Berndtsd von Gertten           12.1.1764     Kirkkonummi    22.2.1787    Kalvola        6.5.1838      Urjala
316  69  1783-85        Nils Leonard Odertss Gripenberg                 20.1.1758     Pälkäne        26.12.1799   Köyliö         22.4.1841     Pori
316  70                   Christina Gustafa Persd Rosbeck               29.6.1778     Köyliö         26.12.1799   Köyliö         24.1.1839     Pori
368  22  1785-91        Berndt Georg Reinhold Franss von Knorring       10.3.1761     Kokemäki       24.12.1800   Virrat         21.11.1841    Tampere
368  23                   Lovisa Magdalena Salomonsd Hannelius          8.7.1774      Ilmajoki       24.12.1800   Virrat         14.7.1853     Hami
316  71  1791           David Ulric Ulricss von Dueben                  25.6.1743     Östuna                                     28.8.1806     Suoniemi
314 135  1791-92        Adolf Fredric Christianss von Schéele           30.6.1768     N. Sandsjö     22.12.1789   Kokemäki       22.8.1817     Eksjö
314 136                   Christina Henrica Fransd von Knorring         7.8.1764      Kokemäki       22.12.1789   Kokemäki       6.6.1840      Eksjö
330  18  1792-93        Carl Johan Ericss Justander                     18.6.1750     Lempäälä       30.12.1794   Tyrvää         h 14.3.1803   Tyrvää
330  19                   Anna Margareta Johansd Sanmark                18.2.1775     Tyrv           26.7.1804    Tyrvää         6.10.1815     Tyrvää
316  75  1793-1803      Claes Jacob Odertss Gripenberg                  17.5.1768     Ulvila         20.8.1811    Tukholma       3.4.1856      Helsinki
316  76                   Hedvig Sofia Mårtensd Stengrund               18.2.1783     Pori           20.1.1807    Pori           12.2.1810     Pori
316  91                   Hedvig Sofia Hansd Göransson                  15.3.1768     Tukholma       20.8.1811    Tukholma       4.7.1851      Helsinki
711 121  1803-04        Fredric Johanss Lillienberg                     27.3.1775     Kalanti        10.12.1816   Rauma mlk      14.4.1846     Rauma
711 122                   Magdalena Sofia Samuelsd Jerlström            20.3.1783     Rauma mlk      10.12.1816   Rauma mlk      25.4.1865     Rauma
316  81  1804-08        Henric Gustaf Henricss von Qvanten              8.11.1775     Sahalahti      0.10.1799                   14.7.1808     Lapu
316  82                   Hedvig Elisabet Caspersd Roupé                16.9.1776     Ikaalinen      19.10.1814   Eurajoki       29.3.1839     Kiukainen
                    II  Isac Johan Isacss Nordlund                      14.1.1788     Eurajoki       19.10.1814   Eurajoki       Kiukainen     1826
         1827-40        Gottfrid Adolf Jacobss Ölander                  4.9.1784      Turku          21.8.1812    Uusikaupunki   7.12.1840     Eurajoki
                          Margareta Elisabet Henricsd Reinholm          20.7.1777     Uusikaupunki   21.8.1812    Uusikaupunki   23.9.1836     Eurajoki


    Kaukonpieli Eurajoki  lb. ja vuokr.

         1710-          Johan Mårtenss                                                               15.10.1693   Euraj?
                          Margareta

         1782-1809      Matts Johanss                                   20.1.1744     Eurajoki       1.10.1769    Rauma mlk      24.5.1809     Eurajoki
                          Caisa Michelsd                                19.11.1741    Rauma mlk      1.10.1769    Rauma mlk

         1841-          Michel Mattss Söderlund                         29.9.1795     Lapp           6.11.1821    Eurajoki       12.6.1851     Eurajoki
                          Ulrica Eleonora Johansd                       24.9.1796     Eurajoki       6.11.1821    Eurajoki       25.5.1868     Eurajoki
                    vä  Fredric Isacss Uusi-Anttila                     3.11.1826     Eurajoki       14.9.1847    Eurajoki       19.7.1865     Eurajoki
                          Ulrica Michelsd Söderlund                     11.7.1830     Eurajoki       14.9.1847    Eurajoki       4.5.1868      Eurajoki
         1867-94        Isac Isacss Rosnell                             26.9.1831     Eurajoki       31.12.1859   Eurajoki       Masku         1894
                          Lena Simonsd                                  24.5.1828     Kiukainen      7.5.1854     Eurajoki       25.1.1858     Eurajoki
                          Amanda Christina Johansd Tapala               3.7.1842      Eurajoki       31.12.1859   Eurajoki
         1894-          Isac Victor Isacss Isoniittu l. Vähä-Jaakkola   12.4.1853     Nakkila        20.11.1877   Eurajoki
                          Carolina Isacsd Nyros                         30.4.1852     Eurajoki       20.11.1877   Eurajoki


    Anuntila Kirkonkylä Eurajoki

                        Matts Mattss                                                                                             h 1647        Eurajoki
                          Brita
         1634-47    po  Bertil Mattss Anuntila
         49               Barbara
         1651-77        Thomas Nilss
                          Brita
         1678-96    po  Simon Thomass Anuntila                          1655          Euraj          12.6.1681    Eurajoki
                          Lisa Thomasd                                                               12.6.1681    Eurajoki
         1697           Birger Davidss
                          Maria
         1698-1702      Henric Larss                                                                 27.9.1691    Eurajoki
                          Brita Mattsd                                                               27.9.1691    Eurajoki
997 223  1703-          Johan Simonss                                   1660          Lapp           29.12.1736   Eurajoki       24.6.1754     Eurajoki
997 224                   Brita Mattsd                                  1666                         10.1.1704    Eurajoki       20.1.1736     Eurajoki
                          Maria Ericsd                                  1700                         29.12.1736   Eurajoki       23.1.1786     Eurajoki
997 183             po  Matts Johanss Anuntila                          8.7.1708      Eurajoki       26.10.1729   Eurajoki       23.2.1770     Eurajoki
997 184                   Maria Mattsd                                  1705                         26.10.1729   Eurajoki       14.4.1779     Eurajoki
                    po  Michel Mattss Anuntila                          28.9.1732     Eurajoki       1757                        17.10.1801    Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  4.9.1729                     1757                        14.3.1795     Eurajoki
                    vä  Michel Mattss Köyry                             23.9.1756     Eurajoki       1.6.1797     Eurajoki       2.8.1800      Eurajoki
                          Lisa Michelsd Anuntila                        10.9.1757     Eurajoki       21.10.1779   Eurajoki       16.11.1796    Eurajoki
                          Maria Henricsd Astala                         18.7.1774     Eurajoki       29.4.1802    Eurajoki       23.3.1846     Eurajoki
                    II  Michel Johanss Prami                            21.8.1770     Luvia          29.4.1802    Eurajoki       20.11.1841    Eurajoki
                        Vuojoen


    Anuntila Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Michel Johanss Prami                            21.8.1770     Luvia          29.4.1802    Eurajoki       20.11.1841    Eurajoki
                          Maria Henricsd Astala                         18.7.1774     Eurajoki       29.4.1802    Eurajoki       23.3.1846     Eurajoki
         1845-          Esaias Michelss Turman                          24.9.1799     Eura           11.1.1835    Nakkila        1.4.1868      Eurajoki
                          Johanna Mattsd                                8.10.1798     Kiukainen      21.10.1819   Nakkila        3.8.1833      Nakkila
                          Lena Michelsd                                 14.8.1811     Nakkila        11.1.1835    Nakkila        9.3.1882      Eurajoki
         1848-55        Isac Johanss Nurkki                             14.10.1815    Eurajoki       26.5.1840    Eurajoki       Vehmaa        1860
                          Maria Christina Abrahamsd                     4.3.1817      Laitila        26.5.1840    Eurajoki
         1858-          Johan Gerhard Gustafss                          7.1.1828      Eura           18.12.1881   Eurajoki       3.1.1894      Eurajoki
                          Justina Esaiasd (Juhola)                      16.11.1828    Eurajoki       10.10.1852   Eurajoki       8.11.1872     Eurajoki
                          Matilda Gustafsd Hindén                       9.2.1847      Eurajoki       k 1.12.1895  Euraj          Rauma         1895
                    II  N. N.                                                                        k 1.12.1895  Euraj
         1863-          Frans Wilhelm Lundgren                          16.3.1844     Euraj                                      Koivistoon
         1867-          Emanuel Johanss Tohka                           18.4.1830     Eurajoki       28.12.1865   Eurajoki
                          Fredrica Samuelsd Forstén                     31.7.1842     Eurajoki       28.12.1865   Eurajoki


    Arvela l. Arvola Kirkonkylä Eurajoki  (Ulla Koskisen ja Virpi Nissilän tietoja)

         -1587          Johan Johanss
         1588-          Per Michass Ryss

         1604-23        Simon Mattss Särki                                                                                       1622-23       Euraj
         24-26            Emerentia Henricsd Lavila?
  1 999                 autio
247 576  1634-61        Hans Perss Rantapere
247 577                   Margareta Michelsd
         1663-1700  po  Hans Hanss Arvela                               1630                         1661
                          Brita Escilsd                                                              1661
         1701-02    vä  Johan Thomass Hakkari                                                        19.6.1681    Eurajoki       1705          Euraj
                          Maria Hansd Arvela                            1665          Euraj          10.3.1706    Eurajoki
                    II  Zacarias Samuelss                                                            10.3.1706    Eurajoki
         1703-      po  Matts Johanss Arvela                            k 3.9.1684    Eurajoki       6.10.1707    Eurajoki
                          Maria Jacobsd Kohna?                          1686                         6.10.1707    Eurajoki       7.2.1758      Eurajoki
         1722-      II  Thomas Marcuss Isopere                          k 17.2.1692   Eurajoki                                   10.1.1778     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Arvela                             26.12.1717    Euraj          9.5.1750     Eurajoki       16.7.1776     Eurajoki
                          Maria Henricsd Marttila                       6.12.1710     Eurajoki       8.11.1741    Eurajoki       21.6.1743     Eurajoki
                          Maria Thomasd                                 1723                         1748                        26.9.1749     Eurajoki
                          Caisa Thomasd Tiivola                         8.8.1721      Euraj          9.5.1750     Eurajoki       2.5.1786      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Arvela                            19.12.1753    Eurajoki       13.11.1777   Eurajoki       18.8.1815     Eurajoki
                          Lisa Johansd Jussila                          17.12.1753    Eurajoki       13.11.1777   Eurajoki       3.3.1803      Eurajoki
                    vä  Gustaf Johanss Kahari                           6.1.1770      Eurajoki       11.11.1807   Eurajoki       4.6.1820      Eurajoki
                          Lisa Johansd Arvela                           23.9.1779     Eurajoki       11.11.1807   Eurajoki
                        Vuojoen


    Arvela Kirkonkylä Eurajoki  lb.

         1820-23        Michel Johanss Isotalo                          12.9.1772     Rauma mlk      28.10.1794   Rauma mlk      rippikirja    1820: 141
                          Lena Johansd Rauvola                          14.3.1769     Rauma mlk      28.10.1794   Rauma mlk
         1823-26        Eric Flinck                                     18.5.1782     Lapp           1807         Lapp           Lappi         1826
                          Eva Ericsd Riik                               27.8.1785     Lapp           1807         Lapp
         1826-          Matts Henricss                                  18.2.1776     Honkilahti     24.6.1798    Eura?          30.3.1858     Eurajoki
                          Lena Andersd Nikula                           6.8.1779      Eura           24.6.1798    Eura?          4.9.1856      Eurajoki
         1834-          Johan Johanss Silvan                            22.1.1786     Pyhäranta      12.6.1812    Pyhäranta      30.11.1848    Eurajoki
                          Anna Michelsd                                 20.8.1785     Pyhäranta      12.6.1812    Pyhäranta      2.8.1863      Eurajoki
         1837-38        Johan Johanss                                   24.8.1797     Lapp           31.10.1824   Lappi          Kylä-Pirille
                          Lovisa Isacsd                                 15.9.1803     Lapp           31.10.1824   Lappi
         1845-47    ^p  Gustaf Johanss Silvan                           20.3.1813     Pyhäranta      15.3.1836    Eurajoki       11.2.1889     Eurajoki
                          Maria Sofia Mattsd                            18.4.1812     Pyhämaa        15.3.1836    Eurajoki       23.2.1893     Eurajoki
         1847-64        Carl Gustaf Carlss Tenn                         20.8.1826     Kiukainen      3.10.1847    Eurajoki       rippikirja    1886: 273
                          Fredrica Wilhelmina Johansd                   1.9.1827      Köyliö         3.10.1847    Eurajoki
         1864-69        Frans Henric Henricss Lindell                   18.12.1841    Kiukainen      13.12.1864   Eurajoki       rippikirja    1886: 625
                          Fredrica Isacsd Lavén                         8.4.1844      Eurajoki       13.12.1864   Eurajoki
         1875-77        Fredric Gustafss Wahlros                        2.5.1835      Euraj          2.11.1856    Eurajoki       28.10.1877    Eurajoki
                          Clara Andersd Rantapere                       30.6.1834     Eurajoki       2.11.1856    Eurajoki       rippikirja    1886: 248
         1878-85        Johan Nestor Fredricss                          9.4.1854      Eurajoki       8.7.1875     Eurajoki       13.9.1894     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Riiko                 9.3.1856      Eurajoki       8.7.1875     Eurajoki       rippikirja    1886: 593
                        ei lampuotia


    Astala Kirkonkylä Eurajoki  19/24 (Ulla Koskisen ja Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Matts Eliass
                          Dorotea Mårtensd Lavila
         1628-39    vä  Arvid Perss                                                                  1628         Euraj          1656          Ulvi
                          Susanna Mattsd Astala                                                      1628         Euraj          h 0.10.1684   Ulvila
  1 999                 autio
         1656-58        Anders Escilss                                                                                           Lappi         1658
                          Brita
  1 999                 autio
         1660-75        Nils Anderss
                          Agneta
                          Caisa
         1676-82        Eric Anderss Flodman                                                                                     h 9.6.1682    Eurajoki(Rauma)
         83-95            Elin Jacobsd                                  0.7.1651                                                 14.9.1707     Eurajoki
         1696-1704      Henric Marcuss Elfving                                                       29.12.1695   Luvia          2.10.1720     Pori
                          Anna Catarina Andersd Klöfve                                               29.12.1695   Luvia          7.1.1754      Ahla
         1709-13        Simon Johanss                                   1669                         28.12.1699   Eurajoki       3.3.1740      Eurajoki
                          Anna Bengtsd                                  1670                         28.12.1699   Eurajoki       10.3.1752     Eurajoki
                    po  Matts Simonss Astala                            1708          Euraj          24.3.1754    Eurajoki       28.9.1784     Eurajoki
                          Margareta Johansd Hurunen                     1708          Euraj          7.11.1731    Eurajoki       23.8.1753     Eurajoki
                          Lisa Michelsd                                 12.3.1715                    24.3.1754    Eurajoki       14.9.1793     Eurajoki
                    po  Henric Mattss Astala                            1736          Euraj          2.7.1772     Eurajoki       2.7.1814      Eurajoki
                          Maria Mattsd Jäpölä                           11.3.1738     Eurajoki       1.11.1760    Eurajoki       12.1.1772     Eurajoki
                          Brita Mattsd Malo                             4.9.1746      Eurajoki       2.7.1772     Eurajoki       22.12.1818    Eurajoki
                    po  Johan Henricss Astala                           23.3.1762     Eurajoki       18.10.1785   Eurajoki       5.11.1829     Eurajoki
                          Maria Johansd Kahari                          29.9.1758     Eurajoki       18.10.1785   Eurajoki       11.5.1834     Eurajoki
                        Vuojoen


    Astala Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Henricss Astala                           23.3.1762     Eurajoki       18.10.1785   Eurajoki       5.11.1829     Eurajoki
                          Maria Johansd Kahari                          29.9.1758     Eurajoki       18.10.1785   Eurajoki       11.5.1834     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Astala                            25.4.1796     Eurajoki       16.6.1818    Eurajoki       21.4.1866     Eurajoki
                          Maria Samuelsd Riiko                          5.5.1793      Eurajoki       16.6.1818    Eurajoki       28.3.1859     Eurajoki
         1847-52        Gustaf Johanss Suutala                          31.10.1814    Eurajoki       31.5.1841    Eurajoki       Juholaan
                          Lovisa Mattsd Riiko                           4.10.1817     Luvia          31.5.1841    Eurajoki
         1854-56        Isac Gabriel Gabrielss                          18.10.1815    Eurajoki       5.6.1843     Eurajoki       30.8.1866     Eurajoki
                          Maria Wilhelmina Sundgren                     1823          Por mlk        4.7.1872     Eurajoki
                    II  Carl Gustaf Isacss                              20.7.1839     Eurajoki       4.7.1872     Eurajoki       rippikirja    1886: 456
         1860-64        Michel Herman Michelss Pietala                  3.10.1813     Luvia          2.11.1845    Luvia          14.1.1884     Eurajoki
                          Caisa Lisa Henricsd                           6.10.1819     Luvia          2.11.1845    Luvia          9.8.1887      Eurajoki
         1864-69        Gustaf Wilhelm Johanss Stenros                  14.10.1815    Eurajoki       17.9.1839    Eurajoki       rippikirja    1886: 628
                          Anna Christina Annasd Ruckman                 17.9.1820     Luvia          17.9.1839    Eurajoki
         1869-73        Israel Johanss Heinilä                          21.12.1823    Kiukainen      16.10.1855   Eurajoki       Joopille
                          Caisa Lovisa Mattsd Uusi-Tyrjy                6.9.1828      Eurajoki       16.10.1855   Eurajoki
         1876-82        Johan Gustaf Johanss                            11.1.1841     Hali           7.9.1862     Pori           Pori          1883
                          Maria Lisa Mattsd Halin                       8.9.1838      Pori mlk       7.9.1862     Pori
         1882-93        Fredric Isacss Berggren                         10.12.1833    Eurajoki       28.12.1856   Eurajoki       16.5.1893     Eurajoki
                          Lovisa Gustafsd (Kahari)                      25.9.1837     Eurajoki       28.12.1856   Eurajoki


    Astala Kirkonkylä Eurajoki

         1925-          Uuno Johannes Riikilä                           18.2.1902     Euraj                                      2.10.1979     Euraj
                          Aino Aleksandra Kylä-Junnila                  27.10.1903    Euraj                                      28.2.1980     Euraj


    Kranni l. Granni Kirkonkylä Eurajoki

                        Matts Ericss
         1637-59        Marcus Nilss
                          Brita
         1660-76    po  Carl Marcuss Kranni                                                                                      h 21.1.1677   Eurajoki
                          Margareta                                                                                              h 10.2.1677   Eurajoki
         1678-82    po? Matts Carlss Kranni                                                          28.9.1680    Eurajoki
                          Christina Nilsd                                                            28.9.1680    Eurajoki
         1683       ap  Nils Perss
                          Gertrud Mattsd
         1688-1704      Bertil Escilss
                          Maria Nilsd
         1709-      po  Thomas Bertilss Kranni                                                       3.10.1709    Eurajoki
                          Lisa Henricsd Rauvala?                                                     3.10.1709    Eurajoki
         1722-      ser Eric Anderss                                    1685                                                     1.1.1731      Eurajoki
                          Anna Mattsd                                   1680                                                     23.5.1757     Eurajoki
                    po  Anders Ericss Kranni                            1715          Euraj          8.11.1736    Eurajoki       1.2.1770      Eurajoki
                          Maria Johansd                                 1706                         8.11.1736    Eurajoki       23.5.1780     Eurajoki
                    vä  Eric Ericss                                     1732                         28.10.1758   Eurajoki       10.4.1812     Eurajoki
                          Maria Andersd Kranni                          6.1.1742      Eurajoki       28.10.1758   Eurajoki       1.3.1821      Eurajoki
                    po  Johan Ericss Kranni                             21.12.1764    Eurajoki       24.4.1788    Eurajoki       13.3.1836     Eurajoki
                          Lisa Johansd Junnila                          19.10.1765    Eurajoki       24.4.1788    Eurajoki       16.11.1825    Eurajoki
                        Vuojoen


    Kranni Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Ericss Kranni                             21.12.1764    Eurajoki       24.4.1788    Eurajoki       13.3.1836     Eurajoki
                          Lisa Johansd Junnila                          19.10.1765    Eurajoki       24.4.1788    Eurajoki       16.11.1825    Eurajoki
                    vä  Johan Michelss Anuntila                         22.8.1790     Eurajoki       5.2.1818     Eurajoki       19.9.1863     Eurajoki
                          Lisa Johansd Kranni                           7.12.1797     Eurajoki       5.2.1818     Eurajoki       2.7.1868      Eurajoki
                        ei lampuoteja


    Heinilä Kirkonkylä Eurajoki  (Ulla Koskisen ja Virpi Nissilän tietoja)

         1605-23        Simon Mattss Särki                                                                                       1622-23       Euraj
         24-26            Emerentia Henricsd Lavila?
         1639-44        Matts Perss Rantapere                                                                                    h 29.6.1651   Eurajoki
                          Caisa Mattsd Woijola                                                                                   h 1653        Eurajoki
  1 999                 autio
         1662-74        Arvelan
249 653  1675-1701      Jöran Hanss Arvela                              1641          Euraj          10.11.1678   Eurajoki       22.12.1712    Eurajoki
                          Margareta                                                                  1675                        h 10.3.1678   Eurajoki
                          Walborg Sigfridsd Laurila                     1644                         10.11.1678   Eurajoki       11.6.1722     Eurajoki
249 315  1702-      po  Mårten Jöranss Heinilä                          k 31.10.1679  Euraj?         30.12.1700   Eurajoki       17.11.1749    Eurajoki
249 316                   Agneta Olofsd                                 0.1.1679                     30.12.1700   Eurajoki       10.2.1742     Eurajoki
                    po  Matts Mårtenss Heinilä                          22.9.1706     Eurajoki       21.10.1733   Eurajoki       14.10.1786    Eurajoki
                          Maria Simonsd Simula                          13.2.1706     Eurajoki       15.5.1729    Eurajoki       6.2.1733      Eurajoki
                          Lisa Andersd Jussila                          1710          Euraj          21.10.1733   Eurajoki       16.11.1776    Eurajoki
                    po  Johan Mattss Heinilä                            1735          Euraj          25.10.1772   Eurajoki       24.12.1781    Eurajoki
                          Anna Jacobsd Liuttu                           11.12.1734    Euraj          25.10.1767   Eurajoki       12.5.1771     Eurajoki
                          Lisa Henricsd                                 29.12.1742    Eurajoki       19.12.1782   Eurajoki       1.6.1809      Eurajoki
                    II  Eric Johanss Sookari                            18.6.1757     Luvia          19.12.1782   Eurajoki       Rauma mlk     1819
                        Vuojoen


    Heinilä Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Eric Johanss Sookari                            18.6.1757     Luvia          19.12.1782   Eurajoki       Rauma mlk     1819
                          Lisa Henricsd                                 29.12.1742    Eurajoki       19.12.1782   Eurajoki       1.6.1809      Eurajoki
         1819-          Matts Jacobss                                   5.3.1760      Euraj          30.10.1788   Eurajoki       19.4.1838     Eurajoki
                          Walborg Andersd Mylly-Junni                   18.4.1766     Eurajoki       30.10.1788   Eurajoki       19.5.1822     Eurajoki
         1824-31        Isac Willgren                                   14.12.1777                   1817                        Luvia         1831
                          Lena Johansd                                  10.3.1797                    1817
         1834-35        Gustaf Ericss Wallin                            2.9.1805      Pyhäranta      4.11.1832    Pyhäranta      Kiukainen     1835
                          Maria Johansd Kaeri                           20.12.1796    Pyhäranta      4.11.1832    Pyhäranta
         1835-37        Samuel Mattss                                   16.10.1803    Lapp           30.4.1826    Lappi          Nakkila       1837
                          Maria Lisa Johansd Uotila                     4.11.1804     Lapp           30.4.1826    Lappi
         1839-44        Isac Johanss Snabb                              12.11.1806    Eurajoki       31.1.1837    Eurajoki       19.8.1867     Eurajoki
                          Mariana Cornelia Marcusd                      15.2.1802     Harj           1832         Harj           1.8.1836      Luvia
                          Carolina Johansd                              20.5.1815     Nakkila        31.1.1837    Eurajoki       8.5.1866      Eurajoki
                        ei lampuoteja


    Kahari Kirkonkylä Eurajoki  (Virpi Nissilän, Mauri Elolahden ja Teppo Tammiston tietoja)

         1634-44        Matts Jacobss
                          Anna
         1646-64    po  Matts Mattss Kahari                                                          1639
                          Helga                                                                      1639
         1666-80    vp  Jöran Ericss                                                                 1664
                          Margareta                                                                  1664
         1680-1703      Matts Davidss Piri                              1644                         23.9.1690    Luvia          0.2.1725      Eurajoki
                          Margareta Escilsd Vähätalo                                  Kiuk           1679         Kiuk           1690          Euraj
                          Margareta Johansd Penttilä                                  Luvi           2.7.1727     Eurajoki       174x          Euraj
                    II  Lars Sigfridss                                                               2.7.1727     Eurajoki       1737          Euraj
         1704-      po  Marcus Mattss Kahari                            k 4.4.1679    Eurajoki       17.10.1700   Luvia          3.4.1743      Eurajoki
                          Maria Johansd (Penttilä)                      1681          Euraj          17.10.1700   Luvia          1.3.1746      Eurajoki
                    po  Matts Marcuss Kahari                            18.9.1705     Eurajoki       1.11.1732    Eurajoki       1.9.1777      Eurajoki
                          Anna Simonsd Malo                             1714          Euraj          1.11.1732    Eurajoki       27.12.1802    Eurajoki
                    vä  Johan Thomass Härkälä                           27.3.1729     Huittinen      30.5.1756    Eurajoki       20.4.1801     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Kahari                            5.11.1739     Eurajoki       30.5.1756    Eurajoki       16.2.1806     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kahari                            17.3.1763     Eurajoki       4.5.1790     Eurajoki       18.4.1833     Eurajoki
                          Maria Ericsd Kranni                           10.7.1761     Eurajoki       4.5.1790     Eurajoki       19.9.1836     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kahari                            28.5.1791     Eurajoki       29.6.1834    Eurajoki       1.11.1838     Eurajoki
                          Maria Henricsd Jussila                        21.1.1792     Eurajoki       22.10.1816   Eurajoki       2.8.1833      Eurajoki
                          Eva Mattsd                                    8.2.1796      Lapp           29.6.1834    Eurajoki       27.9.1854     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kahari                            9.10.1817     Eurajoki       5.12.1837    Eurajoki       1.12.1887     Eurajoki
                          Clara Isacsd Stenfors                         29.8.1819     Eurajoki       5.12.1837    Eurajoki       3.2.1867      Eurajoki
                    vä  Joel Johanss Naski                              24.6.1844     Kiukainen      5.11.1867    Eurajoki       Nauvo         1895
                          Christina Johansd Kahari                      26.5.1846     Eurajoki       5.11.1867    Eurajoki


    Kihi Kirkonkylä Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Per Clemetss
                        Simon Anderss
         1643-76        Matts Simonss                                                                1665-66                     h 9.12.1677   Eurajoki
                          Caisa                                                                      < 1643                      h 1665        Eurajoki
         77               Gertrud Carlsd                                1612?                        1665-66                     14.11.1712    Euraj?
         1678-1704  vä  Thomas Simonss                                  0.8.1651                     24.9.1676    Euraj?         13.2.1739     Eurajoki
                          Maria Mattsd Kihi                             1660                         24.9.1676    Euraj?         2.10.1730     Euraj?
         1709-      po  Johan Thomass Kihi                              k 3.12.1686   Eurajoki       21.10.1706   Eurajoki       25.6.1749     Eurajoki
                          Walborg Ericsd Suutala                        k 3.4.1686    Eurajoki       21.10.1706   Eurajoki       9.5.1757      Eurajoki
                    vä  Henric Johanss Pirilä                           1715          Euraj          14.10.1733   Eurajoki       2.10.1766     Eurajoki
                          Maria Johansd Kihi                            1713          Euraj          14.10.1733   Eurajoki       27.2.1779     Eurajoki
                    po  Johan Henricss Kihi                             1.11.1734     Euraj          9.10.1760    Eurajoki       12.12.1806    Eurajoki
                          Maria Johansd                                 8.3.1735      Euraj          9.10.1760    Eurajoki       27.5.1808     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kihi                              28.7.1766     Euraj          11.10.1791   Eurajoki       3.5.1827      Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Liuttu                           14.7.1770     Eurajoki       11.10.1791   Eurajoki       14.1.1828     Eurajoki
                        Vuojoen


    Kihi Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Johanss Kihi                              28.7.1766     Euraj          11.10.1791   Eurajoki       3.5.1827      Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Liuttu                           14.7.1770     Eurajoki       11.10.1791   Eurajoki       14.1.1828     Eurajoki
         1827-31        Samuel Michelss Impola                          10.6.1795     Lapp           9.5.1826     Lappi          Pori          1831
                          Maria Christina Mattsd Arvela                 15.6.1803     Lapp           9.5.1826     Lappi
         1831-32        Efraim Mattss Narvela                           4.3.1811      Pyhäranta      29.12.1831   Eurajoki       Pyhäranta     1832
                          Maria Caisa Mariasd Malm                      20.3.1805     Pyhäranta      29.12.1831   Eurajoki
         1833-45        Eric Flinck                                     18.5.1782     Lapp           1807         Lapp           29.12.1866    Eurajoki
                          Eva Ericsd Riik                               27.8.1785     Lapp           1807         Lapp           4.4.1852      Eurajoki
                        ei lampuoteja


    Komppi Kirkonkylä Eurajoki  5/6

         1634-38        Matts Ericss
                          Margareta
         1643-77        Eric Jöranss                                                                 8.12.1677    Eurajoki       h 17.2.1678   Eurajoki
                          Agneta                                                                                                 h 1661        Eurajoki
                          Susanna                                                                    1662-63                     1668          Euraj
                          Margareta Jöransd                             0.12.1644                    6.8.1679     Eurajoki       8.2.1710      Eurajoki
         1680-1702  II  Hans Mattss                                                                  6.8.1679     Eurajoki
         1678       po  Johan Ericss Komppi                             1650          Euraj                                      1713          Euraj
         1703-      ^p  Matts Ericss Komppi?                            k 6.9.1677    Eurajoki       29.2.1702    Eurajoki       20.9.1741     Eurajoki
                          Margareta Andersd                             1679                         29.2.1702    Eurajoki       19.7.1738     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Komppi                             8.1.1709      Eurajoki       4.7.1756     Eurajoki       21.1.1765     Eurajoki
                          Lisa Marcusd Kahari                           21.12.1710    Eurajoki       5.11.1732    Eurajoki       14.1.1756     Eurajoki
                          Maria Johansd Rantapere                       0.2.1718      Euraj          4.7.1756     Eurajoki       Eura          1777
                    po  Matts Mattss Komppi                             8.4.1743      Eurajoki       24.10.1765   Eurajoki       6.7.1815      Eurajoki
                          Maria Jacobsd Hakula                          5.12.1737     Eurajoki       24.10.1765   Eurajoki       4.1.1820      Eurajoki
                    vä  Gustaf Michelss Tapani                          16.1.1762     Eurajoki       23.11.1790   Eurajoki       13.8.1838     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Komppi                            20.10.1768    Eurajoki       23.11.1790   Eurajoki       15.4.1842     Eurajoki
                        Vuojoen


    Komppi Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Gustaf Michelss Tapani                          16.1.1762     Eurajoki       23.11.1790   Eurajoki       13.8.1838     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Komppi                            20.10.1768    Eurajoki       23.11.1790   Eurajoki       15.4.1842     Eurajoki
         1827-30        Johan Gabrielss Frivillig                       20.2.1797     Eurajoki       21.12.1824   Eurajoki       5.11.1843     Eurajoki
                          Anna Mattsd Aarikka                           12.10.1781    Nakkila        21.12.1824   Eurajoki       1.4.1851      Eurajoki
         1831-32        Wilhelm Evass                                   4.4.1808      Pori mlk       14.5.1829    Luvia          Pori mlk      1832
                          Maria Sofia Johansd                           2.10.1803     Luvia          14.5.1829    Luvia
         1832-33        Fredric Johanss Isopere                         16.9.1800     Eurajoki       27.9.1825    Eurajoki       28.12.1873    Eurajoki
                          Caisa Johansd Kahari                          28.8.1801     Eurajoki       27.9.1825    Eurajoki       3.4.1883      Eurajoki
         1833-          Johan Johanss                                   19.10.1775    Eurajoki       30.9.1804    Eurajoki       11.4.1836     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  31.7.1781     Eurajoki       30.9.1804    Eurajoki       23.10.1862    Eurajoki
         1835-36        Gustaf Carlss Seppä                             11.3.1792     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki       Juholaan
                          Caisa Christina Simonsd Olli e Olkiluoto      7.10.1784     Eurajoki       15.1.1815    Eurajoki
         1833-37        Gustaf Gustafss Eklin                           11.7.1811     Laitila        1.7.1832     Lappi          Lappi         1837
                          Lisa Michelsd                                 11.9.1798     Lapp           1.7.1832     Lappi
         1839-41        Fredric Thomass Stenroth                        5.10.1806     Eurajoki       25.6.1831    Rauma mlk      30.11.1854    Eurajoki
                          Lena Ericsd                                   17.12.1802    Raum mlk       25.6.1831    Rauma mlk      5.12.1850     Eurajoki
         1841-          Isac Mattss Grönström                           25.11.1805    Luvia          10.11.1833   Luvia          27.8.1858     Eurajoki
                          Maria Lisa Johansd Kahmo                      9.3.1810      Eura           10.11.1833   Luvia          8.10.1866     Eurajoki
         1847-          David Justinass Inberg                          12.11.1815    Eurajoki       17.4.1843    Eurajoki       22.2.1874     Eurajoki
                          Justina Efraimsd                              31.5.1813     Eurajoki       17.4.1843    Eurajoki       5.12.1878     Eurajoki
         1853-55        Fredric Mariass                                 27.7.1824     Eurajoki       11.9.1869    Eurajoki       rippikirja    1886: 470
                          Christina Andersd Rantapere                   5.8.1829      Eurajoki       30.10.1849   Eurajoki       12.8.1867     Eurajoki
                          Caisa Johansd                                 22.11.1828    Eurajoki       11.9.1869    Eurajoki
         1860-75        Johan Samuel Johanss Silvan                     5.12.1836     Rauma mlk      26.11.1857   Rauma mlk      Rauma         1875
                          Amalia Isacsd Mattila                         19.3.1827     Rauma mlk      26.11.1857   Rauma mlk
         1875-83        Johan Victor Gustafss                           13.4.1845     Eurajoki       27.12.1868   Eurajoki       11.5.1893     Eurajoki
                          Carolina Johansd Kahari                       16.1.1844     Eurajoki       27.12.1868   Eurajoki       rippikirja    1886: 201
                        ei lampuotia


    Köyry Kirkonkylä Eurajoki

                        Matts Sigfridss
         1639-69        Anders Mattss                                                                                            h 1.1.1680    Eurajoki
                          Magdalena
         1670-92    po  Johan Anderss Köyry                             1642          Euraj          29.11.1682   Eurajoki       18.11.1724    Eurajoki
                          Hebla                                                                      1666                        1682          Euraj
                          Caisa Hansd Arvela                            1644          Euraj          29.11.1682   Eurajoki       Tukholma
         1693-1713  po  Anders Johanss Köyry                            1669          Euraj          1688                        12.11.1727    Eurajoki
                          Lisa Bengtsd                                  1662                         1688                        1.3.1730      Eurajoki
                    vp  Henric Perss (Köyry)                            1700                         9.12.1759    Eurajoki       19.1.1773     Eurajoki
                          Sofia Thomasd                                 1680                         1722                        10.10.1758    Eurajoki
                          Anna Mattsd                                   1719                         9.12.1759    Eurajoki       15.2.1771     Eurajoki
                    po  Matts Henricss Köyry                            19.7.1724     Eurajoki       9.6.1786     Eurajoki       25.8.1805     Eurajoki
                          Maria Jacobsd                                 14.5.1721     Euraj          2.7.1745     Eurajoki       26.4.1782     Eurajoki
                          Brita Andersd Junnila                         5.8.1749      Eurajoki       9.6.1786     Eurajoki       4.3.1820      Eurajoki
                    po  Eric Mattss Köyry                               16.3.1754     Eurajoki       22.10.1777   Eurajoki       23.9.1834     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Hautamaa                         26.2.1756     Eurajoki       22.10.1777   Eurajoki       25.3.1825     Eurajoki
                        Vuojoen


    Köyry Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    po  Isac Ericss Köyry                               2.3.1795      Eurajoki       18.6.1822    Lappi          6.7.1825      Eurajoki
                          Lovisa Johansd Seikkula                       30.11.1792    Lapp           3.7.1827     Eurajoki       1.10.1861     Eurajoki
                    II  Johan Mattss                                    21.5.1791     Euraj          3.7.1827     Eurajoki       8.2.1830      Eurajoki
         1832-43        Henric Michelss Anuntila                        18.6.1798     Eurajoki       25.4.1826    Eurajoki       1.1.1872      Eurajoki
                          Christina Persd                               6.1.1805      Luvia          25.4.1826    Eurajoki       14.1.1882     Eurajoki
         1843-48        Adolf Fredric Nilss Nyman                       9.7.1802      Eurajoki       11.8.1833    Eurajoki       Paattinen     1848
                          Justina Mattsd Heinilä                        26.1.1814     Eurajoki       11.8.1833    Eurajoki
         1848-52        Isac Johanss                                    25.11.1809    Eurajoki       3.11.1833    Eurajoki       24.3.1852     Eurajoki
                          Lena Christina Mattsd                         30.7.1810     Eurajoki       3.11.1833    Eurajoki       9.4.1857      Eurajoki
         1852-57        Samuel Mattss Forstén                           2.6.1813      Rauma mlk      1.11.1835    Eurajoki       rippikirja    1886: 242
                          Fredrica Isacsd                               19.3.1811     Eurajoki       1.11.1835    Eurajoki       27.11.1880    Eurajoki
         1859-          Gustaf Adolf Salomonss Lilja                    7.11.1828     Laitila        9.11.1879    Eurajoki       rippikirja    1886: 241
                          Justina Adamsd Granroth                       15.6.1820     Lappi          30.11.1851   Lappi          25.8.1876     Eurajoki
                          Maria Christina Gustafsd                      17.4.1825     Eurajoki       9.11.1879    Eurajoki
         1864-70        Johan Henric Samuelss Silver                    8.6.1839      Rauma mlk      25.3.1859    Pyhäranta      Rauma         1870
                          Eva Christina Gustafsd Kylén                  16.2.1834     Pyhäranta      25.3.1859    Pyhäranta
         1870-          Samuel Johanss Tohka                            17.10.1834    Eurajoki       17.4.1866    Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Gustafsd Astala           12.7.1843     Luvia          17.4.1866    Eurajoki


    Osoi Kirkonkylä Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Simon Mattss
         1634           Matts Henricss
                          Christina Jöransd Juvala
         1638-39        Mårten Ericss
  1 999                 autio
         1660-79        Matts Henricss                                                                                           h 2.3.1679    Eurajoki
                          Brita
         1680-94    po  Sigfrid Mattss Osoi                             1655                         27.12.1679   Eurajoki       1694          Euraj
         95               Walborg Bengtsd                                                            20.10.1695   Eurajoki
         1696-      II  Mårten Simonss                                  1650                         29.9.1717    Luvia          24.6.1753     Eurajoki
                          Maria Mårtensd Evasti                         1677          Luvi           29.9.1717    Luvia          12.10.1764    Eurajoki
                    vä  Jacob Johanss                                   1715                         24.6.1737    Eurajoki       24.1.1797     Eurajoki
                          Brita Mårtensd Osoi                           0.7.1721      Euraj          24.6.1737    Eurajoki       12.3.1792     Eurajoki
                    po  Matts Jacobss Osoi                              28.1.1743     Eurajoki       11.6.1777    Eurajoki       15.4.1827     Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                25.1.1741     Eurajoki       8.4.1767     Eurajoki       21.9.1773     Eurajoki
                          Walborg Johansd Simula                        12.4.1747     Eura           6.10.1774    Eura           9.3.1777      Eurajoki
                          Anna Mattsd Kahari                            1.3.1753      Eurajoki       11.6.1777    Eurajoki       7.4.1809      Eurajoki
                        Vuojoen


    Osoi Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    po  Johan Mattss Osoi                               4.4.1779      Eurajoki       30.10.1806   Eurajoki       18.11.1851    Eurajoki
                          Caisa Gustafsd Löngren                        8.5.1779      Eurajoki       30.10.1806   Eurajoki       12.6.1835     Eurajoki
         1820-          Gustaf Mattss Osoi                              21.8.1787     Eurajoki       31.5.1814    Eurajoki       Rauma         1834
                          Maria Johansd                                 25.1.1786                    31.5.1814    Eurajoki
         1822-34        Gustaf Simonss Iso-Lanki                        4.1.1795      Eurajoki       11.6.1846    Lappi          Lappi         1834
                          Christina Johansd Astala                      22.10.1789    Eurajoki       16.6.1818    Lappi          25.12.1844    Lapp
                          Lovisa Mattsd Setälä                          22.12.1808    Lapp           11.6.1846    Lappi          2.5.1873      Lappi
         1834-          Johan Johanss Suutala                           29.8.1785     Eurajoki       18.10.1808   Eurajoki       28.11.1840    Eurajoki
                          Maria Ericsd Köyry                            20.7.1788     Eurajoki       18.10.1808   Eurajoki       1.5.1855      Eurajoki
         1838-41        Johan Jacobss Salmén                            1.1.1792      Lapp           1816         Lapp           Tarkille
                          Maria Andersd                                 15.2.1787     Lapp           1816         Lapp
         1842-43        Gabriel Mattss Palman                           2.3.1802      Laitila        25.5.1828    Rauma mlk      Rauma         1843
                          Eva Lisa Thomasd Blom                         9.1.1806      Rauma mlk      25.5.1828    Rauma mlk
         1842-53        Gustaf Mattss (Kahari)                          14.3.1801     Eurajoki       29.1.1837    Eurajoki       12.12.1866    Eurajoki
                          Caisa Mattsd                                  6.4.1801      Eurajoki           14.10.1823   Eurajoki
                          Maria Lisa Mattsd Ståhlberg                   1.3.1814      Eurajoki       29.1.1837    Eurajoki       2.12.1892     Eurajoki
         1853-57        Carl Gustaf Michelss Björklund                  2.8.1823      Pori           30.7.1846    Kiukainen      Eura          1857
                          Maria Jacobsd                                 9.7.1822      Kiukainen      30.7.1846    Kiukainen
         1858-64        Christian Gustafss Sjöblom                      11.2.1821     Rauma mlk      1.8.1852     Pyhämaa        Vehmaa        1864
                          Justina Michelsd Söderlund                    22.8.1822     Eurajoki       20.10.1840   Rauma mlk      27.11.1850    Eurajoki
                          Johanna Ulrica Mattsd                         21.11.1828    Pyhämaa        1.8.1852     Pyhämaa
         1864-67        Emanuel Gustafss                                18.1.1832     Eurajoki       4.10.1868    Eurajoki       Anttiin
                          Lena Justina Mattsd                           3.4.1834      Eurajoki       7.12.1858    Eurajoki       30.11.1867    Eurajoki
                          Justina Gustafsd Pihl                         2.4.1845      Eurajoki       4.10.1868    Eurajoki
         1868-82        Fredric Isacss Berggren                         10.12.1833    Eurajoki       28.12.1856   Eurajoki       Astalaan
                          Lovisa Gustafsd (Kahari)                      25.9.1837     Eurajoki       28.12.1856   Eurajoki
                        ei lampuotia


    Pirilä Kirkonkylä Eurajoki

                        Rantaperen
  1 999                 autio
         1650-57        Simon Sigfridss
                          Anna
         1660-71        Paul Perss                                                                   1658         Euraj
                          Margareta Hansd Arvela                                                     1658         Euraj
         1672-81    po  Henric Paulss Pirilä                                                         21.10.1690   Eurajoki       1697          Euraj
                          Walborg Michelsd                                                           4.1.1680     Eurajoki       1689          Euraj
                          Lisa Nilsd Kranni                                                          28.10.1697   Eurajoki
                    II  Jacob Michelss                                                               28.10.1697   Eurajoki
         1682-86    ve  Johan Paulss Pirilä                                                                                      Tukholma
         1687-97    sa  Henric Paulss Pirilä                                                         21.10.1690   Eurajoki       1697          Euraj
                          Walborg Michelsd                                                           4.1.1680     Eurajoki       1689          Euraj
                          Lisa Nilsd Kranni                                                          28.10.1697   Eurajoki
                    II  Jacob Michelss                                                               28.10.1697   Eurajoki
         1698-1713      Johan Anderss Isopere                           1663                         29.11.1697   Eurajoki       h 8.12.1723   Eurajoki
                    ser   Anna Hansd Arvela                             k 2.9.1677    Eurajoki       29.11.1697   Eurajoki       22.1.1743     Eurajoki
                    po  Hans Johanss Pirilä                             1704          Euraj          9.10.1743    Eurajoki       7.4.1762      Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                1718                         30.11.1735   Eura           3.2.1743      Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  0.3.1718                     9.10.1743    Eurajoki       30.12.1791    Eurajoki
                    po  Johan Hanss Pirilä                              22.10.1737    Eurajoki       2.7.1764     Eurajoki       23.1.1817     Pyhäranta
                          Lisa Simonsd Hautamaa                         1.6.1737      Euraj          29.9.1757    Eurajoki       2.1.1764      Euraj
                          Lisa Jacobsd Triippu                          12.7.1739     Euraj          2.7.1764     Eurajoki       0.2.1827      Pyhäm
                        Vuojoen


    Pirilä Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    po  Johan Johanss Pirilä                            27.8.1770     Eurajoki       5.11.1805    Eurajoki       Kankaanpää    1813
                          Caisa Ericsd Kierikkala                       1.12.1780     Eurajoki       19.6.1825    Kankaanpää     12.6.1849     Kankaanpää
                    II  Gustaf Esaiass Laxström                         2.11.1790     Luvia          19.6.1825    Kankaanpää     Siperia       1839
         1813-37        Johan Jacobss Liuttu                            4.1.1775      Eurajoki       2.11.1797    Luvia          25.9.1837     Eurajoki
                          Brita Henricsd Sahari                         30.4.1778     Luvia          2.11.1797    Luvia          4.5.1852      Eurajoki
         1839-          Emanuel Jacobss Sparf                           27.3.1796     Eurajoki       1818         Kiuk           22.3.1844     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  24.1.1787     Kiukainen      22.8.1847    Eurajoki       10.4.1857     Eurajoki
                    II  Fredric Thomass Ek                              15.9.1804     Eurajoki       22.8.1847    Eurajoki       20.7.1862     Eurajoki
         184x-70    vä  Johan Jacobss                                   18.11.1811    Eurajoki       21.12.1841   Eurajoki       6.6.1870      Eurajoki
                          Maria Christina Emanuelsd Pirilä              15.2.1819     Eurajoki       21.12.1841   Eurajoki       5.1.1890      Eurajoki
                    vä  Isac Isacss                                     21.1.1842     Eurajoki       13.12.1864   Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Pirilä                6.9.1842      Eurajoki       13.12.1864   Eurajoki
         188x-          ei lampuotia


    Poutala Kirkonkylä Eurajoki  (Iiro Karin tietoja)

219 405  1707-33        Johan Perss Poutala                             1676          Eur            7.10.1706    Eurajoki       1.2.1733      Eurajoki
219 406                   Caisa Mattsd Malo                             1678          Euraj          7.10.1706    Eurajoki       4.7.1749      Eurajoki
                    po  Matts Johanss Poutala                           1711          Euraj          9.9.1735     Eurajoki       31.1.1796     Eurajoki
                          Lisa Johansd Hurunen                          20.12.1710    Eurajoki       9.9.1735     Eurajoki       8.12.1793     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Poutala                            15.10.1744    Eurajoki       18.10.1767   Eurajoki       6.5.1809      Eurajoki
                          Anna Johansd Rantapere                        11.7.1738     Eurajoki       18.10.1767   Eurajoki       30.11.1807    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Poutala                           5.11.1775     Eurajoki       21.5.1801    Eurajoki       Rauma mlk     1821
                          Maria Johansd Nikula                          15.3.1776     Eurajoki       21.5.1801    Eurajoki
                        Vuojoen


    Poutala Kirkonkylä Eurajoki  lb.

         -1821      sa  Johan Johanss Poutala                           5.11.1775     Eurajoki       21.5.1801    Eurajoki       Rauma mlk     1821
                          Maria Johansd Nikula                          15.3.1776     Eurajoki       21.5.1801    Eurajoki
         1822-          Thomas Johanss                                  18.11.1788    Eurajoki       3.10.1813    Eurajoki       30.8.1869     Eurajoki
                          Maria Andersd Tie-Junni                       22.3.1786     Eurajoki       3.10.1813    Eurajoki       28.8.1862     Eurajoki
                    vä  Fredric Ericss                                  12.6.1826     Eurajoki       11.10.1853   Eurajoki
                          Maria Christina Thomasd Poutala               27.9.1824     Eurajoki       11.10.1853   Eurajoki       7.1.1878      Eurajoki
         1884-          Carl Fredric Johanss Nyros                      19.7.1845     Eurajoki       5.11.1876    Eurajoki       19.9.1898     Euraj
                          Johanna Johansd Ståhl                         27.1.1850     Eurajoki       5.11.1876    Eurajoki


    Rantapere Kirkonkylä Eurajoki

         1606           Lavilan
247 643  1607-12    vä  Per Nilss
247 644  34-38            Magdalena Henricsd Lavila [merkitty Pirilään]
         1613-27    II  Bengt Ericss
                        autio?
         1646-50        Clemet Bertilss
                          Margareta
         1651           Thomas Bengtss
  1 999                 autio
         1666-71        Matts Bertilss
                          Walborg
         1672           Marcus
         1673-83        Bertil Perss
                          Margareta
         1684-97        Johan Johanss
                          Brita
         1698-1713  vä  Jacob Grelss                                                                 25.10.1696   Eurajoki       1714-21       Euraj
                          Brita Johansd Rantapere                                                    25.10.1696   Eurajoki       1714-21       Euraj
                    po  Johan Jacobss Rantapere                         1700          Euraj          11.10.1724   Eurajoki       15.12.1765    Eurajoki
                          Lisa Jöransd                                  1700                         11.10.1724   Eurajoki       18.12.1767    Eurajoki
                    po  Jacob Johanss Rantapere                         23.7.1725     Eurajoki       4.10.1752    Eurajoki       15.10.1788    Eurajoki
                          Brita Michelsd Jasu                           21.7.1731     Eurajoki       4.10.1752    Eurajoki       19.8.1803     Eurajoki
                    po  Johan Jacobss Rantapere                         27.2.1757     Eurajoki       8.10.1789    Rauma mlk      24.3.1836     Eurajoki
                          Margareta Mattsd Arvela                       29.3.1761     Rauma mlk      8.10.1789    Rauma mlk      11.12.1843    Eurajoki
                        Vuojoen


    Rantapere Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Jacobss Rantapere                         27.2.1757     Eurajoki       8.10.1789    Rauma mlk      24.3.1836     Eurajoki
                          Margareta Mattsd Arvela                       29.3.1761     Rauma mlk      8.10.1789    Rauma mlk      11.12.1843    Eurajoki
                    po  Anders Johanss Rantapere                        5.11.1790     Eurajoki       10.10.1822   Eurajoki       10.4.1848     Eurajoki
                          Justina Gustafsd Komppi                       26.2.1795     Eurajoki       10.10.1822   Eurajoki       24.12.1856    Eurajoki
         1850-67        Gustaf Gustafss                                 29.10.1806    Eurajoki       2.11.1831    Eurajoki       23.5.1867     Eurajoki
                          Caisa Bertilsd                                17.7.1801     Eurajoki       1.11.1825    Eurajoki
                          Caisa Lena Michelsd                           23.11.1813    Eurajoki       2.11.1831    Eurajoki       10.7.1867     Eurajoki
         1868-76        Emanuel Johanss Martin                          24.6.1817     Lapp           20.12.1846   Rauma          Rauma         1876
                          Lovisa Mattsd                                 18.5.1821     Lappi          20.12.1846   Rauma
         1876-80        Gustaf Wilhelm Johanss Erkkilä                  28.9.1832     Pori mlk       18.7.1861    Pori mlk       Laitila       1885
                          Fredrica Erlandsd Wadén                       7.7.1838      Pori mlk       18.7.1861    Pori mlk
         1880-82        Michel Michelss (Jusu)                          14.9.1852     Kiukainen      24.11.1878   Eurajoki       Riikoon
                          Adolfina Danielsd Walleström                  26.8.1854     Pyhäranta      24.11.1878   Eurajoki
                        ei lampuotia


    Riiko Kirkonkylä Eurajoki

         1634-39        Anders Henricss
         1642-67    po  Jöran Anderss Riiko                                                          1645-46                     1667          Euraj
                          Walborg                                                                                                1643          Euraj
         68-75            Magdalena                                                                  1645-46
         1676-97    po  Thomas Jöranss Riiko                                                         1672                        1697          Euraj
         98               Maria                                                                      1672
         1700-01    po  Matts Thomass Riiko                             1678          Euraj          1698                        sotaan
                          Margareta                                                                  1698
         1702-          Johan Simonss                                                                1707
                          Anna Jöransd                                                               12.6.1701    Eurajoki       > 1704
                          Anna Thomasd                                  1676                         < 1722                      15.7.1746     Eurajoki
                    II  Henric Michelss                                 1696                         < 1722                      24.9.1750     Eurajoki
                    vä  Michel Michelss                                 1706                         1754                        2.10.1757     Eurajoki
                          Walborg Johansd Riiko                         1.1.1709      Eurajoki       11.12.1733   Eurajoki       23.7.1752     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd                                  24.12.1722                   24.6.1759    Eurajoki       26.1.1795     Eurajoki
                    II  Matts Mattss Kreula                             0.9.1717                     24.6.1759    Eurajoki       11.8.1787     Eurajoki
                    po  Johan Michelss Riiko                            25.5.1736     Eurajoki       1758                        7.11.1806     Eurajoki
                          Maria Jacobsd                                 5.5.1731                     1758                        1.1.1805      Eurajoki
                    vä  Eric Simonss Rekola                             2.2.1759      Lapp           5.5.1796     Eurajoki       Rauma?        1808
                          Brita Johansd Riiko                           6.8.1759      Eurajoki       25.6.1782    Eurajoki       22.10.1795    Eurajoki
                          Lisa Simonsd Mansfält                         13.10.1772    Honkilahti     5.5.1796     Eurajoki
         1807-09        Theodor Mårten Mårtenss Höckert                 10.3.1771     Eurajoki       14.5.1793    Alastaro       13.2.1809     Eurajoki
621 476                   Maria Christina Jacobsd Granander             11.3.1773     Alastaro       23.10.1817   Eurajoki       3.12.1849     Eurajoki
621 473             II  Henric Henricss Törnroth                        23.11.1754    Turku          23.10.1817   Eurajoki       12.5.1820     Eurajoki
                        Vuojoen


    Riiko Kirkonkylä Eurajoki

         1813-          Samuel Samuelss Tenlenius                       6.3.1763      Eurajoki       5.5.1791     Eurajoki       14.1.1834     Eurajoki
                          Maria Mattsd Laurila                          15.6.1770     Eurajoki       5.5.1791     Eurajoki       9.12.1823     Eurajoki
         1827-31        Anders Gren                                     21.9.1781     Lapp           29.10.1805   Laitila        Rauma mlk     1831
                          Eva Michelsd                                  3.10.1780     Laitila        29.10.1805   Laitila
         1834-          Matts Jöranss                                   21.2.1795     Luvia          28.8.1817    Luvia          30.3.1868     Eurajoki
                          Susanna Ericsd                                29.9.1797     Luvia          28.8.1817    Luvia          1.5.1866      Eurajoki
         -1882      po  Johan Fredric Mattss Riiko                      4.5.1833      Eurajoki       28.10.1855   Eurajoki       Suutalaan
                          Maria Lisa Isacsd Juhola                      25.9.1834     Eurajoki       28.10.1855   Eurajoki       27.3.1896     Eurajoki
         1882-85        Michel Michelss (Jusu)                          14.9.1852     Kiukainen      24.11.1878   Eurajoki       Honkilahti    1892
                          Adolfina Danielsd Walleström                  26.8.1854     Pyhäranta      24.11.1878   Eurajoki
                        ei lampuotia


    Suutala Kirkonkylä Eurajoki  (Virpi Nissilän ja Iiro Karin tietoja)

         1634-42        Eric Anderss
                          Brita Mattsd
         1643-60    po  Grels Ericss Suutala                                                         1648-49                     h 1.5.1679    Euraj?
                          Gertrud                                                                    1648-49
  1 999                 autio
         1661-82        Jöran Ericss
         83               Brita
         1684-1709      Eric Anderss Köyry                              1653          Euraj                                      < 1722
                          Margareta Henricsd                                                                                     < 1722
         1710-      vä  Jacob Larss Tapani                              1665          Euraj          24.10.1709   Eurajoki       16.10.1738    Eurajoki
                          Brita Ericsd Suutala                          k 15.9.1681   Eurajoki       1.1.1704     Eurajoki       20.2.1709     Eurajoki
                          Margareta Simonsd Junni                       1684          Euraj          24.10.1709   Eurajoki       26.9.1734     Eurajoki
                    po  Matts Jacobss Suutala                           9.1.1709      Eurajoki       9.6.1734     Eurajoki       3.5.1754      Eurajoki
                          Anna Jacobsd Laukola                          1712          Lapp           9.6.1734     Eurajoki       24.3.1769     Eurajoki
                    po  Jacob Mattss Suutala                            23.5.1737     Eurajoki       21.5.1755    Eurajoki       4.6.1790      Eurajoki
                          Anna Henricsd Ungi                            1.11.1729     Eurajoki       21.5.1755    Eurajoki       20.10.1802    Eurajoki
                    po  Johan Jacobss Suutala                           10.12.1756    Eurajoki       6.6.1780     Eurajoki       11.10.1807    Eurajoki
                          Lisa Mattsd Tohka                             19.11.1756    Eurajoki       6.6.1780     Eurajoki       7.5.1836      Eurajoki
                        Vuojoen


    Suutala Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    po  Johan Johanss Suutala                           29.8.1785     Eurajoki       18.10.1808   Eurajoki       Rasille ja Osolle
                          Maria Ericsd Köyry                            20.7.1788     Eurajoki       18.10.1808   Eurajoki
         1831-34        Henric Johanss Lindgren                         25.12.1801    Pyhäranta                                  Rauma         1834
         1834-37        Johan Johanss                                   24.8.1797     Lapp           31.10.1824   Lappi          Arvelaan
                          Lovisa Isacsd                                 15.9.1803     Lapp           31.10.1824   Lappi
         1840-          Gustaf Gustafss                                 22.9.1789     Pyhäranta      13.12.1812   Pyhämaa        26.2.1864     Eurajoki
                          Johanna Johansd Karro                         10.2.1783     Pyhäranta      13.12.1812   Pyhämaa        30.9.1861     Eurajoki
         1859-          Isac Anderss                                    9.12.1831     Eurajoki       22.4.1852    Eurajoki       28.2.1867     Eurajoki
                          Henrica Johansd Kinno                         29.11.1834    Eurajoki       9.11.1873    Eurajoki       rippikirja    1886: 640
                    II  Gustaf Adolf Johanss Sundqvist                  4.3.1822      Eurajoki       9.11.1873    Eurajoki       28.5.1880     Eurajoki
         1866-67        Gustaf Wilhelm Efraimss                         21.6.1839     Rauma mlk      2.7.1864     Rauma mlk?     Rauma         1867
                          Fredrica Johansd Roslöf                       4.2.1843      Pyhäranta      2.7.1864     Rauma mlk?
         1874-77        Frans Robert Johanss Inberg                     15.10.1847    Pori mlk       24.3.1874    Pori mlk       23.12.1877    Eurajoki
                          Maria Matilda Antonsd Erkkilä                 5.3.1848      Pori mlk       24.3.1874    Pori mlk       Pori mlk      1881
         1880-82        Johan Nicanor Jacobss                           9.5.1835      Harj           1864                        Rauma         1882 
                          Lovisa Andersd                                4.10.1839     Laitila        1864
         1882-90        Johan Fredric Mattss Riiko                      4.5.1833      Eurajoki       28.10.1855   Eurajoki       4.6.1890      Eurajoki
                          Maria Lisa Isacsd Juhola                      25.9.1834     Eurajoki       28.10.1855   Eurajoki       27.3.1896     Eurajoki
         1890-95        Isac Ericss Grönros                             15.12.1836    Pori mlk       6.6.1865     Pori mlk       Pori          1895
                          Wilhelmina Gustafsd Pappila                   17.1.1846     Pori mlk       6.6.1865     Pori mlk


    Tohka Kirkonkylä Eurajoki

         1634-44        Jacob Jöranss
                          Walborg
         1646-72    po  Jöran Jacobss                                                                1667                        h 1673        Euraj?
                          Johanna                                                                    < 1637                      1666          Euraj
                          Gertrud                                                                    1667
         1673-75        Thomas Mattss                                                                1674
                          Walborg
                          Brita                                                                      1674
249 661  1676-94        Jacob Sigfridss                                 1642                                                     22.5.1712     Eurajoki
249 662                   Brita Sigfridsd                               1636                                                     1.5.1705      Eurajoki
249 333  1695-      vä  Henric Bengtss                                  1674                         7.10.1690    Eurajoki       6.1.1734      Eurajoki
249 334                   Lisa Jacobsd Tohka                            1660                         7.10.1690    Eurajoki       19.11.1757    Eurajoki
         1722-      vä  Simon Johanss                                   0.2.1695                     1720         Euraj          11.7.1745     Eurajoki
                          Maria Henricsd Tohka                          1703          Euraj          2.10.1747    Eurajoki       28.7.1777     Eurajoki
                    II  Michel Sigfridss                                1682          Luvi           2.10.1747    Eurajoki       21.8.1763     Eurajoki
                    po  Matts Simonss Tohka                             23.1.1723     Eurajoki       29.9.1751    Eurajoki       15.5.1790     Eurajoki
                          Brita Johansd Rantapere                       13.2.1729     Eurajoki       29.9.1751    Eurajoki       25.3.1809     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Tohka                              16.1.1765     Eurajoki       9.10.1798    Eurajoki       14.10.1825    Eurajoki
                          Lisa Johansd Nikula                           3.7.1771      Eurajoki       9.10.1798    Eurajoki       20.12.1851    Eurajoki
                        Vuojoen


    Tohka Kirkonkylä Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Mattss Tohka                              16.1.1765     Eurajoki       9.10.1798    Eurajoki       14.10.1825    Eurajoki
                          Lisa Johansd Nikula                           3.7.1771      Eurajoki       9.10.1798    Eurajoki       20.12.1851    Eurajoki
         -1830      vä  Fredric Mattss Pykilä                           5.2.1799      Eurajoki       1.6.1824     Eurajoki       Pori          1830
                          Justina Johansd Tohka                         6.10.1799     Eurajoki       1.6.1824     Eurajoki
         1832-35        Gustaf Isacss Nikula                            11.10.1802    Pyhäranta      30.12.1856   Pyhäranta      23.1.1857     Pyhäranta
                          Justina Henricsd Uusiperhe                    20.3.1805     Pyhäranta      7.11.1822    Pyhäranta      15.4.1856     Pyhäranta
                          Regina Wilhelmina Michelsd Harmaa             14.5.1823     Pyhäma         13.7.1862    Pyhäranta
                    II  Johan Gustaf Mattss Renfors                     24.6.1837     Pyhäranta      13.7.1862    Pyhäranta      Pyhäranta rk  1870: 261
         1836-          Johan Mattss                                    10.8.1789     Pori mlk       6.3.1828     Eurajoki       15.1.1868     Eurajoki
                          Lena Johansd Kiikola                          11.4.1784     Eurajoki       28.7.1811    Eurajoki       27.8.1826     Eurajoki
                          Justina Johansd                               4.4.1795      Eurajoki       6.3.1828     Eurajoki       9.2.1868      Eurajoki
         1869-          Gustaf Johanss Suutala                          31.10.1814    Eurajoki       31.5.1841    Eurajoki       8.5.1894      Eurajoki
                          Lovisa Mattsd Riiko                           4.10.1817     Luvia          31.5.1841    Eurajoki       rippikirja    1886: 366
         187x-93    vä  Johan Wilhelm Johanss Tall                      24.7.1845     Eura           16.2.1871    Eurajoki       Mylly-Junnille
                          Fredrica Isacsd                               26.7.1844     Kiukainen      27.10.1867   Kiukainen      24.12.1867    Ulvila
                          Ida Sofia Gustafsd Tohka                      17.11.1850    Eurajoki       16.2.1871    Eurajoki
                        ei lampuotia


    Hakkari Koivuniemi Eurajoki

                        Johan Ericss
         1634-46        Matts Jacobss
                          Anna
         1650-58        Thomas Jacobss                                                                                           h 21.12.1677  Eurajoki
                          Walborg
         1659-75    po  Matts Thomass Hakkari                           < 1642                       1662-63
                          Brita                                                                      1662-63
         1676-90    ve  Simon Thomass Hakkari                           < 1647                       1665
                          Helga Clemetsd                                                             1665                        1714-21       Euraj
         1691-1713  vä  Thomas Escilss                                  1650                         1689         Euraj          12.8.1740     Eurajoki
                          Maria Simonsd Hakkari                         1671          Euraj          1689         Euraj          23.9.1741     Eurajoki
                    po  Thomas Thomass Hakkari                          k 4.3.1703    Eurajoki       23.5.1725    Eurajoki       24.10.1757    Eurajoki
                          Maria Johansd Uola                            1.5.1696                     23.5.1725    Eurajoki       12.7.1759     Eurajoki
                    po  Johan Thomass Hakkari                           28.2.1726     Eurajoki       1750                        21.9.1767     Eurajoki
                          Maria Michelsd                                0.7.1727                     24.11.1768   Eurajoki       7.1.1803      Eurajoki
                    II  Matts Mattss                                    22.9.1743                    15.12.1803   Eurajoki       30.1.1820     Eurajoki
                          Lisa Johansd Tarkki                           25.10.1761    Eurajoki       15.12.1803   Eurajoki       29.8.1832     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Hakkari                           29.3.1757     Eurajoki       18.10.1787   Eurajoki       4.1.1811      Eurajoki
                          Johanna Ulrica Samuelsd Höckert               11.7.1766     Eurajoki       2.4.1812     Eurajoki       24.1.1827     Eurajoki
                    II  Gustaf Johanss Heinilä                          6.3.1782      Kiukainen      2.4.1812     Eurajoki       5.8.1830      Eurajoki
                    po  Samuel Johan Mattss Hakkari                     3.12.1792     Eurajoki       3.11.1814    Luvia          22.7.1860     Eurajoki
                          Maria Johansd Härmälä                         27.12.1790    Eurajoki       3.11.1814    Luvia          24.6.1864     Eurajoki
                    vä  Johan Gustaf Ericss                             25.4.1818     Eurajoki       29.11.1838   Eurajoki       29.11.1855    Eurajoki
                          Maria Carolina Samuelsd Hakkari               17.4.1817     Eurajoki       29.11.1838   Eurajoki       22.10.1879    Eurajoki
         1867-1904  vä  Erland Eliass Hieta                             1.11.1837     Eurajoki       6.7.1871     Eurajoki
                          Serafia Johansd Hakkari                       3.12.1845     Eurajoki       11.2.1867    Eurajoki       3.6.1868      Eurajoki
                          Amanda Emanuelsd Jasu                         1.2.1854      Eurajoki       6.7.1871     Eurajoki
         1904-35    po  Juho Erland Erlandss Hakkari                    31.1.1872     Eurajoki


    Jasu Koivuniemi Eurajoki

                        Matts Ericss
         1634           Matts Johass
                          Brita
         1635-43    po  Matts Mattss Jasu                                                                                        1643-44
         45-46            Brita Bertilsd                                                             1647         Euraj          h 20.5.1677   Eurajoki
         1647-76    II  Matts Perss                                                                  1647         Euraj          h 6.1.1677    Eurajoki
         1677-1704  po  Johan Mattss Jasu                               1645          Euraj          7.4.1678     Eurajoki       20.6.1708     Eurajoki
                          Margareta                                                                  1665
                          Lisa Grelsd Tapala                                                         7.4.1678     Eurajoki       < 1722
         1709-      vä  Mårten Sigfridss/Mårtenss                       1667                         28.2.1709    Eurajoki       16.11.1743    Eurajoki
                          Caisa Johansd Jasu                            1683          Euraj          28.10.1698   Eurajoki       13.8.1708     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Hyörtti                          k 20.4.1686   Eurajoki       28.2.1709    Eurajoki       8.4.1769      Eurajoki
                    vä  Michel Mårtenss Triippu                         k 14.9.1703   Eurajoki       13.2.1726    Eurajoki       23.8.1780     Eurajoki
                          Maria Mårtensd Jasu                           k 10.2.1703   Eurajoki       13.2.1726    Eurajoki       8.6.1776      Eurajoki
                    vä  Matts Johanss                                   1.1.1720      Hinn           25.3.1763    Eurajoki       17.2.1786     Eurajoki
                          Maria Michelsd Jasu                           3.3.1727      Eurajoki       29.9.1745    Eurajoki       6.11.1762     Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  1736                         25.3.1763    Eurajoki       5.1.1815      Eurajoki
                    po  Anders Mattss Jasu                              18.10.1756    Eurajoki       20.5.1782    Laitila        16.4.1831     Eurajoki
                          Walborg Henricsd Maikola                      25.3.1755     Laitila        20.5.1782    Laitila        26.11.1829    Eurajoki
                    po  Matts Anderss Jasu                              12.9.1783     Eurajoki       2.6.1807     Eurajoki       6.5.1856      Eurajoki
                          Lena Johansd Nikula                           25.7.1781     Eurajoki       2.6.1807     Eurajoki       29.2.1864     Eurajoki
                    po  Emanuel Mattss Jasu                             24.2.1811     Eurajoki       3.7.1849     Pyhäranta      18.6.1873     Eurajoki
                          Juliana Abrahamsd Uusikartano                 17.8.1826     Pyhäranta      3.7.1849     Pyhäranta      1.5.1868      Eurajoki
                    po  Johan Emanuel Emanuelss Jasu                    8.11.1851     Eurajoki       5.7.1888     Lappi
                          Wilhelmina Johansd Kirstola                   23.10.1858    Lappi          5.7.1888     Lappi
         1910-41    sp? Juho Jasu
                          Emma Laurila


    Mikola Koivuniemi Eurajoki

                        Jacob Ericss
         1634-35        Nils Anderss
                          Agneta
         1637-50        Mårten Jacobss
                          Walborg Johansd
  1 999                 autio
         1656           Henric Simonss
                          Caisa
  1 999                 autio
         1658           Paul Henricss
                          Caisa
  1 999                 autio
         1664-91        Jacob Mattss                                    1631                                                     6.5.1706      Eurajoki
                          Agneta
         1692-1713  po  Eric Jacobss Mikola                             1670          Euraj          2.9.1691     Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                1655                         2.9.1691     Eurajoki       17.1.1730     Eurajoki
                    po  Henric Ericss Mikola                            k 27.5.1698   Eurajoki       1714-21                     12.4.1755     Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                0.7.1695                     1714-21                     30.9.1772     Eurajoki
                    po  Henric Henricss Mikola                          0.6.1721      Euraj          29.9.1747    Eurajoki       10.11.1779    Eurajoki
                          Brita Mattsd Nikusila                         0.7.1725      Euraj          29.9.1747    Eurajoki       14.9.1802     Eurajoki
                    vä  Gustaf Mattss Kohna                             12.2.1746     Eurajoki       26.5.1789    Eurajoki       24.10.1812    Eurajoki
                          Maria Henricsd Mikola                         26.12.1749    Euraj          21.10.1770   Eurajoki       26.1.1776     Eurajoki
                          Lisa Johansd Hakkari                          10.8.1753     Eurajoki       28.7.1776    Eurajoki       16.11.1788    Eurajoki
                          Maria Thomasd Tapala                          14.10.1759    Eurajoki       26.5.1789    Eurajoki       9.6.1812      Eurajoki
                    vä  Thomas Thomass Pykilä                           24.12.1760    Eurajoki       19.5.1795    Eurajoki       7.2.1821      Eurajoki
                          Justina Gustafsd Mikola                       2.1.1778      Eurajoki       19.5.1795    Eurajoki       5.5.1846      Eurajoki
                    po  Thomas Thomass Mikola                           10.3.1798     Eurajoki       13.2.1827    Eurajoki       15.10.1857    Eurajoki
                          Lena Johansd Tohka                            31.7.1801     Eurajoki       13.2.1827    Eurajoki       6.9.1873      Eurajoki
                    po  Emanuel Thomass Mikola                          26.12.1829    Eurajoki       6.6.1861     Kiukainen      1.12.1891     Eurajoki
                          Mariana Mattsd Iso-Pakola                     18.1.1833     Kiukainen      6.6.1861     Kiukainen
                    ve  Isac Thomass Mikola                             3.9.1846      Eurajoki

         1908-          Johannes Kustaanp Virsiheimo                    1.8.1881      Eurajoki       1916                        1958          Euraj
                          Aina Maria Juhant Malmi                       18.9.1883     Koke           1916                        1957          Euraj


    Seppä Koivuniemi Eurajoki

                        Matts Johanss
         1634-35        Matts Jacobss Kärri
                          Walborg
         1637-37    po  Bertil Mattss Seppä
         1641-57    ve  Escil Mattss Seppä                                                                                       sotaan
                          Magdalena Johansd
  1 999                 autio
         1665-92        Thomas Nilss                                                                 1665
                          Dorotea                                                                    1665
         1693-1713  po  Eric Thomass Seppä                              1664                         2.7.1685     Eurajoki
                          Margareta Jacobsd                                                          2.7.1685     Eurajoki
         1722-          Johan Henricss                                  0.9.1705                     1717?                       30.9.1772     Eurajoki
                          Lisa Andersd                                  k 27.9.1696   Eurajoki       1717                        5.11.1768     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Seppä                             0.4.1721                     6.10.1746    Eurajoki       26.10.1772    Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  21.2.1730                    16.2.1775    Eurajoki       12.4.1808     Eurajoki
                    II  Thomas Mattss                                   1744                         16.2.1775    Eurajoki       8.10.1809     Eurajoki
                    vä  Carl Henricss Kauppi                            4.7.1744                     26.6.1788    Rauma mlk      4.6.1795      Eurajoki
                          Caisa Johansd Seppä                           6.11.1751     Eurajoki       6.6.1773     Eurajoki       9.11.1787     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Prami                            15.2.1764     Rauma mlk      26.6.1788    Rauma mlk      19.10.1839    Eurajoki
                    po  Johan Carlss Seppä                              21.11.1773    Eurajoki       24.2.1824    Eurajoki       17.4.1857     Eurajoki
                          Anna Mattsd Mankka                            9.3.1778      Eurajoki       17.10.1797   Eurajoki       18.3.1823     Eurajoki
                          Juliana Ericsd Munkkila                       10.6.1789     Eurajoki       24.2.1824    Eurajoki       13.4.1866     Eurajoki
                    vä  Gustaf Ericss Kierikkala                        10.7.1791     Eurajoki       27.4.1815    Eurajoki       29.5.1869     Eurajoki
                          Lena Christina Johansd Seppä                  12.2.1800     Eurajoki       27.4.1815    Eurajoki       16.9.1883     Eurajoki
                    ^p  Johan Wilhelm Johanss Seppä                     14.3.1815     Eurajoki       2.6.1840     Eurajoki       29.6.1864     Eurajoki
                          Magdalena Mattsd Malo                         25.11.1817    Eurajoki       2.6.1840     Eurajoki       4.1.1893      Eurajoki
         1876-          Gustaf Gustafss Wirsen                          14.11.1844    Rauma mlk      12.10.1876   Eurajoki
                          Fredrica Serafia Johansd Juurus               27.9.1851     Eurajoki       12.10.1876   Eurajoki


    Hannula Kuivalahti Eurajoki  7/12 (Iiro Karin tietoja)

                        Matts Anderss
         1649-63        Grels Anderss                                                                                            sotaan
                          Margareta
         1667-69        Johan Grelss
                          Brita
         1670-76        Matts Mattss
                          Margareta                                                                                              h 12.8.1677   Eurajoki
  1 999                 autio
         1678-96        Olof Larss
                          Brita Nilsd                                   1634                                                     21.6.1709     Eurajoki
         1698-1710      Anders Thomass                                                               29.9.1692    Eurajoki
         11-13            Helga Mattsd                                                               29.9.1692    Eurajoki
  1 999                 autio
         1724-          Jacob Henricss                                  0.5.1691                     > 1707                      22.4.1757     Eurajoki
                          Walborg Jöransd                               1690                         > 1707                      15.5.1750     Eurajoki
                    vä  Johan Jacobss                                   25.11.1710                   1731         Euraj          12.2.1783     Eurajoki
                          Maria Johansd Hannula                         14.3.1707     Eurajoki       1731         Euraj          1.6.1798      Eurajoki


    Kylänpää Kuivalahti Eurajoki  7/24

                    vä  Michel Jacobss Mattila                          16.8.1736     Säkylä         3.3.1791     Eurajoki       12.11.1805    Eurajoki
                          Maria Johansd Hannula                         17.10.1735    Eurajoki       21.10.1759   Eurajoki       11.8.1789     Eurajoki
                          Anna Thomasd Tiivola                          18.12.1750    Eurajoki       3.3.1791     Eurajoki       24.3.1814     Eurajoki
                    vä  Matts Johanss Aro                               22.11.1756    Lapp           18.5.1784    Eurajoki       29.3.1826     Eurajoki
                          Lisa Michelsd Kylänpää                        17.10.1763    Eurajoki       18.5.1784    Eurajoki       1.3.1834      Eurajoki
                    po  Matts Mattss Kylänpää                           14.4.1785     Eurajoki       12.11.1818   Luvia          16.12.1867    Eurajoki
                          Lisa Mattsd Löytty                            27.5.1792     Luvia          12.11.1818   Luvia          9.9.1861      Eurajoki
         1845-46    vä  Adam Erland Adamss Kohna                        22.2.1826     Eurajoki       23.10.1845   Eurajoki       Kohnaan
                          Lisa Henrica Mattsd Kylänpää                  19.1.1827     Eurajoki       13.10.1853   Eurajoki       23.4.1867     Eurajoki
                    II  Matts Nestor Mattss Haukioja                    20.2.1823     Kiukainen      13.10.1853   Eurajoki
         1846-60        Michel Herman Michelss Pietala                  3.10.1813     Luvia          2.11.1845    Luvia          Astalaan
                          Caisa Lisa Henricsd                           6.10.1819     Luvia          2.11.1845    Luvia
993 271  1860-          Isac Isacss Sundell                             12.12.1818    Eurajoki       26.2.1860    Eurajoki       11.10.1908    Eurajoki
                          Lena Christina Gustafsd Antti                 26.8.1817     Eurajoki       5.2.1850     Eurajoki       19.11.1851    Eurajoki
993 272                   Caisa Fredrica Jafetsd Grönros                17.11.1835    Eurajoki       26.2.1860    Eurajoki       18.7.1916     Euraj
         1889-      vä  Nestor Nestorss Isokorpi                        14.8.1861     Eurajoki       12.8.1886    Euraj          2.10.1902     Euraj
                          Wilhelmina Isacsd Kylänpää                    23.5.1862     Eurajoki       12.8.1886    Euraj          25.2.1937     Euraj


    Hannula Kuivalahti Eurajoki  7/24

                    po  Johan Johanss Hannula                           24.2.1750     Eurajoki       1771         Lapp           9.4.1816      Eurajoki
                          Maria Johansd Seikkula                        27.1.1751     Lapp           1771         Lapp           21.2.1830     Eurajoki


    Hannula Kuivalahti Eurajoki  7/48

572 733             vä  Michel Mattss Hurunen                           18.4.1773     Eurajoki       27.6.1797    Eurajoki       5.3.1844      Eurajoki
572 734                   Lena Johansd Hannula                          14.11.1772    Eurajoki       27.6.1797    Eurajoki       2.1.1855      Eurajoki
                    vä  Isac Anderss                                    13.1.1795     Eurajoki       13.12.1832   Eurajoki       28.10.1834    Eurajoki
                          Lisa Justina Michelsd Hannula                 16.7.1799     Eurajoki       15.5.1823    Eurajoki       27.7.1831     Eurajoki
                          Justina Samuelsd (Uusi-Tyrjy)                 9.10.1801     Eurajoki       27.12.1836   Eurajoki       13.2.1868     Eurajoki
                    II  Gustaf Petterss                                 15.8.1816     Eurajoki       27.12.1836   Eurajoki       17.10.1851    Eurajoki
         1846-          Thomas Isacss                                   21.10.1820    Luvia          6.4.1845     Eurajoki       2.2.1884      Eurajoki
                          Lena Isacsd Hurunen                           30.1.1814     Eurajoki       6.4.1845     Eurajoki       7.10.1892     Eurajoki
                    po  Thomas Evert Thomass Hannula                    5.8.1848      Eurajoki       11.8.1878    Eurajoki
                          Lena Gustafsd                                 3.7.1855      Eurajoki       11.8.1878    Eurajoki


    Hannula Kuivalahti Eurajoki  7/48

                    vä  Johan Anderss Ella                              1.3.1778      Eura           2.3.1802     Eurajoki       26.5.1827     Eurajoki
                          Lisa Johansd Hannula                          9.3.1780      Eurajoki       29.11.1828   Eurajoki       16.5.1837     Eurajoki
                    II  Johan Henricss Isotalo                          16.2.1795     Rauma mlk      21.6.1838    Eurajoki       6.9.1862      Eurajoki
                          Lovisa Mattsd                                 8.7.1805      Eurajoki       21.6.1838    Eurajoki       4.5.1880      Eurajoki
                    vä  Isac Johanss Kahmo                              7.2.1812      Eura           16.4.1864    Eurajoki       26.5.1871     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Hannula                        22.12.1812    Eurajoki       12.11.1837   Eurajoki       1.5.1863      Eurajoki
                          Carolina Michelsd                             18.10.1832    Harj           16.4.1864    Eurajoki       8.2.1881      Eurajoki
         1860-          Magnus Isacss Härmälä                           22.3.1836     Luvia          7.1.1869     Eurajoki
                          Lena Wilhelmina Mattsd Seppä                  29.7.1837     Luvia          29.5.1859    Luvia          17.1.1867     Eurajoki
                          Lena Carolina Johansd Vähä-Jusola             15.11.1847    Eurajoki       7.1.1869     Eurajoki


    Hurunen Kuivalahti Eurajoki  (Iiro Karin tietoja)

         1634-46        Lars Mattss
                          Anna
         1647-64    vä  Escil Thomass                                                                1645-46      Euraj
                          Anna Larsd Jurunen                            1628                         1645-46      Euraj
997 995  1666-1704      Anders Cnudss                                   1648                         1669                        h 4.2.1728    Eurajoki
997 996                   Lisa Henricsd                                 1645                         1669                        21.12.1709    Eurajoki
997 993  1709-      po  Johan Anderss Hurunen                           1668          Euraj          1.1.1694     Eurajoki       1.11.1746     Eurajoki
997 994                   Walborg Mattsd                                1664          Euraj          1.1.1694     Eurajoki       18.3.1760     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Hurunen                           1.2.1705      Euraj          2.2.1732     Eurajoki       14.6.1786     Eurajoki
                          Brita Henricsd Raunela                        20.8.1709     Eurajoki       2.2.1732     Eurajoki       9.5.1782      Eurajoki
                    po  Matts Mattss Hurunen                            15.12.1733    Euraj          29.1.1758    Eurajoki       10.1.1809     Eurajoki
                          Maria Henricsd Kihi                           19.4.1738     Eurajoki       29.1.1758    Eurajoki       4.3.1786      Eurajoki
                    vä  Anders Johanss                                  22.11.1759    Eurajoki       12.10.1786   Eurajoki       9.9.1819      Eurajoki
                          Maria Mattsd Hurunen                          27.5.1763     Eurajoki       12.10.1786   Eurajoki       4.12.1816     Eurajoki
                    po  Isac Anderss Hurunen                            4.7.1787      Eurajoki       11.6.1818    Eurajoki       4.6.1868      Eurajoki
                          Maria Ericsd                                  21.2.1784     Eurajoki       13.10.1807   Eurajoki       21.9.1817     Eurajoki
                          Anna Mattsd Kylänpää                          4.12.1791     Eurajoki       11.6.1818    Eurajoki       10.8.1836     Eurajoki
         1845-46    vä  Thomas Isacss                                   21.10.1820    Luvia          6.4.1845     Eurajoki       Hannulaan
                          Lena Isacsd Hurunen                           30.1.1814     Eurajoki       6.4.1845     Eurajoki       7.10.1892     Eurajoki
         1846-47        Abraham Abrahamss Cavenius                      25.12.1813    Suoniemi       3.10.1839    Turku          Huittinen     1847
                          Johanna Forsell                               26.4.1816     Turk           3.10.1839    Turku
         1847-48        Carl Fredric Carlss Hellstén                    21.9.1784     Ikaalinen      15.8.1815    Pori           22.8.1848     Eurajoki
                          Brita Johanna Öhman                           31.10.1791                   15.8.1815    Pori           Rauma         1849
631 335  1853-57        Isac Jacobss Seppä                              15.4.1826     Nakkila        6.7.1852     Nakkila        Vampula       1857
631 336                   Maria Sofia Johansd Unkuri                    7.2.1833      Nakkila        6.7.1852     Nakkila
         1857-60        Henric Johan Henricss Nordlund                  20.1.1822     Kemiö          23.11.1851   Kemiö          27.8.1894     Virolahti
                          Carolina Charlotta Carlsd Forssbom            13.10.1817    Perniö         23.11.1851   Kemiö          26.1.1892     Virolahti
         1860-61        Johan Fredricss Kalli                           18.2.1834     Kiukainen      11.11.1869   Kiukainen      Kiukainen     1861
                          Lovisa Gustafsd Järvenpää                     30.6.1840     Kiukainen      5.7.1859     Kiukainen      8.1.1869      Kiukainen
                          Wilhelmina Carlsd Vähä-Jaakkola               16.11.1851    Kiukainen      11.11.1869   Kiukainen      28.7.1937     Kiuk
         1861-          Samuel Mattss Mård                              8.1.1830      Laitila        12.4.1886    Euraj          Vanha-Tiivolaan
                          Lovisa Michelsd                               1.11.1819     Eurajoki       26.2.1859    Rauma mlk      28.5.1885     Eurajoki
                          Gustafa Wilhelmina Johansd Kauppi             22.10.1828    Eurajoki       12.4.1886    Euraj
                    vä  Matts Isacss Nyros                              25.11.1854    Eurajoki       18.8.1881    Eurajoki       1912          Euraj
         -14              Lovisa Samuelsd Hurunen                       27.4.1860     Rauma mlk      18.8.1881    Eurajoki
         1914-39    po  Frans Vihtori Matinp Hurunen                    26.7.1887     Euraj
                          Edla Lehtonen


    Jaakkola Kuivalahti Eurajoki

993 105                 Matts Perss
993 103  1634-46        Simon Mattss                                                                                             h 1665        Eurajoki
993 104                   Caisa
993 101  1647-79    po  Jacob Simonss Jaakkola                                                       1659                        h 1679        Eurajoki
993 102                   Magdalena                                                                  1659
997 313  1680-97    vä  Eric Johanss                                                                 1.1.1680     Eurajoki       1697          Euraj
997 314  98-04            Margareta Jacobsd Jaakkola                    1659          Euraj          1.1.1680     Eurajoki       18.5.1727     Eurajoki
993 315  1709-      po  Eric Ericss Jaakkola                            k 21.4.1687   Eurajoki       1718                        7.3.1754      Eurajoki
                          Magdalena Paulsd Jussila?                                                  28.12.1710   Eurajoki       1713          Euraj
993 316                   Lisa Mattsd Vesa?                             0.6.1696                     1718                        20.1.1767     Eurajoki
993 355             po  Matts Ericss Jaakkola                           7.1.1725      Euraj          17.9.1747    Eurajoki       20.12.1780    Eurajoki
993 356                   Walborg Mattsd Laurila                        1722          Euraj          17.9.1747    Eurajoki       21.7.1793     Eurajoki
993 325             po  Thomas Mattss Jaakkola                          9.3.1759      Eurajoki       4.7.1782     Eurajoki       31.3.1799     Eurajoki
993 326                   Walborg Henricsd Vanha-Mustapää               14.3.1761     Eurajoki       1.5.1800     Eurajoki       18.1.1826     Eurajoki
                    II  Michel Mattss Neula                             22.1.1764     Eurajoki       1.5.1800     Eurajoki       8.6.1837      Eurajoki


    Uusi-Jaakkola Kuivalahti Eurajoki  13/48

                    po  Matts Thomass Jaakkola                          21.1.1784     Eurajoki       19.11.1805   Eurajoki       22.4.1849     Eurajoki
                          Maria Johansd Neula                           19.10.1784    Eurajoki       19.11.1805   Eurajoki       8.6.1869      Eurajoki
                    vä  Johan Fredricss Kylä-Tulonen                    7.1.1788      Pori mlk       2.7.1822     Eurajoki       14.4.1868     Eurajoki
                          Maria Christina Mattsd Uusi-Jaakkola          19.2.1806     Eurajoki       2.7.1822     Eurajoki       6.5.1883      Eurajoki
         1863-64        Carl Fredricss Ojala                            19.1.1835     Kiukainen      15.10.1863   Lappi          Lappi         1864
                          Wilhelmina Gustafsd Markkula                  5.2.1843      Eurajoki       15.10.1863   Lappi
         1865-          Uusi-Tyrjyn = seuraava
631 335  1871-          Isac Jacobss Seppä                              15.4.1826     Nakkila        6.7.1852     Nakkila        1.9.1892      Eurajoki
631 336                   Maria Sofia Johansd Unkuri                    7.2.1833      Nakkila        6.7.1852     Nakkila
         -1888?     po  Isac Victor Isacss Isoniittu l. Vähä-Jaakkola   12.4.1853     Nakkila        20.11.1877   Eurajoki       Kaukonpieleen
                          Carolina Isacsd Nyros                         30.4.1852     Eurajoki       20.11.1877   Eurajoki
         1888-          Matts Johanss                                   27.3.1860     Euraj          30.6.1887    Euraj
                          Ida Carolina Johansd                          12.6.1854     Eurajoki       30.6.1887    Euraj

         1926-34        Kustaa Jaakkola                                 1885
                          Aina Mariana Iisakint Uusi-Tyrjy              7.2.1879      Euraj


    Vanha-Jaakkola Kuivalahti Eurajoki  13/48

993 297             po  Eric Thomass Jaakkola                           21.1.1784     Eurajoki       3.7.1806     Eurajoki       23.6.1845     Eurajoki
993 298                   Maria Thomasd Vanha-Tiivola                   11.2.1783     Eurajoki       3.7.1806     Eurajoki       2.11.1835     Eurajoki
                    vä  Gustaf Thomass Mikola                           12.5.1800     Eurajoki       11.11.1823   Eurajoki       3.3.1832      Eurajoki
                          Lovisa Ericsd Vanha-Jaakkola                  1.12.1806     Eurajoki       5.12.1833    Eurajoki       15.2.1850     Eurajoki
                    II  Michel Jafet Michelss Rosendal                  22.8.1803     Eurajoki       13.5.1852    Eurajoki       12.7.1880     Eurajoki
                          Caisa Johansd Wahlros                         8.6.1802      Eurajoki       13.5.1852    Eurajoki       27.9.1869     Eurajoki
                    po  Gustaf Michelss Vanha-Jaakkola                  4.5.1844      Eurajoki       20.9.1879    Eurajoki
                          Maria Fredricsd                               27.10.1857    Eurajoki       20.9.1879    Eurajoki
         -1913      vä  Vihtori 
                          Maria Kustaant Vanha-Jaakkola                 21.5.1882     Eurajoki
         1913-38        perikunta


    Jusola l. Jussila Kuivalahti Eurajoki

993 395                 Per Thomass
993 393  1634-56        Mårten Perss                                                                                             h 1665        Eurajoki
993 394                   Caisa
993 391  1657-89    po  Jacob Mårtenss Jusola                                                        < 1656
993 392                   Margareta                                                                  < 1656
993 363  1690-1710  po  Michel Jacobss Jusola                           1662          Euraj          1.1.1686     Eurajoki
993 364                   Margareta Mattsd                                                           1.1.1686     Eurajoki
993 331  1713-      po  Henric Michelss Jusola                          9.1.1686      Euraj          17.12.1711   Eurajoki       26.3.1751     Eurajoki
993 332                   Lisa Escilsd Kauppi                           k 15.3.1688   Eurajoki       17.12.1711   Eurajoki       30.7.1765     Eurajoki
993 303             po  Henric Henricss Jusola                          6.12.1714     Euraj          16.10.1736   Eurajoki       1.3.1778      Eurajoki
993 304                   Maria Johansd Haukka                          0.7.1717      Euraj          16.10.1736   Eurajoki       1.2.1803      Eurajoki
                    po  Michel Henricss Jusola                          17.8.1746     Eurajoki       2.9.1792     Eurajoki       28.12.1818    Eurajoki
                          Anna Mattsd Lauri                             11.5.1750     Eurajoki       4.6.1769     Eurajoki       4.12.1791     Eurajoki
                          Anna Johansd                                  20.1.1761                    2.9.1792     Eurajoki       24.2.1836     Eurajoki


    Vähä-Jusola Kuivalahti Eurajoki

                    po  Michel Michelss Jusola                          18.8.1770     Eurajoki       14.2.1803    Köyliö         30.12.1828    Eurajoki
                          Walborg Thomasd Kesti                         6.11.1777     Köyliö         14.2.1803    Köyliö         16.6.1823     Eurajoki
         1818-          Bror Nils Jerlström                             23.5.1772     Rauma mlk                                  20.3.1855     Eurajoki
         1821-          Matts Johanss                                   30.12.1791    Eurajoki       26.10.1817   Luvia          Kivilahteen
                          Ester Mattsd                                  15.5.1795     Koke           26.10.1817   Luvia          11.7.1838     Eurajoki
         1825-          David Jacobss                                   23.9.1781     Eurajoki       16.12.1806   Eurajoki       6.12.1857     Eurajoki
                          Maria Lisa Mattsd Sjövall                     23.12.1783    Eurajoki       16.12.1806   Eurajoki       28.11.1857    Eurajoki
                    po  Isac Davidss Vähä-Jusola                        7.5.1808      Eurajoki       17.1.1864    Eurajoki       23.5.1878     Eurajoki
                          Lisa Michelsd Jusola                          18.7.1793     Eurajoki       29.11.1827   Eurajoki       7.2.1863      Eurajoki
                          Maria Christina Lenasd (Neula)                28.6.1814     Eurajoki       17.1.1864    Eurajoki       20.4.1878     Eurajoki
         1837-          Christian Jacobss                               14.2.1804     Luvia          16.6.1829    Luvia          14.12.1874    Eurajoki
                          Lena Lovisa Johansd Sookari                   9.5.1807      Luvia          16.6.1829    Luvia          23.10.1888    Eurajoki
         1846-      vä  Johan Fredric Mattss Anttila                    3.7.1825      Kiukainen      8.12.1846    Eurajoki       10.5.1893     Eurajoki
                          Lena Christina Christiansd Vähä-Jusola        18.11.1829    Luvia          8.12.1846    Eurajoki       28.12.1889    Eurajoki
         1891-          Johan Michelss Vanha-Jaakkola                   7.8.1842      Eurajoki       25.7.1869    Eurajoki
                          Henrica Johansd Yli-Taano                     19.4.1846     Eurajoki       25.7.1869    Eurajoki


    Iso-Jusola Kuivalahti Eurajoki

                    vä  Johan Johanss Marttila                          21.8.1776     Luvia          12.12.1797   Eurajoki       3.12.1849     Eurajoki
                          Justina Michelsd Jusola                       8.10.1776     Eurajoki       12.12.1797   Eurajoki       4.5.1832      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Iso-Jusola                        14.9.1805     Eurajoki       12.7.1838    Kiukainen      24.4.1875     Eurajoki
                          Ester Fredrica Johansd Haukioja               18.11.1806    Kiukainen      12.7.1838    Kiukainen      13.12.1864    Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Michelsd Pietala          7.8.1829      Luvia          21.12.1865   Eurajoki
                        Johan Fredric Fredricss                         29.3.1821     Eurajoki       18.6.1865    Luvia
                          Fredrica Johansd Kierikkala                   14.8.1826     Eurajoki       2.5.1850     Eurajoki       30.3.1864     Eurajoki
                          Wilhelmina Henricsd Kylä-Laurila              10.11.1836    Nakkila        18.6.1865    Luvia
         1896-          Carl Anton Isacss Holmberg                      12.10.1869    Luvia          30.12.1894   Euraj
                          Augusta Elvina Johansd Vanha-Tiivola          6.9.1870      Eurajoki       30.12.1894   Euraj


    Jäpölä Kuivalahti Eurajoki  3/8

                        Anders Olofss
  1 999  1634-          autio
         1643-57        Marcus Marcuss                                                                                           1657          Euraj
         58-59            Caisa
         1660-76    po  Matts Marcuss Jäpölä                                                         1658
                          Brita                                                                      1658
997 311  1677-1704      Johan Cnudss                                                                 < 1674
997 312                   Walborg Henricsd                              1651                         < 1674                      24.10.1709    Eurajoki
997 309  1709-      po  Jacob Johanss Jäpölä                            k. 11.7.1686  Eurajoki       11.4.1710    Eurajoki       31.8.1773     Eurajoki
997 310                   Brita Ericsd Jaakkola                         k. 14.9.1685  Eurajoki       11.4.1710    Eurajoki       1.11.1764     Eurajoki
997 301             vä  Matts Johanss                                   1709                         1.1.1733     Eurajoki       19.11.1761    Eurajoki
997 302                   Margareta Jacobsd Jäpölä                      0.12.1711     Euraj          1.1.1733     Eurajoki       23.3.1771     Eurajoki
993 307             po  Johan Mattss Jäpölä                             15.10.1733    Eurajoki       11.6.1760    Eurajoki       19.4.1782     Eurajoki
993 308                   Lisa Henricsd Pihlaus                         28.10.1734    Eurajoki       12.10.1783   Eurajoki       21.10.1789    Eurajoki
                    II  Henric Michelss Lato                            5.2.1737      Pyhämaa        12.10.1783   Eurajoki                     1790
                    po  Matts Johanss Jäpölä                            8.2.1762      Eurajoki       12.12.1793   Eurajoki       22.11.1830    Eurajoki
                          Brita Mattsd                                  30.4.1756                    1781                        1.6.1793      Eurajoki
                          Caisa Mattsd                                  22.7.1773                    12.12.1793   Eurajoki       11.11.1857    Eurajoki
                    vä  Johan Mattss                                    10.11.1782    Eurajoki       12.12.1811   Eurajoki       11.4.1872     Eurajoki
                          Lena Mattsd Jäpölä                            4.1.1792      Eurajoki       12.12.1811   Eurajoki       20.3.1853     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Jäpölä                            15.9.1817     Euraj          2.7.1839     Eurajoki       30.4.1897     Euraj
                          Lena Carlsd Kinno                             22.6.1818     Eurajoki       2.7.1839     Eurajoki       6.12.1883     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Jäpölä                            3.7.1839      Eurajoki       29.9.1887    Eurajok
                          Amanda Fredrica Fredricasd Sjöblom            10.2.1839     Eurajoki       27.6.1861    Eurajoki       2.8.1885      Eurajoki
                          Alexandra Fredricsd                           3.5.1861      Eurajoki       29.9.1887    Euraj


    Kivilahti Kuivalahti Eurajoki  uudistila

         182x-          Matts Johanss                                   30.12.1791    Eurajoki       26.10.1817   Luvia          7.12.1858     Eurajoki
                          Ester Mattsd                                  15.5.1795     Koke           26.10.1817   Luvia          11.7.1838     Eurajoki
                        Johan Emanuel Lisass Wahlros                    18.6.1823     Eurajoki       28.8.1856    Luvia          29.9.1906     Euraj
                          Alexandra Adolfina Carlsd Karenius            15.4.1833     Luvia          28.8.1856    Luvia          5.2.1919      Euraj
                    po  Johan Evert Johanss Kivilahti                   23.3.1858     Eurajoki       12.2.1909    Raum
                          Alisa Aleksandra Nimnell?                     8.12.1889     Euraj          12.2.1909    Raum


    Koivisto Kuivalahti Eurajoki  uudistila 1/3

         1800-08        Thomas Johanss Lindman                          14.11.1764    Eurajoki       10.2.1791    Eurajoki       13.12.1808    Eurajoki
                          Maria Michelsd Rantapere                      24.4.1760     Euraj          10.2.1791    Eurajoki       22.8.1839     Eurajoki
         -1839      po  Gustaf Thomass Koivisto                         13.11.1793    Eurajoki       7.10.1813    Eurajoki       11.1.1868     Eurajoki
                          Maria Michelsd Uusi-Uola                      4.10.1789     Eurajoki       7.10.1813    Eurajoki       24.4.1864     Eurajoki
         1839-47        Johan Samuelss Friman                           24.6.1812     Lapp           13.11.1842   Lappi          Eura          1847
                          Maria Christina Henricsd Hunsala              13.4.1818     Lappi          13.11.1842   Lappi
         1848-49        Carl Reinhold Mattss Galén                      15.5.1817     Brändö         29.8.1847    Rauma mlk      Rantapereelle
                          Fredrica Wilhelmina Henricsd Holmberg         18.1.1826     Rauma mlk      29.8.1847    Rauma mlk
         1849-52        Samuel Ericss Vassberg                          28.12.1806    Laitila        21.11.1830   Laitila        Vehmaa        1852
                          Lena Johansd                                  16.9.1808     Laitila        21.11.1830   Laitila
         1852-61        Johan Zacarias Zacariass                        17.10.1821    Eurajoki       17.12.1844   Eurajoki       Pihlaukseen
                          Anna Ericsd                                   6.9.1817      Merikarvia     17.12.1844   Eurajoki       10.12.1893    Eurajoki
                        Hautamaan
         1862-          Carl Fredric Gustafss Sundholm                  6.3.1836      Luvia          12.2.1863    Eurajoki       28.3.1873     Eurajoki
                          Erica Charlotta Gustafsd Lundstedt            25.6.1844     Houtskari      15.2.1876    Eurajoki       6.10.1890     Eurajoki
                    II  Johan Victor Johanss                            12.5.1843     Eurajoki       17.7.1892    Euraj          rippikirja    1886: 254
                          Serafia Wilhelmina Isacsd Wahlros             1.3.1865      Eurajoki       17.7.1892    Euraj
                    vä  Johan Evert Gustafss                            4.9.1865      Eurajoki       20.12.1887   Euraj
                          Alexandra Charlotta Carlsd Sundholm           7.11.1870     Eurajoki       20.12.1887   Euraj


    Neula Kuivalahti Eurajoki

  1 999                 autio
         1606-22        Truls Månss
                          N. Mattsd Junnila
         1626-44    po  Matts Trulss Neula
                          Brita Thomasd
         1649-51        Matts Michelss
                          Brita
         1657-61        Eric Marcuss                                                                                             sotaan
                          Walborg
         1663-64        Johan Ericss
                          Lisa
         1667-76        Henric Stefanss                                                              1668
                          Brita                                                                      1668
         1678-98        Michel Mattss                                   1637                                                     20.4.1727     Eurajoki
                          Caisa Simonsd                                 1646                                                     21.9.1711     Eurajoki
         1700-01        Henric
                          Anna
         1702-04        Henric
                          Walborg
993 333  1707-          Christian Magnus Johanss Een                    24.7.1686     Mouhijärvi     28.10.1707   Eurajoki       12.11.1744    Eurajoki
                          N. N.
993 334                   Brita Andersd Hurunen                         k 23.8.1685   Eurajoki       28.10.1707   Eurajoki       25.1.1758     Eurajoki
                    po  Anders Christianss Neula                        1.8.1708      Eurajoki       18.11.1733   Eurajoki       30.4.1763     Eurajoki
                          Lisa Clasd                                    1693                         18.11.1733   Eurajoki       9.2.1772      Eurajoki
993 305             ve  Matts Christianss Neula                         0.5.1723      Euraj          20.11.1747   Eurajoki       21.5.1797     Eurajoki
993 306                   Maria Mattsd Pentti                           9.3.1724      Eurajoki       20.11.1747   Eurajoki       15.6.1788     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Neula                              9.8.1749      Eurajoki       17.10.1780   Eurajoki       21.12.1833    Eurajoki
                          Walborg Andersd Munkkila                      12.10.1753    Eurajoki       17.10.1780   Eurajoki       25.3.1841     Eurajoki
                    po  Michel Johanss Neula                            6.10.1786     Eurajoki       14.11.1809   Eurajoki       17.4.1840     Eurajoki
                          Justina Thomasd Jaakkola                      14.9.1786     Eurajoki       14.11.1809   Eurajoki       6.12.1833     Eurajoki
                    vä  Gustaf Mattss Uusi-Tyrjy                        13.11.1802    Eurajoki       12.10.1837   Eurajoki       27.2.1858     Eurajoki
                          Fredrica Justina Michelsd Neula               15.10.1810    Eurajoki       6.11.1827    Eurajoki       28.9.1835     Eurajoki
                          Lena Mattsd Vanha-Tyrjy                       4.7.1814      Eurajoki       30.12.1863   Eurajoki
                    II  Isac Gustafss Mäki-Laurila                      23.9.1833     Eurajoki       30.12.1863   Eurajoki       26.11.1882    Eurajoki
                    vä  Isac Isacss                                     25.9.1830     Eurajoki       22.5.1860    Eurajoki       19.5.1874     Eurajoki
                          Maria Justina Gustafsd Neula                  11.6.1830     Eurajoki       22.5.1860    Eurajoki
                    po  Gustaf Isacss Neula                             9.4.1865      Eurajoki


    Nikmo Kuivalahti Eurajoki  uudistila 1/3

                        Johan Johanss Nissilä                           5.6.1801      Pori mlk       20.8.1843    Eurajoki       15.11.1869    Eurajoki
                          Maria Christina Johansd (Munkkila)            4.9.1796      Eurajoki       29.12.1822   Eurajoki       21.12.1841    Eurajoki
                          Agata Christiansd Katila                      25.12.1802    Lapp           20.8.1843    Eurajoki       13.2.1868     Eurajoki
                    vä  Nestor Isacss Maijala                           22.5.1833     Kiukainen      14.6.1860    Eurajoki       18.3.1918     Euraj
                          Lena Johansd Nikmo                            2.9.1843      Eurajoki       14.6.1860    Eurajoki       1.12.1907     Euraj


    Nikmo Kuivalahti Eurajoki  uudistila 1/6

         1895-1919  po  Victor Nestorss Nikmo                           23.7.1871     Eurajoki
         1919-38        perikunta


    Uusitalo Kuivalahti Eurajoki  uudistila 1/6

         1896-1915  vä  Fredric Fredricss                               4.6.1865      Eurajoki       13.12.1894   Euraj
                          Amanda Maria Nestorsd Nikmo                   25.12.1863    Eurajoki       13.12.1894   Euraj
         1915-45    po  Frans Edvard Fredrikinp Nikmo


    Tiivola Kuivalahti Eurajoki

                        Thomas Mattss
         1634-69        Thomas Thomass
                          Margareta
         1670-1703  po  Lars Thomass Tiivola                            1646-47       Euraj          1668                        1.2.1729      Eurajoki
                          Margareta Mattsd                              1650                         1668                        1.2.1729      Eurajoki
         1704-      po  Thomas Larss Tiivola                            k 21.9.1676   Eurajoki       19.5.1703    Eurajoki       12.2.1758     Eurajoki
                          Walborg Henricsd Marttila?                    k 7.2.1677    Euraj?         19.5.1703    Eurajoki       17.6.1742     Eurajoki
                    po  Thomas Thomass Tiivola                          11.11.1712    Eurajoki       16.10.1736   Eurajoki       15.11.1790    Eurajoki
                          Lisa Henricsd Jusola                          14.11.1712    Eurajoki       16.10.1736   Eurajoki       25.7.1779     Eurajoki


    Uusi-Tiivola Kuivalahti Eurajoki

                    vä  Petter Henricss Pihlaus                         29.5.1739     Eurajoki       31.5.1767    Eurajoki       22.1.1786     Eurajoki
                          Maria Thomasd Tiivola                         8.2.1745      Eurajoki       25.5.1788    Eurajoki       10.5.1820     Eurajoki
                    II  Johan Mattss Heinilä                            27.2.1751     Eurajoki       25.5.1788    Eurajoki       30.5.1820     Eurajoki
                    po  Samuel Petterss Uusi-Tiivola                    24.8.1770     Eurajoki       11.11.1794   Eurajoki       13.6.1834     Eurajoki
                          Anna Mattsd                                   0.4.1763      Euraj          11.11.1794   Eurajoki       5.2.1848      Eurajoki
                    vä  Johan Mattss Uusi-Tyrjy                         21.4.1799     Eurajoki       11.11.1824   Eurajoki       16.7.1842     Eurajoki
                          Justina Samuelsd Uusi-Tiivola                 27.8.1795     Eurajoki       14.12.1843   Eurajoki       Isoperelle
                    II  Michel Wilhelm Henricss                         28.3.1816     Nakkila        14.12.1843   Eurajoki
         1842-50        Isac Johanss Pirilä                             25.1.1818     Eurajoki       14.3.1839    Eurajoki       Rauma mlk     1850
                          Maria Christina Johansd Berggren              13.3.1817     Eurajoki       14.3.1839    Eurajoki
         1850-55        Isac Johanss Kylä-Vesa                          6.9.1816      Eurajoki       27.9.1838    Eurajoki       31.12.1855    Eurajoki
                          Albertina Johansd Kauppi                      8.9.1813      Eurajoki       27.9.1838    Eurajoki       22.11.1879    Eurajoki
         1855-57        Carl Oscar Carlss Carenius                      13.8.1830     Luvia          15.8.1858    Eurajoki       rippikirja    1886: 313
                          Wilhelmina Isacsd                             19.6.1839     Eurajoki       15.8.1858    Eurajoki
         1857-59        Israel Johanss Heinilä                          21.12.1823    Kiukainen      16.10.1855   Eurajoki       Astalaan
                          Caisa Lovisa Mattsd Uusi-Tyrjy                6.9.1828      Eurajoki       16.10.1855   Eurajoki
         1860-74        Isac Mattss Nyros                               9.4.1811      Eurajoki       1.4.1839     Eurajoki       12.6.1874     Eurajoki
                          Maria Christina Ericsd Rantapere              2.3.1818      Euraj          1.4.1839     Eurajoki       14.12.1887    Eurajoki
         1874-          Isac Zacariass Nyros                            11.4.1828     Eurajoki       28.12.1854   Eurajoki       19.8.1894     Eurajoki
                          Eva Maria Christiansd                         3.1.1830      Eurajoki       28.12.1854   Eurajoki       25.10.1888    Eurajoki
                    ^p  Isac Isacss Hollmén                             26.5.1860     Eurajoki       3.1.1884     Eurajoki
                          Amanda Maria Isacsd Nyros                     27.8.1863     Eurajoki       3.1.1884     Eurajoki


    Vanha-Tiivola Kuivalahti Eurajoki

993 291             vä  Thomas Ericss Jaakkola                          29.10.1733    Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       29.11.1804    Eurajoki
                          Lisa Thomasd Tiivola                          16.6.1742     Eurajoki       24.6.1758    Eurajoki       2.5.1768      Eurajoki
993 292                   Margareta Johansd Laurila                     1.6.1745      Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       27.12.1805    Eurajoki
                    po  Thomas Thomass Vanha-Tiivola                    27.4.1761     Eurajoki       27.11.1792   Eurajoki       31.7.1825     Eurajoki
                          Maria Johansd Uusi-Tyrjy                      17.2.1770     Eurajoki       2.7.1828     Eurajoki       11.2.1853     Eurajoki
                    II  Matts Ericss                                    17.3.1792     Luvia          2.7.1828     Eurajoki       31.8.1865     Eurajoki
993 279             ve  Johan Thomass Vanha-Tiivola                     30.3.1777     Eurajoki       1.7.1828     Eurajoki       1.7.1843      Eurajoki
                          Lena Thomasd Jaakkola                         28.9.1799     Eurajoki       16.12.1819   Eurajoki       2.9.1825      Eurajoki
993 280                   Caisa Lovisa Johansd Pihlaus                  30.12.1802    Eurajoki       5.12.1844    Eurajoki       18.11.1883    Eurajoki
                    II  Isac Johanss Pentti                             15.11.1814    Eurajoki       5.12.1844    Eurajoki       11.11.1857    Eurajoki
                    po  Johan Wilhelm Johanss Vanha-Tiivola             2.3.1831      Eurajoki       1.6.1856     Eurajoki       25.10.1878    Eurajoki
                          Gustafa Wilhelmina Johansd Kauppi             22.10.1828    Eurajoki       12.4.1886    Euraj
         1886-      II  Samuel Mattss Mård                              8.1.1830      Laitila        12.4.1886    Euraj
                    po  Johan Leonard Johanss Vanha-Tiivola             9.1.1859      Eurajoki

         1925-45        Kaarlo Rikhard Hannula
                          Aino Jäpölä


    Tyrjy Kuivalahti Eurajoki

993  59                 Jacob Tyrilss
993  57  1634-46        Henric Jacobss
993  58                   Dorotea
993  55  1648-75    po  Lars Henricss Tyrjy                                                          < 1637                      h 13.1.1678   Eurajoki
993  56                   Gertrud                                                                    < 1637
995 721  1676-1703  po  Matts Larss Tyrjy                               1641          Euraj          1665-66                     13.9.1725     Eurajoki
995 722                   Margareta                                                                  1665-66
995 713  1704-      po  Matts Mattss Tyrjy                              k 12.11.1676  Eurajoki       1.1.1701     Eurajoki       3.2.1758      Eurajoki
995 714                   Maria Escilsd Kauppi                          k 6.12.1681   Eurajoki       1.1.1701     Eurajoki       5.10.1749     Eurajoki
993 341             po  Matts Mattss Tyrjy                              21.11.1708    Eurajoki       9.11.1735    Eurajoki       27.3.1770     Eurajoki
993 342                   Walborg Christiansd Neula                     30.4.1711     Eurajoki       9.11.1735    Eurajoki       25.11.1797    Eurajoki


    Uusi-Tyrjy Kuivalahti Eurajoki

                    po  Johan Mattss Tyrjy                              1737          Euraj          27.5.1800    Eura           9.3.1818      Eurajoki
                          Maria Mattsd Keiri                            18.1.1739     Eurajoki       9.2.1759     Eurajoki       15.12.1797    Eurajoki
                          Maria Johansd Kerola                          29.5.1772     Eura           27.5.1800    Eura           14.8.1852     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Uusi-Tyrjy                        7.12.1761     Eurajoki       29.11.1792   Eurajoki       10.8.1823     Eurajoki
                          Lena Thomasd Vanha-Tiivola                    17.4.1764     Eurajoki       29.11.1792   Eurajoki       1.1.1836      Eurajoki
                    po  Matts Mattss Uusi-Tyrjy                         7.2.1798      Eurajoki       10.11.1818   Eurajoki       20.11.1838    Eurajoki
                          Justina Johansd Pihlaus                       3.3.1799      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       25.11.1870    Lapp
         1840-58    II  Gustaf Gustafss Juhola                          8.8.1817      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       Pihlaukseen
         -1860          Johan Juson [Sorkka Rauma mlk]
631 335  1860-71        Isac Jacobss Seppä                              15.4.1826     Nakkila        6.7.1852     Nakkila        Uusi-Jaakkolaan
631 336                   Maria Sofia Johansd Unkuri                    7.2.1833      Nakkila        6.7.1852     Nakkila
         1872-          Isac Johanss Pihlaus                            8.8.1851      Eurajoki       11.6.1872    Harjavalta     1930          Euraj
                          Mariana Mattsd Yli-Kleemola                   18.5.1850     Harj           11.6.1872    Harjavalta


    Vanha-Tyrjy Kuivalahti Eurajoki

                    po  Matts Mattss Tyrjy                              1.5.1744      Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       31.5.1815     Eurajoki
                          Walborg Thomasd Tiivola                       21.3.1748     Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       19.3.1814     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Vanha-Tyrjy                        18.1.1772     Eurajoki       3.7.1800     Eurajoki       14.8.1860     Eurajoki
                          Anna Mattsd Haukka                            23.1.1771     Euraj          3.7.1800     Eurajoki       21.3.1853     Eurajoki
                    vä  Gustaf Johanss Pihlaus                          18.12.1800    Eurajoki       29.3.1863    Eurajoki       21.9.1871     Eurajoki
                          Anna Lovisa Mattsd Vanha-Tyrjy                27.9.1803     Eurajoki       6.7.1824     Eurajoki       22.1.1858     Eurajoki
                          Caisa Albertina Fredricsd (Iso-Jusola)        15.7.1828     Eurajoki       29.3.1863    Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Vanha-Tyrjy                     3.11.1824     Eurajoki       13.12.1859   Eurajoki       rippikirja    1886: 294
                          Lovisa Michelsd Vanha-Jaakkola                20.2.1837     Eurajoki       13.12.1859   Eurajoki
         1865-          Isac Johanss Prami                              28.6.1844     Luvia          17.7.1864    Luvia          Luvia         1891
                          Albertina Josefina Mattsd Seppä               26.6.1841     Luvia          17.7.1864    Luvia
         1874-          Gustaf Albert Johanss Pihlaus                   19.7.1849     Eurajoki       31.1.1875    Eurajoki       1927          Euraj
                          Wilhelmina Johansd Rosnell                    8.1.1853      Eurajoki       31.1.1875    Eurajoki

         1907-36        Kaarlo Koivunen
         1936-62        Niilo Eemil Koivunen


    Köykkä Köykkä Eurajoki  1/4

         1645           Anders Johanss                                                                                           h 1665        Euraj?
                          Dorotea
         1646-74    po  Nils Anderss Köykkä
                          Agneta
         1675       po  Johan Nilss Köykkä                              1652          Euraj          1669
                          Margareta                                                                  1669
993 377  1676-82        Nils Sigfridss                                                                                           Vaimalaan
993 378                   Lisa
         1683-1702  po? Henric Marcuss                                  1657                         6.1.1682     Eurajoki       15.10.1711    Eurajoki
                          Anna Clemetsd                                                              6.1.1682     Eurajoki
         1703-13        Per Nilss                                       1660                         2.12.1730    Eurajoki       19.3.1754     Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  1680                         31.3.1695    Eurajoki       14.4.1730     Eurajoki
                          Maria Michelsd                                0.1.1680                     2.12.1730    Eurajoki       1.1.1758      Eurajoki
                    po  Jacob Perss Köykkä                              4.7.1709      Eurajoki       2.10.1736    Eurajoki       31.3.1751     Eurajoki
                          Walborg Ericsd Hieta                          2.2.1711      Eurajoki       29.3.1752    Eurajoki       14.10.1764    Eurajoki
                    II  Henric Mårtenss Markkula                        1717          Lapp           5.11.1765    Eurajoki       15.1.1798     Eurajoki
                          Maria Thomasd Karra                           18.3.1726     Eurajoki       5.11.1765    Eurajoki       20.2.1779     Eurajoki
                    po  Matts Jacobss Köykkä                            5.1.1742      Eurajoki       12.11.1764   Eurajoki       rippikirja    1807: 203
                          Maria Mattsd Kirppula                         2.3.1745      Eurajoki       12.11.1764   Eurajoki       25.7.1808     Eurajoki
                    vä  Eric Ericss Kinno                               7.5.1765      Eurajoki       10.7.1792    Eurajoki       rippikirja    1795: 229
                          Lisa Mattsd Köykkä                            9.8.1767      Eurajoki       10.7.1792    Eurajoki
         1802-10        Gustaf Nyberg                                   1736                         20.4.1762    Rauma          11.1.1810     Eurajoki
                          Magdalena Johanna Johansd Bollstedt           13.8.1742     Rauma          20.4.1762    Rauma          28.2.1820     Rauma


    Köykkä Köykkä Eurajoki  lb.

         1807           Johan Eskolin                                   8.8.1766                     13.11.1794   Rauma          Eura          1807
                          Maria Jacobsd                                 14.3.1767                    13.11.1794   Rauma
         1807-09        Michel Johanss                                  24.3.1767                    20.10.1799   Rauma mlk      27.3.1809     Eurajoki
                          Caisa Johansd (Marttila)                      4.12.1780     Rauma mlk      20.10.1799   Rauma mlk                    1809
         1810-          Johan Jöranss Sten                              14.4.1768     Rauma mlk      1792         Raum mlk       19.12.1831    Eurajoki
                          Lena Andersd Ujula                            11.10.1764    Rauma mlk      1792         Raum mlk       30.5.1835     Eurajoki
                    vä  Gustaf Johanss Hyppinki                         31.7.1791     Kiukainen      4.11.1819    Eurajoki       Kiukainen     1825
                          Justina Johansd Köykkä                        9.11.1792     Rauma mlk      4.11.1819    Eurajoki
         1826-          Mårten Johanss Ranta-Jaakola [Martell]          2.11.1777     Nakkila        22.7.1823    Nakkila        5.7.1849      Eurajoki
                          Anna Margareta Henricsd Keisari               11.8.1784     Harjavalta     1801         Harj           27.12.1821    Nakkila
                          Lisa Mårtensd Vestlin                         5.5.1782      Pori           22.7.1823    Nakkila        4.4.1853      Eurajoki
         -1845      po  Isac Mårtenss Backman                           17.7.1802     Nakkila        24.2.1835    Nakkila        10.7.1845     Eurajoki
                          Maria Christina Ericsd Tyni                   3.2.1804      Nakkila        24.2.1835    Nakkila        9.7.1841      Eurajoki
                        perikunta
                    vä  Gustaf Gustafss                                 25.1.1841     Eurajoki       21.3.1876    Eurajoki
                          Maria Christina Isacsd Köykkä                 25.3.1836     Eurajoki       13.6.1861    Eurajoki       9.12.1874     Eurajoki
                          Johanna Christina Isacsd Vanha-Uotila         12.7.1846     Eurajoki       21.3.1876    Eurajoki
                    po  Gustaf Oscar Gustafss Lehtola                   22.5.1864     Eurajoki       28.11.1889   Euraj
                          Aina Amanda Isacsd Riikilä                    21.4.1874     Eurajoki       28.11.1889   Euraj


    Heinilä Lapijoki Eurajoki  1/2

                        Eric Anderss
         1634-57        Olof Sigfridss                                                                                           h 1662        Eurajoki
                          Agneta
         1658-92    po  Thomas Olofss Heinilä                                                        1662-63
                          Caisa                                                                      1662-63
         1693-1713  po  Grels Thomass Heinilä                                                        1695-97                     1724          Euraj
                          Anna Mattsd                                                                1.1.1690     Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                1668                         1695-97                     8.4.1742      Eurajoki
                    po  Matts Grelss Heinilä                            0.9.1699      Euraj          3.10.1742    Eura           3.9.1771      Eurajoki
                          Caisa Michelsd Kreula                         k 11.9.1702   Eurajoki       15.9.1723    Eurajoki       8.4.1742      Eurajoki
                          Anna Andersd Kause                            k 30.11.1712  Eura           3.10.1742    Eura           11.3.1785     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Heinilä                            12.4.1746     Eurajoki       5.6.1768     Eurajoki       26.3.1809     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Ungi                              29.12.1746    Eurajoki       5.6.1768     Eurajoki       10.4.1831     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Heinilä                            30.9.1770     Eurajoki       17.10.1797   Eurajoki       17.5.1840     Eurajoki
                          Maria Mattsd Kaukonpieli                      16.3.1775     Euraj          17.10.1797   Eurajoki       22.11.1856    Eurajoki
                    po  Johan Mattss Heinilä                            25.2.1800     Eurajoki       26.5.1825    Eurajoki       17.1.1851     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Karra                          15.8.1804     Eurajoki       26.5.1825    Eurajoki       25.10.1868    Eurajoki
         1827-30        Mauritz Reinhold Ericss Sederholm               5.4.1806      Askainen       16.1.1827    Laitila        Nakkila       1831
                          Johanna Isacsd Eklind                         16.5.1809     Kalanti        16.1.1827    Laitila
         1830-          Fredric Johanss Junnila                         21.9.1800     Lapp           26.10.1830   Lappi          13.2.1865     Eurajoki
                          Johanna Johansd Vilkkilä                      5.6.1799      Rauma mlk      26.10.1830   Lappi          23.11.1878    Eurajoki
                    po  Fredric Fredricss Heinilä                       17.9.1840     Eurajoki       2.12.1869    Rauma mlk
                          Gustafa Johansd Juso                          30.10.1849    Rauma mlk      2.12.1869    Rauma mlk
         1888-1919      Isac Victor Isacss Neula                        15.2.1862     Eurajoki       18.3.1884    Eurajoki
                          Lena Ferdrica Isacsd Kylänpää                 25.12.1860    Eurajoki       18.3.1884    Eurajoki
         1919-      po  Iisakki Vihtori Iisakinp Heinilä                26.5.1891     Euraj          1923
                          Taimi Amanda Kauppi                           7.4.1898      Euraj          1923


    Jaakkola Lapijoki Eurajoki

         1634-38        Bertil Jacobss
                          Brita
         1641-76    po  Per Bertilss Jaakkola                                                        < 1637
                          Anna                                                                       < 1637
         1677-95    vä  Henric Ericss                                                                1666         Euraj
                          Margareta Persd Jaakkola                      0.12.1625                    1666         Euraj          15.2.1710     Eurajoki
         1696-97    vä  Matts Marcuss                                                                1690         Euraj
                          Margareta Henricsd Jaakkola                                                1690         Euraj
         1698-1701  ^v  Matts Sigfridss                                               Lapp           2.1.1698     Eurajoki
         02-13            Caisa Henricsd Jaakkola                       1671          Euraj          2.1.1698     Eurajoki
         1723-          kappalaisen
257 293  1751-      vä  Jacob Ericss Rikström                           25.7.1720     Lapp           8.1.1745     Eurajoki       31.12.1798    Eurajoki
257 294                   Catarina Michelsd Höckert                     25.7.1723     Eurajoki       8.1.1745     Eurajoki       17.6.1796     Eurajoki
257 147             po  Samuel Jacobss Rikström                         1.10.1750     Eurajoki       5.12.1780    Eurajoki       2.11.1825     Eurajoki
257 148                   Walborg Andersd Raunela                       16.1.1758     Eurajoki       5.12.1780    Eurajoki       9.5.1842      Eurajoki
         -1826      po  Samuel Samuelss Rikström                        23.8.1782     Eurajoki       11.2.1817    Eurajoki       Juholaan
                          Caisa Christina Michelsd Färdig               4.3.1789      Eurajoki       11.2.1817    Eurajoki
         -1845          Samuel Söderman [Raumalla]                      12.9.1781
                          Maria Christina Melander                      1779
257  23  1845-55        Carl Abrahamss Yli-Nuoranne                     1.2.1819      Eura           14.7.1847    Eura           20.9.1855     Eurajoki
257  24                   Johanna Fredrica Isacsd Soupas                16.12.1825    Eura           8.9.1857     Eurajoki       25.9.1879     Eurajoki
         1857-67    II  Isac Isacss Uusi-Lampola                        4.2.1828      Nakkila        25.7.1880    Eurajoki       Raunelaan
                          Edla Sofia Gustafsd Färdig                    17.10.1832    Eurajoki       25.7.1880    Eurajoki
257  11  1869-1903  vä  Marcus Marcuss Markkula                         15.3.1843     Kiukainen      1.7.1869     Eurajoki       17.9.1911     Euraj
257  12                   Johanna Fredrica Carlsd Jaakkola              14.12.1847    Eurajoki       1.7.1869     Eurajoki       13.11.1919    Euraj
         1905-      vä  Johan Victor Isacss Juurus                      24.8.1872     Lapp
                          Fredrica Wilhelmina Marcusd Jaakkola          27.1.1872     Eurajoki                                   1950          Euraj


    Junni l. Lassila l. Laurila Lapijoki Eurajoki

249 835  1636-49        Lars Johanss
249 836                   Margareta Johansd                                                                                      h 1661        Eurajoki
         1650       po  Matts Larss Lassila
249 833  1651-88    ve  Lars Larss Lassila                                                           1653         Euraj          1688          Euraj
249 834  89               Brita Hansd Arvela                            1614?         Euraj          1653         Euraj          12.4.1710     Eurajoki
         1690-1704  po  Simon Larss Junni                               1657          Euraj          13.11.1692   Eurajoki       1714-21       Euraj
                          Margareta Thomasd                                                          27.11.1681   Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                1654          Raum           13.11.1692   Eurajoki       15.4.1710     Eurajoki
         1709-22    po  Johan Simonss Junni                             1692          Euraj          < 1707                      1.11.1722     Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  1689                         < 1707                      16.1.1764     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Junni                             0.6.1704      Euraj          15.9.1723    Eurajoki       7.9.1768      Eurajoki
                          Walborg Mårtensd Pietala                      k 23.2.1697   Eurajoki       15.9.1723    Eurajoki       25.3.1782     Eurajoki


    Tie-Junni l. Lassila Lapijoki Eurajoki  5/12

                    po  Johan Johanss Junni                             14.10.1727    Eurajoki       9.6.1751     Eurajoki       1.2.1810      Eurajoki
                          Caisa Mattsd Nikusila                         0.6.1733      Euraj          9.6.1751     Eurajoki       4.1.1816      Eurajoki
                    po  Anders Johanss Tie-Junni                        23.9.1755     Eurajoki       18.10.1781   Eurajoki       2.2.1819      Eurajoki
                          Caisa Andersd Raunela                         27.3.1760     Eurajoki       18.10.1781   Eurajoki       2.1.1837      Eurajoki
                        Vuojoen


    Tie-Junni Lapijoki Eurajoki  lb.

         1813-          Samuel Johanss Tarkki                           16.12.1771    Eurajoki       1811         Lait           24.8.1850     Eurajoki
                          Brita Johansd Kauppi                          27.7.1785     Laitila        1811         Lait           10.1.1856     Eurajoki
                    po  Samuel Samuelss Tie-Junni                       1.7.1812      Laitila        2.12.1849    Eurajoki       11.3.1868     Eurajoki
                          Clara Gustafsd Eklöf                          12.6.1832     Eurajoki       3.12.1871    Eurajoki       28.1.1886     Eurajoki
                    II  Fredric Adolfss Andrell                         11.10.1842    Eurajoki       3.12.1871    Eurajoki       rippikirja    1886: 375
         1854-          Gustaf Jacobss Eklöf                            4.11.1804     Eurajoki       23.12.1827   Eurajoki       27.12.1868    Eurajoki
                          Eva Sofia Henricsd Ulfström                   24.12.1808    Rauma mlk      23.12.1827   Eurajoki       20.2.1888     Eurajoki
                    po  Johan Gustafss Eklöf                            1.8.1838      Eurajoki       29.12.1861   Rauma mlk
                          Amalia Isacsd Uusi-Tiivola                    29.11.1838    Eurajoki       29.12.1861   Rauma mlk      20.4.1891     Eurajoki
         1891-          Frans Evert Isacss                              5.8.1869      Eurajoki       2.11.1890    Euraj
                          Amanda Lovisa Johansd Eklöf                   20.2.1870     Eurajoki       2.11.1890    Euraj


    Mylly-Junni l. Lassila Lapijoki Eurajoki  5/12

                    po  Anders Johanss Junni                            13.11.1732    Eurajoki       2.4.1755     Eurajoki       16.4.1787     Eurajoki
                          Margareta Henricsd Jusola                     20.11.1727    Eurajoki       2.4.1755     Eurajoki       12.5.1787     Eurajoki
                    vä  Anders Mattss Ungi                              1.9.1758      Eurajoki       18.5.1783    Eurajoki       20.8.1799     Eurajoki
                          Lisa Andersd Mylly-Junni                      8.11.1758     Eurajoki       18.5.1783    Eurajoki       22.12.1813    Eurajoki
                    vä  Gustaf Thomass Junnila                          2.9.1778      Eurajoki       20.5.1800    Eurajoki       16.3.1833     Eurajoki
                          Lisa Andersd Mylly-Junni                      24.2.1784     Eurajoki       20.5.1800    Eurajoki       27.7.1829     Eurajoki
                        Vuojoen


    Mylly-Junni Lapijoki Eurajoki  lb.

                    sa  Gustaf Thomass Junnila                          2.9.1778      Eurajoki       20.5.1800    Eurajoki       16.3.1833     Eurajoki
                          Lisa Andersd Mylly-Junni                      24.2.1784     Eurajoki       20.5.1800    Eurajoki       27.7.1829     Eurajoki
                    vä  Matts Mattss Grönström                          15.6.1802     Eurajoki       4.5.1826     Eurajoki       Pirilään
                          Lisa Gustafsd Mylly-Junni                     5.5.1802      Eurajoki       4.5.1826     Eurajoki
         1840-41        Matts Gustaf Mattss Grönros                     20.7.1811     Eurajoki       16.7.1834    Eurajoki       22.2.1853     Eurajoki
                          Justina Gustafsd Mylly-Junni                  30.9.1809     Eurajoki       16.7.1834    Eurajoki       10.7.1856     Eurajoki
         1841-53        Samuel Thomass Prami                            19.1.1808     Rauma mlk      28.9.1847    Eurajoki       Pirilään
                          Lovisa Andersd                                5.11.1814     Eurajoki       5.5.1833     Eurajoki       12.4.1843     Eurajoki
                          Lena Christina Emanuelsd Lundgren             14.9.1821     Rauma          28.9.1847    Eurajoki
         1857-      po  Samuel Samuelss Mylly-Junni                     26.7.1833     Eurajoki       4.10.1857    Eurajoki
         53-              Maria Justina Zacariasd Uusi-Rauvola          2.11.1814     Eurajoki       4.10.1857    Eurajoki       7.8.1888      Eurajoki
         1868-82        Fredric Gustafss Setälä                         3.11.1840     Rauma mlk      11.11.1878   Eurajoki       7.11.1882     Eurajoki
                          Amanda Maria Johansd Ringbom                  2.10.1839     Eurajoki       1.3.1866     Eurajoki       27.2.1877     Eurajoki
                          Johanna Johansd Sjöblom                       29.9.1848     Eurajoki       3.1.1896     Euraj
                    II  Gustaf Samuelss Forsten                         15.7.1851     Eurajoki       3.1.1896     Euraj          rippikirja    1886: 243
         1883-90        Frans Nestor Johanss Laurén                     18.8.1849     Kiukainen      6.7.1880     Rauma mlk      Mouhijärvi    1891
                          Mariana Fredricss Rosnell                     29.10.1858    Eurajoki       6.7.1880     Rauma mlk
         1890-93        Frans Fredric Fredricss Wahlros                 16.5.1858     Eurajoki       31.12.1886   Euraj          rippikirja    1886: 623
                          Amalia Fransina Johansd Tie-Junni             11.12.1863    Euraj          31.12.1886   Euraj
         1893-          Johan Wilhelm Johanss Tall                      24.7.1845     Eura           16.2.1871    Eurajoki
                          Fredrica Isacsd                               26.7.1844     Kiukainen      27.10.1867   Kiukainen      24.12.1867    Ulvila
                          Ida Sofia Gustafsd Tohka                      17.11.1850    Eurajoki       16.2.1871    Eurajoki


    Jussila Lapijoki Eurajoki

  1 999  1634-          autio
         1656-70        Johan Ericss
                          Brita
         1671-74    po  Lars Johanss Jussila                            1645                         1669
                          Caisa                                                                      1669
         1675-83        Michel Sigfridss
                          N. N.
         1684-94        Jöran Sigfridss
                          Anna
         1695-97    po  Anders Jöranss Jussila                          1670                         7.10.1690    Eurajoki
                          Lisa Andersd                                                               7.10.1690    Eurajoki
         1700-1704      Jöran Jöranss
                          Walborg
         1707-08        Henric Marcuss
                          Anna Larsd
  1 999  1709-          autio
         1725-          kappalaispappilaksi


    kappalainen Eurajoki

         1692-93        Anders Carlss Indrenius                         1656          Por mlk        24.6.1689    Eurajoki       h 4.9.1704    Ruovesi
                          Lisa Johansd Teet                             1673          Tukholma       8.4.1706     Luvia          h 18.5.1735   Ruovesi
         1705-12    II  Anders Anderss Pacchalenius                     1679                         8.4.1706     Luvia          h 18.5.1735   Ruovesi
864 799  1694-1704      Henric Jacobss Hoslerus                         165x          Por            1681         Vesi           12.6.1704     Euraj
864 762                   Brita Abrahamsd Tyrvenius                     1645          Tyrv           1681         Vesi           h 10.12.1727  Tottijärvi
         1712-21        Henric Malmenius                                168x          Por                                        1732          Pyhäm
                          Anna Marcusd Kask                                                                                      30.1.1737     Pyhämaa
257 553  1721-65        Michel Mattss Höckert                           k 23.9.1698   Rauma                                      18.2.1765     Eurajoki
257 554                   Caisa Michelsd Lindqvist                      10.11.1694    Raum mlk                                   21.1.1763     Eurajoki
         1765-1814  po  Samuel Michelss Höckert                         26.8.1730     Euraj          1757                        2.5.1814      Eurajoki
                          Hedvig Maria Gustafsd Pacchalenius            15.2.1737     Mynämäki       1757                        14.11.1799    Eurajoki
         1816-26        David Johan Carlss Wegelius                     15.4.1791     Vesilahti      11.7.1826    Köyliö         31.8.1839     Halikko
                          Charlotta Sofia Henricsd Törnroth             24.9.1793     Köyliö         7.7.1814     Eurajoki       8.10.1822
                          Maria Christina Henricsd Törnroth             31.8.1798     Köyliö         11.7.1826    Köyliö         4.12.1850     Luvia
         1826-53        Gustaf Mattss Nestén                            12.12.1791    Laitila        12.6.1828    Eura           1.11.1864     Eurajoki
                          Johanna Lovisa Johansd Homén                  1.8.1793      Eura           5.1.1826     Eura           10.11.1826    Eurajoki
                          Wilhelmina Constantina Nilsd Gyldén           3.1.1810      Eura           12.6.1828    Eura           17.3.1834     Eurajoki
         1854-58        Albert Ferdinand Ericss Almberg                 12.1.1817     Uusikaupunki   11.7.1843    Masku          28.7.1858     Eurajoki
                          Christina Gustafsd Schauman                   3.3.1817      Masku          11.7.1843    Masku          13.1.1867     Rauma
         1861-84        Carl Fredric Henricss Rothström                 21.10.1817    Salo           1846                        8.6.1892      Eurajoki
                          Augusta Sofia Eliasd Rancken                  20.10.1820    Perniö         1846                        1902
         1890-97        Isac Loth Isacss Roos                           6.12.1859     Lappi          12.8.1889    Hels           23.10.1923    Kemi
                          Hedvig Emilia Johansd Lindholm                24.1.1866     Helsinki       12.8.1889    Hels
992 341  1898-1906      Simon Oscar Simonss Korpela                     12.4.1863     Teuva          1.5.1892     Koke           14.6.1936     Toiv
992 342                   Emma Caisa Carlsd Poti                        24.11.1869    Kokemäki       1.5.1892     Koke
         1907-13        Jaakko Markkula
         1914-23        Frans Evert Alarik Iisakinp Kotiranta           4.6.1883      Kankaanpää



    Lauri Lapijoki Eurajoki  (Seppo Tammisen tietoja)

                        Matts Olofss
995 751  1634-50        Eric Mattss                                                                  1648-49
995 752                   Margareta                                                                  < 1634
                          Gertrud                                                                    1648-49
995 747  1651-94    po  Bengt Ericss Lauri                              1632          Euraj          1664                        26.10.1711    Eurajoki
247 636                   Margareta                                                                  < 1656
995 748                   Anna                                                                       1664                        < 1707        Euraj
995 743  1695-1713  po  Per Bengtss Lauri                               1669          Euraj          3.1.1692     Eurajoki       26.10.1748    Eurajoki
995 744                   Lisa Mårtensd Rekola                          1.3.1671      Euraj          3.1.1692     Eurajoki       14.2.1752     Eurajoki
249 291             po  Matts Perss Lauri                               k 21.2.1693   Eurajoki       k 2.6.1744   Eura           9.9.1763      Eurajoki
249 292                   Lisa Thomasd Tapala                           k 4.9.1692    Eurajoki                                   14.1.1744     Eurajoki
                          Walborg Johansd Maantila                      k 18.4.1711   Eura           k 2.6.1744   Eura           25.4.1775     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Lauri                              2.4.1723      Eurajoki       1.6.1746     Eurajoki       25.6.1790     Eurajoki
                          Lisa Johansd Raunela                          7.8.1726      Eurajoki       1.6.1746     Eurajoki       27.1.1814     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Lauri                              7.1.1752      Eurajoki       1795         Lapp           25.5.1824     Eurajoki
                          Caisa Thomasd Pirilä                          6.7.1758      Eurajoki       29.6.1779    Eurajoki       17.1.1794     Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  16.2.1773     Lapp           1795         Lapp           21.4.1800     Eurajoki
                    vä  Henric Mattss Arvela                            4.12.1781     Rauma mlk      17.5.1816    Eurajoki       12.1.1837     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Lauri                            7.11.1788     Eurajoki       12.10.1809   Eurajoki       2.10.1814     Eurajoki
                          Ottiliana Jacobsd Ölander                     16.4.1787     Turku          17.5.1816    Eurajoki       28.3.1864     Eurajoki
                    po  Henric Otto Henricss Lauri                      8.1.1819      Eurajoki                                   17.7.1889     Eurajoki
         1851-      ^v  Samuel Johanss Kiikola                          21.3.1806     Eurajoki       14.11.1845   Rauma mlk      21.2.1855     Eurajoki
                          Henrica Charlotta Henricsd Lauri              19.11.1816    Eurajoki       19.11.1837   Eurajoki       21.8.1844     Rauma mlk
                          Justina Johansd Ala-Heinilä                   23.1.1817     Rauma mlk      15.7.1858    Eurajoki       9.3.1868      Eurajoki
                    II  Johan Gustafss                                  10.12.1802    Eurajoki       15.7.1858    Eurajoki       Kinnolle
         1857-          Gustaf Johanss                                  7.4.1809      Lapp           25.3.1848    Lappi          17.1.1868     Eurajoki
                          Christina Thomasd                             24.7.1815     Lapp           6.1.1838     Lappi          ero
                          Eva Mattsd Mård                               12.6.1825     Laitila        25.3.1848    Lappi          30.8.1892     Eurajoki
                    po  Gustaf Wilhelm Gustafss Mård                    4.11.1850     Lappi          6.7.1880     Lappi
                          Ida Maria Johansd Katila                      9.6.1858      Lappi          6.7.1880     Lappi

         1920-50        Vihtori Lauri


    Kartano l. Nikusila Lapijoki Eurajoki  1/3

         1685-87        Thomas Mårtenss
                          Margareta
         1689-94        Sigfrid Mattss                                                               7.1.1690     Eurajoki
         95               Agneta Mattsd                                                              7.1.1690     Eurajoki
         1696-1704      Jöran Jöranss
                          Maria
  1 999  1709-          autio
         1712           Johan Michelss
                          Helga Jacobsd
         1723-24        Gabriel Welling
                        Johan Johanss Welinus                           167x          Jana           1699         Jana           1719          Lapp
         25-27            Brita Persd Melartopaeus                                                   1699         Jana           1746          Luvi
         1728-40        Michel Almlöf                                   29.7.1696                    1724
                          Catarina Mattsd Berg                          k 26.2.1702   Rauma          1724
997  71  1739-          Matts Jöranss Riikilä                           7.9.1691      Hinnerjoki     27.12.1719   Hinnerjoki     25.3.1782     Eurajoki
997  72                   Maria Johansd Vehmaan-Kreula                  k 10.6.1702   Hinnerjoki     27.12.1719   Hinnerjoki     12.12.1783    Eurajoki
                    po  Henric Mattss Nikusila                          13.1.1721     Hinnerjoki     1747                        3.2.1795      Eurajoki
                          Lena Bengtsd                                  0.6.1723                     1739                        14.7.1746     Eurajoki
                          Maria Simonsd                                 1726                         1747                        13.10.1789    Eurajoki
                    po  Johan Henricss Nikusila                         14.10.1745    Eurajoki       1767         Lapp           14.4.1804     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 21.8.1747     Lapp           1767         Lapp           21.12.1815    Eurajoki
572 431  -1812      po  Michel Johanss Nikusila                         13.8.1775     Eurajoki       13.9.1804    Kiukainen      Harjavalta    1812
572 432                   Walborg Thomasd (Ruski)                       13.4.1786     Kiukainen      < 1825       Harj
572 433             II  Matts Anderss                                                                < 1825       Harj
         1813-          Gottfrid Adolf Jacobss Ölander                  4.9.1784      Turku          21.8.1812    Uusikaupunki   Kaukonpieleen
                          Margareta Elisabet Henricsd Reinholm          20.7.1777     Uusikaupunki   21.8.1812    Uusikaupunki   23.9.1836     Eurajoki
                        raumalainen porvari ?
         1832-          Gustaf Mattss Rauvola                           1.7.1801      Hinnerjoki     30.6.1829    Eura           28.5.1837     Eurajoki
                          Lena Lovisa Gustafsd Osma                     22.8.1809     Eura           18.12.1838   Eurajoki       17.12.1861    Eurajoki
                    II  Matts Gustaf Mattss                             22.3.1817     Laitila        18.12.1838   Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Kartano                         1.6.1833      Eurajoki       6.7.1854     Eurajoki       Kalanti       1874
                          Lovisa Fredricsd Heinilä                      23.7.1833     Eurajoki       6.7.1854     Eurajoki
                        Heinilän
         1874-          Johan Victor Johanss Lindvall                   24.9.1849     Eurajoki       3.7.1877     Lappi
                          Maria Isacsd Hollmen                          4.7.1853      Lappi          3.7.1877     Lappi          18.2.1924     Euraj
         1923-      vä  Nestor Kustaanp Virsiheimo                      28.7.1886     Euraj                                      26.5.1948     Euraj
                          Maria Eufrosyne Juhant Kartano                29.7.1885     Euraj                                      27.6.1966     Euraj


    Kartano Lapijoki Eurajoki  lb.

         1822-25        Henric Ulfström                                 6.10.1773                    1796                        Tapaniin
                          Walborg Mattsd                                1773          Koke           1796                        2.8.1846      Eurajoki
         1827-28        August Gustafss                                 14.7.1798     Lapp           24.12.1825   Lappi          Tapaniin
                          Lovisa Johansd Mattila                        31.10.1798    Lapp           24.12.1825   Lappi          11.3.1863     Eurajoki
         1875-79        Frans Fredric Efraimss Nordberg                 29.3.1843     Eurajoki       10.12.1865   Eurajoki       Juholaan
                          Johanna Wilhelmina Isacsd                     26.6.1843     Eurajoki       10.12.1865   Eurajoki


    Kierikkala l. Nikusila Lapijoki Eurajoki

         1696-97        Matts Jacobss
                          Lisa
         1700-03        Jacob Simonss                                                                5.10.1690    Euraj?
                          Magdalena Ericsd                                                           5.10.1690    Euraj?
  1 999  1704-          autio
243 535                 Eric Simonss Huru                               24.3.1721     Huit           29.9.1746    Eurajoki       14.4.1786     Eurajoki
243 536                   Lisa Mattsd Nikusila                          26.10.1722    Hinnerjoki     29.9.1746    Eurajoki       19.5.1810     Eurajoki
                    po  Eric Ericss Kierikkala                          28.4.1749     Eurajoki       7.10.1770    Rauma mlk      13.10.1831    Eurajoki
                          Caisa Mattsd Arvela                           6.10.1750     Rauma mlk      7.10.1770    Rauma mlk      7.10.1829     Eurajoki
                    po  Johan Ericss Kierikkala                         13.1.1772     Eurajoki       4.11.1805    Eurajoki       6.2.1836      Eurajoki
                          Lena Johansd Tapani                           19.3.1770     Eurajoki       11.10.1796   Eurajoki       17.5.1803     Eurajoki
                          Brita Johansd Pirilä                          14.4.1768     Eurajoki       4.11.1805    Eurajoki       9.11.1848     Eurajoki
                    vä  Johan Johanss Junnila                           25.4.1797     Eurajoki       21.11.1820   Eurajoki       30.9.1834     Eurajoki
                          Susanna Caisa Johansd Kierikkala              10.1.1802     Eurajoki       21.11.1820   Eurajoki       3.1.1836      Eurajoki
         1850-      po  Johan Johanss Kierikkala                        6.8.1829      Eurajoki       23.4.1850    Eurajoki       9.3.1880      Eurajoki
                          Carolina Lovisa Johansd Vanha-Heikkilä        7.7.1828      Eurajoki       23.4.1850    Eurajoki       23.8.1876     Eurajoki
                    vä  Gustaf Victor Isacss Uusi-Hautamaa              11.3.1849     Eurajoki       1.7.1880     Eurajoki       17.2.1920     Euraj
                          Josefina Johanna Johansd Kierikkala           10.12.1854    Eurajoki       1.7.1880     Eurajoki       6.9.1910      Euraj


    Kierikkala l. Nikusila Lapijoki Eurajoki  lb.

         1836-50        Isac Gustafss Komppi                            18.9.1793     Eurajoki       24.10.1820   Eurajoki       19.3.1865     Eurajoki
                          Regina Carlsd Seppä                           4.9.1795      Eurajoki       24.10.1820   Eurajoki       25.8.1860     Eurajoki


    Pirilä Lapijoki Eurajoki

         1634-37        Jöran Simonss
                          Brita
         1638-50    po  Thomas Jöranss Pirilä
                          Margareta Mattsd
  1 999                 autio
         1656-71        Thomas Michelss                                                              1666                        h 1671        Eurajoki
                          Walborg                                                                                                1665          Euraj
         72-74            Brita                                                                      1666
         1675-77        Michel Simonss
                          N. N.
993 389  1678-97        Anders Jöranss
993 390                   Walborg Escilsd                                                                                        1713?
993 361  1698-1713  po  Thomas Anderss Pirilä                           1676                         29.6.1710    Eurajoki       25.1.1745     Eurajoki
993 362                   Margareta Marcusd                             0.6.1669                     24.10.1697   Eurajoki       26.9.1709     Eurajoki
                          Brita Simonsd Junni                           k 2.3.1686    Eurajoki       29.6.1710    Eurajoki       24.1.1759     Eurajoki
993 329             po  Simon Thomass Pirilä                            26.9.1703     Eurajoki       27.5.1724    Eurajoki       6.9.1778      Eurajoki
993 330                   Walborg Mattsd Malo                           k 30.4.1703   Eurajoki       27.5.1724    Eurajoki       12.10.1782    Eurajoki
                    po  Thomas Simonss Pirilä                           3.7.1730      Eurajoki       7.6.1752     Kiukainen      6.9.1765      Eurajoki
                          Lisa Andersd Tarkki                           18.3.1730     Kiukainen      14.9.1766    Eurajoki       20.8.1781     Eurajoki
                    II  Eric Henricss Jussila                           9.2.1741      Eurajoki       7.2.1782     Eurajoki       21.12.1819    Eurajoki
                          Maria Johansd Tapani                          16.3.1757     Eurajoki       7.2.1782     Eurajoki       4.2.1831      Eurajoki
                    po  Johan Thomass Pirilä                            15.8.1753     Eurajoki       27.6.1779    Eurajoki       7.3.1819      Eurajoki
                          Lisa Mattsd Lauri                             1.12.1749     Eurajoki       27.6.1779    Eurajoki       7.3.1818      Eurajoki
                        Gustaf Jacob Jacobss Holgeri                    13.7.1788     Ulvila         19.10.1814   Eurajoki       30.1.1827     Eurajoki
                          Eva Samuela Samuelsd Laurén                   23.12.1792    Rauma          19.10.1814   Eurajoki       23.4.1834     Eurajoki
                    po  Gustaf Johan Gustafss Pirilä                    13.8.1815     Eurajoki       18.9.1834    Rauma mlk      13.1.1837     Eurajoki
                          Lovisa Gustafsd Heinilä                       21.7.1814     Rauma mlk      11.10.1838   Eurajoki
                    II  Johan Michelss (Heinilä)                        3.7.1811      Eurajoki       11.10.1838   Eurajoki       SSHY Rauma mlk1840:176
         1872-79    po  Johan Johanss                                   15.12.1848    Rauma mlk      3.10.1872    Eurajoki       Rauma         1879
                          Agata Fredrica Isacsd Munkkila                31.10.1850    Eurajoki       3.10.1872    Eurajoki
         1880-          Gustaf Wilhelm Mattss Sjöros                    6.1.1827      Raum mlk       21.3.1867    Nakkila        Rauma mlk     1895
                          Maria Christina Andersd Äyhö                  12.9.1831     Rauma mlk      30.5.1848    Rauma mlk      28.5.1859     Rauma mlk
                          Maria Gustafa Gustafsd Renfors                20.3.1838     Kiukainen      24.1.1860    Kiukainen      10.2.1866     Rauma mlk
                          Josefina Mattsd Knihti                        12.7.1838     Nakkila        21.3.1867    Nakkila
                        Johan Johanss                                   28.4.1837     Eurajoki       19.3.1861    Eurajoki       12.11.1864    Eura
                          Krispina Johansd Roslöf                       5.12.1836     Eurajoki       14.12.1865   Eura           31.1.1895     Eurajoki
         1886-      II  Johan Mattss Knihti                             17.6.1840     Nakkila        14.12.1865   Eura


    Pirilä Lapijoki Eurajoki  lb.

         1827-32        Fredric Johanss Maijala                         31.3.1801     Eurajoki       6.6.1820     Eurajoki       15.10.1832    Eurajoki
                          Lena Mattsd Lauri                             15.11.1799    Eurajoki       6.6.1820     Eurajoki       17.4.1837     Eurajoki
         1839-52        Matts Mattss Grönström                          15.6.1802     Eurajoki       4.5.1826     Eurajoki       5.1.1860      Eurajoki
                          Lisa Gustafsd Mylly-Junni                     5.5.1802      Eurajoki       4.5.1826     Eurajoki       19.3.1868     Eurajoki
         1853-60        Samuel Thomass Prami                            19.1.1808     Rauma mlk      1.7.1865     Eurajoki       28.5.1868     Eurajoki
                          Lovisa Andersd                                5.11.1814     Eurajoki       5.5.1833     Eurajoki       12.4.1843     Eurajoki
                          Lena Christina Emanuelsd Lundgren             14.9.1821     Rauma          28.9.1847    Eurajoki       4.1.1863      Eurajoki
                          Samuela Juliana Samuelsd                      6.3.1839      Eurajoki       1.7.1865     Eurajoki       rippikirja    1886: 356
         1860-71        Johan Fredric Johanss Granros                   21.5.1824     Eurajoki       23.6.1867    Eurajoki       23.10.1871    Eurajoki
                          Serafia Julianasd                             1820          Loka           4.11.1849    Eurajoki       28.10.1866    Eurajoki
                          Lovisa Michelsd                               27.8.1842     Rauma mlk      28.12.1873   Eurajoki
                    II  Samuel Samuelss                                 28.7.1851     Eurajoki       28.12.1873   Eurajoki       rippikirja    1886: 356


    Raunela Lapijoki Eurajoki  1/2

         1634-63        Hans Michelss                                                                                            h 1663        Eurajoki
                          Caisa Sigfrids
         1663-64    po  Eric Hanss Raunela
         1665-94    la  Grels Ericss                                                                 1665         Euraj
                          Margareta Hansd Raunela                                                    1665         Euraj
         1695-1702  po  Jöran Grelss Raunela                            1673          Euraj          1695
                          Maria                                                                      1695
257 559  1703-          Henric Escilss Isopere                          0.1.1664      Euraj          10.11.1689   Eurajoki       9.9.1755      Eurajoki
257 560                   Christina Larsd Junni                         1668          Euraj          10.11.1689   Eurajoki       14.3.1753     Eurajoki
257 557             po  Johan Henricss Raunela                          k 2.6.1696    Eurajoki       1723                        5.11.1755     Eurajoki
257 558                   Caisa Simonsd                                 0.11.1700                    1723                        20.6.1777     Eurajoki
257 295             vä  Anders Henricss Ungi                            0.10.1720     Euraj          16.6.1745    Eurajoki       13.10.1791    Eurajoki
257 296                   Walborg Johansd Raunela                       24.12.1724    Eurajoki       16.6.1745    Eurajoki       20.9.1807     Eurajoki


    Raunela Lapijoki Eurajoki  1/4

                    po  Johan Anderss Raunela                           11.9.1749     Eurajoki       2.5.1776     Eurajoki       24.5.1820     Eurajoki
                          Anna Johansd Tapani                           27.10.1751    Eurajoki       2.5.1776     Eurajoki       19.11.1815    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Raunela                           20.6.1782     Eurajoki       26.8.1810    Eurajoki       2.2.1820      Eurajoki
                          Lisa Mattsd Heinilä                           18.5.1780     Eurajoki       6.5.1821     Eurajoki       18.12.1849    Eurajoki
                    II  Gustaf Jacobss Laila                            1782          Eur            6.5.1821     Eurajoki       19.6.1836     Eurajoki
                    vä  Samuel Fredric Johanss Tarkki                   22.8.1809     Eurajoki       6.4.1837     Lappi          17.4.1857     Eurajoki
                          Eva Christina Johansd Raunela                 8.12.1810     Eurajoki       10.11.1833   Eurajoki       13.9.1835     Eurajoki
                          Christina Johansd Impola                      10.6.1808     Lapp           6.4.1837     Lappi          8.12.1865     Eurajoki
                        yhdistetty


    Raunela Lapijoki Eurajoki  1/4

                    po  Anders Anderss Raunela                          27.11.1754    Eurajoki       26.8.1804    Eurajoki       19.12.1819    Eurajoki
                          Walborg Simonsd                               20.3.1761     Lait           26.8.1804    Eurajoki       8.1.1837      Eurajoki
         1814-          Michel Michelss Färdig                          10.7.1765     Eurajoki       1.2.1829     Rauma mlk      23.12.1831    Eurajoki
                          Maria Mattsd                                  8.2.1760                     21.10.1787   Eurajoki       8.12.1801     Eurajoki
                          Maria Caisa Gottliebsd Lindahl                30.6.1778     Nakkila        26.10.1802   Rauma          22.1.1828     Eurajoki
                          Maria Christina Gustafsd Stenman              3.1.1784      Vehm           1.2.1829     Rauma mlk      11.7.1849     Eurajoki
         183x-      vä  Michel Johanss Tarkki                           28.9.1805     Eurajoki       24.9.1829    Eurajoki       8.6.1867      Eurajoki
                          Johanna Fredrica Michelsd Färdig              19.7.1805     Eurajoki       24.9.1829    Eurajoki       20.5.1853     Eurajoki
         1849-          Eric Gustaf Samuelss Lindgrén                   18.9.1815     Kalanti        16.10.1842   Rauma mlk      29.8.1867     Eurajoki
                          Maria Lisa Gustafsd Pihala                    18.10.1823    Rauma mlk      16.10.1842   Rauma mlk      15.5.1867     Eurajoki
                        yhdistetty


    Raunela Lapijoki Eurajoki  1/2

         186x-          Jaakkolan = seuraava
         1867-          Isac Isacss Uusi-Lampola                        4.2.1828      Nakkila        25.7.1880    Eurajoki       12.8.1895     Eurajoki
                          Vendla Sofia Svensd Stockus                   1.11.1833     Nakkila        16.6.1853    Nakkila        6.1.1856      Nakkila
257  24                   Johanna Fredrica Isacsd Soupas                16.12.1825    Eura           8.9.1857     Eurajoki       25.9.1879     Eurajoki
                          Edla Sofia Gustafsd Färdig                    17.10.1832    Eurajoki       25.7.1880    Eurajoki
                    po  Isac Isacss Raunela                             27.2.1854     Nakkila        20.6.1878    Eurajoki
                          Amanda Johansd Tarkki                         2.10.1861     Eurajoki       20.6.1878    Eurajoki


    Tapani Lapijoki Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1634-36        Stefan Bertilss
                          N. N.
         1637-43        Sigfrid Escilss
                          Dorotea
993 405  1645           Stefan Bertilss
993 406                   Dorotea                                                                                                h 1662        Eurajoki
         1646-47    vä  Clemet Simonss
                          Dorotea Stefansd Tapani
         1649-59    la  Thomas Stefanss Tapani
                          Lisa
993 403  1660-81    la  Thomas Ericss Maantila                                        Kiuk           > 1652       Euraj
993 404                   Margareta Stefansd Tapani                                                  > 1652       Euraj          h 23.8.1676   Eurajoki
993 371  1682-1710  po  Anders Thomass Tapani                           1658          Euraj          13.10.1678   Eurajoki       6.11.1734     Eurajoki
993 372                   Margareta Thomasd                                                          13.10.1678   Eurajoki       1714-21       Euraj
         1713-      vä  Matts
                          Lisa Andersd Tapani                           k 29.10.1682  Eurajoki
993 345  1722-      ^v  Paul Johanss                                    0.5.1695                     30.5.1737    Eurajoki       4.10.1768     Eurajoki
993 346                   Brita Andersd Tapani                          0.9.1682      Euraj          1717         Euraj          22.11.1736    Eurajoki
                          Walborg Michelsd                              30.5.1715                    30.5.1737    Eurajoki       1.12.1775     Eurajoki
993 313             po  Johan Paulss Tapani                             1.10.1724     Eurajoki       8.10.1749    Eurajoki       5.4.1802      Eurajoki
993 314                   Caisa Johansd Ström                           6.9.1729      Eurajoki       8.10.1749    Eurajoki       7.11.1804     Eurajoki


    Tapani Lapijoki Eurajoki  5/12

                    po  Johan Johanss Tapani                            28.9.1753     Eurajoki       22.12.1778   Eurajoki       5.6.1819      Eurajoki
                          Maria Johansd                                 23.12.1751    Eurajoki       22.12.1778   Eurajoki       9.3.1842      Eurajoki
         -1812      po  Johan Johanss Tapani                            10.12.1784    Eurajoki       16.12.1802   Pyhäranta      Eura          1815
                          Lena Johansd Kaerla                           24.2.1777     Pyhäranta      16.12.1802   Pyhäranta
                        yhdistetty


    Tapani Lapijoki Eurajoki  5/12

         -1812      po  Matts Johanss Tapani                            27.6.1759     Eurajoki       21.2.1811    Eurajoki       Juholaan
                          Brita Mattsd Kallio                           26.9.1763     Laitila        2.11.1790    Laitila        21.9.1809     Eurajoki
                          Regina Ericsd Vilkkilä                        20.9.1782     Eurajoki       21.2.1811    Eurajoki       10.12.1858    Eurajoki
                        yhdistetty


    Tapani Lapijoki Eurajoki  5/6

                        Vuojoen
 

    Tapani Lapijoki Eurajoki  lb.

         1812-14        Jöran Johan Magnus Gottskalk                    1762                         26.3.1789    Halikko        Pori          1814
                          Susanna Christina Ingevaldsd Nordling         k 8.6.1766    Nauvo          26.3.1789    Halikko
         1815-17        Johan Johanss Bergman                           23.4.1776     Rauma          26.12.1796   Laitila        Pori          1817
                          Lisa Johansd Leiström                         4.2.1770      Kalanti        26.12.1796   Laitila
         1826-34        Henric Ulfström                                 6.10.1773                    1796                        6.5.1834      Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                1773          Koke           1796                        2.8.1846      Eurajoki
         -1858      po  Johan Henric Henricss Tapani                    7.11.1796     Rauma          30.1.1853    Eurajoki       3.12.1858     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Tarkki                         9.6.1798      Eurajoki       30.1.1853    Eurajoki       7.1.1856      Eurajoki
         1859-86        Johan Fredric Fredricss Sippola                 9.6.1826      Rauma mlk      8.11.1883    Raum mlk       14.11.1892    Eurajoki
                          Mariana Johansd Nissilä                       23.2.1825     Rauma mlk      17.9.1849    Rauma mlk      11.11.1879    Eurajoki
                          Amanda Emilia Samuelsd Roslöf                 12.11.1853    Rauma mlk      8.11.1883    Raum mlk       rippikirja    1886: 191
         1886-91        Johan Johanss Renfors                           24.4.1856     Eurajoki       3.7.1881     Eurajoki       rippikirja    1886: 357
                          Eva Christina Gustafsd Lauri                  27.9.1855     Lappi          3.7.1881     Eurajoki
         1891-          Michel Gerhard Michelss Tallroth                23.6.1844     Kiukainen      15.6.1865    Kiukainen
                          Lovisa Isacsd                                 5.10.1845     Kiukainen      15.6.1865    Kiukainen


    Tapani Lapijoki Eurajoki

         1908-33        Petter Tapani


    Tarkki l. Villilä Lapijoki Eurajoki  1/2

                        Thomas Bertilss
  1 999                 autio
         1641-49        Marcus Larss
                          N. N.                                                                                                  h 1654        Euraj?
         1650-56    vä  Clemet Månss                                                                 1646         Euraj
         57-59            Walborg Marcusd Tarkki                                                     1646         Euraj
         1660-88    II  Sigfrid Mattss                                                               7.1.1690?
                          Margareta                                                                  1674
         1689-1710  vä  Clemet Michelss                                                              9.2.1679     Eurajoki
                          Helga Clemetsd Tarkki                                                      9.2.1679     Eurajoki
                          Brita Marcusd
         1713-22    po  Anders Clemetss Tarkki                          k 2.11.1690   Eurajoki       1.1.1712     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Pirilä                                                        1.1.1712     Eurajoki
         1723-          Johan Michelss                                  1698                         < 1724                      31.1.1774     Eurajoki
                          Maria Michelsd                                0.1.1700                     < 1724                      13.4.1769     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Tarkki                            11.12.1727    Eurajoki       22.6.1760    Hinnerjoki     4.1.1805      Eurajoki
                          Lisa Andersd Nakkila                          1736          Hinn           22.6.1760    Hinnerjoki     24.3.1813     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Tarkki                            21.6.1766     Eurajoki       9.10.1792    Eurajoki       17.9.1813     Eurajoki
                          Maria Jacobsd Liuttu                          14.12.1766    Eurajoki       9.10.1792    Eurajoki       8.7.1811      Eurajoki
                    vä  Johan Jacobss Rotkus                            16.4.1798     Ulvila         7.11.1816    Eurajoki       17.12.1867    Eurajoki
                          Hedvig Maria Johansd Tarkki                   8.6.1793      Eurajoki       7.11.1816    Eurajoki       7.5.1865      Eurajoki


    Tarkki Lapijoki Eurajoki  1/4

         183x-          ?
         1844-45    po  Gustaf Adolf Johanss Ringvall                   4.2.1819      Eurajoki                                   1.5.1854      Eurajoki
         1846-          Gustaf Gustafss Wilén                           6.11.1804     Raum mlk       3.11.1824    Rauma mlk      1.8.1866      Eurajoki
                          Fredrica Johansd Vilkkilä                     14.2.1808     Rauma mlk      3.11.1824    Rauma mlk      15.3.1876     Eurajoki
                    po  Isac Gustafss Wilén                             22.9.1843     Rauma mlk      30.12.1873   Rauma mlk
                          Fredrica Samuelsd Kierilä                     20.9.1846     Rauma mlk      30.12.1873   Rauma mlk


    Tarkki Lapijoki Eurajoki  lb.

         1837-38        Johan Johanss Örn                               21.7.1809     Kiikka         16.3.1834    Eurajoki       20.6.1849     Eurajoki
                          Anna Lovisa Johansd                           19.6.1814     Eurajoki       16.3.1834    Eurajoki       6.1.1848      Eurajoki
         1841-43        Johan Jacobss Salmén                            1.1.1792      Lapp           1816         Lapp           Kokemäki      1843
                          Maria Andersd                                 15.2.1787     Lapp           1816         Lapp


    Tarkki Lapijoki Eurajoki  1/4

         1834-35        Efraim Isacss Nordberg                          11.6.1809     Pyhäranta      26.11.1840   Eura           Setälään
                          Justina Andersd Pukkala                       8.5.1814      Rauma mlk      1.4.1834     Eurajoki       19.6.1839     Eurajoki
                          Eva Christina Gustafsd                        22.8.1816     Kiuk           26.11.1840   Eura           12.5.1881     Eurajoki
         1836-44        Johan Johanss Kauppi                            2.5.1792      Eurajoki       3.11.1812    Kiukainen      25.3.1844     Eurajoki
                          Justina Andersd Maijala                       15.9.1792     Kiukainen      3.11.1812    Kiukainen      20.8.1860     Eurajoki
         1844-          Johan Simonss Nordberg                          1.6.1801      Rauma mlk      31.11.1827   Rauma mlk      21.1.1857     Eurajoki
                          Lena Henricsd Roslöf                          9.1.1802      Eurajoki       31.11.1827   Rauma mlk      28.10.1886    Eurajoki
                    vä  Johan Fredric Gustafss                          28.7.1824     Kokemäki       29.10.1857   Eurajoki
                          Lovisa Johansd Tarkki                         11.2.1834     Rauma mlk      29.10.1857   Eurajoki       15.9.1888     Eurajoki
                    po  Johan Anselm Johanss Tarkki                     25.12.1871    Eurajoki


    Lavila Lavila Eurajoki  säteriratsutila (Ulla Koskisen ja Virpi Nissilän tietoja)

247 657                 Henric
247 655  1498-154x  p   Henric Henricss                                                                                          154x          Euraj
247 656  75-80            Dorotea Olofsd                                                                                         1580          Euraj
         1554-65    II  Lars Olofss                                                                                              1565          Euraj
247 653  1566-75    p   Urbanus Henricss                                                                                         1575          Euraj
257 612                   Margareta Stefansd
257 611             II  Mårten Jöranss Lähteenoja
         1580-96    ve  Mårten Henricss                                                                                          1596          Euraj
                          N. N.                                                                                                  > 1598
247 651  159x-1605  vp  Henric Urbanuss                                                                                          1606          Euraj
247 652                   Anna Andersd?
         1608-21    II  Jöran Hanss                                                                                              1637-38       Raum
         1622-29    p   Matts Henricss                                                                                           Osoille
                          Christina Jöransd Juvala
         1630-1921      Vuojoen
         1921-31        Gustaf Johan Johanss Mäki-Kalli                 6.11.1875     Kiukainen      11.9.1903    Euraj
                          Olga Amanda Gustafsd Eskola                   3.6.1879      Eurajoki       11.9.1903    Euraj


    Lavila Lavila Eurajoki  lb.

         1744-49        Henric Thomass                                  1713                                                     Uolaan
                          Brita Henricsd                                1711
         1751-          Thomas                                          1721                         1749
                          Maria Ericsd                                  2.2.1726                     1749


    Isolanki l. Isolangi Linnamaa Eurajoki  5/8

                        Escil Jacobss
  1 999                 autio
         1656-59        Anders Jacobss
                          Margareta
         1666-96        Olof Thomass                                    0.8.1626                                                 8.4.1709      Eurajoki
                          Caisa Mattsd                                                                                           1713          Euraj
         1697-      po  Johan Olofss Isolanki                           k 24.6.1677   Eurajoki       1699-1700                   20.6.1727     Eurajoki
                          Walborg Mårtensd                              1678                         1699-1700                   2.1.1728      Eurajoki
                    po  Thomas Johanss Isolanki                         1700          Euraj          3.10.1725    Eurajoki       16.4.1742     Eurajoki
                          Maria Persd Lauri                             k 18.8.1695   Eurajoki       2.10.1743    Eurajoki       1763          Euraj
                    II  Henric Michelss                                 30.1.1720                    6.12.1764    Eurajoki       24.3.1784     Eurajoki
                          Anna Maria Henricsd Sorander                  1723                         6.12.1764    Eurajoki       29.8.1806     Eurajoki
                    po  Simon Thomass Isolanki                          0.11.1731     Euraj          14.10.1759   Eurajoki       12.11.1795    Eurajoki
                          Brita Michelsd Riiko                          20.4.1735     Eurajoki       14.10.1759   Eurajoki       25.11.1796    Eurajoki
                    po  Simon Simonss Isolanki                          15.11.1760    Eurajoki       14.6.1803    Eurajoki       25.1.1844     Eurajoki
                          Lisa Johansd Pihlaus                          15.6.1765     Eurajoki       18.10.1791   Eurajoki       6.10.1802     Eurajoki
                          Sara Johansd Poutala                          11.1.1778     Eurajoki       14.6.1803    Eurajoki       25.1.1833     Eurajoki
                        Vuojoen


    Isolanki Linnamaa Eurajoki  lb.

                    sa  Simon Simonss Isolanki                          15.11.1760    Eurajoki       14.6.1803    Eurajoki       25.1.1844     Eurajoki
                          Lisa Johansd Pihlaus                          15.6.1765     Eurajoki       18.10.1791   Eurajoki       6.10.1802     Eurajoki
                          Sara Johansd Poutala                          11.1.1778     Eurajoki       14.6.1803    Eurajoki       25.1.1833     Eurajoki
         1826-31        Michel Mattss Söderlund                         29.9.1795     Lapp           6.11.1821    Eurajoki       Kaukonpieleen
                          Ulrica Eleonora Johansd                       24.9.1796     Eurajoki       6.11.1821    Eurajoki       25.5.1868     Eurajoki
         1831-      ^p  Johan Simonss Isolanki                          2.11.1792     Eurajoki       13.11.1817   Eurajoki       15.1.1868     Eurajoki
                          Justina Thomasd                               19.8.1799     Eurajoki       13.11.1817   Eurajoki       29.2.1856     Eurajoki
         -1853      po  Gustaf Johanss Isolanki                         23.10.1820    Eurajoki       3.10.1844    Eurajoki       Nakkila       1855
                          Fredrica Ottiliana Isacsd Pykilä              9.1.1818      Eurajoki       3.10.1844    Eurajoki       15.11.1874    Nakkila
         1853-55        Isac Thomass Nordlund                           20.3.1813     Kullaa         23.4.1840    Nakkila        21.4.1885     Eurajoki
                          Fredrica Johansd                              20.12.1820    Nakkila        23.4.1840    Nakkila        16.7.1868     Eurajoki
         1856-57        Isac Johanss                                    11.1.1820     Eurajoki       19.2.1843    Eurajoki       Vähälankiin
                          Lena Johansd Isopere                          13.7.1816     Eurajoki       19.2.1843    Eurajoki
         1857-          Johan Carlss                                    27.2.1821     Eurajoki       5.6.1849     Eurajoki       21.12.1885    Eurajoki
                          Lena Christina Gustafsd                       6.1.1820      Euraj          5.6.1849     Eurajoki       23.8.1877     Eurajoki
         -1887      vä  Johan Fredric Fredricss Stenroth                7.8.1839      Eurajoki       14.12.1867   Eurajoki       rippikirja    1886: 342
                          Fredrica Johansd Isolanki                     31.5.1851     Eurajoki       14.12.1867   Eurajoki
         1887-          Isac Gabrielss Flinck                           1.12.1842     Eurajoki       30.9.1866    Eurajoki
                          Ulrica Wilhelmina Adolfsd                     4.7.1842      Eurajoki       30.9.1866    Eurajoki


    Mankka l. Manga Linnamaa Eurajoki  (Iiro Karin tietoja)

                        Eric Bertilss
                        Matts                                                                                                    h 1647        Eurajoki
         1634-47    po  Sigfrid Mattss
                          Margareta
         1649-77    po  Mårten Sigfridss Mankka                                                      1657-58                     h 28.2.1679   Eurajoki
                          Magdalena                                                                  1645-46
                          Agneta Thomasd (Maijala)                                                   1650         Luvi           h 1652        Eurajoki
                          Sara                                                                       1653-54                     h 1655        Eurajoki
         78-81            Walborg                                                                    1657-58
         1682-1700  po  Johan Mårtenss Mankka                           1658          Euraj          1678                        < 1707        Euraj
                          Caisa Bertilsd                                                             1678                        1714-21       Euraj
         1701-      po  Anders Johanss Mankka                           k 30.11.1681  Eurajoki       22.10.1736   Eurajoki       10.5.1749     Eurajoki
                          Brita Olofsd                                  1675                         10.3.1701    Eurajoki       1.12.1735     Eurajoki
                          Anna Henricsd Tahkoniemi                      1690                         22.10.1736   Eurajoki       18.1.1780     Eurajoki
                    vä  Henric Henricss Mustapää                        1698          Euraj          4.10.1724    Eurajoki       23.3.1766     Eurajoki
                          Maria Andersd Mankka                          1700          Euraj          4.10.1724    Eurajoki       13.6.1773     Eurajoki
                    po  Henric Henricss Mankka                          29.11.1727    Euraj          25.9.1748    Eurajoki       4.9.1796      Eurajoki
                          Walborg Henricsd Tahkoniemi                   12.4.1725     Eurajoki       25.9.1748    Eurajoki       21.12.1802    Eurajoki
                    po  Matts Henricss Mankka                           11.9.1749     Eurajoki       9.10.1774    Eurajoki       1.7.1843      Eurajoki
                          Anna Carlsd Heikkilä                          3.12.1750     Laitila        9.10.1774    Eurajoki       31.5.1824     Eurajoki
                    po  Isac Mattss Mankka                              16.11.1785    Eurajoki       19.6.1810    Eurajoki       28.3.1856     Eurajoki
                          Lena Ericsd Heikku                            18.12.1786    Eurajoki       19.6.1810    Eurajoki       14.8.1864     Eurajoki
                    po  Isac Isacss Mankka                              21.2.1824     Euraj          4.12.1845    Lappi
                          Lovisa Johansd Kylä-Impola                    23.6.1825     Lappi          4.12.1845    Lappi
                    po  Isac Evert Isacss Mankka                        14.4.1864     Eurajoki       12.11.1896
                          Amanda Carolina Johansd Juurus                18.12.1861    Eurajoki       13.6.1886    Euraj          24.7.1895     Eurajoki
                          Mariana Pihala                                                             12.11.1896

         1922-35        Fredrik Salonen


    Pykilä Linnamaa Eurajoki  (Iiro Karin tietoja)

                        Jacob Nilss
                          Margareta                                                                                              h 1647        Eurajoki
         1634-47        Matts Jacobss
                          Brita
         1649-59    ve  Johan Jacobss                                                                1650
                          Dorotea                                                                    1650                        h 29.3.1680   Euraj?
  1 999                 autio
         1661-64        Marcus
                          Anna
         1668-82        Olof Clemetss                                                                                            1682          Euraj
         83               Brita
         1685-1700      Jacob Michelss                                                               3.1.1686     Eurajoki
         01-04            Walborg Simonsd                                                            3.1.1686     Eurajoki
         1709-29    po  Simon Jacobss Pykilä
                          Anna Henricsd
         1730-31        Johan Fabrell
                          Maria
         1733-          Eric Perss                                      1699                                                     20.8.1757     Eurajoki
                          Brita Thomasd                                 1702                                                     16.2.1740     Eurajoki
                          Sofia Mattsd                                  1708                                                     27.4.1754     Eurajoki
                    po  Thomas Ericss Pykilä                            17.3.1729                    14.12.1797   Eurajoki       9.3.1805      Eurajoki
                          Maria Thomasd Isolanki                        23.8.1728     Eurajoki       6.10.1754    Eurajoki       4.12.1783     Eurajoki
                          Brita Andersd Laurila                         30.8.1739     Eurajoki       17.6.1784    Eurajoki       19.5.1797     Eurajoki
                          Lisa Mattsd                                   1.11.1752                    14.12.1797   Eurajoki       Lappi         1805
                    po  Matts Thomass Pykilä                            18.5.1758     Eurajoki       29.9.1785    Eurajoki       16.5.1813     Eurajoki
                          Lisa Johansd Tenlenius                        2.10.1765     Eurajoki       29.9.1785    Eurajoki       31.5.1808     Eurajoki
                    po  Isac Mattss Pykilä                              18.11.1786    Eurajoki       18.6.1811    Eurajoki       22.11.1867    Eurajoki
                          Juliana Mattsd Uusi-Anttila                   4.1.1792      Eurajoki       18.6.1811    Eurajoki       15.1.1877     Eurajoki
                    po  Isac Isacss Pykilä                              5.11.1812     Eurajoki       31.5.1836    Eurajoki       27.12.1882    Eurajoki
                          Magdalena Gustafsd Koivisto                   29.10.1814    Eurajoki       31.5.1836    Eurajoki
                    vä  Johan Emanuel Mattss                            29.7.1831     Eurajoki       17.9.1857    Eurajoki
                          Fredrica Gustafa Isacsd Pykilä                30.7.1837     Eurajoki       17.9.1857    Eurajoki
         1889-          Fredric Johanss Yli-Taano                       18.8.1842     Eurajoki       12.11.1885   Euraj
                          Alexandra Michelsd Vanha-Jaakkola             22.1.1847     Eurajoki       12.11.1885   Euraj


    Vähälanki l. Vähälangi Linnamaa Eurajoki

                        Per Jacobss
         1634-56        Marcus Perss
                          Margareta
         1657-75        Sigfrid Simonss
                          Margareta
         1676       po  Henric Sigfridss Vähälanki
         1677       ve  Sigfrid Sigfridss Vähälanki
         1678-79    ve  Henric Sigfridss Vähälanki
  1 999                 autio
         1684-1713      Henric Olofss                                   1660                         25.11.1683   Eurajoki       9.11.1736     Eurajoki
                          Magdalena Ericsd                              1663                         25.11.1683   Eurajoki       1.2.1733      Eurajoki
                    vä  Matts Michelss                                  1699          Euraj          1.11.1722    Eurajoki       26.5.1760     Eurajoki
                          Anna Henricsd Vähälanki                       k 6.12.1686   Eurajoki       1.11.1722    Eurajoki       20.5.1773     Eurajoki
                    po  Jacob Mattss Vähälanki                          24.7.1724     Eurajoki       2.6.1745     Eurajoki       12.3.1807     Eurajoki
                          Maria Henricsd Köyry                          8.6.1723      Eurajoki       2.6.1745     Eurajoki       25.12.1804    Eurajoki
                    po  Michel Jacobss Vähälanki                        16.8.1746     Eurajoki       6.10.1771    Eurajoki       31.10.1823    Eurajoki
                          Maria Johansd Pietilä                         2.1.1739      Eurajoki       6.10.1771    Eurajoki       25.2.1816     Eurajoki
                        Vuojoen


    Vähälanki Linnamaa Eurajoki  lb.

                    sa  Michel Jacobss Vähälanki                        16.8.1746     Eurajoki       6.10.1771    Eurajoki       31.10.1823    Eurajoki
                          Maria Johansd Pietilä                         2.1.1739      Eurajoki       6.10.1771    Eurajoki       25.2.1816     Eurajoki
                    po  Matts Michelss Vähälanki                        5.2.1774      Eurajoki       16.10.1798   Eurajoki       12.2.1849     Eurajoki
                          Justina Mattsd Mankka                         24.4.1780     Eurajoki       16.10.1798   Eurajoki       3.5.1855      Eurajoki
         1826-          Henric Henricss Astala                          26.5.1776     Eurajoki       25.2.1802    Eurajoki       1.5.1854      Eurajoki
                          Eva Andersd                                   20.12.1780    Eurajoki       25.2.1802    Eurajoki       23.3.1864     Eurajoki
         1850-52        Gustaf Johanss Tohka                            22.5.1823     Eurajoki       8.4.1847     Eurajoki       30.5.1877     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Köyry                 8.3.1828      Eurajoki       8.4.1847     Eurajoki       18.2.1889     Eurajoki
         1853-54        Efraim Isacss Nordberg                          11.6.1809     Pyhäeanta      26.11.1840   Eura           18.3.1870     Eurajoki
                          Justina Andersd Pukkala                       8.5.1814      Rauma mlk      1.4.1834     Eurajoki       19.6.1839     Eurajoki
                          Eva Christina Gustafsd                        22.8.1816     Kiuk           26.11.1840   Eura           12.5.1881     Eurajoki
         1854-          Esaias Mattss Nordlund                          17.9.1804     Rauma mlk      9.5.1865     Eurajoki       15.2.1886     Eurajoki
                          Lena Gustafsd Tenlén                          17.10.1806    Eurajoki       18.6.1826    Eurajoki       19.12.1861    Eurajoki
                          Anna Carolina Mattsd                          5.6.1820      Luvia          9.5.1865     Eurajoki       rippikirja    1886: 406
                    po  Johan Esaiass Nordlund                          25.7.1829     Rauma mlk      24.3.1891    Euraj          rippikirja    1886: 648
                          Lena Johansd                                  15.9.1825     Eurajoki       28.12.1848   Eurajoki       16.1.1890     Eurajoki
                          Justina Johansd Rask                          30.8.1843     Euraj          24.3.1891    Euraj
         1866-68        Gustaf Wilhelm Gustafss                         2.6.1832      Raum mlk       18.4.1858    Eurajoki       Rauma mlk     1868
                          Lovisa Johansd Kauppi                         8.6.1839      Rauma mlk      18.4.1858    Eurajoki
         1869-75        Thomas Thomass Blom                             26.9.1830     Eurajoki       5.12.1865    Eurajoki       Rantaperelle
                          Albertina Mattsd                              21.10.1839    Lappi          5.12.1865    Eurajoki
         1875-76        Isac Johanss                                    11.1.1820     Eurajoki       19.2.1843    Eurajoki       22.1.1891     Eurajoki
                          Lena Johansd Isopere                          13.7.1816     Eurajoki       19.2.1843    Eurajoki       3.9.1877      Eurajoki
         1876-89        Fredric Rosenqvist                              4.11.1846     Euraj          24.4.1869    Pori mlk       Lieto         1895
                          Fredrica Lovisa Johansd Nyman                 3.4.1833      Kiukainen      24.4.1869    Pori mlk
         1889-90        Isac Robert Augustss Lindqvist                  12.2.1853     Eurajoki       14.4.1872    Eurajoki       rippikirja    1886: 278
                          Amanda Isacsd                                 18.2.1852     Eurajoki       14.4.1872    Eurajoki
         1890-          Gustaf Abrahamss                                1.4.1838      Eurajoki       23.2.1862    Eurajoki
                          Gustafa Gustafsd                              2.9.1842      Eurajoki       23.2.1862    Eurajoki


    Hulola Lutta Eurajoki  (Iiro Karin tietoja)

                        Sigfrid Escilss
  1 999                 autio
         1639-46        Sigfrid Escilss
                          Margareta
         1647-61    vä  Simon Bengtss
                          Gertrud Sigfridsd Hulola
  1 999                 autio
         1664-73        Jöran Michelss
                          Walborg
         1674-76    po  Anders Jöranss Hulola                           1652
         1678-98    ve  Matts Jöranss Hulola                                                         1697
                          Magdalena Ericsd                                                           29.9.1681    Eurajoki
                          Maria Mattsd                                                               6.1.1700     Eurajoki
         1700-13    II  Johan Larss                                                                  6.1.1700     Eurajoki
         1722-          Michel Jacobss                                  1650                                                     20.7.1730     Eurajoki
                          Walborg Sigfridsd                             1655                                                     25.10.1725    Eurajoki
                    po  Mårten Michelss Hulola                          14.10.1692                   < 1722                      26.1.1777     Eurajoki
                          Lisa Mårtensd                                 1695                         < 1722                      10.3.1758     Eurajoki
                    po  Johan Mårtenss Hulola                           9.3.1723      Eurajoki       11.9.1748    Eurajoki       9.11.1778     Eurajoki
                          Anna Mattsd Nikusila                          0.8.1728      Euraj          11.9.1748    Eurajoki       6.3.1800      Eurajoki
                    po  Matts Johanss Hulola                            20.2.1750     Eurajoki       29.9.1778    Nakkila        11.10.1830    Eurajoki
                          Maria Johansd Vähä-Teinilä                    23.1.1753     Nakkila        29.9.1778    Nakkila        17.5.1817     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Hulola                             11.8.1780     Eurajoki       25.10.1808   Eurajoki       16.11.1851    Eurajoki
                          Lena Mattsd Osoi                              2.1.1782      Eurajoki       25.10.1808   Eurajoki       13.3.1842     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Hulola                            20.6.1810     Eurajoki       20.10.1836   Eura           20.3.1838     Eurajoki
                          Eva Sofia Michelsd Vähä-Suni                  16.12.1815    Eura           21.7.1839    Eurajoki       28.11.1875    Eurajoki
                    II  Emanuel Henricss Söderman                       17.9.1811     Rauma mlk      21.7.1839    Eurajoki
                    vä  Gustaf Danielss Konsi                           7.2.1830      Pyhäranta      23.10.1856   Eurajoki
                          Eva Lovisa Johansd Hulola                     25.8.1837     Eurajoki       23.10.1856   Eurajoki       9.12.1889     Eurajoki
         1890-1919  po  Gustaf Nestor Gustafss Hulola                   15.8.1864     Eurajoki       13.9.1892    Euraj
                          Amanda Elvina Isacsd Neula                    14.2.1872     Eurajoki       13.9.1892    Euraj
         1919-      vä  Aarno Henrik Katila


    Jaakkola Lutta Eurajoki  2/3

                        Olof Olofss
         1634-36        Marcus Paulss
                          Caisa
247 633  1637-68        Grels Michelss
247 634                   Margareta
247 631  1669-79    po  Mårten Grelss Jaakkola                                                       1665-66
247 632                   Lisa                                                                       1665-66
                        Kirppuun


    Kirppu Lutta Eurajoki  2/3

                        Michel Jöranss                                                                                           h 1652        Euraj?
         1634-64        Simon Michelss
                          Anna                                                                                                   h 1663        Eurajoki
         1666-76    po  Paul Simonss Kirppu                                                          1674                        h 25.3.1677   Eurajoki
                          Dorotea                                                                    1658                        h 1671        Eurajoki
         77-78            Margareta                                                                  1674
         1679-87    ve  Hans Simonss Kirppu                             1644          Euraj          1692
                          Walborg                                                                    1675-79                     1691          Euraj
                          Margareta                                                                  1692


    Kirppula l. Jaakkola Lutta Eurajoki  1 1/3 ratsutila (Iiro Karin tietoja)


         1688-92    sa  Hans Simonss Kirppu                             1644          Euraj          1692
                          Walborg                                                                    1675-79                     1691          Euraj
                          Margareta                                                                  1692
         1693-98        Thomas Larss Isopere                                                         14.10.1683   Eurajoki       1698-99       Euraj
         99-00            Agneta Grelsd Mikola                          19.4.1655     Euraj          23.5.1700    Eurajoki       3.5.1748      Eurajoki
         1700-      II  Matts Anderss Isopere                           1669          Euraj          23.5.1700    Eurajoki       4.2.1743      Eurajoki
                    po  Simon Thomass Kirppula                          k 10.8.1688   Eurajoki       29.9.1712    Eurajoki       3.4.1748      Eurajoki
                          Margareta Thomasd Tapala                      k 3.7.1689    Eurajoki       29.9.1712    Eurajoki       31.3.1756     Eurajoki
                    po  Matts Simonss Kirppula                          0.8.1713      Euraj          11.6.1741    Pori mlk       6.7.1790      Eurajoki
                          Walborg Henricsd Tommila                      0.4.1719      Por mlk        11.6.1741    Pori mlk       10.12.1777    Eurajoki


    Ala-Jaakkola Lutta Eurajoki  ratsutila 2/3

                    po  Matts Mattss Jaakkola                           28.12.1746    Eurajoki       1783         Lapp           5.11.1810     Eurajoki
                          Maria Simonsd Isopere                         11.1.1746     Eurajoki       30.6.1768    Eurajoki       22.8.1782     Eurajoki
                          Anna Henricsd Impola                          10.1.1759     Lapp           1783         Lapp           9.2.1815      Eurajoki
                    vä  Gustaf Henricss Äyhö                            18.8.1771     Rauma mlk      30.10.1794   Eurajoki       18.10.1821    Eurajoki
                          Lena Mattsd Ala-Jaakkola                      16.7.1772     Eurajoki       30.10.1794   Eurajoki       24.5.1826     Eurajoki
         1824-59    vä  Gustaf Johanss Ali-Nuoranne                     26.9.1801     Eura           12.10.1824   Eurajoki       20.11.1859    Eurajoki
         59-65            Fredrica Gustafsd Ala-Jaakkola                8.9.1798      Eurajoki       12.10.1824   Eurajoki       28.2.1873     Eurajoki
         1865-      ty  Fredrica Gustafsd Ala-Jaakkola                  16.8.1825     Eurajoki                                   21.6.1900     Eurajoki
         1872-      po  Johan Fredricass Hjulman e Ala-Jaakkola         6.12.1847     Eurajoki       7.7.1870     Eurajoki       25.5.1927     Euraj
                          Agata Wilhelmina Isacsd Kauppi                29.5.1851     Eura           7.7.1870     Eurajoki       23.3.1933     Euraj
         1920-50    po  Hugo Ferdinand Juhanp Ala-Jaakkola              19.6.1882     Eurajoki                                   17.2.1952     Euraj
                          Aina Maria Nestorint                          11.1.1887


    Mäki-Jaakkola l. Kuudennus Lutta Eurajoki  ratsutila 5/18

                    po  Henric Mattss Jaakkola                          23.3.1760     Eurajoki       8.6.1779     Ulvila         29.11.1814    Eurajoki
                          Justina Mattsd Kleemola                       28.7.1754     Ulvila         8.6.1779     Ulvila         4.7.1822      Eurajoki
                    po  Johan Henricss Mäki-Jaakkola                    29.7.1785     Eurajoki       16.6.1818    Pori mlk       8.9.1834      Eurajoki
                          Caisa Lisa Jacobsd Mört                       1.8.1791      Pori mlk       16.6.1818    Pori mlk       16.7.1831     Eurajoki
                        Ala-Jaakkolan
         1860-67    vä  Gustaf Johanss Kiikola                          14.5.1828     Eurajoki       29.4.1855    Eurajoki       25.5.1867     Eurajoki
                          Mariana Gustafsd Ala-Jaakkola                 29.3.1832     Eurajoki       29.4.1855    Eurajoki       24.4.1867     Eurajoki
         1871-75    la  Gustaf Gustafss Ala-Jaakkola                    16.4.1827     Eurajoki       19.12.1861   Eurajoki       24.6.1896     Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Emanuelsd Lindholm        14.6.1840     Eurajoki       19.12.1861   Eurajoki       26.11.1914    Euraj
         1876?-         Ala-Jaakkolan


    Yli-Jaakkola Lutta Eurajoki  ratsutila

                    po  Yrjö Konstantin Juhanp Ala-Jaakkola             18.9.1888     Euraj          30.6.1911    Euraj          3.11.1927     Euraj
                          Iida Aleksandra Kustaant Salmi                24.4.1890     Euraj          30.6.1911    Euraj


    Kiikola Lutta Eurajoki  2/3

                        Johan Mattss
  1 999                 autio
         1636-75        Thomas Thomass
                          Gertrud
         1676-97    po  Michel Thomass Kiikola                          1646-47       Euraj          1688                        1697          Euraj
         02-09            Caisa Michelsd/Simonsd                        1667                         28.3.1698    Eurajoki       26.4.1732     Eurajoki
         1698-1701  II  Johan Henricss                                                Lapp           28.3.1698    Eurajoki       < 1707        Euraj
         1710-      vä  Gustaf Thomass Nissilä                                        Raum mlk       21.11.1709   Eurajoki       1746          Euraj
                          Maria Michelsd Kiikola                        1689          Euraj          21.11.1709   Eurajoki       22.4.1760     Eurajoki
                    vä  Simon Johanss                                   1704          Lapp           18.10.1731   Eurajoki       15.7.1735     Eurajoki
                          Maria Gustafsd Kiikola                        4.1.1711      Eurajoki       1.11.1736    Eurajoki       18.6.1772     Eurajoki
                    II  Jacob Johanss                                   0.1.1713                     20.6.1776    Eurajoki       9.1.1782      Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                26.4.1726                    20.6.1776    Eurajoki       10.2.1793     Eurajoki
                    ^p  Michel Gustafss Kiikola                         26.7.1728     Eurajoki       1752         Lapp           9.4.1809      Eurajoki
                          Anna Simonsd Maijala                          18.4.1728     Lapp           1752         Lapp           19.7.1794     Eurajoki
                    po  Johan Michelss Kiikola                          10.5.1753     Eurajoki       15.10.1775   Eurajoki       3.10.1797     Eurajoki
                          Walborg Ericsd Nurkki                         24.3.1743     Eurajoki       15.10.1775   Eurajoki       19.4.1809     Eurajoki
                    vä  Johan Simonss Uotila                            1.1.1767      Eura           19.12.1809   Eurajoki       7.12.1842     Eurajoki
                          Lisa Johansd Kiikola                          20.9.1776     Eurajoki       30.7.1795    Eurajoki       1.6.1809      Eurajoki
                          Maria Michelsd                                1.12.1765     Eurajoki       19.12.1809   Eurajoki       30.4.1845     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kiikola                           10.4.1800     Eurajoki       20.10.1824   Eurajoki       20.4.1867     Eurajoki
                          Maria Lisa Thomasd Uusi-Heikkilä              9.9.1798      Eurajoki       20.10.1824   Eurajoki       10.12.1869    Eurajoki
         185x-67    po  Johan Johanss Kiikola                           22.10.1825    Eurajoki                                   6.2.1867      Eurajoki
         1867       ve  Gustaf Johanss Kiikola                          14.5.1828     Eurajoki       29.4.1855    Eurajoki       25.5.1867     Eurajoki
                          Mariana Gustafsd Ala-Jaakkola                 29.3.1832     Eurajoki       29.4.1855    Eurajoki       24.4.1867     Eurajoki
         1884-1936  po  Gustaf Nestor Gustafss Kiikola                  2.3.1864      Eurajoki       20.11.1884   Eurajoki       31.4.1944     Euraj
                          Eva Wilhelmina Isacsd Laurila                 14.10.1865    Kiukainen      20.11.1884   Eurajoki       13.7.1922     Euraj


    Laurila Lutta Eurajoki

                        Simon Mattss
  1 999                 autio
         1639-43        Jöran Michelss
         1644-46        Henric Simonss
                          Caisa
         1652           Jöran
  1 999                 autio
249 815  1688-90        Matts Ericss
249 816                   Caisa Jacobsd                                 1634                                                     3.5.1706      Eurajoki
249 327  1691-1713  po  Sigfrid Mattss Laurila                          1660                         26.10.1690   Eurajoki       h 2.6.1728    Eurajoki
249 328                   Anna Henricsd                                 1670                         26.10.1690   Eurajoki       9.3.1730      Euraj?
249 163             vä  Anders Josefss                                  k 1.11.1705   Hinnerjoki     9.10.1748    Eurajoki       31.1.1791     Eurajoki
249 164                   Walborg Sigfridsd Laurila                     k 16.4.1699   Eurajoki       12.10.1729   Eurajoki       3.5.1748      Euraj?
                          Sofia Mårtensd                                0.4.1721                     9.10.1748    Eurajoki       14.2.1792     Eurajoki
249  81             vä  Henric Michelss Vahala                          27.12.1728    Lapp           2.11.1757    Eurajoki       23.2.1798     Eurajoki
249  82                   Lisa Andersd Laurila                          20.9.1735     Eurajoki       2.11.1757    Eurajoki       1.10.1818     Eurajoki
                    po  Anders Henricss Laurila                         16.11.1758    Eurajoki       10.6.1790    Eurajoki       16.7.1838     Eurajoki
                          Susanna Henricsd Ala-Viinikka                 26.4.1767     Nakkila        10.6.1790    Eurajoki       26.5.1813     Eurajoki
                    po  Isac Anderss Laurila                            29.7.1792     Eurajoki                                   21.11.1861    Eurajoki
         1862-67        Gustaf Erland Mattss Katila                     23.3.1828     Kiukainen      11.4.1850    Eura           26.5.1867     Eurajoki
                          Johanna Lovisa Johansd Kauppi                 30.5.1829     Eura           11.4.1850    Eura           15.7.1886     Eurajoki
         1868-70    la  Isac Johan Mattss Katila                        26.10.1822    Kiukainen      1.6.1865     Kiukainen      Eura          1871
                          Lena Christina Michelsd Laurila               4.9.1818      Kiukainen      4.7.1844     Kiukainen      9.6.1846      Kiukainen
                          Agata Wilhelmina Johansd Kauppi               16.6.1826     Eura           1.7.1847     Eura           25.12.1863    Eura
                          Adolfina Johansd Markku                       13.10.1843    Kiukainen      1.6.1865     Kiukainen      22.7.1867     Eura
         1870-          Isac Mattss Yli-Kleemola                        10.10.1819    Harj           20.6.1848    Kiukainen      5.4.1878      Eurajoki
                          Ulrica Sofia Gustafsd Metsä-Tokila            12.4.1827     Eurajoki       20.6.1848    Kiukainen
                    vä  Gustaf Erland Gustafss Katila                   10.7.1853     Kiukainen      10.6.1886    Euraj
                          Maria Sofia Isacsd Laurila                    6.4.1860      Kiukainen      10.6.1886    Euraj


    Falttu Mullila Eurajoki  (Virpi Nissilän ja Kari Savolan tietoja)

         -1638          Valentin Mårtenss Lavila                                                                                 h 8.3.1654    Euraj?
                          Dorotea Thomasd Kauppi                                                                                 h 1647        Euraj?
         1642-50    la  Henric Grelss                                                                1645-46                     h 0.2.1680    Eurajoki
                          Margareta Thomasd Kauppi
                          Anna                                                                       1645-46
         1651-75    po  Mårten Henricss Falttu                                                       1652
                          Agneta                                                                     1652
         1676-1700  vä  Henric Clemetss Ettala                                        Lapp           1671         Euraj
                          Anna Mårtensd Falttu                                                       1671         Euraj
249 663  1701-04?   ^v  Henric Mårtenss Ettala?                                       Lapp           5.9.1709     Eurajoki       1710          Euraj
249 664                   Maria Mårtensd Falttu                                                      22.4.1683    Euraj ?        1707          Euraj
                          Maria Johansd                                                              5.9.1709     Eurajoki
         1709-      po  Mårten Henricss Falttu                          k 6.8.1684    Eurajoki       14.10.1706   Eurajoki       28.6.1755     Eurajoki
                          Margareta Johansd Piri                        k 6.4.1684    Eurajoki       14.10.1706   Eurajoki       28.2.1760     Eurajoki
                    po  Johan Mårtenss Falttu                           21.12.1707    Eurajoki       13.10.1728   Eurajoki       20.6.1752     Eurajoki
                          Maria Jacobsd Kauppi                          26.6.1707     Eurajoki       13.10.1728   Eurajoki       2.3.1784      Eurajoki
                          

    Mäki-Falttu Mullila Eurajoki  11/24

                    po  Matts Johanss Falttu                            21.8.1731     Euraj          29.9.1757    Kiukainen      30.7.1799     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Jaakkola                          22.8.1730     Kiukainen      29.9.1757    Kiukainen      28.6.1802     Eurajoki
                    vä  Anders Anderss                                  30.10.1755    Eurajoki       30.11.1784   Eurajoki       28.11.1824    Eurajoki
                          Maria Mattsd Mäki-Falttu                      24.12.1758    Eurajoki       30.11.1784   Eurajoki       9.12.1834     Eurajoki
                        Vuojoen


    Mäki-Falttu Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Anders Anderss                                  30.10.1755    Eurajoki       30.11.1784   Eurajoki       28.11.1824    Eurajoki
                          Maria Mattsd Mäki-Falttu                      24.12.1758    Eurajoki       30.11.1784   Eurajoki       9.12.1834     Eurajoki
         -1827      po  Gustaf Anderss Mäki-Falttu                      12.10.1791    Eurajoki       12.2.1822    Eurajoki       Ulvila        1829
                          Juliana Ericsd                                22.4.1792     Eura           12.2.1822    Eurajoki
         1828-30        Michel Jacobss Lukkarila                        18.7.1792     Luvia          5.12.1850    Eurajoki       Kylä-Faltulle
                          Lena Adamsd                                   16.9.1795     Eurajoki       22.11.1821   Luvia          22.6.1849     Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  18.9.1795     Kiukainen      5.12.1850    Eurajoki       26.12.1871    Eurajoki
         1830-37        Johan Kårck                                     13.3.1797     Euraj          2.9.1821     Luvia          27.8.1837     Eurajoki
                          Caisa Thomasd                                 7.10.1791     Luvia          2.9.1821     Luvia          7.6.1838      Eurajoki
                        Isac Johanss                                    30.7.1807     Euraj          16.11.1834   Eurajoki       11.7.1855     Eurajoki
                          Lena Justina Johansd Blomster                 7.11.1807     Eurajoki       16.11.1834   Eurajoki       3.5.1896      Eurajoki
         1851-          Hezeciel Simonss Grönholm                       14.4.1808     Eura           9.2.1832     Kokemäki       7.9.1888      Eurajoki
                          Anna Mattsd Sippola                           13.10.1804    Kokemäki       9.2.1832     Kokemäki       18.5.1889     Eurajoki
         -1867      po  Frans Fredric Hezecielss Mäki-Falttu            7.9.1840      Kiukainen      25.3.1865    Eurajoki       Kiukainen     1867
                          Lovisa Carlsd Kylä-Tokila                     9.1.1843      Eurajoki       25.3.1865    Eurajoki
         1869-          Michel Gustafss Iso-Kauppi                      3.10.1831     Eura                                       23.5.1878     Eurajoki
         1873-74        Isac Gustafss                                   4.9.1828      Kiukainen      23.10.1853   Kiukainen      28.12.1874    Eurajoki
                          Serafia Johansd Jusu                          2.5.1825      Kiukainen      23.10.1853   Kiukainen      28.6.1875     Eurajoki
         1879-          Otto Isacss Nordlund                            10.3.1843     Eurajoki


    Kylä-Falttu Mullila Eurajoki  11/24

                    po  Johan Johanss Falttu                            0.12.1734     Euraj          29.9.1757    Eurajoki       23.11.1796    Eurajoki
                          Walborg Henricsd                              0.4.1728                     29.9.1757    Eurajoki       20.2.1811     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Kylä-Falttu                       10.6.1758     Eurajoki       4.11.1790    Eurajoki       19.5.1810     Eurajoki
         10-              Caisa Johansd Tapani                          11.12.1762    Eurajoki       4.11.1790    Eurajoki       Luvia         1831
                        Vuojoen


    Kylä-Falttu Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Johanss Kylä-Falttu                       10.6.1758     Eurajoki       4.11.1790    Eurajoki       19.5.1810     Eurajoki
         10-              Caisa Johansd Tapani                          11.12.1762    Eurajoki       4.11.1790    Eurajoki       Luvia         1831
                    po  Johan Johanss Kylä-Falttu                       12.3.1796     Eurajoki       30.10.1821   Eurajoki       Luvia/Pori mlk/Ahlainen
                          Fredrica Marcusd Mäki-Piri                    18.8.1799     Eurajoki       30.10.1821   Eurajoki       29.9.1839     Pori mlk
         1831-          Michel Jacobss Lukkarila                        18.7.1792     Luvia          5.12.1850    Eurajoki       28.2.1867     Eurajoki
                          Lena Adamsd                                   16.9.1795     Eurajoki       22.11.1821   Luvia          22.6.1849     Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  18.9.1795     Kiukainen      5.12.1850    Eurajoki       26.12.1871    Eurajoki
                    po  Gustaf Michelss Kylä-Falttu                     6.6.1822      Luvia          30.10.1855   Eurajoki       12.5.1867     Eurajoki
                          Fredrica Lena Fredricsd Mäki-Piri             24.2.1826     Eurajoki       30.10.1855   Eurajoki
         1868-          Isac Johanss Yli-Taano                          16.8.1833     Eurajoki       26.10.1865   Eurajoki
                          Wilhelmina Adolfsd Metsä-Tokila               8.1.1842      Eurajoki       26.10.1865   Eurajoki


    Jussila Mullila Eurajoki

993  75                 Clemet Abrahamss
993  73  1634-64        Grels Clemetss
993  74                   Magdalena                                                                                              h 1665        Eurajoki
         1666-75    po  Anders Grelss Jussila                                                        1639
                          Dorotea                                                                    1639
         1676-1701  vä  Paul Escilss                                                                 < 1707
                          Lisa Andersd Jussila                                                       1669         Euraj
                          Anna Paulsd                                                                < 1707
         1702-13    vä  Jacob Mårtenss                                                Lapp           19.12.1697   Eurajoki
                          Walborg Paulsd Jussila                                                     19.12.1697   Eurajoki
993 359  1722-25        Anders Escilss                                  1665                         29.9.1698    Eura           20.9.1725     Eurajoki
993 360                   Maria Paulsd                                  1680                         29.9.1698    Eura           12.5.1756     Eurajoki
993 327  1725-      vä  Henric Thomass                                  1694                         1721         Euraj          24.9.1758     Eurajoki
993 328                   Walborg Andersd Jussila                       1697                         1721         Euraj          14.3.1745     Eurajoki
993 301             po  Johan Henricss Jussila                          20.11.1727    Eurajoki       25.5.1746    Eurajoki       28.11.1808    Eurajoki
993 302                   Walborg Simonsd Pirilä                        25.12.1725    Eurajoki       25.5.1746    Eurajoki       6.2.1809      Eurajoki


    Jussila Mullila Eurajoki  23/48

                    po  Henric Johanss Jussila                          27.12.1748    Eurajoki       22.10.1775   Eurajoki       25.4.1835     Eurajoki
                          Lena Johansd Yli-Taano                        27.12.1752    Eurajoki       22.10.1775   Eurajoki       30.6.1832     Eurajoki
                        Vuojoen


    Jussila Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Henric Johanss Jussila                          27.12.1748    Eurajoki       22.10.1775   Eurajoki       25.4.1835     Eurajoki
                          Lena Johansd Yli-Taano                        27.12.1752    Eurajoki       22.10.1775   Eurajoki       30.6.1832     Eurajoki
         -1831      po  Johan Henricss Jussila                          2.8.1779      Eurajoki       19.6.1806    Eurajoki       Rauma mlk     1831
                          Caisa Johansd Kahari                          16.11.1778    Eurajoki       19.6.1806    Eurajoki
         1831-          Johan Henric Johanss Blom                       4.8.1807      Luvia          4.5.1828     Luvia          26.5.1886     Eurajoki
                          Justina Henricsd                              10.5.1807     Kokemäki       4.5.1828     Luvia          11.3.1893     Eurajoki
         1865-          Gustaf Gustafss                                 18.7.1829     Eurajoki       23.11.1856   Eurajoki
                          Fredrica Johansd                              23.11.1831    Eurajoki       23.11.1856   Eurajoki
                    po  Frans August Gustafss Jussila                   29.1.1860     Eurajoki       5.6.1888     Euraj
                          Maria Alexandra Ottosd Granberg               27.3.1860     Eurajoki       5.6.1888     Euraj


    Jussila Mullila Eurajoki  23/48

                    po  Johan Johanss Jussila                           27.6.1759     Euraj          20.10.1807   Nakkila        6.12.1821     Eurajoki
                          Lisa Gustafsd Eskola                          5.3.1762      Eurajoki       14.10.1784   Eurajoki       6.7.1806      Eurajoki
                          Anna Mattsd Aarikka                           12.10.1781    Nakkila        21.12.1824   Eurajoki
                    II  Johan Gabrielss Frivillig                       20.2.1797     Eurajoki       21.12.1824   Eurajoki       Kompille
                        Vuojoen


    Jussila Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Johanss Jussila                           27.6.1759     Eurajoki       20.10.1807   Nakkila        6.12.1821     Eurajoki
                          Lisa Gustafsd Eskola                          5.3.1762      Euraj          14.10.1784   Eurajoki       6.7.1806      Eurajoki
                          Anna Mattsd Aarikka                           12.10.1781    Nakkila        21.12.1824   Eurajoki
                    II  Johan Gabrielss Frivillig                       20.2.1797     Eurajoki       21.12.1824   Eurajoki       Kompille
                    po  Johan Johanss Jussila                           26.7.1785     Eurajoki       20.10.1814   Eurajoki       Eura          1835
                          Anna Caisa Isacsd Mikola                      20.10.1792    Eurajoki       20.10.1814   Eurajoki
         1835-          Wilhelm Johanss Ståhl                           9.5.1792      Ulvila         11.11.1830   Eurajoki       23.3.1858     Eurajoki
                          Maria Andersd                                                              7.1.1812     Pori mlk
                          Caisa Johansd Jussila                         30.9.1791     Eurajoki       11.11.1830   Eurajoki       23.1.1864     Eurajoki
         1847-56        August Gustafss                                 14.7.1798     Lapp           24.12.1825   Lappi          22.2.1856     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Mattila                        31.10.1798    Lapp           24.12.1825   Lappi          11.3.1863     Eurajoki
                    vä  Erland Isacss Uusi-Marttila                     2.11.1829     Eurajoki       20.11.1856   Eurajoki
                          Lena Mariana Augustsd Jussila                 12.12.1830    Eurajoki       20.11.1856   Eurajoki


    Piri l. Hannula Mullila Eurajoki

249 755  1615-46        Birger Escilss Eskola                                                                                    17.3.1651     Eurajoki
249 756                   Margareta Bengtsd?
249 659  1647-69    po  David Birgerss Piri                                                                                      1668-70       Euraj
249 660                   Margareta Bengtsd
249 337  1670-97    po  Johan Davidss Piri                              1650          Euraj          24.6.1683    Eurajoki       1697          Euraj
                          Margareta Simonsd                                                          1672                        1682          Euraj
249 338                   Walborg Mårtensd                              1650          Ulvi           18.11.1698   Euraj          15.1.1731     Eurajoki
         1700-13    II  Matts Johanss                                   1660                         1734                        5.1.1753      Euraj
                          Maria Henricsd                                1690                         1734                        15.11.1759    Eurajoki
249 169  171x-      po  Birger Johanss Piri                             k 12.3.1688   Eurajoki       11.10.1708   Eurajoki       3.3.1755      Eurajoki
249 170                   Caisa Mattsd Pietala                          k 9.11.1682   Eurajoki       11.10.1708   Eurajoki       22.3.1753     Eurajoki


    Kylä-Piri Mullila Eurajoki  23/48

993 351             po  Simon Birgerss Piri                             1722          Euraj          14.6.1752    Eurajoki       16.10.1796    Eurajoki
993 352                   Maria Mattsd Tapani                           20.5.1731     Eurajoki       14.6.1752    Eurajoki       14.11.1792    Eurajoki
                    po  Gustaf Simonss Kylä-Piri                        2.11.1756     Eurajoki       16.12.1783   Eurajoki       2.5.1834      Eurajoki
                          Caisa Thomasd Juhola                          5.12.1758     Eurajoki       16.12.1783   Eurajoki       12.6.1831     Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Nordlund                        7.4.1804      Eurajoki       30.10.1828   Eurajoki       25.6.1835     Eurajoki
                          Carolina Juliana Isacsd Mikola                23.6.1799     Eurajoki       23.8.1838    Eurajoki       11.10.1855    Luvia
                    II  Carl Gustaf Larss Kumlander                     9.4.1800      Luvia          5.12.1865    Luvia          13.8.1877     Luvia
                          Wilhelmina Isacsd                             21.3.1840     Nakkila        23.3.1879    Luvia
                    II  Johan Fredric Johanss Mäki-Nissi                5.2.1833      Kiukainen      23.3.1879    Luvia
         1854-      po  Isac Wilhelm Gustafss Kumlander                 28.2.1832     Luvia          11.7.1854    Luvia          Luvia         1867
                          Maria Wilhelmina Johansd Vähä-Löytty          18.6.1833     Luvia          11.7.1854    Luvia
         1870-74        Victor Mattss Mikola                            28.3.1848     Eurajoki       31.5.1870    Nakkila        Eskolaan
                          Johanna Emerentia Johansd Kyllijoki           7.3.1848      Ulvila         31.5.1870    Nakkila
         1874-          Kylä-Pietilän
         1878-91    po  Otto Amandus Ottoss Brander                     11.6.1853     Eurajoki       24.5.1881    Eurajoki       30.3.1891     Eurajoki
         91-              Amanda Maria Carlsd Mäki-Piri -> Paloheimo    7.12.1861     Eurajoki       24.5.1881    Eurajoki       10.10.1941    Euraj
         1909-      po  Frans Isak Otonp Paloheimo                      17.12.1882    Eurajoki       30.6.1926    Tamp
                          Salme Saima Juhont Mäntyvaara                 23.12.1889    Luvi           26.8.1913    Luvi           3.8.1924      Euraj
                          Laina Johanna Kaarlont Hauvonen               3.11.1889     Euraj          30.6.1926    Tamp


    Kylä-Piri Mullila Eurajoki  lb.

         1841-42        Johan Johanss                                   24.8.1797     Lapp           31.10.1824   Lappi          Turku         1843
                          Lovisa Isacsd                                 15.9.1803     Lapp           31.10.1824   Lappi
         1842-47        August Gustafss                                 14.7.1798     Lapp           24.12.1825   Lappi          Jussilaan
                          Lovisa Johansd Mattila                        31.10.1798    Lapp           24.12.1825   Lappi          11.3.1863     Eurajoki
         1849-54        Isac Gabriel Gabrielss                          18.10.1815    Eurajoki       5.6.1843     Eurajoki       Astalaan
                          Maria Wilhelmina Sundgren                     1823          Por mlk        4.7.1872     Eurajoki
         1867-70        Johan August Josefss Sundelin                   22.2.1839     Pori mlk       28.9.1865    Luvia          Luvia         1871
                          Matilda Sofia Emanuelsd Stenros               8.5.1845      Luvia          28.9.1865    Luvia


    Mäki-Piri Mullila Eurajoki  23/48

257 269             po  Johan Birgerss Piri                             20.10.1709    Eurajoki       28.12.1729   Eurajoki       24.1.1780     Eurajoki
257 270                   Lisa Jacobsd Kauppi                           12.11.1711    Eurajoki       28.12.1729   Eurajoki       18.11.1793    Eurajoki
                    po  Matts Johanss Mäki-Piri                         15.9.1730     Eurajoki       9.11.1779    Eurajoki       10.3.1786     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Tapani                           1734          Euraj          29.9.1758    Eurajoki       18.4.1779     Eurajoki
                          Lisa Andersd Vesa                             6.10.1753     Eurajoki       9.11.1779    Eurajoki       2.3.1823      Eurajoki
                    vä  Marcus Johanss Ketola                           11.1.1754     Säkylä         2.6.1782     Säkylä         5.6.1827      Eurajoki
                          Justina Mattsd Mäki-Piri                      4.3.1761      Eurajoki       2.6.1782     Säkylä         9.12.1825     Eurajoki
                    po  Gustaf Marcuss Mäki-Piri                        13.5.1783     Eurajoki       25.10.1813   Kokemäki       11.9.1835     Eurajoki
                          Christina Jacobsd Teikari                     26.12.1793    Kokemäki       29.4.1838    Eurajoki       3.6.1839      Eurajoki
                    II  Matts Lundgren                                  28.1.1803     Euraj          9.1.1840     Eurajoki       Pori          1842
                          Gustafa Johansd (Sipilä)                      26.10.1821    Eurajoki       9.1.1840     Eurajoki
                    ve  Fredric Marcuss Mäki-Piri                       27.5.1802     Eurajoki       1.10.1825    Eurajoki       2.11.1881     Eurajoki
                          Lena Johansd Yli-Taano                        10.12.1804    Eurajoki       1.10.1825    Eurajoki       4.9.1867      Eurajoki
                    po  Carl Fredric Fredricss Mäki-Piri                4.7.1827      Eurajoki       8.4.1858     Eurajoki       10.10.1895    Eurajoki
                          Maria Ulrica Mattsd Kreula                    21.6.1827     Eurajoki       8.4.1858     Eurajoki       2.11.1888     Eurajoki
         1887-1917  po  Frans Fredric Carlss Mäki-Piri                  29.5.1859     Eurajoki       9.10.1884    Eurajoki       1941          Euraj
                          Carolina Mattsd Juhola                        28.2.1861     Eurajoki       9.10.1884    Eurajoki       1939          Euraj
         1917-47    vä  Isak Vilhelm Löytty
                          Maria Aleksandra Fransint Mäki-Piri           24.3.1891     Euraj


    Taano Mullila Eurajoki

249 825                 Paul Anderss
                          N. N.                                                                                                  h 1.5.1650    Eurajoki
                          N. N.                                                                                                  h 1654        Euraj?
249 657  1634-60    po  Johan Paulss                                                                                             1697          Euraj
249 658                   Brita                                                                                                  h 1664        Eurajoki
249 655  1661-97    po  Matts Johanss Taano                                                          1659                        1697          Euraj
249 656                   Walborg Henricsd                                                           1659                        < 1722        Euraj
993 429  1698-1710  vä  Thomas Thomass Isotalo                          1655          Kiuk           8.6.1684     Eurajoki       22.11.1710    Eurajoki
993 430                   Brita Mattsd Taano                            1660          Euraj          8.6.1684     Eurajoki       24.3.1750     Eurajoki
993 387  1711-      po  Thomas Thomass Taano                            14.11.1690    Eurajoki       17.12.1711   Eurajoki       20.11.1762    Eurajoki
993 388                   Brita Escilsd Kauppi                          5.10.1690     Eurajoki       17.12.1711   Eurajoki       25.5.1762     Eurajoki


    Ala-Taano Mullila Eurajoki

                    vä  Matts Johanss Laurila                           19.1.1756     Eurajoki       10.7.1781    Eurajoki       9.12.1835     Eurajoki
                          Lisa Johansd Taano                            10.11.1760    Eurajoki       10.7.1781    Eurajoki       1.4.1829      Eurajoki
                        Vuojoen


    Ala-Taano Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Matts Johanss Laurila                           19.1.1756     Eurajoki       10.7.1781    Eurajoki       9.12.1835     Eurajoki
                          Lisa Johansd Taano                            10.11.1760    Eurajoki       10.7.1781    Eurajoki       1.4.1829      Eurajoki
                    vä  Jacob Anderss Dahl                              16.7.1792     Köyliö         3.11.1839    Eurajoki       8.3.1862      Eurajoki
                          Justina Mattsd Ala-Taano                      8.3.1790      Eurajoki       25.5.1815    Eurajoki       11.2.1838     Eurajoki
                          Christina Mattsd Friberg                      10.4.1800     Eurajoki       3.11.1839    Eurajoki       26.2.1861     Eurajoki
         1829-          Isac Johanss Tennberg                           12.1.1807     Eurajoki       28.8.1828    Eurajoki       Pori          1835
                          Christina Charlotta Mårtensd Höckert          8.3.1801      Eurajoki       28.8.1828    Eurajoki       20.2.1832     Eurajoki
         1833-          Johan Anderss Mylly-Junni                       21.12.1791    Eurajoki       27.1.1818    Eurajoki       25.11.1864    Eurajoki
                          Caisa Andersd Kylä-Vesa                       16.4.1794     Eurajoki       27.1.1818    Eurajoki       28.1.1858     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Renvall                           26.2.1818     Eurajoki       18.4.1843    Eurajoki       12.7.1876     Eurajoki
                          Lovisa Henricsd                               17.9.1812     Eurajoki       18.4.1843    Eurajoki       31.1.1885     Eurajoki
                    po  Fredric Johanss Ala-Taano                       28.1.1851     Eurajoki       14.12.1876   Eurajoki       Eura          1884
                          Vendla Lovisa Gustafsd                        3.2.1854      Eura           14.12.1876   Eurajoki
         1882-          Frans Victor Ottoss Pihlman                     9.7.1843      Eurajoki       26.8.1866    Eurajoki
                          Lovisa Gustafsd Mäki-Laurila                  20.8.1839     Eurajoki       26.8.1866    Eurajoki


    Yli-Taano Mullila Eurajoki

                    po  Johan Thomass Taano                             0.2.1721      Euraj          30.6.1776    Eurajoki       21.3.1802     Eurajoki
                          Brita Mattsd Tommila                          7.8.1722      Luvia          9.12.1746    Luvia          13.12.1775    Eurajoki
993 318                   Maria Mattsd Laurila                          0.8.1721      Euraj          30.6.1776    Eurajoki       14.1.1802     Eurajoki
                    po  Thomas Johanss Yli-Taano                        20.12.1750    Eurajoki       8.10.1776    Eurajoki       5.1.1801      Eurajoki
                          Lisa Johansd Laurila                          21.10.1752    Eurajoki       8.10.1776    Eurajoki       6.6.1829      Eurajoki
                    po  Johan Thomass Yli-Taano                         24.11.1777    Eurajoki       4.10.1798    Eurajoki       7.7.1854      Eurajoki
                          Anna Jacobsd Maijala                          14.1.1780     Eurajoki       4.10.1798    Eurajoki       29.2.1848     Eurajoki
                        Vuojoen


    Yli-Taano Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Johan Thomass Yli-Taano                         24.11.1777    Eurajoki       4.10.1798    Eurajoki       7.7.1854      Eurajoki
                          Anna Jacobsd Maijala                          14.1.1780     Eurajoki       4.10.1798    Eurajoki       29.2.1848     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Yli-Taano                         8.10.1802     Eurajoki       18.6.1835    Eurajoki       16.4.1856     Eurajoki
                          Lovisa Gustafsd Gren                          1.1.1807      Eurajoki       25.11.1830   Eurajoki       10.10.1834    Eurajoki
                          Maria Ulrica Johansd Vanha-Mustapää           3.2.1814      Eurajoki       18.6.1835    Eurajoki       2.11.1880     Eurajoki
                    po  Gustaf Johanss Yli-Taano                        5.9.1836      Eurajoki       26.11.1885   Eurajok
                          Johanna Adolfsd Metsä-Tokila                  6.10.1847     Eurajoki       15.11.1870   Eurajoki       14.8.1879     Eurajoki
                          Johanna Johansd Kohna                         4.10.1844     Eurajoki       26.11.1885   Euraj          12.11.1891    Eurajoki


    Tokila Mullila Eurajoki  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Henric Olofss
                    p   Abraham Henricss
275 273  1614-46        Jöran Grelss                                                                                             h 18.4.1679   Euraj?
275 274                   Gertrud
299 589  1647-82    po  Henric Jöranss Tokila
299 590                   Margareta
299 587  1683-97    po  Jöran Henricss Tokila                           1649-50       Euraj          6.1.1681     Eurajoki       1697          Euraj
299 588  98-04            Walborg Thomasd                               1655                         6.1.1681     Eurajoki       1.6.1725      Eurajoki
         1709-11    po  Marcus Jöranss Tokila                           k 1.3.1686    Eurajoki       21.4.1709    Eurajoki       7.4.1711      Eurajoki
                          Brita Simonsd Simula?                                                      21.4.1709    Eurajoki       1713          Euraj
299 585  1712-      la  Jacob Johanss Tyni                              1687          Eur            10.10.1736   Eurajoki       7.8.1759      Eurajoki
299 586                   Brita Jöransd Tokila                                        Euraj          5.11.1711    Eurajoki       1734          Euraj
                          Caisa Andersd                                 1698                         10.10.1736   Eurajoki       9.11.1784     Eurajoki
299 279             po  Michel Jacobss Tokila                           1712          Euraj          1734                        10.11.1778    Eurajoki
299 280                   Walborg Michelsd                              1707                         1734                        15.3.1765     Eurajoki
                    vä  Carl Johanss Junni                              14.4.1731     Eurajoki       23.2.1779    Rauma mlk      7.9.1800      Eurajoki
                          Brita Michelsd Tokila                         4.10.1734     Eurajoki       25.10.1752   Eurajoki       28.5.1777     Eurajoki
                          Walborg Mattsd                                18.5.1739                    23.2.1779    Rauma mlk      Kokemäki      1814


    Kylä-Tokila Mullila Eurajoki  11/24

                    po  Carl Carlss Tokila                              11.7.1762     Eurajoki       21.6.1791    Eurajoki       19.2.1813     Eurajoki
                          Maria Johansd Kauppi                          1.1.1770      Eurajoki       21.6.1791    Eurajoki       26.5.1837     Eurajoki
                        Vuojoen



    Kylä-Tokila Mullila Eurajoki  lb.

                    sa  Carl Carlss Tokila                              11.7.1762     Eurajoki       21.6.1791    Eurajoki       19.2.1813     Eurajoki
                          Maria Johansd Kauppi                          1.1.1770      Eurajoki       21.6.1791    Eurajoki       26.5.1837     Eurajoki
         -1861      po  Carl Carlss Kylä-Tokila                         8.12.1802     Eurajoki       27.10.1824   Eurajoki       23.2.1862     Eurajoki
                          Lovisa Jacobsd Vainio-Junnila                 3.5.1804      Eurajoki       27.10.1824   Eurajoki       31.3.1859     Eurajoki
         1861-      po  Isac Carlss Kylä-Tokila                         17.7.1827     Eurajoki       21.6.1855    Eurajoki       10.12.1875    Eurajoki
                          Renata Sofia Hezecielsd Mäki-Falttu           10.4.1834     Eura           27.6.1878    Eurajoki       25.10.1894    Eurajoki
                    II  Wilhelm Henricss Sundgren                       2.1.1837      Eurajoki       27.6.1878    Eurajoki


    Metsä-Tokila Mullila Eurajoki  11/24

                    vä  Michel Johanss Sukkala                          27.8.1749     Lapp           15.9.1774    Eurajoki       25.8.1821     Eurajoki
                          Caisa Carlsd Tokila                           30.9.1754     Eurajoki       15.9.1774    Eurajoki       26.4.1813     Eurajoki
                    po  Thomas Michelss Metsä-Tokila                    15.10.1779    Eurajoki       10.12.1801   Eurajoki       Pori          1814
                          Lena Ericsd Vilkkilä                          19.12.1777    Eurajoki       10.12.1801   Eurajoki
                        Vuojoen


    Metsä-Tokila Mullila Eurajoki  lb.

         -1814      sa  Thomas Michelss Metsä-Tokila                    15.10.1779    Eurajoki       10.12.1801   Eurajoki       Pori          1814
                          Lena Ericsd Vilkkilä                          19.12.1777    Eurajoki       10.12.1801   Eurajoki
         1815-37        Gustaf Johanss                                  12.6.1783     Eurajoki       18.4.1822    Eurajoki       Kiukainen     1837
                          Anna Henricsd Kohna                           30.1.1788     Eurajoki       26.4.1814    Eurajoki       4.5.1821      Eurajoki
                          Ulrica Andersd                                13.6.1794     Pyhäranta      18.4.1822    Eurajoki
         1837-          Johan Ericss (Maijala)                          15.10.1787    Luvia          12.12.1816   Luvia          23.4.1844     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Härmälä                        1.10.1796     Eurajoki       12.12.1816   Luvia          3.2.1873      Eurajoki
         1845-49        Isac Gabriel Gabrielss                          18.10.1815    Eurajoki       5.6.1843     Eurajoki       Kylä-Pirille
                          Maria Wilhelmina Sundgren                     1823          Por mlk        4.7.1872     Eurajoki
         1850-          Adolf Wilhelm Gustafss Uusi-Marttila            24.2.1804     Eurajoki       10.12.1833   Eurajoki       9.12.1869     Eurajoki
                          Justina Michelsd                              12.4.1805     Eurajoki       13.12.1827   Eurajoki       17.5.1830     Eurajoki
                          Maria Christina Johansd Jussila               22.11.1814    Eurajoki       10.12.1833   Eurajoki       27.11.1862    Eurajoki
         1868-75        Frans Emanuel Johanss Tapala                    29.8.1840     Eurajoki       23.6.1867    Eurajoki       3.5.1892      Eurajoki
                          Amanda Lenasd                                 23.2.1845     Eurajoki       23.6.1867    Eurajoki       rippikirja    1886: 118
         1875-          Johan Johanss Kinno                             10.10.1842    Eurajoki       27.9.1868    Eurajoki       26.5.1892     Eurajoki
                          Albertina Emanuelsd Stenros                   21.2.1844     Luvia          14.5.1865    Eurajoki       22.8.1867     Eurajoki
                          Amalia Albertina Mattsd Ek                    22.6.1844     Eurajoki       27.9.1868    Eurajoki
         1879-84    ^^v Isac Johanss                                    23.8.1835     Eurajoki       1.12.1889    Euraj          rippikirja    1886: 158
                          Justina Adolfsd Metsä-Tokila                  29.7.1838     Eurajoki       20.4.1865    Eurajoki       29.9.1888     Eurajoki
                          Hilma Fredrica Johansd                        29.1.1851     Eurajoki       1.12.1889    Euraj
         1885-          Johan Fredric Jacobss                           14.11.1826    Kokemäki       15.4.1862    Harj
                          Henrica Sofia Persd                           4.3.1838      Harj           15.4.1862    Harj
         1895-          Gustaf Johanss Renvall                          13.3.1846     Eurajoki       17.5.1874    Eurajoki
                          Alexandra Gustafsd Heurlin                    4.9.1849      Pori mlk       17.5.1874    Eurajoki


    Metsä-Tokila Mullila Eurajoki

         -1926      po  Kustaa Oskar Kustaanp Metsä-Tokila              24.3.1875     Eurajoki                                   1926          Euraj
         26-              Alina Lundén


    Pappila Eurajoki

         1550-57        Sigfrid Bertilss Borgensis eli Nijlenninge                                                               1557          Euraj
         1557-78        Bertil Sigfridss                                                                                         1578          Euraj
         1580-87        Matts Ericss                                                  Euraj                                      1687          Euraj
         1588-1602      Anders Henricss Rautherus                                     Raum                                       1602          Euraj
                          N. N.
247 575                   Margareta
247 578  1602-35    II  Michel Henricss                                                                                          1635          Euraj
         1635-59        Johan Mattss Wojolanus                                        Raum                                       1659          Euraj
                          Margareta Sigfridsd
         1659-61        Jöran Johanss Hornick                                                                                    h 10.3.1661   Turk
                          Elisabet Carpersd Eichman
                    II  Nils Marcuss Escholenius                                                                                 1688          Luvi
         1662-75        Mårten Magnuss                                                               < 1630                      1675          Euraj
                          Lucretia Mattsd Astala                                      Euraj          < 1630                      < 1675        Euraj
         1675-92        Johan Grelss Teet                               1636          Joki           < 1665                      25.3.1692     Euraj
                          Brita Johansd Collinus                                                     < 1665                      25.2.1705     Luvia
         1692-1704      Anders Anderss Pacchalenius                     164x          Kiik           < 1683                      4.3.1704      Euraj
                          Catarina Larsd Bock                                                        < 1683                      25.4.1758     Helsinki
         1705-15        Jacob Mattss Garvolinus                         4.3.1671      Piik           < 1707                      23.9.1734     Ulvi
                          Anna Margareta Schrader                                                                                1693
                          Beata Liljewalck                                                           < 1707 
         1722-40        Samuel Samuelss Hornaeus                        167x          Turk           < 1723                      1740          Euraj
                          Christina Johansd Tolpo                       1664                         1693                        h 3.4.1698    Korppoo
                          Catarina Johansd Stålbom                                                   27.10.1698   Turk           1715          Ruotsi
                          Maria Murman                                                               < 1723                      > 1739
511 106  1742-48        Matts Mattss Tackou                             k 21.11.1690  Huittinen                                  17.4.1748     Eurajoki
511 107                   Catarina Jacobsd Morin                        25.8.1690                                                13.1.1773     Eurajoki
         1749-72        Michel Thomass Forselius                        k 26.4.1705   Pöytyä         6.2.1746     Eurajoki       1.9.1772      Eurajoki
                          Catarina Johansd Wanaeus                                                   28.8.1739    Orivesi        1742/43
                          Anna Maria Mattsd Tackou                      18.7.1724     Punkalaidun    6.2.1746     Eurajoki       7.4.1800      Eurajoki
         1775-1811      Johan Carlss Pihlman                            k 31.8.1733   Uusikaupunki   0.9.1778     Eura           27.1.1811     Eurajoki
                          Agata Christina Parmensd Timm                 26.3.1746     Eura           0.9.1778     Eura           27.12.1796    Eurajoki
621 473  1812-20        Henric Henricss Törnroth                        23.11.1754    Turku          23.10.1817   Eurajoki       12.5.1820     Eurajoki
621 474                   Albertina Josiasd Bolmros                     25.4.1764     Åbo            10.9.1789    Åbo            8.1.1791      Köyliö
621 475                   Sofia Albertina Larsd Demoen                  30.4.1772     Eura           20.9.1792    Eurajoki       9.11.1812     Eurajoki
621 476                   Maria Christina Jacobsd Granander             11.3.1773     Alastaro       23.10.1817   Eurajoki       3.12.1849     Eurajoki
         1823-27        Abraham Arvidss Paulin                          4.3.1777      Halikko        6.2.1806     Sulva          5.8.1827      Eurajoki
                          Maria Lovisa Carlsd Hällström                 3.11.1783     Ilmajoki       6.2.1806     Sulva          1854
         1830-34        Henric Henricss Solin                           25.2.1780     Kalanti        24.12.1808   Kalan          21.12.1834    Eurajoki
                          Margareta Christina Adolfsd Hedeen            1783          Nurmij         24.12.1808   Kalan          1847
         1838-52        Henric Gustafss Tallqvist                       24.4.1804     Punkalaidun    26.12.1834   Mäntsälä       8.8.1854      Kangasala
                          Antoinette Lovisa Gustafa Stjernvall          11.2.1818     Mäntsälä       26.12.1834   Mäntsälä       1898
         1853-64        Gustaf Mattss Nestén                            12.12.1791    Laitila        12.6.1828    Eura           1.11.1864     Eurajoki
                          Johanna Lovisa Johansd Homén                  1.8.1793      Eura           5.1.1826     Eura           10.11.1826    Eurajoki
                          Wilhelmina Constantina Nilsd Gyldén           3.1.1810      Eura           12.6.1828    Eura           17.3.1834     Eurajoki
                          Christina Lovisa Danielsd Solin               8.1.1806      Pyhämaa        26.7.1862    Eurajoki       9.1.1877      Eurajoki
         1865-82        Gustaf Henricss Molin                           16.8.1811     Kangasala      1.7.1841     Kankaanpää     4.12.1882     Eurajoki
                          Vendla Amalia Isacsd Hällsten                 9.12.1821     Parkano        1.7.1841     Kankaanpää     14.10.1883    Turk
         1884-92        Carl Fredric Henricss Rothström                 21.10.1817    Salo           1846                        8.6.1892      Eurajoki
                          Augusta Sofia Eliasd Rancken                  20.10.1820    Perniö         1846                        1902
         1895-1907      Christian Christianss Sjöblom                   13.10.1847    Rauma          1874                        23.8.1917     Loim
                          Maria Johanna Bäck                                                         1874                        1916
812  87  1908-19        Wilhelm Henricss Waurio e Fransén               17.11.1853    Hämeenkyrö     1883                        1.11.1919     Hels
812  88                   Aina Matilda Johansd Alander                  19.3.1860     Hämeenkyrö     1883
         1920-32        Frans Arthur Franss Fröberg                     9.12.1865     Laitila                                    7.6.1932      Euraj


    Pihlaus Pihlaus Eurajoki  1/2 [torppa 1674-90]

993 399  1674-97        Johan Ericss                                                                                             1697          Euraj
993 400  98-00            Lisa
         1701-02    po  Johan Johanss Pihlaus                                                        2.2.1702     Eurajoki
                          Walborg                                                     Luvi           2.2.1702     Eurajoki
         1703       ve  Michel Johanss Pihlaus                          k 14.4.1682   Eurajoki
993 367  1704-13    la  Matts Mattss                                    1671                         24.6.1695    Eurajoki       15.1.1752     Eurajoki
993 368                   Margareta Johansd Pihlaus                     1674          Euraj          24.6.1695    Eurajoki       31.4.1752     Eurajoki
993 337             po  Henric Mattss Pihlaus                           2.12.1707     Eurajoki       2.1.1731     Eurajoki       17.3.1790     Eurajoki
993 338                   Maria Johansd Poutala                         30.7.1708     Eurajoki       2.1.1731     Eurajoki       26.8.1791     Eurajoki
993 319             po  Johan Henricss Pihlaus                          24.9.1731     Eurajoki       24.6.1759    Eurajoki       28.11.1809    Eurajoki
993 320                   Caisa Johansd Raunela                         3.11.1733     Euraj          24.6.1759    Eurajoki       29.9.1809     Eurajoki
993 293             po  Johan Johanss Pihlaus                           25.9.1773     Eurajoki       20.10.1796   Eurajoki       25.6.1841     Eurajoki
993 294                   Justina Johansd Rekola                        3.2.1777      Eurajoki       20.10.1796   Eurajoki       11.12.1836    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Pihlaus                           29.1.1798     Eurajoki       10.11.1818   Eurajoki       26.3.1867     Eurajoki
                          Lena Mattsd Uusi-Tyrjy                        10.5.1794     Eurajoki       10.11.1818   Eurajoki       16.10.1867    Eurajoki
         1845-51        Michel Michelss Tyni                            14.1.1821     Kiukainen      17.6.1841    Kiukainen      Lappi         1851
                          Fredrica Johansd Heinilä                      19.8.1820     Kiukainen      17.6.1841    Kiukainen
         185x-          ruustinna Amnell [Rauma]                        22.12.1796    Rauma
         1857-58        Johan Isacss Munkkila                           8.11.1828     Eurajoki       17.7.1856    Eurajoki       rippikirja    1886: 28
                          Justina Johansd Heikku                        13.10.1829    Eurajoki       17.7.1856    Eurajoki
         1858-61    ^^v Gustaf Gustafss Juhola                          8.8.1817      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       Lappi         1861
                          Justina Johansd Pihlaus                       3.3.1799      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       25.11.1870    Lapp
         1861-72        Johan Zacarias Zacariass                        17.10.1821    Eurajoki       17.12.1844   Eurajoki       18.6.1873     Eurajoki
                          Anna Ericsd                                   6.9.1817      Merikarvia     17.12.1844   Eurajoki       10.12.1893    Eurajoki
                    po  Johan Fredric Johanss Pihlaus                   14.1.1846     Eurajoki       16.9.1869    Eurajoki       12.5.1908     Eurajoki
                          Fredrica Fredricsd Wahlros                    17.12.1839    Eurajoki       2.4.1867     Eurajoki       25.10.1867    Eurajoki
                          Mariana Carlsd Forsberg                       4.10.1837     Eurajoki       16.9.1869    Eurajoki


    Pihlaus Pihlaus Eurajoki  lb.

         1852-54        Esaias Mattss Nordlund                          17.9.1804     Rauma mlk      9.5.1865     Eurajoki       Vähälankiin
                          Lena Gustafsd Tenlén                          17.10.1806    Eurajoki       18.6.1826    Eurajoki       19.12.1861    Eurajoki
                          Anna Carolina Mattsd                          5.6.1820      Luvia          9.5.1865     Eurajoki       
         1854-56        Johan Gerhard Gustafss                          7.1.1828      Eura           10.10.1852   Eurajoki       Anuntilaan
                          Justina Esaiasd (Juhola)                      16.11.1828    Eurajoki       10.10.1852   Eurajoki
         1856-57        Johan Fredric Fredricss                         15.9.1830     Kiukainen      7.11.1852    Kiukainen      Rauma         1874
                          Fredrica Sofia Johansd                        15.9.1827     Eurajoki       7.11.1852    Kiukainen      8.3.1868      Eurajoki


    Hieta l. Hieto l. Käki Rikantila Eurajoki  1/3

                        Olof Henricss
  1 999  1634-          autio
         1671-75        Olof Perss [Kurkolasta]
                          Caisa
 1 999                  autio
         1689-1713      Eric Clemetss                                   1670                         3.6.1691     Eurajoki       10.6.1740     Euraj?
                          Margareta Bengtsd                             1671                         3.6.1691     Eurajoki       9.7.1741      Eurajoki
                    po  Matts Ericss Hieta                              15.2.1707     Eurajoki       26.12.1770   Eurajoki       10.4.1798     Eurajoki
                          Lisa Mårtensd Falttu                          28.10.1709    Eurajoki       8.10.1732    Eurajoki       23.1.1749     Eurajoki
                          Maria Jacobsd                                 0.3.1714                     2.7.1749     Eurajoki       6.2.1766      Eurajoki
                          Anna Henricsd                                 1724                         26.12.1770   Eurajoki       22.12.1791    Eurajoki
                    vä  Matts Petterss Pietilä                          5.2.1738      Honkilahti     7.2.1799     Rauma mlk      10.12.1812    Eurajoki
                          Walborg Mattsd Hieta                          20.2.1742     Eurajoki       20.6.1762    Eurajoki       27.11.1795    Eurajoki
                          Anna Henricsd                                 5.9.1762      Raum mlk       7.2.1799     Rauma mlk      1813          Rauma mlk
                    po  Johan Mattss Hieta                              28.4.1768     Eurajoki       24.6.1790    Eurajoki       21.6.1797     Eurajoki
                          Maria Johansd Pirilä                          8.11.1760     Eurajoki       13.11.1798   Eurajoki       23.2.1823     Eurajoki
                    II  Jacob Mattss Karra                              22.6.1753     Eurajoki       13.11.1798   Eurajoki       31.8.1832     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Hieta                             11.7.1791     Eurajoki       23.11.1813   Eurajoki       15.2.1825     Eurajoki
                          Lena Gabrielsd Uusi-Hautamaa                  29.3.1784     Eurajoki       19.6.1827    Eurajoki       3.8.1858      Eurajoki
                    II  Johan Johanss Hannula                           4.6.1804      Eurajoki       19.6.1827    Eurajoki       21.5.1867     Eurajoki
                    vä  Elias Johanss Tasku                             1.8.1808      Eura           21.11.1833   Eurajoki       23.2.1864     Eurajoki
                          Magdalena Johansd Hieta                       28.12.1813    Eurajoki       21.11.1833   Eurajoki       14.7.1865     Eurajoki
         1838-      ^v  Jacob Anderss Vähä-Heinikkala                   26.7.1811     Laitila        8.10.1857    Eurajoki       rippikirja    1886: 481
                          Fredrica Johansd Hieta                        2.4.1819      Eurajoki       14.6.1838    Eurajoki       23.5.1855     Eurajoki
                          Justina Johansd Junnila                       12.6.1821     Eurajoki       8.10.1857    Eurajoki       23.6.1890     Eurajoki
                    po  Johan Isac Jacobss Hieta                        22.8.1841     Eurajoki       6.7.1871     Eurajoki       Rauma         1878
                          Carolina Fredrica Emanuelsd Jasu              23.2.1850     Eurajoki       6.7.1871     Eurajoki
         1879-85        Carl Johan Johanss Hjort                        14.12.1828    Perni          2.11.1856    Tyrväntö       2.7.1885      Eurajoki
                          Johanna Andersd Grönlund                      1.1.1836      Sääksmäki      2.11.1856    Tyrväntö       3.9.1901      Tamp
         1892-93        Johan Isacss Berg                               25.3.1842     Pori           6.9.1866     Ulvila         Ulvila        1893
                          Maria Sofia Christinasd                       21.3.1845     Ulvila         6.9.1866     Ulvila
         1893-          Matts Victor Mattss Ollila                      13.7.1848     Eura           19.9.1875    Lappi
                          Lovisa Stefansd                               27.6.1854     Lappi          19.9.1875    Lappi


    Kinno l. Klemola Rikantila Eurajoki

         1634-43        Clemet Larss
                          Margareta
 1 999                  autio
         1663-64    vä  Escil Thomass
                          Margareta Clemetsd Kinno                                                   1665         Euraj
         1665-81    II  Jacob Henricss                                                               1665         Euraj
 1 999                  autio
         1685           Michel Jacobss
                          Walborg
 1 999                  autio
         1689-1713      Jöran Jacobss
                          Agneta Thomasd
                    po  Eric Jöranss Kinno                              k 17.5.1691   Eurajoki
                          Brita Henricsd
         1730-      ve  Henric Jöranss Kinno                            k 10.1.1701   Eurajoki       19.4.1770    Rauma mlk      20.4.1775     Eurajoki
                          Agneta Johansd                                1700                                                     16.1.1769     Eurajoki
                          Caisa Ericsd                                  28.9.1732                    19.4.1770    Rauma mlk                    1776
                    po  Eric Henricss Kinno                             17.2.1732     Eurajoki       21.9.1755    Eurajoki       16.11.1803    Eurajoki
                          Margareta Mattsd Ruuska                       13.5.1732     Eurajoki       21.9.1755    Eurajoki       28.6.1813     Eurajoki
                    vä  Carl Carlss                                     26.12.1739                   24.10.1773   Eurajoki       11.5.1808     Eurajoki
                          Maria Ericsd Kinno                            17.9.1756     Eurajoki       24.10.1773   Eurajoki       22.12.1825    Eurajoki
                    po  Carl Carlss Kinno                               4.12.1779     Eurajoki       30.11.1826   Eurajoki       2.7.1828      Eurajoki
                          Lena Mattsd Vanha-Tyrjy                       27.10.1782    Eurajoki       3.11.1808    Eurajoki       14.9.1825     Eurajoki
                          Fredrica Johansd Karra                        29.5.1806     Eurajoki       30.8.1829    Eurajoki       27.1.1857     Eurajoki
                    II  Johan Gustafss                                  10.12.1802    Eurajoki       15.7.1858    Eurajoki       7.2.1880      Eurajoki
                          Justina Johansd Ala-Heinilä                   23.1.1817     Rauma mlk      15.7.1858    Eurajoki       9.3.1868      Eurajoki
                    po  Johan Fredric Carlss Kinno                      9.6.1816      Eurajoki       26.5.1840    Eurajoki
                          Justina Johansd Nurkki                        28.8.1813     Eurajoki       26.5.1840    Eurajoki       2.5.1887      Eurajoki
                    po  Johan Fredric Johanss Kinno                     1.11.1844     Eurajoki       3.7.1879     Eurajoki
                          Fredrica Thomasd Mikola                       14.3.1842     Eurajoki       3.7.1879     Eurajoki


    Nurkki Rikantila Eurajoki  1/2 (Iiro Karin tietoja)

                        Matts Thomass
  1 999  1634-          autio
         1637-37        Henric Henricss
                          Walborg
         1642-45        Eric Sigfridss
                          Caisa
  1 999                 autio
         1687-90        Johan Amnelin                                                                                            Heikulle
                          Brita
         1691-1713      Matts Ericss                                                  Euraj          1713
                          Lisa Cnudsd                                   1656          Eur            29.9.1684    Eura           10.6.1712     Eurajoki
                          Margareta Marcusd                                                          1713
         1722-26        Henric Thomass
                          Maria
         1727-32        Johan Johanss
                          Walborg Mattsd
         1732-          Matts Thomass Taano                             k 27.1.1695   Eurajoki       26.10.1729   Eurajoki       4.5.1736      Eurajoki
                          Maria Henricsd                                1700                         15.2.1737    Eurajoki       1.1.1799      Eurajoki
                    II  Eric Michelss                                   1708                         15.2.1737    Eurajoki       6.5.1763      Eurajoki
                    vä  Johan Åkess Tumulin                             k 23.11.1732  Rauma mlk      28.10.1753   Eurajoki       3.1.1819      Eurajoki
                          Anna Mattsd Nurkki                            5.10.1730     Eurajoki       28.10.1753   Eurajoki       12.12.1825    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Nurkki                            14.5.1762     Eurajoki       19.12.1824   Eura           5.12.1837     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Tapala                           12.2.1765     Eurajoki       20.10.1785   Eurajoki       19.3.1815     Eurajoki
                          Lena Mattsd                                   23.5.1770     Eurajoki       20.6.1816    Eurajoki       27.2.1824     Eurajoki
                          Anna Lovisa Mattsd Mattila                    13.2.1788     Eura           19.12.1824   Eura           21.11.1839    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Nurkki                            19.12.1786    Eurajoki       2.12.1841    Eurajoki       4.10.1860     Eurajoki
                          Justina Jacobsd Maijala                       4.5.1789      Eurajoki       21.5.1807    Eurajoki       19.12.1840    Eurajoki
                          Justina Gustafsd                              5.9.1807      Eurajoki       2.12.1841    Eurajoki       16.2.1857     Eurajoki
         -1853      po  Johan Johanss Nurkki                            30.6.1808     Eurajoki       2.3.1848     Eurajoki       7.1.1872      Eurajoki
                          Hedvig Maria Johansd Pihlaus                  27.2.1807     Eurajoki       3.11.1829    Eurajoki       10.8.1847     Eurajoki
                          Lena Mattsd Ståhlberg                         26.5.1820     Eurajoki       2.3.1848     Eurajoki       9.11.1885     Eurajoki
         1853-56        Johan Isacss Stenfors                           4.3.1827      Eurajoki       4.7.1850     Eurajoki       Lappi         1856
                          Fredrica Gustafsd Vanha-Jaakkola              12.12.1829    Eurajoki       13.12.1862   Lappi
                    II  Johan Johanss Roos                              9.9.1814      Kalan          14.12.1862   Lappi          rippik. Lappi 1877: 86
         1857-      ^ve Esaias Johanss Nurkki                           7.2.1827      Eurajoki       29.1.1852    Eurajoki       1915          Euraj
                          Justina Gustafsd (Laurila)                    20.11.1828    Eurajoki       29.1.1852    Eurajoki       1907          Euraj
         1883-93        Gustaf Justinass Enlund -> Nurkkinen            3.12.1853     Eurajoki       30.11.1883   Rauma          Vanha-Hautamaahan
                          Amalia Charlotta Henricsd Holmberg            24.6.1838     Rauma mlk      30.11.1883   Rauma
571 389  1893-1901      Isac Isacss Nurkki e Kleemola                   7.3.1835      Kiukainen      20.2.1868    Kokemäki       20.12.1923    Harj
571 390                   Maria Lovisa Andersd Krapu                    3.5.1846      Kokemäki       20.2.1868    Kokemäki       27.9.1914     Harj

         1915-41        Kustaa Robert Tarkki                                                                                     1941          Euraj
         1941-47        perikunta


    Riikilä Rikantila Eurajoki  2/3

                        Michel Simonss
         1634-38        Thomas Simonss
                          Brita
219 725  1639-45        Simon Perss
219 726                   Brita
         1646       po  Sigfrid Simonss Riikilä
         1647-74    ve  Simon Simonss Riikilä                                                        < 1656                      1674          Euraj
         75-80            Elin                                                                       < 1656
         1681-1700  po  Eric Simonss Riikilä                                                         6.6.1681     Eurajoki       1700          Euraj
         01               Margareta Ericsd                                                           6.6.1681     Eurajoki
         1702-13    ppu Simon Larss                                     1677                         24.6.1702    Eurajoki       3.3.1748      Eurajoki
                          Lisa Andersd                                  17.6.1686                    24.6.1702    Eurajoki       8.11.1758     Eurajoki
                    po  Simon Simonss Riikilä                           0.10.1716     Euraj          1743                        23.12.1756    Eurajoki
                          Anna Johansd                                  0.12.1716                    28.12.1757   Eurajoki       8.4.1790      Eurajoki
                    II  Johan Mattss Lauri                              10.4.1731     Eurajoki       27.12.1793   Eurajoki       29.10.1812    Eurajoki
                          Lisa Johansd Lassila                          3.11.1758     Kodisjoki      28.4.1791    Kodisjoki      24.2.1792     Eurajoki
                          Walborg Andersd Orre                          23.12.1757    Lapp           27.12.1793   Eurajoki       5.7.1817      Eurajoki
                    vä  Anders Johanss Maantila                         12.10.1745    Kiukainen      24.9.1789    Luvia          27.4.1809     Eurajoki
                          Brita Simonsd Riikilä                         25.8.1746     Eurajoki       4.1.1767     Eurajoki       28.9.1788     Eurajoki
                          Maria Jacobsd Lukkarila                       28.3.1760     Luvia          24.9.1789    Luvia          4.5.1809      Eurajoki
                    po  Samuel Anderss Riikilä                          25.10.1770    Eurajoki       17.6.1817    Raum mlk       17.8.1847     Eurajoki
                          Anna Sofia Johansd                            31.5.1781     Luvia          15.3.1810    Eurajoki       30.4.1815     Eurajoki
                          Maria Henricsd                                26.4.1766     Raum mlk       17.6.1817    Raum mlk       29.12.1839    Eurajoki
         183x-43        Eric Ericss Ulvi                                5.4.1802      Kalanti        19.2.1829    Lokalahti      26.9.1843     Eurajoki
                          Lisa Andersd                                  3.4.1787      Lokalahti      19.2.1829    Lokalahti      24.12.1864    Eurajoki
                        Laurilan [Lutta]
         1847-      vä  Isac Johanss Laukola                            19.1.1798     Lapp           8.11.1830    Eurajoki       21.11.1863    Eurajoki
                          Ulrica Andersd Laurila                        20.3.1801     Eurajoki       8.11.1830    Eurajoki       25.6.1867     Eurajoki
         -1883      po  Isac Isacss Riikilä                             23.10.1831    Lappi          2.12.1869    Eurajoki       3.5.1883      Eurajoki
         83-87            Amanda Johansd Kinno                          1.11.1846     Eurajoki       2.12.1869    Eurajoki       10.6.1887     Eurajoki
         1891-      po  Isac Victor Isacss Riikilä                      1.9.1870      Eurajoki       21.9.1893    Euraj
                          Maria Alexandra Johansd Pihlaus               21.9.1873     Eurajoki       21.9.1893    Euraj


    Ruuska Rikantila Eurajoki  1/2

                        Escil Mattss
 1 999                  autio
         1637-47        Marcus Paulss
                          Caisa Escilsd
         1649-50    po  Matts Marcuss Ruuska
         1663-88    ve  Michel Marcuss Ruuska
                          Caisa
         1689-1700  po  Anders Michelss Ruuska                                                       1689
         01-04            Maria                                                                      1689
         1706-13        Jöran Jöranss                                                                27.9.1691    Euraj?         4.5.1742      Eurajoki
                          Maria Henricsd                                                             27.9.1691    Euraj?         1742          Euraj
                    po  Matts Jöranss Ruuska                            24.8.1696     Euraj          31.3.1730    Eurajoki       16.2.1758     Eurajoki
                          Margareta Ericsd Hieta                        0.7.1707      Euraj          31.3.1730    Eurajoki       26.4.1763     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Ruuska                             1735          Euraj          1750                        20.5.1798     Eurajoki
                          Brita Mattsd                                  16.7.1725                    1750                        11.11.1804    Eurajoki


    Ruuska Rikantila Eurajoki  1/4

                    po  Johan Mattss Ruuska                             13.3.1761     Eurajoki       14.10.1787   Kodisjoki      Kodisjoki     1820
                          Lisa Bertilsd Toronen?                        13.11.1759    Kodisjoki      14.10.1787   Kodisjoki
         1819-22        Isac Johanss Filppula                           17.3.1787     Kiukainen      2.7.1811     Kiukainen      Pori mlk      1822
                          Regina Andersd Keskipere                      28.4.1788     Kiukainen      2.7.1811     Kiukainen
         1822-34    vä  Matts Johanss                                   9.10.1789     Euraj          30.5.1822    Eurajoki       Vilkkilään takaisin
                          Justina Fredrica Michelsd Vilkkilä            12.12.1801    Eurajoki       30.5.1822    Eurajoki
         1834       la  Isac Michelss Vilkkilä                          28.11.1807    Eurajoki       26.12.1826   Eurajoki       Harjavalta    1835
                          Lovisa Johansd Filppula                       29.12.1804    Kiukainen      26.12.1826   Eurajoki
                        Laurilan [Lutta]
                        Johan Isacss Laukola                            10.11.1832    Lappi          16.7.1863    Eurajoki
                          Carolina Isacsd Köykkä                        27.11.1838    Eurajoki       16.7.1863    Eurajoki       11.12.1889    Eurajoki
         1899-1938  vä  Matts Jacobss Hieta                             10.5.1863     Eurajoki       17.12.1889   Euraj
                          Ida Carolina Johansd Ruuska                   2.4.1870      Eurajoki       17.12.1889   Euraj


    Ruuska Rikantila Eurajoki  lb.

         1843-45        Samuel Samuelss (Hulola)                        14.4.1812     Eurajoki       5.11.1843    Eurajoki       Pyhämaa       1846
                          Amalia Magdalena Henricsd Vanha-Asmi          24.4.1815     Rauma mlk      5.11.1843    Eurajoki


    Ruuska Rikantila Eurajoki  1/4

                    vä  Simon Ericss Nurkki                             2.10.1749     Eurajoki       17.10.1775   Eurajoki       11.11.1821    Eurajoki
                          Lisa Mattsd Ruuska                            18.9.1753     Eurajoki       17.10.1775   Eurajoki       14.9.1809     Eurajoki
                    po  Matts Simonss Ruuska                            2.8.1783      Eurajoki       9.12.1829    Lappi          14.2.1831     Eurajoki
                          Maria Johansd                                 12.6.1781                    1804                        26.5.1809     Eurajoki
                          Anna Carlsd Kinno                             17.11.1776    Eurajoki       28.11.1809   Eurajoki       23.2.1829     Eurajoki
                          Agata Christiansd Katila                      25.12.1802    Lapp           20.8.1843    Eurajoki       13.2.1868     Eurajoki
                    II  Johan Johanss Nissilä                           5.6.1801      Pori mlk       20.8.1843    Eurajoki       Nikmoon
                    po  Matts Mattss Ruuska                             22.4.1812     Eurajoki       30.10.1834   Eurajoki       25.3.1869     Eurajoki
                          Justina Johansd Maijala                       18.2.1816     Eurajoki       30.10.1834   Eurajoki       30.11.1893    Eurajoki
                    po  Isac Mattss Ruuska                              24.7.1840     Eurajoki       6.8.1874     Eurajoki       29.4.1888     Eurajoki
                          Alexandra Johansd Kinno                       11.1.1851     Eurajoki       17.1.1890    Euraj
                    II  Frans Victor Jacobss Lehtonen                   13.6.1861     Eurajoki       17.1.1890    Euraj


    Hautamaa Saari Eurajoki

                        Stefan Marcuss
  1 999  1634-1713      autio
         1725-33        Simon Perss Köykkä                              k 8.10.1699   Eurajoki       1752                        25.11.1762    Eurajoki
                          Anna Andersd
                          Anna Maria Henricsd Sorander                  1723                         6.12.1764    Eurajoki       29.8.1806     Eurajoki
                    II  Henric Michelss                                 30.1.1720                    6.12.1764    Eurajoki       24.3.1784     Eurajoki
         1735-42        Mårten Ericss                                                                                            Kivijärvelle
                          Anna Persd
         1741-      sa  Simon Perss Köykkä                              k 8.10.1699   Eurajoki       1752                        25.11.1762    Eurajoki
                          Anna Andersd
                          Anna Maria Henricsd Sorander                  1723                         6.12.1764    Eurajoki       29.8.1806     Eurajoki
                    II  Henric Michelss                                 30.1.1720                    6.12.1764    Eurajoki       24.3.1784     Eurajoki
                    po  Jacob Simonss Hautamaa                          18.7.1723     Eurajoki       2.10.1749    Eurajoki       30.6.1764     Eurajoki
                          Anna Thomasd Arvela                           12.11.1726    Eurajoki       10.9.1765    Eurajoki       2.11.1792     Eurajoki
                    II  Henric Johanss Kämäri                           6.2.1743      Pyhämaa        19.12.1793   Eurajoki       25.2.1809     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Köyry                            15.4.1760     Eurajoki       19.12.1793   Eurajoki       13.2.1818     Eurajoki


    Uusi-Hautamaa Saari Eurajoki  5/12

                    po  Gabriel Jacobss Hautamaa                        30.6.1750     Eurajoki       20.10.1777   Eurajoki       12.12.1808    Eurajoki
                          Lisa Thomasd Yrjölä                           13.8.1754     Euraj          20.10.1777   Eurajoki       11.5.1833     Eurajoki
                    po  Isac Gabrielss Uusi-Hautamaa                    25.3.1782     Eurajoki       27.11.1834   Eurajoki       29.7.1845     Eurajoki
                          Justina Henricsd Mäki-Jaakkola                18.11.1782    Eurajoki       1.11.1803    Eurajoki       4.4.1834      Eurajoki
                          Lena Mattsd Heinilä                           28.11.1804    Eurajoki       27.11.1834   Eurajoki       5.4.1877      Eurajoki
                    po  Isac Isacss Uusi-Hautamaa                       2.3.1805      Eurajoki       7.11.1830    Eurajoki       21.6.1868     Eurajoki
                          Justina Johansd Ala-Ungi                      15.6.1806     Eurajoki       7.11.1830    Eurajoki       12.7.1885     Eurajoki
                    po  Johan Fredrics Isacss Uusi-Hautamaa             18.7.1835     Eurajoki       1.9.1892     Euraj
                          Hilma Fredrica Johansd                        16.1.1875     Lappi          1.9.1892     Euraj


    Vanha-Hautamaa Saari Eurajoki  5/12

                    po  Johan Jacobss Hautamaa                          28.7.1758     Eurajoki       26.9.1793    Eurajoki       10.4.1809     Eurajoki
                          Maria Filipsd Wassberg                        4.11.1775     Eurajoki       26.9.1793    Eurajoki       9.5.1809      Eurajoki
                    po  Isac Johanss Vanha-Hautamaa                     30.7.1798     Eurajoki       29.6.1820    Eurajoki       26.1.1861     Eurajoki
                          Lena Andersd Laurila                          9.5.1796      Eurajoki       29.6.1820    Eurajoki       11.1.1874     Eurajoki
                    po  Emanuel Isacss Vanha-Hautamaa                   18.6.1840     Eurajoki       3.7.1862     Eurajoki       27.3.1894     Eurajoki
                          Amalia Christina Johansd Vanha-Rauvola        28.7.1841     Eurajoki       3.7.1862     Eurajoki
         1895-          Gustaf Justinaa Enlund -> Nurkkinen             3.12.1853     Eurajoki       30.11.1883   Rauma
                          Amalia Charlotta Henricsd Holmberg            24.6.1838     Rauma mlk      30.11.1883   Rauma

         1926-45        Anselm Suominen
                          Aleksandra Heikkilä


    Vanha-Hautamaa Saari Eurajoki  lb.

         1809-19        Matts Mattss                                    14.7.1776     Eura           28.1.1834    Eurajoki       25.12.1852    Eurajoki
                          Lena Henricsd Mäki                            18.4.1781     Hinnerjoki     24.5.1803    Hinnerjoki     22.9.1828     Eurajoki
                          Eva Johansd                                   13.11.1799    Tyrv           28.1.1834    Eurajoki       19.3.1837     Eurajoki


    Hautamaa Saari Eurajoki

         1736-39        Anders Johanss                                                                                           Murtamoon
                          Brita Ericsd
                        katoaa


    Junnila Saari Eurajoki  1/2

         1634-45        Matts Sigfridss
                          Caisa
         1646-56    po  Matts Mattss Junnila
         57-59            Margareta
         1660-90    po  Henric Mattss Junnila
                          Walborg
         1691-96    po  Henric Henricss Junnila                         1668          Euraj          1688-89
                          Maria                                                                      1688-89
         1697-1704      Simon Michelss
                          Margareta Henricsd
         1709-      po  Henric Simonss Junnila
         1722-          Michel Thomass                                  0.9.1690                     1713                        9.9.1774      Eurajoki
                          Maria Jacobsd                                 0.3.1687                     1713                        11.6.1768     Eurajoki
                    po  Anders Michelss Junnila                         28.11.1713                   1741                        12.6.1788     Eurajoki
                          Maria Mårtensd                                0.2.1715                     1741                        8.10.1786     Eurajoki


    Junnila Saari Eurajoki  1/4

                    po  Michel Anderss Junnila                          16.9.1745     Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       16.5.1800     Eurajoki
                          Brita Henricsd Maijala                        12.3.1744     Eurajoki       7.10.1770    Eurajoki       3.5.1834      Eurajoki
                    po  Johan Michelss Junnila                          25.12.1771    Eurajoki       7.6.1792     Eura           10.2.1800     Eurajoki
                          Lena Henricsd Krootila                        6.5.1771      Eura           30.4.1801    Eurajoki       22.3.1844     Eurajoki
                    II  Gustaf Johanss                                  31.3.1770     Eurajoki       30.4.1801    Eurajoki       2.10.1847     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Junnila                           6.7.1793      Eurajoki       11.4.1820    Eurajoki       14.12.1870    Eurajoki
                          Justina Ericsd Heikku                         16.3.1794     Eurajoki       11.4.1820    Eurajoki       4.4.1859      Eurajoki
                    po  Johan Gustaf Johanss Junnila                    27.7.1827     Eurajoki       13.4.1856    Eurajoki
                          Carolina Isacsd Tahkoniemi                    14.1.1829     Eurajoki       13.4.1856    Eurajoki       3.6.1875      Eurajoki
                    vä  Petter Johanss Saarlund                         21.2.1851     Eurajoki       26.10.1875   Eurajoki       Laitila       1892
                          Amanda Carolina Johansd Junnila               13.12.1856    Eurajoki       26.10.1875   Eurajoki
         1891-          Samuel Victor Johanss Sjöroos                   31.1.1852     Eurajoki       17.10.1878   Eurajoki
                          Ida Sofia Gustafsd                            2.5.1859      Eurajoki       17.10.1878   Eurajoki


    Junnila Saari Eurajoki  1/4

                    vä  Johan Henricss Maijala                          11.3.1738     Eurajoki       3.10.1762    Eurajoki       24.9.1773     Eurajoki
                          Anna Andersd Junnila                          11.12.1741    Eurajoki       17.5.1789    Eurajoki       25.9.1804     Eurajoki
                    II  Thomas Thomass Isolanki                         4.8.1735      Eurajoki       23.10.1774   Eurajoki       28.2.1788     Eurajoki
                    III Michel Johanss                                  3.8.1750      Lapp           19.10.1806   Eurajoki       29.11.1827    Eurajoki
                          Maria Henricsd Köykkä                         19.3.1770     Eurajoki       19.10.1806   Eurajoki       23.11.1837    Eurajoki
                    po  Johan Johanss Junnila                           25.9.1768     Eurajoki       1791         Lapp           3.11.1817     Eurajoki
                          Juliana Jacobsd Yli-Pietilä                   21.1.1772     Lapp           1791         Lapp           25.11.1839    Eurajoki
                    po  Isac Johanss Junnila                            2.11.1794     Eurajoki       21.11.1820   Eurajoki       3.9.1851      Eurajoki
                          Lena Justina Johansd Kierikkala               11.3.1798     Eurajoki       21.11.1820   Eurajoki       14.11.1836    Eurajoki
                    vä  Johan Fredric Ericss Uotila                     7.6.1811      Kiukainen      3.12.1846    Eurajoki       12.8.1865     Eurajoki
                          Christina Isacsd Junnila                      8.5.1828      Eurajoki       27.6.1869    Eurajoki
                    II  Gustaf Josefss Artig                            16.3.1830     Harj           27.6.1869    Eurajoki       Malolle
                    vä  Michel Michelss Turro                           21.9.1833     Kokemäki       4.6.1863     Eurajoki
                          Justina Fredrica Johansd Junnila              18.11.1847    Eurajoki       4.6.1863     Eurajoki


    Kurkola Saari Eurajoki

                        Henric Larss
                          Margareta
         1634-38        Escil Henricss
         1643           Henric
         1645-47        Thomas Bengtss
                          Caisa Henricsd Kurkola
 1 999                  autio
         1653-70        Olof Perss                                                                                               Hiedalle
                          Caisa
         1671-72        Bertil Bertilss
                          Walborg
 1 999                  autio
         1701-          katoaa


    Laurila l. Mäkelä Saari Eurajoki  1/3 (Iiro Karin ja Mikko Kylä-Vehkan tietoja)

                        Sigfrid Sigfridss
  1 999  1634-          autio
         1701-13        Thomas Olofss [Laurila]                         1641?                        25.6.1699    Eurajoki       9.2.1737      Eurajoki
                          Margareta Mattsd                                                           25.6.1699    Eurajoki       1740          Euraj
         1722-          Jöran Olofss                                    1675                         28.12.1711   Eurajoki       9.9.1742      Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  1686                         28.12.1711   Eurajoki       18.7.1751     Eurajoki
                    vä  Matts Simonss Mikkilä                           0.9.1713      Lapp           1736         Euraj          25.12.1785    Eurajoki
                          Maria Jöransd Laurila                         1716          Euraj          1736         Euraj          8.12.1771     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Laurila                            20.2.1737     Eurajoki       16.10.1757   Eurajoki       6.1.1798      Eurajoki
                          Anna Thomasd Karra                            28.11.1735    Eurajoki       16.10.1757   Eurajoki       16.1.1791     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Laurila                            16.2.1759     Eurajoki       21.1.1788    Eurajoki       5.6.1816      Eurajoki
                          Lena Christina Mattsd Tastén                  29.8.1764     Eura           21.1.1788    Eurajoki       17.10.1818    Eurajoki
                    vä  Gabriel Mattss Kylä-Hunsala                     25.8.1779     Lapp           26.5.1818    Eurajoki       6.10.1826     Eurajoki
                          Magdalena Mattsd Laurila                      26.4.1789     Eurajoki       22.6.1809    Eurajoki       6.7.1817      Eurajoki
                          Maria Christina Mattsd Hulola                 19.7.1788     Eurajoki       26.5.1818    Eurajoki       4.1.1834      Eurajoki
                    po  Johan Gabrielss Laurila                         25.12.1811    Eurajoki       6.4.1869     Rauma          1.3.1885      Eurajoki
                          Maria Margareta Carlsd Lasola                 2.3.1808      Rauma mlk      22.10.1833   Rauma mlk      7.1.1867      Eurajoki
                          Lovisa Isacsd Karenius                        1.11.1832     Lappi          6.4.1869     Rauma
                    po  Johan Johanss Mäkelä                            26.6.1835     Eurajoki       8.7.1866     Eurajoki       rippikirja    1886: 506
                          Mariana Gustafsd                              8.2.1840      Eurajoki       8.7.1866     Eurajoki
         1873-74    vä  Anton Ruben Victorss Ylander                    1.9.1845      Harj           24.6.1869    Eurajoki       Harjavalta    1876
                          Lovisa Johansd Mäkelä                         30.11.1847    Eurajoki       24.6.1869    Eurajoki
                        Hiedan
         1877-          Johan Johanss Korell                            28.10.1843    Eurajoki       3.11.1864    Eurajoki
                          Amanda Lovisa Isacsd                          20.4.1845     Eurajoki       3.11.1864    Eurajoki
                        Maijalan


    Maijala Saari Eurajoki  5/12

                        Sigfrid Simonss
  1 999  1634-          autio
         1689-96        Michel Simonss                                                               6.11.1687    Euraj?
                          Brita
         1697-1713      Johan Thomass Vilkkilä                          1667                         1.11.1725    Eurajoki       5.10.1727     Eurajoki
                          Beata Mattsd                                                               7.2.1692     Eurajoki       1724?         Euraj
                          Margareta Ericsd                                                           1.11.1725    Eurajoki
                    vä  Michel Johanss                                  0.9.1684                     1726         Euraj          19.1.1769     Eurajoki
                          Maria Johansd Maijala                         k 29.5.1692   Eurajoki       1726         Euraj          14.7.1773     Eurajoki
                    vä  Jöran Jöranss Ruuska                            0.1.1706      Euraj          1.10.1732    Eurajoki       17.4.1735     Eurajoki
                          Brita Michelsd Maijala                        1714                         1735         Euraj          25.5.1764     Eurajoki
                    II  Henric Michelss                                 1712                         1735         Euraj          8.7.1769      Eurajoki
                    po  Jacob Jöranss Maijala                           11.7.1734     Eurajoki       2.6.1762     Eurajoki       3.5.1814      Eurajoki
                          Anna Johansd Ström                            17.5.1744     Eurajoki       2.6.1762     Eurajoki       3.8.1828      Eurajoki
                    po  Johan Jacobss Maijala                           17.12.1763    Eurajoki       21.10.1784   Eurajoki       1.1.1827      Eurajoki
                          Justina Johansd Yli-Taano                     17.7.1764     Eurajoki       21.10.1784   Eurajoki       15.9.1854     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Maijala                           8.9.1788      Eurajoki       10.10.1809   Eurajoki       24.9.1838     Eurajoki
                          Maria Henricsd                                9.5.1786      Eurajoki       10.10.1809   Eurajoki       25.6.1846     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Maijala                           24.11.1810    Eurajoki       9.6.1836     Eurajoki       4.3.1893      Eurajoki
                          Magdalena Mattsd Ruuska                       12.9.1810     Eurajoki       9.6.1836     Eurajoki       17.5.1891     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Saarlund                          24.9.1841     Eurajoki       18.1.1866    Eurajoki       Eura          1892
                          Agata Sofia Carlsd Jaakkola                   18.4.1849     Eurajoki       18.1.1866    Eurajoki
         1892-          Anton Mattss Mikola                             22.11.1850    Eurajoki       23.3.1876    Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Isacsd Kylä-Junnila       2.8.1855      Eurajoki       23.3.1876    Eurajoki
 
                        Gustaf Johan Johanss Mäki-Kalli                 6.11.1875     Kiukainen      11.9.1903    Euraj
                          Olga Amanda Gustafsd Eskola                   3.6.1879      Eurajoki       11.9.1903    Euraj

         1922-28        Isak Nestor Gustafss Aro-Heinilä                28.11.1874    Rauma mlk                                  11.4.1956     Euraj
                          Amanda Wilhelmina Isacsd Kuusisto             8.9.1876      Kiukainen                                  6.10.1951     Euraj
         1928-      po  Nestor Unto Aro-Heinilä                         5.7.1908      Euraj                                      20.5.1979     Euraj
                          Alli Anna Salonen                             31.1.1912     Euraj                                      13.6.1996     Euraj


    Vilkkilä Saari Eurajoki

                        Escil Mattss
  1 999                 autio
         1635-42        Jöran Johanss                                                                                            sotaan
                          Margareta
  1 999                 autio
         1680-98        Thomas Olofss
                          Brita
         1700-13    po  Mårten Thomass Vilkkilä                         1674                         3.12.1690    Eurajoki       16.6.1738     Eurajoki
                          Caisa Mattsd                                                               3.12.1690    Eurajoki
                    vä  Per Olofss                                      1699                         1725         Euraj          28.11.1770    Eurajoki
                          Brita Mårtensd Vilkkilä                       k 28.8.1699   Eurajoki       1725         Euraj          12.1.1773     Eurajoki
                    po  Matts Perss Vilkkilä                            7.1.1727      Eurajoki       1763                        21.7.1763     Eurajoki
                          Maria Gabrielsd                               24.3.1722                    1747                        1.9.1762      Eurajoki
                          Lisa Michelsd                                 6.8.1731                     22.7.1764    Eurajoki       16.7.1786     Eurajoki
                    II  Anders Henricss Kinno                           13.11.1737    Eurajoki       1787         Lapp           5.4.1809      Eurajoki
                          Brita Gabrielsd                               11.12.1748    Lapp           1787         Lapp           9.2.1828      Eurajoki
                    vä  Eric Thomass Setälä                             2.1.1748      Eurajoki       23.12.1770   Eurajoki       26.2.1807     Eurajoki
                          Maria Mattsd Vilkkilä                         5.6.1748      Eurajoki       23.12.1770   Eurajoki       29.8.1807     Eurajoki
                    po  Michel Ericss Vilkkilä                          2.9.1772      Eurajoki       14.11.1799   Eurajoki       24.7.1825     Eurajoki
                          Justina Michelsd Metsä-Tokila                 3.3.1777      Eurajoki       27.12.1829   Eurajoki       8.4.1849      Eurajoki
                    II  Johan Mattss Kraft                              23.1.1796     Raum mlk       27.12.1829   Eurajoki       6.2.1867      Eurajoki
                    po  Isac Michelss Vilkkilä                          28.11.1807    Eurajoki       26.12.1826   Eurajoki       Ruuskalle
                          Lovisa Johansd Filppula                       29.12.1804    Kiukainen      26.12.1826   Eurajoki
                    vä  Matts Johanss                                   9.10.1789     Euraj          30.5.1822    Eurajoki       15.8.1841     Eurajoki
                          Justina Fredrica Michelsd Vilkkilä            12.12.1801    Eurajoki       30.5.1822    Eurajoki       25.10.1862    Eurajoki
                        Maijalan

                        [oli muutaman vuoden 1830-luvulla sekavasti kahdessa osassa!]


    Heikkilä Sydänmaa Eurajoki

                        Grels Stefanss
         1634-46        Bengt Grelss
                          Brita
         1647-59    po  Thomas Bengtss Heikkilä                                                      1639
                          Walborg                                                                    1639
  1 999                 autio
         1661-76    ve  Simon Bengtss                                                                                            h 6.8.1676    Eurajoki
         77               Walborg
         1678-1704  vä  Lars Simonss                                                                 23.10.1677   Eurajoki
                          Brita Simonsd Heikkilä                                                     23.10.1677   Eurajoki
         1709-10    po  Matts Larss Heikkilä                                                                                     1710          Euraj
                          Maria Sigfridsd
         1713-      la  Eric Paulss Rauvala                                                          16.10.1710   Eurajoki
                          Agneta Mattsd                                 0.12.1659     Koke           2.6.1698     Eurajoki       16.1.1710     Eurajoki
                          Anna Larsd Heikkilä                                                        16.10.1710   Eurajoki
299 533  1722-      po? Thomas Ericss                                   1694                                                     1764          Euraj
299 534                   Brita Bertilsd                                1700                                                     21.11.1770    Eurajoki
299 275             po  Matts Thomass Heikkilä                          1714          Euraj          5.10.1735    Eura           28.9.1792     Eurajoki
299 276                   Brita Mattsd Ella                             k 15.9.1707   Eura           5.10.1735    Eura           18.9.1795     Eurajoki


    Uusi-Heikkilä Sydänmaa Eurajoki

299 137             vä  Thomas Thomass                                  5.12.1731                    26.9.1756    Eurajoki       14.2.1798     Eurajoki
299 138                   Maria Mattsd Heikkilä                         3.12.1736     Eurajoki       26.9.1756    Eurajoki       24.4.1831     Eurajoki
299  69             po  Thomas Thomass Uusi-Heikkilä                    25.2.1766     Eurajoki       28.4.1795    Kiukainen      3.7.1838      Eurajoki
299  70                   Lisa Johansd Heinilä                          30.9.1771     Kiukainen      28.4.1795    Kiukainen      20.1.1813     Eurajoki
299  35             po  Samuel Thomass Uusi-Heikkilä                    29.7.1804     Eurajoki       13.2.1838    Nakkila        22.5.1884     Eurajoki
                          Lena Christina Johansd Kiikola                5.2.1797      Eurajoki       19.10.1824   Eurajoki       25.4.1837     Eurajoki
299  36                   Caisa Thomasd Kurittu                         26.2.1809     Nakkila        13.2.1838    Nakkila        7.12.1879     Eurajoki
                    po  Samuel Samuelss Uusi-Heikkilä                   31.10.1830    Eurajoki       20.7.1856    Lappi
                          Christina Samuelsd Markkula                   25.9.1830     Lappi          20.7.1856    Lappi
                    po  Samuel Samuelss Uusi-Heikkilä                   6.8.1856      Eurajoki       29.11.1892   Euraj
                          Serafia Gustafsd Haak                         10.7.1868     Eurajoki       29.11.1892   Euraj
         1919-45    po  Oskar Samuel Samuelinp Uusi-Heikkilä            12.6.1895     Euraj          1950
                          Martta Mirjam Katila                          23.4.1917                    1950                        23.6.1987     Euraj


    Vanha-Heikkilä Sydänmaa Eurajoki

                    po  Johan Mattss Heikkilä                           8.5.1746      Eurajoki       17.12.1799   Eurajoki       22.7.1825     Eurajoki
                          Lisa Johansd Hannula                          15.7.1738     Eurajoki       29.9.1764    Eurajoki       21.5.1799     Eurajoki
                          Lisa Andersd Pentti                           10.9.1758     Eurajoki       17.12.1799   Eurajoki       25.3.1828     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Vanha-Heikkilä                    4.9.1765      Eurajoki       28.5.1790    Kokemäki       2.12.1846     Eurajoki
                          Walborg Thomasd Askola                        22.4.1772     Kokemäki       28.5.1790    Kokemäki       9.3.1838      Eurajoki
                    po  Johan Mattss Vanha-Heikkilä                     5.1.1795      Eurajoki       8.5.1827     Kokemäki       7.12.1859     Eurajoki
                          Anna Christina Johansd Lurkki                 3.12.1798     Kokemäki       8.5.1827     Kokemäki       19.12.1874    Eurajoki
         -1871      vä  Erland Mattss Härkälä                           4.3.1831      Kokemäki       6.10.1857    Eurajoki       16.11.1871    Eurajoki
                          Gustafa Victoria Johansd Vanha-Heikkilä       5.10.1835     Eurajoki       9.10.1873    Eurajoki       1912          Euraj
                    II  Anton Zacarias Johanss Rotkus                   8.2.1849      Ulvila         9.10.1873    Eurajoki       1916          Euraj
                    po  Frans August Erlandss Vanha-Heikkilä            1.12.1876     Eurajoki                                   1932          Euraj
         32-42            Hilma Juhant Jusola                           4.4.1887      Euraj                                      1942          Euraj
         1942-57        perikunta


    Malo l. Pirilä Sydänmaa Eurajoki  1/2

         1560-1602      Paul Olofss
         1604-30        Bertil Paulss
         1631-33        Jacob Bertilss                                                                                           h 1656        Euraj?

                          äiti                                                                                                   h 1669        Eurajoki
257 813  1634-75        Henric Michelss
257 814                   Margareta
257 811  1676-1704  po  Matts Henricss Malo                             1656          Euraj          22.7.1678    Eurajoki       1.8.1726      Eurajoki
257 812                   Brita Larsd Junni                             1659          Euraj          22.7.1678    Eurajoki       2.1.1729      Eurajoki
         1709-10    po  Matts Mattss Malo                               1688          Euraj                                      1710          Euraj
         1713-      ve  Simon Mattss Malo                               1697          Euraj          1714                        7.9.1748      Eurajoki
                          Brita Thomasd                                 0.5.1688                     1714                        24.6.1768     Eurajoki
                    po  Matts Simonss Malo                              1721          Euraj          21.10.1744   Eurajoki       1.9.1749      Eurajoki
                          Maria Andersd                                 1722                         4.10.1750    Eurajoki       12.6.1809     Eurajoki
                    II  Michel Mattss Mustapää                          12.9.1724     Eurajoki       4.10.1750    Eurajoki       13.5.1793     Eurajoki
                    po  Matts Mattss Malo                               22.1.1750     Euraj          30.12.1788   Eurajoki       15.11.1832    Eurajoki
                          Maria Thomasd Yli-Jaakola                     30.7.1753     Nakkila        15.10.1776   Nakkila        25.7.1786     Eurajoki
                          Lisa Johansd                                  4.11.1756     Eurajoki       30.12.1788   Eurajoki       12.12.1845    Eurajoki
                    po  Matts Mattss Malo                               3.9.1779      Eurajoki       23.5.1805    Eurajoki       25.3.1859     Eurajoki
                          Maria Johansd Suutala                         19.6.1781     Eurajoki       23.5.1805    Eurajoki       10.9.1853     Eurajoki
                    po  Isac Mattss Malo                                23.12.1810    Eurajoki       2.7.1846     Eurajoki       22.9.1854     Eurajoki
                          Matilda Charlotta Mattsd Nikula               19.8.1823     Eurajoki       15.7.1856    Eurajoki       2.8.1891      Eurajoki
                    II  David Mattss Malo                               17.6.1819     Eurajoki       15.7.1856    Eurajoki       rippikirja    1886: 524
         1875-          Gustaf Josefss Artig                            16.3.1830     Harj           27.6.1869    Eurajoki       27.5.1898     Euraj
                          Lovisa Gustafsd                               27.8.1830     Kiukainen      14.12.1851   Kiukainen      22.10.1868    Eurajoki
                          Christina Isacsd Junnila                      8.5.1828      Eurajoki       27.6.1869    Eurajoki       31.12.1912    Euraj

         1921-          Nestor Leander Iisakinp Rauvola                 24.8.1890     Nakk                                       11.7.1964     Euraj
                          Helmi Amanda Fransint Vankka                  20.5.1889     Nakk                                       5.2.1964      Euraj


    Nikula Sydänmaa Eurajoki  1/2 (Iiro Karin ja Seppo Tammisen tietoja)

                        Sigfrid Anderss
  1 999  1634-          autio
997 219  1656-69        Sigfrid Thomass
                          Walborg                                                                                                h 1664        Eurajoki
997 217  1670-94    po  Jöran Sigfridss Nikula                                                       1662-63
997 218                   Margareta                                                                  1662-63
         1695-1713  po  Escil Jöranss Nikula                            1670          Euraj          29.9.1689    Eurajoki       1714-21       Euraj
                          Magdalena Johansd                                                          29.9.1689    Eurajoki
997 215  1722-      ^v  Matts Sigfridss                                 1673                         23.9.1737    Eurajoki       2.2.1747      Eurajoki
997 216                   Caisa Jöransd Nikula                          1665?         Euraj                                      10.12.1735    Eurajoki
                          Maria Bertilsd Malo                                                        20.9.1752    Eurajoki       14.3.1770     Eurajoki
                    II  Jacob Mattss                                    1684                         20.9.1752    Eurajoki       3.8.1780      Eurajoki
997 213             po  Matts Mattss Nikula                             1695          Euraj          1.11.1730    Eurajoki       19.2.1747     Eurajoki
                          Maria Mattsd                                                               < 1722                      1.4.1730      Eurajoki
997 214                   Anna Johansd Hurunen                          2.12.1700     Euraj          10.3.1751    Kiukainen      15.4.1760     Kiukainen
249 159             II  Jacob Larss Juhola                              k 16.7.1693   Kiukainen      10.3.1751    Kiukainen      10.3.1776     Kiukainen
                    po  Simon Mattss Nikula                             0.9.1722      Euraj          28.10.1744   Eurajoki       17.2.1806     Eurajoki
                          Brita Ericsd Juvala                           28.9.1725     Eurajoki       28.10.1744   Eurajoki       31.5.1790     Eurajoki
                    po  Johan Simonss Nikula                            2.11.1745     Eurajoki       5.6.1768     Eurajoki       23.6.1822     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Eskola                           0.1.1747      Euraj          5.6.1768     Eurajoki       2.2.1818      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Nikula                            14.12.1778    Eurajoki       7.6.1803     Eurajoki       30.1.1815     Eurajoki
                          Justina Marcusd Biri                          21.12.1785    Eurajoki       9.11.1823    Eurajoki       21.1.1864     Eurajoki
                    II  Johan Mattss Pykilä                             6.3.1789      Eurajoki       22.2.1816    Eurajoki       14.3.1822     Eurajoki
                    III Samuel Fredric Jacobss Gren                     24.10.1795    Eurajoki       9.11.1823    Eurajoki       11.4.1855     Eurajoki
                    vä  Matts Johanss Simula                            30.7.1798     Eurajoki       23.10.1821   Eurajoki       2.3.1873      Eurajoki
                          Justina Johansd Nikula                        23.5.1804     Eurajoki       23.10.1821   Eurajoki       29.8.1864     Eurajoki
         1852-          Johan Gustaf Gustafss Lantmeetari               7.7.1818      Pori mlk       5.1.1869     Laitila        25.3.1899     Eurajoki
                          Alexandra Charlotta Isabella Pettersd Simula  1.12.1820     Eurajoki       20.10.1840   Eurajoki       23.6.1867     Eurajoki
                          Fredrica Mattsd Ala-Kauppi                    7.8.1829      Laitila        5.1.1869     Laitila        17.5.1888     Eurajoki


    Nikula Sydänmaa Eurajoki  1/4

                    po  Isac Nestor Johanss Nikula                      30.7.1856     Eurajoki       8.11.1888    Euraj          25.6.1921     Euraj
                          Josefina Emanuelsd                            30.3.1864     Eurajoki       8.11.1888    Euraj


    Anttila Sydänmaa Eurajoki  1/4 (Seppo Tammisen tietoja)

903 135  -1899      po  Johan Gustaf Johanss Nikula                     2.7.1843      Eurajoki       28.5.1900    Euraj          30.6.1924     Kylm
903 136                   Christina Wilhelmina Johansd Pihlman          24.9.1851     Eura           26.10.1871   Eura           28.1.1897     Eurajoki
903 148                   Maria Isacsd                                  27.7.1864     Kiukainen      28.5.1900    Euraj


    Kahmo Sydänmaa Eurajoki  (Seppo Tammisen tietoja)

903 133  1902-21    vä  Johan Wilhelmss Kuusisto                        30.8.1873     Eura           7.7.1898     Euraj          1952          Kylm
903 134                   Ida Christina Johansd Anttila                 2.11.1874     Eurajoki       7.7.1898     Euraj          2.7.1918      Euraj


    Rauvola l. Rauvala Sydänmaa Eurajoki  (Veli Pekka Toropaisen tietoja)

         -1616          Simon Brusiuss                                                                                           Rauvalaan
                          Margareta
         1617-33        August Mårtenss Tommila [Rauvalasta]
         1634-50        Jacob Mattss                                                                                             h 1657        Eurajoki
                          Brita
         1656-59        Malon
  1 999                 autio


    Rauvola l. Rauvala Sydänmaa Eurajoki  1/2

         1634-44        Måns Henricss                                                                                            h 1647        Eurajoki
                          Walborg
         1646-61    po  Jacob Månss Rauvola                                                          < 1639                      1661-62       Euraj
         63               Caisa                                                                      < 1639                      h 1669        Eurajoki
         1664-84    po  Matts Jacobss Rauvola                                                        1657
         85               Caisa                                                                      1657
         1687-97    po  Henric Mattss Rauvola                                                        13.1.1684    Eurajoki       1697          Euraj
         98               Agneta Mattsd                                 0.12.1659     Koke           2.6.1698     Eurajoki       16.1.1710     Eurajoki
         1700-13    II  Eric Paulss                                                                  16.10.1710   Eurajoki       Heikkilään
                          Anna Larsd Heikkilä                                                        16.10.1710   Eurajoki
995  65  1722-      po? Eric Henricss Rauvala                           1692                         < 1722                      1.3.1748      Eurajoki
                          Magdalena Johansd                                                          1711
995  66                   Maria Ericsd                                  1700                         8.4.1750     Eurajoki       26.1.1779     Eurajoki
                    II  Simon Henricss                                  8.8.1711      Eurajoki       1780                        23.2.1796     Eurajoki
                          Walborg Nilsd                                 1724                         1780                        5.11.1810     Eurajoki
                    po  Mårten Ericss Rauvola                           13.10.1724    Eurajoki       28.2.1758    Eurajoki       12.4.1809     Eurajoki
                          Maria Johansd Ryhty                           23.5.1724     Eura           23.9.1744    Eura           11.9.1757     Eurajoki
                          Maria Jacobsd Böös                            4.5.1734      Eurajoki       28.2.1758    Eurajoki       16.1.1797     Eurajoki
                    po  Matts Mårtenss Rauvola                          6.8.1745      Eurajoki       29.3.1769    Luvia          28.7.1809     Eurajoki
                          Maria Andersd Jussila                         26.11.1747    Luvia          29.3.1769    Luvia          21.8.1809     Eurajoki


    Uusi-Rauvola Sydänmaa Eurajoki  1/4

                    po  Zacarias Mattss Rauvola                         13.9.1785     Eurajoki       9.11.1811    Luvia          29.5.1857     Eurajoki
                          Maria Johansd Junnila                         5.6.1791      Luvia          9.11.1811    Luvia          7.9.1858      Eurajoki
         1833-          Gustaf Mattss                                   11.3.1807     Pori mlk       22.6.1834    Lappi          6.2.1872      Eurajoki
                          Ulrica Johansd Seikkula                       23.9.1817     Lappi          22.6.1834    Lappi
                    po  Isac Gustafss Uusi-Rauvola                      31.10.1848    Eurajoki       12.8.1883    Eurajoki
                          Matilda Gustafsd Nikula                       4.3.1851      Eurajoki       12.8.1883    Eurajoki
         -1960      po  Iisak Oskar Iisakinp Rauvola                    17.12.1891    Euraj


    Vanha-Rauvola Sydänmaa Eurajoki  1/4

                    po  Matts Mattss Rauvola                            11.2.1770     Eurajoki       8.11.1798    Eurajoki       7.12.1845     Eurajoki
                          Lena Mattsd Köykkä                            12.11.1774    Eurajoki       8.11.1798    Eurajoki       31.5.1829     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Vanha-Rauvola                      4.7.1799      Eurajoki       24.11.1829   Eurajoki       21.6.1885     Eurajoki
                          Lena Christina Gustafsd Junnila               14.8.1807     Eurajoki       24.11.1829   Eurajoki       30.3.1868     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Vanha-Rauvola                     22.7.1846     Eurajoki       1.6.1875     Eurajoki       1919          Euraj
                          Ida Johanna Isacsd Uusi-Uola                  3.8.1853      Eurajoki       1.6.1875     Eurajoki
         1901-      po  Johan Nestor Johanss Vanha-Rauvola              3.9.1875      Eurajoki       1895         Euraj          29.3.1961     Euraj
                          Alexandra Gustafsd Malo                       20.3.1874     Eurajoki       1895         Euraj          24.10.1951    Euraj
         1933-43    po  Nestor Rikhard Vanha-Rauvola                    16.1.1901     Euraj                                      7.1.1943      Euraj
                          Aili Kyllikki Ruohola                         20.10.1904    Euraj                                      12.1.1989     Euraj
         1943-55        perikunta


    Uola Sydänmaa Eurajoki  1/2

         1634-39        Nils Perss
                          Agneta
         1642-52    vä  Sigfrid Thomass                                                              < 1639
                          Walborg Nilsd Uola                                                         < 1639
  1 999                 autio
         1661-91        Henric Sigfridss
                          Dorotea
         1692-1710  po  Johan Henricss Uola                             1664          Euraj          24.10.1686   Eurajoki       1714-21       Euraj
                          Margareta Paulsd                              1674                         24.10.1686   Eurajoki       17.10.1737    Eurajoki
         1713-      po  Henric Johanss Uola                             1694          Euraj          < 1722                      10.3.1741     Eurajoki
                          Brita Larsd                                   1687                         < 1722                      30.6.1750     Eurajoki
         -1750      po  Henric Henricss Uola                            0.5.1720      Euraj          1744                        Rauma         1750
                          Maria Johansd Heinilä                         1720          Eur            28.12.1742   Eura           13.1.1744     Eurajoki
                          Lisa Johansd                                                               1744
         1751-          Henric Thomass                                  1713                         1743                        29.10.1791    Eurajoki
                          Brita Henricsd                                1711                         1743                        21.6.1783     Eurajoki
                    vä  Mårten Mattss Nissilä                           29.9.1734     Eurajoki       21.10.1759   Eurajoki       27.1.1812     Eurajoki
                          Brita Henricsd Uola                           10.1.1744     Eurajoki       21.10.1759   Eurajoki       24.5.1815     Eurajoki


    Uusi-Uola Sydänmaa Eurajoki  1/4

                    vä  Michel Mattss Hyörtti                           24.9.1762     Eurajoki       21.2.1810    Eura           19.1.1847     Eurajoki
                          Brita Mårtensd Uola                           0.8.1760      Euraj          27.10.1785   Eurajoki       8.11.1790     Eurajoki
                          Brita Andersd Juurus                          25.8.1762     Eurajoki       16.10.1794   Eurajoki       26.1.1809     Eurajoki
                          Lisa Jacobsd Laila                            11.4.1772     Eura           21.2.1810    Eura           10.3.1814     Eurajoki
                    po  Johan Michelss Uusi-Uola                        27.8.1786     Eurajoki       30.10.1810   Eurajoki       20.12.1852    Eurajoki
                          Magdalena Mattsd Rauvala                      10.9.1789     Eurajoki       30.10.1810   Eurajoki       25.5.1860     Eurajoki
                    po  Isac Johanss Uusi-Uola                          10.10.1818    Eurajoki       5.2.1871     Eurajoki       10.2.1882     Eurajoki
                          Johanna Johansd Vanha-Tiivola                 28.7.1825     Eurajoki       8.7.1847     Eurajoki       29.3.1867     Eurajoki
                          Fredrica Fredricsd Ilvander                   8.4.1841      Eurajoki       5.2.1871     Eurajoki
         1869-75        Fredric Fredricss                               28.9.1848     Lappi          15.8.1869    Lappi          Honkilahti    1876
                          Fredrica Isacsd Yli-Hauta                     30.5.1849     Lappi          15.8.1869    Lappi
         1875-1914      Johan Johanss                                   23.9.1847     Rauma mlk      5.11.1874    Eurajoki
                          Wilhelmina Johansd Jäpölä                     22.1.1852     Eurajoki       5.11.1874    Eurajoki
         1914-49    po  Isak Nestor Juhanp Uusi-Uola                    16.3.1880     Eurajoki
                          Hilda Malm


    Vanha-Uola Sydänmaa Eurajoki  1/4

                    vä  Henric Henricss Laurila                         23.6.1768     Euraj          23.10.1794   Eurajoki       18.7.1838     Eurajoki
                          Lena Mårtensd Uola                            25.3.1768     Eurajoki       23.10.1794   Eurajoki       17.12.1847    Eurajoki
         -1837      po  Johan Henricss Vanha-Uola                       31.8.1803     Eurajoki       20.5.1828    Eurajoki       29.1.1890     Eurajoki
                          Justina Johansd Junnila                       30.8.1806     Eurajoki       20.5.1828    Eurajoki       18.2.1863     Eurajoki
572 743  1838-45        Zacarias Mattss Vanha-Heikkilä                  11.8.1804     Eurajoki       30.7.1854    Kokemäki       Harjavalta    1846
572 744                   Wilhelmina Carolina Johansd Naakka            26.8.1819     Harj           6.10.1842    Harjavalta(Kok
572 747                   Fredrica Henricsd Jussila                     1.11.1818     Honkilahti     30.7.1854    Kokemäki
         1845-          Carl Johanss Grönfors                           23.1.1806     Eura           22.12.1833   Kiukainen      8.2.1877      Eurajoki
                          Mariana Lunetta Isacsd Maijala                20.3.1813     Ulvila         22.12.1833   Kiukainen      7.1.1867      Eurajoki
                    po  Isac Carlss Vanha-Uola                          18.12.1841    Kiukainen      9.7.1867     Kiukainen      rippikirja    1886: 546
                          Wilhelmina Isacsd Maijala                     10.1.1844     Kiukainen      9.7.1867     Kiukainen
         1885-          Tobias Tobiass                                  11.1.1859     Kiukainen      6.7.1882     Kiukainen      Hakulaan
                          Alma Carolina Johansd Kalli                   5.5.1862      Kiukainen      6.7.1882     Kiukainen      9.8.1927      Euraj

         1899-1940      Fredric Vanha-Uola


    Uotila Sydänmaa Eurajoki  1/2

         1634           Jacob Olofss
                          Margareta
         1636-47    po  Sigfrid Jacobss Uotila                                                                                   sotaan
         49-58            Caisa
215  89  1659-80        Paul Henricss                                                                                            1680          Euraj
215  90  81-87            Anna Mattsd
215  87  1688-1710  po  Paul Paulss Uotila                              1665          Euraj          1688                        4.10.1723     Eurajoki
215  88                   Walborg Andersd                               1657?                        1688                        2.2.1740      Eurajoki
         1713-52    po  Jacob Paulss Uotila                             1692          Euraj          < 1721                      20.6.1770     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Malo                              k 6.10.1690   Eurajoki       < 1721                      2.4.1762      Eurajoki
         1752-81    po  Johan Jacobss Uotila                            0.10.1721     Euraj          8.6.1746     Eurajoki       25.4.1806     Eurajoki
                          Anna Thomasd Taano                            1.11.1723     Eurajoki       8.6.1746     Eurajoki       31.8.1800     Eurajoki
         1781-1809  po  Johan Johanss Uotila                            26.11.1749    Eurajoki       1776         Lapp           24.11.1839    Eurajoki
                          Lena Johansd Seikkula                         22.8.1754     Lapp           1776         Lapp           24.12.1847    Eurajoki
         1809-31    po  Johan Johanss Uotila                            13.4.1777     Eurajoki       6.6.1811     Luvia          8.1.1863      Eurajoki
                          Lena Jacobsd Vanha-Mustapää                   18.1.1780     Eurajoki       16.10.1800   Eurajoki       14.4.1810     Eurajoki
                          Lena Johansd Maijala                          20.4.1786     Luvia          6.6.1811     Luvia          11.9.1833     Eurajoki


    Uusi-Uotila Sydänmaa Eurajoki  1/4

         1831-          Eric Mattss Ruohola                             28.2.1777     Kiukainen      6.11.1806    Nakkila        15.10.1860    Eurajoki
                          Caisa Michelsd Nissilä                        29.9.1779     Nakkila        6.11.1806    Nakkila        12.7.1846     Eurajoki
         -1864      vä  Johan Gustaf Isacss Junnila                     5.1.1825      Eurajoki       4.12.1846    Eurajoki       Väkkärään
                          Maria Christina Ericsd Uusi-Uotila            31.12.1820    Kiukainen      4.12.1846    Eurajoki
         1864-76        Isac Carlss Vanha-Uola                          18.12.1841    Kiukainen      9.7.1867     Kiukainen      Vanha-Uolaan
                          Wilhelmina Isacsd Maijala                     10.1.1844     Kiukainen      9.7.1867     Kiukainen
         -1883          Vanha-Uolan = edellinen
         1883-          Gustaf Victor Gustafss                          2.9.1858      Eura           3.2.1877     Luvia
                          Johanna Carolina Carlsd Prami                 18.7.1852     Luvia          3.2.1877     Luvia          31.8.1896     Eurajoki


    Vanha-Uotila Sydänmaa Eurajoki  1/4

         1831-77    po  Isac Johanss Uotila                             30.3.1810     Eurajoki       16.10.1845   Eurajoki       24.1.1897     Eurajoki
                          Henrica Michelsd Iso-Antti                    26.10.1811    Kiukainen      27.6.1833    Kiukainen      15.12.1837    Eurajoki
                          Fredrica Johansd Uusi-Uola                    5.12.1821     Eurajoki       16.10.1845   Eurajoki
         1877-92    vä  Esaias Gustafss Kylä-Junnila                    8.12.1825     Eurajoki       29.4.1869    Eurajoki       9.9.1895      Eurajoki
                          Amanda Isacsd Vanha-Uotila                    30.6.1836     Eurajoki       29.4.1869    Eurajoki
         1892-1924  ^v  Johan Gustaf Isacss Kylä-Junnila                25.5.1858     Eurajoki       11.10.1883   Eurajoki
                          Fredrica Sofia Isacsd Vanha-Uotila            31.8.1858     Eurajoki       11.10.1883   Eurajoki
         1924-      po  Juho Jalmar Juhonp Vanha-Uotila                 19.1.1893     Euraj          1928
                          Hilja Lyydia Simula                           11.7.1901                    1928


    Yrjölä l. Yrjälä Sydänmaa Eurajoki  1/2

                        Eric Brusiuss
         1634-39        Sigfrid Ericss                                                                                           1639-41       Euraj
         42-46            Brita                                                                                                  h 1666        Eurajoki
         1647-77    po  Eric Sigfridss Yrjölä                                                        < 1646
                          Agneta                                                                     < 1646
         1678-97    po  Simon Ericss Yrjölä                             1655          Euraj          5.1.1679     Eurajoki       > 1703
                          Lisa Paulsd                                                                5.1.1679     Eurajoki       > 1703
         1698-1700  vä  Simon Paulss                                                                 25.12.1696   Eurajoki
         01               Maria Simonsd Yrjölä                                                       25.12.1696   Eurajoki
         1702-10        Simon Mattss
                          Lisa Sigfridsd
         1713-      vä  Jacob Mattss                                                                 21.12.1712   Eurajoki
                          Brita Simonsd Yrjölä                                                       21.12.1712   Eurajoki
         1722-          Johan Anderss                                   1700                         < 1722                      1.7.1735      Euraj?
                          Anna Mattsd                                   1695                         28.10.1736   Eurajoki       20.7.1764     Eurajoki
                    II  Johan Johanss Isolanki                          21.9.1710     Eurajoki       6.6.1765     Eurajoki       21.12.1766    Eurajoki
                          Brita Michelsd                                1722                         20.12.1767   Eurajoki       1.10.1791     Eurajoki
                    II  Johan Mattss                                    26.12.1719                   20.12.1767   Eurajoki       12.1.1789     Eurajoki
                    po  Thomas Johanss Yrjölä                           15.11.1725    Eurajoki       29.10.1772   Eurajoki       29.5.1810     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Lauri                             30.10.1728    Eurajoki       28.5.1749    Eurajoki       17.4.1772     Eurajoki
                          Walborg Henricsd                              0.4.1740      Euraj          29.10.1772   Eurajoki       21.5.1814     Eurajoki
                    po  Matts Thomass Yrjölä                            22.2.1752     Eurajoki       2.10.1783    Eurajoki       1.10.1831     Eurajoki
                          Lisa Mattsd Kistilä                           19.8.1757     Eurajoki       2.10.1783    Eurajoki       15.5.1837     Eurajoki
                    vä  Samuel Henricss Antikkala                       22.11.1777    Rauma mlk      19.7.1804    Eurajoki       31.1.1856     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Yrjölä                           26.3.1787     Eurajoki       19.7.1804    Eurajoki       1.5.1863      Eurajoki
                    po  Samuel Samuelss Yrjölä                          26.1.1808     Eurajoki       2.6.1835     Eurajoki       14.9.1871     Eurajoki
                          Lovisa Johansd Nurkki                         27.10.1810    Eurajoki       2.6.1835     Eurajoki       13.11.1892    Eurajoki
                    vä  Jaakkolan [Kiukainen]
         1904-40    po  Jooseppi Vihtori Tobiass Jaakkola               22.12.1865    Kiukainen
                          Johanna Irene Eliasd Hakula                   31.3.1870     Kiukainen                                  1943          Euraj
         1940-41        perikunta


    Tahkoniemi Tahkoniemi Eurajoki  1/6 [torppa 1685-95]

993  53  1685-93        Marcus Henricss                                                              19.5.1686    Euraj
                          N. N.
                          Anna Larsd                                                                 19.5.1686    Euraj
995 715  1694-96    po  Henric Marcuss Tahkoniemi                                                    28.10.1690   Eurajoki
995 716                   Anna Thomasd                                                Raum mlk       28.10.1690   Eurajoki
         1697-98    la  Thomas Thomass                                                               3.11.1695    Eurajoki
                          Anna Marcusd Tahkoniemi                                                    3.11.1695    Eurajoki
         1700-04    la  Marcus Marcuss Salenius                         0.10.1664                    6.1.1697     Eurajoki       27.3.1710     Eurajoki
                          Caisa Welin                                                                6.1.1697     Eurajoki       Harjavalta?
995 715  1709-13    sa  Henric Marcuss Tahkoniemi                                                    28.10.1690   Eurajoki       1714-21       Euraj
995 716                   Anna Thomasd                                                Raum mlk       28.10.1690   Eurajoki       1714-21       Euraj
995 707             po  Henric Henricss Tahkoniemi                      k 21.1.1694   Eurajoki                                   1.1.1738      Eurajoki
995 708                   Brita Mattsd                                  0.2.1681                                                 26.12.1747    Eurajoki
995 701             vä  Eric Jöranss                                    1705          Hinn           30.11.1734   Eurajoki       4.4.1783      Eurajoki
995 702                   Margareta Henricsd Tahkoniemi                 0.1.1719      Euraj          30.11.1734   Eurajoki       26.9.1801     Eurajoki
                    po  Henric Ericss Tahkoniemi                        1.6.1739      Eurajoki       24.10.1762   Eurajoki       2.1.1813      Eurajoki
                          Brita Andersd Juurus                          0.4.1742      Euraj          24.10.1762   Eurajoki       20.12.1807    Eurajoki
                    po  Henric Henricss Tahkoniemi                      15.12.1763    Eurajoki       11.10.1787   Eurajoki       25.10.1844    Eurajoki
                          Lena Simonsd Biri                             20.11.1762    Eurajoki       11.10.1787   Eurajoki       10.10.1837    Eurajoki
         1809-          Eric Mattss Uusi-Mustapää                       5.10.1760     Eurajoki       19.11.1793   Eurajoki       1.12.1822     Eurajoki
                          Lisa Johansd                                  19.1.1766     Eurajoki       19.11.1793   Eurajoki       19.10.1805    Eurajoki
                    vä  Isac Mattss                                     21.10.1789    Eurajoki       30.5.1816    Eurajoki       22.10.1877    Eurajoki
                          Justina Ericsd Tahkoniemi                     13.3.1793     Eurajoki       30.5.1816    Eurajoki       20.5.1881     Eurajoki
                    po  Isac Johan Isacss Tahkoniemi                    7.6.1817      Eurajoki       7.6.1838     Eurajoki       29.1.1891     Eurajoki
                          Johanna Johansd Iso-Jusola                    7.1.1812      Eurajoki       7.6.1838     Eurajoki       23.6.1892     Eurajoki
         1894-          Isac Victor Isacss Huilu                        25.6.1863     Lappi          28.4.1892    Lapp
                          Lovisa Johansd Aro                            9.7.1871      Lappi          28.4.1892    Lapp
         1918-      po  Juho Vihtori Iisakinp Tahkoniemi                9.3.1896      Euraj
                          Suoma Nordberg


    Juhola Taipale Eurajoki

                        Mårten Jöranss
  1 999                 autio
         1689-1710      Matts Jacobss                                                                6.1.1689     Eurajoki       1713          Euraj?
         13               Maria Johansd                                                              6.1.1689     Eurajoki
         1722-      vä? Henric Henricss                                 1693                                                     27.3.1759     Eurajoki
                          Lisa Mattsd                                   0.10.1700                                                0.6.1752      Euraj
         1742-          Johan Perss                                     0.9.1708                     1743                        12.1.1774     Eurajoki
                          Anna Sigfridsd                                1.2.1720                     1743                        10.2.1804     Eurajoki
                    po  Matts Johanss Juhola                            17.2.1746     Eurajoki       13.6.1775    Eurajoki       2.11.1805     Eurajoki
                          Margareta Johansd Hannula                     22.3.1745     Eurajoki       13.6.1775    Eurajoki       21.6.1827     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Juhola                             24.12.1776    Eurajoki       28.10.1806   Kiukainen      13.6.1856     Eurajoki
                          Anna Johansd Heinilä                          1.8.1774      Kiukainen      28.10.1806   Kiukainen      24.1.1844     Eurajoki
                    po  Fredric Johanss Juhola                          10.6.1814     Eurajoki       11.9.1842    Eurajoki       23.8.1853     Eurajoki
                          Maria Christina Mattsd Ala-Ungi               25.10.1818    Eurajoki       30.12.1856   Eurajoki       26.1.1893     Eurajoki
                    II  Matts Johan Mattss Grönström                    31.10.1826    Eurajoki       30.12.1856   Eurajoki       31.7.1888     Eurajoki
                    po  Fredric Johan Fredricss Juhola -> Toivonen      23.9.1847     Eurajoki       k 14.9.1895  Euraj
                          Maria Lena Mattsd (Vanha-Rauvola)             1.3.1829      Eurajoki       11.7.1869    Eurajoki       4.1.1894      Eurajoki
                          Amanda Johansd Hjort                          1.8.1866      Eurajoki       k 14.9.1895  Euraj
         1887-1929  vä  Gustaf Isacss Vanha-Uotila                      8.1.1861      Eurajoki       13.10.1887   Euraj          1929          Euraj
                          Maria Alexandra Johansd Juhola                26.11.1870    Eurajoki       13.10.1887   Euraj
         1929-38        perikunta


    Setälä Taipale Eurajoki

         1734-          Eric Mattss Jaakkola                            k 3.3.1701    Eurajoki       1722                        6.4.1771      Eurajoki
                          Caisa Johansd                                 0.11.1683                    1722                        1.11.1777     Eurajoki
                    vä  Thomas Johanss Junni                            1719          Euraj          2.10.1748    Eurajoki       12.2.1781     Eurajoki
                          Walborg Ericsd Setälä                         23.2.1724     Eurajoki       13.10.1745   Eurajoki       14.1.1748     Eurajoki
                          Anna Simonsd Hautamaa                         1.7.1725      Eurajoki       2.10.1748    Eurajoki       31.1.1787     Eurajoki
                    po  Johan Thomass Setälä                            8.7.1749      Eurajoki       19.2.1786    Laitila        5.1.1818      Eurajoki
                          Caisa Mattsd Kallio                           22.10.1757    Laitila        19.2.1786    Laitila        6.2.1826      Eurajoki
                    vä  Johan Johanss Sunila                            5.7.1774      Laitila        11.11.1802   Eurajoki       21.1.1834     Eurajoki
                          Caisa Johansd Setälä                          16.11.1786    Eurajoki       11.11.1802   Eurajoki       5.8.1850      Eurajoki
                    po  Johan Johanss Setälä                            6.8.1811      Eurajoki       17.6.1832    Rauma mlk      30.1.1883     Eurajoki
                          Wilhelmina Henricsd Uusiperhe                 9.10.1812     Pyhäranta      27.3.1831    Pyhäranta      4.12.1831     Eurajoki
                          Lisa Andersd Uotila                           1.2.1811      Laitila        17.6.1832    Rauma mlk      20.5.1879     Eurajoki
         1835-49        Efraim Isacss Nordberg                          11.6.1809     Pyhäranta      26.11.1840   Eura           Vähälankiin
                          Justina Andersd Pukkala                       8.5.1814      Rauma mlk      1.4.1834     Eurajoki       19.6.1839     Eurajoki
                          Eva Christina Gustafsd                        22.8.1816     Kiuk           26.11.1840   Eura           12.5.1881     Eurajoki
         1849-          Gustaf Adolf Isacss                             23.2.1815     Lapp           7.10.1838    Lappi
                          Lovisa Johansd Malm                           18.8.1815     Lapp           7.10.1838    Lappi          27.4.1892     Eurajoki
         189x-          ilmeisesti jaettu 5 osaan


    Ungi Taipale Eurajoki

  1 999                 autio
         1642-49        Matts Ericss Maantila                                                                                    < 1656
         51               Caisa Mattsd                                                               < 1637                      h 1664        Eurajoki
         1656-64    II  Matts Ericss                                                                                             1664          Euraj
         1669-90    po  Matts Mattss Ungi                                                            1667
         65-67            Caisa                                                                      1667
         1691-1700  ^v  Johan Paulss                                                                 1688         Euraj
         01-04            Agneta Mattsd Ungi                            1653          Euraj          1688         Euraj          21.12.1706    Eurajoki
         1707       vä  Marcus Anderss                                                Kodi           5.6.1707     Eurajoki       170x          Raum
                          Maria Johansd                                 k 17.1.1689   Eurajoki       5.6.1707     Eurajoki
[257 665                Michel Jöranss                                  1637                                                     18.9.1709     Eurajoki]
                          Maria Simonsd
257 663  1709-      vä  Henric Henricss                                                                                          1722          Euraj
257 664                   Maria Michelsd Ungi                                                                                    1712          Euraj
257 555             po  Henric Henricss Ungi                            1686          Euraj          3.11.1716    Luvia          8.6.1747      Eurajoki
257 556                   Lisa Mårtensd Evasti                          k 29.6.1688   Luvia          3.11.1716    Luvia          1.1.1771      Eurajoki
                    vä  Matts Henricss                                  0.7.1723                     27.10.1745   Eurajoki       26.10.1781    Eurajoki
                          Lisa Henricsd Ungi                            0.2.1719      Euraj          27.10.1745   Eurajoki       20.2.1805     Eurajoki


    Ala-Ungi Taipale Eurajoki  1/4

                    po  Jacob Mattss Ungi                               6.7.1748      Eurajoki       2.10.1788    Kiukainen      30.4.1796     Eurajoki
                          Maria Michelsd Simula                         23.7.1766     Kiukainen      28.4.1797    Eurajoki       10.8.1814     Eurajoki
                    II  Johan Bertilss Blom                             20.3.1768     Rauma mlk      15.6.1815    Eurajoki       4.11.1836     Eurajoki
                          Maria Carlsd                                  15.11.1764    Eurajoki       15.6.1815    Eurajoki       19.11.1837    Eurajoki
                    vä  Matts Mattss Sjövall                            7.12.1789     Eurajoki       24.5.1814    Eurajoki       19.11.1853    Eurajoki
                          Maria Jacobsd Ala-Ungi                        5.2.1793      Eurajoki       24.5.1814    Eurajoki       29.9.1855     Eurajoki
                        Aspön [Rauma mlk] 


    Ala-Ungi Taipale Eurajoki

                    sa  Matts Mattss Sjövall                            7.12.1789     Eurajoki       24.5.1814    Eurajoki       19.11.1853    Eurajoki
                          Maria Jacobsd Ala-Ungi                        5.2.1793      Eurajoki       24.5.1814    Eurajoki       29.9.1855     Eurajoki
                    po  Matts Johan Mattss Sjövall                      15.9.1815     Eurajoki       6.12.1863    Eurajoki       30.8.1868     Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Johansd Ruikka            26.7.1827     Eurajoki       28.12.1876   Eurajoki       30.7.1890     Eurajoki
                    II  Johan Johanss Karra                             29.12.1814    Eurajoki       28.12.1876   Eurajoki       11.1.1890     Eurajoki
                    ve  Samuel Mattss Sjövall                           13.6.1830     Eurajoki       11.12.1859   Eurajoki       14.3.1895     Eurajoki
                          Caisa Gustafa Isacsd Ilvan                    26.6.1837     Eurajoki       11.12.1859   Eurajoki


    Yli-Ungi Taipale Eurajoki  1/4

                    po  Johan Mattss Ungi                               21.3.1756     Eurajoki       10.6.1779    Rauma mlk      13.11.1824    Eurajoki
                          Brita Johansd Rauvola                         1.2.1758      Rauma mlk      10.6.1779    Rauma mlk      27.4.1827     Eurajoki
                    vä  Samuel Mattss Sjövall                           26.9.1792     Eurajoki       18.5.1820    Eurajoki       6.4.1840      Eurajoki
                          Hedvig Johansd Yli-Ungi                       17.11.1792    Eurajoki       18.5.1820    Eurajoki       13.1.1861     Eurajoki
                        Aspön [Rauma mlk] 


    Yli-Ungi Taipale Eurajoki  lb.

         1845-46        Michel Samuelss                                 17.12.1801    Euraj          8.7.1849     Eurajoki       9.10.1882     Eurajoki
                          Magdalena Henricsd                            25.5.1813     Rauma mlk      21.3.1832    Rauma mlk      16.6.1844     Rauma mlk
                          Lisa Gustafsd                                 3.12.1797     Eurajoki       8.7.1849     Eurajoki       11.1.1878     Eurajoki
         1846-68        Gustaf Johanss Kylä-Vesa                        21.5.1814     Eurajoki       3.5.1846     Rauma mlk      21.4.1868     Eurajoki
                          Eva Sofia Gustafsd Pirilä                     5.2.1823      Eurajoki       3.5.1846     Rauma mlk      30.11.1882    Eurajoki
                    po  Gustaf Wilhelm Gustafss Yli-Ungi                3.4.1847      Eurajoki       16.5.1883    Eurajoki
                          Alexandra Josefina Johansd                    23.11.1855    Eurajoki       16.5.1883    Eurajoki       16.8.1883     Eurajoki


    Isopere Tarvola Eurajoki  1 1/6 (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1634-47        Simon Anderss
                          Dorotea                                                                                                h 1655        Eurajoki
         1649-75    po  Simon Simonss Isopere                                                        < 1637
                          Walborg                                                                    < 1637
         1676-80    po  Anders Simonss Isopere                          1641          Euraj          1662-63      Euraj          1680          Euraj
                          Maria Davidsd Piri                                                         1662-63      Euraj
         1681-1710  po  Marcus Anderss Isopere                          1663          Euraj          1701         Euraj          15.10.1740    Eurajoki
                          Caisa Mattsd Hyörtti                                                       21.9.1684    Eurajoki       0.6.1700      Euraj
                          Maria Mattsd Maijala                          1667          Luvi           1701         Euraj          1.10.1734     Eurajoki
?        1713-          Mårten Lunden
         173x-      po  Henric Marcuss Isopere                          k 2.12.1687   Eurajoki       171x         Euraj          1.8.1756      Eurajoki
                          Walborg Jöransd Heinilä                       1688          Euraj          171x         Euraj          7.12.1758     Eurajoki
                    po  Matts Henricss Isopere                          1715          Euraj          28.10.1736   Eurajoki       5.6.1791      Eurajoki
                          Brita Simonsd Malo                            1717          Euraj          28.10.1736   Eurajoki       22.10.1792    Eurajoki


    Isopere Tarvola Eurajoki  7/12

                    po  Matts Mattss Isopere                            0.9.1739      Euraj          20.6.1765    Kiukainen      12.3.1773     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Isotalo                          21.10.1746    Kiukainen      24.6.1779    Eurajoki       11.1.1799     Eurajoki
                    II  Matts Johanss Pietala                           15.2.1750     Eurajoki       3.7.1803     Eurajoki       23.6.1821     Eurajoki
                          Caisa Johansd Ståhl                           29.7.1776     Eurajoki       3.7.1803     Eurajoki       26.3.1856     Eurajoki
                    vä  Gustaf Wilhelm Gustafss Ala-Kesti               19.8.1771     Pori mlk       5.6.1794     Eurajoki       2.6.1838      Eurajoki
                          Lena Mattsd Isopere                           2.8.1773      Eurajoki       5.6.1794     Eurajoki       22.2.1837     Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Isopere                         16.3.1799     Eurajoki       4.7.1820     Eurajoki       1.6.1867      Eurajoki
                          Lena Henricsd Mäki-Jaakkola                   23.2.1796     Eurajoki       4.7.1820     Eurajoki       15.4.1864     Eurajoki
         -1839      po  Adolf Gustafss Isopere                          8.10.1810     Eurajoki       16.5.1837    Pori mlk       Kohnalle
                          Clara Gustafsd Vadén                          4.7.1809      Luvia          16.5.1837    Pori mlk       14.5.1867     Eurajoki
         1840-42        David Johanss Tunturi                           20.12.1781    Siikainen      25.4.1810    Siikainen      20.6.1857     Nakkila
                          Anna Caisa Gabrielsd Yli-Kesti                27.8.1773     Pori mlk       25.4.1810    Siikainen      24.10.1852    Nakkila
                        Johan Mattss Uusi-Tyrjy                         21.4.1799     Eurajoki       11.11.1824   Eurajoki       16.7.1842     Eurajoki
         42-              Justina Samuelsd Uusi-Tiivola                 27.8.1795     Eurajoki       14.12.1843   Eurajoki       12.5.1885     Eurajoki
         1843-      II  Michel Wilhelm Henricss                         28.3.1816     Nakkila        14.12.1843   Eurajoki
                    po  Gustaf Johanss Isopere                          19.1.1826     Eurajoki       14.10.1847   Kiukainen      Pori mlk      1855
                          Maria Lovisa Johansd Tuumi                    4.2.1825      Kiukainen      14.10.1847   Kiukainen
                        Pappilan [Rauma]
                        Vuojoen


    Isopere Tarvola Eurajoki  7/12

                    po  Gustaf Mattss Isopere                           21.1.1746     Eurajoki       14.6.1775    Kiukainen      30.1.1808     Eurajoki
                          Justina Thomasd Isotalo                       5.4.1757      Kiukainen      14.6.1775    Kiukainen      9.8.1795      Eurajoki
                    po  Gustaf Gustafss Isopere                         21.3.1778     Eurajoki       15.10.1805   Kiukainen      1.10.1810     Eurajoki
                          Caisa Mattsd Ruski                            25.8.1782     Kiukainen      30.1.1812    Eurajoki       Rauma mlk     1812
                    ve  Johan Gustafss Isopere                          8.1.1782      Eurajoki       4.4.1815     Eurajoki       9.2.1862      Eurajoki
                          Lena Ericsd Bro                               12.5.1792     Eurajoki       4.4.1815     Eurajoki       31.8.1847     Eurajoki
         1838-          Johan Thomass Äijä                              2.3.1811      Kullaa         27.6.1837    Luvia          27.12.1869    Eurajoki
                          Fredrica Carolina Henricsd Uusi-Esko          4.3.1819      Luvia          27.6.1837    Luvia          16.8.1874     Eurajoki
                    po  Johan Victor Johanss Isopere                    13.1.1838     Nakkila        1.10.1863    Eurajoki       2.4.1876      Eurajoki
                          Clara Johansd Kahari                          22.5.1842     Eurajoki       1.10.1863    Eurajoki       rippikirja    1886: 574
                        Kylä-Laurilan
         1882-87        Johan Justinass Trast                           20.10.1843    Eurajoki       1.6.1865     Eurajoki       12.9.1887     Eurajoki
                          Wilhelmina Johansd                            11.11.1839    Eurajoki       1.6.1865     Eurajoki


    Isopere Tarvola Eurajoki  lb.

         1870-          Alexander Gustafss Wadén                        28.9.1830     Pori mlk       25.4.1850    Koski          5.3.1878      Eurajoki
                          Anna Lisa Andersd Simolin                     30.10.1822    Koski          25.4.1850    Koski          19.3.1893     Euraj
         1881-82        Johan Gustaf Gustafss                           16.3.1848     Eura           23.3.1872    Eurajoki       rippikirja    1886: 57 c
                          Maria Fredrica Constantinsd (Suutala)         21.12.1845    Eurajoki       23.3.1872    Eurajoki


    Tapani Tarvola Eurajoki

         1634-47        Matts Anderss
                          Dorotea                                                                                                h 1664        Eurajoki
         1649-75    vä  Stefan Thomass                                                               < 1634
                          Walborg                                                                    < 1634
         1676-97    po  Lars Stefanss Tapani                            1652          Euraj          1669                        1697          Euraj
                          Brita                                                                      1669
         1698-          Lars Hauff [Lähteenojalla]                      1655                         20.11.1730   Eura           h 2.2.1746    Eura
                          Margareta Christersd Hammar                                                12.6.1688    Loimaa
                          Lisa Jacobsd                                                               20.11.1730   Eura           Luvia

993 379  1722-5x        Matts Jacobss                                   0.12.1694                    1720                        4.9.1756      Eurajoki
993 380                   Lisa Henricsd                                 0.3.1700                     1720                        15.9.1778     Eurajoki
                    po  Michel Mattss Tapani                            0.8.1720      Euraj          8.6.1789     Eurajoki       2.10.1806     Eurajoki
                          Maria Henricsd                                1723                         21.9.1746    Eurajoki       9.1.1788      Eurajoki
                          Anna Johansd                                  31.1.1752     Nakk           8.6.1789     Eurajoki       6.10.1818     Eurajoki


    Tapani Tarvola Eurajoki

                    po  Michel Michelss Tapani                          14.11.1748    Eurajoki       6.10.1774    Eurajoki       17.2.1830     Eurajoki
                          Anna Thomasd Eskola                           1.6.1751      Eurajoki       6.10.1774    Eurajoki       30.10.1824    Eurajoki
                        Vuojoen


    Tapani Tarvola Eurajoki  lb.

                    sa  Michel Michelss Tapani                          14.11.1748    Eurajoki       6.10.1774    Eurajoki       17.2.1830     Eurajoki
                          Anna Thomasd Eskola                           1.6.1751      Eurajoki       6.10.1774    Eurajoki       30.10.1824    Eurajoki
                    po  Isac Michelss Tapani                            15.10.1779    Eurajoki       24.10.1805   Eurajoki       11.12.1825    Eurajoki
                          Caisa Johansd Juvala                          14.4.1785     Eurajoki       24.10.1805   Eurajoki       16.12.1848    Eurajoki
         1827-28        Michel Jacobss Lukkarila                        18.7.1792     Luvia          5.12.1850    Eurajoki       Mäki-Faltulle
                          Lena Adamsd                                   16.9.1795     Eurajoki       22.11.1821   Luvia          22.6.1849     Eurajoki
                          Anna Jacobsd                                  18.9.1795     Kiukainen      5.12.1850    Eurajoki       26.12.1871    Eurajoki
         1829-34        August Gustafss                                 14.7.1798     Lapp           24.12.1825   Lappi          Eskolaan
                          Lovisa Johansd Mattila                        31.10.1798    Lapp           24.12.1825   Lappi          11.3.1863     Eurajoki
         1836-43        Adolf Fredric Nilss Nyman                       9.7.1802      Eurajoki       11.8.1833    Eurajoki       Köyryyn
                          Justina Mattsd Heinilä                        26.1.1814     Eurajoki       11.8.1833    Eurajoki
         1843-          Johan Johanss                                   27.11.1801    Eurajoki       9.4.1822     Eurajoki       27.2.1868     Eurajoki
                          Eva Mariasd                                   20.11.1802    Rauma mlk      9.4.1822     Eurajoki       7.5.1866      Eurajoki
                        ei lampuotia


    Tapani Tarvola Eurajoki

                        Matts Anderss                                   11.8.1745                    13.4.1784    Eurajoki       19.2.1798     Eurajoki
                          Anna Mattsd Malo                              28.3.1748     Eurajoki       4.4.1799     Eurajoki       15.5.1809     Eurajoki
                    II  Carl Jacobss Yli-Rohdainen                      15.1.1761     Lapp           4.4.1799     Eurajoki       5.5.1807      Eurajoki
                        Vuojoen


    Tapani Tarvola Eurajoki  lb.

         1813-          Johan Ericss Mikola                             13.1.1782     Lapp           7.5.1805     Eurajoki       12.7.1826     Eurajoki
                          Maria Gustafsd Kreula                         25.3.1786     Eurajoki       7.5.1805     Eurajoki       11.9.1844     Eurajoki
         1820-31        Gustaf Thomass Pietilä                          12.3.1785     Eurajoki       1.11.1808    Eurajoki       Kiukainen     1831
                          Justina Andersd Mäki-Falttu                   18.1.1786     Eurajoki       1.11.1808    Eurajoki
         1832-          Samuel Mattss                                   17.6.1793     Eurajoki       3.2.1818     Eurajoki       1867          Euraj
                          Regina Henricsd                               17.1.1795     Eurajoki       3.2.1818     Eurajoki       17.8.1838     Eurajoki
         1839-43        David Johanss Lindgren                          27.8.1805     Eurajoki       23.11.1825   Eurajoki       Nousiainen    1843
                          Lisa Jacobsd Lax                              25.10.1800    Eurajoki       23.11.1825   Eurajoki
         1843-46        Isac Mattss Grönlund                            2.5.1815      Eurajoki       1.12.1839    Eurajoki       rippikirja    1886: 64
                          Sara Lenasd                                   17.7.1816     Luvia          1.12.1839    Eurajoki       16.3.1867     Eurajoki
                        ei lampuotia


    Vaimala l. Karra l. Karda Vaimala Eurajoki

         1633-37        Grels Bertilss
                          Margareta
         1638-70    po  Matts Grelss Karra
                          Margareta
         1671-76    po  Simon Mattss Vaimala
                          N. N.
  1 999                 autio
993 377  1681-89        Nils Sigfridss [Köykältä]
993 378                   Lisa
         1690-172x  vä  Matts Mattss                                    1650?                                                    19.11.1740    Eurajoki
                          Walborg Marcusd                                                            5.1.1690     Eurajoki
                          Walborg Bengtsd                               0.12.1674                    29.9.1698    Eurajoki       11.6.1712     Eurajoki
                          Maria Josefsd                                 1676                                                     27.5.1729     Eurajoki
                    vä  Thomas Thomass                                  1700                         1722         Euraj          23.1.1772     Eurajoki
                          Maria Mattsd Vaimala                          k 11.8.1695   Eurajoki       1722         Euraj          11.11.1761    Eurajoki
                    po  Matts Thomass Vaimala                           15.2.1723     Eurajoki       2.6.1745     Eurajoki       15.5.1790     Eurajoki
                          Lisa Johansd Köykkä                           0.9.1720      Euraj          2.6.1745     Eurajoki       16.1.1796     Eurajoki
                    po  Johan Mattss Vaimala                            22.3.1746     Eurajoki       16.6.1774    Eurajoki       20.7.1830     Eurajoki
                          Lisa Henricsd Uola                            26.9.1746     Eurajoki       16.6.1774    Eurajoki       27.3.1819     Eurajoki
                    po  Johan Johanss Vaimala                           31.1.1782     Eurajoki       18.7.1838    Eurajoki       18.3.1863     Eurajoki
                          Lena Johansd Maijala                          23.1.1786     Eurajoki       9.11.1802    Eurajoki       15.3.1809     Eurajoki
                          Lisa Johansd Yli-Ungi                         16.7.1786     Eurajoki       7.6.1810     Eurajoki       10.10.1837    Eurajoki
                          Fredrica Agata Mårtensd Martell               7.7.1805      Nakkila        18.7.1838    Eurajoki       20.4.1849     Eurajoki
                    po  Samuel Johanss Vaimala                          4.2.1803      Eurajoki       17.6.1828    Eurajoki       15.9.1866     Eurajoki
                          Justina Johansd Pentti                        9.5.1804      Eurajoki       17.6.1828    Eurajoki       14.1.1886     Eurajoki
                    po  Johan Samuelss Vaimala                          17.10.1830    Eurajoki       9.12.1856    Eurajoki       18.1.1896     Eurajoki
                          Fredrica Gustafsd                             9.3.1834      Eurajoki       9.12.1856    Eurajoki       18.1.1895     Eurajoki
         1888-          Carl Anselm Carlss Lehti                        21.4.1865     Eura           14.6.1886    Eura
                          Ida Adolfina Isacsd Kauppi                    3.8.1866      Eura           14.6.1886    Eura

         1904-40        Akseli Kares
                          Maria Rauvola


    Vuojoki l. Vuohijoki Vuojoki Eurajoki  säteriratsutila

         1626-30        Gottfrid Hanss von Falkenberg                                                                            1634          Lait
                          Christina Michelsd von Jordan                                                                          > 1651
455 105  1630-40        Åke Henricss Tott                               4.6.1598      Lohj           7.10.1638    Tukholma       15.7.1640     Euraj
455 106                   Sigrid Nilsd Bielke                           1607          Tukholma       3.6.1628     Turk           31.10.1634    Tensta
455 149  40-66            Christina Abrahamsd Brahe                     10.7.1609                    7.10.1638    Tukholma       24.3.1681
         1667-79        Gustaf Mattss Soop                              24.2.1624     Ytterselö      30.1.1666    Askersund      30.11.1679    Tukholma
                          Margareta Gustafsd Horn                       13.6.1641     Erfurt         27.4.1658    Göteborg       23.7.1663     Tukholma
                          Christina Göransd Soop                        22.5.1627     Asjersund      30.1.1666    Askersund      20.7.1677     Amsterdam
         1682-99    vä  Axel Hanss Wachtmeister                         13.1.1643     Tukholma       8.9.1682                    24.7.1699     Tukholma
         80-35            Anna Maria Gustafsd Soop                      10.4.1660     Karlstad       10.7.1706    Solna          2.6.1735      Tukholma
         1706-23    II  Carl Ericss Gyllenstierna                       4.2.1649                     10.7.1706    Solna          6.6.1723      Tukholma
         1736       vä  Hans Reinholdss von Fersen                      2.3.1683      Tallinna       22.5.1715    Tukholma       25.5.1736     Tukholma
         36-48            Eleonora Margareta Axelsd Wachtmeister        10.10.1684                   22.5.1715    Tukholma       23.12.1748
         -1794      po  Fredric Axel Hanss von Fersen                   1719          Tukholma       1752                        24.4.1794     Tukholma
                          Hedvig Catarina Magnusd De la Gardie          30.5.1732                    1752                        22.4.1800     Tukholma
         -1810      po  Hans Axel Fredricss von Fersen                  4.9.1755      Tukholma                                   20.6.1810     Tukholma
         1810-16        perikunta
         1816-29    sp  Otto Wilhelm Turess Klinckowström               10.12.1778    Tukholma       28.5.1840    Pietari        27.1.1850     Hels
                          Sara Artursd Cuthbert                         2.11.1776     Lontoo         7.6.1810     Tukholma       4.1.1838      Turk
                          Elisabet Wilhelmina Barbara Mårtensd Krause   8.3.1815      Pietari        28.5.1840    Pietari        18xx
         1829-69        Lars Magnus Bengtss Björkenheim e Björkman      6.11.1793     Tukholma       15.6.1841    Tenh           25.12.1869    Turk
                          Lovisa Wilhelmina Ericsd Bergenheim           13.8.1801     Vaasa          24.6.1821    Kiikk          12.3.1840     Eurajoki
                          Charlotta Sofia Johansd Taube                 3.9.1816      Tenhola        15.6.1841    Tenh           25.6.1893     Maarianh
         1869-75        perikunta
         1875-1907  po  Carl Axel Fredric Larss Björkenheim             5.2.1843      Åbo (Eurajoki) 23.9.1869    Turk
                          Sigrid Lovisa Charlotta Johansd Julin         20.9.1849     Pohja          23.9.1869    Turk
         1908-33        Vuojoki Gods
         1933-          kunta


    Väkkärä Väkkärä Eurajoki

                        Simon Mattss
                          N. N.                                                                                                  h 1650        Eurajoki
         1634-72        Escil Simonss
                          Margareta
                          Magdalena
         1673-97    po  Simon Escilss Väkkärä                           1646-47       Euraj          1669
                          Walborg                                                                    1669
         1698       po  Johan Simonss Väkkärä                                                        12.6.1701    Eurajoki
                          Anna Jöransd                                                               12.6.1701    Eurajoki
         1700-      ve  Thomas Simonss Väkkärä                          1671                         30.9.1712    Eurajoki       4.12.1723     Eurajoki
                          Susanna                                                                    1698
                          Maria Mattsd                                  1662                         < 1706                      15.3.1712     Eurajoki
                          Lisa Thomasd Kirppu?                                                       30.9.1712    Eurajoki
         1722-          Johan Thomass                                                                24.6.1729    Eurajoki
                          Brita Thomasd                                 0.7.1698                     17.6.1722    Eurajoki       5.11.1728     Eurajoki
                          Caisa Marcusd Antti                                                        24.6.1729    Eurajoki
         1732-?         Abraham Luwen                                   1684                         1723                        29.6.1744     Eurajoki
                          Catarina Riprander                            1695                         1723
                        Mårten Mattss Höckert                           10.10.1725    Pori mlk       11.8.1752    Lokalahti      2.6.1804      Eurajoki
                          Ulrica Larsd Demoén                           28.1.1730     Taivassalo     11.8.1752    Lokalahti      4.2.1798      Eurajoki


    Väkkärä Väkkärä Eurajoki  1/4

         -1807      po  Theodor Mårten Mårtenss Höckert                 10.3.1771     Eurajoki       14.5.1793    Alastaro       13.2.1809     Eurajoki
621 476                   Maria Christina Jacobsd Granander             11.3.1773     Alastaro       23.10.1817   Eurajoki       3.12.1849     Eurajoki
621 473             II  Henric Henricss Törnroth                        23.11.1754    Turku          23.10.1817   Eurajoki       12.5.1820     Eurajoki
         181x-23        Carl Gustaf Johanss Lagermarck                  20.10.1770    Pori mlk       21.4.1796    Heinola mlk    27.11.1825    Pori
                          Ulrica Margareta Johansd Lode                 4.10.1774     Maaria         21.4.1796    Heinola mlk    30.10.1812    Åbo
                        ilmeisesti yhdistetty


    Väkkärä Väkkärä Eurajoki  1/4

                    vä  Carl Gabriel Anderss Forselius                  1.10.1762     Mynämäki       21.3.1793    Eurajoki       28.12.1808    Eurajoki
                          Anna Johanna Mårtensd Höckert                 7.9.1765      Eurajoki       21.3.1793    Eurajoki       24.3.1803     Eurajoki
                    si  Anna Sofia Andersd Forselius                    18.6.1755     Mynämäki                                   12.1.1841     Mynämäki
368  25  1822-26        Jacob Johan Johanss Wirzén                      30.5.1783     Kiikka         1811                        14.4.1844     Kiikka
368  26                   Anna Elisabet Johansd Långhjelm               28.6.1784     Kuopio         1811                        24.6.1816     Pori
                        ilmeisesti yhdistetty


    Väkkärä Väkkärä Eurajoki  1/2

                        Hahnsson [Rauma]
         1864-          Johan Gustaf Isacss Junnila                     5.1.1825      Eurajoki       4.12.1846    Eurajoki
                          Maria Christina Ericsd Uusi-Uotila            31.12.1820    Kiukainen      4.12.1846    Eurajoki       2.12.1891     Eurajoki
         1880-81        Isac Isacss Yli-Hauta                           9.11.1846     Lappi          28.6.1870    Eurajoki       Juurukseen
                          Lena Christina Johansd Juurus                 17.5.1845     Eurajoki       28.6.1870    Eurajoki       1.12.1889     Eurajoki
         1881-      la  Johan Fredric Johanss Juurus                    9.4.1856      Eurajoki       14.9.1882    Eurajoki       Eura          1891
                          Gezina Ingeborg Johansd Vanha-Tiivola         28.10.1862    Euraj          14.9.1882    Eurajoki
         1883-          Johan Isac Johanss Lehtinen                     28.11.1846    Eurajoki       15.4.1878    Eurajoki
                          Wilhelmina Gustafsd Hyörtti                   8.8.1851      Eurajoki       15.4.1878    Eurajoki

         1911-36        Nestor Jaakkola
                          Fanny Lange
         1936-40        Arvo Jaakkola                                                                1936                        1940          Euraj
         40-              Sisko Marjatta Suojamaa                       7.2.1912                     194x         Euraj
                    II  Markus Rikhard Jaakkola                         18.5.1910                    194x         Euraj


    Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 1 7/12 (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

                        Matts Mårtenss
         1583-1602  p   Mårten Mattss
249 741  1606-28        Matts Paulss
249 739  1629-49    po  Mårten Mattss Kerttula
249 740                   Margareta Johansd
249 737  1650-94    po  Henric Mårtenss Kerttula                        1618          Lapp
249 738                   Walborg
249 735  1695-1703  po  Jacob Henricss Kerttula                         1659          Lapp           1680
249 736                   Margareta                                                                  1680
249 343  1704-40    po  Mårten Jacobss Kerttula                         1680          Lapp           1742                        1764          Lapp
249 344                   Gertrud Persd Ercovius
                          Lisa                                                                       1742


    Ala-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/24 [5/8] (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1748-87    po  Henric Mårtenss Kerttula                        1726          Lapp           1749         Lapp           1805          Lapp
                          Anna Johansd Sukkala                                                       1749         Lapp
         1788       po  Henric Henricss Ala-Kerttula                    1753          Lapp           22.5.1781    Hinnerjoki     1788          Lapp
                          Lisa Henricsd Sonkkila                        7.10.1761     Hinnerjoki     1789         Lapp           6.8.1824      Lappi
                    II  Johan Jacobss Marttila                          9.12.1755     Hinnerjoki     1789         Lapp           15.7.1822     Lappi


    Ala-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/48

         1789-      ve  Isac Henricss Ala-Kerttula                      29.1.1763     Lapp           15.10.1793   Rauma mlk      20.9.1833     Lappi
                          Caisa Lena Mattsd Simula                      3.2.1772      Rauma mlk      15.10.1793   Rauma mlk      15.6.1832     Lappi
                    po  Isac Isacss Ala-Kerttula                        17.11.1795    Lapp           17.6.1823    Lappi          16.6.1856     Lappi
                          Regina Gabrielsd Kirkkala                     13.9.1797     Lapp           17.6.1823    Lappi          28.1.1855     Lappi
                    po  Gustaf Isacss Ala-Kerttula                      15.4.1834     Lappi          2.7.1857     Lapp1
                          Maria Christina Johansd Ala-Hauta             18.6.1837     Lappi          2.7.1857     Lapp1          21.7.1875     Lappi


    Uusi-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/48

                    sa  Henric Henricss Ala-Kerttula                    1753          Lapp           22.5.1781    Hinnerjoki     1788          Lapp
                          Lisa Henricsd Sonkkila                        7.10.1761     Hinnerjoki     1789         Lapp           6.8.1824      Lappi
         1789-      II  Johan Jacobss Marttila                          9.12.1755     Hinnerjoki     1789         Lapp           15.7.1822     Lappi
                    po  Henric Henricss Uusi-Kerttula                   11.5.1783     Lapp           1808         Lapp           16.7.1820     Lappi
                          Lovisa Mattsd Isotalo                         10.11.1784    Lapp           11.7.1824    Lappi          15.10.1852    Lappi
                    II  Fredric Henricss Vaaljoki                       22.9.1791     Hinnerjoki     11.7.1824    Lappi          12.10.1866    Lappi
                    po  Gustaf Henricss Uusi-Kerttula                   17.11.1811    Lapp           23.10.1845   Lappi          6.1.1865      Lappi
                          Lovisa Isacsd Tuomola                         29.6.1818     Lappi          23.10.1845   Lappi          27.5.1864     Lappi
         1866-71        Samuel Wilhelm Samuelss Äijälä                  30.3.1841     Laitila        15.10.1863   Pyhäranta      Laitila       1871
                          Gustafa Gustafsd Nuuski                       17.10.1841    Pyhäranta      15.10.1863   Pyhäranta
         1871-77        Johan Johanss Knaapi                            28.4.1844     Laitila        26.5.1869    Kodisjoki      Laitila       1878
                          Ulrica Wilhelmina Josefsd Heikkilä            24.7.1849     Kodisjoki      26.5.1869    Kodisjoki
         1877-84        Fredric Johanss Junnila                         20.6.1834     Lappi          31.8.1862    Lappi          11.6.1884     Lappi
                          Fredrica Wilhelmina Andersd                   9.6.1836      Lappi          31.8.1862    Lappi
                    po  Johan Fredric Fredricss Uusi-Kerttula           28.10.1862    Lappi          12.3.1887    Lappi
                          Amalia Wilhelmina Gustafsd Yli-Pietilä        28.2.1860     Eura           12.3.1887    Lappi

         1909-33        Erhard Anskarius Nylund


    Yli-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/24 [5/8]

         1741-84    po  Johan Mårtenss Kerttula                         1720          Lapp           19.10.1741   Eurajoki       1803          Lapp
                          Lisa Simonsd Kirpula                          7.3.1722      Euraj          19.10.1741   Eurajoki       1797          Lapp
         1785-95    po  Carl Johanss Yli-Kerttula                       1754          Lapp           1779         Lapp           1795          Lapp
         96               Lisa Thomasd Hunsala                          1761          Lapp           1797         Lapp           23.1.1813     Lapp
         1797-      II  Samuel Mattss Simula                            14.2.1769     Rauma mlk      1797         Lapp           4.9.1841      Lappi


    Yli-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/48

                    po  Johan Carlss Yli-Kerttula                       20.5.1779     Lapp           2.7.1805     Rauma mlk      16.1.1850     Lappi
                          Juliana Mattsd Simula                         2.7.1777      Rauma mlk      2.7.1805     Rauma mlk      30.12.1843    Lappi
                    po  Fredric Johanss Yli-Kerttula                    2.8.1810      Lapp           4.7.1833     Lappi          30.10.1846    Lappi
                          Caisa Fredrica Isacsd Yli-Hauta               25.5.1810     Lapp           12.11.1848   Lappi          7.1.1865      Lappi
                    II  Gustaf Michelss Huilu                           6.8.1808      Lapp           12.11.1848   Lappi          18.5.1867     Lappi
                    po  Fredric Fredricss Yli-Kerttula                  12.8.1834     Lappi          22.2.1866    Lappi          18.12.1867    Lappi
                          Christina Michelsd Roos                       1.1.1833      Rauma          1.7.1862     Lappi          4.2.1865      Lappi
                          Eleonora Michelsd Roos                        20.2.1837     Rauma mlk      4.2.1872     Lappi
                    II  Isac Fredricss Yli-Kerttula                     19.2.1836     Lappi          4.2.1872     Lappi


    Yli-Kerttula Ala-Kieri Lappi  ratsutila 15/64

                    vä  Frans Wilhelm Fabianss Mattila                  29.11.1865    Lappi          3.9.1885     Lappi
                          Vera Christina Fredricsd Yli-Kerttula         20.1.1865     Lappi          3.9.1885     Lappi
                    po  Frans Emil Franss Yli-Kerttula

         1911-29        Gustaf Nestor Ala-Rohdainen
                          Aina Loviisa Arvela


    Vähätalo Ala-Kieri Lappi  ratsutila 5/64

                    sa  Isac Fredricss Yli-Kerttula                     19.2.1836     Lappi          4.2.1872     Lappi
                          Eleonora Michelsd Roos                        20.2.1837     Rauma mlk      4.2.1872     Lappi


    Kerttula l. Ellintie Ala-Kieri Lappi  ratsutila 19/48

                    po  Gustaf Carlss Yli-Kerttula                      30.10.1788    Lapp           27.6.1820    Lappi          3.9.1869      Lappi
                          Anna Brita Johansd Impola                     1794          Lapp                                       h 20.10.1816  Lappi
                          Lisa Christina Carlsd Pietilä                 21.12.1797    Lapp           27.6.1820    Lappi          12.10.1865    Lappi
         -1867      po  Isac Gustafss Kerttula                          17.10.1822    Lappi          3.7.1856     Lappi          5.7.1867      Lappi
                          Fredrica Henricsd Uusi-Kerttula               27.8.1817     Lappi          12.7.1849    Lappi          4.11.1849     Lappi
                          Fredrica Carlsd Kari                          13.1.1827     Lappi          3.7.1856     Lappi          20.11.1877    Lappi
                    po  Isac Mauritz Isacss Kerttula                    24.5.1861     Lappi          24.7.1879    Lappi
                          Wilhelmina Isacsd Seikkula                    8.5.1857      Lappi          24.7.1879    Lappi


    Kudvela Ala-Kieri Lappi

         1634-43        Olof Henricss
                          Walborg Henricsd
         1645-75    po  Marcus Olofss                                                                1670                        1675          Lapp
                          Dorotea                                                                    1660                        1669          Lapp
         76               Lastica                                                                    1670
         1677-80        Simon Jacobss
  1 999                 autio
         1686-89        Eric Henricss
                        Kerttulaan


    Laurila Ala-Kieri Lappi

         1640-51        Henric Mårtenss
                          Walborg Jacobsd
  1 999                 autio
         1665-77        Paul Carlss                                                                                              1677          Lappi
                          Susanna
  1 999                 autio
                        Kerttulaan


    Pietilä Ala-Kieri Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1603-22        Sigfrid Jöranss
         1622-      p   Carl Sigfridss
         1634-46        Carl Johanss
                          Margareta Mårtensd
         1647-72    po  Marcus Carlss Pietilä                                                        1668                        1672          Lapp
                          Anna                                                                       1648-49                     1666          Lapp
         73-77            Brita                                                                      1668
         1678-1701  po  Carl Marcuss Pietilä                                                         1668
                          Magdalena                                                                  1668
         1702-23    po  Matts Carlss Pietilä                                                         1697
                          Maria                                                                      1697
         1724-48    vä  Michel Henricss                                                              1735-38      Lapp?
                          Brita Mattsd Pietilä                          1697          Lapp           1714-22      Lapp
                          Walborg Henricsd Airila                       22.4.1715     Hinnerjoki     > 1748       Lapp
                    II  N. N.                                                                        > 1748       Lapp
         1748-64    po  Matts Michelss Pietilä                          1722          Lapp                                       1764          Lapp
                          Maria Ericsd Arvela                           1728          Lapp           k 12.5.1747  Lapp
                          Maria Johansd                                                              1764         Lapp
         1765-71    II  Jacob Johanss Mikkilä                                                        1764         Lapp


    Ala-Pietilä Ala-Kieri Lappi  1/4

         1772-1806  sa  Jacob Johanss Mikkilä                                                        1764         Lapp
                          Maria Johansd                                                              1764         Lapp
         1807-      po  Carl Jacobss Ala-Pietilä                        24.12.1766    Lapp           12.10.1791   Eurajoki       24.6.1834     Lappi
                          Maria Johansd Junnila                         1.5.1771      Euraj          12.10.1791   Eurajoki       6.4.1840      Lappi
                    po  Isac Carlss Ala-Pietilä                         25.12.1795    Lapp           18.6.1840    Lappi          25.5.1851     Lappi
                          Eva Ericsd Lukkaristo                         23.12.1808    Lapp           11.11.1852   Lappi          22.2.1871     Lappi
                    II  Johan Michel Michelss Björni                    5.1.1818      Rauma mlk      11.11.1852   Lappi          12.8.1867     Lappi
         -1882      po  Isac Isacss Ala-Pietilä                         29.4.1841     Lappi          30.6.1870    Lappi          Rauma         1883
                          Lovisa Mattsd Arvela                          20.7.1848     Lappi          30.6.1870    Lappi
         1882-95        Johan Carlss Mölsi                              11.2.1843     Eura           26.7.1882    Eura           1.4.1924      Aur
                          Maria Matilda Gustafsd Vainio-Pekka           22.2.1847     Eura           9.9.1869     Eura           15.12.1880    Eura
                          Alexandra Fredrica Isacsd Nummelin            9.6.1858      Eura           26.7.1882    Eura           10.1.1911     Aur


    Yli-Pietilä Ala-Kieri Lappi  1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1772-1807  ve  Anders Johanss Mikkilä                                                        1771
                          Lisa                                                                       1771
         1808-09    po  Gustaf Anderss Yli-Pietilä                      1771          Lapp           1799         Lapp           1809          Lapp
                          Maria Johansd Eskola                          1.6.1775      Lapp           1810         Lapp           3.9.1830      Lappi
         1810-29    II  Isac Johanss Seikkula                           3.9.1784      Lapp           1810         Lapp           25.6.1829     Lappi
         1830-64    vä  Isac Henricss Junnila                           10.12.1808    Lapp           27.11.1845   Lappi          Ollilaan
                          Lena Gustafa Gustafsd Yli-Pietilä             4.3.1807      Lapp           28.10.1830   Lappi          27.4.1845     Lappi
                          Maria Albertina Isacsd Uusikartano            2.4.1819      Lappi          27.11.1845   Lappi
         1864-78    vä  Gustaf Johanss Ala-Siuru                        27.5.1838     Lappi          1.10.1857    Lappi          23.11.1878    Lappi
         78-89            Amalia Serafia Isacsd Yli-Pietilä             2.1.1833      Lappi          1.10.1857    Lappi
         1889-1933  po  Gustaf Fredric Gustafss Yli-Pietilä             20.7.1870     Lappi
                          Lovisa Wilhelmina Ericsd Vahala               18.12.1872    Lappi                                      18.2.1935     Lapp


    Hauta Hauta Lappi  ratsutila 1

         1569-1627      Sven Bertilss
993 427  1629-41        Mårten Mårtenss [seppä]
993 428  43               Brita
                    vä  Simon Johanss
                          Susanna Mårtensd Hauta
         1645-50    II  Jacob Mattss
         1651-52    ^p  Johan Mårtenss Hauta                                                                                     kaupunkiin
241 665  1656-77    ve  Mårten Mårtenss Hauta                                                        1662-63                     1677          Lapp
241 666  78-89            Lisa Bertilsd                                                              1662-63                     > 1693        Lapp
241 663  1690-1706  po  Åke Mårtenss Hauta                              1666          Lapp           1686                        1706          Lapp
241 664  06-13            Brita Henricsd Raija                                        Huit           1686                        1772          Raum mlk
241 661  1722-40    vä  Michel Henricss                                                              1711-13      Lapp           1755          Lapp
241 662                   Maria Åkesd Hauta                             < 1693        Lapp           1711-13      Lapp           1763          Lapp
241 363  1741-64    po  Jacob Michelss Hauta                            1720          Lapp           k 13.6.1740  Lapp           < 1774        Nauv?
241 364  65-66            Caisa Jacobsd Laukola                         1714          Lapp           k 13.6.1740  Lapp           1782          Lapp


    Ala-Hauta Hauta Lappi  ratsutila pe 16.3.1802- 2/3

241 363             sa  Jacob Michelss Hauta                            1720          Lapp           k 13.6.1740  Lapp           < 1774        Nauv?
241 364  67-73            Caisa Jacobsd Laukola                         1714          Lapp           k 13.6.1740  Lapp           1782          Lapp
         1774       po  Johan Jacobss Hauta                                                          1772
                          Anna                                                                       1772
         1775-1811  ve  Jacob Jacobss Hauta                             1.2.1751      Lapp           17.4.1792    Rauma mlk      15.12.1832    Lappi
                          Lisa Michelsd Martti                          9.10.1756     Köyliö         5.10.1774    Köyliö         1787          Lapp
                          Maria Michelsd Vilkkilä                       10.6.1764     Rauma mlk      17.4.1792    Rauma mlk      10.2.1825     Lappi
         1812-      vä  Johan Jacobss Laila                             11.12.1777    Eura           14.4.1836    Kiukainen      15.2.1844     Lappi
                          Regina Jacobsd Ala-Hauta                      1795          Lapp           1812         Lapp           29.8.1815     Lapp
                          Maria Christina Thomasd Kares                 5.6.1792      Nakkila        26.6.1817    Nakkila        26.5.1834     Lappi
                          Lisa Michelsd Kuusisto                        2.8.1809      Kiukainen      14.4.1836    Kiukainen      20.1.1867     Lappi
                    vä  Isac Johanss Hollmén                            26.3.1804     Eurajoki       10.10.1839   Lappi          15.3.1868     Lappi
                          Regina Johansd Ala-Hauta                      28.8.1815     Lapp           10.10.1839   Lappi          1.1.1892      Lappi
                    po  Johan Isac Johanss Hollmén                      20.8.1843     Lappi          7.7.1868     Lappi          8.8.1917      Lapp
                          Lovisa Johansd Pertola                        17.9.1848     Lappi          7.7.1868     Lappi          15.12.1899    Lapp
         1911-38    po  Gustaf Ignatius Johanss Hollmén                 16.12.1876    Lappi          1919                        1938          Lapp
                          Aina Elina Kustaant Vainio-Mikkola            29.11.1884    Eur                                        1918          Lapp
                          Ida Lydia Laaksonen                           1895                         1919
         1938-45        perikunta


    Yli-Hauta Hauta Lappi  ratsutila pe 24.3.1790- 2/3 (Iiro Karin tietoja)

241 181  1768-1810  vä  Johan Johanss Antikkala                         27.9.1739     Rauma mlk      1765         Lapp           12.12.1813    Lapp
241 182                   Anna Jacobsd Hauta                            1741          Lapp           1765         Lapp           1809          Lapp
                          Lena?                                                                      1810
         1811-      po  Isac Johanss Yli-Hauta                          18.5.1780     Lapp           24.6.1841    Lappi          23.12.1842    Lappi
                          Caisa Magdalena Gustafsd Kylä-Piri            5.10.1784     Eurajoki       2.7.1807     Eurajoki       15.4.1835     Lappi
                          Lovisa Ericsd Anttila                         25.1.1805     Lapp           30.5.1850    Lappi          22.9.1866     Lappi
                    II  Johan Wilhelm Johanss Aro                       14.1.1819     Lappi          1.10.1868    Lappi          25.2.1882     Lappi
                    po  Isac Johan Isacss Yli-Hauta                     25.6.1817     Lappi          29.6.1841    Lappi          19.3.1862     Lappi
                          Maria Christina Carlsd Kari                   28.8.1819     Lappi          5.11.1863    Lappi
                    II  Carl Fredric Isacss Uusikartano                 6.2.1827      Lappi          5.11.1863    Lappi
         -1876      po  Isac Isacss Yli-Hauta                           9.11.1846     Lappi          28.6.1870    Eurajoki       Eurajoki      1876
                          Lena Christina Johansd Juurus                 17.5.1845     Eurajoki       28.6.1870    Eurajoki       1.12.1889     Eurajoki
         1877-          Gustaf Isacss Perävainio                        11.11.1832    Lappi          11.9.1864    Lappi
                          Fredrica Jacobsd Penttilä                     5.4.1842      Lappi          11.9.1864    Lappi

         1902-          N. N.
         1910-45        Kustaa Yli-Hauta                                                             1916
                          Elsa Heinonen                                                              1916


    Isotalo l. Isopere Kauklainen Lappi  1

         1540-52        Nils Jacobss
         1552-78    p   Thomas Nilss
         1578-1606  p   Eric Thomass
         1606-30    p   Simon Ericss
                          Walborg Ericsd
         1630-46    p   Jacob Simonss
                          Brita Ericsd
         1647-88    po  Simon Jacobss Isotalo                                                        1647
         89               Anna Mattsd                                                                1647
         1690-1701  po  Johan Simonss Isotalo                           1650          Lapp           1679
                          Anna                                                                       1679
         1702-40    po  Simon Johanss Isotalo                                                        1704
                          Brita                                                                      1704
         1740-69    po  Jacob Simonss Isotalo                                                        1728
                          Walborg                                                                    1728
         1770-75    po  Jacob Jacobss Isotalo                           1736          Lapp           1764         Lait           1775          Lapp
         76, 89           Lisa Jacobsd Lassila                          1742          Lait           1777         Lapp
         1777-88    II  Matts Mattss Mattila                            31.5.1751     Laitila        1777         Lapp           15.11.1833    Lappi
         1790-1811  po  Johan Jacobss Isotalo                           1764          Lapp           1798         Lapp           1811          Lapp
         12               Lovisa Andersd                                23.8.1780     Lapp           1813         Lapp           27.11.1847    Lappi
         1813-17    II  Anders Johanss Maantila                         17.9.1785     Kiukainen      1813         Lapp           8.11.1845     Lappi
                    po  Johan Johanss Isotalo                           2.10.1797     Lapp           28.10.1817   Lappi          11.2.1871     Lappi
                          Lovisa Samuelsd Yli-Kerttula                  15.2.1797     Lapp           28.10.1817   Lappi          28.2.1864     Lappi


    Isotalo Kauklainen Lappi  1/3

         1842-          Johan Johanss Kerttula                          8.9.1803      Laitila        4.10.1835    Lappi          17.12.1860    Lappi
                          Eva Lovisa Mattsd Isotalo                     16.11.1806    Lapp           4.10.1835    Lappi          27.11.1862    Lappi
         1860-      po  Johan Johanss Isotalo                           21.9.1838     Lappi          3.7.1866     Lappi
                          Eva Lovisa Carlsd Vahala                      28.9.1841     Lappi          3.7.1866     Lappi
         1900-32    po  Johan Evald Johanss Isotalo                     10.10.1869    Lappi
                          Elsa Lahdenranta


    Junnila Kauklainen Lappi  pe 30.6.1830- 1/3

         183x-73    vä  Fredric Johanss Junnila                         20.10.1813    Eurajoki       8.12.1835    Lappi          6.6.1873      Lappi
                          Eva Christina Johansd Isotalo                 23.12.1819    Lappi          8.12.1835    Lappi
         1873-1910  po  Fredric Fredricss Junnila                       6.3.1837      Lappi          3.7.1873     Lappi
                          Fredrica Samuelsd Kylä-Hunsala                24.10.1847    Lappi          3.7.1873     Lappi
         1910-24    po  Fredric Nestor Fredricss Junnila                25.2.1874     Lappi                                      1924          Lapp
         24-39            Maria Alexandra Kuusisto


    Kartano Kauklainen Lappi  1/3 (Iiro Karin tietoja)

         1837-      vä  Emanuel Josefss Kauppi                          24.5.1816     Rauma mlk      8.6.1837     Lappi          Hinnerjoki    1845
                          Lovisa Johansd Isotalo                        20.7.1818     Lappi          8.6.1837     Lappi
         1842-          Adam Johanss                                    25.5.1793     Lapp           17.12.1820   Lappi          31.1.1880     Lappi
                          Maria Mattsd Impola                           21.8.1788     Lapp           17.12.1820   Lappi          9.1.1884      Lappi
                    po  Efraim Adamss Kartano                           6.7.1833      Lappi          27.1.1884    Lappi          4.3.1911      Lapp
                          Henrica Johanna Bertilsd Toroinen             25.5.1817     Kodisjoki      26.6.1851    Lappi          26.11.1868    Lappi
                          Albertina Mattsd                              20.10.1832    Lappi          21.10.1869   Lappi          19.6.1883     Lappi
                          Lovisa Emanuelsd Kirkkala                     11.2.1855     Lappi          27.1.1884    Lappi          23.10.1907    Lapp
                    po  Johan Isac Efraimss Kartano                     22.12.1874    Lappi          29.8.1894    Lappi
                          Lena Sofia Johansd Isotalo                    1.11.1871     Lappi          29.8.1894    Lappi
         -1959      po  Arvo Johannes Kartano                           8.12.1896     Lapp
                          Hilja Adele


    Siuru l. Vähäpere Kauklainen Lappi  1

         1629-43        Mårten Mattss
                          Walborg Mattsd
         1645-89    po  Eric Mårtenss Siuru                             < 1628                       1647
                          Agneta Christersd                                                          1647
         1690-1704  po  Michel Ericss Siuru                             1655          Lapp           1686
                          Maria                                                                      1686
         1709-13        Johan Mattss
                          Maria
         1722-60    po  Thomas Johanss Siuru
                          Caisa


    Ala-Siuru Kauklainen Lappi  pe 14.4.1837- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1755-65    vä  Michel Thomass Seikkula                         1721          Lapp           1746         Lapp           1765          Lapp
         66               Lisa Thomasd Siuru                            1722          Lapp           1766         Lapp
         1767       II  Henric Anderss                                                               1766         Lapp
         1768-74    vä  Anders Anderss                                                               1766-68      Lapp
                          Maria Michelsd Siuru                                                       1766-68      Lapp
         1775-1806  ^p  Eric Michelss Ala-Siuru                         1750          Lapp           1774         Lapp           1806          Lapp
                          Lisa Mårtensd                                 1751          Lapp           1774         Lapp           15.3.1832     Lappi
         1807-      po  Eric Ericss Ala-Siuru                           29.3.1785     Lapp           1807         Lapp           3.10.1830     Lappi
                          Eva Mattsd Arvela                             18.9.1782     Lapp           1807         Lapp           20.4.1854     Lappi
                    po  Johan Eric Ericss Ala-Siuru                     20.1.1811     Lapp           6.10.1835    Lappi          14.10.1874    Lappi
                          Lovisa Johansd Isotalo                        11.12.1814    Lapp           20.6.1833    Lappi          11.10.1834    Lappi
                          Lena Emanuelsd Kirkkala                       16.4.1816     Lapp           6.10.1835    Lappi          22.5.1854     Lappi
                    po  Johan Eric Johanss Ala-Siuru                    1.8.1836      Lappi          30.10.1856   Lappi          4.6.1867      Lappi
                          Fredrica Carlsd Vahala                        28.4.1833     Lappi          30.10.1856   Lappi
         1871-          Isac Gustafss Stenroos                          29.3.1845     Lappi          29.6.1873    Rauma mlk
                          Eva Christina Fredricsd                       17.3.1849     Lappi          11.6.1871    Lappi          4.5.1872      Lappi
                          Amalia Gustafsd Vahala                        16.5.1852     Rauma mlk      29.6.1873    Rauma mlk
         1916-28    po  Iisak Iisakinp Ala-Siuru                        14.9.1880     Lappi                                      1928          Lapp
         28-37            Aina Vilhelmiina Kumlander


    Yli-Siuru Kauklainen Lappi  pe 11.6.1834- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1761-90    vä  Anders Mattss                                   30.11.1723                   1777         Lapp           29.4.1819     Lappi
                          Maria Thomasd Siuru                           1734          Lapp           1760         Lapp           1776          Lapp
                          Brita Ericsd                                  29.9.1752     Lapp           1777         Lapp           27.1.1839     Lappi
         1790-1809  po  Anders Anderss Yli-Siuru                        1767          Lapp           1787         Lapp           1815-18       Lapp
                          Lena Andersd                                  8.11.1765     Lapp           1787         Lapp           20.10.1848    Lappi
         1809-48    po  Josef Anderss Yli-Siuru                         24.8.1788     Lapp           1813         Lapp           8.11.1865     Lappi
                          Lovisa Mattsd                                 20.7.1794     Lapp           1813         Lapp           4.1.1854      Lappi
         1848-81    po  Johan Isac Josefss Yli-Siuru                    17.6.1821     Lappi          16.11.1854   Lappi
                          Maria Christina Johansd Kirstola              24.12.1826    Lappi          16.11.1854   Lappi
         1881-91    po  Isac Johanss Yli-Siuru                          4.10.1855     Lappi          10.10.1878   Eura
                          Cecilia Adamsd Pietilä                        22.1.1857     Eura           10.10.1878   Eura
         1891-1920  ve  Johan Johanss Lunden                            21.3.1857     Lappi          14.4.1879    Lappi          1920          Lapp
         20-24            Ida Johanna Gustafsd Rosten                   6.12.1857     Lappi          14.4.1879    Lappi


    Eskola Kaukola Lappi  1/2

         1634-47        Escil Anderss
                          Walborg Jacobsd
         1649-56    po  Matts Escilss Eskola                                                         1644-45                     sotilaaksi
         57-66            Caisa                                                                      1644-45
  1 999                 autio
         1673-97        Mårten Hemmingss                                                                                         1697          Lapp
                          Elin
         98               Brita
         1700-28    po  Matts Mårtenss Eskola                                                        7.3.1731     Eur?
                          Walborg Persd                                                              16.10.1698   Honkilahti
                          Beata Jöransd                                                              7.3.1731     Eur?
         1729-52    vä  Michel Henricss
                          Maria Mattsd Eskola
         1753       po  Morten Michelss Eskola
         1754-63    ^v  Michel Jöranss Triippu                          14.8.1729     Eurajoki       1750         Lapp
         64               Brita Michelsd Eskola                                                      1765         Lapp
         1765-80    II  Johan                                                                        1765         Lapp
         1781-1809  po  Johan Michelss Eskola                           1751          Lapp           7.1.1808     Eura           23.7.1833     Lappi
                          Brita Henricsd                                                             1775                        1805          Lapp
                          Anna Michelsd Wallström                       1776          Eur            7.1.1808     Eura           4.11.1834     Lappi
         1810-23    po  Michel Johanss Eskola                           3.6.1779      Lapp           1811         Lapp           31.5.1823     Lappi
         23-37            Justina Simonsd Rekola                        8.3.1785      Lapp           1.7.1824     Lappi          8.11.1854     Lappi
                    II  Anders Jacobss Kauppi                           2.10.1796     Kodisjoki      1.7.1824     Lappi          29.4.1867     Lappi
         1837-59    po  Johan Michelss Eskola                           10.7.1816     Lapp           22.6.1858    Lappi          23.5.1859     Lappi
                          Fredrica Michelsd Vainio-Tasku                25.2.1816     Eura           15.4.1841    Eura           30.8.1857     Lappi
                          Sofia Renata Johansd Yli-Rohdainen            13.8.1831     Eura           22.6.1858    Lappi          4.4.1861      Lappi
         1863-1903  po  Johan Johanss Eskola                            26.2.1842     Lappi          12.11.1863   Hinnerjoki     4.5.1903      Lapp
                          Lovisa Christina Fredricsd Nakkila            14.9.1841     Hinnerjoki     12.11.1863   Hinnerjoki     24.7.1929     Lapp
         1903-25    vä  Victor Mattss Kirkkala                          21.4.1861     Lappi                                      8.8.1925      Lapp
         25-42            Edla Wilhelmina Johansd Eskola                30.1.1869     Lappi                                      19.5.1942     Lapp


    Krappe Kaukola Lappi  pe 15.3.1837- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-38        Michel Mattss
                          Walborg
         1639-84    vä  Paul Henricss
                          Caisa Michelsd Krappe
         1685-97    po  Thomas Paulss Krappe                                                         28.12.1686   Eur?           1697          Lapp
                          Brita?
         98, 04           Margareta
         1700-03    II  Carl Henricss                                                                                            1703          Lapp
         1709-13        Michel
                          Maria
         1722-52        Johan Michelss                                                               13.9.1719    Eur?           > 1773        Lapp
                          Maria                                                                                                  > 1773        Lapp
         1753-82    vä  Eric Ericss                                                                                              1791          Lapp
                          Maria Johansd Krappe                          1723          Lapp           1750         Lapp
                          Maria Simonsd                                 21.5.1754
         1783-      po  Matts Ericss Krappe                             6.6.1764      Lapp           1790                        5.4.1831      Lappi
                          Lena Ericsd                                   11.9.1766                    1790                        4.9.1818      Lappi
                    po  Matts Mattss Krappe                             10.11.1790    Lapp           18.10.1814   Eurajoki       10.11.1855    Lappi
                          Johanna Mattsd Yrjölä                         7.2.1792      Eurajoki       18.10.1814   Eurajoki       13.1.1852     Lappi
         1834-54        Gustaf Simonss Iso-Lanki                        4.1.1795      Eurajoki       11.6.1846    Lappi          Setälään
                          Christina Johansd Astala                      22.10.1789    Eurajoki       16.6.1818    Lappi          25.12.1844    Lappi
                          Lovisa Mattsd Setälä                          22.12.1808    Lapp           11.6.1846    Lappi          2.5.1873      Lappi
                    po  Gustaf Gustafss Krappe                          5.3.1819      Eurajoki       20.4.1841    Lappi          12.5.1867     Lappi
                          Justina Mattsd Luukas                         25.8.1818     Lappi          20.4.1841    Lappi          12.8.1867     Lappi
                    po  Gustaf Fredric Gustafss Krappe                  21.6.1841     Lappi          15.10.1863   Lappi
                          Fredrica Johansd Eskola                       30.6.1843     Lappi          15.10.1863   Lappi
         1902-1932  po  Gustaf Fredric Gustafss Krappe                  11.10.1863    Lappi          16.11.1893   Lappi
                          Hilda Serafia Carlsd Maijala                  29.8.1874     Lappi          16.11.1893   Lappi


    Luukas Kaukola Lappi  1/2

         1540-88        Michel Mattss
         1589-          Lucas Larss
                          Brita
         1634-43    II  Sigfrid Bertilss Perttu
         1645-60    po  Matts Lucass Luukas
                          Barbara
         1674-77    II  Ivar Arvidss
         1661-67    po  Eric Mattss Luukas
                          Caisa
         1668-70    ve  Matts Mattss Luukas                                                          1668
                          Beata
                          Brita                                                                      1668
                    vä  Johan
                          Christina Mattsd Luukas                                                                                1691          Lapp
         1678-96    II  Clemet Simonss
                          Maria
         1697-1724  po  Per Johanss Luukas                                                           1690
                          Magdalena                                                                  1690
         1725-49    po  Johan Perss Luukas                                                           1739
                          Anna Ericsd Ryhty                                           Eur            30.10.1720   Eura
                          Maria                                                                      1739
         1750-82    po  Johan Johanss Luukas                                                         1749
                          Maria Andersd                                                              1749
         1783-1822  po  Matts Johanss Luukas                            3.5.1762      Lapp           1786         Lapp           10.10.1837    Lappi
                          Maria Johansd                                 9.10.1763     Lapp           1786         Lapp           15.2.1839     Lappi
         1822-46    po  Matts Mattss Luukas                             28.10.1786    Lapp           1817         Lapp           1.8.1863      Lappi
                          Eva Jacobsd Pirilä                            24.11.1792    Lapp           1817         Lapp           2.8.1857      Lappi
         1846-94    po  Johan Fredric Mattss Luukas                     10.7.1821     Lappi          29.10.1844   Lappi
                          Justina Gustafsd Krappe                       4.8.1821      Eurajoki       29.10.1844   Lappi          3.10.1880     Lappi
         1894-1922  po  Isac Natan Johanss Luukas                       29.12.1855    Lappi          28.8.1883    Lappi
                          Maria Matilda Gustafsd Ala-Kerttula           17.4.1858     Lappi          28.8.1883    Lappi
         1922-50    po  Iisak Vihtori Iisakinp Luukas                   27.11.1886    Lappi
                          Ida Vahala


    Länne l. Länsi Kaukola Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-43        Christer Mårtenss
                          Margareta Persd
         1645-88    po  Henric Christerss Länne                                                      1664
                          Brita                                                                      1664
         1689-1713  po  Matts Henricss Länne
         1722-23        Henric Länsi
                          Maria
         1724-56    vä  Johan Mårtenss Mäki                             k 24.12.1699  Hinnerjoki     1742                        0.9.1763      Lapp
                          Lisa Henricsd Länne                                                        1726         Lapp           28.3.1740     Lapp
                          Maria Michelsd                                                             1742                        1773          Lapp
         1757-81    po  Johan Johanss Länne                             1726          Lapp           1750         Lapp
                          Anna Michelsd Kulju                           1730          Lapp           1750         Lapp
         1782-1824  po  Johan Johanss Länne                             7.5.1764      Lapp           1.6.1817     Hinnerjoki     8.7.1842      Lappi
                          Maria Michelsd Anttila                        1768          Lapp           0.6.1786     Lapp           h 13.10.1816  Lappi
                          Lisa Ericsd Karp                              3.5.1773      Hinnerjoki     1.6.1817     Hinnerjoki     24.6.1845     Lappi
         1824-29    po  Samuel Fredric Johanss Länne                    1.8.1787      Lapp           1810         Lapp           11.12.1829    Lappi
         29-37            Lena Ericsd Anttila                           4.3.1782      Lapp           7.2.1841     Pöytyä         20.11.1837    Lappi
                    II  Fredric Mattss Krappe                           28.5.1793     Lapp           1.1.1831     Lappi          23.7.1845     Pöytyä
                          Walborg Mattsd                                23.4.1795     Mellilä        7.2.1841     Pöytyä         > 1859
         1837-54    po  Samuel Fredric Samuelss Länne                   3.10.1816     Lapp           20.11.1849   Hinnerjoki     31.5.1854     Lappi
                          Magdalena Isacsd Yli-Hauta                    14.1.1815     Lapp           4.7.1839     Lappi          1.12.1848     Lappi
                          Ester Gustafsd Rantapere                      15.2.1823     Hinnerjoki     10.7.1855    Lappi          9.7.1868      Lappi
                    II  Isac Johanss Kirstola                           1.9.1823      Lappi          10.7.1855    Lappi          21.10.1867    Lappi
         1863-98    po  Samuel Fredric Samuelss Länne                   1.10.1840     Lappi          17.5.1877    Lappi
                          Anna Lisa Samuelsd Nakkila                    21.4.1842     Hinnerjoki     8.10.1863    Hinnerjoki     15.5.1876     Lappi
                          Lena Mattsd Kirkkala                          27.11.1853    Lappi          17.5.1877    Lappi
         1898-1922  po  Johan Isac Samuelss Länne                       11.5.1872     Lappi                                      1922          Lapp
                          Sofia Johansd Venno                           26.7.1876     Laitila
         1925-      po  Onni Länne                                                                   1926
                          Aini Isotalo                                                               1926


    Mikola Kaukola Lappi  pe 26.6.1839- 1/3 (Iiro Karin tietoja)

  1 999                 autio
         1637-38        Johan Ericss
                          Margareta
  1 999                 autio
         1663-75        Eric Larss                                                                                               Tukholmassa 1669-
                          Lisa
  1 999  1676-          autio
                        Mårten Escilss
         89-95            Susanna                                                                                                1697          Lapp
  1 999                 autio
         1698-1710      Eric Henricss
         1713-23        Michel
                          Maria
         1724-49        Johan
                          Maria
         1750-77    po  Eric Johanss Mikola                             1724          Lapp           1748         Lapp           1786          Lapp
                          Maria Andersd Tasanen                         1728          Lapp           1748         Lapp           1807          Lapp
         1778-84    po  Johan Ericss Mikola                             1749          Lapp           20.10.1772   Hinnerjoki     0.8.1783      Lapp
                          Maria Henricsd Kallio                         17.4.1747     Hinnerjoki     20.10.1772   Hinnerjoki
         1785-96    ve  Anders Ericss Mikola                            6.11.1754     Lapp           28.1.1783    Eura           1798          Lapp
         97               Maria Johansd Krouvila                        5.1.1760      Eura           1798         Lapp           4.1.1841      Lappi
         1798-      II  Matts Mattss                                    6.1.1772      Lapp           1798         Lapp           18.9.1849     Lappi
                    po  Johan Anderss Mikola                            10.3.1785     Lapp           1812         Lapp           22.4.1847     Lappi
                          Maria Jacobsd Pirilä                          25.9.1782     Lapp           1812         Lapp           27.11.1856    Lappi
                    vä  Isac Josefss Kauppi                             18.12.1813    Rauma mlk      19.5.1857    Hinnerjoki     22.11.1879    Lappi
                          Ulrica Johansd Mikola                         22.3.1813     Lapp           27.10.1835   Lappi          22.6.1856     Lappi
                          Anna Lisa Johansd Kylä-Kreula                 12.9.1826     Laitila        19.5.1857    Hinnerjoki     22.1.1880     Lappi
                    po  Johan Isac Isacss Mikola                        20.8.1836     Lappi          25.6.1868    Lappi          26.6.1908     Lapp
                          Lovisa Ericsd Vahala                          12.8.1837     Lappi          25.6.1868    Lappi          28.3.1909     Lapp


    Pietilä Kaukola Lappi  pe 23.5.1835- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

                          Margareta Mattsd
         1634-38    po  Matts Mattss
         1641-52    ve  Simon Mattss                                                                 1646                        sotilaaksi
         56-59            Brita Mattsd                                                               1646
  1 999                 autio
         1667-72        Matts Mattss
                          Margareta
         1673-1704      Johan Henricss                                                               1675-85
                          Brita
                          Caisa                                                                      1675-85
         1709-39    po  Johan Johanss Pietilä                                                        6.10.1707    Eur?
                          Maria
         1740-76    po  Johan Johanss Pietilä                           1715          Lapp           1734
                          Lisa Michelsd                                                              1734
         1777-88    po  Johan Johanss Pietilä                           1742          Lapp           1765
                          Maria Johansd                                 1746                         1765
         1789-      po  Carl Johanss Pietilä                            10.3.1769     Lapp           24.6.1830    Lappi          15.11.1836    Lappi
                          Anna Mårtensd                                 16.11.1760    Lapp           1788         Lapp           11.12.1827    Lappi
                          Maria Lovisa Johansd Länne                    2.9.1799      Lapp           24.6.1830    Lappi          27.10.1867    Lappi
                    po  Fredric Carlss Pietilä                          30.6.1797     Lapp           3.7.1827     Lappi          23.1.1869     Lappi
                          Eva Johansd Anttila                           21.12.1801    Lapp           23.10.1821   Lappi          1.1.1827      Lappi
                          Lena Mattsd Krappe                            25.1.1799     Lapp           3.7.1827     Lappi          3.4.1867      Lappi


    Uusi-Pietilä Kaukola Lappi  1/4

         1837-          Isac Abrahamss                                  17.10.1814    Lapp           31.3.1834    Lappi          12.12.1850    Lappi
                          Lena Christina Josefsd Yli-Siuru              19.11.1813    Lapp           10.5.1853    Lappi          18.7.1867     Lappi
                    II  Christian Christianss Katila                    25.3.1832     Lappi          10.5.1853    Lappi          rippikirja    1877: 85
                        Riikilän
         1856-          Johan Johanss Roos                              6.9.1814      Laitila        13.12.1862   Lappi          rippikirja    1877: 86
                          Mariana Joelsd Valli-Björni                   17.3.1821     Eura           17.10.1843   Eura           7.6.1852      Rauma
                          Edla Amanda Henricsd Laurila                  18.3.1824     Eurajoki       6.12.1853    Eurajoki       8.4.1857      Lappi
                          Johanna Jacobsd Pirilä                        25.8.1832     Lappi          21.1.1858    Lappi          3.11.1861     Lappi
                          Fredrica Gustafsd Vanha-Jaakkola              12.12.1829    Eurajoki       13.12.1862   Lappi
         1860-          Isac Johanss Pietilä                            29.9.1821     Lappi          15.10.1843   Lappi
                          Agata Carlsd Riikilä                          7.6.1821      Lappi          15.10.1843   Lappi

         1912-46        Kustaa Uusi-Pietilä


    Vanha-Pietilä l. Kylä-Pietilä Kaukola Lappi  1/4

         1837-      sa  Fredric Carlss Pietilä                          30.6.1797     Lapp           3.7.1827     Lappi          23.1.1869     Lappi
                          Eva Johansd Anttila                           21.12.1801    Lapp           23.10.1821   Lappi          1.1.1827      Lappi
                          Lena Mattsd Krappe                            25.1.1799     Lapp           3.7.1827     Lappi          3.4.1867      Lappi
                        Mikolan
         1854-          Johan Johanss Yrjälä                            6.5.1822      Rauma mlk      7.3.1869     Lappi
                          Albertina Gabrielsd Sunila                    18.4.1827     Rauma mlk      30.12.1850   Rauma          31.5.1867     Lappi
                          Maria Lovisa Ericsd Iso-Ettala                7.4.1827      Kodisjoki      7.3.1869     Lappi
         1881-          Johan Johanss Anttila                           26.4.1850     Eurajoki       6.4.1876     Lappi
                          Maria Christina Ericsd Vahala                 23.10.1847    Lappi          6.4.1876     Lappi          31.8.1889


    Riikilä Kaukola Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-38        Mårten Mattss
                          Margareta Ericsd
         1641-43    po  Eric Mårtenss Riikilä
  1 999                 autio
         1668-1702      Simon Henricss
                          Brita
         1703-23    po  Eric Simonss Riikilä
                          Maria Mattsd                                                                                           > 1748        Lapp
         1724-45    vä  Mårten Jöranss                                                               1724         Lapp           1745          Lapp
                          Maria Ericsd Riikilä                          1706          Lapp           1746         Lapp
         1746-50    II  Immanuel Ericss                                                              1746         Lapp
         1751-81    po  Michel Mårtenss Riikilä
                          Maria
         1782-91    ve  Matts Mårtenss Riikilä                          1737          Lapp
                          Lisa Henricsd                                 14.12.1736                                               14.3.1819     Lappi
         1792-1815  po  Michel Mattss Riikilä                           28.8.1758     Lapp           1780         Lapp           26.7.1838     Lappi
                          Maria Ericsd Krappe                           25.1.1753     Lapp           1780         Lapp           29.11.1821    Lappi
         1816-      po  Carl Michelss Riikilä                           13.8.1781     Lapp           1807         Lapp           12.4.1845     Lappi
                          Justina Isacsd Yli-Kulju                      9.5.1786      Lapp           1807         Lapp           19.10.1855    Lappi
                    vä  Fredric Ericss Anttila                          3.5.1810      Lapp           24.10.1833   Lappi          7.11.1869     Lappi
                          Adonica Carlsd Riikilä                        16.10.1813    Lapp           24.10.1833   Lappi          20.6.1884     Lappi
         1852-63        Michel Michelss Tyni                            14.1.1821     Kiukainen      17.6.1841    Kiukainen      Mynämäki      1863
                          Fredrica Johansd Heinilä                      19.8.1820     Kiukainen      17.6.1841    Kiukainen
                        Johan Lundell
         1866-72        Oscar Emil Augustss Lundström                   3.8.1843      Köyliö         21.9.1878    Pori           Luvia         1873
                          Maria Christina Johansd Moliis                15.1.1857     Pori           21.9.1878    Pori
         1872-          Matts Anderss                                   27.5.1822     Laitila        1.12.1844    Laitila
                          Maria Christina Henricsd Paavola              8.5.1816      Laitila        1.12.1844    Laitila
                    po  Matts Mattss Riikilä                            14.11.1848    Laitila        26.4.1882    Lappi
                          Maria Christina Emanuelsd Ala-Rohdainen       8.5.1857      Lappi          26.4.1882    Lappi
         1921-44    po  Vilhelm Julius Matinp Riikilä                   25.1.1883     Lappi


    Aro Kivikylä Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

  1 999                 autio
         1643-81        Sigfrid Grelss
                          Brita Simonsd
         1682-97    po  Johan Sigfridss Aro                             1649          Lapp           1676                        1697          Lapp
         98               Margareta                                                                  1676                        > 1700        Lapp
         1700-33    po  Jacob Johanss Aro                               1679          Lapp           1699-1700
                          Lisa Åkesd Hauta                                                           1699-1700                   < 1731        Lapp
         1734-49    vä  Matts Jöranss Wiik                              1705                         1731         Lapp           1749          Lapp
         50-51            Maria Jacobsd Aro                             1708          Lapp           1731         Lapp
         1752-83    vä  Johan Mattss Nikula                             0.2.1724      Euraj          1751         Lapp           1804          Lapp
                          Lisa Mattsd Aro                               1732          Lapp           1751         Lapp           1809          Lapp
         1784-1817  po  Johan Johanss Aro                               1.11.1751     Lapp           1804         Lapp           1.5.1835      Lappi
                          Maria Jacobsd Hauta                           < 1748        Lapp           1773         Lapp           1801          Lapp
                          Walborg Mattsd                                28.11.1773    Lapp           1804         Lapp           12.1.1843     Lappi
         1818-40    po  Johan Johanss Aro                               19.10.1777    Lapp           6.11.1817    Lappi          29.12.1850    Lappi
                          Juliana Andersd Björk                         25.12.1777    Lapp           6.11.1817    Lappi          16.4.1846     Lappi
         1840-82    po  Johan Wilhelm Johanss Aro                       14.1.1819     Lappi          1.10.1868    Lappi          25.2.1882     Lappi
                          Lovisa Ericsd Anttila                         25.1.1805     Lapp           30.5.1850    Lappi          22.9.1866     Lappi
         82-12            Lovisa Samuelsd Utula                         23.1.1840     Lappi          1.10.1868    Lappi
         1912-22    po  Johan Johanss Aro                               7.8.1869      Lappi          18.10.1888   Lappi
                          Lovisa Wilhelmina Johansd Siiri               23.1.1860     Lappi          18.10.1888   Lappi


    Arvela Kivikylä Lappi  pe 8.9.1790- 1/4 (Iiro Karin tietoja)

  1 999                 autio
         1668-70        Matts [pappi = kappalainen Raumander]
         71-77            Margareta
         1685-90        Johan Jacobss
                          Anna
  1 999                 autio
         1723-34        Henric Michelss
                          Anna
         1738-39    po  Eric Henricss Arvela
                          Maria
         1740-45    is  Henric Michelss
                          Anna
         1746-81    vä  Matts Johanss                                                                k 9.7.1744   Lapp           > 1787        Lapp
                          Brita Henricsd Arvela                                                      k 9.7.1744   Lapp           1792          Lapp
         1782-1806  po  Matts Mattss Arvela                                                          1769
                          Maria Mattsd                                                               1769
         1807-23    po  Matts Mattss Arvela                             3.9.1770      Lapp           21.6.1796    Hinnerjoki     17.9.1823     Lappi
                          Maria Henricsd Mäki                           27.8.1770     Hinnerjoki     21.6.1796    Hinnerjoki     26.11.1837    Lappi
         1823-44    po  Matts Mattss Arvela                             13.7.1797     Lapp           21.6.1820    Lappi          10.7.1844     Lappi
                          Lovisa Michelsd Huilu                         2.8.1794      Lapp           21.6.1820    Lappi          14.2.1852     Lappi
         1844-73    po  Matts Mattss Arvela                             3.2.1821      Lappi          26.8.1869    Lappi          30.9.1884     Lappi
                          Serafia Johansd Ala-Hauta                     18.12.1824    Lappi          14.11.1844   Lappi          8.3.1867      Lappi
                          Fredrica Gustafsd Roos                        18.8.1844     Lappi          26.8.1869    Lappi          29.10.1924    Lapp
         1873-1917  po  Matts Mattss Arvela                             7.2.1850      Lappi          27.10.1874   Lappi          16.3.1917     Lapp
                          Lovisa Fabiansd Mattila                       1.8.1854      Lappi          27.10.1874   Lappi          4.1.1922      Lapp
         1917-53    po  Arvo Matteus Matinp Arvela                      19.9.1886     Lappi                                      17.1.1968     Lapp
                          Olga Aleksandra Lehtinen                      5.7.1903                                                 20.9.1927     Lappi


    Heinilä Kivikylä Lappi  pe 11.11.1831- 1/2

         1540-58        Johan Olofss
         1558-1614      Thomas Johanss
         1600           Paul Thomass
         1604-36        Per Paulss
         1637-72    po  Sigfrid Perss Heinilä
         78-86            Brita Thomasd
         1673-77    po  Marcus Sigfridss Heinilä                                                     1669
                          Magdalena                                                                  1669
         1687-88    ^v  Matts Henricss                                                               1685         Lapp           1688          Lapp
         89               Christina Sigfridsd Heinilä                                                1689         Lapp
         1690-1704  II  Henric Jacobss                                                               1689         Lapp
         1709-40    po  Jacob Henricss Heinilä                                                       3.11.1716    Luvia
                          Brita Mårtensd Evasti                                                      3.11.1716    Luvia
         1741-81    po  Jacob Jacobss Heinilä                           < 1723        Lapp                                       31.3.1789     Lapp
                          Brita
         1782-1809  po  Johan Jacobss Heinilä                           1762          Lapp           29.5.1781    Eurajoki       1809          Lapp
         10-12            Lisa Mattsd Kreula                            9.7.1758      Eurajoki       29.5.1781    Eurajoki       24.8.1828     Lappi
         1813-45    po  Johan Johanss Heinilä                           25.11.1790    Lapp           1.6.1813     Köyliö         18.10.1847    Lappi
                          Albertina Jacobsd Yski                        5.4.1794      Köyliö         1.6.1813     Köyliö         Kokemäki      7.6.1883
         1845-72    po  Wilhelm Johanss Heinilä                         20.8.1820     Lappi          13.7.1848    Lappi          15.9.1872     Lappi
                          Mariana Lovisa Isacsd Yli-Hauta               22.6.1819     Lappi          13.7.1848    Lappi          28.3.1888     Lappi
         1872-1908  po  Erland Wilhelmss Heinilä                        26.10.1851    Lappi          21.8.1883    Lappi          1908          Lapp
         08-26            Wilhelmina Fabiansd Mattila                   19.10.1861    Lappi          21.8.1883    Lappi
         1927-          Juho Heinilä
         1927-          Erland Heinilä


    Huilu l. Huila Kivikylä Lappi  pe 10.11.1790- 1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1634-46        Michel Escilss
                          Walborg
  1 999                 autio
         1659-72        Matts Jacobss
                          Walborg
         1673-79    vä  Matts Michelss
                          Walborg Mattsd Huilu
  1 999                 autio
         1685-87        Olof Mattss
  1 999                 autio
         1694-1700      Eric Michelss
                          Lisa
         01-02            Christina
         1703       po  Matts Ericss Huilu
         1704       is  Eric Michelss
                          Lisa
                          Christina
257 837                 Petter Nilss Törne                                                                                       1705          Lapp
257 838  09-13            Maria Engelbrectsd Eneskjöld
         1722-47    vä  Simon Mattss Simula                             1693          Eur                                        1769          Lapp
                          Sara Pettersd Törne                           1693          Lapp                                       1748          Lapp
         1748-87    po  Matts Simonss Huilu                             1726          Lapp           1769                        0.1.1798      Lapp
                          Lisa Mårtensd Hulola                          26.10.1735    Euraj          19.10.1760   Eurajoki       1768          Lapp
                          Walborg Simonsd                               1735                         1769                        1804          Lapp
         1788-1811  vä  Michel Johanss Aro                              1768          Lapp           1788         Lapp           1811          Lapp
         12-17            Maria Mattsd Huilu                            1.9.1772      Lapp           1788         Lapp           21.12.1844    Lappi
                    po  Isac Michelss Huilu                             8.3.1797      Lapp           17.10.1826   Lappi          16.4.1851     Lappi
                          Maria Christina Mattsd Kirstola               2.10.1803     Lapp           17.10.1826   Lappi          30.10.1875    Lappi
                    po  Isac Isacss Huilu                               17.8.1830     Lappi          8.7.1862     Lappi
                          Maria Ulrica Gabrielsd Rostén                 22.9.1829     Lappi          8.7.1862     Lappi
         -1902          Gustaf Isacss Huilu                             


    Pekola Kivikylä Lappi  1/4

         1634-46        Lars Anderss
                          Caisa Henricsd
  1 999                 autio
         1656-65    po  Jacob Larss                                                                  1659
                          Walborg                                                                    1659
         1666-77        Matts Anderss
                          Brita
         1678-          kappalaispappila


    kappalainen Lappi

         1567-79        Christian Anderss
         1582-84        Per
         1594           Matts
         1629-30        Matts Mattss                                                                                             1637          Lapp
                          Christina Persd
         1659-70        Matts Josefss Raumander                         162x          Raum                                       1670          Lapp
                          Margareta
         1675-95        Gustaf Johanss Lapponius                        164x          Lapp           29.10.1676   Eurajoki       h 11.9.1697   Turk
                          Elisabet Grelsd Teet                                                       29.10.1676   Eurajoki       1697
         1695-1748      Per Johanss Ercovius                            166x          Pada                                       1748          Lapp
                          Walborg Michelsd                                                                                       1730          Lapp
                          Ingeborg
         1748-62        Johan Michelss Höckert                          24.4.1718     Tukholma       12.1.1742    Uusikaupunki   28.11.1794    Nousiainen
                          Christina Mattsd Azell                        k 20.11.1723  Uusikaupunki   12.1.1742    Uusikaupunki   28.1.1777     Nousiainen
         1762-83        Anders Anderss Algeen                           1722          Koke           1774                        25.7.1783     Lapp
                          Ester Lovén                                   1745                         1774                        24.12.1824    Lappi
         1784-1805      Isac Mattss Nordlund                            30.12.1747    Pori mlk       1786         Lapp           10.8.1805     Lapp
                          Catarina Elisabet Persd Widqvist              9.5.1761      Kisko          1786         Lapp           1.9.1845      Rauma mlk
872 515  1808-10        Fredric Johan Berndtss Colerus                  15.6.1764     Nousiainen     13.8.1805    Yläne          22.4.1825     Säkylä
872 516                   Helena Renata Josefsd Ahllöf                  27.3.1765     Nousiainen     15.3.1792    Nousiainen     9.11.1804     Nousiainen
872 548                   Johanna Maria Gabrielsd Grönelius             11.10.1783    Pöytyä         13.8.1805    Yläne          10.8.1830     Vesi
872 519  1814-21        Benjamin Mattss Lilljestrand                    16.1.1781     Uusikaupunki m 6.10.1814    Urjala         14.12.1857    Vesilahti
872 520                   Johanna Fredricsd Elers                       14.1.1798     Urjala         6.10.1814    Urjala         26.9.1864     Vesilahti
         1822-36        Marcus Lenass Tallgrén                          24.5.1768     Kokemäki       17.2.1803    Kokemäki       13.11.1836    Lappi
                          Caisa Brita Björkroth                         1.4.1771                     1799                        h 27.7.1802   Kokemäki
                          Anna Lovisa Mattsd Pirkkinäinen               10.11.1781    Kokemäki       17.2.1803    Kokemäki       1855
328  38  1839-44        August Fredric Fredricss Mittler                8.2.1805      Mynämäki       14.12.1832   Mynämäki       31.1.1887     Tyrvää
328  39                   Elisabet Andersd Lemgren                      26.6.1809     Mynämäki       14.12.1832   Mynämäki       14.3.1868     Honkilahti
         1844-54        Johan Wilhelm Johanss Blom                      20.5.1816     Rauma          1.1.1841     Naantali       5.9.1865      Rauma
                          Catarina Sofia Johansd von Knorring           16.11.1812    Loka           1.1.1841     Naantali       2.11.1898     Hels
         1856-67        Gustaf Adolf Michelss Holmström                 11.2.1828     Merikarvia     1853                        19.9.1903     Jääski
                          Anna Sofia Helander                                                        1853                        1895
         1869-77        Johan Samuelss Heininen                         3.2.1834      Laitila        1868                        16.2.1909     Ylis
                          Eva Carolina Härmälä                                                       1868                        1906
         1880-1900      Gustaf Edvard Gustafss Sundvall                 21.11.1849    Luvia          1882                        17.11.1900    Lappi
                          Amanda Sofia Salin                                                         1882
         1902-08        Akseli Topias Antonss Toikka                    27.5.1869     Ulvila         1899                        29.9.1934     Kuhmoi
                          Agnes Amanda Norrgård                                                      1895                        1897
                          Thyra Edith Andersson                                                      1899
         1908-14        Frans Vihtori Aronss Tommila                    26.2.1871     Merikarvia     1899                        25.7.1939     Park
                          Suoma Amanda Raassina                                                      1899
         1914-21        Uuno Adolf Sainio                               16.12.1882    Tamp           23.5.1914                   8.11.1944     Köyl
                          Elma Susanna Nordberg                         29.1.1891     Ilma           23.5.1914


    Pekola Kivikylä Lappi  lb.

         1733-40        Alexander
                          Maria
         1745-47        Anders
                          Brita
         1750-64        Michel                                                                                                   > 1788
                          Brita
         1764-74        Johan Johanss Laurila                           27.2.1723     Pyhämaa        3.9.1749     Pyhämaa
                          Anna Mattsd Biörn                             6.10.1725     Pyhämaa        3.9.1749     Pyhämaa
         1775-78        Anders
                          Lisa


    Setälä Kivikylä Lappi  pe 8.9.1790- 1 (Iiro Karin tietoja)

         1636-39        Valerian Sigfridss
                          Caisa Persd
  1 999                 autio
         1650-52        Michel
                          Margareta
  1 999                 autio
         1691-94        Matts Michelss
         95-97            Walborg
         1698-1701      Mårten Sigfridss
                          Agneta
         1702-04    po  Anders Mårtenss
         09-13            Brita
  1 999                 autio
         1725-57        Johan
                          Lisa
  1 999                 autio
         1760-68        Matts Henricss
                          Lisa
         1769-80        Matts Johanss Mäkelä                            22.2.1729     Säkylä         20.10.1754   Eurajoki       1791          Lapp
                          Walborg Johansd Hannula                       0.4.1733      Euraj          20.10.1754   Eurajoki       1814          Lapp
         1781-1817  po  Matts Mattss Setälä                             5.2.1759      Eurajoki       17.3.1818    Lappi          14.12.1829    Lappi
                          Anna Johansd                                                               1783                        1794          Lapp
                          Maria Henricsd                                                             1796                        1800          Lapp
                          Lisa Andersd                                                               1802                        1814          Lapp
                          Anna Thomasd Uusi-Heikkilä                    18.12.1774    Eurajoki       13.10.1814   Eurajoki       8.7.1817      Lappi
                          Eva Jacobsd Penttilä                          1778          Lapp           17.3.1818    Lappi          4.3.1851      Lappi
         181x-29    po  Matts Mattss Setälä                             18.9.1785     Lapp           1808         Lapp           22.8.1849     Lappi
                          Lena Andersd                                  21.4.1781     Lapp           1808         Lapp           18.2.1849     Lappi
         1829-45    vä  Samuel Johanss Andrell e Anttila                6.1.1798      Lapp           12.6.1828    Lappi          23.2.1845     Lappi
                          Lovisa Mattsd Setälä                          22.12.1808    Lapp           11.6.1846    Lappi          2.5.1873      Lappi
         1846-58    II  Gustaf Simonss Iso-Lanki                        4.1.1795      Eurajoki       11.6.1846    Lappi          1.4.1858      Lappi
         -1854      po  Samuel Fredric Samuelss Setälä                  25.5.1832     Lappi          11.10.1853   Eura           Luvia         1860
                          Johanna Ulrica Johansd Kahmo                  10.5.1826     Eura           11.10.1853   Eura
                    ve  Johan Wilhelm Samuelss Setälä                   28.7.1839     Lappi          8.12.1859    Eura
                          Mariana Lovisa Johansd Laila                  12.9.1839     Eura           8.12.1859    Eura


    Siiri Kivikylä Lappi  1/3

         1634-38        Henric Mattss
                          Magdalena Sigfridsd
         1643-52    vä  Eric Escilss
                          Margareta Henricsd Siiri
  1 999                 autio
         1664-73        Eric Henricss
                          Magdalena
  1 999                 autio
257 837  1683-90        Petter Nilss Törne                                                                                       1705          Lapp
257 838                   Maria Engelbrectsd Eneskjöld
         1691-92        N. Snicky
         1694-1713      Eric Jöranss                                                                 13.3.1698    Honkilahti
                          Margareta                                                                                              1703          Lapp
                          Anna Ericsd Akkola                                                         13.3.1698    Honkilahti
         1722       po  Jacob Ericss Siiri
         1723-26        Matts Johanss
                          Margareta
         1727-60    ^v  Henric Thomass
                          Walborg Ericsd Siiri
         1761-83    po  Thomas Henricss Siiri                                                        1770
                          Lisa
                          Brita                                                                      1770
         1784-1809  vä  Johan                                                                        1784         Lapp           1809          Lapp
         10               Brita Thomasd Siiri                           4.8.1758      Lapp           1811         Lapp           16.11.1839    Lappi
         1811-      II  Henric Johanss                                  19.1.1777     Lapp           1811         Lapp           8.5.1832      Lappi
                    po  Johan Johanss Siiri                             1792          Lapp           9.4.1854     Lappi          11.10.1859    Lappi
                          Justina Johansd Anttila                       8.2.1784      Lapp           1814         Lapp           15.3.1852     Lappi
                          Fredrica Johansd                              3.9.1820      Eura           9.4.1854     Lappi          > 1886
                    po  Johan Henric Johanss Siiri                      5.5.1815      Lapp           2.4.1833     Laitila
                          Walborg Henricsd Väärä                        22.3.1803     Laitila        2.4.1833     Laitila        26.4.1883     Lappi
                    vä  Johan Isac Mattss Arvela                        29.9.1822     Lappi          22.6.1856    Lappi
                          Lovisa Wilhelmina Johansd Siiri               25.9.1837     Lappi          22.6.1856    Lappi
                    vä  Samuel Gustafss Hyörtti                         20.8.1854     Eurajoki       25.10.1883   Lappi          26.2.1887     Lappi
                          Lovisa Wilhelmina Johansd Siiri               23.1.1860     Lappi          18.10.1888   Lappi
                    II  Johan Johanss Aro                               7.8.1869      Lappi          18.10.1888   Lappi


    Mäki l. Uotila l. Uoti Kivikylä Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-41        Olof Henricss
                          Caisa
  1 999                 autio
         1725-29        Henric
                          Agneta
         1731-40        Anders
                          Lisa
         1741-50        Alexander Johanss Steen                         1702          Ulvi           1768                        0.8.1773      Lapp
                          Maria                                                                                                  1748          Lapp
                          Lisa Jöransd                                                               1768                        > 1779        Lapp
         1751-54    po  Jacob Alexanderss Uotila                        1725          Lapp           16.3.1746    Honkilahti     1754?         Lapp
                          Anna Johansd Ilola                                                         16.3.1746    Honkilahti
         1755-64    la  Jacob Johanss Ilola                             17.7.1732     Honkilahti     1751         Lapp
         65-66            Lisa Michelsd Impola                          1.10.1728     Lapp           1767         Lapp
         1767-82    II  Eric                                                                         1767         Lapp
         1783-87    po  Matts Jacobss Uotila                                                         1777                        1787          Lapp
         88               Lisa                                                                       1789         Lapp           1797          Lapp
         1789-1804  II  Matts                                                                        1798
                          Anna Thomasd                                  4.1.1769                     1798                        1.11.1832     Lappi
         1805-      po  Matts Mattss Uotila                             20.9.1777     Lapp           28.10.1800   Kiukainen      21.3.1847     Lappi
                          Walborg Michelsd Naski                        23.3.1775     Kiukainen      28.10.1800   Kiukainen      18.2.1851     Lappi
         1821-          Fredric Johanss Ollila                          26.3.1787     Lapp           20.10.1818   Lappi          21.5.1855     Lappi
                          Maria Michelsd Impola                         19.3.1789     Lapp           20.10.1818   Lappi          25.4.1861     Lappi
         1863-          Johan Samuel Samuelss                           6.12.1832     Pori           13.10.1863   Laitila
                          Maria Justina Mattsd Yli-Kauppi               26.8.1839     Laitila        13.10.1863   Laitila


    Anttila l. Sillanpää Kodiksami Lappi  1/2 pe 7.7.1790- (Iiro Karin tietoja)

         1540-          Olof Henricss Nyrri
                    p   Michel Olofss Nyrri
                    p   Marcus Michelss
                    p   Bertil Marcuss                                                                                           1637          Lapp
                          Brita Jacobsd
         1634-43        Eric Ericss
         49               Gertrud Ericsd
         1646-48    po  Eric Ericss Anttila                                                                                      1648          Lapp
                          Magdalena
  1 999                 autio
         1665-91        Jöran Simonss
                          Margareta
         1692-1702  po  Matts Jöranss Anttila                           1668          Lapp           1689
         03-04            Walborg                                                                    1689
         1709-48    po  Michel Mattss Anttila                           1668?                        1714-17      Lapp           1748          Lapp
                          Anna Simonsd Sukkala                          1695          Lapp           1714-17      Lapp
         1749-65    po  Johan Michelss Anttila                          1720          Lapp           1746         Lapp           0.9.1765      Lapp
         65-71            Brita Ericsd Vähälä                           1716          Lapp           1746         Lapp           1808-18       Lapp
         1772-1808  po  Eric Johanss Anttila                            1748          Lapp           1772                        15.1.1821     Lappi
                          Maria Mattsd                                                               1772                        1814          Lapp
         1809-34    po  Eric Ericss Anttila                             24.2.1774     Lapp           1801         Lapp           28.7.1855     Lappi
                          Maria Mattsd Isotalo                          5.6.1773      Lapp           1801         Lapp           25.2.1856     Lappi
         1834-64    po  Eric Johan Ericss Anttila                       10.4.1804     Lapp           17.6.1830    Lappi          29.12.1885    Lappi
                          Lovisa Johansd Ollila                         12.10.1806    Lapp           17.6.1830    Lappi          19.4.1862     Lappi
         1864-94    po  Johan Ericss Anttila                            22.7.1831     Lappi          19.6.1873    Hinnerjoki     1.5.1894      Lappi
                          Anna Lisa Samuelsd Arvela                     8.2.1835      Hinnerjoki     30.6.1864    Hinnerjoki     22.3.1866     Lappi
         94-97            Ester Sofia Gustafsd Rantapere                16.8.1840     Hinnerjoki     19.6.1873    Hinnerjoki
         1897-1927  vä  Johan Johanss Anttila                           6.2.1871      Lappi          1.7.1897     Lappi          10.9.1947     Lapp
                          Sofia Wilhelmina Johansd Anttila              20.4.1874     Lappi          1.7.1897     Lappi          29.10.1956    Lapp
         1927-      vä  Iisak Viljo Pertola                             12.7.1900     Lapp
                          Elli Sofia Anttila                            20.5.1903     Lapp


    Nokka Kodiksami Lappi  3/8

         1634-43        Henric Larss
  1 999                 autio
         1669-77        Jöran Henricss                                                                                           1677          Lapp
         78-85            Margareta
         1686-92    vä  Johan Larss
                          Margareta Jöransd Nokka
         1693-1713      Thomas Henricss
                          Anna
271 151  1722-54    po  Eric Thomass Nokka
271 152                   Brita Johansd Mattila
         1755-80    vä  Johan Johanss                                                                1749         Lapp
                          Maria Ericsd Nokka                            < 1724        Lapp           1749         Lapp
         1781-1809  po  Johan Johanss Nokka                             1750          Lapp           1776         Lapp
         10-11            Walborg Andersd Pertola                       1755          Lapp           1776         Lapp           25.5.1838     Lappi
         1812-25    vä  Henric Henricss Väärä                           9.1.1779      Laitila        1807         Lapp           8.12.1825     Lappi
         25-27            Lena Johansd Nokka                            25.12.1781    Lapp           1.1.1827     Lappi          7.1.1856      Lappi
         1827-34    II  Isac Mattss Forsten                             10.2.1786     Eura           1.1.1827     Lappi          10.3.1853     Lappi
         1834-37    po  Johan Henricss Nokka                            14.4.1808     Lapp           12.6.1834    Lappi          13.4.1837     Lappi
         37-38            Agata Johansd Ollila                          25.1.1810     Lapp           27.5.1838    Lappi          14.6.1849     Lappi
         1838-49    II  Samuel Ericss Rantala                           14.12.1807    Lapp           13.7.1851    Lappi          3.3.1875      Lappi
                          Eva Justina Johansd                           23.12.1825    Eura           24.10.1880   Lappi          Eura          1881
         1856-67    vä  Carl Samuel Johanss Isotalo                     21.7.1827     Lappi          27.11.1856   Lappi          25.6.1867     Lappi
         49-55            Agata Johansd Nokka                           23.4.1836     Lappi          27.11.1856   Lappi          2.12.1858     Lappi
         1874-1908  vä  Johan Gustafss Rantapere                        23.8.1848     Hinnerjoki     18.6.1874    Lappi          1908          Lapp
         08-20            Agata Carlsd Nokka                            10.11.1857    Lappi          18.6.1874    Lappi
         1920-      po  Juho Julius Verner Juhonp Nokka                 7.4.1892      Lapp           1921                        12.11.1968    Lapp
                          Taimi Vilhelmiina Iisakint Pertola            4.12.1898     Lapp           1921                        1.4.1977      Lapp


    Penttilä Kodiksami Lappi  5/12 (Iiro Karin tietoja)

         1634-47        Sigfrid Marcuss
                          Anna Marcusd
         1649-74    vä  Jöran Mårtenss                                                               1647         Lapp
                          Margareta Sigfridsd Penttilä                                               1647         Lapp
         1675-86        Henric Henricss
         87               Agneta
         1688-1723  po  Henric Henricss Penttilä
                          Lisa
         1724-25    po  Johan Henricss Penttilä
                          Maria
         1726-40        Eric
                          Caisa
         1741-49    vä  Anders                                                                                                   1749          Lapp
                          Lisa Ericsd Penttilä                                                       1750         Lapp           1759          Lapp
         1750-79    II  Jacob Mattss                                                                 1760         Lapp           1779          Lapp
         80               Walborg Johansd Sukkala                                                    1781         Lapp           1809          Lapp
         1781-      II  Simon Mattss Anttila                            15.10.1749    Hinnerjoki     1781         Lapp           25.9.1833     Lappi
         1810-13    po  Jacob Jacobss Penttilä                                                       1808
                          Maria                                                                      1808
                    po  Jacob Johan Jacobss                             30.6.1809     Lapp           23.10.1828   Lappi          9.9.1844      Lappi
                          Lovisa Mattsd Lindström                       18.8.1804     Lait           13.9.1846    Lappi
                    II  Isac Johanss Myllymaa                           15.5.1805     Kiukainen      13.9.1846    Lappi          10.1.1869     Lappi
                    po  Isac Jacobss Penttilä                           11.9.1832     Lappi          30.6.1863    Raum mlk
                          Mariana Johansd                               19.2.1844     Lappi          30.6.1863    Raum mlk

         1925-          Väinö Penttilä                                                               1929
                          Alli Aaltonen                                                              1929
         1925-          Eino Penttilä


    Pietilä Kodiksami Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1642-47        Thomas Mattss
                          Margareta
  1 999                 autio
         1672-75        Clemet Henricss
                          Dorotea
         1676-97    vä  Marcus Simonss
         02-04            Walborg Clemetsd Pietilä
         1698-1701  II  Jöran Jöranss
         1709-13        Eric Mårtenss
                          Anna
         1722-39        Johan
                          Maria
                          Brita
         1749-80    po  Johan Johanss Pietilä                           1725          Lapp           26.9.1756    Hinnerjoki
                          Maria                                                                      1745
                          Anna Ericsd Kurala                                                         26.9.1756    Hinnerjoki
         1781-1810  po  Matts Johanss Pietilä                           1745          Lapp           1775                        1.5.1821      Lappi
                          Anna Michelsd                                 1745                         1775                        10.2.1820     Lappi
         1811-      po  Johan Mattss Pietilä                            12.7.1782     Lapp           1803         Lapp           26.1.1859     Lappi
                          Lisa Simonsd Penttilä                         12.9.1782     Lapp           1803         Lapp           23.7.1839     Lappi
                    po  Johan Johanss Pietilä                           16.11.1803    Lapp           24.10.1826   Lappi          2.1.1866      Lappi
                          Lena Christina Mattsd Isotalo                 7.1.1803      Lapp           24.10.1826   Lappi          29.8.1866     Lappi
                    po  Isac Johanss Pietilä                            30.8.1828     Lappi          30.6.1857    Lappi
                          Lovisa Ericsd Anttila                         13.3.1834     Lappi          30.6.1857    Lappi
         1886-1921  vä  Frans Henric Johanss Pertola                    11.7.1858     Lappi          8.7.1886     Lappi          1921          Lapp
                          Lovisa Isacsd Pietilä                         24.6.1858     Lappi          8.7.1886     Lappi
         1921-30        perikunta


    Punni Kodiksami Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

  1 999                 autio
         1643-50        Clemet Sigfridss
                          Brita Mattsd
  1 999                 autio
         1686-1713      Matts Mårtenss                                                               1691
                          Caisa                                                                      1691
         1722-46        Eric Mårtenss
                          Maria
         1747-68    vä  Matts                                                                        1735-38      Lapp           > 1786        Lapp
                          Maria Ericsd Punni                            1712          Lapp           1735-38      Lapp           1783          Lapp
         1769-85    po  Eric Mattss Punni                               1735          Lapp           1776?                       1787          Lapp
                          Anna                                                                       1758                        1775          Lapp
                          Anna Andersd                                                               1788         Lapp
         1788-1808  II  Michel Johanss                                  18.2.1758     Lapp           8.12.1822    Lappi          15.10.1832    Lappi
                          Lena Mattsd                                   8.9.1784      Eurajoki       8.12.1822    Lappi          30.3.1865     Lappi
         1786-87    po  Johan Ericss Punni                              18.12.1766    Lapp           1807         Lapp           8.1.1836      Lappi
         1809-      sa  Johan Ericss Punni                              18.12.1766    Lapp           1807         Lapp           8.1.1836      Lappi
                          Lena Mattsd Isotalo                           1770          Lapp           1791         Lapp           22.3.1806     Lapp
                          Lovisa Johansd Aro                            29.1.1785     Lapp           1807         Lapp           2.1.1860      Lappi
                    po  Johan Johanss Punni                             10.3.1792     Lapp           11.10.1818   Lappi          15.11.1863    Lappi
                          Maria Lisa Simonsd Jussila                    11.2.1793     Lapp           11.10.1818   Lappi          8.4.1854      Lappi
                    vä  Gustaf Jacobss Burström                         2.10.1813     Pori mlk       7.6.1846     Lappi
                          Lena Christina Johansd Punni                  23.7.1819     Lappi          1843         Lappi          12.2.1845     Lappi
                          Maria Lisa Johansd Punni                      12.7.1823     Lappi          7.6.1846     Lappi          7.5.1868      Lappi
                    vä  Johan Henric Samuelss Nakkila                   4.6.1847      Hinnerjoki     9.7.1876     Lappi          2.1.1883      Lappi
                          Lovisa Gustafsd Punni                         13.7.1857     Lappi          16.10.1884   Lappi
                    II  Stefan Johanss Pietilä                          11.9.1847     Lappi          16.10.1884   Lappi
         1898-1937  po  Johan Victor Johanss Punni                      12.8.1877     Lappi          1900
                          Hilda Vahala                                                               1900


    Rantala l. Ojala Kodiksami Lappi  1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1637-89        Sukkala viljelee
         1690-97        Henric Jöranss
                          Margareta
         1700-13        Eric Michelss                                                                1711-13
                          Brita
                          Walborg                                                                    1711-13
         1722-45        Henric
                          Lisa
         1746-75    po  Henric Henricss Rantala                         < 1717        Lapp           1751         Lapp           < 1786        Lapp
                          Maria Henricsd Airila                         11.2.1723     Hinnerjoki     16.6.1745    Hinnerjoki     1750          Lapp
                          Lisa Ericsd Nokka                             1729          Lapp           1751         Lapp           1805          Lapp
         1776-      po  Eric Henricss Rantala                           4.3.1753      Lapp           1790         Lapp           18.2.1828     Lappi
                          Anna Jacobsd Arvela                           25.11.1758    Hinnerjoki     26.6.1783    Hinnerjoki     1786          Lapp
                          Brita Henricsd Rekola                         1766          Lapp           1790         Lapp           2.5.1856      Lappi
         -185x      po  Johan Ericss Rantala                            5.11.1792     Lapp                                       1.10.1862     Lappi
         185x-62    ve  Gustaf Ericss Rantala                           25.11.1810    Lapp                                       22.2.1862     Lappi
         186x-          Fredric Samuelss Nokka                          2.3.1841      Lappi


    Uotila l. Otila Kodiksami Lappi  3/8

         1634-49        Michel Mattss
                          Brita Sigfridsd
                          Eufemia
         1656-76        Jacob Escilss
                          Brita
         80-89            Walborg
         1690       po  Jöran Jacobss Uotila
         1691-1703      Johan Simonss
                          Anna
  1 999                 autio
         1709-28        Anders
                          Maria
         1729       II  Matts
         1731-62    vä  Jöran
                          Walborg Andersd Uotila
         1763-72    vä  Thomas Thomass                                                               1755         Lapp
                          Walborg Jöransd Uotila                                                     1755         Lapp


    Uotila Kodiksami Lappi  3/16 (Iiro Karin tietoja)

         1773-80    sa  Thomas Thomass                                                               1755         Lapp
                          Walborg Jöransd Uotila                                                     1755         Lapp
         1781-1813  vä  Anders Anderss                                                               27.12.1792   Kodisjoki      1816          Lapp
                          Maria Thomasd Uotila                                                       1781         Lapp           1787          Lapp
                          Lena Johansd Vähä-Ettala                      21.1.1773     Kodisjoki      27.12.1792   Kodisjoki      1834          Ulvi
         1814-      vä  Gustaf Michelss Kleemola                        24.3.1783     Kiukainen      1811         Lapp           2.5.1832      Lappi
                          Lovisa Andersd Uotila                         27.12.1783    Lapp           1811         Lapp           9.11.1827     Lappi
                        Isac Thomass Trygg                              14.11.1783    Eura           22.10.1815   Eura           9.5.1857      Lappi
                          Johanna Christina Michelsd Björni             6.7.1792      Eura           22.10.1815   Eura           26.1.1865     Lappi
                    vä  Carl Fredric Jacobss                            8.4.1820      Tyrvää         6.9.1863     Raum mlk       18.4.1868     Lappi
                          Johanna Lovisa Isacsd Uotila                  14.1.1817     Eura           11.7.1844    Lappi          18.1.1863     Lappi
                          Eva Henricsd Kinnala                          22.4.1824     Laitila        6.9.1863     Raum mlk       24.6.1868     Lappi
                    po  Johan Gustaf Carlss Uotila                      31.10.1851    Lappi          11.12.1873   Lappi
                          Edla Eleonora Isacsd Mikola                   11.7.1854     Lappi          11.12.1873   Lappi


    Uotila Kodiksami Lappi  3/16

         1773-88    la  Johan Jöranss Uotila                                                         1767
                          Anna                                                                       1767
         1789-      po  Johan Johanss Uotila                            11.2.1768     Lapp           18.6.1795    Kokemäki       18.5.1825     Lappi
                          Anna Mattsd Mustala                           19.6.1777     Kokemäki       11.11.1827   Lappi          24.1.1832     Lappi
                    II  Thomas Mattss Isotalo                           13.5.1788     Lapp           11.11.1827   Lappi          22.12.1835    Lappi
                    po  Johan Johanss Uotila                            26.12.1807    Lapp           25.3.1832    Pyhäranta      Utulaan!
                          Lovisa Mattsd Puntari                         18.5.1807     Pyhäranta      25.3.1832    Pyhäranta      6.6.1862      Lappi
                        Samuel Ericss Utula [Utulasta!]                 17.5.1811     Lapp           21.6.1838    Laitila        23.1.1879     Lappi
                          Lovisa Mattsd Uotila                          19.5.1818     Laitila        21.6.1838    Laitila        2.4.1875      Lappi
                    po  Joel Samuelss Uotila                            11.4.1847     Lappi          5.7.1877     Lappi
                          Lovisa Samuelsd Nokka                         10.5.1846     Lappi          5.7.1877     Lappi


    Utula Kodiksami Lappi  1/3

         1635-43        Bertil Marcuss Nyrry
         45               Brita Jacobsd
         1647-52    ty  Brita Bertilsd Utula
  1 999                 autio
         1676-79        Jacob Thomass
                          Dorotea
  1 999                 autio
         1683-1713      Johan Lucass
                          Walborg
         1722-23        Eric Hemmingss Porho
         24               Maria Simonsd
         1725-26    po  Michel Ericss Utula
                          Caisa
         1727-29    II  Jacob
                          Maria
         1731           Johan
                          Maria
         1733-40        Matts
                          Maria
         1741-51    ve  Simon
                          Lisa
         1754-85    vä  Anders                                                                       1751         Lapp
                          Brita                                                                      1751         Lapp
         1786-      vä  Carl Johanss                                    5.5.1760      Lapp           7.7.1822     Eura           4.3.1828      Lappi
                          Lisa Andersd Utula                                                         1781         Lapp           1814          Lapp
                          Maria Henricsd Krootila                       20.1.1776     Eura           19.4.1829    Lappi          SSHY Hinnerjo 1834: 72
                    II  Matts Henricss Reko                             3.9.1764      Lapp           19.4.1829    Lappi          26.2.1834     Hinnerjoki
                    po  Carl Carlss Utula                               16.7.1789     Lapp           3.12.1818    Lappi          20.9.1867     Lappi
                          Ulrica Sofia Mattsd Lindström                 24.7.1801     Laitila        3.12.1818    Lappi          1883?         Lapp
         1838-          Samuel Ericss Utula                             17.5.1811     Lapp           21.6.1838    Laitila        Uotilaan!
                          Lovisa Mattsd Uotila                          19.5.1818     Laitila        21.6.1838    Laitila        2.4.1875      Lappi
         1853-          Johan Johanss Uotila [Uotilasta!]               26.12.1807    Lapp           25.3.1832    Pyhäranta      20.11.1868    Lappi
                          Lovisa Mattsd Puntari                         18.5.1807     Pyhäranta      25.3.1832    Pyhäranta      6.6.1862      Lappi
                    po  Gustaf Wilhelm Johanss Utula                    22.2.1842     Lappi          20.2.1868    Honkilahti
                          Mariana Fredricsd Paavola                     11.7.1849     Honkilahti     20.2.1868    Honkilahti
         1900-      vä  August Carlss Horppa                            1869          Harj           8.3.1899     Lappi
                          Mariana Gustafsd Utula                        17.10.1872    Lappi          8.3.1899     Lappi


    Kulju Kulju Lappi  ratsutila 1 (Iiro Karin tietoja)

                        Per Larss
                    p   Henric Perss
         -1647      p   Matts Henricss
                          Walborg Larsd
         1649-52    po  Matts Mattss Kulju
                          Christina Persd
         1656       ^v  Matts Larss
                          Agneta Mattsd Kulju
  1 999                 autio
         1664-89        Anders Johanss
                          Agneta
         1690-1710  po  Anders Anderss Kulju                            1650                         1674
                          Anna Mårtensd                                                              1674
         1713-54    po  Michel Anderss Kulju                            1692          Lapp           1743-44                     1760          Lapp
                          Caisa Andersd Seikkula                        1693          Lapp           1713         Lapp           1739          Lapp
                          Maria                                                                      1743-44
         1755-81    po  Matts Michelss Kulju                            1719          Lapp           1746         Lapp           1788          Lapp
                          Walborg Mattsd Yli-Rohdainen                  1728          Lapp           1746         Lapp
         1782-87    po  Johan Mattss Kulju                              8.4.1753      Lapp           1788         Lapp           27.11.1824    Lappi
                          Maria                                                                      1779                        1786          Lapp
                          Lisa Ericsd Vahala                            17.10.1758    Lapp           1788         Lapp           20.1.1829     Lappi


    Ala-Kulju Kulju Lappi  pe 11.5.1791- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1788-      sa  Johan Mattss Kulju                              8.4.1753      Lapp           1788         Lapp           27.11.1824    Lappi
                          Maria                                                                      1779                        1786          Lapp
                          Lisa Ericsd Vahala                            17.10.1758    Lapp           1788         Lapp           20.1.1829     Lappi
                    po  Isac Johanss Ala-Kulju                          7.2.1791      Lapp           17.6.1823    Hinnerjoki     23.8.1869     Lappi
                          Justina Andersd Uusi-Mattila                  27.7.1798     Hinnerjoki     17.6.1823    Hinnerjoki     16.9.1867     Lappi
                    vä  Fredric Johanss Mattila                         14.9.1821     Lappi          7.3.1861     Lappi
                          Maria Christina Isacsd Ala-Kulju              17.4.1826     Lappi          18.10.1853   Lappi          31.7.1859     Lappi
                          Lovisa Efraimsd Arvela                        13.12.1835    Laitila        7.3.1861     Lappi
                    po  Fredric Fredricss Ala-Kulju                     30.8.1863     Lappi          4.7.1889     Lappi          14.9.1896     Lappi
                          Ida Wilhelmina Johansd Yli-Rohdainen          16.3.1866     Laitila        17.11.1898   Lappi
                    II  Isac Erlandss Iso-Antti                         15.4.1867     Kiukainen      17.11.1898   Lappi

         1923-53        Juho Eino Ala-Kulju


    Yli-Kulju Kulju Lappi  pe 11.5.1791- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1788-      po  Isac Mattss Kulju                               29.7.1758     Lapp           1809         Lapp           10.2.1838     Lappi
                          Walborg Mattsd Sonkkila                       19.4.1762     Hinnerjoki     9.10.1781    Hinnerjoki     3.1.1809      Lapp
                          Lena Mattsd Anttila                           26.10.1786    Lapp           1809         Lapp           12.7.1850     Lappi
                    po  Isac Isacss Yli-Kulju                           23.9.1795     Lapp           3.10.1822    Lappi          18.9.1855     Lappi
                          Maria Johansd Yli-Rohdainen                   8.7.1797      Lapp           3.10.1822    Lappi          20.2.1875     Lappi
                    po  Josef Isacss Yli-Kulju                          7.12.1827     Lappi          19.10.1854   Lappi          28.12.1883    Lappi
                          Fredrica Adonica Gustafsd (Riikilä)           12.11.1831    Lappi          19.10.1854   Lappi
                    po  Josef Anselm Josefss Yli-Kulju                  31.8.1854     Lappi          27.6.1878    Lappi          7.1.1881      Lappi
                          Fredrica Emilia Gustafsd Krappe               30.8.1854     Lappi          17.9.1885    Lappi
                    II  Johan Gustaf Gustafss Yli-Kerttula              24.9.1863     Lappi          17.9.1885    Lappi
         1919-46        Kustaa Nestor Yli-Kulju


    Käyrä Kulju Lappi

  1 999  1634-          autio
         1687-89        Johan Simonss
                          Anna


    Arvela Kullanperä Lappi  pe 2.3.1791- 3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1634-41        Lars Johanss
                          Gertrud Michelsd
         1643-70    po  Henric Larss Arvela                                                          < 1656
                          Elin
         74-76            Walborg                                                                    < 1656
         1677-96        Thomas Mattss                                                 Kodi
                          Agneta
         1697-1713      Matts Henricss
                          Christina
         1722-62    po  Eric Mattss Arvela                              1699          Lapp           1723                        1769          Lapp
                          Brita                                                                      1723
         1763-79    po  Adam Ericss Arvela                              1.11.1736     Lapp           1755                        1786          Lapp
                          Anna Maria Henricsd                           17.5.1736                    1755                        30.11.1821    Lappi
         1780-16    po  Matts Adamss Arvela                             3.7.1756      Lapp           1778         Lapp           11.12.1839    Lappi
                          Lisa Henricsd                                 1.10.1756     Lapp           1778         Lapp           17.12.1835    Lappi
         1817-      po  Fredric Mattss Arvela                           22.7.1779     Lapp           1808         Lapp           8.2.1828      Lappi
                          Eva Mattsd Isotalo                            5.6.1782      Lapp           1808         Lapp           18.5.1850     Lappi


    Arvela Kullanperä Lappi  3/16

         1837-          Gustaf Henricss Väärä                           30.11.1795    Laitila        27.9.1857    Lappi          29.7.1872     Lappi
                          Ulrica Gabrielsd Konsi                        28.10.1793    Pyhäranta      23.10.1828   Pyhäranta      18.6.1840     Lappi
                          Ulrica Ericsd Riik                            13.10.1804    Lapp           3.10.1841    Lappi          12.7.1855     Lappi
                          Lena Christina Johansd                        4.8.1816      Lapp           27.9.1857    Lappi          8.12.1884     Lappi
                    po  Gustaf Gustafss Arvela                          29.9.1850     Lappi          23.10.1873   Lappi
                          Lovisa Gustafsd Eskelä                        11.6.1851     Lappi          23.10.1873   Lappi


    Arvela Kullanperä Lappi  3/16

         184x-66        Efraim Henricss Väärä                           15.11.1806    Laitila        k 6.12.1829  Laitila        10.3.1866     Lappi
                          Eva Johansd Puhju                             31.8.1806     Laitila        k 6.12.1829  Laitila
                    po  Efraim Efraimss Arvela                          9.5.1838      Lappi          10.6.1869    Lappi
                          Wilhelmina Johansd Mikkilä                    12.11.1844    Lappi          10.6.1869    Lappi


    Hossa Kullanperä Lappi  1

         1634-38        Escil Nilss
                          Caisa Mattsd
         1639-68    po  Escil Escilss Hossa
                          Brita
         1669-72    po  Simon Escilss Hossa                                                          1668
                          Lisa                                                                       1668
  1 999                 autio
                        jaettu


    Impola Kullanperä Lappi  ratsutila 1 (Iiro Karin tietoja)

         1634-47        Eric Anderss                                                                                             1648          Lapp
                          Brita Nilsd
         1656-88    vä  Mårten Josefss
                          Margareta Ericsd Impola                                                                                1649          Lapp
                          Anna
         1689-1713  po  Michel Mårtenss Impola                          1654          Lapp           1692
                          Anna                                                                       1684                        1689          Lapp
                          Caisa                                                                      1692
         171x-40    po  Michel Michelss Impola
                          Anna Michelsd


    Huhtamäki l. Impola Kullanperä Lappi  ratsutila 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1741-69    vä  Henric Marcuss Tuurila                          k 23.5.1708   Eura           k 24.11.1739 Lapp
                          Walborg Michelsd Impola                       1713          Lapp           k 24.11.1739 Lapp
         1770-1810  po  Johan Henricss Impola                           1740          Lapp           8.10.1765    Eurajoki       1811-12       Lapp
                          Maria Lisa Mattsd Hyörtti                     14.6.1745     Eurajoki       8.10.1765    Eurajoki       > 1807        Lapp
         1811-40    po  Matts Johanss Impola                            29.8.1773     Lapp           1805         Lapp           15.1.1859     Lappi
                          Lisa Mattsd Maijala                           25.12.1778    Lapp           1805         Lapp           13.1.1859     Lappi
         1840-66    po  Carl Fredric Mattss Impola                      2.1.1809      Lapp           5.5.1840     Lappi          28.9.1866     Lappi
                          Lena Efraimsd Mattila                         22.5.1816     Lapp           5.5.1840     Lappi          16.2.1876     Lappi
         1866-76    po  Gustaf Carlss Huhtamäki                         5.6.1843      Lappi          19.10.1869   Lappi          11.1.1876     Lappi
         76-92            Lovisa Adolfina Samuelsd Kylä-Impola          14.1.1846     Lappi          0.7.1877     Lappi
                    II  Gustaf Samuelss Kierilä                         7.6.1852      Rauma mlk      0.7.1877     Lappi
         1892-1919  po  Gustaf Victor Gustafss Huhtamäki                18.12.1870    Lappi                                      1919          Lapp
         19-21            Ida Wilhelmina Gustafsd Yli-Hauta             7.2.1873      Eura
         1924-      po  Väinö Isak Vihtori Huhtamäki                    19.12.1898    Lapp
                          Aini Maria Arvela                             13.8.1902     Lapp


    Kari-Impola Kullanperä Lappi  ratsutila pe 2.3.1791- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1741-49    vä  Marcus Jöranss Huntu                            k 6.4.1709    Honkilahti     1735-38      Lapp           1749          Lapp
                          Maria Michelsd Impola                         1720          Lapp           1750         Lapp           1782          Lapp
         1750-73    II  Grels Abrahamss Valpola                         0.5.1722      Euraj          1750         Lapp           1791          Lapp
         1774-1801  po  Michel Marcuss Kari-Impola                      1740          Lapp           1785         Lapp           1801          Lapp
                          Margareta                                                                  1765                        1784          Lapp
         02-05            Walborg Johansd Seikkula                      12.9.1759     Lapp           1785         Lapp           24.3.1838     Lappi


    Kari Kullanperä Lappi  ratsutila 1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1806-25    po  Johan Michelss Kari-Impola                      15.9.1766     Lapp           16.6.1791    Rauma mlk      18.10.1825    Lappi
                          Susanna Mattsd Simula                         5.3.1766      Raum mlk       16.6.1791    Rauma mlk      28.11.1847    Lappi
         1825-56    vä  Carl Carlss Kerttula                            21.1.1786     Lapp           16.7.1816    Lappi          24.5.1856     Lappi
                          Maria Christina Johansd Kari                  13.7.1795     Lapp           16.7.1816    Lappi          13.12.1856    Lappi
         1856-82    po  Carl Gustaf Carlss Kari                         8.8.1832      Lappi          21.1.1864    Eurajoki       24.9.1882     Lappi
                          Agata Johansd Rohdainen                       26.6.1828     Eura           10.10.1854   Lappi          31.5.1863     Lappi
                          Carolina Johansd Kinno                        2.3.1841      Eurajoki       21.1.1864    Eurajoki       ero           1866
         1882-1911  vä  Isac Mattss Kirkkala                            2.3.1856      Lappi          24.10.1878   Lappi          25.1.1948     Lapp
                          Hilma Mariana Carlsd Kari                     11.8.1859     Lappi          24.10.1878   Lappi          12.4.1934     Lapp
         1911-40    po  Hugo Iisak Iisakinp Kari                        3.2.1888      Lappi          10.8.1911    Lapp           13.4.1956     Lapp
                          Hilja Maria Juhont Isotalo                    19.4.1887     Lappi          10.8.1911    Lapp           26.6.1988     Lapp


    Kylä-Impola Kullanperä Lappi  ratsutila 1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1806-      vä  Johan Mattss Venno                              17.8.1783     Laitila        1806         Lapp           18.1.1860     Lappi
                          Justina Michelsd Kari-Impola                  6.3.1786      Lapp           1806         Lapp           1.11.1861     Lappi
                    po  Samuel Fredric Johanss Kylä-Impola              11.11.1815    Lapp           17.9.1871    Lappi          19.1.1890     Lappi
                          Maria Christina Fredricsd Rauvola             21.12.1816    Eura           26.9.1843    Eura           25.2.1871     Lappi
                          Eva Lovisa Josefsd Yli-Siuru                  1.10.1815     Lapp           17.9.1871    Lappi          1.12.1874     Lappi
                    po  Carl Samuel Samuelss Kylä-Impola                11.8.1848     Lappi          18.10.1883   Rauma mlk      25.9.1902     Lapp
                          Lena Isacsd Hollmén                           19.12.1850    Lappi          17.6.1873    Lappi          17.6.1882     Lappi
                          Johanna Emanuelsd Lasola                      6.9.1854      Rauma mlk      18.10.1883   Rauma mlk


    Maijala Kullanperä Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

                        Thomas
                          Walborg Simonsd
         1635-45    po  Bengt Thomass Maijala
                          Brita Johansd
         1649-68        Mårten Escilss [luutnantti]                                                                              h 14.6.1668   Lappi (Rauma)
                          Christina
         69-86            Margareta Grelsd
         1687-1703      Simon Jacobss
                          Agneta
         1709-23    vä  Eric                                                                         1699-1700    Lapp
                          Maria Simonsd Maijala                         1683          Lapp           1699-1700    Lapp
         1724-56    po  Simon Ericss Maijala                            1702          Lapp           1724                        > 1753        Lapp
                          Anna                                                                       1724                        1781          Lapp
         1757-90    po  Matts Simonss Maijala                           16.2.1734     Lapp           1754         Lapp           29.4.1817     Lappi
                          Lisa Jacobsd Seikkula                         1736          Lapp           1754         Lapp           > 1809        Lapp
         1791-1822  po  Matts Mattss Maijala                            31.1.1757     Lapp           1779         Lapp           21.1.1822     Lappi
                          Lisa Adamsd Arvela                            7.10.1760     Lapp           1779         Lapp           28.9.1838     Lappi
                    po  Isac Mattss Maijala                             17.9.1780     Lapp           1805         Lapp           13.12.1845    Lappi
                          Justina Johansd Impola                        11.10.1784    Lapp           1805         Lapp           30.3.1874     Lappi
                    vä  Gabriel Johanss Seikkula                        24.2.1795     Lapp           14.12.1824   Lappi          20.2.1877     Lappi
                          Lisa Christina Isacsd Maijala                 29.3.1806     Lapp           14.12.1824   Lappi          22.8.1848     Lappi
                    po  Gustaf Gabrielss Maijala                        10.9.1830     Lappi          4.6.1857     Lappi          0.10.1901     Lapp
                          Ulrica Efraimsd Mattila                       9.8.1833      Lappi          4.6.1857     Lappi          6.6.1886      Lappi
                    ve  Carl Samuel Gabrielss Maijala                   20.7.1839     Lappi          1.6.1865     Lappi          24.10.1885    Lappi
                          Serafia Mattsd Arvela                         4.11.1845     Lappi          1.6.1865     Lappi          27.7.1910     Lapp
         1894-1932  vä  Christian Alexei Hermanss Rantala               26.8.1873     Pyhämaa        30.9.1894    Lappi
                          Ida Eleonora Carlsd Maijala                   17.7.1869     Lappi          30.9.1894    Lappi          6.6.1955      Lapp


    Mattila Kullanperä Lappi  1/2

  1 999  1634-          autio
         1640-52        Mårten Josefss                                                                                           Impolaan
                          Margareta Ericsd Impola                                                                                1649          Lapp
                          Anna
  1 999  1653-          autio
         1690-          Impolan


    Seikkula Kullanperä Lappi  ratsutila 3/4

  1 999                 autio
         1634-51        Escil Henricss
                          Anna Thomasd
         1656-59    vä  Matts Anderss                                                                                            Rauma
                          Brita Escilsd Seikkula
         1660-88        Pappilan
993 419  1689-96    vä  Johan Michelss Sundström
993 420                   Brita Johansd Aurelius
993 417  1697-1713  vä  Anders Anderss
993 418                   Lisa Johansd Sundström
         1722-47    po  Jacob Anderss Seikkula                                                       4.10.1719    Hinnerjoki     0.12.1768     Lapp
                          Lena Michelsd Airila                          k 18.5.1699   Hinnerjoki     4.10.1719    Hinnerjoki


    Seikkula Kullanperä Lappi  lb.

         1666-69        Mårten Larss
                          Maria
         1671-81        Jöran Mårtenss
         1682-85        Thomas
                          Margareta
         1686-87        Michel
                          Walborg
         1688           Jöran


    Mattila Kullanperä Lappi  ratsutila pe 12.6.1758- 3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1748-79    po  Michel Jacobss Seikkula                         1720          Lapp           1743-44                     1789          Lapp
                          Anna                                                                       1743-44                     1779          Lapp
         1780-1816  po  Johan Michelss Mattila                          18.5.1756     Lapp           10.6.1779    Eurajoki       7.10.1833     Lappi
                          Lena Mattsd Jaakola                           27.7.1753     Eurajoki       10.6.1779    Eurajoki       25.3.1821     Lappi
         1817-      po  Efraim Johanss Mattila                          25.2.1788     Lapp           1816         Lapp           17.4.1837     Lappi
                          Caisa Lovisa Gabrielsd Kirkkala               25.11.1790    Lapp           1.11.1840    Lappi          5.8.1866      Lappi
                    II  Johan Fredric Henricss Lovén                    1.12.1803     Rauma mlk      1.11.1840    Lappi          21.1.1889     Lappi
                    vä  Fredric Gabrielss Maijala                       14.5.1833     Lappi          14.8.1856    Lappi          15.3.1876     Lappi
                          Mariana Efraimsd Mattila                      28.7.1827     Lappi          14.8.1856    Lappi          3.4.1874      Lappi
         1879-          Johan Isac Davidss                              19.11.1833    Lappi          1.4.1860     Lappi
                          Justina Gustafsd                              22.7.1835     Eura           1.4.1860     Lappi
         1900-      po  Johan Nestor Johanss Mattila                    23.2.1867     Lappi


    Seikkula Kullanperä Lappi  ratsutila pe 12.6.1758- 3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1748-83    po  Johan Jacobss Seikkula                          1721          Lapp           k 4.8.1744   Lapp           1800          Lapp
                          Lisa Johansd Hunsala                          1723          Lapp           k 4.8.1744   Lapp           1802          Lapp
         1784-1817  po  Johan Johanss Seikkula                          1.2.1762      Lapp           25.10.1785   Hinnerjoki     26.7.1841     Lappi
                          Maria Mattsd Sonkkila                         25.2.1764     Hinnerjoki     25.10.1785   Hinnerjoki     20.1.1842     Lappi
         181x-44    po  Johan Johanss Seikkula                          17.12.1786    Lapp           1814         Lapp           3.4.1865      Lappi
                          Lena Thomasd Isotalo                          18.4.1790     Lapp           1814         Lapp           11.9.1856     Lappi
         -1857      po  Johan Johanss Seikkula                          6.9.1818      Lappi          15.10.1844   Lappi          > 1886        Lapp
                          Lovisa Emanuelsd Kirkkala                     2.11.1821     Lappi          15.10.1844   Lappi          10.2.1876     Lappi
         1857-67    la  Johan Emanuelss Kirkkala                        12.5.1830     Lappi          2.7.1857     Lappi          22.5.1873     Lappi
                          Lena Christina Carlsd Vahala                  8.5.1831      Lappi          2.7.1857     Lappi          14.2.1905     Raum
         1867-74    ve  Emanuel Kirkkalan                               18.9.1818
         1874-      po  Emanuel Emanuelss Kirkkala                      27.1.1848     Lappi          13.7.1876    Lappi          30.11.1884    Lappi
                          Agata Wilhelmina Isacsd Uusi-Pietilä          11.3.1846     Lappi          6.6.1886     Lappi          26.9.1923     Lapp
                    II  Carl Fredricss Malm                             16.8.1853     Lappi          6.6.1886     Lappi

         1910-50        Kustaa Vilho Seikkula


??  Ytö Kullanperä Lappi  (Iiro Karin tietoja)

                        Carl Michelss Kari                              1784          Lapp           22.11.1803   Laitila
                          Anna                                                                                                   1802          Lapp
                          Christina Johansd                                                          22.11.1803   Laitila


    Anttila Kuolimaa Lappi  pe 6.5.1806- 5/6 (Iiro Karin tietoja)

                        Matts Bengtss
  1 999                 autio
         1636-37        Johan Henricss
  1 999                 autio
         1649-71        Henric
         72               Agneta
         1673-93    po  Simon Henricss Anttila                                                       1674                        Rekolaan
                          Margareta                                                                  1674
  1 999                 autio
         1702-13        Johan Paulss                                                                 2.2.1699     Hinn?
                          Lisa
993 495  1722-47        Gustaf Gustafss
993 496                   Anna
993 493  1748-81    po  Michel Gustafss Anttila                         1728          Lapp           1750         Lapp           4.3.1785      Lapp
993 494                   Brita Andersd Tasanen                         1729          Lapp           1750         Lapp           > 1800
         1782-1809  po  Johan Michelss Anttila                          175x          Lapp           1780         Lapp
                          Caisa Jacobsd                                 31.12.1755    Lapp           1780         Lapp           8.11.1825     Lappi
         1810-33    po  Johan Johanss Anttila                           12.9.1782     Lapp           19.6.1821    Hinnerjoki     22.5.1834     Lappi
                          Justina Thomasd                               24.7.1787                    1811                        10.8.1820     Lappi
                          Maria Ericsd Rantala                          11.7.1795     Hinnerjoki     19.6.1821    Hinnerjoki     8.5.1833      Lappi


    Anttila Kuolimaa Lappi  5/12

         1834-          Rekolan
         1846-      vä  Samuel Johanss Pietilä                          1.8.1818      Lappi          20.11.1860   Lappi          24.5.1867     Lappi
                          Lovisa Mattsd Rekola                          19.10.1820    Lappi          18.7.1841    Lappi          18.1.1858     Lappi
                          Wilhelmina Mattsd Rekola                      16.12.1838    Lappi          8.5.1870     Lappi
                    II  Johan Robert Gustafss Vehmaan-Kreula            24.6.1847     Hinnerjoki     8.5.1870     Lappi
                    po  Samuel Samuelss Anttila                         28.4.1844     Lappi          11.7.1871    Lappi
                          Ida Ester Samuelsd Länne                      6.1.1853      Lappi          11.7.1871    Lappi
         1898-1943  po  Samuel Anselm Samuelss Anttila                  1.9.1872      Lappi          1922                        1943          Lapp
                          Fanny Lovisa Helander                         18.4.1893                    1922


    Anttila Kuolimaa Lappi  5/12

         1837-46        Michel Mattss                                   5.9.1806      Lapp           k 12.5.1827  Laitila        Mynämäki      1846
                          Lisa Christina Andersd Kaila                  25.10.1801    Laitila        k 12.5.1827  Laitila


    Anttila l. Saari Kuolimaa Lappi 5/24

         1846-54        Henric Johan Henricss Vähälä                    29.9.1822     Lappi          15.12.1853   Hinnerjoki     11.11.1889    Eur
                          Lena Efraimsd Heikkilä                        5.9.1820      Hinnerjoki     15.12.1853   Hinnerjoki     8.5.1868      Hinnerjoki
         1854-56        Isac Jacobss Pirilä                             3.5.1824      Lappi          19.12.1867   Honkilahti     Pirilään
                          Adonica Gustafsd Yrjälä                       10.12.1833    Rauma mlk      9.5.1854     Rauma mlk      4.5.1866      Lappi
                          Lovisa Fredricsd Paavola                      9.3.1846      Honkilahti     19.12.1867   Honkilahti
         1856-59        Samuel Danielss                                 31.6.1834     Laitila        30.11.1856   Laitila        Laitila       1859
                          Maria Christina Josefsd Paavola               23.2.1829     Laitila        30.11.1856   Laitila
         1859-          Anders Anderss Vähä-Heinikkala                  18.11.1822    Laitila        17.10.1844   Rauma mlk      14.8.1867     Lappi
                          Lovisa Johansd Poutala                        4.11.1817     Eura           17.10.1844   Rauma mlk      2.3.1865      Lappi
         1868-      vä  Victor Samuelss Helkkula                        30.4.1845     Laitila        12.1.1868    Lappi
                          Johanna Andersd Anttila                       19.3.1848     Rauma mlk      12.1.1868    Lappi


    Anttila Kuolimaa Lappi 5/24

         184x-          Gustaf Ericss                                   7.3.1801      Laitila        k 16.3.1833  Laitila        5.12.1863     Lappi
                          Justina Mattsd Hannula                        13.12.1816    Pyhäranta      k 16.3.1833  Laitila
         1850-52        Fredric Henricss Stenfors                       16.1.1811     Lapp           28.5.1846    Lappi          Kalanti       1869
                          Maria Lisa Mattsd Mälttäri?                   30.12.1822    Laitila        28.5.1846    Lappi
         1852-          Michel Michelss Vanha-Mattila                   26.9.1796     Hinnerjoki     2.12.1830    Laitila        20.6.1867     Lappi
                          Eva Mattsd                                    24.11.1800    Hinnerjoki     2.12.1830    Laitila        3.10.1872     Lappi
                    po  Gustaf Michelss Anttila                         1.1.1838      Hinnerjoki     7.6.1868     Lappi
                          Wilhelmina Samuelsd Anttila                   13.7.1847     Lappi          7.6.1868     Lappi          12.6.1886     Lappi


    Ollila Kuolimaa Lappi  2/3

                          Margareta Josefsd
         1634-83        Simon Nilss
                          Margareta Clemetsd
         1684-89    po  Sigfrid Simonss Ollila                          1645          Lapp           1677?
                          Magdalena?
         1690-1704  ve  Clemet Simonss Ollila                           1647          Lapp           1677?
                          Magdalena?                                    1639
         1709-42        Johan Johanss                                                                2.3.1729     Laitila
                          Maria
                          Walborg                                                                    1711-13                     1728          Lapp
                          Caisa Johansd Paavola                         k 13.10.1701  Laitila        2.3.1729     Laitila
         1744-65    po  Mårten Johanss Ollila                           1724          Lapp           20.9.1761    Laitila
                          Margareta Mattsd Viro                         7.5.1727      Laitila        15.10.1749   Laitila        1760          Lapp
                          Brita Mattsd Seikola                          8.9.1741      Kalanti        1766         Lapp
         1766-91    II  Michel                                          1749                         1766         Lapp
         1792-      po  Johan Michelss Ollila                           20.10.1766    Lapp           8.10.1793    Hinnerjoki     29.8.1832     Lappi
                          Lena Gustafsd Nakkila                         24.10.1769    Hinnerjoki     8.10.1793    Hinnerjoki     3.5.1833      Lappi
                    po  Johan Johanss Ollila                            29.8.1797     Lapp           30.6.1829    Lappi          10.8.1880     Lappi
                          Justina Johansd Ala-Rohdainen                 28.1.1806     Lapp           30.6.1829    Lappi          26.4.1849     Lappi
                    po  Johan Johanss Ollila                            21.4.1830     Lappi          20.6.1854    Lappi
                          Wilhelmina Abrahamsd Isotalo                  17.10.1830    Lappi          20.6.1854    Lappi          23.7.1886     Lappi

         1922-          Eino Johannes Ollila                            28.11.1893    Lapp
                          Maria Sofia Anttila                           23.8.1899     Lapp


    Pertola Kuolimaa Lappi  7/12

                        Marcus Ericss
  1 999                 autio
         1684-1704      Jöran Hemmingss Porho
                          Caisa Johansd
                          Caisa Jöransd
         1709-31    po  Anders Jöranss Pertola                                                                                   1730          Lapp
                          Margareta Mårtensd
                          Lisa Simonsd
         1733-49    II  Matts Johanss
         1750-65    po  Anders Anderss Pertola                                                       1742         Lapp           1765          Lapp
         66               Maria Mattsd Pertola                                                       1767         Lapp
         1767-78    II  Matts Henricss                                                               1767         Lapp
         1779-1816  po  Anders Anderss Pertola                          22.3.1748     Lapp           16.10.1768   Hinnerjoki     25.9.1822     Lappi
                          Walborg Ericsd Nakkila                        17.1.1749     Hinnerjoki     16.10.1768   Hinnerjoki     24.6.1832     Lappi
         1817-31    po  Johan Anderss Pertola                           4.6.1770      Lapp           13.6.1797    Kiukainen      26.6.1845     Lappi
                          Lisa Marcusd Isopere                          25.1.1777     Kiukainen      13.6.1797    Kiukainen      31.5.1853     Lappi
         1831-78    po  Johan Johanss Pertola                           30.8.1812     Lapp           19.6.1834    Hinnerjoki     24.2.1878     Lappi
                          Justina Johansd Mäki                          26.9.1814     Hinnerjoki     19.6.1834    Hinnerjoki     8.1.1893      Lappi
         1878-1901  po  Gustaf Adolf Johanss Pertola                    4.11.1843     Lappi          5.10.1877    Eura
                          Lovisa Isacsd Hollmén                         15.7.1848     Lappi          6.7.1869     Lappi          28.2.1872     Lappi
                          Maria Lovisa Mattsd Ollila                    21.3.1850     Eura           5.10.1877    Eura           1.1.1922      Lapp
         1901-29    sp  Isac Nestor Johanss Hollmén                     13.1.1871     Lappi          26.1.1897    Euraj          29.3.1939     Lapp
                          Hilma Wilhelmina Johansd Ala-Jaakkola         20.9.1871     Eurajoki       26.1.1897    Euraj          29.1.1967     Lapp
         1929-      po  Yrjö Johannes Pertola                           16.5.1902                                                26.5.1989     Lapp
                          Lempi Hilda Maria Punni                       3.1.1904      Lapp                                       3.8.1943      Lapp


    Rekola Kuolimaa Lappi  3/4

         1634-36        Sigfrid Henricss
         1637-77    po  Thomas Sigfridss Rekola                                                      1669
                          Walborg Henricsd                                                                                       1667-68       [lebra]
                          Margareta                                                                  1669
         1679-90        Anders Mattss                                                 Hinn                                       Hinnerjoki    1690
                          Caisa
         1694-1713      Simon Henricss Anttila                                                       1674
                          Margareta                                                                  1674
         1722-31        Simon
                          Maria
         1733-34    po  Johan Simonss Rekola
                          Brita


    Rekola Kuolimaa Lappi  3/8

         1738-56    sa  Johan Simonss Rekola
                          Brita
         1757-66    po  Johan Johanss Rekola
         1767-92    ve  Henric Johanss Rekola                           1734          Lapp           24.6.1761    Laitila        19.3.1828     Lappi
                          Lisa Ericsd Lassila                           16.9.1742     Laitila        24.6.1761    Laitila        1798          Lapp
         1793-      po  Henric Henricss Rekola                          24.6.1762     Lapp           11.6.1793    Honkilahti     2.10.1838     Lappi
                          Lena Andersd Eskola                           20.5.1768     Honkilahti     11.6.1793    Honkilahti     23.10.1838    Lappi
                    po  Matts Henricss Rekola                           30.7.1797     Lapp           16.6.1818    Hinnerjoki     8.10.1861     Lappi
                          Anna Lisa Henricsd Nakkila                    23.6.1797     Hinnerjoki     16.6.1818    Hinnerjoki     20.1.1857     Lappi
                    po  Fredric Mattss Rekola                           29.6.1824     Lappi          23.11.1852   Lappi
                          Lovisa Johansd Uusikartano                    6.4.1826      Lappi          23.11.1852   Lappi
         1889-      po  Johan Fredricss Rekola                          20.5.1857     Lappi          18.1.1879    Lappi
                          Maria Justina Ericsd Tasanen                  7.3.1858      Lappi          18.1.1879    Lappi


    Jussila l. Rekola Kuolimaa Lappi  3/8

         1738-55        Johan Thomass
                          Maria
         1756-81    vä  Simon                                                                        1749         Lapp           > 1806
                          Walborg Johansd Rekola                                                     1749         Lapp           > 1806
         1782-1806  po  Simon Simonss Jussila                                                        27.6.1782    Eurajoki
                          Maria Johansd Riiko                           19.7.1763     Eurajoki       27.6.1782    Eurajoki       7.8.1818      Lappi
         1807-      po  Johan Simonss Jussila                           25.2.1783     Lapp                                       6.11.1825     Lappi
                          N. N.
                    ve  Samuel Simonss Jussila                          23.6.1799     Lapp           11.12.1827   Nakkila        3.9.1858      Lappi
                          Margareta Sofia Thomasd Kares                 19.10.1800    Nakkila        11.12.1827   Nakkila        19.12.1874    Lappi
                    vä  Emanuel Johanss Sedén                           25.6.1827     Rauma mlk      14.10.1852   Lappi          3.4.1864      Lappi
                          Lovisa Samuelsd Jussila                       26.8.1835     Lappi          13.7.1865    Lappi
                    II  Carl Gustaf Henricss Holmberg                   9.10.1829     Rauma mlk      13.7.1865    Lappi   [ero]  Rauma mlk     1874
         1869-          Wilhelm Fredricss Kaskisto                      5.4.1843      Rauma mlk      24.2.1870    Rauma mlk
                          Johanna Lovisa Johansd Kartano                12.12.1846    Rauma mlk      24.2.1870    Rauma mlk
         1903-44    po  Samuel Victor Wilhelmss Jussila                 7.4.1878      Lappi
                          Hilda Maria Felixd Perävainio                 25.6.1882     Lappi


    Takala l. Porho Kuolimaa Lappi  7/12

                        Lars Cnudss
  1 999                 autio
         1642-43        Matts
                          Margareta
         1647           Henric Thomass
                          Margareta Henricsd
  1 999                 autio
         1660-78        Hemming Thomass
                          Walborg Mattsd
         1679-83    po  Jöran Hemmingss Porho                                                                                    Pertolaan
                          Caisa Johansd
                        Pertolan
         1699-1713      Anders Ericss
                          Lisa
  1 999  -1722          autio
         1723-44        Thomas
                          Maria
         1745-71    po  Johan Thomass Takala                                                         1749
                          Maria                                                                      1749
         1772-1807  vä  Matts Johanss                                   15.1.1742                    1771         Lapp           h 28.9.1817   Lappi
                          Maria Johansd                                 24.6.1749     Lapp           1771         Lapp           14.4.1825     Lappi
         1808-      po  Matts Mattss Takala                             6.1.1770      Lapp           18.6.1799    Laitila        16.3.1849     Lappi
                          Ulrica Simonsd Viro                           4.3.1776      Laitila        18.6.1799    Laitila        6.12.1850     Lappi
                    po  Johan Mattss Takala                             23.3.1800     Lapp           20.12.1827   Lappi          22.3.1848     Lappi
                          Regina Isacsd Dahlberg                        24.8.1811     Lapp           20.12.1827   Lappi
                    po  Johan Johanss Takala                            24.2.1828     Lappi
         1855-          Johan Fredric Isacss Willman                    9.4.1821      Lappi          30.10.1855   Lappi          rippikirja    1877: 270
                          Maria Christina Isacsd                        10.5.1820     Lappi          3.11.1844    Lappi          15.4.1855     Lappi
                          Lena Christina Isacsd                         3.6.1833      Lappi          30.10.1855   Lappi
         1859-68        Johan Johanss Pertola                           5.11.1835     Lappi          10.11.1859   Hinnerjoki     2.3.1868      Lappi
                          Mariana Wilhelmina Fredricsd Numme            22.4.1840     Hinnerjoki     4.7.1869     Lappi
                    II  Johan Johanss Grönlund                          6.8.1836      Kiukainen      4.7.1869     Lappi          Mäki-Impolaan
         1877-1923      August Fredricss Sonkkila                       13.7.1855     Hinnerjoki     28.2.1878    Hinnerjoki     1923          Lapp
                          Anna Lisa Josefsd Kylä-Sonkkila               16.9.1859     Hinnerjoki     28.2.1878    Hinnerjoki
         1923-          perikunta


    Tasanen l. Ryömi Kuolimaa Lappi  2/3 (Iiro Karin tietoja)

         1634-39        Berndt Mårtenss
                          Brita Thomasd
         1641       po  Sigfrid Berndtss Tasanen
  1 999                 autio
         1644-58        Jöran Thomass
         59-63            Elin
         1664-89        Jöran Jacobss
                          Margareta
         1690-1702  po  Anders Jöranss Tasanen                          1654                         1684
                          Margareta                                                                  1684
         1703-13    po  Jacob Anderss Tasanen                           0.7.1685      Lapp           27.7.1713    Hinnerjoki     6.3.1755      Laitila
                          Elin Ericsd Ruikka                            29.4.1687                    27.7.1713    Hinnerjoki     29.9.1770     Laitila
993 499  1722-23        Johan
993 500                   Lisa
993 497  1724-48    po  Anders Johanss Tasanen                                                       1723
993 498  50               Brita                                                                      1723
         1749       vä  Eric                                                                         1739         Lapp           1749          Lapp
                          Lisa Andersd Tasanen                                        Lapp           1749         Lapp
         1751-66    II  Matts Mårtenss Hulola                           8.8.1725      Eurajoki       1749         Lapp


    Tasanen Kuolimaa Lappi  1/3 (Iiro Karin tietoja)

         1767-70    sa  Matts Mårtenss Hulola                           8.8.1725      Eurajoki       1749         Lapp
                          Lisa Andersd Tasanen                                        Lapp           1749         Lapp
         1771-10    po  Eric Ericss Tasanen                             24.6.1749     Lapp           21.9.1773    Eura           19.2.1818     Lappi
                          Walborg Johansd Ryhty                         25.9.1752     Eura           21.9.1773    Eura           17.1.1836     Lappi
         1811-      po  Eric Ericss Tasanen                             19.9.1784     Lapp           1808         Lapp           13.4.1831     Lappi
                          Maria Mattsd                                  31.1.1783     Lapp           1808         Lapp           26.3.1843     Lappi
                    po  Eric Ericss Tasanen                             12.5.1822     Lappi          2.3.1879     Hinnerjoki
                          Agata Mattsd Rekola                           9.7.1822      Lappi          22.5.1843    Lappi          7.3.1874      Lappi
                          Lovisa Johansd                                30.8.1821     Lappi          2.3.1879     Hinnerjoki
                    po  Eric Ericss Tasanen                             5.3.1844      Lappi          6.7.1876     Honkilahti
                          Justina Johansd Pertola                       15.7.1840     Lappi          16.11.1865   Lappi          17.9.1875     Lappi
                          Eva Christina Fredricsd Sankkila              28.11.1854    Honkilahti     6.7.1876     Honkilahti


    Uusikartano Kuolimaa Lappi  pe 15.9.1790- 1/3 (Iiro Karin tietoja)

         1767-92    vä  Eric Thomass Järä                               15.3.1733     Keikyä         1767         Lapp           1804          Lapp
                          Lisa Ericsd Tasanen                                         Lapp           1760         Lapp           1766          Lapp
                          Caisa Johansd Sukkala                         1743          Lapp           1767         Lapp           24.8.1807     Lapp
         1793-      po  Eric Ericss Uusikartano                         14.2.1761     Lapp           21.10.1800   Hinnerjoki     20.1.1826     Lappi
                          Christina Mattsd Isotalo                      1768          Lapp           1795         Lapp           1798-1800     Lapp
                          Christina Henricsd Mäki                       30.10.1774    Hinnerjoki     21.10.1800   Hinnerjoki     16.2.1828     Lappi
                    po  Johan Ericss Uusikartano                        21.10.1795    Lapp           14.6.1825    Lappi          14.1.1882     Lappi
                          Lisa Johansd Pertola                          4.2.1803      Lapp           14.6.1825    Lappi          20.1.1868     Lappi
                    vä  Johan Gabrielss Simola                          30.10.1840    Rauma mlk      22.10.1863   Lappi
                          Mariana Johansd Uusikartano                   7.6.1843      Lappi          22.10.1863   Lappi
         1905-36    po  Johan Adolf Johanss Uusikartano                 26.12.1866    Lappi


    Antola Lappi Lappi  lippumiehen puustelli 7/12

         1635-36        Brusius Thomass
         1637-43        Michel Thomass
         1643-47        Jacob Perss
                          Brita Thomasd
  1 999                 autio
         1656-81        Lucas Henricss
                          Magdalena
         1682-94    po  Marcus Lucass Antola                                                         1666
                          Lisa                                                                       1666
         1695-1734  po  Johan Marcuss Antola                                                         10.6.1706    Pyhäranta
                          Walborg Mattsd Lotila                         1683          Pyhär          10.6.1706    Pyhäranta
         1720-21        Olof Edner
         1724-26        Anders Johan Jacobss Fraser                     1698          Inkeri         1.10.1721                   24.10.1778    Laitila
                          Elisabet Torstén                              1.5.1706                     1.10.1721                   13.5.1781
         1726-28        Axel Henric Anrep
                          Anna Margareta Falck
         1728-35        Carl Ulric Johansd Tanto                        k 18.2.1691   Tyrvää         24.4.1712    Eurajoki
                          Lisa Andersd                                                               24.4.1712    Eurajoki
         1735-41        Reinhold Wilhelm Carlss Fock                    17.8.1721                    17.8.1757                   25.3.1782     Turk
                          Maria Magdalena Carlsd Coyet                  28.1.1723                    30.7.1745                   1.10.1753     Vehm
                          Sofia Fredrica Elisabet Berndtsd Stackelberg  15.8.1732                    17.8.1757                   9.10.1819     Sauvo
         1741-42    ve  Gideon Evald Carlss Fock                        18.10.1722                                               18.9.1743
         1742-58        Carl Johan Malm                                 1719          Upsala                                     15.11.1758    Pommeri
         1760-79        Jacob Johan Anderss Fraser                      15.7.1724                                                9.4.1814      Uusikaupunki
         1779-80        Johan Fredric Carlss Rehbinder                  14.9.1769     Perniö                                     30.12.1791    Piikkiö
         1780-85        Gustaf Petter Gustafss Mannerstedt              13.9.1755                                                6.5.1785      Åbo
         1785-98        Otto Reinhold Georg Reinholdss Fock             23.11.1773    Laitila        12.6.1806    Åbo            20.5.1856     Sauvo
                          Lovisa Dorotea Gabrielsd von Haartman         29.7.1778     Turk           12.6.1806    Åbo            4.4.1846      Sauvo
         1798-1802      Adolf Perss Boisman                             18.8.1769     Nastola        13.9.1798    Sauvo
                          Hedvig Michelsd Brenodinus                    25.9.1761     Sauvo          13.9.1798    Sauvo
         1802-09        Alexander Wilhelm Ottoss Rosenlew               21.10.1761    Kemi           25.12.1795   Vehm           0.9.1809      Lapp
         10-              Elisabet Ulrica Gustafsd Blåfield             17.4.1774     Sääk           25.12.1795   Vehm           3.5.1829      Raum


    Antola Lappi Lappi  lb. ja vuokr. (Iiro Karin tietoja)

         1695-1734  sa  Johan Marcuss Antola                                                         10.6.1706    Pyhäranta
                          Walborg Mattsd Lotila                         1683          Pyhär          10.6.1706    Pyhäranta
         1738-41        Simon
                          Anna
         1742           Henric
                          Maria
         1744-60        Matts Jöranss Dahlberg                          1707                         1758
                          Caisa
                          Lisa                                                                       1758
         1761-68        Anders Anderss Komoinen                         21.11.1733    Honkilahti     30.9.1759    Honkilahti     24.1.1821     Honkilahti
                          Maria Johansd                                 18.2.1736     Honkilahti     30.9.1759    Honkilahti     22.8.1809     Honkilahti
         1769-71        Henric
                          Walborg
         1772-75        Johan
                          Lisa
         1777-89        Matts Johanss Länsi -> Håkuni                   1.6.1736      Lapp           10.7.1767    Vehmaa         2.4.1818      Lappi
                          Maria Ericsd Heikkilä                         2.2.1750      Vehm           10.7.1767    Vehmaa         16.4.1830     Lappi
         1794           Michel
                          Maria
         1798-1800      Jacob Ericss Katina                             5.12.1771     Kalanti        16.11.1794   Kalanti        15.11.1833    Karjala
         01               Lisa Henricsd Alatalo                         28.8.1759     Kalanti        16.11.1794   Kalanti        2.4.1811      Karjal
         1808-12        Johan
                          Maria
         1813-18        Petter Jacobss Ääri                             1.3.1752      Eura           14.6.1778    Eura           1823          Koke
                          Walborg Carlsd Kerola                         10.4.1759     Eura           14.6.1778    Eura           1816          Lapp
                    po  Isac Petterss Antola                            24.3.1797     Eura           29.6.1817    Lappi          h 4.5.1835    Lappi
                          Lena Ericsd                                   5.3.1784      Lapp           29.6.1817    Lappi          16.2.1851     Lappi
                    po  Adolf Fredric Hanss                             2.11.1810                    24.6.1832    Lappi          25.1.1839     Lappi
                          Lovisa Henricsd                               10.11.1809    Lapp           24.6.1832    Lappi          24.6.1838     Lappi
                    ^v  Fredric Isacss Maijala                          26.3.1812     Lapp           16.7.1867    Lappi          25.10.1868    Lappi
                          Lena Sofia Isacsd Antola                      9.2.1818      Lappi          15.12.1839   Lappi          19.9.1852     Lappi
                          Fredrica Mattsd Setälä                        21.2.1816     Lapp           12.5.1853    Lappi          19.8.1854     Lappi
                          Caisa Lovisa Fredricsd Kylä-Pekka             22.10.1819    Eura           17.4.1855    Eura           5.4.1866      Lappi
                          Lovisa Johansd Ollila                         18.2.1821     Lappi          16.7.1867    Lappi          2.12.1891     Lappi
         1867-          Johan Gustafss                                  30.6.1824     Lappi          1.5.1848     Lappi
                          Lovisa Erhardsd Lundelin                      15.12.1818    Lappi          1.5.1848     Lappi
                    po  Johan Anselm Johanss Antola                     30.11.1859    Lappi          18.10.1883   Rauma mlk
                          Ida Fredrica Samuelsd Aro-Heinilä             5.3.1864      Rauma mlk      18.10.1883   Rauma mlk


    Pyörni l. Björni Lappi Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-49        Sigfrid Ericss
                          Agneta Mattsd
         1650-95    po  Matts Sigfridss Björni                                                       1657
                          Dorotea                                                                    1657
         1696-      po  Jacob Mattss Björni                             1667          Lapp           20.9.1703    Säky?
                          Brita                                                                      1704
         1729-79        Simon Mattss?                                                                1730-31
                          Caisa                                                                      1730-31
                    po  Jacob Simonss Björni                            1736          Lapp           1764                        > 1801        Lapp
                          Lisa Carlsd                                   1737                         1764                        > 1807        Lapp
         1780-1809  po  Matts Jacobss (Björni)                          > 1761        Lapp           1786         Lapp           1809          Lapp
                          Lisa Johansd Anttila                                        Lapp           1782         Lapp           1785          Lapp
         10-13            Maria Jacobsd                                 1758          Lapp           1786         Lapp           26.3.1822     Lappi
         1814-      po  Matts Mattss Björni                             11.9.1786     Lapp           1814         Lapp           26.1.1855     Lappi
                          Lisa Johansd Ala-Rohdainen                    1.5.1787      Lapp           1814         Lapp           6.11.1861     Lappi
                    po  Johan Isac Mattss Björni                        16.11.1814    Lapp           12.6.1848    Lappi          9.4.1868      Lappi
                          Lena Christina Ericsd (Kohna)                 2.8.1803      Eurajoki       24.5.1836    Eurajoki       16.1.1845     Lappi
                          Agata Mattsd Smedberg                         3.10.1817     Lappi          12.6.1848    Lappi          20.12.1867    Lappi
                    ve  August Mattss Björni                            15.1.1817     Lappi                                      Rauma         1844
         1839-          Michel Michelss Roos                            14.9.1791     Laitila        27.12.1816   Rauma mlk      26.9.1860     Lappi
                          Henrica Ericsd Laurén                         15.11.1794    Rauma mlk      27.12.1816   Rauma mlk      4.7.1864      Lappi
                    po  Isac Loth Michelss Björni                       5.12.1822     Rauma mlk      21.6.1855    Rauma mlk
                          Lovisa Mattsd Rauvola                         13.12.1833    Rauma mlk      21.6.1855    Rauma mlk


    Erkkilä Lappi Lappi

         1634-          Pappilan


    Eskilä Lappi Lappi

                        Matts Mattss
         1634-36          Magdalena
         1638-73    vä  Matts Mattss                                                                                             Vahalaan
         37               Anna Mattsd Eskilä
         1674-          Vahalan


    Lukkaristo Lappi Lappi  rälssitila 1/3 (Iiro Karin tietoja)

         1634-38        Matts Larss
                          Margareta
         1643       po  Matts Mattss Lukkaristo
                          Dorotea
         1645-47        Thomas Nilss
                          Agneta Henricsd
         1649-65        Matts Jacobss
                          Walborg
         1667-69        Cnud Jöranss
                          Anna
         1670-75        Jacob Thomass
                          Walborg
         1676-77        Gustaf [kappalainen]
         1678-81        Matts Michelss
                          N. N.
         1682-1704      Eric Michelss
                          Brita
         1709-46    po  Matts Ericss Lukkaristo                                                      1729
                          Lisa                                                                       1724
                          Caisa                                                                      1729
         1747-56    vä  Mårten                                                                       1747         Lapp
                          Maria Mattsd Lukkaristo                       1730          Lapp           1757         Lapp
         1757-90    II  Jacob Jacobss                                                                1757         Lapp           17.3.1807     Lapp
         1791-      po  Jacob Jacobss Lukkaristo                        22.7.1759     Lapp           1789         Lapp           15.2.1824     Lappi
                          Maria Gustafsd Airila                         11.8.1762     Hinnerjoki     5.6.1782     Hinnerjoki     1784          Lapp
                          Justina Johansd Isotalo                       25.7.1767     Lapp           1789         Lapp           7.3.1842      Lappi
                    po  Jacob Jacobss Lukkaristo                        6.1.1784      Lapp           1815         Lapp           4.10.1848     Lappi
                          Ulrica Jacobsd Pirilä                         25.6.1788     Lapp           1815         Lapp           11.4.1860     Lappi
                    po  Johan Isac Jacobss Lukkaristo                   11.3.1821     Lappi          20.6.1848    Kodisjoki      8.5.1866      Lappi
                          Maria Christina Michelsd Kauppi               22.6.1824     Kodisjoki      11.6.1867    Lappi
                    II  Johan Mattss Wahlroos                           20.11.1822    Eurajoki       11.6.1867    Lappi
                    po  Gustaf Johanss Lukkaristo                       12.10.1852    Lappi          27.11.1881   Hinnerjoki
                          Eva Lisa Johansd Kuoskola                     27.9.1857     Hinnerjoki     27.11.1881   Hinnerjoki


    Mattila Lappi Lappi  ratsutila

257 740  1540-63        Henric Cnudss
257 739  1564-83    p   Cnud Henricss
257 738  1584-1602  p   Matts Cnudss
257 737  1603-34    p   Thomas Mattss
257 735  1635-57    po  Matts Thomass Mattila
257 736                   Margareta Ericsd
257 733  1658-84    po  Thomas Mattss Mattila                                                        1656
257 734                   Margareta                                                                  1656
257 731  1685-1710  po  Johan Thomass Mattila                                                        1693                        1710-12       Lapp
257 732  13               Brita                                                                      1693
257 729  1722-50    po  Johan Johanss Mattila                                                        1718                        1753          Lapp
257 730                   Walborg Michelsd                                                           1718
         1751-79    po  Johan Johanss Mattila                           1727          Lapp           12.3.1749    Nakkila
                          Lisa Jacobsd Jaakola                          24.5.1728     Nakkila        12.3.1749    Nakkila
         1780-81    po  Johan Johanss Mattila                           1756          Lapp           1777         Lapp           14.4.1812     Lapp
                          Lena Henricsd Kerttula                        4.4.1750      Lapp           1777         Lapp           20.2.1832     Lappi


    Mattila Lappi Lappi  ratsutila 7/12 (Iiro Karin tietoja)

         1782-1807  sa  Johan Johanss Mattila                           1756          Lapp           1777         Lapp           14.4.1812     Lapp
                          Lena Henricsd Kerttula                        4.4.1750      Lapp           1777         Lapp           20.2.1832     Lappi
         1808-52    po  Johan Johanss Mattila                           26.10.1777    Lapp           22.10.1807   Eurajoki       25.8.1852     Lappi
                          Anna Justina Gustafsd Uusi-Marttila           9.7.1789      Eurajoki       22.10.1807   Eurajoki       12.1.1841     Lappi
                    po  Carl Johan Johanss Mattila                      24.5.1810     Lapp           13.10.1835   Lappi          18.12.1850    Lappi
                          Lena Johansd Seikkula                         14.10.1813    Lapp           13.10.1835   Lappi          12.5.1848     Lappi
         -89        ve  Fabian Johanss Mattila                          12.9.1828     Lappi          21.6.1853    Lappi          25.8.1896     Lappi
                          Lovisa Johansd Ollila                         19.8.1834     Lappi          21.6.1853    Lappi          21.12.1902    Lapp
         1889-1911  po  Johan Victor Fabianss Mattila                   22.3.1859     Lappi          7.10.1880    Lappi
                          Agneta Mattsd Kirkkala                        31.3.1858     Lappi          7.10.1880    Lappi
         1911-29    po  Johan Verner Juhonp Mattila                     5.10.1884     Lappi
                          Sofia Elvira Pirilä                           1887          Lapp
                          Saima Maria Isotalo                           1891          Lapp
         1929-57    po  Juho Olavi Mattila
                          Aili Martta Amanda Yli-Rohdainen                                                             1930


    Kirkkala Lappi Lappi  ratsutila 7/12

         1782-1809  po  Gabriel Johanss Mattila                         1762          Lapp           3.6.1783     Eurajoki       1809          Lapp
         10               Brita Simonsd Nikula                          15.5.1757     Eurajoki       3.6.1783     Eurajoki       28.12.1821    Lappi
         1811-      vä  Emanuel Johanss Nuoranne                        8.9.1784      Eura           1810         Lapp           27.6.1854     Lappi
                          Lisa Gabrielsd Kirkkala                       16.11.1788    Lapp           1810         Lapp           26.3.1870     Lappi
                    po  Emanuel Emanuelss Kirkkala                      18.9.1818     Lappi          23.5.1880    Lappi          5.12.1892     Lappi
                          Lena Christina Gabrielsd Maijala              5.12.1827     Lappi          17.6.1845    Lappi          17.1.1867     Lappi
                          Lovisa Gustafsd Ahlqvist                      16.7.1833     Lappi          4.2.1869     Lappi          22.6.1875     Lappi
                          Fredrica Samuelsd Kylä-Hunsala                1.1.1830      Lappi          23.5.1880    Lappi          4.2.1898      Lapp
         1869-          Matts Mattss Arvela                             3.2.1821      Lappi          26.8.1869    Lappi          30.9.1884     Lappi
                          Serafia Johansd Ala-Hauta                     18.12.1824    Lappi          14.11.1844   Lappi          8.3.1867      Lappi
                          Fredrica Gustafsd Roos                        18.8.1844     Lappi          26.8.1869    Lappi          29.10.1924    Lapp
         1885-1928  po  Johan Nestor Mattss Kirkkala                    29.12.1869    Lappi
                          N. N.
         1928-      po  Lauri Vihtori Kirkkala                          3.7.1898      Lapp
                          Elli Josefiina Uotila                         11.5.1903


    Pappila Lappi Lappi  1

         1630-37        Matts Mattss                                                                                             1637          Lapp
                          Christina Persd
993 423  1640-92        Johan Grelss Aurelius                                         Raum           1679                        1692          Lapp
993 424                   Sofia Mårtensd Hauta                                                       < 1644       Lapp           1668          Lapp
                          Anna                                                                       1670                        1678          Lapp
247 638                   Maria Johansd Wenno                           1628                         1679                        h 1.3.1703    Laitila
         1692-98        Michel Johanss Brunlöf                          165x          Loim                                       1720          Tukholma
                          Maria Henricsd Wärdh                          19.9.1659                                                h 21.12.1732  Kalanti
         1698-1704      Johan Thomass Winqvist                          164x          Por            < 1685                      1718          Pietari
                          Catarina Andersd Keckonius                                                 < 1685
         1705-19        Johan Johanss Welinus                           167x          Jana           1699         Jana           1719          Lapp
                          Brita Persd Melartopaeus                                                   1699         Jana           1746          Luvi
         1722-32        Thomas Betulinus                                              Turk           1706                        1732          Lapp
                          Juliana Arvidsd Frisius
         1733-42    II  Anders Mattss Indrelius                         k 19.11.1690  Pori                                       22.10.1742    Lapp
         1744-48        Eric Michelss Fridén                                                                                     1748          Lapp
                          Maria Michelsd Höckert
         1749-70        Carl Nilss Polviander                           14.11.1712    Ikaalinen      6.9.1750     Lapp           19.9.1798     Eura
                          Margareta Catarina Alanus                     11.1.1731                    6.9.1750     Lapp           20.5.1792     Eura
         1771-98        Per Petterss Widqvist                           k 26.12.1721  Kisko          5.12.1749    Perniö         24.1.1798     Lapp
                          Catarina Elisabet Arvidsd Gebhardt                                         5.12.1749    Perniö         21.9.1811     Rauma mlk
         1799-1830      Carl Samuel Carlss Wallenström                  17.6.1759     Kalanti        30.3.1786    Espoo          30.8.1830     Lappi
                          Elisabet Fredricsd Ekholm                     15.2.1765     Helsinki       30.3.1786    Espoo          21.5.1850     Lappi
404 679  1833-46        Johan Henric Isacss Nordlund                    31.5.1797     Lapp           11.3.1851    Karkku         8.5.1858      Karkku
404 680                   Eva Gustafa Gustafsd von Kothen               24.6.1806     Kuru           28.2.1837    Keuruu         15.2.1850     Karkku
404 697                   Josefa Ulrica Josefsd Mollin                  28.3.1807     Loimaa         11.3.1851    Karkku         20.7.1876     Hels
         1847-53        Henric Johanss Sandberg                         26.12.1801    Siikainen      1829                        1.3.1880      Kankaanpää
                          Helena Sofia Johansd Willberg                 3.3.1804      Hämeenlinna    1829                        26.6.1877     Kankaanpää
         1854-64        Gustaf Gabrielss Randelin                       3.4.1809      Uusikaupunki   1840                        18.8.1868     Somero
                          Hedvig Catarina Carls Pachalén                                             1840                        1872
         1865-73        Johan Thomass Salenius                          15.11.1813    Tyrvää         1844                        11.9.1880     Kuhmoinen
                          Sofia Carolina Johansd Collin                                              1844                        1903
         1874-85        Eric Gustaf Julius Carlss Roschier              6.9.1838      Ähtäri         10.8.1865    Ilmajoki       2.5.1907      Hels
                          Emma Rosalia Carlsd Forsman                   3.11.1841     Hämeenlinna    10.8.1865    Ilmajoki       21.4.1927     Hels
632 888  1886-1900      Gustaf Gustafss Manner                          18.2.1849     Ruovesi        25.11.1879   Pälkäne        11.1.1943     Vampula
632 889                   Alma Irene Johansd Limon                      10.9.1857     Hämeenl        25.11.1879   Pälkäne        15.1.1951     Vampula
291   7  1900-10        Carl Johan Valdemar Carlss Breitholtz           3.6.1861      Lempäälä       14.1.1889    Lempäälä       2.4.1926      Hirv
291   8                   Ida Carolina Gustafsd Aaltonen                14.9.1866     Lempäälä       14.1.1889    Lempäälä       31.10.1942    Soin
         1911-23        Oskar Albinus Franss Palletvuori                1.3.1866      Taivassalo     1894                        27.11.1933    Teuv
                          Rosa Ulrica Johanna Granqvist                                              1894
         1924-37        Aarne Vilhelm Vilhelminp Kaitila                15.8.1886     Nakkila        1911
                          Helmi Sofia Johnsd Honkavaara e Helin                                      1911                        1952


    Vahala Lappi Lappi  (Iiro Karin tietoja)

                        Matts Thomass
  1 999                 autio
         1645-47        Matts Mattss
         1657-58        Matts Jacobss
                          Walborg
  1 999                 autio
         1666           Cnud
  1 999                 autio
         1674-81        Matts Mattss
                          Anna Mattsd Eskilä
         1682-1704  po  Michel Mattss Vahala                            1650          Lapp
993 219  1709-34        Jacob Carlss                                                                 < 1710
993 220                   Caisa                                                                      < 1710
993 183  1738-55    vä  Johan Henricss                                                               1730         Lapp           1783          Lapp
993 184                   Lisa Jacobsd Vahala                           1704                         1730         Lapp           1775          Lapp
         1756-67    po  Michel Johanss Vahala                           1731          Lapp           15.10.1758   Hinnerjoki     1790          Lapp
                          Anna Henricsd Airila                          8.11.1736     Hinnerjoki     15.10.1758   Hinnerjoki     4.6.1824      Lappi


    Vahala Lappi Lappi  pe 18.6.1836- 3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1768-90    sa  Michel Johanss Vahala                           1731          Lapp           15.10.1758   Hinnerjoki     1790          Lapp
                          Anna Henricsd Airila                          8.11.1736     Hinnerjoki     15.10.1758   Hinnerjoki     4.6.1824      Lappi
         1791-1802  po  Johan Michelss Vahala                                                        1797
                          Brita Michelsd                                                             1797
         1803-27    ^v  Henric Henricss Jernberg                        17.10.1775    Rauma          1798         Lapp           31.7.1827     Lappi
         27-30            Eva Michelsd Vahala                           7.11.1780     Lapp           1798         Lapp           19.9.1846     Lappi
         1830-63    po  Carl Fredric Henricss Vahala                    8.12.1809     Lapp           15.6.1830    Lappi          7.4.1898      Lapp
                          Lena Ericsd Vahala                            14.9.1809     Lapp           15.6.1830    Lappi          3.7.1866      Lappi
         1863-1901  po  Gustaf Carlss Vahala -> Jernberg                29.1.1839     Lappi          17.6.1862    Lappi
                          Lovisa Johansd Isotalo                        15.10.1841    Lappi          17.6.1862    Lappi
         1901-16    po  Johan Nestor Gustafss Vahala                    5.8.1872      Lappi
         1916-35    ^v  Isac Victor Isacss Huilu                        25.6.1863     Lappi          7.9.1899     Lappi
                          Ida Josefina Gustafsd Vahala                  30.4.1870     Lappi          7.9.1899     Lappi


    Eskelä Lappi Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

         1768-1810  ve  Johan Johanss Vahala                                                         1775         Lapp           > 1815        Lapp
                          Caisa Andersd                                 11.6.1755                    1775         Lapp           30.3.1824     Lappi
         1811-52    po  Gustaf Johanss Eskelä                           25.11.1779    Lapp           1812         Lapp           31.5.1852     Lappi
                          Maria Johansd Mikkilä                         16.9.1789     Lapp           1812         Lapp           1.4.1853      Lappi
         1852-89    po  Gustaf Gustafss Eskelä                          4.6.1827      Lappi          29.6.1848    Lappi
                          Lovisa Johansd Ala-Rohdainen                  14.11.1830    Lappi          29.6.1848    Lappi
         1889-1923  po  Gustaf Gustafss Eskelä                          13.10.1856    Lappi          13.7.1883    Lappi
                          Emma Lovisa Gustafsd Grönlund                 2.1.1859      Lappi          13.7.1883    Lappi
         1923-          Lauri Eskelä


    Ettala Murtamo Lappi  5/12 (Iiro Karin tietoja)

                        Anders Jöranss
  1 999                 autio
         1637-79        Clemet Sigfridss
                          Agneta Andersd
         1680-98    po  Mårten Clemetss Ettala                          1640                         1659
                          Magdalena                                                                  1659
         1700-22    po  Johan Mårtenss Ettala                                                        1697
                          Caisa                                                                      1697
         1723-39    po  Matts Johanss Ettala                                                         1749                        Yli-Rohdaisille
                          Walborg                                                                                                1746          Lapp
                          Anna Bengtsd                                                               1749                        0.2.1772      Lapp
         1740-88    vä  Johan Johanss Mikkilä                                                        1740         Lapp
                          Maria Mattsd Yli-Rohdainen                                                 1740         Lapp
         1789-1809  po  Johan Johanss Ettala                                                         1790         Lapp           1809          Lapp
         10-17            Eva Jobsd Höckert                             29.12.1765    Lapp           1790         Lapp           30.1.1824     Lappi
                    po  Josef Johanss Ettala                            7.9.1792      Lapp           26.11.1829   Lappi          9.6.1835      Lappi
                          Maria Christina Johansd Laukola               28.11.1793    Lapp           10.6.1817    Lappi          23.10.1828    Lappi
                          Maria Mattsd Luukas                           25.1.1802     Lapp           16.10.1836   Lappi          8.11.1878     Lappi
                    II  Johan Mattss Arvela                             27.8.1805     Lapp           16.10.1836   Lappi          16.7.1883     Lappi
                    po  Carl Gustaf Josefss Ettala                      9.10.1830     Lappi          28.11.1869   Lappi
                          Mariana Josefsd                               19.3.1841     Lappi          28.11.1869   Lappi


    Laukola Murtamo Lappi  2/3 (Iiro Karin tietoja)

241 677  1629-51        Jacob Olofss
241 678                   Brita Walborgsd
241 675  1652-88    po  Thomas Jacobss Laukola                                                       1653-56
241 676                   Margareta                                                                  1653-56
241 673  1689-1708  po  Johan Thomass Laukola                           1655          Lapp           1685
241 674                   Brita                                                                      1685
         1709-10    vä  Matts                                                                                                    sotaan
241 672                   Anna Johansd Laukola                          1686          Lapp                                       1735-37       Lapp
241 671  1713-47    II  Jacob Johanss                                                                1735-38                     > 1746        Lapp
                          Brita                                                                      1735-38
         1748-82    po  Johan Jacobss Laukola                           < 1722        Lapp           9.10.1748    Eurajoki
                          Lisa Johansd                                  0.9.1728      Euraj          9.10.1748    Eurajoki
         1783-1809  po  Johan Johanss Laukola                                         Lapp           11.6.1789    Eurajoki       1809          Lapp
                          Maria Mattsd Simula                           2.2.1761      Rauma mlk      22.5.1783    Rauma mlk      1785          Lapp
         10-17            Maria Thomasd Yrjölä                          9.2.1770      Eurajoki       11.6.1789    Eurajoki       30.12.1833    Lappi
                    po  Gustaf Johanss Laukola                          14.4.1795     Lapp           20.6.1820    Eurajoki       28.3.1823     Lappi
                          Lisa Michelsd Juurus                          26.9.1801     Eurajoki       20.3.1828    Lappi          25.7.1868     Lappi
                    II  Gustaf Gustafss Frimauts                        23.5.1801     Laitila        20.3.1828    Lappi          17.3.1851     Lappi
                    ve  Isac Johanss Laukola                            19.1.1798     Lapp           8.11.1830    Eurajoki       Eurajoki      1847
                          Ulrica Andersd Laurila                        20.3.1801     Eurajoki       8.11.1830    Eurajoki       25.6.1867     Eurajoki
         1840-55    ^v  Isac Johan Isacss Uusikartano                   8.7.1816      Lapp           7.2.1839     Lappi          12.12.1855    Lappi
                          Serafia Gustafsd Laukola                      10.9.1822     Lappi          7.2.1839     Lappi
         -1876      po  Isac Isacss Laukola                             14.2.1843     Lappi          10.7.1866    Lappi          Kalanti       1876
                          Lovisa Isacsd Yli-Hauta                       8.3.1845      Lappi          10.7.1866    Lappi
         1876-79        Johan Johanss                                   18.4.1831     Eurajoki       2.11.1854    Eurajoki       Hinnerjoki    1880
                          Clara Henricsd                                20.7.1829     Nakkila        2.11.1854    Eurajoki
         1879-          Hemming Adamss (Klomsi)                         20.5.1851     Nakkila
         1884-85        Gustaf Wilhelm Jacobss                          23.3.1845     Rauma mlk      15.7.1866    Rauma          Rauma         1885
                          Edla Eleonora Ekroth                          26.3.1848     Rauma          15.7.1866    Rauma
         1885-          Malacias Johanss                                3.6.1851      Kankaanpää     28.12.1881   Pori mlk
                          Wilhelmina Gustafsd                           8.5.1831      Pori mlk       28.12.1881   Pori mlk


    Mikkilä Murtamo Lappi  5/6 (Iiro Karin tietoja)

263 772  1540-81        Michel Anderss
263 771  1581-1603  p   Anders Michelss
263 769  1603-20    p   Michel Anderss
263 767  1620-50    p   Henric Michelss
263 768                   Agneta Bertilsd
263 765  1651-88    po  Eric Henricss Mikkilä                                                        1653-56
263 766                   Agneta                                                                     1653-56
         1689-1719  po  Simon Ericss Mikkilä                                                         1687         Hinn
                          Agneta Carlsd Nakkila                                                      1687         Hinn
         1722-51    po  Johan Simonss Mikkilä                           1699          Lapp                                       > 1776
                          Caisa
         1752-93    po  Henric Johanss Mikkilä                          1724          Lapp           6.3.1748     Honkilahti     < 1798
                          Walborg Henricsd Akkola                       22.4.1726     Honkilahti     6.3.1748     Honkilahti
         1794-1812  po  Johan Henricss Mikkilä                                                       10.10.1788   Eurajoki       1812          Lapp
         13               Maria Michelsd Färdig                         28.11.1770    Eurajoki       1813         Lapp           19.6.1817     Lappi
         1814-27    II  Efraim Johanss                                  9.1.1785                     26.10.1819   Lappi          9.12.1827     Lappi
                          Regina Johansd Anttila                        25.10.1791    Lapp           20.12.1831   Lappi          6.1.1874      Lappi
                    II  Matts Johanss Seikkula                          23.2.1789     Lapp           20.12.1831   Lappi          17.2.1837     Lappi
         1829-63    po  Johan Johanss Mikkilä                           14.9.1808     Lapp           10.2.1831    Lappi          2.8.1883      Lappi
                          Lena Mattsd Arvela                            8.9.1810      Lapp           10.2.1831    Lappi
         1863-90    po  Johan Johanss Mikkilä                           7.7.1832      Lappi          8.10.1868    Lappi          1890          Lapp
                          Mariana Lovisa Johansd Yli-Rohdainen          8.9.1836      Eura           22.10.1861   Lappi          15.11.1863    Lappi
         90-98            Ulrica Gustafsd Arvela                        26.11.1846    Lappi          8.10.1868    Lappi
         1898-1927  po  Johan Julius Johanss Mikkilä                    14.3.1877     Lappi
                          Ida Christina Fredricsd Ollila                5.1.1876      Lappi          25.7.1899    Lappi
                          Alma Emilia Isacsd Pyörni                     17.4.1881     Lappi
         1927-52        Vilho Heinilä


    Ollila Murtamo Lappi  (Iiro Karin tietoja)

                        Olof Larss
  1 999                 autio
         1640-41        Jöran Hanss                                                                                              1642          Lapp
  1 999                 autio
         1681-          Seikkulan


    Uusikartano Murtamo Lappi  lb. 5/8 (Iiro Karin tietoja)

         1701-10        Matts Henricss Tuomola                                                       1680
                          Walborg                                                                    1680
         1725-34        Johan Mattss                                                                 1710
                          Maria                                                                      1710
         1738-73    po  Eric Johanss Ollila                             1711                         1735-38
                          Lisa                                                                       1735-38
         1774-93    po  Eric Ericss Ollila                              1736          Lapp           1759                        > 1809        Lapp
                          Lisa                                          1736                         1759
         1794-1809  po  Isac Ericss Uusikartano                         1768          Lapp           18.10.1791   Rauma mlk      1809          Lapp
         10-16            Lena Michelsd Vilkkilä                        21.12.1768    Rauma mlk      18.10.1791   Rauma mlk      3.6.1827      Lappi
         1817-      po  Isac Johan Isacss Uusikartano                   28.9.1792     Lapp           1815         Lapp           1.5.1843      Lappi
                          Cecilia Gabrielsd Kirkkala                    15.11.1792    Lapp           1815         Lapp           4.1.1861      Lappi
                    po  Gustaf Adolf Isacss Uusikartano                 5.12.1824     Lappi          1.7.1858     Lappi
                          Wilhelmina Ericsd Anttila                     1.1.1837      Lappi          1.7.1858     Lappi


    Ollila l. Uolia Murtamo Lappi  lb. 5/8 (Iiro Karin tietoja)

         1700-13        Eric Mattss
                          Caisa
         1722-47    po  Gabriel Ericss Ollila
                          Maria
                    II? Johan
         1748-64    po  Johan Gabrielss Ollila                          1727-28       Lapp           2.1.1749     Eurajoki
         68-69            Caisa Andersd Juhola                          25.10.1728    Eurajoki       2.1.1749     Eurajoki
         1770-84    II  Johan Michelss                                                                                           15.3.1793     Lapp
[        1765-71        käsittämätöntä]
         1785-      po  Johan Johanss Ollila                            24.8.1750     Lapp           14.10.1777   Eurajoki       8.11.1822     Lappi
                          Caisa Michelsd Tapani                         16.3.1751     Eurajoki       14.10.1777   Eurajoki       18.5.1821     Lappi
                    po  Johan Johanss Ollila                            4.7.1779      Lapp           26.10.1817   Lappi          15.8.1840     Lappi
                          Ulrica Carlsd Yli-Kerttula                    14.10.1791    Lapp           26.10.1817   Lappi          15.12.1865    Lappi
         -1861      vä  Gustaf Efraimss Mikkilä                         18.8.1820     Lappi          7.7.1839     Lappi          27.11.1861    Lappi
                          Lovisa Johansd Ollila                         18.2.1821     Lappi          7.7.1839     Lappi
         1864-66    vä  Isac Henricss Junnila                           10.12.1808    Lapp           27.11.1845   Lappi          4.6.1866      Lappi
                          Lena Gustafa Gustafsd Yli-Pietilä             4.3.1807      Lapp           28.10.1830   Lappi          27.4.1845     Lappi
         66-70            Maria Albertina Isacsd Uusikartano            2.4.1819      Lappi          27.11.1845   Lappi
         1870-          Fredric Mattss                                  27.1.1836     Lappi          19.11.1874   Rauma mlk
                          Christina Isacsd                              28.3.1852     Rauma mlk      19.11.1874   Rauma mlk
         1902-32    po  Fredric Fredricss Uolia                         12.5.1879     Lappi
                          Lovisa Rohdainen
         1932-      po  Eino Fredrik Uolia                              17.7.1903     Lapp
                          Saima Aleksandra Tuomola                      13.6.1903


    Tuomola Murtamo Lappi  7/12 (Iiro Karin tietoja)

         1634-43        Sigfrid Michelss
                          Anna Johansd
         1645-81    po  Henric Sigfridss Tuomola
                          Margareta Sigfridsd
         1682-1700  po  Matts Henricss Tuomola                                                       1680                        Ollilaan
                          Walborg                                                                    1680
         1700-13        Simon Henricss
                          Agneta
         1722-51    po  Eric Simonss Tuomola                                                                                     < 1766        Lapp
                          Margareta                                                                                              1747          Lapp
         1752-82    po  Eric Ericss Tuomola                             1731          Lapp           1750         Lapp           > 1785        Lapp
                          Lisa Johansd Länne                            1734          Lapp           1750         Lapp
         1783-85    po  Johan Ericss Tuomola                            1751          Lapp           1776                        1785          Lapp
         85-86            Lisa                                                                       1786         Lapp           1805          Lapp
         1787-1807  II  Matts Johanss                                   25.3.1759                    24.10.1805   Pyhäranta      27.6.1824     Lappi
                          Lena Mattsd Klemola                           25.12.1772    Pyhäranta      24.10.1805   Pyhäranta      17.3.1844     Lappi
         1808-44    po  Isac Johanss Tuomola                            8.9.1777      Lapp           1808         Lapp           10.11.1844    Lappi
                          Lovisa Mattsd                                 17.4.1782     Lapp           1808         Lapp           10.4.1855     Lappi
         1844-53    po  Isac Isacss Tuomola                             24.8.1810     Lapp           27.6.1844    Lappi          22.6.1853     Lappi
         53-67            Eva Christina Henricsd Uusi-Kerttula          17.12.1815    Lapp           27.6.1844    Lappi
         1867-1900  vä  Adolf Fredric Johanss Yli-Rohdainen             14.8.1841     Lappi          4.7.1867     Lappi
                          Eva Christina Isacsd Tuomola                  20.6.1847     Lappi          4.7.1867     Lappi
         1900-28    po  Fredric Nestor Adolfss Tuomola                  27.3.1868     Lappi
                          Hilma Johanna Wilhelmsd Jussila               10.3.1870     Lappi
                          Elsa Saarinen                                 1881
         1928-      po  Arvo Nestor Tuomola                             4.10.1906     Lapp                                       20.2.1990     Lapp
                          Laina Laine                                   6.5.1911      Euraj                                      16.11.1994    Lapp


    Markkula Mäentaka Lappi  1

                        Henric Michelss
         1634-59        Mårten Henricss
                          Walborg Josefsd
         1660-81    po  Matts Mårtenss Markkula
         1682-1701      Marcus Mårtenss
                          Walborg
         1702-04    po  Michel Marcuss Markkula                         1674
                          Maria
         1709-38    ve  Mårten Marcuss Markkula                         1684          Lapp
                          Walborg
         1739-42    po  Johan Mårtenss Markkula                         1711          Lapp
                          Maria Simonsd Sukkala                         1705                         1742-44      Lapp           1775          Lapp
         1744-61    II  Matts Jöranss Knuutila                          0.2.1717      Karjala        1742-44      Lapp           1790          Lapp
         1762-63    vä  Matts                                                                        1762         Lapp           1763          Lapp
                          Brita Mattsd Markkula                         1740                         1764         Lapp           1781          Lapp
                    II  Eric Anderss                                                                 1782                        1809-15       Lapp
                          Maria                                                                      1782


    Markkula Mäentaka Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1764-95    ^p  Johan Mattss Markkula                           1737          Lapp           1761                        0.6.1795      Lapp
                          Maria Ericsd                                                               1761
         1796-      ve  Matts Mattss Markkula                           16.10.1742    Lapp           6.6.1799     Eurajoki       21.4.1819     Lappi
                          Maria                                                                      1777                        1777          Lapp
                          Lisa Simonsd Piri                             28.7.1760     Eurajoki       19.10.1779   Eurajoki       1798          Lapp
                          Christina Andersd Riikilä                     20.5.1780     Eurajoki       6.6.1799     Eurajoki       15.2.1841     Lappi
                    po  Johan Mattss Markkula                           27.9.1787     Lapp           1815                        21.12.1824    Lappi
                          Justina Johansd                               24.8.1794                    1815                        17.5.1824     Lappi
                    ^v  Samuel Johanss Ollila                           7.7.1803      Lapp           6.12.1846    Lappi          13.4.1870     Lappi
                          Christina Mattsd Markkula                     1.5.1801      Lapp           17.2.1825    Lappi          12.6.1842     Lappi
                          Henrica Henricsd Vähälä                       26.12.1814    Lapp           6.12.1846    Lappi          2.8.1883      Lappi
         184x-      po  Samuel Samuelss Markkula                        4.1.1826      Lappi          4.12.1856    Lappi          rippikirja    1877: 371
                          Fredrica Mattsd Rekola                        30.12.1829    Lappi          4.12.1856    Lappi
         1851-62    la  Joel Ericss Tasanen                             14.6.1825     Lappi          29.11.1849   Lappi          Kalanti       1862
                          Anna Lisa Mattsd Rekola                       29.5.1827     Lappi          29.11.1849   Lappi
         1862-          Gustaf Gustafss Juhola                          8.8.1817      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       25.12.1875    Lappi
                          Justina Johansd Pihlaus                       3.3.1799      Eurajoki       19.1.1840    Eurajoki       25.11.1870    Lappi
         1863-64    vä  Carl Fredricss Ojala                            19.1.1835     Kiukainen      15.10.1863   Lappi          1.4.1866      Lappi
                          Wilhelmina Gustafsd Markkula                  5.2.1843      Eurajoki       26.4.1868    Lappi
                    II  Isac Victor Isacss Ilvan                        21.11.1844    Luvia          26.4.1868    Lappi

         1899-1932      Juho Eerik Markkula
                          Amanda Pietilä


    Mikola Mäentaka Lappi  1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1764-1809  sa  Eric Anderss                                                                 1782                        1809-15       Lapp
                          Brita Mattsd Markkula                         1740                         1764         Lapp           1781          Lapp
                          Maria                                                                      1782
         1810-32    po  Isac Ericss Mikola                              3.2.1781      Lapp           1805         Lapp           28.6.1846     Lappi
                          Lisa Ericsd Punni                             1.4.1781      Lapp           1805         Lapp           24.11.1844    Lappi
         1832-40    po  Johan Isac Isacss Mikola                        10.8.1806     Lapp           21.7.1828    Pori mlk       Mynämäki      1842
                          Margareta Lena Johansd Lantmeetari            15.4.1806     Pori mlk       21.7.1828    Pori mlk
         1840-      ^^v Esaias Gustafss Isopere                         25.9.1801     Eurajoki       3.7.1828     Lappi          15.2.1848     Lappi
                          Regina Ericsd Mikola                          28.9.1804     Lapp           30.12.1849   Lappi          6.6.1866      Lappi
                    II  Gustaf Mattss Murin                             4.5.1816      Hinnerjoki     30.12.1849   Lappi          25.6.1868     Lappi
         1845-          Michel Wilhelm Henricss Vehmaan-Kreula          10.9.1808     Hinnerjoki     21.5.1850    Kalanti        5.2.1868      Lappi
                          Anna Lisa Salomonsd Pietilä                   10.9.1820     Kalanti        21.5.1850    Kalanti        18.4.1869     Lappi
         1869-      vp  Gustaf Adolf Gustafss Vehmaan-Kreula            20.12.1840    Hinnerjoki     18.7.1869    Lappi          Laitila       1874
                          Lovisa Albertina Henricsd Piispa              22.1.1844     Kalanti        18.7.1869    Lappi
         1876           Stefan Erland Stefanss Trygg                    20.2.1838     Eura           1.5.1864     Paattinen      Kokemäki      1876
                          Sofia Lovisa Carlsd Utula                     7.7.1828      Lappi          1.5.1864     Paattinen

         1918-35        Juho Nestor Helkiö                                                                                       1935          Lapp
         1935-46        perikunta


    Perävainio Mäentaka Lappi  1/4

[                       Johan Anderss                                   9.3.1761      Lapp                                       8.5.1833      Lappi
                          Lisa Henricsd                                 4.8.1755      Lapp                                       3.10.1844     Lappi]
                    po  Isac Johanss                                    18.10.1796    Lapp           13.10.1822   Eura           12.1.1839     Lappi
                          Maria Christina Johansd Rauvola               10.2.1793     Eura           13.10.1822   Eura           29.5.1867     Lappi
                    vä  Isac Gustafss Hellman                           6.10.1814     Lapp           24.6.1844    Lappi
                          Lovisa Isacsd Perävainio                      7.7.1823      Lappi          24.6.1844    Lappi
         1879-      po  Felix Isacss Perävainio                         6.1.1854      Lappi          10.7.1879    Lappi
                          Ida Fredrica Isacsd Ellintie                  1.3.1857      Lappi          10.7.1879    Lappi

         1916-36        Kustaa Vihtori Salo
                          Josefiina Esko


    Vähälä Mäentaka Lappi  1

         1540-          Olof Anderss
         1566-96        Anders Bertilss
  1 999                 autio
                        Escil Anderss
         1634       v   Henric Anderss
                          Caisa Andersd
         1636-59    po  Clemet Henricss Vähälä
                          Gertrud Jöransd
                          Gertrud Marcusd
         1660-89    po  Michel Clemetss Vähälä
                          Agneta
         1690-98    po  Eric Michelss Vähälä                            1655          Lapp           1676                        Lukkaristoon
                          Brita                                                                      1676
         1700-01    ve  Johan Michelss Vähälä                                                        1697                        1701          Lapp
                          Lisa                                                                       1692                        1694          Lapp
271 150                   Caisa Marcusd                                                              1707-09                     1710-12       Lapp
         1702-07    II  Henric Anderss Mikola                                         Eur            1702         Lapp           0.2.1707      Lapp
271 149  1709-39    III Eric Mårtenss                                                                1711-13      Lapp
                          Maria Johansd Mattila                         1695          Lapp           1711-13      Lapp           > 1732        Lapp
         1740-75    po  Matts Ericss Vähälä                             1715          Lapp           1742         Lapp           1775          Lapp
                          Maria Andersd Pertola                                                      1742         Lapp           1790          Lapp
         1776       po  Eric Mattss Vähälä                                                           16.10.1777   Honkilahti     1811          Lapp
                          Lena Henricsd Akko                            24.1.1757     Honkilahti     16.10.1777   Honkilahti     1811          Lapp


    Anttila Mäentaka Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1777-1807  po  Matts Mattss Vähälä                                                          1776         Lapp           > 1809        Lapp
                          Lena Johansd Isotalo                          1754          Lapp           1776         Lapp           6.1.1836      Lappi
         1808-34    po  Johan Mattss Anttila                            11.3.1777     Lapp           25.10.1803   Eura           16.3.1852     Lappi
                          Christina Henricsd Krootila                   26.7.1781     Eura           25.10.1803   Eura           23.5.1873     Lappi


    Anttila Mäentaka Lappi  1/4 (Iiro Karin tietoja)

         -1842      po  Isac Johanss Anttila                            18.5.1811     Lapp           2.4.1839     Köyliö         6.1.1843      Lappi
                          Lovisa Efraimsd Marttila                      31.7.1818     Köyliö         4.2.1844     Lappi          11.1.1845     Lappi
                    II  Henric Johan Henricss Vähälä                    29.9.1822     Lappi          15.12.1853   Hinnerjoki     11.11.1889    Eur
                          Lena Efraimsd Heikkilä                        5.9.1820      Hinnerjoki     15.12.1853   Hinnerjoki     8.5.1868      Hinnerjoki
         1863-          Johan Gustaf Gustafss                           6.2.1840      Harj           14.2.1865    Harj
                          Carolina Wilhelmina Johansd Simula            5.10.1840     Harj           14.2.1865    Harj


    Eskola Mäentaka Lappi  1/4 (Iiro Karin tietoja)

         1834-65    po  Johan Johanss Anttila                           10.8.1804     Lapp           22.10.1833   Eura           24.7.1865     Lappi
                          Renata Sofia Johansd Tastén                   2.2.1805      Eura           22.10.1833   Eura           24.6.1865     Lappi
         1865-1910  vä  Fredric Ericss Anttila                          16.9.1839     Lappi          8.7.1858     Lappi
                          Renata Johansd Eskola                         12.5.1841     Lappi          8.7.1858     Lappi
         1910-58    po  Anselm Fredricss Eskola                         29.11.1875    Lappi
                          Aini Ellen Kylänpää                           1903


    Vähälä Mäentaka Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1777-1807  sa  Eric Mattss Vähälä                                                           16.10.1777   Honkilahti     1811          Lapp
                          Lena Henricsd Akko                            24.1.1757     Honkilahti     16.10.1777   Honkilahti     1811          Lapp
         1808-32    vä  Henric Johanss Yli-Hauta                        19.1.1777     Lapp           1803         Lapp           28.7.1851     Lappi
                          Justina Ericsd Vähälä                         28.9.1787     Lapp           1803         Lapp           2.6.1869      Lappi
         1832-      vä  Matts Ericss Rantala                            22.12.1797    Hinnerjoki     27.10.1857   Hinnerjoki     27.12.1882    Lappi
                          Agata Wilhelmina Henricsd Vähälä              9.8.1809      Lapp           9.6.1829     Lappi          19.5.1856     Lappi
                          Lena Henricsd                                 8.8.1804      Hinnerjoki     27.10.1857   Hinnerjoki     27.12.1884    Lappi
                    vä  Gustaf Efraimss Heikkilä                        28.3.1825     Hinnerjoki     5.12.1854    Lappi
                          Lovisa Mattsd Vähälä                          28.9.1833     Lappi          5.12.1854    Lappi

         1918-44        Vihtori Anselm Junnila
                          Josefiina Wirzén


    Rohdainen Rohdainen Lappi

         1634-36        Henric Cnudss
                          Margareta
         1637-52    po  Lucas Henricss Rohdainen
                          Magdalena Henricsd
                        säteriin


    Rohdainen Rohdainen Lappi

         1634-36        Henric Paulss
         1637-56    po  Eric Henricss Rohdainen                                                      1638
                          Margareta                                                                  1638
                        säteriin


    Rohdainen Rohdainen Lappi  säteriratsutila  1 1/2

         1651-70        Conrad Berndtss von Gertten                                                  13.10.1652   Tallinna       8.11.1670
                          Margareta von Schlippenbach
         84-93            Elisabet Wartman                                                           13.10.1652   Tallinna       h 19.2.1693   Rauma
         1693-1716  vä  Michel Eberhard Michelss Jordan                                                                          10.11.1716    Lapp
                          Anna Margareta Conradsd von Gertten                                                                    h 17.1.1692   Rauma
         1716-39        Johan Gabrielss Tenlenius
                          Maria


    Ala-Rohdainen l. Ranta-Rohdainen Rohdainen Lappi  säteriratsutila 3/4 (Iiro Karin tietoja)

         1739-66    vä  Johan Jöranss Färkkilä                          1.2.1707      Huittinen                                  > 1772        Lapp
                          Lisa Johansd Tenlenius                                      Lapp           25.3.1733    Huittinen
                          Lisa Henricsd Sonkkila                        5.8.1728      Hinnerjoki
         1767-1803  po  Johan Johanss Ala-Rohdainen                     1737          Lapp           1762         Lapp           23.11.1812    Lapp
                          Lisa Johansd Kerttula                         20.8.1742     Lapp           1762         Lapp           6.11.1823     Lappi
         1804-      po  Johan Johanss Ala-Rohdainen                     9.4.1766      Lapp           1793         Lapp           6.1.1849      Lappi
                          Lisa Andersd Pertola                          6.4.1772      Lapp           1793         Lapp           31.7.1847     Lappi
                    po  Johan Johanss Ala-Rohdainen                     13.7.1794     Lapp           20.12.1825   Lappi          27.7.1866     Lappi
                          Lovisa Johansd Impola                         31.1.1799     Lapp           20.12.1825   Lappi          29.5.1869     Lappi
                    vä  Emanuel Johanss Mattila                         22.7.1824     Lappi          19.6.1856    Lappi          15.2.1867     Lappi
                          Maria Christina Johansd Ala-Rohdainen         1.11.1834     Lappi          28.4.1870    Lappi
                    II  Johan Isac Gustafss                             5.2.1839      Lappi          28.4.1870    Lappi
         1896-1938  po  Frans Isac Johanss Ala-Rohdainen                22.5.1871     Lappi          4.7.1895     Lappi
                          Ida Amanda Fredricsd Ala-Kulju                12.11.1872    Lappi          4.7.1895     Lappi


    Yli-Rohdainen Rohdainen Lappi  säteriratsutila 3/4 (Iiro Karin tietoja)

         1740-54        Matts Johanss                                                                1749                        1772          Lapp
                          Walborg Johansd Ettala                                                                                 1746          Lapp
                          Anna Bengtsd Toola                            6.12.1705     Säkylä         1749                        0.2.1772      Lapp
         1756-80    po  Jacob Mattss Yli-Rohdainen                      1724                         1785                        1801          Lapp
                          Juliana Ericsd Pykilä                         0.9.1727      Euraj          1747                        1780          Lapp
                          Maria Berndtsd                                                             1785                        > 1800
         1781-1804  po  Matts Jacobss Yli-Rohdainen                     1750          Lapp           15.1.1788    Hinnerjoki     > 1809        Lapp
                          Justina Johansd Mattila                       1750          Lapp           1773         Lapp           1787          Lapp
                          Walborg Gustafsd Airila                       11.4.1765     Hinnerjoki     15.1.1788    Hinnerjoki     23.3.1825     Lappi
         1805-      po  Johan Mattss Yli-Rohdainen                      26.10.1773    Lapp           25.7.1844    Parkano        12.3.1856     Parkano
                          Anna Lisa Gustafsd Airila                     18.4.1774     Hinnerjoki     13.6.1797    Hinnerjoki     16.9.1841     Lappi
                          Maria Johansd Kivimäki                        9.6.1792      Parkano        25.7.1844    Parkano
         1840-      sp  Johan Henric Johanss Juhantalo                  4.10.1806     Eura           21.6.1825    Eura           6.5.1875      Lappi
                          Maria Christina Michelsd Vähä-Suni            29.6.1805     Eura           21.6.1825    Eura           8.1.1863      Lappi
                    po  Johan Johanss Yli-Rohdainen                     17.6.1826     Eura
                          Sofia Wilhelmina Josefsd Höckert              7.7.1833      Pori           > 1886 [emännöitsijä 187x-]
         1867-76        Victor Isacss Heinilä                           19.9.1842     Luvia          21.3.1867    Luvia          Luvia         1876
                          Mariana Caisa Adamsd Lampo                    21.3.1846     Luvia          21.3.1867    Luvia
         1877-          Johan Henric Gustafss Matikka                   12.2.1836     Hinnerjoki     20.6.1865    Lappi
                          Lovisa Wilhelmina Jacobsd Penttilä            20.12.1839    Lappi          20.6.1865    Lappi

         1906-          Evert Ylirohdainen


    Katila Ruona Lappi  1/2

  1 999                 autio
         1612-          Eric Marcuss
         1626-43    p   Michel Ericss
                          Brita Danielsd
         1645-70    po  Mårten Michelss Katila
                          Margareta Clemetsd
         1671-72    po  Simon Mårtenss Katila                           1643          Lapp           1668
                          Caisa                                                                      1668
         1673-97    ve  Mårten Mårtenss Katila                          1653          Lapp           1677                        1697          Lapp
         98-04            Magdalena                                                                  1677
         1709-44    po  Johan Mårtenss Katila                           < 1693        Lapp           1725
         45-47            Walborg Pettersd                                                           1725
         1748-61    po  Mårten Johanss Katila                           1731          Lapp           1749                        1761          Lapp
         62               Anna                                                                       1749
         1763-97    ve  Johan Johanss Katila                            1732          Lapp           1762         Lapp
                          Anna Gustafsd Anttila                         < 1724        Lapp           1762         Lapp
         1798-1809  vä  Eric Johanss                                    1742                         1769         Lapp           27.11.1823    Lappi
                          Maria Johansd/Mårtensd Katila                                              1769         Lapp
         1810-      vä  Christian Mattss                                1776          Eur            1797         Lapp           24.10.1853    Lappi
                          Maria Ericsd Katila                           1769          Lapp           1797         Lapp           24.3.1845     Lappi
                    po  Christian Christiass Katila                     3.10.1800     Lapp           21.10.1823   Eurajoki       2.12.1885     Lappi
                          Maria Lovisa Michelsd Vilkkilä                4.6.1805      Eurajoki       21.10.1823   Eurajoki       12.10.1862    Lappi
         1850-60    po  Isac Christiass Katila                          4.9.1828      Lappi          13.6.1850    Eura           10.12.1860    Lappi
                          Johanna Johansd Kirstola                      30.12.1820    Lappi          4.5.1848     Lappi          21.8.1848     Lappi
                          Mariana Johansd Kahmo                         12.10.1824    Eura           4.6.1862     Lappi
         1862-85    II  Johan Christianss Katila                        12.12.1835    Lappi          4.6.1862     Lappi          Uusikaupunki m1886
         1885-          Fredric Isacss Hanell                           8.4.1852      Eurajoki       17.7.1884    Lappi
                          Adonica Isacsd Pirilä                         4.8.1861      Lappi          17.7.1884    Lappi
         1916-      po  Eino Fredrik Fredrikinp Katila                  11.1.1889     Lappi          1924
                          Aina Loviisa Paavola                          25.8.1904                    1924


    Kirstola l. Perävainio Ruona Lappi  1/4

  1 999  1634-          autio
         1689-96        Jöran Mårtenss                                                               1692
                          Margareta
                          Anna                                                                       1692
         1697-1704      Johan Mårtenss                                                               1703-04
                          Agneta
                          Maria                                                                      1703-04
  1 999  1709           autio
         1710-13        Eric
         22               Anna
         1723-33        Michel
                          Anna
         1734-57    po  Henric Michelss Kirstola                        1715          Lapp
                          Lisa Michelsd
         1758-84    po  Anders Henricss Kirstola                        4.11.1732     Lapp           1758                        19.3.1820     Lappi
                          Margareta Jacobsd                             1729                         1758                        1809          Lpp
         1785-      po  Matts Anderss Kirstola                          24.2.1768     Lapp           1792         Lapp           13.2.1847     Lappi
                          Lena Jacobsd                                  29.11.1763    Lapp           1792         Lapp           13.6.1828     Lappi
                    po  Johan Mattss Kirstola                           20.6.1797     Lapp           3.7.1818     Laitila        6.3.1885      Lappi
                          Johanna Johansd Uusi-Kinnala                  25.12.1793    Laitila        3.7.1818     Laitila        21.5.1866     Lappi
         -1885      po  Johan Johanss Kirstola                          26.6.1819     Lappi          11.6.1868    Lappi          25.4.1885     Lappi
                          Lena Abrahamsd Isotalo                        9.11.1824     Lappi          17.6.1851    Lappi          28.3.1867     Lappi
                          Lisa Christina Carlsd                         10.7.1839     Honkilahti     2.10.1886    Lappi          26.1.1927     Lapp
         1886-      II  Oscar Adamss                                    4.7.1847      Yläne          2.10.1886    Lappi
         -1929      po  Carl Johanss Kirstola                           29.1.1872     Lappi                                      1929          Lapp
         1930-          Suomen Maatalousseurojen Keskusliitto
         1934-51        Kaarle Kustaa Paavola


    Pirilä Ruona Lappi  3/8 (Iiro Karin tietoja)

                        Sigfrid Cnudss
  1 999  1634-          autio
         1686-90        Eric Michelss
                          Lisa
         1691-1713      Henric Jacobss
                          Margareta
         1722-45        Matts Henricss Pirilä                           1686          Lapp                                       1746          Lapp
                          Anna                                                                                                   1747          Lapp
         1746-81    vä  Johan Thomass Seikkula                          1721          Lapp           30.1.1791    Laitila        1808          Lapp
                          Maria Mattsd Pirilä                           1723          Lapp           1744         Lapp           1781          Lapp
                          Walborg Simonsd Paavola                       11.4.1759     Laitila        30.1.1791    Laitila        1.11.1822     Lappi
         1782-1810  po  Jacob Johanss Pirilä                            2.7.1751      Lapp           1777                        15.5.1829     Lappi
         11-12            Walborg Andersd                               24.3.1759                    1777                        27.9.1830     Lappi
         1813-      po  Jacob Jacobss Pirilä                            11.9.1780     Lapp           14.7.1816    Lappi          30.1.1840     Lappi
                          Lena Mattsd Luukas                            26.2.1795     Lapp           16.1.1842    Lappi          11.2.1865     Lappi
                    II  Anders Anderss (Paavola)                        10.10.1806    Honkilahti     16.1.1842    Lappi          1.1.1857      Lappi
         1856-      po  Isac Jacobss Pirilä                             3.5.1824      Lappi          19.12.1867   Honkilahti     Anttilaan välillä
                          Adonica Gustafsd Yrjälä                       10.12.1833    Rauma mlk      9.5.1854     Rauma mlk      4.5.1866      Lappi
                          Lovisa Fredricsd Paavola                      9.3.1846      Honkilahti     19.12.1867   Honkilahti

         1927-53        Arvid Iisak Pirilä
                          Suoma Lempi Matilda Niemelä


    Vahala Ruona Lappi  3/8

                        Mårten Paulss
  1 999  1634-          autio
         1693-1713      Mårten Simonss
                          Brita
         1722-41        Michel Mårtenss
                          Brita
         1742-88    po  Eric Michelss Vahala                            1724          Lapp           1756
                          Maria Mattsd Mikola                           13.8.1727     Kodisjoki      1.10.1749    Kodisjoki      1754-55       Lapp
                          Lisa Thomasd                                                               1756
         1789-      po  Johan Ericss Vahala                             29.9.1763     Lapp           20.3.1791    Kodisjoki      17.3.1838     Lappi
                          Maria Andersd Kauppi                          17.3.1771     Kodisjoki      20.3.1791    Kodisjoki      6.1.1837      Lappi
                    ve  Eric Ericss Vahala                              17.3.1778     Lapp           1804         Lapp           4.5.1859      Lappi
                          Eva Andersd Kauppi                            4.4.1779      Kodisjoki      1804         Lapp           13.5.1845     Lappi
                    po  Eric Ericss Vahala                              22.9.1804     Lapp           1.7.1828     Lappi          26.3.1874     Lappi
                          Lena Christina Johansd Seikkula               25.5.1807     Lapp           1.7.1828     Lappi          17.5.1876     Lappi
                    po  Eric Ericss Vahala                              12.12.1844    Lappi          31.3.1887    Lappi          4.7.1916      Lapp
                          Ida Emanuelsd Kirkkala                        14.1.1861     Lappi          19.9.1919    Lapp           15.11.1951    Lapp
                    II  Johan Magnus Johanss Mäki-Mikola                19.8.1858     Eura           19.9.1919    Lapp           7.9.1920      Eur


    Laurila Skinnarla Lappi

         1690           Kuljuun ja Skinnarlaan


    Skinnarla Lappi  luutnantin puustelli 1

         1634-61        Henric Clemetss
                          Magdalena Ericsd
         1663-90    po  Matts Henricss Skinnarla                                                     1669
                          Christina                                                                  1669
         1691-96    vä  Thomas Ericss                                                                1690         Lapp
                          Margareta Mattsd Skinnarla                                                 1690         Lapp
         1697-1710  ^v  Simon Ericss Siuru                              1673          Lapp
                          Lisa Mattsd Skinnarla
         1723-34        Carl Ståhle                                                                                              13.11.1734
         1734-50        Lars Malm
572 907  1750-53        Berndt Fredric Johan Berndtss Stackelberg       4.12.1733     Frankfurt      1766         Tukholma       2.2.1801      Lovi
572 908                   Virginia Sofia Olofsd Adlerberg               4.5.1735                     1766         Tukholma       24.11.1790    Tukholma
         1753-62        Didric Johan Kossoffski                                                      7.10.1742    Mynämäki
                          Anna Catarina Brask                                                        7.10.1742    Mynämäki
         1763           Carl Gustaf Reinholdss Toll                     3.9.1741      Finja          30.8.1795                   30.9.1817     Lidköping
                          Catarina Anna Charlotta Hansd Flach           8.11.1759     Hössna         3.9.1780     Kalv           17.5.1792     Norra Härene
                          Abela Christina Carlsd Reutercrona            15.1.1764                    30.8.1795                   31.12.1835    Lidköping
603 979  1763-64        Jonas Sivertss Barfoth                          1716                         1753                        1770
603 980                   Anna Catarina Nybling                         22.11.1720                   1753
         1764-73        Petter Christ. Finhem e Hollender               22.10.1722         
                          Anna Maria Elisabet Ericsd Nigrell            27.3.1726     Halikko        8.6.1746     Karuna
                          Catarina Elisabet Wittfoot                    21.2.1733
         1773-77        Edvard Lorentz Hillebrand                       22.4.1737
         1777-78        Jacob Johan Jacobss Cedersparre                 30.4.1735                    19.8.1760                   3.10.1797     Mynämäki
                          Fredrica Gustafa Gustafsd Uggla               19.6.1734                    19.8.1760                   16.1.1814     Pälkäne
         1778-83    sa  Edvard Lorentz Hillebrand                       22.4.1737
         1783-92        Jonas Fredric Jonass Palander                   18.4.1751     Tukholma       29.6.1786    Tukholma       30.1.1824     Vehmaa
                          Jacobina Fredrica Jacobsd Gripenstedt         5.10.1755     Uppland        29.6.1786    Tukholma       19.12.1847    Lempäälä
         1792-96        Alexander Wilhelm Ottoss Rosenlew               21.10.1761                   27.12.1795   Vehmaa         0.9.1809      Lapp
                          Elisabet Ulrica Gustafsd Blåfield             17.4.1774                    27.12.1795   Vehmaa         3.5.1829      Rauma
         1796-99        Johan Gustaf Carlss Brunow                      7.3.1758                     3.10.1820    Kaarina        26.3.1821     Hali
                          Catarina Sofia Fredricsd Fock                 1768                         1786                        1.10.1808     Åbo
                          Margareta Angelin                             1753                         11.5.1811    Kaar           7.1.1815
                          Elsa Maria Fredricsd Hultman                  3.2.1771      Tammisaari     3.10.1820    Kaarina        26.4.1846     Tammisaari
         1799-1803      Gabriel Johan Gabrielss Thauvon                 24.6.1753                                                7.6.1811      Merimasku
                          Magdalena Catarina Gustafsd Wittfooth         19.11.1760                   17.10.1787                  31.12.1788    Vehm
                          Eva Elisabet Alexandersd Stichaeus            1759                                                     28.2.1810     Merimasku
         1803-05        Johan Fredric Ludvig Jöranss von Knorring       5.12.1765     Småland        1.11.1809    Merimasku      7.4.1826      Vehmaa
                          Catarina Lovisa Adamsd Wittfoot               22.9.1789     Turk           1.11.1809    Merimasku      5.2.1858      Raum
         1805           Gustaf Bleckert Carlss Lybecker                 13.9.1775                                                7.5.1841
         1805-10        Henric Johan Jacobss Finckenberg                8.1.1776      Vehm           6.1.1807                    3.7.1859      Lokalahti
                          Vivica Otteliana Berndtsd Stackelberg         19.12.1789                   6.1.1807                    2.11.1848     Lokalahti


    Skinnarla Lappi  lb.

         1722-23        Johan
                          Maria
         1738           Anders
                          Brita
         1741-42        Jacob
                          Anna
         1746-50        Michel
                          Maria
         1751-52        Matts
                          Caisa
         1753           Henric
                          Maria
         1757-63        Per
                          Margareta
         1760-71        Åke
                          Anna
         1763-69        Jacob Mårtenss
                          Anna
         1770-86        Eric Mårtenss
                          Maria
         1776-82        Johan
                          Lisa
         1802           Johan Jöranss
                          Juliana
         1807-12        Daniel Gabrielss
                          Anna
         181x-24        Johan Jacobss (Kulju)                           7.12.1790     Lapp           11.10.1819   Lappi          25.8.1831     Suomenl
                          Johanna Johansd Anttila                       29.3.1802     Lapp           13.1.1833    Lappi          Rauma         1834
                    II  Isac Johanss Borgström                          20.1.1803     Rauma          13.1.1833    Lappi          21.5.1844     Rauma
         1826-30        Eric Flinck                                     18.5.1782     Lapp           1807         Lapp           Eurajoki      1833
                          Eva Ericsd Riik                               27.8.1785     Lapp           1807         Lapp
         1830-32        Matts Henricss Pietilä                          2.2.1789      Kalanti        18.3.1812    Kalanti        Kalanti       1832
                          Lisa Johansd                                  10.11.1780                   18.3.1812    Kalanti
                        Efraim Efraimss Dunder                          29.8.1807     Kalanti        27.11.1831   Lokalahti      20.4.1855     Lappi
                          Caisa Charlotta Henricsd Hellberg             8.6.1810      Lokalahti      28.10.1856   Lappi          10.9.1867     Lappi
         186x-67    II  Johan Fredric Jacobss                           18.11.1828    Eura           28.10.1856   Lappi          19.6.1867     Lappi
         1872-77        Johan Reinhold Reinholdss                       12.11.1840    Eura           11.10.1864   Eurajoki       Eura          1877
                          Eva Matilda Mattsd                            15.8.1841     Eurajoki       11.10.1864   Eurajoki
553 731  1877-80        Johan Fredric Fredricss Pinomäki                1.9.1834      Kiukainen      26.5.1868    Harj           25.6.1880     Lappi
553 732                   Florentina Carlsd Yli-Forsby                  28.5.1838     Kokemäki       9.5.1861     Kokemäki       22.1.1864     Kokemäki
553 733                   Maria Christina Fredricsd Simula              7.2.1841      Kiukainen      7.2.1864     Kiukainen      1.6.1867      Kokemäki
553 734  80-84            Justina Wilhelmina Uotila                     15.6.1843     Harj           13.11.1884   Lappi          4.5.1924      Lapp
         1884-      II  Johan Gustaf Thomass Ääri-Porra                 17.4.1843     Kauvatsa       13.11.1884   Lappi


    Anttila Sukkala Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-47        Bertil Anderss
                          Walborg Olofsd
         1649-76    po  Marcus Bertilss Anttila
         81-90            Brita
         1677-80    po  Anders Marcuss Anttila
         1691-1713  ^v  Thomas Jacobss
                          Brita Marcusd Anttila
         1722-33        Anders
                          Brita
         1734-42    vä  Matts
         44, 66-67        Anna Andersd Anttila
         1745-65    II  Jöran
         1768-92    po  Johan Mattss Anttila                            20.7.1736                    28.12.1788   Pyhäranta      29.5.1817     Lappi
                          Lisa Johansd Sukkala                          > 1734        Lapp           1763         Lapp
                          Margareta Mattsd Perhe                        6.11.1764     Pyhäranta      28.12.1788   Pyhäranta      28.5.1838     Lappi
         1793-1810  po  Johan Johanss Anttila                                                        1791         Lapp           1810          Lapp
         11-17            Lena Johansd                                  7.7.1769      Lapp           1791         Lapp           21.2.1830     Lappi
         181x-      po  Johan Johanss Anttila                           2.11.1793     Lapp           30.6.1820    Lappi          30.3.1866     Lappi
                          Lovisa Thomasd Isotalo                        25.7.1795     Lapp           30.6.1820    Lappi
         1856-60        Johan Isacss Stenfors                           4.3.1827      Eurajoki       4.7.1850     Eurajoki       22.4.1860     Lappi
                          Fredrica Gustafsd Vanha-Jaakkola              12.12.1829    Eurajoki       13.12.1862   Lappi
                    II  Johan Johanss Roos                              6.9.1814      Laitila        14.12.1862   Lappi          rippikirja    1877: 86
         1861-66        Isac Jacobss Pirilä                             3.5.1824      Lappi          19.12.1867   Honkilahti     Pirilään takaisin
                          Adonica Gustafsd Yrjälä                       10.12.1833    Rauma mlk      9.5.1854     Rauma mlk      4.5.1866      Lappi
                          Lovisa Fredricsd Paavola                      9.3.1846      Honkilahti     19.12.1867   Honkilahti
         1867-70        Johan Gustafss Lundgren                         20.7.1817     Kodisjoki      21.10.1849   Kodisjoki      Kodisjoki     1872
                          Eva Lovisa Johansd Ettala                     4.12.1825     Kodisjoki      21.10.1849   Kodisjoki
         1870-98        Johan Johanss                                   26.1.1829     Eurajoki       2.12.1849    Eurajoki       17.3.1898     Lapp
                          Maria Lovisa Abrahamsd Yli-Nuoranne           7.9.1823      Eura           2.12.1849    Eurajoki       29.8.1883     Lappi
                    po  Fredric Johanss Anttila                         22.5.1865     Eurajoki       18.6.1885    Laitila        3.4.1940      Lait
                          Fredrica Wilhelmina Johansd Pihala            21.8.1863     Laitila        18.6.1885    Laitila        20.1.1949     Lait

         1900-          Juho Anttila


    Sukkala Sukkala Lappi  ratsutila 1 (Iiro Karin tietoja)

         1540-          Lars Johanss
                    p   Olof Larss
                    p   Eric Olofss
         -1637      p   Henric Ericss
                          Brita Mattsd
         1638-68    po  Sigfrid Henricss Sukkala
                          Lisa Mattsd Uotila                                          Koke
                          Märta
         1669-79    po  Henric Sigfridss Sukkala                                                     1660
         80-89            Brita                                                                      1660
         1690       po  Henric Henricss Sukkala                         1669          Lapp
257 837  1691-1703      Petter Nilss Törne                                                                                       1705          Lapp
257 838                   Maria Engelbrectsd Eneskjöld
         1709-13        Simon Ericss Siuru                              1673          Lapp
                          Lisa Mattsd Skinnarla
         1722-49    po  Johan Simonss Sukkala                                                        1727                        0.5.1749      Lapp
                          Lisa
                          Walborg Johansd                                                            20.10.1750   Lapp           1777          Lapp
         1751-56    II  Eric Ericss Vähälä                              1723          Lapp           1778
                          Maria                                                                      1778


    Isotalo Sukkala Lappi  ratsutila 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1757-85    po  Johan Johanss Sukkala                           1729          Lapp           1754
                          Maria Henricsd                                                             1754
         1786-      po  Thomas Johanss Isotalo                          3.5.1757      Lapp           19.6.1783    Hinnerjoki     6.11.1843     Lappi
                          Maria Gustafsd Nakkila                        22.8.1762     Hinnerjoki     19.6.1783    Hinnerjoki     9.4.1834      Lappi
                    po  Johan Thomass Isotalo                           5.9.1784      Lapp           1814         Lapp           2.5.1819      Lappi
                          Lisa Johansd Mattila                          4.7.1795      Lapp           1814         Lapp           4.1.1818      Lappi
         1824-          Abraham Mattss Mäki                             13.10.1790    Laitila        17.6.1823    Laitila        26.3.1860     Lappi
                          Lena Johansd Kerttula                         9.12.1798     Laitila        17.6.1823    Laitila        25.6.1867     Lappi
                    po  Abraham Abrahamss Isotalo                       19.10.1827    Lappi          12.10.1858   Lappi
                          Lena Johansd Kirstola                         29.10.1829    Lappi          12.10.1858   Lappi

         1921-45        Isak Isotalo
         1945-52        perikunta


    Isotalo Sukkala Lappi  ratsutila pe 7.7.1790- 1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1757-67    sa  Eric Ericss Vähälä                              1723          Lapp           1778
                          Walborg Johansd                                                            20.10.1750   Lapp           1777          Lapp
                          Maria                                                                      1778
         1768-88    po  Matts Johanss Sukkala                           1742          Lapp           4.6.1765     Eurajoki       < 1806        Lapp
                          Magdalena Johansd Pihl                        5.8.1745      Eurajoki       4.6.1765     Eurajoki
         1789-1809  po  Matts Mattss Isotalo                            1769          Lapp           17.6.1794    Eura           1809          Lapp
         10-12            Maria Christina Johansd Nuoranne              30.4.1772     Eura           17.6.1794    Eura
         1813-      ve  Johan Mattss Isotalo                            30.11.1778    Lapp           28.3.1811    Laitila        3.5.1863      Lappi
                          Maria Mattsd Ventola                          6.8.1787      Laitila        28.3.1811    Laitila        3.11.1868     Lappi
         1817-44    ^p  Johan Isac Mattss Isotalo                       23.9.1796     Lapp           6.11.1821    Lappi          25.7.1844     Lappi
                          Lovisa Johansd Seikkula                       9.9.1802      Lapp           6.11.1821    Lappi          22.7.1844     Lappi
         1844-67    po  Johan Johanss Isotalo                           3.6.1825      Lappi          15.7.1847    Lappi          26.4.1867     Lappi
                          Fredrica Efraimsd Mattila                     26.6.1822     Lappi          15.7.1847    Lappi          12.8.1874     Lappi
         1885-1932  po  Johan Johanss Isotalo                           1.6.1859      Lappi
                          Maria Fredrica Gustafsd Punni                 21.2.1860     Lappi          28.5.1883    Lappi
                          Amanda Samuelsd Länne                         28.6.1867     Lappi


    Hunsala Yli-Kieri Lappi  ratsutila 5/6 (Iiro Karin tietoja)

                        Johan Johanss
  1 999                 autio
         1637-52        Simon Sigfridss Seikkula
                          Margareta Michelsd
         1656-65        Anders Mattss
                          Brita
         1666-89    ^la Jacob Mårtenss Kerttula                                                                                  1689          Lapp
                          Dorotea Sigfridsd Seikkula
         1690-1704  po  Michel Jacobss Hunsala                                                       1677
                          Walborg                                                                    1677
         1709-13    po  Michel Michelss Hunsala                         1679          Lapp           1703
                          Margareta                                                                  1703
         1722       ve  Jacob Michelss Hunsala                                                                                   Impolaan!
                          Maria Johansd Impola
         1723-46    la  Johan Johanss Impola
         47               Brita Michelsd


    Junnila l. Sato-Hunsala Yli-Kieri Lappi  ratsutila pe 12.6.1758- 5/12 (Iiro Karin tietoja)

         1748-76    po  Thomas Johanss Hunsala                          1729          Lapp           28.5.1749    Kokemäki       1782          Lapp
                          Anna Thomasd Härkälä                          1730          Koke           28.5.1749    Kokemäki       5.11.1805     Lapp
         1777-87    po  Thomas Thomass Junnila                          1755          Lapp           1779         Lapp           1787          Lapp
         88               Maria Johansd Kerttula                        1750          Lapp           1789         Lapp           1809          Lapp
         1789-1804  II  Johan Mattss Impola                             1.2.1764      Lapp           9.12.1810    Rauma mlk      17.11.1838    Lappi
                          Lisa Johansd                                  16.3.1770                    9.12.1810    Rauma mlk      1839          Lappi
         1805-      po  Henric Thomass Junnila                          19.1.1779     Lapp           30.6.1801    Huittinen      11.2.1829     Lappi
                          Anna Jöransd Perttula                         24.4.1780     Huittinen      30.6.1801    Huittinen      4.3.1860      Lappi
                    po  Johan Henric Henricss Junnila                   15.3.1806     Lapp           28.10.1830   Lappi          28.11.1886    Lappi
                          Fredrica Gustafsd Yli-Pietilä                 9.7.1804      Lapp           28.10.1830   Lappi          4.3.1886      Lappi
                    po  Gustaf Wilhelm Johanss Junnila                  11.2.1837     Lappi          13.12.1860   Lappi          7.5.1903      Lapp
                          Lovisa Reinholdsd Kneckt                      27.7.1830     Lappi          13.12.1860   Lappi          9.1.1910      Lapp
                    po  Gustaf Wilhelm Gustafss Sato-Hunsala            5.7.1862      Lappi                                      5.5.1927      Lapp
                          Lovisa Wilhelmina Fredricsd Mäki-Impola       14.8.1869     Lappi          23.9.1890    Lappi          20.9.1902     Lapp
                          Tecla Fransina Isacsd                         3.10.1875     Lappi                                      29.8.1962     Lapp
         1928-      po  Kustaa Vilhelm Sato-Hunsala                     3.3.1908      Lapp                                       27.9.1975     Lapp


    Kylä-Hunsala Yli-Kieri Lappi  ratsutila pe 12.6.1758- 5/12 (Iiro Karin tietoja)

         1748-73    po  Michel Johanss Hunsala                          1727          Lapp           1746         Lapp           1781          Lapp
                          Maria Jacobsd Laukola                         1725          Lapp           1746         Lapp           > 1810        Lapp
         1774-1809  po  Matts Michelss Kylä-Hunsala                     1756          Lapp           1773         Lapp           14.3.1833     Lappi
                          Anna Henricsd Mikkilä                         1744          Lapp           1773         Lapp           23.8.1820     Lappi
         1810-36    po  Samuel Mattss Kylä-Hunsala                      6.10.1773     Lapp           1816         Lapp           9.8.1847      Lappi
                          Lisa Johansd Seikkula                         1770          Lapp           1800         Lapp           18.7.1815     Lapp
                          Eva Lisa Johansd Seikkula                     20.1.1791     Lapp           1816         Lapp           11.8.1864     Lappi
         1836-77    po  Samuel Samuelss Kylä-Hunsala                    16.8.1801     Lapp           30.6.1836    Lappi          23.8.1883     Lappi
                          Lovisa Henricsd                               10.12.1813    Lapp           30.6.1836    Lappi
         1877-1903  po  Emanuel Samuelss Kylä-Hunsala                   27.6.1842     Lappi          19.3.1885    Lappi
                          Lovisa Gustafsd Setälä                        11.7.1847     Lappi          1.9.1872     Lappi          19.4.1884     Lappi
                          Lovisa Mattsd Riikilä                         2.4.1858      Laitila        19.3.1885    Lappi
         1903-32    vä  Carl Isotalo
                          Lovisa Ilona Emanuelint Kylä-Hunsala          8.4.1886      Lappi                                      1918          Lapp
         1932-60    po  Kalle Eino Hunsala


    Impola l. Impula Yli-Kieri Lappi  5/12 (Iiro Karin tietoja)

                        Henric Thomass
  1 999                 autio
         1637-61        Josef Michelss                                                               1648-49
                          Agneta Henricsd
                          Margareta                                                                  1648-49
         1663-76    po  Henric Josefss Impola                                                        1661
                          Caisa                                                                      1661
  1 999                 autio
         1683-90        Henric Jacobss Hunsala
                          Margareta
         1691-1710      Johan Jacobss
                          Anna
         1713-22    po  Johan Johanss Impola                            1685          Lapp
                          Brita Johansd?
         1723-53    ^v  Jacob Michelss Hunsala
                          Maria Johansd Impola
         1754-80    vä  Michel Jacobss Impola                                                        1771
                          Brita                                                                      1743-44
                          Maria                                                                      1771
         1781-83    po  Johan Michelss Impola                           1743          Lapp           1768                        1785          Lapp
         84-87            Maria Jöransd                                                              1768


    Kylä-Impola Yli-Kieri Lappi  5/24 (Iiro Karin tietoja)

         1788-1807  vä  Matts Jacobss                                                                1.12.1801    Laitila        1807          Lapp
                          Maria Johansd Impola                                                       1786         Lapp           1799          Lapp
         08-09            Anna Henricsd Jurttila                        4.6.1768      Laitila        1.12.1801    Laitila
         1810-      po  Johan Mattss Kylä-Impola                        19.6.1785     Lapp           22.2.1827    Lappi          6.6.1839      Lappi
                          Christina Johansd                             12.6.1781                    1808                        11.1.1826     Lappi
                          Christina Thomasd Mäki-Impola                 14.4.1798     Lapp           22.2.1827    Lappi          18.12.1849    Lappi
                    vä  Samuel Michelss Sunila                          21.1.1813     Rauma mlk      2.7.1833     Lappi          26.1.1864     Lappi
                          Christina Johansd Kylä-Impola                 22.6.1810     Lapp           2.7.1833     Lappi          6.12.1860     Lappi
                    po  Emanuel Samuelss Kylä-Impola                    10.2.1851     Lappi                                      25.10.1867    Lappi
         1871-          Emanuel Johanss Sato-Hunsala                    6.1.1842      Lappi          13.11.1870   Lappi
                          Adonica Josefsd Yli-Siuru                     9.9.1838      Lappi          13.11.1870   Lappi

         1927-          Iisak Verner Kurala                             15.4.1899
                          Aino Emilia Nummela                           30.12.1900


    Mäki-Impola Yli-Kieri Lappi  5/24 (Iiro Karin tietoja)

         1788-1807  po  Thomas Michelss Impola                          16.12.1761    Lapp           14.2.1786    Rauma mlk      1807          Lapp
         08               Lisa Johansd Rauvala                          2.10.1762     Rauma mlk      1809         Lapp           24.5.1837     Lappi
         1809-      II  Johan Mellén                                    31.10.1766                   1809         Lapp           7.2.1834      Lappi
                    vä  Salomon Ericss Palmros                          22.11.1781                   18.11.1819   Kodisjoki      12.10.1822    Kodi
                          Maria Thomasd Mäki-Impola                     24.3.1796     Lapp           13.11.1856   Lappi          16.3.1857     Pyhäranta
         1832-      II  Samuel Mattss Yrjälä                            13.4.1784     Kodisjoki      18.11.1827   Kodisjoki      8.7.1851      Lappi
                    III Johan Ericss Vähä-Jaakkola                      21.7.1796     Pyhäranta      29.12.1857   Pyhäranta      3.5.1870      Pyhäranta
                          Ulrica Maria Jacobsd Heikkilä                 18.6.1804     Lokalahti      29.12.1857   Pyhäranta
                    po  Adam Reinhold Samuelss Mäki-Impola              16.12.1835    Lappi          16.6.1854    Rauma mlk      19.10.1879    Lappi
                          Maria Lovisa Johansd Sedén                    15.12.1828    Rauma mlk      16.6.1854    Rauma mlk
         1870-          Johan Johanss Grönlund                          6.8.1836      Kiukainen      4.7.1869     Lappi          rippikirja    1877: 272
                          Mariana Wilhelmina Fredricsd Numme            22.4.1840     Hinnerjoki     4.7.1869     Lappi
         1874-          Fredric Johanss                                 18.5.1844     Lappi          1.12.1867    Pyhäranta
                          Johanna Johansd                               23.3.1843     Pyhäranta      1.12.1867    Pyhäranta

         1927-          Nestor Grönlund
                          Hilma Fredrica Emanuelsd Kylä-Impola          4.3.1876      Lappi


    Junnila Yli-Kieri Lappi

  1 999  1634-          autio
         1663-83        Eric Escilss
                          Margareta
         1684-85    vä  Johan Marcuss
                          Margareta Ericsd
         1687-89        Michel Jacobss Hunsala                                                       1677                        Hunsalaan
                          Walborg                                                                    1677
                        Hunsalan


    Seikkula Yli-Kieri Lappi  1/2 (Iiro Karin tietoja)

         1634-43        Sigfrid Mattss
                          Lisa Bengtsd
         1645       po  Marcus Sigfridss Seikkula
         1646-76    ve  Henric Sigfridss Seikkula                                                    1648-49
                          Anna                                                                       1648-49
         1677-1710  po  Johan Henricss Seikkula                         1653          Lapp           < 1685
                          N. N.                                                                      1675
                          Margareta Paulsd                                                           4.4.1682     Eurajoki
                          Walborg                                                                    < 1685                      1703          Lapp
         1713-42    po  Thomas Johanss Seikkula                         1694          Lapp                                       > 1745        Lapp
                          Walborg
         1744-76    po  Eric Thomass Seikkula                           1717          Lapp           1739                        1797          Lapp
                          Walborg                                                                    1739
         1777-1804  po  Johan Ericss Seikkula                           1747          Lapp           21.10.1766   Eurajoki       1804          Lapp
         05               Maria Simonsd Riikilä                         0.6.1743      Euraj          21.10.1766   Eurajoki       1809          Lapp
         1806-      po  Johan Johanss Seikkula                          21.10.1774    Lapp           6.10.1801    Eura           24.5.1830     Lappi
                          Justina Michelsd Vähä-Suni                    9.4.1774      Eur            6.10.1801    Eura           5.3.1837      Lappi
                    vä  Isac Ericss Vahala                              27.2.1807     Lapp           1.7.1828     Lappi          28.12.1873    Lappi
                          Maria Johansd Seikkula                        10.7.1811     Lapp           1.7.1828     Lappi          11.9.1875     Lappi
                    po  Gustaf Wilhelm Isacss Seikkula                  30.11.1853    Lappi          21.10.1877   Lappi
                          Eva Christina Samuelsd Kylä-Hunsala           3.2.1854      Lappi          21.10.1877   Lappi


    Lanki Hanninkylä Luvia

         1540-48        Thomas Anderss
         1553-81        Henric Michelss
         1582-1632      Matts Mattss Lange
  1 999  1634-          autio
         1656-60        Lars Escilss
         61               Margareta
  1 999                 autio
         1667-82        Bertil Grelss                                                                1671-72
                          Magdalena
                          Gertrud                                                                    1671-72
         1683-97        Mårten Simonss                                                                                           18.6.1697     Luvia
         98               Walborg Bertilsd                              1648?                        5.11.1699    Luvia          13.1.1743     Luvia
         1700-31    II  Lars Christerss                                               Kull           5.11.1699    Luvia          1730-31       Luvi
         1732-63    vä  Matts Mattss                                    k 10.1.1703   Luvia          27.1.1723    Luvia          16.7.1763     Luvia
                          Maria Larsd Lanki                             k 24.6.1701   Luvia          27.1.1723    Luvia          2.1.1785      Luvia
         1764-      po  Johan Mattss Lanki                              22.6.1727     Luvia          27.6.1773    Luvia          11.12.1806    Luvia
                          Brita Simonsd Vähä-Ruuti                      26.5.1720     Luvia          29.9.1757    Luvia          5.1.1773      Luvia
                          Maria Mattsd Evasti                           7.8.1747      Luvia          27.6.1773    Luvia          18.2.1822     Luvia


    Uusi-Lanki Hanninkylä Luvia

         -1804      po  Johan Johanss Lanki                             13.10.1759    Luvia          23.11.1780   Luvia          7.7.1804      Luvia
         04-13            Maria Bertilsd Nissi                          23.2.1759     Luvia          23.11.1780   Luvia          17.2.1814     Luvia
         1814-42    po  Johan Johanss Uusi-Lanki                        13.5.1786     Luvia          29.10.1812   Luvia          15.3.1842     Luvia
         42-46            Christina Johansd Iso-Ruuti                   15.9.1791     Luvia          29.10.1812   Luvia          27.2.1855     Luvia
         1847-73    po  Isac Johanss Uusi-Lanki                         17.7.1816     Luvia          28.8.1870    Luvia
                          Lisa Gabrielsd                                3.3.1813      Luvia          13.6.1841    Luvia          27.5.1867     Luvia
                          Lovisa Johansd                                22.5.1826     Eura           28.8.1870    Luvia
         1874-1906      Carl Fredric Fredricss Holmberg                 16.2.1850     Luvia          13.11.1873   Luvia
                          Josefina Juliana Emanuelsd Penttilä           16.1.1842     Luvia          13.11.1873   Luvia
         1907-      po  Carl Fredric Carlss Homeri e Holmberg           16.10.1882    Luvia
                          Anna Seppä


    Vanha-Lanki Hanninkylä Luvia

                    po  Matts Johanss Lanki                             3.2.1777      Luvia          1802         Luvi           5.1.1819      Luvia
                          Caisa Ericsd Jussila                          8.9.1778      Luvia          18.10.1820   Luvia          4.5.1856      Luvia
                    II  Gustaf Johanss Laurila                          16.8.1794     Eurajoki       18.10.1820   Luvia          18.1.1862     Luvia
                    po  Matts Mattss Vanha-Lanki                        12.9.1811     Luvia          8.10.1839    Luvia          SSHY          1873: 48
                          Fredrica Wilhelmina Mattsd Vanha-Esko         25.9.1819     Luvia          8.10.1839    Luvia          23.6.1871     Luvia
         1869-          Samuel Henric Samuelss                          25.1.1840     Euraj          25.5.1869    Eurajoki
                          Fredrica Sofia Isacsd                         15.6.1846     Eurajoki       25.5.1869    Eurajoki


    Nissi Hanninkylä Luvia

         1634-52        Henric Mattss
                          Dorotea Ericsd
         1656           Lucas Clemetss
                          Walborg
         1657-75    po  Matts Lucass Nissi
                          Anna
         1676-80    po  Mårten Mattss Nissi                                                          6.11.1681    Luvia
                          Lisa Thomasd                                                               6.11.1681    Luvia
         1683-86        Grels Mattss
                          Anna
         1687-97        Henric Jöranss                                                                                           h 28.3.1697   Luvi (2.5.)
                          Margareta
         1698-1713      Jöran Marcuss                                                                2.1.1687     Luvia
                          Beata Johansd                                                              2.1.1687     Luvia
                        Anders Ericss                                                                15.6.1712    Pori mlk
                          Brita Jacobsd                                                              15.6.1712    Pori mlk
         1723-          Sigfrid Mattss                                  31.1.1696                    18.9.1715    Luvia          22.9.1753     Luvia
                          Caisa Jacobsd                                 k 6.11.1690   Luvia          18.9.1715    Luvia          7.3.1773      Luvia


    Kuja-Nissi Hanninkylä Luvia

                    vä  Michel Anderss                                  19.9.1715                    16.10.1743   Luvia          14.1.1789     Luvia
                          Maria Sigfridsd Nissi                         11.5.1717     Luvia          16.10.1743   Luvia          24.1.1795     Luvi
                    la  Johan Sigfridss Nissi                           15.10.1733    Luvia          2.4.1793     Luvia          4.2.1817      Luvia
                          Anna Marcusd                                  9.5.1736                     18.11.1759   Luvia          22.1.1790     Luvia
                          Maria Thomasd Löfberg                         25.11.1756    Luvia          2.4.1793     Luvia          13.2.1851     Luvia
                    po  Matts Johanss Kuja-Nissi                        4.2.1765      Luvia          31.10.1793   Luvia          20.12.1806    Luvia
                          Maria Johansd Vähä-Ruuti                      4.7.1774      Luvia          27.12.1807   Luvia          22.3.1815     Luvia
                    II  Johan Jacobss Lukkarila                         21.12.1782    Luvia          27.12.1807   Luvia          26.2.1815     Luvia
                    po  Matts Mattss Kuja-Nissi                         29.7.1794     Luvia          18.10.1815   Kiukainen      4.1.1837      Luvia
                          Anna Mattsd Mattila                           16.11.1789    Kiukainen      18.10.1815   Kiukainen      20.12.1832    Luvia
                        Michel Mattss Kylänpää                          23.1.1799     Eurajoki       3.6.1851     Eurajoki       9.6.1862      Luvia
                          Maria Lisa Johansd Perä-Ruuti                 22.3.1799     Luvia          14.4.1825    Luvia          7.4.1850      Luvia
                          Caisa Lovisa Johansd                          16.7.1829     Eurajoki       3.6.1851     Eurajoki       20.9.1856     Luvia
         1862-          Johan Henric Christianss Iso-Ruuti              26.7.1827     Luvia          2.11.1854    Luvia
                          Anna Lovisa Gustafsd                          5.1.1829      Luvia          2.11.1854    Luvia
         1893-          Tasasen


    Mäki-Nissi Hanninkylä Luvia

                    vä  Bertil Johanss                                  22.8.1712                    24.2.1749    Luvia          8.6.1782      Luvia
                          Lisa Johansd Nissi                            0.9.1691      Luvi           2.12.1736    Luvia          7.11.1747     Luvia
                          Caisa Sigfridsd Nissi                         5.9.1724      Luvia          24.2.1749    Luvia          11.3.1809     Luvia
                    po  Johan Bertilss Mäki-Nissi                       18.12.1749    Luvia          16.12.1777   Luvia          16.2.1817     Luvia
                          Maria Johansd Prami                           18.12.1754    Luvia          16.12.1777   Luvia          2.10.1809     Luvia
                    po  Johan Bertilss Mäki-Nissi                       6.11.1778     Luvia          29.12.1839   Luvia          3.11.1856     Luvia
                          Anna Christina Johansd Junnila                28.9.1785     Luvia          3.11.1807    Luvia          27.10.1820    Luvia
                          Maria Johansd                                 4.4.1791      Luvia          28.6.1821    Luvia          12.5.1836     Luvia
                          Maria Ericsd                                  12.3.1801     Luvia          29.12.1839   Luvia          27.12.1870    Luvia
         -1849      vä  Matts Jacobss Rosnell                           22.1.1806     Luvia          4.3.1834     Luvia          30.5.1870     Luvia
                          Maria Christina Johansd Mäki-Nissi            25.5.1810     Luvia          4.3.1834     Luvia          SSHY          1873: 133
         1849-          Johan Henric Henricss                           31.8.1803     Kiukainen      6.7.1879     Luvia
                          Susanna Johansd                               23.9.1800     Pori mlk       6.6.1830     Kiukainen      31.10.1874    Luvia
                          Fredrica Johansd Dahlberg                     20.9.1848     Nakkila        6.7.1879     Luvia
                    po  Johan Fredric Johanss Mäki-Nissi                5.2.1833      Kiukainen      23.3.1879    Luvia
                          Maria Josefina Christiansd Iso-Ruuti          9.10.1844     Luvia          14.6.1868    Luvia          28.6.1877     Luvia
                          Wilhelmina Isacsd                             21.3.1840     Nakkila        23.3.1879    Luvia
                        jako kolmeen osaan:
         1891-          Johan Gustaf Gustafss Brander                   5.4.1846      Harj           20.10.1872   Nakkila        19.4.1908     Luvi
                          Sofia Fredricsd Sundström                     14.3.1845     Nakkila        20.10.1872   Nakkila        24.12.1932    Luvi
         1892-          Pullin
         1892-          Gustaf Nordberg                                 1856                         1887
                          Maria                                         1860                         1887


    Pulli Hanninkylä Luvia  pe 1768-

                        Grels Mattss                                                                                             h 10.5.1686   Luvia
                          Anna Jacobsd                                                                                           h 23.2.1690   Luvia
                        Eric Michelss
                          Maria
         1696-1713      Henric Mattss                                                                28.12.1691   Ulvila (Pori)  9.3.1745      Luvia
                          Anna Jöransd Sahari                                                        28.12.1691   Ulvila (Pori)  1734          Luvi
         -1749      po  Johan Henricss Pulli                            24.12.1694    Luvi           28.3.1747    Eura           6.3.1752      Luvia
                          Anna Jacobsd Yörläinen                                                     1.1.1718     Luvia          1734          Luvi
                          Magdalena Simonsd                             0.9.1694      Nakk           5.10.1735    Luvia          6.10.1746     Luvia
                          Lisa Jacobsd                                  13.12.1706                   1755         Luvia          SSHY Luvia    1768: 113
                    III Simon Örn                                       28.10.1686                   1755         Luvia          24.2.1769     Luvia
         1750-81    po  Johan Johanss Pulli                             15.12.1719    Luvia          25.10.1747   Luvia          26.6.1786     Luvia
                          Maria Jacobsd Munkkila                        1.5.1721      Euraj          25.10.1747   Luvia          19.3.1800     Luvia
         1782-1811  po  Johan Johanss Pulli                             7.10.1752     Luvia          10.10.1776   Rauma mlk      22.7.1837     Luvia
                          Lisa Johansd Soukainen                        11.6.1754     Rauma mlk      10.10.1776   Rauma mlk      2.11.1828     Luvia
         1812-30    vä  Jacob Johanss Nissi                             29.6.1772     Luvia          25.6.1795    Luvia          22.4.1834     Luvia
                          Lisa Johansd Pulli                            31.7.1777     Luvia          25.6.1795    Luvia          22.5.1834     Luvia
         1831-46    po  Jacob Jacobss Pulli                             15.5.1808     Luvia          31.10.1843   Luvia          19.8.1863     Luvia
                          Maria Justina Gustafsd Kylä-Junnila           2.11.1809     Eurajoki       23.10.1832   Eurajoki       24.5.1835     Luvia
                          Maria Lovisa Michelsd Holmberg                18.12.1817    Luvia          31.10.1843   Luvia          SSHY          1873: 320
         1846-90    la  Carl Fredric Michelss Holmberg                  20.5.1823     Luvia          10.12.1861   Pori mlk
                          Maria Sofia Michelsd Rostedt                  12.2.1820     Luvia          18.4.1850    Luvia          13.11.1859    Luvia
                          Josefa Lovisa Isacsd Langén                   19.3.1837     Pori mlk       10.12.1861   Pori mlk
         1891-1909  po  Fredric Ferdinand Carlss Holmberg               11.5.1857     Luvia          7.7.1881     Eurajoki
         09-22            Maria Alexandra Carlsd Langén                 25.2.1860     Eurajoki       7.7.1881     Eurajoki
         1922-34    vä  Taavi Armas Taavinp Lassila                     20.8.1890     Artj           1921
                          Martta Sofia Fredrikint Holmberg                                           1921


    Iso-Ruuti Hanninkylä Luvia

         1634-37        Sigfrid Henricss
                          Walborg
         1637-39        Nils Jöranss
                          Brita
         1656-64        Henric Mattss
         1666-70    po  Johan Henricss Iso-Ruuti                                                     1662-63
                          Margareta                                                                  1662-63
         1671-97    ^v  Henric Ericss                                                                1670         Luvi           3.12.1716     Luvia
                          Lisa Henricsd Iso-Ruuti                                                    1670         Luvi           4.10.1717     Luvia
         1698-1713  po  Henric Henricss Iso-Ruuti                       17.1.1674     Luvi           1.11.1693    Luvia          11.2.1753     Luvia
                          Margareta Mattsd                              15.7.1668                    1.11.1693    Luvia          6.8.1755      Luvia
         -1759      po  Jacob Henricss Iso-Ruuti                        k 24.7.1704   Luvia          26.9.1736    Luvia          Tasaselle
                          Anna Larsd                                                                 21.11.1725   Eurajoki       26.2.1736     Luvia
                          Maria Henricsd Joopi                          10.2.1719     Pori mlk       26.9.1736    Luvia
         1759-          Matts Johanss                                   20.2.1716     Kiikka         1737                        30.11.1786    Luvia
                          Maria Ericsd                                  2.7.1719      Euraj          1737                        21.6.1795     Luvia


    Iso-Ruuti Hanninkylä Luvia

                    po  Matts Mattss Iso-Ruuti                          29.1.1741     Rauma mlk      10.11.1770   Luvia          2.5.1771      Luvia
                          Walborg Michelsd                              20.2.1746     Euraj          1772         Luvia          1.11.1806     Luvia
                    II  Alexander Johanss                               6.10.1749     Pyhäm          11.8.1807    Luvia          25.7.1809     Luvia
                          Maria Mattsd                                  8.5.1751                     11.8.1807    Luvia          11.12.1832    Luvia
                    po  Matts Mattss Iso-Ruuti                          30.9.1771     Luvia          28.6.1797    Kiukainen      5.3.1811      Luvia
                          Walborg Mattsd Heikkilä                       14.12.1769    Kiukainen      28.6.1797    Kiukainen      14.9.1854     Luvia
                        Magnus Johanss Lagermarck                       13.6.1767     Pori mlk       10.10.1799   Kalvola        5.1.1811      Kalvola
                          Hedvig Eleonora Berndtsd von Gertten          26.10.1773                   10.10.1799   Kalvola        > 1820        Luvi
                    vä  Carl Mattss Iso-Ruuti                           3.4.1798      Luvia          10.6.1823    Luvia          5.7.1878      Luvi
                          Augusta Henrica Wilhelmina Magnusd Lagermarck 3.7.1801      Kalvola        10.6.1823    Luvia          18.8.1872     Luvia
         1828-          Christian Thomass                               7.1.1794      Luvia          21.1.1823    Luvia          1.2.1865      Luvia
                          Lisa Ericsd                                   20.10.1798                   21.1.1823    Luvia          7.10.1848     Luvia
                        Kuja-Nissin


    Perä-Ruuti Hanninkylä Luvia

                    po  Johan Mattss Iso-Ruuti                          12.11.1737    Rauma mlk      1.11.1759    Luvia          18.2.1808     Luvia
                          Brita Johansd Forström                        5.9.1731      Luvia          1.11.1759    Luvia          2.7.1803      Luvia
                    po  Johan Johanss Iso-Ruuti                         29.11.1766    Luvia          13.10.1790   Luvia          9.4.1834      Luvia
                          Christina Mattsd Sahari                       25.12.1767    Luvia          13.10.1790   Luvia          14.11.1846    Luvia
                    vä  Michel Mattss Kylänpää                          23.1.1799     Eurajoki       3.6.1851     Eurajoki       9.6.1862      Luvia
                          Maria Lisa Johansd Perä-Ruuti                 22.3.1799     Luvia          14.4.1825    Luvia          7.4.1850      Luvia
                          Caisa Lovisa Johansd                          16.7.1829     Eurajoki       3.6.1851     Eurajoki       20.9.1856     Luvia
                    ^v  Gustaf Ericss Jussila                           1.3.1790      Luvia          14.2.1822    Luvia          19.3.1860     Luvia
                          Lena Johansd Perä-Ruuti                       14.9.1795     Luvia          14.2.1822    Luvia          21.1.1861     Luvia
                    po  Johan Gustafss Perä-Ruuti                       27.4.1822     Luvia          8.9.1872     Luvia          31.8.1880     Luvia
                          Maria Lovisa Fredricsd Mattila                27.9.1804     Ulvila         25.4.1854    Ulvila         29.4.1867     Luvia
                          Johanna Josefina Mattsd                       19.3.1844     Luvia          8.9.1872     Luvia          9.11.1927     Luvi
                        Heinilän
         1872-          Christian Christianss                           14.4.1836     Lapp           1.4.1862     Eurajoki
                          Fredrica Wilhelmina Gustafsd                  5.12.1842     Eurajoki       1.4.1862     Eurajoki


    Vähä-Ruuti Hanninkylä Luvia

         1634-39        Marcus Marcuss
                          Caisa
219 737                 Nils
219 738  42-43            Brita
219 735  1644-70    po  Anders Nilss                                                                 1644                        1670          Luvi
219 736                   Brita                                                                      1644                        3.3.1695      Luvia
219 733  1671-93    po  Simon Anderss Vähä-Ruuti                                                     1678                        h 23.4.1693   Luvia
219 734  94-98            Maria Thomasd                                                              1678
         1700-14    po  Mårten Simonss Vähä-Ruuti                       1679          Luvi           30.6.1707    Luvia          27.2.1714     Luvia
                          Magdalena Henricsd                                                         19.11.1699   Luvia          29.11.1706    Luvia
                          Maria Mårtensd Evasti                         1677          Luvi           29.9.1717    Luvia          12.10.1764    Eurajoki
                    II  Mårten Simonss                                  1650                         29.9.1717    Luvia          24.6.1753     Eurajoki
                    ve  Simon Simonss Vähä-Ruuti                        k 15.8.1690   Luvia          26.12.1722   Luvia          27.3.1763     Luvia
                          Brita Mattsd Tommila                          k 27.8.1693   Luvia          25.3.1716    Luvia          19.6.1722     Luvia
                          Maria Mattsd                                  21.1.1707                    26.12.1722   Luvia          1777-79?
                    po  Johan Simonss Vähä-Ruuti                        1.11.1716     Luvia          1.11.1739    Luvia          0.7.1765      Luvia(matkalla)
                          Maria Jöransd Yörläinen                       9.5.1720      Luvia          1.11.1739    Luvia          2.3.1790      Luvi
                    po  Johan Johanss Vähä-Ruuti                        1742          Luvi           30.11.1766   Luvia          19.4.1779     Luvia
                          Anna Jöransd Puosi                            7.10.1739     Luvia          16.5.1780    Luvia          12.9.1809     Luvia
                    II  Henric Bertilss Nissi                           26.10.1754    Luvia          16.5.1780    Luvia          1840          Luvi
                    po  Jacob Johanss Vähä-Ruuti                        21.7.1769     Luvia          1794         Harj           20.11.1810    Luvia
                          Lisa Mattsd                                   7.10.1768     Koke           8.12.1811    Luvia          9.4.1852      Luvia
                    II  Henric Johanss Nissi                            10.12.1780    Luvia          8.12.1811    Luvia          1.4.1843      Luvia
         1831-43        Gustaf Johanss Haukioja                         19.7.1798     Kiukainen      26.9.1839    Luvia          19.8.1882     Luvia
                          Maria Michelsd                                0.4.1812                     1831         Harj           5.2.1839      Luvia
                          Johanna Carolina Mattsd Seppä                 8.12.1813     Luvia          26.9.1839    Luvia          9.11.1855     Luvia
                        Evastin eli saman isännän
                    po  Gustaf Gustafss Vähä-Ruuti                      25.1.1834     Luvia          30.5.1854    Luvia
                          Maria Lena Henricsd Vanha-Kukola              20.2.1834     Luvia          30.5.1854    Luvia


    Tasanen Hanninkylä Luvia  lippumiehen puustelli

         1634-39        Thomas Henricss
                          Gertrud
         1642-44    po  Sigfrid Thomass Tasanen
                          Gertrud Mattsd Äijälä
         1646-59        Eric Henricss
                          Walborg
         1662-75        Matts Thomass
                          Elin
         1678-82        Jöran Mattss
                          Gertrud
         1683-1700      Henric Simonss                                  1639                                                     4.4.1714      Luvia
                          Brita Thomasd                                 1640                                                     1.6.1712      Luvia
         1701-13    vä  Mårten Escilss                                                               6.11.1696    Luvia
                          Maria Henricsd Tasanen                                                     6.11.1696    Luvia
603 969  1718-20        Matts Hööker
         1721-24        Claes Henric Carlss Klick                       10.5.1717                                                8.9.1745
         1724-32        Johan  Dahlmarck e Lockman                                                   1728         Ulvi           14.11.1732
                          Catarina Rachlitz                                                          1728         Ulvi
         1732-39    sa  Claes Henric Carlss Klick                       10.5.1717                                                8.9.1745
         1739-42        Johan Lax                                       1699
                          Anna Forselius
         1742-46        Johan Anders Hedman
831 205  1746-50        Adam Otto Adamss Tandefelt                      23.11.1727                   27.4.1775                   21.5.1798     Sysmä
831 206                   Elisabet Christofersd Duncker                 1728          Jääs           30.9.1756                   25.12.1767    Sysmä
831 249                   Johanna Sofia Johansd Gripenberg              10.11.1728    Häme           27.4.1775                   29.3.1808     Sysmä
613 164  1750-51        Otto Henric Ottoss von Dellvig                  24.4.1721     Tobolsk        21.7.1789    Kauvatsa       4.1.1803      Kauvatsa
613 165                   Anna Johansd Åman                             25.10.1730    Ikaalinen      21.7.1789    Kauvatsa       24.1.1800     Kauvatsa
453  85  1751-53        Otto Johan Schulman                             17.7.1730
326  31  1753-61        Henric Johan Christianss Spåre                  16.12.1718    Harj           23.10.1781   Eräjärvi       15.10.1800    Pälk
326  32                   Maria Ericsd Lind                             21.12.1721    Por            22.10.1751   Pori mlk       20.6.1780     Tyrv
326  24                   Elisabet Jacobina Jacobsd Boisman             1738                         23.10.1781   Eräjärvi       21.3.1802     Eräjärvi
         1761-72        Carl Johan Bengtss Westerlund                   9.9.1728      Ahlainen       1764                        25.4.1772     Luvia
                          Sara Catarina Wickman                         1740                         1764
         1772           Carl Johan Haraldss Naucler                     16.1.1730     Sulkava                                    13.10.1790    Ikaalinen
511  27  1772-81        Fredric Ernst Arvidss Tollet                    2.12.1731     Ylöj           3.10.1763    Porvoo mlk     14.2.1811     Luvia
511  28                   Marta Christina Henricsd von Köhler           17.12.1737                   3.10.1763    Porvoo mlk     13.3.1810     Luvia
632 221  1781-99        Conrad Adrian Gustafss von Cräutlein            2.7.1758                     19.10.1788   Luvia          10.11.1801    Kauvatsa
632 222                   Johanna Lovisa Jacobsd Weissman               7.5.1768      Saar           19.10.1788   Luvia          16.9.1831     Vampula
         1799-1801  po  Conrad Adam Conradss von Cräutlein              21.2.1795     Luvia
601  24  1801-10        Arvid Johan Fredricss Tollet                    11.6.1767     Punkalaidun    26.12.1815   Loimaa         21.8.1827     Luvia
601  25                   Agneta Elisabet Berndtsd Hästesko             18.1.1757     Kokemäki       6.8.1793     Por            25.2.1815     Luvia
601  49                   Johanna Carolina Albertina Andersd Hästesko   23.2.1787     Vehmaa         26.12.1815   Loimaa         4.10.1866     Uusikaupunki


    Tasanen Hanninkylä Luvia  lb. ja vuokr.

         1701-13    sa  Mårten Escilss                                                               6.11.1696    Luvia
                          Maria Henricsd Tasanen                                                     6.11.1696    Luvia
         1759-61        Jacob Henricss Iso-Ruuti                        k 24.7.1704   Luvia          26.9.1736    Luvia          19.5.1761     Luvia
                          Anna Larsd                                                                 21.11.1725   Eurajoki       26.2.1736     Luvia
                          Maria Henricsd Joopi                          10.2.1719     Pori mlk       26.9.1736    Luvia


    Yörläinen Hanninkylä Luvia

         1634-52        Michel Claess
                          Caisa
         1649-50    po  Mårten Michelss Yörläinen
                          Ursula    
         1656-66    ve  Jöran Michelss Yörläinen                                                     1652
                          Ingeborg                                                                   1652
         1667-90    ^^v Escil Thomass                                                                                            15.5.1691     Luvia
                          Brita Michelsd Yörläinen                                                                               16.1.1694     Luvia
         1691-1713  po  Jacob Escilss Yörläinen                                                      1.1.1685     Luvia          1731          Luvi
                          Walborg Jöransd                                                            1.1.1685     Luvia          h 0.4.1727    Luvia
                    po  Jöran Jacobss Yörläinen                         k 9.4.1696    Luvia          10.11.1717   Pori mlk       16.10.1736    Luvi
                          Lisa Johansd                                  0.9.1691                     2.12.1736    Luvia          7.11.1747     Luvia
                    II  Bertil Johanss                                  22.8.1712                    24.2.1749    Luvia          8.6.1782      Luvia
                          Caisa Sigfridsd Nissi                         5.9.1724      Luvia          24.2.1749    Luvia          11.3.1809     Luvia
                    po  Johan Jöranss Yörläinen                         2.2.1722      Luvia          11.11.1747   Luvia          14.9.1806     Luvia
                          Brita Jöransd Puosi                           21.9.1723     Luvi           11.11.1747   Luvia          27.2.1797     Luvia
                    po  Johan Johanss Yörläinen                         4.2.1749      Luvia          11.6.1789    Luvia          24.10.1829    Luvia
                          Maria Ericsd Jussila                          7.7.1768      Luvia          11.6.1789    Luvia          18.10.1833    Luvia
         1812-          Isac Ernfors                                    10.12.1781                   29.12.1811   Luvia          17.11.1847    Luvia
                          Maria Andersd Klöf                            25.6.1780     Luvia          29.12.1811   Luvia          4.5.1859      Luvia
                    po  Isac Isacss Yörläinen                           25.8.1824     Luvia          30.10.1849   Luvia          17.9.1860     Luvia
                          Fredrica Lovisa Gustafsd Kumlander            7.4.1827      Luvia          30.4.1863    Luvia          Rauma mlk     1863
                    II  Robert Gabrielss Grundström                     7.6.1841      Rauma mlk      30.4.1863    Luvia
         1860-63        Gustaf Isacss Heinilä                           1.8.1839      Luvia          22.4.1863    Luvia          19.9.1863     Luvia
                          Ulrica Adolfina Johansd Vähä-Löytty           13.6.1838     Luvia          12.6.1860    Luvia          4.7.1861      Luvia
                          Wilhelmina Adamsd Lampo                       30.3.1838     Luvia          1.9.1867     Luvia          24.6.1915     Luvi
                    II  Isac Mattss Vanha-Seppä                         17.4.1839     Luvia          1.9.1867     Luvia          17.4.1910     Luvi


    Marttila Korpi Luvia  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

219 691  -1601          Michel Simonss
219 689  1604-32    vä  Simon Michelss
219 690                   Margareta Michelsd
         1634-61    po  Michel Simonss Marttila                                                                                  h 1663-64     Luvia
                          Margareta
         1663-91    po  Eric Michelss Marttila                          1634          Luvi
                          Margareta                                                                                              16.1.1691     Luvia
         1692-97    po  Henric Ericss Marttila                          1655          Luvi           1677                        10.6.1697     Luvia
         98-03            Dorotea Johansd                                                            1677
         1704       ve  Simon Ericss Marttila                           1668          Luvi           12.9.1703    Luvia
                          Margareta Henricsd                                                         12.9.1703    Luvia
         1709-13    ve  Anders Ericss Marttila                          1665          Luvi           6.3.1710     Luvia
                          Margareta Grelsd Nissi                                                     29.11.1685   Luvia
                          Walborg Henricsd                                            Euraj          28.10.1689   Luvia          3.8.1709      Luvia
                          Margareta Mattsd                                            Ulvi           6.3.1710     Luvia
                        N. N.                                                                                                    1724          Luvi
                          Caisa Ericsd
         1733-          N. Bong
         1735-          Johan Thomass Heikkilä                          11.4.1708     Ahla           1.1.1744     Luvia          16.1.1778     Luvia
                          Maria Bengtsd Ollila                          1712                         30.11.1730   Ahlainen       26.7.1743     Luvia
                          Lisa Jöransd Puosi                            15.10.1721    Luvia          1.1.1744     Luvia          27.1.1794     Luvia


    Vanha-Marttila Korpi Luvia

                    vä  Johan Johanss Ala-Hannula                       2.2.1742      Huittinen      12.12.1762   Luvia          16.8.1811     Luvia
                          Caisa Johansd Marttila                        19.11.1745    Luvia          12.12.1762   Luvia          12.10.1803    Luvia
                    po  Thomas Johanss Marttila                         6.11.1763     Luvia          28.6.1786    Köyliö         12.1.1837     Luvia
                          Maria Jacobsd Marttila                        16.5.1766     Köyliö         28.6.1786    Köyliö         31.12.1838    Luvia
                    vä  Hans Henric Thomass                             26.11.1782    Pori mlk       10.10.1805   Luvia          23.1.1828     Luvia
                          Maria Thomasd Marttila                        26.9.1787     Luvia          25.3.1830    Luvia          16.1.1857     Luvia
                    II  Isac Mattss Uotila                              29.5.1794     Ulvila         25.3.1830    Luvia          29.7.1864     Luvia
                    ^p  Benjamin Thomass Marttila                       14.2.1796     Luvia          27.12.1818   Eurajoki       30.3.1840     Luvia
                          Lena Mattsd Kylänpää                          17.2.1796     Eurajoki       27.12.1818   Eurajoki       25.2.1851     Luvia
         1843-          Johan Gustaf Mattss Vanha-Esko                  11.1.1817     Luvia          20.6.1843    Luvia
                          Albertina Wilhelmina Mattsd Heinilä           22.6.1819     Luvia          20.6.1843    Luvia
                    po  Gustaf Victor Johanss Vanha-Marttila            29.7.1845     Luvia          23.10.1879   Luvia
                          Maria Josefina Johansd Sassila                10.2.1859     Luvia          23.10.1879   Luvia

    Uusi-Marttila Korpi Luvia

                    vä  Jacob Simonss Kukola                            18.6.1727     Luvia          11.11.1772   Luvia          4.2.1802      Luvia
                          Maria Johansd Marttila                        28.3.1731     Ahlainen       10.12.1749   Luvia          11.5.1772     Luvia
                          Maria Johansd Tasanen                         11.12.1731    Luvia          11.11.1772   Luvia                        1809
                    vä  Jacob Jacobss                                   22.5.1751     Mynämäki       13.12.1780   Luvia          19.4.1817     Luvia
                          Christina Jacobsd Uusi-Marttila               29.6.1759     Luvia          13.12.1780   Luvia          15.8.1828     Luvia
                    po  Johan Jacobss Uusi-Marttila                     2.6.1788      Luvia          30.1.1812    Eurajoki       17.2.1816     Luvia
                          Christina Mattsd Tommila                      14.5.1778     Luvia          22.2.1810    Luvia          6.7.1811      Luvia
                          Lena Johansd Laurila                          12.9.1793     Eurajoki       8.5.1817     Luvia          14.12.1845    Luvia
                    II  Thomas Thomass Jaakkola                         7.10.1793     Eurajoki       8.5.1817     Luvia          13.12.1840    Luvia
                    vä  Mattilan [Kokemäensaari Pori]
                    po  Frans Victor Erhardss Boelius                   23.3.1843     Pori mlk                                   Pori mlk      1876
                    ve  Johan Isac Erhardss Boelius                     29.7.1854     Pori mlk       12.9.1878    Nakkila
                          Amalia Alexandra Fredricsd Uusi-Jaakola       12.9.1859     Nakkila        12.9.1878    Nakkila


    Suomalainen Korpi Luvia

  1 999  1634-          autio
         1672-91        Lars Michelss                                                                                            h 20.9.1691   Luvia
         92-96            Anna                                                                                                   8.2.1697      Luvia
         1697-1713  po  Simon Larss Suomalainen                         1676          Luvi           23.1.1745    Luvia          10.7.1746     Luvia
                          Walborg Henricsd                                                           17.10.1697   Luvia          8.8.1717      Luvia
                          Caisa Johansd                                 1678                         2.2.1722     Luvia          2.4.1744      Luvia
                          Anna Mårtensd                                                              23.1.1745    Luvia
                    ppu Michel Jöranss                                  k 11.8.1695   Luvia          1717                        6.3.1753      Luvia
                          Walborg Michelsd                              28.2.1684                    1717                        9.3.1775      Luvia
                    po  Matts Michelss Suomalainen                      29.7.1718     Luvia          30.11.1765   Luvia          4.4.1769      Luvia
                          Anna Simonsd Löytty                           23.11.1714    Luvi           11.11.1739   Luvia          11.4.1765     Luvia
                          Maria Sigfridsd Maijala                       14.10.1715    Luvia          30.11.1765   Luvia          6.6.1772      Luvia


    Suomalainen l. Vanhatalo Korpi Luvia

                    vä  Matts Mattss                                    15.9.1733                    1793         Nakkila        3.5.1816      Luvia
                          Lisa Mattsd Suomalainen                       11.7.1743     Luvia          1.11.1761    Luvia          16.5.1792     Luvia
                          Maria Mattsd                                  15.1.1752                    1793         Nakkila        20.2.1814     Luvia
                    vä  Henric Henricss Mattila                         17.5.1755     Harjavalta     15.11.1781   Luvia          17.1.1820     Luvia
                          Regina Mattsd Suomalainen                     3.9.1762      Luvia          15.11.1781   Luvia          9.6.1847      Luvia
                    vä  Gustaf Mattss Rostedt                           28.9.1796     Ulvila         8.6.1820     Luvia          12.5.1838     Luvia
                          Walborg Henricsd Suomalainen                  18.2.1796     Luvia          8.6.1820     Luvia          8.11.1867     Luvia
         1857-      vä  Isac Johan Mattss Haukioja                      11.12.1819    Kiukainen      2.11.1869    Luvia
                          Maria Josefina Gustafsd Suomalainen           2.11.1826     Luvia          27.10.1857   Luvia          15.11.1867    Luvia
                          Charlotta Sofia Gustafsd Suomalainen          2.11.1826     Luvia          2.11.1869    Luvia


    Suomalainen l. Uusitalo Korpi Luvia

                    vä  Michel Michelss Vähä-Löytty                     16.2.1738     Luvia          2.6.1762     Luvia          22.5.1787     Luvia
                          Maria Mattsd Suomalainen                      21.12.1745    Luvia          2.6.1762     Luvia          23.1.1821     Luvia
                    po  Michel Michelss Suomalainen                     29.8.1764     Luvia          14.10.1813   Eurajoki       16.1.1833     Luvia
                          Maria Johansd Vanha-Marttila                  7.3.1769      Luvia          17.10.1792   Luvia          5.10.1812     Luvia
                          Lena Simonsd Marttila                         16.8.1782     Eurajoki       14.10.1813   Eurajoki       30.5.1856     Luvia
                    po  Michel Michelss Suomalainen                     9.8.1793      Luvia          31.10.1820   Luvia          23.1.1861     Luvia
                          Lena Jacobsd Uusi-Marttila                    29.3.1798     Luvia          31.10.1820   Luvia          7.10.1874     Luvia
                    po  Michel Wilhelm Michelss Suomalainen             17.12.1825    Luvia          19.6.1849    Luvia          24.7.1867     Luvia
                          Charlotta Sofia Kumlander                     27.5.1824     Luvia          19.6.1849    Luvia


    Äijälä Korpi Luvia  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1540-75        Matts Olofss
         1576-90    p   Bertil Mattss
         1591-1608  p   Bengt Bertilss
         1612-52    p   Matts Bengtss                                                                                            h 1663-64     Luvia
                          Walborg Augustsd Rauvala
         1656-68    po  Matts Mattss Äijälä
                          Margareta
         1669-95    ve  Mårten Mattss Äijälä                            1634          Luvi           1678                        21.4.1696     Luvia
                          Magdalena                                                                  1666
                          Caisa                                                                      1678
         1696-1710  po  Matts Mårtenss Äijälä                           1668          Luvi           27.1.1689    Luvia          1710          Luvi
         13               Caisa Johansd                                 1666                         27.1.1689    Luvia          19.7.1738     Luvia
                    vä  Marcus Johanss                                  20.4.1686                    6.12.1764    Luvia          7.11.1765     Luvia
                          Caisa Mattsd Äijälä                           k 16.10.1689  Luvia          1.8.1714     Luvia          1.9.1763      Luvia
                          Maria                                         1730                         6.12.1764    Luvia
                    vä  Henric Anderss                                  19.1.1719     Koke           11.6.1739    Luvia          3.3.1788      Luvia
                          Brita Marcusd Äijälä                          21.7.1720     Luvia          11.6.1739    Luvia          14.10.1788    Luvia
         175x-60        Magnus Jacobss Agander                          1.7.1729      Sulkava        26.12.1751   Luvia          12.2.1760     Luvia
                          Anna Johansd Wadsten                          15.2.1732     Sulkava        0.7.1761     Luvia          29.11.1793    Luvia
                    II  Isac Mattss Tackou                              8.1.1726      Punkalaidun    0.7.1761     Luvia          30.8.1796     Luvia


    Äijälä Korpi Luvia  lb.

         1795-96        Carl Carlss                                     1762                         1.11.1789    Suoniemi       15.1.1823     Luvia
                          Lena Andersd                                  1760                         1.11.1789    Suoniemi       29.4.1841     Luvia


    Junnila Lemlahti Luvia

219 724  1540-47        Jacob Olofss
219 723  1548-81    p   Matts Jacobss
219 721  1583-1632  p   Matts Mattss                                                                                             < 1643        Luvi
219 722                   Walborg
219 711             vä  Thomas
219 712                   Walborg Mattsd Junnila                                                                                 1681          Luvi
         1634-52    II  Thomas Marcuss                                                                                           24.6.1696     Luvia
         1656-73        Sigfrid Henricss
                          Walborg
         1674-77    po  Matts Sigfridss Junnila                                                      < 1656
                          Brita                                                                      < 1656
         1681-96    ve  Thomas Sigfridss Junnila                                                     1664                        24.4.1697     Luvia
                          Walborg                                                                    1664
         1697-1713  po  Johan Thomass Junnila                           23.12.1655                   1.12.1684    Luvia          5.7.1752      Luvia
                          Lisa Mattsd                                   0.11.1650                    1.12.1684    Luvia          23.5.1744     Luvia
                    vä  Johan Anderss                                   k 6.6.1700    Luvia          1753         Luvia          30.5.1773     Luvia
                          Maria Johansd Junnila                         k 24.3.1689   Luvia          26.11.1721   Luvia          h 8.4.1753    Luvia
                          Brita Johansd                                 1700                         1753         Luvia          19.9.1780     Luvia
                    vä  Jacob Gustafss Granberg                         21.11.1735    Luvia          11.0.1754    Luvia          9.3.1808      Luvia
                          Maria Henricsd Liuttu                         25.1.1732     Eurajoki       11.0.1754    Luvia          7.1.1797      Luvia
                    po  Johan Jacobss Junnila                           25.12.1758    Luvia          19.12.1782   Luvia          15.5.1816     Luvia
                          Caisa Johansd Yörläinen                       14.6.1759     Luvia          19.12.1782   Luvia          17.3.1842     Luvia
                    vä  Isac Johanss Jussila                            7.7.1788      Eurajoki       14.11.1816   Luvia          8.6.1871      Luvia
                          Lena Lovisa Johansd Junnila                   6.5.1799      Luvia          14.11.1816   Luvia          9.9.1874      Luvia
                    po  Carl Henric Isacss Junnila                      30.8.1833     Luvia          16.4.1863    Luvia
                          Fredrica Sofia Johansd Maijala                6.1.1839      Luvia          16.4.1863    Luvia


    Jussila Lemlahti Luvia

         1600-06        Jacob Mattss Junnila?

                        Henric Olofss
  1 999  1634-          autio
         1688-94        Henric Grelss Noucka                                                                                     3.6.1695      Luvia(matkalla)
                          Magdalena
         1695-1709  po  Matts Henricss Jussila                                                       28.1.1694    Luvia
                          Maria Ericsd                                                               28.1.1694    Luvia
  1 999  1710           autio
         1713?          Josef Thomass                                                 Koke           8.5.1698     Luvia
                          Lisa Mattsd                                                                8.5.1698     Luvia
                        Henric Anderss                                  5.1.1694      Luvi           25.9.1715    Luvia          30.7.1749     Luvia
                          Anna Mårtensd Lanki                           24.7.1688     Luvi           25.9.1715    Luvia          17.11.1766    Luvia
                    po  Anders Henricss Jussila                         15.9.1716     Luvia          9.11.1735    Luvia          14.5.1785     Luvia
                          Maria Jöransd                                 15.3.1715     Euraj          9.11.1735    Luvia          30.1.1793     Luvia
                    po  Eric Anderss Jussila                            11.3.1739     Luvia          17.12.1765   Luvia          13.9.1804     Luvia
                          Brita Thomasd Seppä                           25.5.1744     Nakk           17.12.1765   Luvia          13.9.1804     Luvia
                    po  Thomas Ericss Jussila                           17.11.1766    Luvia          1793         Nakkila        26.10.1804    Luvia
                          Maria Christina Jacobsd                       29.3.1771     Ulvila         17.9.1818    Luvia          2.6.1825      Pori mlk
                    II  Matts Henricss                                  18.2.1769     Luvia          22.12.1805   Luvia          3.3.1817      Luvia
                    III Adam Johanss Wallin                             19.2.1769     Noor           17.9.1818    Luvia          2.1.1830      Pori mlk
                    vä  Michel Michelss Vähä-Löytty                     12.11.1791    Luvia          24.8.1817    Luvia          28.4.1825     Luvi
                          Lena Lovisa Thomasd Jussila                   19.10.1796    Luvia          11.6.1826    Luvia          14.3.1871     Luvia
                    II  Henric Mattss                                   11.1.1799     Luvia          11.6.1826    Luvia          24.3.1869     Luvia
                    po  Johan Michelss Jussila                          18.10.1818    Luvia          11.7.1843    Luvia
                          Anna Lovisa Isacsd Yörläinen                  3.10.1818     Luvia          11.7.1843    Luvia          8.12.1879     Luvia
         1888-      po  Johan Victor Johanss Jussila                    12.12.1846    Luvia          27.3.1884    Luvia
                          Maria Albertina Fransd Äijälä                 18.5.1857     Luvia          27.3.1884    Luvia


    Härmälä Lemlahti Luvia

         1795-          Michel Jacobss Junnila                          26.9.1762     Luvia          2.12.1794    Luvia          4.9.1846      Luvia
                          Caisa Henricsd                                24.5.1775                    2.12.1794    Luvia          2.7.1852      Luvia
622 931                 Claes Henric Fredricss Grönhagen                8.12.1749     Kust           18.5.1780    Pori mlk       17.11.1831    Pori
622 932                   Johanna Catarina Johansd Lagermarck           23.10.1762    Pori mlk       18.5.1780    Pori mlk       30.5.1811     Pori
                        Johan Johanss Juvala                            27.11.1752    Eurajoki       16.10.1788   Luvia          31.12.1808    Eurajoki
         14-              Lena Mattsd Sahari                            19.11.1765    Luvia          18.9.1814    Luvia          17.6.1848     Luvia
                    II  Henric Björkfors                                8.7.1768      Euraj          18.9.1814    Luvia          13.12.1860    Luvia
                    po  Isac Johanss Härmälä                            20.10.1802    Eurajoki       4.2.1823     Luvia          31.1.1867     Luvia
                          Lisa Michelsd Härmälä                         15.11.1797    Luvia          4.2.1823     Luvia          2.3.1881      Luvia
                    po  Gustaf Adolf Isacss Härmälä                     29.3.1826     Luvia          3.3.1859     Nakkila        4.3.1868      Luvia
                          Josefina Johansd Yli-Ryssä                    10.2.1839     Nakkila        23.12.1869   Luvia
                    II  August Augustss                                 21.9.1845     Luvia          23.12.1869   Luvia


    Maijala Lemlahti Luvia

  1 999  1634-          autio
219 711                 Thomas
219 712                   Walborg Mattsd Junnila                                                                                 1681          Luvi
         1656-67    II  Thomas Marcuss                                                                                           24.6.1696     Luvia
219 709  1668-75    po  Matts Thomass (Maijala)                                                      < 1656                      1675          Luvi
219 710  76-79            Margareta Simonsd Riikilä                                   Lapp           < 1656
219 707  1680-1704  vä  Matts Sigfridss Laurila                                       Euraj          28.12.1698   Luvia          2.7.1723      Luvia
219 708                   Brita Mattsd Maijala                                                       1676         Luvi           h 1697        Luvia
                          Maria Jacobsd                                                              28.12.1698   Luvia          Ahvenanmaa
219 401  1709-      po  Sigfrid Mattss Maijala                          k 9.1.1687    Luvia          10.3.1707    Luvia          18.7.1730     Tukholma
219 402                   Walborg Simonsd Vähä-Ruuti                    k 31.3.1683   Luvia          10.3.1707    Luvia          26.1.1760     Luvia
219 201             po  Matts Sigfridss Maijala                         15.1.1707     Luvia          1.1.1730     Luvia          13.7.1778     Luvia
219 202                   Walborg Mattsd                                k 19.2.1705   Luvia          1.1.1730     Luvia          27.9.1787     Luvia
                    po  Johan Mattss Maijala                            4.12.1730     Luvia          16.12.1753   Nakkila        23.6.1781     Luvia
                          Lisa Mattsd Seppä                             23.9.1730     Nakkila        16.12.1753   Nakkila        14.3.1798     Luvia
                    po  Johan Johanss Maijala                           12.6.1757     Luvia          17.12.1780   Nakkila        13.12.1813    Luvia
                          Maria Johansd Lautila                         10.7.1752     Nakkila        17.12.1780   Nakkila        2.2.1809      Luvia
                    vä  Johan Mattss Tommila                            13.6.1775     Luvia          14.12.1802   Luvia          20.9.1838     Luvia
                          Lisa Johansd Maijala                          19.10.1781    Luvia          14.12.1802   Luvia          1.6.1850      Luvia
         -1858      po  Johan Henric Johanss Maijala                    12.9.1805     Luvia          2.7.1833     Luvia          16.5.1858     Luvia
         58-69            Fredrica Sofia Mattsd Heinilä                 26.7.1810     Luvia          2.7.1833     Luvia          31.5.1869     Luvia
         1869-94    po  Isac Wilhelm Johanss Maijala                    25.5.1836     Luvia
         1894-99        Vanha-Eskon
         1899-1929      Iisak Salminen                                  1860
                          Wilhelmina                                    1864


    Prami Lemlahti Luvia

         1634-43        Matts Mattss
                          Walborg
                    po  Jöran Mattss Prami
         44-46            Dorotea
         1647-50        Olof Mattss
  1 999                 autio
         1656           Michel Clemetss
                          Dorotea                                                                                                h 1668        Luvia
         1657-74        Lucas Clemetss
                          Walborg
         1675-77    vä  Michel Ericss
                          Lisa Lucasd Prami
         1683-91        Henric Jöranss
997 998  98               Lisa Paulsd                                                                10.4.1698    Luvia
997 997  1692-97    II  Matts Stefanss                                                               1692         Luvi           1697          Luvia
         1700-13    III Johan Jacobss                                                 Mouh           10.4.1698    Luvia
                        Josef Thomass                                                 Koke           8.5.1698     Luvia
                          Lisa Mattsd                                                                8.5.1698     Luvia
         1730-          Michel Sigfridss                                                             11.11.1709   Luvia          1747          Luvi?
                          Brita Jöransd Sookari                         k 16.12.1685  Luvia          11.11.1709   Luvia          1.9.1746      Luvia
997 299             po  Michel Michelss Prami                           11.8.1710     Luvia          1731         Luvi           31.1.1788     Luvia
997 300                   Anna Mattsd Prami                             k 25.10.1693  Luvia          1731         Luvi           5.11.1766     Luvia
997 293             po  Johan Michelss Prami                            22.6.1732     Luvi           14.12.1783   Eurajoki       9.5.1797      Luvia
997 294                   Lisa Mattsd Jäpölä                            12.10.1735    Euraj          1753         Luvia          11.1.1783     Luvia
                          Maria Jacobsd Kiikola                         28.9.1750     Eurajoki       14.12.1783   Eurajoki       12.10.1830    Luvia
                    po  Johan Johanss Prami                             25.3.1759     Luvia          30.6.1805    Nakkila        27.12.1831    Luvia
                          Agneta Thomasd Kares                          13.12.1756    Ulvila         10.12.1782   Nakkila        10.12.1804    Luvia
                          Anna Johansd                                  1767                         30.6.1805    Nakkila        8.3.1844      Luvia
                    ve  Henric Johanss Prami                            8.1.1763      Luvia          10.10.1792   Luvia          9.2.1822      Luvia
                          Susanna Johansd Lautila                       28.3.1769     Ulvila         10.10.1792   Luvia          23.10.1839    Luvia
                    po  Henric Henricss Prami                           9.7.1793      Luvia          15.10.1822   Eurajoki       10.1.1841     Luvia
                          Justina Jacobsd Vainio-Junnila                6.12.1801     Eurajoki       15.10.1822   Eurajoki       2.4.1878      Luvia
         1837-67        Johan Michelss Mäkilä                           10.2.1809     Kiukainen      5.7.1832     Kiukainen      18.4.1867     Luvia
                          Lovisa Mattsd Katila                          30.1.1815     Kiukainen      5.7.1832     Kiukainen      13.8.1858     Luvia
         1868-74        Carl Gustaf Gustafss Rostedt                    18.2.1817     Luvia          11.11.1855   Luvia          12.3.1874     Luvia
                          Johanna Magdalena Gustafsd Ylöjoki            4.5.1825      Eura           23.11.1848   Luvia
                          Carolina Albertina Fredricsd                  28.1.1826     Euraj          11.11.1855   Luvia
         1874-      po  Carl Fredric Carlss Prami                       5.3.1860      Luvia          2.11.1882    Eurajoki
                          Tecla Victorina Gustafsd Vanha-Tiivola        9.11.1862     Eurajoki       2.11.1882    Eurajoki


    Heinilä Luodonkylä Luvia  ratsutila pe 1758-

         1540-65        Michel Henricss
         1569-80    p   Matts Michelss
         1581-1618  v   Lars Michelss
         1619-43    p   Henric Larss                                                                                             < 1654        Luvi
                          Margareta Mattsd Junnila                                                                               1656          Luvi
         1644-85        Sassilan
         1686           Arvid Lietzen
319  40  1687           Anders Clemetss Hedman                                                       7.8.1699                    24.1.1716     Tukholma
319  41                   Catarina Ikalensis                                                         11.10.1682   Hämeenkyrö
319  93                   Elisabet Bertilsd Festing                                                  7.8.1699
         1689-92        Pappilan
         93-05            Brita Johansd Collinus                                                     < 1665                      h 18.6.1705   Eurajoki
         1709-26    vä  Eurajoen kappalaisen
         1727-36        Petter Ericss Bäckman                           1680                         1711                        15.8.1737     Luvia
                          Maria Johansd Thorwöste                                                    1711                        1745
         1737-44        Arvid Claess Renner                             k 11.12.1704  Rauma          1746         Viborg         27.5.1762     Vehkalahti
                          Elisabet Welin                                                             1743                        1745
                          Anna Maria Nilsd                                                           1746         Viborg         1778
         1745-49        Johan Gabrielss Wadsten                         1700                         6.4.1727     Sulkava        9.2.1788
                          Anna Magdalena Joacimsd Wargentin             1694          Pyht           6.4.1727     Sulkava        10.6.1778     Ilomantsi
         1750-57        Johan Svenss Mellenius                          k 23.5.1707   Uusikaupunki   22.4.1755    Ulvila         24.2.1763     Pori
                          Catarina Thomasd Rajalin                      9.9.1701      Pori           4.11.1731    Pori           1.3.1739      Pori
                          Caisa Claesd Renner                           k 4.7.1707    Rauma          9.4.1740     Luvia          1.8.1752      Pori
                          Agneta Nilsd Polviander                       1717          Ikaa           22.4.1755    Ulvila         7.12.1795     Pori
         1758-60    ^v  Magnus Jacobss Agander                          1.7.1729      Sulkava        26.12.1751   Luvia          12.2.1760     Luvia
         60-61            Anna Johansd Wadsten                          15.2.1732     Sulkava        0.7.1761     Luvia          29.11.1793    Luvia
         1762-75    II  Isac Mattss Tackou                              8.1.1726      Punkalaidun    0.7.1761     Luvia          30.8.1796     Luvia
         1776           Johan Henricss Laihiander                       30.4.1720     Säky           25.9.1748    Kokemäki       22.2.1794     Närp
                          Anna Fredrica Nilsd Tolpo                                                  25.9.1748    Kokemäki       1790          Närp
607 208  1777-1802      Efraim Jacobss Carenius                         8.1.1739      Huittinen      1778                        18.11.1802    Loim
607 248                   Ulrica Andersd Vidberg                        31.12.1746    Lieto          1778                        5.5.1813      Luvia
         03-24          perikunta
         1824-31        Matts Mattss Seppä                              25.10.1770    Luvia          5.7.1796     Eura           3.2.1831      Luvia
         31-              Lena Lovisa Johansd Nuoranne                  10.1.1777     Eura           5.7.1796     Eura           13.8.1851     Luvia
         183x-55    po  Isac Mattss Heinilä                             6.9.1806      Luvia          7.6.1836     Luvia          24.4.1855     Luvia
         55-70            Maria Lena Johansd Maijala                    28.3.1816     Luvia          7.6.1836     Luvia          16.6.1892     Luvi
         1871-1900? po  Nestor Isacss Heinilä                           19.9.1842     Luvia          6.10.1870    Ulvila         0.1.1895      Luvi
         00-04            Christina Wilhelmina Wilhelmsd Palin          5.5.1853      Ulvila         6.10.1870    Ulvila         0.3.1929      Luvi
         1905-      po  Semmi Kustaa Nestorinp Heinilä                  7.9.1882      Luvia          0.7.1915     Luvi           0.6.1948      Luvi
                          Hanna Heikint Hermonen                        0.5.1890      Luvi           0.7.1915     Luvi           0.9.1981      Luvi


    Heinilä Luodonkylä Luvia  lb.

         1713           Michel Sigfridss                                                             11.11.1709   Luvia          1747          Luvi?
                          Brita Jöransd Sookari                         k 16.12.1685  Luvia          11.11.1709   Luvia          1.9.1746      Luvia
                        Johan Mattss                                    1.12.1694
                          Maria Henricsd                                20.3.1689                                                9.1.1754      Luvia


    Kartano l. Norrby gård Luodonkylä Luvia  everstiluutnantin puustelli

         1634-86        Sassilan
         1687-96        Henric Henricss Kluwensich
                          Susanna Josefsd Mathesius
         1697-          katso Huittinen: Isokahari Kaharila


    Kartano l. Norrby gård Luodonkylä Luvia  lb. ja vuokr.

         1754           Eric Johanss                                    1690                         1.11.1724    Eurajoki       6.4.1758      Luvia
                          Brita Johansd Jäpölä                          k 22.9.1695   Eurajoki       1.11.1724    Eurajoki       24.3.1758     Luvia
         1755-61    po  Eric Ericss Kartano                             12.10.1734    Eurajoki       27.10.1754   Eurajoki       2.6.1808      Pori mlk
                          Maria Andersd Wiskar                          25.12.1730    Eurajoki       27.10.1754   Eurajoki       19.8.1799     Pori mlk

         1782-96        Eric Johanss                                    14.5.1738                    21.11.1802   Luvia          Metsäkylään
                          Anna Jöransd                                  8.8.1738                     1763                        4.3.1802      Luvia
                          Anna Thomasd                                  4.12.1763     Luvia          15.12.1805   Luvia          > 1813
                    II  Samuel Ahlroth                                  29.9.1777                    15.12.1805   Luvia          1809?

         -1846          Isac Gustafss Forselius                         17.4.1789     Luvia          1819         Raum           2.8.1846      Luvia
                          Ulrica Johansd Stenius                        12.1.1800     Rauma          1819         Raum           12.9.1866     Luvia
         1849-          Matts Jacobss Rosnell                           22.1.1806     Luvia          4.3.1834     Luvia          30.5.1870     Luvia
                          Maria Christina Johansd Mäki-Nissi            25.5.1810     Luvia          4.3.1834     Luvia
         1870-      po  Johan Mattss Rosnell                            25.6.1843     Luvia          6.9.1877     Pori mlk
                          Maria Sofia Johansd Jussila                   25.6.1858     Pori mlk       6.9.1877     Pori mlk


    Tommila Luodonkylä Luvia  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

219 688  1540-55        Anders Mattss
219 687             p   Matts Anderss
219 686  1556-93    p   Mårten Mattss
219 685  1594-1613  p   Henric Mårtenss
219 699  1613-46    p   Escil Henricss                                                               1635-36                     < 0.10.1653   Luvi
                          N. N.
219 700                   Brita Simonsd Marttila                                                     1635-36
219 683  1647-50    ve  Johan Henricss                                                               < 1634
219 684                   Anna Simonsd Marttila                                                      < 1634
         1651-83    po  Simon Johanss Tommila                                                        1652                        26.3.1702     Luvia
                          Lisa                                                                       1652                        27.4.1700     Luvia
219 567  1684-1710  vp  Matts Jöranss Sahari                            0.2.1662      Luvi           30.6.1701    Luvia          6.3.1739      Luvia
219 568                   Anna Mattsd                                                                                            18.10.1700    Luvia
219 694                   Brita Ericsd Komppi                                                        30.6.1701    Luvia          1729          Luvi
219 409  1713-      po  Matts Mattss Tommila                            k 7.4.1688    Luvia          2.11.1712    Luvia          25.9.1767     Luvia
219 410                   Lisa Johansd (Penttilä)                       k 4.9.1687    Luvia          2.11.1712    Luvia          27.5.1751     Luvia
219 205             po  Matts Mattss Tommila                            13.1.1715     Luvia          18.11.1739   Luvia          5.8.1791      Luvia
219 206                   Walborg Jacobsd Esko                          2.2.1720      Luvia          18.11.1739   Luvia          29.9.1787     Luvia
219 103             po  Matts Mattss Tommila                            11.1.1741     Luvia          29.11.1767   Luvia          31.7.1803     Luvia
219 104                   Lisa Simonsd Isotalo                          11.10.1747    Luvia          29.11.1767   Luvia          19.11.1814    Luvia
                    po  Matts Mattss Tommila                            22.5.1770     Luvia                                      4.2.1811      Luvia

                        Maijalan
                    po  Frans Victor Johanss Maijala                    25.1.1846     Luvia          28.4.1872    Luvia
                          Albertina Wilhelmina Johansd Junnila          7.1.1849      Luvia          28.4.1872    Luvia


    Tommila Luodonkylä Luvia

                    ve  Jacob Mattss Tommila                            22.7.1743     Luvia          27.10.1775   Luvia          1.5.1813      Luvia
                          Lisa Johansd Kukola                           8.3.1752      Luvia          27.10.1775   Luvia          2.4.1831      Luvia
                    vä  Thomas Michelss Löytty                          14.12.1768    Luvia          17.11.1796   Luvia          1.1.1828      Luvia
                          Lisa Jacobsd Tommila                          15.11.1776    Luvia          17.11.1796   Luvia          26.6.1839     Luvia
                    po  Henric Thomass Tommila                          1.1.1798      Luvia          20.6.1827    Luvia          31.1.1880     Luvia
                          Caisa Lovisa Henricsd Esko                    7.5.1805      Luvia          20.6.1827    Luvia          5.1.1837      Luvia
                    po  Henric Wilhelm Henricss Tommila                 6.8.1828      Luvia          11.10.1849   Luvia          1898          Luvi
                          Caisa Christina Emanuelsd Penttilä            19.11.1825    Luvia          11.10.1849   Luvia
                    po  Isac Henricss Tommila                           23.8.1853     Luvia          26.8.1877    Luvia          1933          Luvi
                          Alexandra Isacsd Vähä-Löytty                  23.5.1855     Eurajoki       26.8.1877    Luvia
         1905-44    po  Isac Wilhelm Isacss Tommila                     18.9.1877     Luvia
                          Aina Maria Johansd Rosnell                    15.7.1878     Luvia


    Löytty Löytty Luvia

         1634-42        Matts Sigfridss
                          Margareta
         1643-77    ppu Henric Simonss                                                                                           1678          Luvi
                          Agneta Ericsd                                                                                          h 1663-64     Luvia
         1678-96    po  Simon Henricss Löytty                           1645          Luvi           1682                        4.2.1697      Luvia
                          Brita                                                                      1665-66                     1671          Luvi
                          Beata                                                                      1678         Luvia (Ulvila)
         97-98            Maria                                                                      1682


    Isotalo Löytty Luvia

219 413  1700-      po  Simon Simonss Löytty                            1680          Luvi           28.12.1699   Pori mlk       1.3.1738      Luvia
219 414                   Caisa Mattsd                                  1678                         28.12.1699   Pori mlk       25.1.1744     Luvia
219 207             po  Simon Simonss Iso-Löytty                        4.10.1710     Luvia          6.11.1739    Luvia          5.5.1784      Luvia
219 208                   Brita Ericsd                                  1718                         6.11.1739    Luvia          1.8.1786      Luvia
                    vä  Michel Mattss Maijala                           18.9.1737     Luvia          9.12.1760    Luvia          7.6.1804      Luvia
                          Maria Simonsd Iso-Löytty                      13.7.1742     Luvia          9.12.1760    Luvia          28.1.1795     Luvia
                    po  Matts Michelss Iso-Löytty                       8.9.1761      Luvia          23.11.1785   Nakkila        5.7.1830      Luvia
                          Susanna Johansd Kuja-Kares                    10.2.1765     Nakkila        23.11.1785   Nakkila        12.8.1815     Luvia
                    po  Simon Mattss Iso-Löytty                         12.2.1788     Luvia          1.6.1813     Luvia          7.4.1843      Luvia
                          Caisa Johansd Maijala                         18.4.1788     Luvia          1.6.1813     Luvia          8.3.1859      Luvia
                    po  Johan Fredric Simonss Iso-Löytty                7.5.1820      Luvia          6.7.1848     Pori mlk       2.2.1859      Luvia
                          Serafia Michelsd Vuoltee                      9.11.1824     Pori mlk       6.7.1848     Pori mlk       15.8.1879     Luvia
                    po  Frans Nestor Johanss Iso-Löytty                 10.10.1850    Luvia          12.5.1874    Luvia          1913          Luvi
                          Josefina Mattsd Esko                          17.8.1852     Luvia          12.5.1874    Luvia
         1908-45    po  August Hjalmar Franss Löytty


    Vähä-Löytty Löytty Luvia

         1701-      ve  Michel Simonss Löytty                           1671          Luvi           23.4.1693    Luvia          1735          Luvi
                          Anna Sigfridsd                                1675                         23.4.1693    Luvia          5.4.1744      Luvia
                    vä  Michel Mattss                                   26.9.1690                    16.11.1726   Luvia          20.6.1761     Luvia
                          Lisa Michelsd Vähä-Löytty                     26.1.1700     Luvi           16.11.1726   Luvia          2.5.1762      Luvia
                    vä  Anders Michelss                                 11.11.1716    Koke           29.12.1745   Luvia          2.3.1782      Luvia
                          Walborg Michelsd Vähä-Löytty                  13.7.1728     Luvia          29.12.1745   Luvia          19.11.1795    Luvia
                    po  Michel Anderss Vähä-Löytty                      21.8.1748     Luvi           21.11.1776   Luvia          11.1.1820     Luvia
                          Caisa Bertilsd Nissi                          16.10.1751    Luvia          21.11.1776   Luvia          13.9.1834     Luvia
                    po  Johan Michelss Vähä-Löytty                      24.9.1781     Luvia          14.6.1803    Luvia          15.11.1827    Luvia
                          Justina Johansd Maijala                       9.4.1783      Luvia          14.6.1803    Luvia          21.7.1824     Luvia
                    po  Johan Johanss Vähä-Löytty                       2.8.1806      Luvia          10.12.1829   Pori mlk       21.3.1846     Luvia
                          Ulrica Christina Gustafsd Langén              8.7.1805      Pori mlk       10.12.1829   Pori mlk       28.1.1851     Luvia
                    po  Johan Wilhelm Johanss Vähä-Löytty               18.11.1830    Luvia                                      3.10.1852     Luvia
                    ve  Isac Daniel Johanss Vähä-Löytty                 9.12.1835     Luvia          15.5.1858    Eurajoki       3.11.1861     Luvia
                          Wilhelmina Henricsd Laurila                   10.11.1836    Euraj          18.6.1865    Luvia          Eurajoki      1865
                    II  Johan Fredric Fredricss                         29.3.1821     Eurajoki       18.6.1865    Luvia
                    ve  Frans Gustaf Johanss Vähä-Löytty                18.2.1841     Luvia          25.3.1862    Kiukainen      24.4.1863     Luvia
                          Gustafa Fredrics Pinomäki                     28.10.1831    Kiukainen      3.12.1868    Kiukainen      6.12.1924     Kiuk
                    II  Gustaf Jeremias Josefss Brander                 26.6.1835     Nakkila        3.12.1868    Kiukainen      25.2.1911     Kiuk
                    la  Isac Wilhelm Gustafss Kumlander                 28.2.1832     Luvia          11.7.1854    Luvia          1885          Luvi
                          Maria Wilhelmina Johansd Vähä-Löytty          18.6.1833     Luvia          11.7.1854    Luvia          1924          Luvi
                    po  Frans Wilhelm Isacss Laine                      8.12.1859     Eurajoki                                   1937          Luvi
                          Maria Sofia Johansd Jussila                   4.3.1852?


    Evasti Mikola Luvia   pe 1753- (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1598-1615      August Mårtenss Tommila                                                                                  Rauvalaan
         1616-          Brusius Sigfridss/Johanss
  1 999                 autio
         1626-29        Matts Jöranss
         1630-36        Simon Brusiuss [Rauvalasta]                                                                              Sookarille
                          Margareta Augustsd Rauvala?
  1 999                 autio
         1649-50    sa  Simon Brusiuss [Sookarilta]
                          Margareta Augustsd Rauvala?
         1651-53        Henric Larss                                                                                             < 1654        Luvi
                          Margareta Mattsd Junnila                                                                               1656          Luvi
         1656-74    vä  Matts Larss                                                                  1660-61
                          Walborg Henricsd Evasti
                          Brita                                                                      1660-61
  1 999                 autio
257 839  1680-97        Mårten Mattss Pietilä                                         Euraj          1677         Euraj          26.6.1697     Luvia
257 840  98               Caisa Henricsd Malo                                         Euraj          1677         Euraj          1729          Luvi
         1700-36    po  Marcus Mårtenss Evasti                          k 18.4.1678   Eurajoki       1.11.1738    Eurajoki       27.11.1739    Luvia
                          Maria Jacobsd Yörläinen                       0.5.1679      Luvi?          26.3.1705    Luvia          6.8.1736      Luvia
                          Anna Hansd                                                                 1.11.1738    Eurajoki
         1737-71    po  Matts Marcuss Evasti                            7.1.1717      Luvia          1738                        30.10.1800    Luvia
                          Caisa Johansd                                 14.8.1710                    1738                        5.4.1774      Luvia


    Evasti Mikola Luvia

         1772-93    po  Michel Mattss Evasti                            22.4.1738     Luvia          28.12.1758   Eurajoki       20.1.1815     Luvia
                          Caisa Mattsd Lauri                            8.4.1736      Euraj          28.12.1758   Eurajoki       24.9.1809     Luvia
         1794-1835  po  Gustaf Michelss Evasti                          25.1.1760     Luvia          13.6.1792    Luvia          8.11.1837     Luvia
                          Walborg Johansd Kukola                        8.4.1760      Luvia          13.6.1792    Luvia          11.9.1815     Luvia
         1836-42    po  Gustaf Gustafss Evasti                          2.5.1793      Luvia          9.11.1815    Luvia          9.10.1853     Luvia
                          Maria Mattsd Löytty                           24.1.1790     Luvia          9.11.1815    Luvia          18.8.1851     Luvia
         1843-47        Gustaf Johanss Haukioja                         19.7.1798     Kiukainen      26.9.1839    Luvia          19.8.1882     Luvia
                          Maria Michelsd                                0.4.1812                     1831         Harj           5.2.1839      Luvia
                          Johanna Carolina Mattsd Seppä                 8.12.1813     Luvia          26.9.1839    Luvia          9.11.1855     Luvia
                        yhdistetty


    Evasti Mikola Luvia

         1848-69    sa  Gustaf Johanss Haukioja                         19.7.1798     Kiukainen      26.9.1839    Luvia          19.8.1882     Luvia
                          Maria Michelsd                                0.4.1812                     1831         Harj           5.2.1839      Luvia
                          Johanna Carolina Mattsd Seppä                 8.12.1813     Luvia          26.9.1839    Luvia          9.11.1855     Luvia
         1870-93    vä  Johan Henric Johanss Pohjala                    12.10.1841    Nakkila        6.7.1869     Luvia
         94-04            Maria Sofia Gustafsd Evasti                   30.7.1848     Luvia          6.7.1869     Luvia
         1905-      po  Juho Konrad Juhonp Pohjala                      4.4.1877      Luvia                                      1953          Luvi
                          Helga Josefiina Löytty                        27.4.1888     Luvi


    Kukola Mikola Luvia

         1667-69        Simon Sigfridss
                          Anna
         1670-74        Stefan Ericss                                                                                            h 30.3.1690?
                          Helga
         75               Brita
         1676-92        Mårten Mattss                                                                1681
                          Walborg
                          Maria                                                                      1681
  1 999  1693           autio
299 599  1694-1704      Thomas Simonss                                  1645                         1.1.1684     Eurajoki       2.7.1712      Luvia
299 600                   Brita Thomasd                                 1662                         1.1.1684     Eurajoki       12.11.1722    Luvia
         1709-      po  Simon Thomass Kukola                            k 17.10.1684  Eurajoki       1717         Kull           29.4.1752     Luvia
                          Lisa Andersd Äijälä                           23.12.1696    Kull           1717         Kull           h 22.7.1753   Luvia
                    po  Johan Simonss Kukola                            22.12.1719    Luvia          30.12.1746   Luvia          23.3.1772     Luvia
                          Walborg Henricsd Isopere                      25.3.1724     Eurajoki       30.12.1746   Luvia          1.5.1799      Luvia


    Uusi-Kukola Mikola Luvia

                    po  Johan Johanss Kukola                            12.4.1754     Luvia          14.11.1780   Luvia          2.1.1837      Luvia
                          Maria Mattsd Seppä                            21.9.1756     Luvia          14.11.1780   Luvia          15.5.1834     Luvia
                    po  Gustaf Johanss Uusi-Kukola                      2.2.1783      Luvia          9.7.1805     Luvia          12.12.1854    Luvia
                          Maria Andersd Puosi                           10.2.1774     Luvia          9.7.1805     Luvia          4.2.1843      Luvia
                    po  Gustaf Aron Gustafss Uusi-Kukola                22.12.1808    Luvia          27.12.1853   Luvia          7.1.1866      Luvia
                          Lena Christina Johansd                        21.3.1813     Luvia          27.12.1853   Luvia          > 1882        Luvi
         1845-46        Johan Fredric Johanss Konstari                  18.3.1818     Kiukainen      11.1.1844    Kiukainen      Kiukainen     1846
                          Lovisa Efraimsd Maijala                       22.2.1824     Kiukainen      11.1.1844    Kiukainen      (Kylä-Pero)
                        Isac Gustafss Yrjälä                            30.4.1836     Rauma mlk      12.4.1855    Luvia          SSHY          1873: 185
                          Maria Christina Johansd Vanha-Kukola          9.6.1835      Nakkila        12.4.1855    Luvia
         1869-71        Gustaf Victor Samuelss Wahlros                  5.9.1833      Kiukainen      4.4.1861     Kiukainen      Kokemäki      1872
                          Eva Christina Gustafsd                        29.6.1831     Harj           4.4.1861     Kiukainen
         1871-          Johan August Josefss Sundelin                   22.2.1839     Pori mlk       28.9.1865    Luvia
                          Matilda Sofia Emanuelsd Stenros               8.5.1845      Luvia          28.9.1865    Luvia


    Vanha-Kukola Mikola Luvia

                    po  Thomas Johanss Kukola                           17.11.1765    Luvia          1.11.1796    Luvia          28.2.1841     Luvia
                          Lisa Andersd Puosi                            16.10.1769    Luvia          1.11.1796    Luvia          3.10.1838     Luvia
                    po  Jafet Thomass Vanha-Kukola                      5.10.1800     Luvia          11.11.1841   Luvia          19.8.1851     Luvia
                          Cecilia Serafia Michelsd                      8.5.1816      Luvia          28.12.1854   Luvia          > 1882        Luvi
                    II  Gustaf Mattss Smedberg                          9.9.1818      Luvia          28.12.1854   Luvia          24.4.1867     Luvia
         1843-          Benjamin Benjaminss Marttila                    12.3.1820     Luvia          28.12.1854   Luvia          27.10.1856    Luvia
                          Anna Christina Ericsd                         16.4.1817     Luvia          18.6.1841    Luvia          17.10.1852    Luvia
                          Johanna Christinasd                           18.6.1819     Luvia          27.12.1857   Luvia          24.6.1867     Luvia
                    II  Eric Ericss Forsman                             21.2.1810     Luvia          27.12.1857   Luvia          6.1.1868      Luvia
         1846-          Henric Mattss                                   11.1.1799     Luvia          11.6.1826    Luvia          24.3.1869     Luvia
                          Lena Lovisa Thomasd Jussila                   19.10.1796    Luvia          11.6.1826    Luvia          14.3.1871     Luvia
         1851-          Johan Anderss                                   27.10.1812    Nakkila        31.3.1834    Nakkila        SSHY          1873: 184
                          Caisa Lovisa Johansd                          22.7.1816     Nakkila        31.3.1834    Nakkila
         1856-      ^p  Hans Henric Henricss Vanha-Kukola               5.7.1827      Luvia          20.12.1855   Luvia
                          Eva Christina Michelsd Rostedt                9.7.1822      Luvia          20.12.1855   Luvia


    Joopi Niemenkylä Luvia

         1540-68        Jacob Olofss
257 809  1569-1612      Jacob Johanss
257 807  1617-22    p   Olof Jacobss
257 808                   Margareta
257 805  1626-61    p   Jacob Olofss                                                                 1657
257 806                   Gertrud Larsd Paavola?
                          Brita                                                                      1639
                          Elin                                                                       1657
257 803  1662-91    po  Jöran Jacobss Joopi                                                          1649                        21.4.1712     Luvia
257 804                   Margareta Nilsd                                                            1649                        15.11.1691    Luvia
         1692       po  Johan Jöranss Joopi                                                          1677                        1692          Tukholma (Luvia)
         93-98            Caisa Henricsd                                                             1677
         1700-      po  Jacob Johanss Joopi                                                          20.1.1723    Luvia          h 0.2.1728    Luvia
                          Maria Andersd                                               Euraj          2.11.1697    Eurajoki
                          Walborg Henricsd                                                           20.1.1723    Luvia
                        Henric Mårtenss                                 18.1.1681                    6.1.1704     Pori mlk                     1753
                          Lisa Efraimsd                                 2.2.1679                     6.1.1704     Pori mlk
                    po  Gustaf Henricss                                 27.10.1704    Pori mlk       k 29.12.1737 Kiukainen      27.1.1772     Luvia
                          Lisa Johansd                                  0.10.1700                    29.10.1723   Luvia          23.12.1736    Luvia
                          Maria Thomasd                                 k 15.2.1715   Kiukainen      k 29.12.1737 Kiukainen      21.10.1789    Luvia
                        Suntin


    Joopi Niemenkylä Luvia  3/16

                        Gustaf Magnus Jacobss Alander                   24.3.1786     Punkalaidun    26.3.1812    Luvia          26.3.1834     Luvia
                          Carolina Elisabet Rosendahl                   1.11.1792     Turk           26.3.1812    Luvia          24.3.1875     Luvia
                    vä  Matts Johanss Löytty                            2.2.1815      Luvia          15.9.1868    Pori
                          Erica Emilia Elisabet Gustafsd Alander        2.5.1818      Luvia          29.10.1839   Luvia          11.4.1867     Luvia
                          Magdalena Johansd Kauppi                      18.8.1826     Eurajoki       15.9.1868    Pori
         1875-      vä  Michel Erland Mattss Anttila                    26.11.1850    Kiukainen      13.4.1875    Luvia
                          Ida Caisa Mattsd Joopi                        20.11.1849    Luvia          13.4.1875    Luvia


    Joopi Niemenkylä Luvia  3/16

                        Johan Sundström                                 3.11.1773                    10.7.1850    Luvia          26.8.1854     Luvia
                          Margareta Sofia Tollet                        20.6.1772                    10.10.1809   Luvia          22.11.1848    Luvia
                          Maria Isacsd                                  6.5.1804      Luvia          10.7.1850    Luvia
                    po  Ernst Johan Johanss Sundström                   10.12.1809    Luvia          22.8.1833    Luvia          SSHY          1873: 207
                          Fredrica Michelsd Holmberg                    7.11.1815     Luvia          22.8.1833    Luvia
         1853-          Gustaf Johanss Stenvall                         30.8.1798     Pori mlk       2.4.1840     Lappi          24.10.1867    Luvia
                          Henrica Wilhelmina Pettersd Boelius           14.4.1808     Pori mlk       16.11.1828   Pori mlk       9.9.1839      Pori
                          Maria Fredrica Isacsd Mikola                  5.3.1819      Lappi          9.12.1869    Luvia          6.1.1880      Luvia
                    II  Wilhelm Johanss Rosendahl                       20.2.1809     Pori mlk       9.12.1869    Luvia
                    po  Gustaf Gustafss Stenvall                        10.1.1841     Pori           19.7.1864    Luvia          24.5.1875     Luvia
                          Maria Lovisa Emanuelsd Penttilä               1.11.1834     Luvia          19.7.1864    Luvia          13.11.1880    Luvia


    Joopi Niemenkylä Luvia  3/16

                    vä  Johan Johanss                                   1753                         1808         Harj           22.9.1814     Luvia
                          Brita Caisa Simonsd Stengrund                 1.3.1757      Pori mlk       16.6.1782    Luvia          21.11.1806    Luvia
                          Maria Jacobsd Korpi                           4.4.1787      Harjavalta     29.12.1818   Luvia          4.2.1850      Luvia
                    II  Lars Henric Gabrielss Cumlander                 4.1.1767      Nakkila        29.12.1818   Luvia          3.1.1842      Luvia
                    po  Johan Emanuel Johanss Stengrund                 3.10.1783     Luvia          11.3.1819    Luvia          8.8.1868      Luvia
                          Anna Andersd Sassila                          5.12.1777     Luvia          11.3.1819    Luvia          11.7.1846     Luvia
                    vä  Gustaf Mattss Mattila                           23.11.1811    Pori mlk       13.7.1841    Luvia          10.7.1868     Pori mlk
                          Christina Juliana Johansd Stengrund           8.8.1819      Luvia          13.7.1841    Luvia          13.3.1867     Pori mlk
                    vä  Malacias Johanss Yli-Kesti                      4.5.1839      Pori mlk       20.8.1863    Luvia          Pori mlk      1872
                          Maria Juliana Gustafsd Joopi                  6.9.1842      Pori mlk       20.8.1863    Luvia
         1874-          Johan Isac Johanss Lönnroth                     16.10.1819    Pori           1.4.1850     Eurajoki
                          Matilda Johansd Uusi-Jaakkola                 11.11.1830    Eurajoki       1.4.1850     Eurajoki
         1876-82        Israel Johanss Heinilä                          21.12.1823    Kiukainen      16.10.1855   Eurajoki       Penttilään
                          Caisa Lovisa Mattsd Uusi-Tyrjy                6.9.1828      Eurajoki       16.10.1855   Eurajoki
         1882-          Gustaf Adolf Anderss                            27.1.1834     Ulvila         7.11.1875    Pomarkku
                          Johanna Johansd Holstila                      14.7.1830     Ulvila         18.6.1857    Ulvila         12.8.1874     Ulvila
                          Anna Sofia Gustafsd                           9.12.1827     Poma           7.11.1875    Pomarkku


    Joopi Niemenkylä Luvia  3/16

                        Lars Henric Gabrielss Cumlander                 4.1.1767      Nakkila        29.12.1818   Luvia          3.1.1842      Luvia
                          Caisa Lisa Johansd Kihi                       17.2.1764     Eurajoki       13.12.1791   Eurajoki       10.3.1818     Luvia
                          Maria Jacobsd Korpi                           4.4.1787      Harjavalta     29.12.1818   Luvia          4.2.1850      Luvia
                    po  Carl Gustaf Larss Kumlander                     9.4.1800      Luvia          5.12.1865    Luvia          13.8.1877     Luvia
                          Lena Lovisa Mattsd Heinilä                    19.5.1797     Luvia          30.6.1826    Luvia          22.12.1836    Luvia
                          Carolina Juliana Isacsd Mikola                23.6.1799     Eurajoki       23.8.1838    Eurajoki       11.10.1855    Luvia
                          Wilhelmina Isacsd                             21.3.1840     Nakkila        23.3.1879    Luvia
                    II  Johan Fredric Johanss Mäki-Nissi                5.2.1833      Kiukainen      23.3.1879    Luvia
                    po  Carl Gustaf Carlss Kumlander                    7.10.1829     Luvia          3.5.1857     Luvia          29.10.1879    Luvia
                          Johanna Fredrica Emanuelsd Penttilä           26.6.1829     Luvia          3.5.1857     Luvia


    Lampo Niemenkylä Luvia

  1 999  1634-          autio
         1691-1701      Jacob Jöranss
                          Anna Mattsd
         1703-      po  Matts Jacobss Lampo                             8.2.1682                     11.10.1699   Pori mlk       3.9.1758      Luvia
                          Maria                                                                      17.10.1696   Luvia
                          Maria Johansd                                 15.11.1678                   11.10.1699   Pori mlk       1.3.1758      Luvia
                    vä  Paul Paulss                                     11.11.1705                   10.11.1726   Luvia          20.6.1751     Luvia
                          Maria Mattsd Lampo                            k 14.2.1701   Luvia          10.11.1726   Luvia          23.2.1763     Luvia
                    po  Johan Paulss Lampo                              24.10.1729    Luvia          1753         Luvia          30.3.1783     Luvia
                          Lisa Johansd Junnila                          6.9.1733      Euraj          1753         Luvia          25.3.1788     Luvia
                    po  Isac Johanss Lampo                              2.5.1757      Luvia          18.12.1792   Nakkila        21.3.1832     Luvia
                          Maria Johansd Yörläinen                       14.1.1755     Luvia          26.11.1778   Luvia          26.2.1792     Luvia
                          Lisa Johansd Tuora                            1.11.1768     Nakkila        18.12.1792   Nakkila        11.1.1858     Luvia
                    vä  Matts Anderss Puosi                             29.8.1786     Luvia          3.1.1811     Luvia          27.3.1867     Luvia
                          Caisa Isacsd Lampo                            27.1.1794     Luvia          3.1.1811     Luvia          28.2.1877     Luvia
         1831-          Adam Johanss Erkkilä                            30.12.1806    Pori mlk       6.11.1832    Luvia          26.4.1867     Luvia
                         Maria Christina Isacsd Yörläinen               17.10.1815    Luvia          6.11.1832    Luvia          9.9.1881      Luvia
         -1875      vä  Isac Isacss Heinilä                             4.6.1837      Luvia          2.4.1863     Luvia          2.1.1875      Luvia
         75-              Lovisa Matilda Adamsd Lampo                   21.2.1835     Luvia          2.4.1863     Luvia


    Penttilä Niemenkylä Luvia  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1637-38        Jacob Perss
                          Walborg
         1639-43        Per Thomass
                          Lisa
219 697  1644-46        Nils Perss
219 698                   Walborg
219 695  1647-56    po  Bengt Nilss Penttilä
219 696  57               Margareta Escilsd Tommila                                                                              h 14.1.1683   Luvia
         1658-97    II  Johan Thomass                                                                24.6.1685    Luvia          26.5.1697     Luvia
                          Walborg Filipsd                                                            24.6.1685    Luvia          18.12.1697    Luvia
         1698-      po  Jacob Johanss Penttilä                          29.6.1661     Luvi           4.6.1709     Luvia          11.1.1752     Luvia
                          Christina Nilsd                                                            1694         Luvia          Seili         170x
                          Anna Jacobsd Arvela                           k 5.12.1680   Pori mlk       4.6.1709     Luvia          7.3.1761      Luvia
                    vä  Matts Johanss                                   19.9.1702                    1.11.1726?   Luvi           6.1.1761      Luvia
                          Maria Jacobsd Penttilä                        15.6.1711     Luvia          1729         Luvi           27.5.1783     Luvia
                    vä  Matts Johanss                                   20.2.1725                    10.6.1767    Eurajoki       5.4.1783      Luvia
                          Anna Mattsd Penttilä                          21.1.1733     Luvia          1752         Luvi           9.10.1766     Luvia
                          Walborg Johansd Keiri                         29.3.1726     Eurajoki       10.6.1767    Eurajoki       15.5.1802     Luvia
554 377                 Jacob Simonss                                   1725                         9.8.1777     Eurajoki       20.3.1798     Luvia
554 378                   Maria Filipsd                                 1720                         16.11.1746   Harjavalta     12.2.1771     Luvia
554 398                   Maria Johansd                                 0.3.1733                     9.8.1777     Eurajoki       9.4.1804      Luvia


    Penttilä Niemenkylä Luvia

                    po  Jacob Jacobss Penttilä                          4.3.1749      Kokemäki       10.6.1767    Luvia          14.2.1801     Luvia
                          Maria Mattsd Penttilä                         30.7.1752     Luvia          10.6.1767    Luvia          21.2.1830     Luvia
                    po  Isac Jacobss Penttilä                           1.11.1772     Luvia          7.11.1793    Rauma mlk      26.6.1854     Luvia
                          Maria Johansd Takala                          20.10.1770    Rauma mlk      7.11.1793    Rauma mlk      26.2.1836     Luvia
                    vä  Emanuel Michelss Stenros                        16.1.1786     Luvia          19.12.1824   Luvia          1.8.1864      Luvia
                          Johanna Isacsd Penttilä                       14.10.1803    Luvia          19.12.1824   Luvia          27.2.1862     Luvia
                    po  Johan Emanuel Emanuelss Penttilä                9.8.1827      Luvia          22.8.1872    Luvia
                          Lena Lovisa Johansd                           11.6.1847     Luvia          22.8.1872    Luvia


    Penttilä Niemenkylä Luvia

                    vä  Efraim Olofss                                   1.10.1742                    3.5.1771     Luvia          25.11.1821    Luvia
                          Caisa Jacobsd Penttilä                        15.11.1756    Kokemäki       3.5.1771     Luvia          24.1.1805     Luvia
                    po  Johan Efraimss Penttilä                         22.10.1773    Luvia          25.3.1824    Luvia          15.8.1845     Luvia
                          Fredrica Isacsd Lampo                         20.10.1804    Luvia          25.3.1824    Luvia          2.1.1882      Luvia
         1845-          Gustaf Gustafss Seppä                           24.1.1812     Kiukainen      29.12.1833   Luvia          22.4.1864     Luvia
                          Eva Justina Michelsd                          2.1.1812      Luvia          29.12.1833   Luvia          5.3.1867      Luvia
         1850-          Isac Gabrielss                                  27.7.1810     Luvia          26.7.1857    Nakkila        SSHY          1873: 220
                          Caisa Christina Christinasd                   1.11.1825     Luvia          10.12.1848   Luvia          22.9.1855     Luvia
                          Maria Christina Johansd                       3.6.1837      Nakkila        26.7.1857    Nakkila
         1868-76        Johan Gustaf Mattss Anttila                     10.12.1833    Kiukainen      29.6.1864    Kiukainen      8.4.1876      Luvia
                          Maria Christina Michelsd Anttila              27.8.1834     Kiukainen      29.6.1864    Kiukainen
         1880-          Michel Erland Mattss Anttila                    26.11.1850    Kiukainen      13.4.1875    Luvia
                          Ida Caisa Mattsd Joopi                        20.11.1849    Luvia          13.4.1875    Luvia
         1882-          Israel Johanss Heinilä                          21.12.1823    Kiukainen      16.10.1855   Eurajoki
                          Caisa Lovisa Mattsd Uusi-Tyrjy                6.9.1828      Eurajoki       16.10.1855   Eurajoki


    Penttilä Niemenkylä Luvia  lb.

                        Michel Mattss Tyrjy                             10.9.1752     Euraj          1.7.1779     Eurajoki       2.3.1837      Luvia
                          Maria Mattsd Kistilä                          0.3.1754      Euraj          1.7.1779     Eurajoki       19.6.1826     Luvia


    Seppä l. Skyttä Niemenkylä Luvia

                        Mårten
                          Johanna
         1634-46    po  Anders Mårtenss Skytt
                          Helga
  1 999                 autio
         1677-94        Marcus Bengtss                                                                                           24.6.1694     Luvia
                          Gertrud
         1695-      po  Lars Marcuss Skyttä                                                          6.1.1686     Luvia
                          Walborg Johansd                                             Euraj          6.1.1686     Luvia          h 0.2.1727    Luvia
                    vä  Michel Michelss                                 1693                         4.11.1727    Luvia          21.4.1783     Luvia
                          Lisa Larsd Skyttä                             k 19.3.1699   Luvia          4.11.1727    Luvia          20.3.1784     Luvia
          -1802     po  Johan Michelss Skyttä                           17.12.1731    Luvia                                      8.10.1802     Luvia
                    ve  Fredric Michelss Skyttä                         14.3.1735     Luvia          12.11.1795   Luvia          24.4.1802     Luvia
                          Maria Johansd                                 15.9.1766                    5.5.1811     Luvia          23.2.1814     Luvia
          1803-10   II  Matts Mattss                                    2.5.1772      Luvia          9.6.1803     Luvia          24.1.1810     Luvia
                    III Michel Michelss Evasti                          9.9.1761      Luvia          5.5.1811     Luvia          11.11.1833    Luvia
         1822-          Gustaf Danielss Mandelsten                      7.1.1781      Kiukainen      4.3.1810     Kiukainen      1.11.1850     Luvia
                          Caisa Andersd                                 30.9.1782     Lapp           4.3.1810     Kiukainen      2.2.1859      Luvia
                    po  Isac Gustafss Seppä                             15.3.1818     Kiukainen      12.6.1849    Eurajoki       31.12.1876    Luvia
                          Justina Mattsd Mäki-Kauppi                    22.7.1825     Eurajoki       12.6.1849    Eurajoki
         1877-          Johan Johanss Puosi                             29.1.1848     Luvia          27.11.1879   Ulvi
                          Wilhelmina Sofia                              13.5.1855     Nakkila        21.2.1878    Luvia          26.7.1878     Luvia
                          Ida Maria Isacsd Rantala                      6.1.1852      Nakkila        27.11.1879   Ulvi


    Sunti Niemenkylä Luvia

         1540-56        Per Olofss Rutti
         1557-66        Magnus Perss
         1567-75        Per Henricss
  1 999                 autio
         1749-58        Johan Gabrielss Wadsten                         1700                         6.4.1727     Sulkava        9.2.1788
                          Anna Magdalena Joacimsd Wargentin             1694          Pyht           6.4.1727     Sulkava        10.6.1778     Ilomantsi
         1759-65        Simon Mårtenss Stengrund                        25.11.1708    Nokia          9.4.1745     Mouhijärvi     23.1.1765     Luvia
                          Elisabet Axelsd Pacchalenius                  1712                         11.10.1737   Vanaja         h 9.9.1743    Kokemäki
         65-67            Brita Juliana Nordén                          8.7.1720                     9.4.1745     Mouhijärvi     8.6.1782      Luvia
         1768-72    vä  Eric Biugg                                      2.6.1727                     24.3.1767    Luvia          15.12.1806    Porvoo
                          Anna Caisa Henricsd Elfving                   4.11.1709     Por            19.1.1753    Ahlainen       12.5.1766
                          Maria Charlotta Simonsd Stengrund             15.8.1747     Kokemäki       24.3.1767    Luvia          22.6.1784     Pori
         1773-75    la  Mårten Simonss Stengrund                        1.2.1743      Kokemäki       17.12.1777   Pori           2.5.1795      Pori
                          Anna Margareta Larsd Sacklén                  11.9.1757     Pori           17.12.1777   Pori           24.12.1816    Pori
511  27  1775-1804      Fredric Ernst Arvidss Tollet                    2.12.1731     Ylöj           3.10.1763    Porvoo mlk     14.2.1811     Luvia
511  28                   Marta Christina Henricsd von Köhler           17.12.1737                   3.10.1763    Porvoo mlk     13.3.1810     Luvia
601  24  1805-1827      Arvid Johan Fredricss Tollet                    11.6.1767     Punkalaidun    26.12.1815   Loimaa         21.8.1827     Luvia
601  25                   Agneta Elisabet Berndtsd Hästesko             18.1.1757     Kokemäki       6.8.1793     Por            25.2.1815     Luvia
601  49  27-33            Johanna Carolina Albertina Andersd Hästesko   23.2.1787     Vehmaa         26.12.1815   Loimaa         4.10.1866     Uusikaupunki
         1834-39        Georg Eberhard Pychlau                          2.2.1795      Riika          1820
                          Carolina Elisabet                             1800          Riika          1820
         1840-59        Claes Robert Axelss Favorin                     11.7.1778     Luopioinen     14.4.1806    Kangasala      29.6.1859     Luvia
         59-61            Ulrica Eleonora Augustsd Andersin             7.6.1787      Lem            14.4.1806    Kangasala      6.6.1866      Luvia
403 473  1862-69        Herman Brynolf Hermanss Westzynthius            28.2.1822     Vaasa          20.6.1857    Pori           4.12.1870     Por
403 474                   Maria Emilia Johansd Bäckman                  27.8.1830     Pori           20.6.1857    Pori
         1870-72    ^p  Emil Achates Claess Favorin                     25.11.1814    Luopioinen     7.9.1879                    12.2.1882     Hämeenlinna
                          Gustafa Matilda Andersd Fromholdt             28.9.1821     Pohja          8.5.1867     Hamina
                          Laura Augusta Charlotta Johansd Fleege        11.4.1844     Kuhmalahti     7.9.1879
         1873-79        Oscar Emil Augustss Lundström                   3.8.1843      Köyliö         21.9.1878    Pori
                          Maria Christina Johansd Moliis                15.1.1857     Pori           21.9.1878    Pori
         1880-89        Johan Wilhelm Johanss Loholm                    5.8.1845      Luvia
                        Henric Gröning
         89-97            Fredrica                                      1834
                        Fredric Verner Fredricss Petrell                5.3.1843      Pori           23.3.1874    Turk           9.5.1890      Pori
         98-99            Edit Augusta Gustafsd Hammar                  18.4.1857     Turk           20.4.1897    Helsinki(Pori) 31.12.1916    Tukholma
         1900-18    II  Fritz Arthur Carlss Juselius                    13.6.1855     Pori           20.4.1897    Helsinki(Pori) 1930


    Pappila Luvia

         1909-          Heikki Henricss Hermonen                        3.5.1853      Nakkila        1882                        24.8.1933     Luvi
                          Eva Christina Isopere                                                      1882


    Esko Peränkylä Luvia

                        Nils
                        Olof Nilss
                        Olof Jacobss
                        Olof Michelss
219 650  1573-1605      Eric Olofss
219 649  1606-34    p   Henric Ericss
219 647  1634-51    po  Escil Henricss Esko
219 648                   Gertrud                                                                                                h 1666        Eurajoki
219 645  1652-66    po  Johan Escilss Esko                                                           1652                        1666-67       Luvi
219 646  68-75            Margareta Grelsd                                                           1652                        h 1.4.1686    Luvia
219 569  1676-1709  po  Eric Johanss Esko                               1657          Luvi           1677                        2.4.1718      Luvia
219 570                   Maria Grelsd                                  1644                         1677                        h 4.5.1737    Luvia
219 411  1710-      vä  Jacob Johanss Rahtu                             0.1.1688      Koke           1.11.1709    Luvia          21.2.1752     Luvia
219 412                   Walborg Ericsd Esko                           k 21.4.1687   Luvia          1.11.1709    Luvia          11.6.1753     Luvia
                    vä  Eric Anderss Unto                               13.3.1706     Huittinen      1732         Luvi           9.2.1766      Luvia
                          Eva Jacobsd Esko                              20.4.1716     Luvia          1732         Luvi           21.1.1784     Luvia


    Vanha-Esko Peränkylä Luvia

                    vä  Henric Johanss Mattila                          1729          Euraj          6.10.1751    Luvia          8.9.1758      Luvia
                          Lisa Ericsd Esko                              18.7.1733     Luvia          9.10.1760    Luvia          2.7.1796      Luvia
                    II  Gabriel Johanss Heinilä                         25.2.1735     Rauma          9.10.1760    Luvia          23.8.1809     Luvia
                    vä  Jacob Johanss Hiljanen                          12.6.1748     Nakkila        19.4.1775    Luvia          25.11.1815    Luvia
                          Maria Henricsd Vanha-Esko                     23.5.1755     Luvia          19.4.1775    Luvia          21.5.1810     Luvia
                    po  Matts Jacobss Vanha-Esko                        21.1.1780     Luvia          21.11.1805   Luvia          13.12.1862    Luvia
                          Maria Johansd Maijala                         10.6.1784     Luvia          21.11.1805   Luvia          9.1.1849      Luvia
                    po  Matts Mattss Vanha-Esko                         17.4.1812     Luvia          15.6.1841    Luvia          14.4.1867     Luvia
                          Lena Lovisa Isacsd Junnila                    19.11.1818    Luvia          15.6.1841    Luvia
                    po  Isac Wilhelm Mattss Vanha-Esko                  26.4.1843     Luvia          12.5.1864    Luvia          1904          Luvi
                          Lovisa Isacsd Sookari                         29.12.1840    Vampula        12.5.1864    Luvia
                    po  Gustaf Wilhelm Isacss Vanha-Esko                21.11.1870    Luvia          21.8.1902    Euraj          23.6.1932     Luvi
                          Alexandra Alfreda Ottosd Brander              25.5.1875     Eurajoki       21.8.1902    Euraj


    Uusi-Esko Peränkylä Luvia

                    po  Henric Ericss Esko                              5.1.1741      Luvia          15.2.1776    Luvia          6.10.1803     Luvia
                          Walborg Simonsd Kukola                        16.12.1733    Luvia          9.10.1760    Luvia          3.3.1775      Luvia
                          Lisa Jacobsd (Seppä)                          23.12.1751    Luvia          15.2.1776    Luvia          31.8.1817     Luvia
                    po  Henric Henricss Uusi-Esko                       6.2.1779      Luvia          8.11.1803    Luvia          30.5.1835     Luvia
                          Caisa Henricsd Sahari                         3.10.1781     Luvia          8.11.1803    Luvia          15.3.1860     Luvia
                    po  Gustaf Henricss Uusi-Esko                       6.11.1815     Luvia          13.4.1839    Eurajoki       25.8.1866     Luvia
                          Gustafa Johansd Kohna                         11.7.1816     Euraj          13.4.1839    Eurajoki       2.10.1876     Luvia
                    po  Isac Gustafss Uusi-Esko                         10.11.1844    Luvia          17.10.1878   Luvia          1908          Luvi
                          Maria Wilhelmina Henricsd Tommila             10.9.1851     Luvia          17.10.1878   Luvia
         1917-      po  Isak Semmi Iisakinp Uusi-Esko                   1892          Luvi
                          Saima Ruutti                                  1913


    Mäki-Esko Peränkylä Luvia

                        Isac Henricss Uusi-Esko                         25.7.1767     Luvia          17.11.1799   Luvia          11.4.1836     Luvia
                          Maria Lena Jacobsd Longberg                   20.2.1780     Luvia          17.11.1799   Luvia          9.3.1836      Luvia
                    vä  Fredric Jacobss Juhola                          7.3.1803      Kiukainen      16.2.1830    Luvia          16.3.1867     Luvia
                          Johanna Isacsd Mäki-Esko                      28.5.1812     Luvia          16.2.1830    Luvia
                    vä  Carl Nestor Wilhelmss                           28.10.1857    Nakkila        13.7.1880    Luvia
                          Johanna Carolina Fredricsd Mäki-Esko          13.8.1851     Luvia          13.7.1880    Luvia


    Sahari Peränkylä Luvia

  1 999  1634-          autio
         1657-61        Grels Jöranss [sahuri]
                          Helga
219 681  1663-80        Jöran Johanss Tommila                                                        1661         Noor
219 682                   Lisa Henricsd Vrangi                                                       1661         Noor           27.4.1700     Luvia
         1681-86        Johan Jöranss [sahuri]                                                                                   h 18.4.1686   Luvia
                          Caisa
         1687-89        Michel Ericss
                          Dorotea
         1690-97        Eric Sigfridss Puosi                            1668          Luvi           8.11.1686    Luvia
                          Brita Mattsd                                                               8.11.1686    Luvia
  1 999  1698           autio
         1700-13    ve  Johan Sigfridss Puosi                                                        3.10.1714    Luvia          h 0.1.1728?
                          Walborg Marcusd                               1675                         1.1.1696     Luvia          1.4.1712      Luvia
                          Maria Pettersd                                15.8.1696                    13.11.1737   Luvia          7.10.1753     Luvia
                    II  Michel Jöranss                                  8.9.1694                     1755                        13.1.1786     Luvia
                          Lena Simonsd                                  7.5.1705                     1755                        27.11.1797    Luvia
                        Eric Olofss                                                                  3.11.1707    Pori mlk       17.1.1719     Pori mlk
                          Beata Mattsd                                                               28.12.1721   Pori mlk       1735          Luvi
         1723-26    II  Johan Mårtenss                                                               28.12.1721   Pori mlk       h 0.2.1728    Luvi
         -1736      vä  Anders Johanss                                  0.5.1698                     2.2.1728     Luvia          17.8.1736     Luvia
                          Maria Ericsd Sahari                           13.3.1709     Pori mlk       2.2.1728     Luvia
         1737-          Eric Michelss Barckman                          7.5.1699                     1726                        19.3.1778     Luvia
                          Anna Andersd                                  11.12.1698                   1726                        21.12.1770    Luvia
                    vä  Matts Henricss                                  19.2.1726                    17.2.1749    Luvia          16.12.1787    Luvia
                          Walborg Ericsd Sahari                         20.4.1730                    17.2.1749    Luvia          25.4.1799     Luvia
                    vä  Henric Mattss Maijala                           16.5.1744     Luvia          5.11.1789    Luvia          21.3 1809     Luvia
                          Walborg Mattsd Sahari                         29.3.1750     Luvia          2.10.1768    Luvia          14.4.1789     Luvia
                          Brita Johansd Kukola                          13.1.1750     Luvia          5.11.1789    Luvia          13.7.1816     Luvia
                    po  Henric Henricss Sahari                          28.11.1788    Luvia          28.6.1808    Pori mlk                     1819
                          Brita Lovisa Adamsd Wallin                    24.2.1789     Pori mlk       28.6.1808    Pori mlk
                        Carl Fredric Carenius                           6.9.1779      Loim           1.11.1829    Luvia          7.7.1854      Luvia
                          Eva Sofia Adolfsd Skalm                       24.7.1779                    1804
                          Hedvig Elisabet Gustafsd Forselius            25.11.1795    Luvia          1.11.1829    Luvia          10.6.1870     Luvia
         1856-          Johan Fredric Fredricss Esko                    5.11.1830     Luvia


    Seppä Peränkylä Luvia

299 597                 Jacob Perss
                          N. N.
                          Brita Augustsd Rauvala
299 595  1634-47    po  Johan Jacobss Seppä
299 596                   Brita
299 593  1649-75    po  Anders Johanss Seppä                                                         1658                        1675          Luvi
299 594  76-81            Lisa Sigfridsd                                                             1658
299 591  1682-1713  po  Jöran Anderss Seppä                             1661          Luvi           23.3.1679    Eurajoki       20.12.1715    Luvia
299 592                   Dorotea Henricsd                              1652                         23.3.1679    Eurajoki       6.2.1719      Luvia
                    vä  Matts Johanss                                                                1727         Luvi           1728          Luvi
                          Lisa Jöransd Seppä                            k 31.8.1694   Luvia          1729         Luvi           5.7.1766      Luvia
                    II  Eric Simonss                                    26.3.1700                    1729         Luvi           4.3.1772      Luvai
                    vä  Matts Mattss Hiljanen                           31.11.1719    Nakk           22.1.1745    Luvia          29.3.1782     Luvia
                          Maria Mattsd Seppä                            16.9.1727     Luvi           22.1.1745    Luvia          1.2.1803      Luvia
                    po  Matts Mattss Seppä                              2.10.1745     Luvia          26.10.1769   Luvia          4.12.1793     Luvia
                          Caisa Johansd Kukola                          20.10.1747    Luvia          26.10.1769   Luvia          7.2.1772      Luvia


    Vanha-Seppä Peränkylä Luvia

         -1824      po  Matts Mattss Seppä                              25.10.1770    Luvia          5.7.1796     Eura           3.2.1831      Luvia
                          Lena Lovisa Johansd Nuoranne                  10.1.1777     Eura           5.7.1796     Eura           13.8.1851     Luvia
         1824-55    po  Matts Mattss Vanha-Seppä                        14.4.1799     Luvia          6.12.1831    Luvia          9.10.1855     Luvia
                          Caisa Christina Johansd Vähä-Löytty           29.9.1804     Luvia          6.12.1831    Luvia          8.8.1856      Luvia
                    po  Isac Mattss Vanha-Seppä                         17.4.1839     Luvia          1.9.1867     Luvia          17.4.1910     Luvi
                          Wilhelmina Adamsd Lampo                       30.3.1838     Luvia          1.9.1867     Luvia          24.6.1915     Luvi

         1905-45        Akseli Arvid Hannus


    Uusi-Seppä Peränkylä Luvia

                        Jacob Jacobss Seppä                             17.12.1785    Luvia          19.7.1808    Luvia          22.1.1820     Luvia
                          Maria Henricsd Suomalainen                    20.2.1788     Luvia          12.6.1821    Luvia          22.2.1842     Luvia
                    II  Johan Johanss Pulli                             9.10.1789     Luvia          12.6.1821    Luvia          15.1.1837     Luvia          
         182x-39        Michel Mattss Rostedt                           22.8.1790     Ulvila         9.12.1813    Ulvila         29.10.1839    Luvia
                          Caisa Ericsd                                  15.9.1791     Kullaa         9.12.1813    Ulvila         30.5.1841     Luvia
                    vä  Carl Ludvig Michelss Färdig                     29.9.1817     Eurajoki       4.10.1835    Luvia          SSHY          1873: 306
                          Caisa Lovisa Michelsd Rostedt                 28.8.1816     Luvia          4.10.1835    Luvia          8.5.1873      Luvia
                    vä  Gustaf Reinhold Isacss Junnila                  13.7.1830     Luvia          21.6.1860    Luvia          SSHY          1873: 306
                          Amanda Fredrica Carlsd Färding                21.4.1842     Luvia          21.6.1860    Luvia          19.12.1873    Luvia
                        Lars Victor Isacss Nordlund                     16.12.1822    Luvia          9.9.1873     Merikarvia
                          Amanda Gustafa Hermansd Starck                18.10.1852    Merikarvia     9.9.1873     Merikarvia


    Sassila l. Sassö l. Liufstad Sassila Luvia  säteriratsutila

         1629-89        Kuuminaisten
         1690-          Gustaf Henricss
                          Sofia
         1693           Anders Klöfve
         94-96            Ingeborg
                    vä  Henric Marcuss Elfving                                                       29.12.1695   Luvia          2.10.1720     Pori
                          Anna Catarina Andersd Klöfve                                               29.12.1695   Luvia          7.1.1754      Ahla
         1720-      ^p  Anders Anderss Klöfve                           8.10.1677                    13.11.1720   Luvia          17.11.1754    Luvia
                          Lisa Larsd                                    k 28.9.1681   Luvia          13.11.1720   Luvia          1.12.1762     Luvia
                    po  Henric Anderss Klöfve                           16.6.1719     Luvia          22.11.1737   Luvia          13.3.1800     Luvia
                          Walborg Henricsd                              25.4.1720     Kiuk           22.11.1737   Luvia          28.1.1797     Luvia
                    ve  Anders Anderss Klöfve                           23.8.1724     Luvia          2.11.1746    Luvia          4.1.1774      Luvia
                          Maria Jacobsd                                 22.8.1725     Luvia          2.11.1746    Luvia          10.11.1811    Luvia
                    po  Anders Anderss Klöfve                           29.11.1747    Luvia          1.12.1774    Luvia          19.12.1804    Luvia
                          Lisa Johansd Yörläinen                        13.11.1750    Luvia          1.12.1774    Luvia          14.5.1831     Luvia


    Sassila Sassila Luvia  lb.

         1733-38        Anders Mattss                                                                                                          1738
                          Maria
                        Matts Thomass                                   18.6.1688                    1727
                          Margareta Mattsd                              1.5.1697                     1727


    Vanhatalo Sassila Luvia  säteriratsutila 3/8

                    ty  Caisa Andersd Klöf                              19.10.1786    Luvia                                      3.6.1858      Luvia
                        Johan Ernhard Johanss Maijala                   15.4.1834     Luvia          3.11.1857    Luvia
                          Maria Amanda Adamsd Lampo                     1.10.1833     Luvia          3.11.1857    Luvia


    Uusitalo Sassila Luvia  säteriratsutila 3/8

         179x-      po  Henric Anderss Klöfve                           27.4.1766     Luvia          9.12.1802    Luvia          27.3.1841     Luvia
                          Anna Lovisa Gustafsd Forselius                26.1.1781     Luvia          9.12.1802    Luvia          12.2.1860     Luvia
                    po  Carl Gustaf Henricss Klöf                       22.11.1805    Luvia                                      22.6.1861     Luvia
                        Vanhatalon


    Lukkarila Sittlahti Luvia

         1634-46        Johan Bengtss
                          Walborg
         1647-86        Matts Jöranss [lukkari]                                                                                  h 15.6.1686   Luvia
                          Margareta
                          Walborg                                                                                                h 15.6.1686   Luvia
         1687           Henric Stefanss [lukkari]                       1634                         9.11.1712    Luvia          h 3.10.1724   Luvia
                          Dorotea Mattsd                                1654                         30.11.1682   Euraj          30.1.1711     Luvia
                          Brita Persd                                                                9.11.1712    Luvia
         1693-1701  ^v  Sigfrid Jacobss                                 1642                                                     8.7.1717      Luvia
         88-92            Anna Mattsd Lukkarila                         1639                                                     2.9.1717      Luvia
         1702-13    po  Jöran Sigfridss Lukkarila                       1674                         3.3.1695     Luvia          18.11.1746    Luvia
                          Maria Jöransd                                 0.3.1670                     3.3.1695     Luvia          26.11.1749    Luvia
                    vä  Henric Jöranss                                                               1723         Luvi           16.5.1740     Seil
                          Maria Jöransd Lukkarila                       k 22.3.1704   Luvia          19.10.1740   Luvia          24.1.1762     Luvia
                    II  Anders Simonss Lillia                           20.10.1721                   19.10.1740   Luvia          Köyliö?       1762


    Lukkarila Sittlahti Luvia  lb.

                    vä  Jacob Mattss Marttila                           21.5.1729     Rauma mlk      28.12.1755   Luvia          23.5.1801     Luvia
                          Maria Henricsd Lukkarila                      16.3.1732     Luvia          28.12.1755   Luvia          24.6.1800     Luvia
                    po  Jacob Jacobss Lukkarila                         2.10.1756     Luvia          2.12.1800    Eura           9.11.1809     Luvia
                          Lisa Jacobsd Junnila                          20.9.1755     Luvia          1782         Luvi           30.3.1800     Luvia
                          Christina Mattsd Lamppu                       16.12.1772    Eura           7.4.1811     Luvia
                    II  Anders Anderss Stenbäck                         1775                         7.4.1811     Luvia                        1815
         1815-          Johan Gabrielss                                 6.7.1771      Lokalahti      10.5.1801    Eurajoki       29.4.1839     Rauma mlk
                          Margareta Jacobsd                             1.2.1764      Euraj          10.5.1801    Eurajoki       7.2.1846      Rauma mlk
         1832-4x    ^p  Jacob Jacobss Lukkarila                         14.12.1785    Luvia          21.8.1808    Luvia          26.5.1864     Luvia
                          Lisa Jacobsd                                  8.10.1786     Luvia          21.8.1808    Luvia          22.5.1863     Luvia


    Lukkarila Sittlahti Luvia  lb.

                    po  Matts Henricss Lukkarila                        28.7.1725     Luvia          3.12.1749    Luvia          3.1.1802      Luvia
                          Brita Jacobsd                                 20.11.1723                   3.12.1749    Luvia          27.10.1795    Luvia
                    po  Henric Mattss Lukkarila                         25.12.1757    Luvia          15.12.1791   Luvia          8.5.1809      Luvia
                          Lena Andersd Klöfve                           2.10.1757     Luvia          15.12.1791   Luvia          9.12.1839     Luvia
                        Matts Michelss                                  19.1.1771                    26.10.1797   Eurajoki       27.12.1840    Luvia
                          Caisa Johansd Kylä-Falttu                     26.1.1768     Eurajoki       26.10.1797   Eurajoki       4.2.1852      Luvia
         1816-          David Jacobss                                   23.9.1781     Eurajoki       16.12.1806   Eurajoki       Eurajoki      1824
                          Maria Lisa Mattsd Sjövall                     23.12.1783    Eurajoki       16.12.1806   Eurajoki
         1824-          Gabriel Gabrielss                               15.4.1787     Euraj          27.4.1823    Luvia          29.6.1860     Luvia
                          Margareta Sofia Carlsd                        19.1.1791     Ahlainen       27.4.1823    Luvia          6.2.1861      Luvia
         1829-38        Jacob Henricss (Riihilä)                        7.7.1794      Luvia          2.11.1820    Luvia          7.3.1838      Luvia
                          Justina Johansd Juhola                        27.2.1792     Eurajoki       25.4.1843    Luvia          25.10.1859    Luvia
                    II  Michel Michelss Roslander                       25.4.1813     Eurajoki       24.3.1870    Kiukainen      SSHY          1873: 137
                          Maria Johansd                                 6.3.1820      Nakkila        24.3.1870    Kiukainen


    Lukkarila Sittlahti Luvia  ratsutila

                        David Johan Carlss Wegelius                     15.4.1791     Vesilahti      11.7.1826    Köyliö         31.8.1839     Halikko
                          Charlotta Sofia Henricsd Törnroth             24.9.1793     Köyliö         7.7.1814     Eurajoki       8.10.1822
         44-?             Maria Christina Henricsd Törnroth             31.8.1798     Köyliö         11.7.1826    Köyliö         4.12.1850     Luvia
         1852-?         Koiviston (Ulvila)


    kappalainen Luvia

         1569-77        Matts Olofss                                                                                             1682          Eurajok
         1578-1607      Henric Olofss                                                 Harj                                       < 1617
         1609           Grels Johanss
         1615-17        Matts
         1629-62        Mårten Magnuss                                                               < 1630                      1675          Eurajok
                          Lucretia Mattsd Astala                                      Euraj          < 1630                      < 1675        Eurajok


    Metsäkylä l. Skogsby Sittlahti Luvia  kappalainen 1655-

         1629-62    sa  Mårten Magnuss                                                               < 1630                      1675          Eurajok
                          Lucretia Mattsd Astala                                      Euraj          < 1630                      < 1675        Eurajok
         1662-88        Nils Marcuss Escholenius                                                                                 1688          Luvi
                          Elisabet Caspersd Eichman
         1689-1716      Eric Ericss Liustadius                          1654          Luvi                                       10.2.1716     Luvia
                          Lisa Jöransd Hornick                                                                                   < 1696        Luvi
                          Anna Bengtsd Fischovius
         1716-23        Matts Jöranss Riman                             168x          Uusikau        7.1.1709     Koke           1.11.1737     Mart
                          Magdalena Henricsd Paulinus                   1690          Koke           7.1.1709     Koke           1732          Mart
         1723-33        Gabriel Johanss Welin e Welinus                 k 7.2.1700    Jana           4.2.1724     Eurajoki       22.1.1751     Somero
                          Christina Samuelsd Hornaeus                   k 16.10.1704  Houtskari      4.2.1724     Eurajoki
         1733-42        Johan Johanss Fabrell                           k 24.6.1700   Rauma          8.2.1726     Eurajoki       3.11.1774     Taivassalo
                          Maria Samuelsd Hornaeus                       1702                         8.2.1726     Eurajoki       25.5.1760     Taivassalo
         1743-56    la  Johan Samuelss Hornaeus                         k 4.10.1710   Uusikaupunki   16.9.1736    Kalanti        18.1.1756     Luvia
                          Maria Ericsd Rithovius                        7.8.1692      Kalan          16.9.1736    Kalanti
         1756-88        Eric Ericss Wahlbeck                            1718                                                     3.7.1788      Luvia
                          Anna Christina Gabrielsd Melander             12.4.1734     Kalanti                                    5.7.1788      Luvia
         1789-1814      Gustaf Michelss Forselius                       2.2.1752      Eurajoki       18.3.1780    Luvia          10.3.1814     Luvia
                          Anna Jöransd (Yörläinen)                      9.10.1757     Luvia          18.3.1780    Luvia          20.3.1831     Luvia
         1816-49        Isac Simonss Nordlund                           26.12.1777    Eurajoki       5.12.1816    Eurajoki       3.11.1849     Luvia
                          Helena Albertina Henricsd Törnroth            5.1.1795      Köyliö         5.12.1816    Eurajoki       8.2.1888      Luvi
         1853-59        Michel Thomass Palenius                         17.7.1802     Kangasala      1845                        27.10.1859    Luvia
                          Ulrica Gustafsd Tallqvist                                                  1845                        1887
         1864-75        Henric Wilhelm Isacss Nordlund                  6.11.1818     Luvia          1849                        12.6.1889     Laih
                          Amanda Gustafsd Grönholm                      1.2.1831      Nakkila        1849                        1903
         1875-78    ve  Berndt Fredric Isacss Nordlund                  8.10.1829     Luvia          1887                        24.6.1894     Naantali mlk
                          Ebba Isacsd Eneberg                                                        1859                        1876
                          Rosa Augusta Astrén                                                        1887
561 427  1879-84        Gustaf Ferdinand Ericss Starck                  10.12.1842    Merikarvia     22.4.1870    Pori           21.6.1900     Koke
561 428                   Sofia Cecilia Gustafsd Bäckman                27.8.1847     Pori           22.4.1870    Pori
         1884-1908      Heikki Henricss Hermonen                        3.5.1853      Nakkila        1882                        24.8.1933     Luvi
                          Eva Christina Isopere                                                      1882


    Metsäkylä l. Skogsby Sittlahti Luvia  lb.

         1798-1800      Eric Johanss                                    14.5.1738                    21.11.1802   Luvia          19.1.1804     Luvia
                          Anna Jöransd                                  8.8.1738                     1763                        4.3.1802      Luvia
                          Anna Thomasd                                  4.12.1763     Luvia          15.12.1805   Luvia          > 1813
                    II  Samuel Ahlroth                                  29.9.1777                    15.12.1805   Luvia          1809?


    Riihilä Sittlahti Luvia

  1 999  1634-          autio
         1649-56        Nils Lucass
                          Margareta
  1 999                 autio
         1660-67        Lars Olofss                                                                                              1667          Luvi
                          Magdalena
  1 999                 autio
         1676-92        Per Thomass
                          Caisa
         1693-1704      Henric Stefanss [lukkari]                       1634                         9.11.1712    Luvia          h 3.10.1724   Luvia
                          Dorotea Mattsd                                1654                         30.11.1682   Euraj          30.1.1711     Luvia
                          Brita Persd                                                                9.11.1712    Luvia
         1709-10    vä  Matts Jöranss [lukkari]                                                      27.12.1692   Eurajoki
                          Anna Henricsd Riihilä                                                      27.12.1692   Eurajoki
         1713           Anders Mattss                                   1678                         28.12.1697   Eurajoki       15.11.1741    Luvia
                          Walborg Henricsd                              1.5.1671                     28.12.1697   Eurajoki       5.6.1753      Luvia
                    po  Jacob Anderss Riihilä                           k 13.7.1700   Eurajoki       30.12.1722   Luvia          24.2.1745     Luvia
                          Maria Mårtensd Tasanen                        k 15.1.1699   Luvia          30.12.1722   Luvia          9.1.1767      Luvia


    Iso-Riihilä Sittlahti Luvia

                    vä  Henric Esaiass Yrjölä                           3.13.1722     Noormarkku     2.2.1764     Luvia          16.12.1793    Luvia
                          Maria Jacobsd Riihilä                         12.8.1723     Luvia          20.10.1745   Luvia          17.8.1753     Luvia
                          Maria Michelsd                                4.7.1726                     1754         Luvia          19.7.1763     Luvia
                          Lisa Henricsd Lukkarila                       9.4.1724      Luvia          2.2.1764     Luvia          5.6.1806      Luvia
                    po  Johan Henricss Iso-Riihilä                      26.12.1751    Luvia          17.12.1778   Luvia          6.2.1809      Luvia
                          Anna Andersd Vähä-Löytty                      29.10.1752    Luvia          17.12.1778   Luvia          2.2.1834      Luvia
                    po  Henric Johanss Iso-Riihilä                      16.10.1782    Luvia          6.11.1806    Luvia          17.2.1833     Luvia
                          Anna Jacobsd Nordling                         28.6.1779     Luvia          6.11.1806    Luvia          7.2.1830      Luvia
                    po  Johan Henric Henricss Iso-Riihilä               29.10.1810    Luvia          30.9.1830    Eurajoki       1.11.1861     Luvia
                          Johanna Mattsd Kauppi                         31.10.1808    Eurajoki       30.9.1830    Eurajoki
         1873-          Fredric Isacss Käki                             14.6.1840     Nakkila        25.11.1873   Nakkila
                          Amalia Josefina Wilhelmsd Jokela              30.8.1839     Nakkila        25.11.1873   Nakkila


    Vähä-Riihilä Sittlahti Luvia

                    po  Henric Jacobss Riihilä                          2.1.1740      Luvia          13.5.1761    Luvia          30.5.1829     Luvia
                          Maria Thomasd                                 14.5.1737     Luvia          13.5.1761    Luvia          25.8.1811     Luvia
                    po  Johan Henricss Vähä-Riihilä                     9.10.1766     Luvia          16.10.1794   Eurajoki       11.2.1823     Luvia
                          Lena Michelsd Kylänpää                        15.4.1772     Eurajoki       16.10.1794   Eurajoki       8.3.1836      Luvia
                    po  Michel Johanss Vähä-Riihilä                     6.10.1802     Luvia          14.5.1822    Eura           9.7.1868      Luvia
                          Lena Johansd Ollila                           16.8.1794     Eura           14.5.1822    Eura           27.12.1867    Luvia
         1831-      la  Johan Johanss                                   5.3.1790      Eura           22.4.1835    Hinnerjoki     2.1.1868      Luvia
                          Lisa Johansd Ollila                           16.4.1790     Eura           22.10.1816   Eura           26.6.1834     Luvia
                          Maria Henricsd                                20.1.1776     Eura           22.4.1835    Hinnerjoki     22.1.1859     Luvia
                    po  Johan Johanss Vähä-Riihilä                      26.4.1822     Eura           16.4.1846    Luvia          Puosille!
                          Caisa Lovisa Gustafsd Mansten                 12.8.1827     Luvia          16.4.1846    Luvia
         1860-          Samuel Fredric Samuelss Setälä                  25.5.1832     Lappi          11.10.1853   Eura
                          Johanna Ulrica Johansd Kahmo                  10.5.1826     Eura           11.10.1853   Eura
                    po  Samuel Fredric Samuelss Vähä-Riihilä            31.12.1853    Lappi          27.10.1881   Eurajoki
                          Amalia Fredrica Henricsd Tommila              18.2.1850     Luvia          30.10.1877   Luvia          30.5.1879     Luvia
                          Amandaa Erica Carlsd Sundholm                 16.3.1864     Eurajoki       27.10.1881   Eurajoki


    Puosi Väipäre Luvia

257 863  1634-59        Lars Olofss                                                                  1657
257 864                   Margareta
                          Magdalena                                                                  1657
257 861  1660-94    po  Sigfrid Larss Puosi                                                          1653-56      Luvi           3.12.1698     Luvia
257 862                   Margareta Nilsd Penttilä                      1635-36                      1653-56      Luvi           6.3.1693      Luvia
         1695-1713  po  Jöran Sigfridss Puosi                           1665          Luvi           29.5.1687    Luvia          h 0.1.1728    Luvia
                          Walborg Andersd                               1663                         29.5.1687    Luvia          6.3.1737      Luvia
                    po  Jöran Jöranss Puosi                                                          27.11.1720   Luvia          h 0.1.1728    Luvia
                          Brita Jöransd Lukkarila                       k 13.10.1701  Luvia          27.12.1728   Luvia          12.3.1771     Luvia
                    II  Jöran Johanss                                   1695                         27.12.1728   Luvia          12.12.1774    Luvia
                    po  Anders Jöranss Puosi                            23.11.1731    Luvia          2.11.1764    Luvia          12.2.1791     Luvia
                          Maria Mattsd Yrjälä                           k 19.12.1736  Rauma mlk      7.12.1760    Luvia          12.2.1763     Luvia
                          Lisa Mattsd Tommila                           13.12.1744    Luvia          2.11.1764    Luvia          17.9.1788     Luvia


    Puosi Väipäre Luvia

                    vä  Gustaf Johanss Kukola                           23.9.1756     Luvia          9.6.1791     Luvia          12.5.1833     Luvia
                          Brita Andersd Puosi                           1.1.1766      Luvia          9.6.1791     Luvia          23.11.1822    Luvia
                    vä  Gustaf Henricss Laurila                         27.1.1801     Pori mlk       5.6.1821     Luvia          Pori          1830
                          Johanna Gustafsd Puosi                        16.5.1794     Luvia          5.6.1821     Luvia
         183x-          Gabriel Gabrielss                               15.4.1787     Euraj          27.4.1823    Luvia          29.6.1860     Luvia
                          Margareta Sofia Carlsd                        19.1.1791     Ahlainen       27.4.1823    Luvia          6.2.1861      Luvia
                    po  Zacarias Gabrielss Puosi                        27.8.1825     Luvia          2.3.1848     Luvia          30.10.1880    Luvia
                          Albertina Michelsd Jussila                    17.4.1825     Luvia          2.3.1848     Luvia          SSHY          1873: 368
         1873-          Johan Johanss Vähä-Riihilä                      26.4.1822     Eura           16.4.1846    Luvia
                          Caisa Lovisa Gustafsd Mansten                 12.8.1827     Luvia          16.4.1846    Luvia
         1878-          Victor Johanss Vähä-Riihilä                     12.1.1856     Luvia          5.12.1876    Luvia
                          Olga Matilda Johansd Lönnroth                 28.11.1853    Pori           5.12.1876    Luvia
         1882-          Johan Henric Davidss                            25.8.1823     Kankaanpää     10.12.1881   Kullaa
                          Justina Wilhelmina Johansd Härmä              11.4.1841     Kokemäki       10.12.1881   Kullaa


    Puosi Väipäre Luvia

                    po  Johan Anderss Puosi                             9.1.1772      Luvia          13.10.1791   Luvia          12.9.1832     Luvia
                          Anna Mattsd Sahari                            29.10.1772    Luvia          13.10.1791   Luvia          13.2.1837     Luvia
                    vä  Petter Mattss Hokkonen                          24.5.1784     Pori mlk       8.9.1811     Luvia          2.12.1854     Luvia
                          Christina Johansd Puosi                       22.10.1792    Luvia          8.9.1811     Luvia          15.2.1869     Luvia
         1832-      vä  Gustaf Johanss Kahmo                            16.12.1802    Eura           15.11.1840   Luvia          25.7.1867     Luvia
                          Johanna Gustafa Carlsd                        28.7.1807     Lapp           1827         Lapp           17.3.1839     Luvia
                          Fredrica Pettersd Puosi                       21.9.1815     Luvia          15.11.1840   Luvia          3.6.1856      Luvia
         1852-          Isac Christianss Iso-Ruuti                      21.1.1823     Luvia          22.10.1846   Luvia          5.10.1859     Luvia
                          Caisa Lisa Simonsd Iso-Löytty                 5.5.1825      Luvia          22.10.1846   Luvia          5.7.1856      Luvia
553 583  1867-74    ^p  Fredric Wilhelm Gustafss Puosi                  22.5.1837     Luvia          3.7.1859     Luvia          Kokemäki      1878
553 584                   Amanda Lovisa Nilsd                           17.9.1835     Luvia          3.7.1859     Luvia
         1875-          Victor Mattss Seppä                             29.4.1849     Luvia          18.9.1873    Luvia
                          Lena Lovisa Mattsd Vanha-Esko                 10.9.1855     Luvia          18.9.1873    Luvia


    Sookari Väipäre Luvia  (Virpi Nissilän tietoja 1600-luku)

         1634-36        Nils Jöranss
                          Brita
         1637-38        Simon Brusiuss [Evastilta]                                                                               Evastille takaisin
                          Margareta Augustsd Rauvala?
         1639-52    vä  Jacob Olofss
                          Margareta Simonsd Sookari
         1656-59        Thomas Jöranss
                          Dorotea
         1660           Marcus Jacobss
  1 999                 autio
         1663-75        Grels Jöranss                                                                                            h 24.2.1690   Luvia
                          Lena
         1676-1713  po  Jöran Grelss Sookari                            1658                         3.6.1683     Luvia          8.10.1720     Luvia
                          Brita Escilsd                                                              3.6.1683     Luvia          7.11.1737     Luvia
                    vä  Jöran Johanss                                   15.5.1679                    15.10.1721   Luvia          10.1.1752     Luvia
                          Walborg Jöransd Sookari                       k 3.4.1690    Luvia          15.10.1721   Luvia          2.3.1756      Luvia


    Sookari Väipäre Luvia

                        Paul Gottfrid Blasius                           9.3.1722                     1750         Raum           15.2.1768     Luvia
                          Lovisa Josefsd Ståhlberg                      k 25.8.1726   Rauma          1750         Raum           12.9.1788     Luvia
                    vä  Carl Johanss Marttila                           9.7.1751      Luvia          5.10.1775    Luvia          11.4.1828     Luvia
                          Fredrica Lovisa Paulsd Blasius                7.5.1756      Ahlainen       5.10.1775    Luvia          Vesilahti     1832
                    po  Johan Carlss Sookari                            9.6.1781      Luvia          2.7.1805     Luvia          22.2.1823     Luvia
551 299                   Caisa Johansd Pulli                           19.11.1786    Luvia          4.2.1838     Luvia          4.8.1874      Luvia
551 255             II  Gustaf Thomass Ylen                             16.7.1773     Lapp           22.2.1835    Luvia          24.1.1837     Kokemäki
                    III Isac Mattss Anttila                             26.10.1779    Lapp           4.2.1838     Luvia          3.10.1851     Eura
         1826-          Fredric Wilhelm Michelss Valli-Björni           17.11.1799    Eura           17.6.1824    Eura           26.11.1871    Luvia
                          Maria Christina Mattsd Mölsi                  6.3.1803      Eura           17.6.1824    Eura           31.5.1877     Luvia
633 403  1845-          Isac Mattss Maantila                            4.11.1811     Kiukainen      18.10.1838   Kiukainen      SSHY          1873: 391
633 404                   Fredrica Efraimsd Maijala                     14.10.1814    Kiukainen      18.10.1838   Kiukainen
         1873-?         Vanha-Eskon
         1876-          Victor Isacss Heinilä                           19.9.1842     Luvia          21.3.1867    Luvia
                          Mariana Caisa Adamsd Lampo                    21.3.1846     Luvia          21.3.1867    Luvia


    Sookari Väipäre Luvia  lb.

                    po  Johan Jöranss Sookari                           15.4.1723     Luvi           5.5.1779     Luvia          6.6.1805      Luvia
                          Anna Simonsd Vähä-Ruuti                       23.9.1728     Luvia          18.10.1747   Luvia          9.9.1778      Luvia
                          Lisa Jacobsd Nordman                          8.7.1750      Luvia          5.5.1779     Luvia          11.9.1809     Luvia
         1770-7x        Johan Jacobss                                   23.10.1742                   30.12.1764   Luvia          16.9.1799     Pori mlk
                          Brita Jacobsd Frisk                           18.8.1745     Luvia          30.12.1764   Luvia          8.7.1803      Pori mlk


    Sookari Väipäre Luvia

         1757-          Johan Johanss Tasanen                           22.10.1723    Luvia          19.11.1749   Luvia          1.1.1791      Luvia
                          Lisa Simonsd Kukola                           21.4.1725     Luvia          19.11.1749   Luvia          2.9.1788      Luvia
                    po  Johan Johanss Sookari                           2.11.1750     Luvia          19.10.1775   Luvia          17.4.1836     Luvia
                          Lisa Mattsd Sahari                            6.8.1752      Luvia          19.10.1775   Luvia          31.1.1823     Luvia
                    po  Johan Johanss Sookari                           30.11.1777    Luvia          21.6.1803    Luvia          21.12.1839    Luvia
                          Lena Mattsd Tommila                           2.5.1782      Luvia          21.6.1803    Luvia          14.9.1849     Luvia
                    po  Johan Henric Johanss Sookari                    28.3.1817     Luvia          18.3.1837    Luvia          12.2.1856     Luvia
                          Fredrica Sofia Henricsd Puosi                 24.4.1817     Ahlainen       18.3.1837    Luvia          1.8.1872      Luvia
                        Matts Rosnellin
         1871-      po  Matts Mattss Rosnell                            11.1.1838     Luvia