Suodenniemen talonhaltijaluettelo


                                         Lasse Iso-Iivari

                                       1.9.2007, 6.7.2014

                                                 Etusivulle

    Talo kylä pitäjä 1939  luonne manttaali

ryhmä nro isännyys suk. etunimi patronyymi suku-/talonnimi              syntynyt      pitäjä         vihitty      pitäjä         kuollut       pitäjä

    Kanni Jalkavala Suodenniemi  1/3

461  11  1637           Jöran Thomass 
461  12                   Barbara Escilsd 
461  13  1639           Sigfrid Jöranss 
461  15  1656-81        Jacob Johanss 
461  16                   Walborg 
461  17  1682-84    po  Johan Jacobss Kanni                                                          11.2.1666    Suod
461  18                   Brita Jöransd                                                              11.2.1666    Suod
461  19  1685-90    ve  Jöran Jacobss Kanni
461  20                   Maria                                         1648                                                     h 15.11.1718  Suod
461  21                 kersantti 
461  22  95-96            Annica 
461  23  1697-1722      Matts Ericss                                                                 21.11.1721   Mouhijärvi
461  24                   Maria Michelsd Tuori                          1658          Suod           18.2.1680    Suodenniemi    h 15.11.1719  Suodenniemi
461  49                   Maria Michelsd                                1.3.1681      Suodenniemi    21.11.1721   Mouhijärvi     h 25.4.1742   Suodenniemi
461  25  1723-40    po  Henric Mattss Kanni                             1699          Suod           21.11.1721   Mouhijärvi     h 19.5.1754   Suodenniemi
461  26                   Maria Jacobsd                                 1699                         21.11.1721   Mouhijärvi     h 24.4.1768   Suodenniemi
461  27  1741-45        Johan Larss                                     1705                         11.11.1739   Hämeenkyrö     h 27.10.1745  Suodenniemi
461  28                   Lisa Mattsd                                   1716                         5.10.1746    Suodenniemi    h 20.11.1774  Suodenniemi
461  29  1746-68    II  Jöran Sigfridss Hesso                           6.4.1713      Lavia          5.10.1746    Suodenniemi    h 3.6.1789    Suodenniemi
461  31  1769-95    po  Carl Johanss Kanni                              6.10.1743     Suodenniemi    6.11.1774    Suodenniemi    29.1.1818     Suodenniemi
461  32                   Anna Johansd Hujo                             12.12.1737    Suodenniemi    6.11.1774    Suodenniemi    h 11.5.1807   Suodenniemi
461  33  1796-1819  po  Johan Carlss Kanni                              25.12.1778    Suodenniemi    21.12.1802   Pori mlk       6.12.1819     Suodenniemi
461  34                   Maria Simonsd Kuittinen                       5.3.1775      Pori mlk       21.12.1802   Pori mlk       20.12.1819    Suodenniemi
461  35  1821-39    vä  Johan Mattss Uusi-Rauva                         11.2.1793     Mouhijärvi     8.7.1821     Suodenniemi    28.5.1839     Suodenniemi
461  36                   Maria Lisa Johansd Kanni                      1.2.1804      Suodenniemi    26.5.1840    Suodenniemi    10.4.1872     Suod
461  37  1839-68    II  David Johanss Hannula                           10.10.1814    Mouhijärvi     26.5.1840    Suodenniemi    10.3.1868     Suod
461  39  1869-1901  po  David Davidss Kanni                             21.4.1844     Suodenniemi    23.8.1873    Suodenniemi
461  40                   Matilda Carlsd Hartman                        8.11.1856     Suodenniemi    23.8.1833    Suodenniemi
461  41  1875-79        Isac Hiscias Isacss Yli-Manninen                1.12.1843     Lavia                                      Kankaanpää    1890
461  42                   Caisa Wilhelmina Johansd Tuomisaari           25.11.1848    Lavia


    Koppelo Jalkavala Suodenniemi  1/2

         1630           Matts Thomass
213 761  1637-51    sp  Jöran Jöranss 
213 762                   Margareta Ericsd 
461  61  1650-96    po  Clemet Jöranss Koppelo                          1613          Suod                                       h 2.2.1697    Suodenniemi
461  62                   Agneta Thomasd Perttala                                                    1652                        h 1660        Suodenniemi
461  99                   Margareta Henricsd                            1626                                                     h 19.5.1707   Suod
461  63  1697-1718  po  Sigfrid Clemetss Koppelo                        1663          Suod           15.5.1698    Suodenniemi    h 20.7.1718   Suodenniemi
461  64                   Maria Larsd Kuulia                                                         6.5.1688     Suodenniemi    h 11.4.1697   Suodenniemi
461  98                   Caisa Michelsd                                1662                         15.5.1698    Suodenniemi    h 19.11.1727  Suod
461  65  1722-47    po  Jöran Sigfridss Koppelo                         k 9.4.1703    Suodenniemi    22.10.1721   Suodenniemi    h 20.9.1761   Suod
461  66                   Brita Jacobsd Tuori                           k 9.9.1700    Suodenniemi    22.10.1721   Suodenniemi    h 5.1.1783    Suodenniemi
461  67  1748-79    po  Sigfrid Jöranss Koppelo                         k 1.1.1724    Suodenniemi    2.2.1747     Mouhijärvi     h 9.4.1787    Suodenniemi
461  68                   Maria Mattsd Rauva                            k 21.2.1727   Mouhijärvi     2.2.1747     Mouhijärvi     h 19.4.1795   Suodenniemi
461  69  1780-1809  po  Jöran Sigfridss Koppelo                         15.8.1748     Mouhijärvi     21.10.1770   Suodenniemi    5.10.1809     Suodenniemi
461  70                   Maria Jacobsd Heikkilä                        11.2.1748     Suodenniemi    21.10.1770   Suodenniemi    8.5.1795      Suod
461  71  1810-40    vä  Isac Henricss Makkonen                          10.2.1783     Suodenniemi    28.10.1806   Suodenniemi    8.10.1840     Suodenniemi
461  72                   Caisa Jöransd Koppelo                         19.6.1783     Suodenniemi    28.10.1806   Suodenniemi    10.3.1851     Suodenniemi
461  73  1841-68    po  Jöran Isac Maurits Isacss Koppelo               31.1.1816     Suodenniemi    7.10.1841    Lavia          5.3.1868      Suodenniemi
461  74                   Henrica Justina Isacsd Mustajoki              5.12.1823     Lavia          7.10.1841    Lavia          17.6.1867     Suodenniemi
461  75  1869-70    po  Isac Sefanias Jöranss Koppelo                   29.11.1843    Suodenniemi                                10.5.1870     Suodenniemi
461  77  1871-1912  ve  David Jöranss Koppelo                           16.6.1845     Suodenniemi    12.6.1883    Suod           22.4.1912     Suod
461  78                   Fredrica Josefina Johansd Kotka               15.7.1849     Kauvatsa       30.3.1871    Kauvatsa       16.3.1874     Suodenniemi
461  97                   Ida Maria Johansd Ala-Vilo                    20.9.1854     Ulvila         1.4.1875     Mouhijärvi     20.3.1881     Suodenniemi
461  96                   Matilda Josefina Davidsd Vanha-Kulku          1.10.1865     Suodenniemi    12.6.1883    Suod           28.4.1915     Suod
461  79  1916-51    vä  Aukusti Bruno Jaakonp Tuori                     31.12.1889    Suodenniemi    5.7.1916     Suodenniemi
461  80  12-16            Aili Matilda Taavetint Koppelo                22.2.1889     Suodenniemi    5.7.1916     Suodenniemi
461  81  1951-      po  Erkki Eino Pellervo Tuori
461  82                   Elvi Helena Luoma


    Kela Kittilä Suodenniemi  1/2

461 111                 Jacob 
461 112                   Elin Johansd 
461 113  1635-68    po  Eric Jacobss Kela
461 114                   Margareta Mårtensd 
461 115  1669-97    po  Eric Ericss Kela                                                             1663                        h 11.4.1697   Suodenniemi
461 116                   Brita Mattsd                                  1628                         1663                        h 27.6.1716   Suodenniemi
461 117  1698-1700  po  Johan Ericss Kela                               1671          Suod           30.9.1694    Suodenniemi    1700          Suod
461 118  01-12            Anna Sigfridsd                                1676                         30.9.1694    Suodenniemi    h 8.2.1747    Suodenniemi
461 119  1702       ve  Jacob Ericss Kela                               1672          Suod
461 121  1722-54    ^p  Eric Johanss Kela                               k 27.4.1700   Suodenniemi    2.1.1757     Mouhijärvi     h 31.5.1761   Suodenniemi
461 122                   Caisa Jöransd                                 1701                         18.10.1719   Suodenniemi    h 21.3.1756   Suodenniemi
461 149                   Anna Henricsd                                 1721                         2.1.1757     Mouhijärvi
461 123  1755-81    vä  Matts Johanss Lilja                             16.2.1730     Suodenniemi    1776                        18.5.1813     Suodenniemi
461 124                   Caisa Ericsd Kela                             1731          Suod           30.11.1755   Suodenniemi    h 14.2.1757   Suodenniemi
461 148                   Walborg Jöransd                               1733                         9.10.1757    Suodenniemi    h 1775        Suodenniemi
461 147                   Caisa Thomasd                                 1.4.1749                     1776                        26.10.1828    Suodenniemi
461 125  1782-1807  po  Per Mattss Kela                                 30.6.1759     Suodenniemi    9.6.1783     Suodenniemi    h 3.2.1808    Suodenniemi
461 126                   Anna Jacobsd Iso-Kero                         2.8.1759      Suodenniemi    9.6.1783     Suodenniemi    3.6.1809      Suodenniemi
461 127  1808-23    po  Abraham Perss Kela                              1.4.1784      Suodenniemi    28.6.1810    Suodenniemi    17.4.1823     Suodenniemi
461 128                   Caisa Lisa Henricsd                           1790                         24.6.1824    Suodenniemi    1.4.1855      Suodenniemi
461 129  1824-      II  Anders Anderss                                  14.11.1794    Suodenniemi    24.6.1824    Suodenniemi    6.6.1867      Suodenniemi
461 131  -1866      vä  Malacias Isacss Koppelo                         24.2.1818     Suodenniemi    18.10.1842   Suodenniemi    10.8.1866     Suodenniemi
461 132                   Ester Serafia Abrahamsd Kela                  21.12.1820    Suodenniemi    18.10.1842   Suodenniemi    4.8.1898      Suodenniemi
461 133  1867-      po  Anders Malacias Malaciass Kela                  8.5.1845      Suodenniemi    28.1.1868    Suodenniemi    28.2.1913     Suod
461 134                   Eva Christina Isacsd Kuulia                   25.10.1845    Suodenniemi    28.1.1868    Suodenniemi    17.1.1921     Suod


    Kurki Kittilä Suodenniemi  1/2

461 161  1659-60        Matts Larss 
461 163  1661-80    po  Bengt Mattss Kurki
461 164                   Magdalena 
461 165  1672-75    po  Simon Bengtss Kurki
461 167  1681-97    po  Matts Bengtss Kurki                             1655          Suod           29.9.1674    Mouhijärvi     h 23.4.1697   Suodenniemi
461 168                   Walborg Mårtensd Kannari                                                   29.9.1674    Mouhijärvi     h 23.4.1697   Suodenniemi
461 169  1700-12        Johan Johanss                                   1655                                                     h 13.1.1717   Suodenniemi
461 170                   Maria 
461 171  1722-49    vä  Anders Jöranss Kilkka                           k 7.11.1695   Mouhijärvi     1.11.1741    Lavia          h 7.9.1783    Mouhijärvi
461 172                   Maria Johansd Kurki                                                        29.12.1720   Suodenniemi    h 25.4.1731   Suodenniemi
461 199                   Sofia Jöransd Kyttä                           k 31.5.1696   Lavia          13.2.1732    Lavia          h 21.9.1740   Suodenniemi
461 198                   Anna Mattsd Mustajoki                         k 10.8.1698   Lavia          1.11.1741    Lavia          h 4.2.1781    Mouhijärvi
461 173  1750-79        Matts Jöranss                                   1728                         29.9.1748    Suodenniemi    h 21.10.1781  Suodenniemi
461 174                   Anna Henricsd                                 1723                         29.9.1748    Suodenniemi    h 17.8.1794   Suodenniemi
461 175  1780-97    po  Johan Mattss Kurki                              21.4.1749     Suodenniemi    2.6.1782     Suodenniemi    1.5.1809      Suodenniemi
461 176                   Caisa Mattsd Ala-Vilo                         12.3.1756     Mouhijärvi     24.5.1779    Mouhijärvi     h 2.9.1781    Suodenniemi
461 197                   Lisa Mattsd Kela                              7.10.1761     Suodenniemi    2.6.1782     Suodenniemi    h 27.11.1808  Suodenniemi
461 177  1798-1805  ve  Thomas Mattss Kurki                             8.9.1763      Suodenniemi    24.12.1797   Suodenniemi    2.8.1838      Lavia
461 178                   Maria Jöransd                                 1773                         24.12.1797   Suodenniemi    23.3.1855     Lavia
461 179             ^p  Matts Johanss Kurki                             11.3.1785     Suodenniemi    22.6.1806    Suodenniemi    25.1.1831     Suodenniemi
461 180                   Anna Jöransd                                  4.12.1784     Suodenniemi    22.6.1806    Suodenniemi    23.10.1847    Suodenniemi


    Ala-Kurki Kittilä Suodenniemi  1/4

461 181             po  David Mattss Ala-Kurki                          18.9.1809     Suodenniemi    13.4.1830    Mouhijärvi     9.12.1888     Suodenniemi
461 182                   Maria Mattsd Irri                             26.8.1804     Häme           13.4.1830    Mouhijärvi     10.7.1867     Suodenniemi
461 183             vä  Johan Enoc Thomass Yli-Kurki                    27.2.1817     Suodenniemi    26.3.1865    Suodenniemi    23.10.1884    Suodenniemi
461 184                   Maria Henrica Davidsd Ala-Kurki               19.9.1830     Suodenniemi    9.4.1848     Suodenniemi    12.4.1862     Suodenniemi
461 196                   Serafia Wilhelmina Davidsd Ala-Kurki          22.9.1833     Suodenniemi    26.3.1865    Suodenniemi    18.11.1894    Suodenniemi
461 185             po  Frans Wilhelm Johanss Ala-Kurki                 20.7.1866     Suodenniemi    13.10.1885   Mouhijärvi
461 186                   Carolina Wilhelmina Davidsd Pussi             18.6.1865     Mouhijärvi     13.10.1885   Mouhijärvi


    Yli-Kurki Kittilä Suodenniemi  1/4

461 201                 Thomas Johans Vappula                           21.11.1782    Mouhijärvi     1.3.1809     Suodenniemi    27.9.1869     Suodenniemi
461 202                   Maria Michelsd Paavola                        19.10.1785    Suoniemi       1.3.1809     Suodenniemi    4.6.1870      Suodenniemi
461 203             po  Thomas Gustaf Thomass Yli-Kurki                 21.3.1812     Suodenniemi    12.7.1849    Suodenniemi    10.6.1891     Suodenniemi
461 204                   Anna Ulrica Jeremiasd Vanha-Rauva             12.11.1818    Mouhijärvi     11.9.1843    Mouhijärvi     21.11.1848    Suodenniemi
461 249                   Ida Wilhelmina Isacsd Iso-Kari                31.1.1829     Suod           12.7.1849    Suodenniemi    15.5.1868     Suodenniemi
452 183  -1873      po  Josua Thomass Yli-Kurki                         27.2.1845     Suodenniemi    24.6.1865    Suodenniemi    Tampere       1877
452 184                   Eva Caisa Johansd Kiiso                       22.4.1843     Suodenniemi    24.6.1865    Suodenniemi


    Rosi Kittilä Suodenniemi  2/3

461 261  -1635          Lars Perss 
461 262                   Margareta Johansd 
461 263  1637-64    po  Matts Larss Rosi                                                                                         h 15.3.1674   Suodenniemi
461 264                   Beata Johansd                                                                                          h 2.7.1672    Suodenniemi
461 265  1665-91    po  Jacob Mattss Rosi                               0.8.1629      Suod           30.11.1675   Suodenniemi    h 15.4.1694   Suodenniemi
461 266                   Anna Larsd Kuulia                                                          30.11.1675   Suodenniemi    h 23.4.1697   Suodenniemi
461 267  1680-97    ve  Jöran Mattss Rosi                               1652          Suod           30.11.1675   Suodenniemi    h 30.5.1697   Suodenniemi
461 268                   Margareta Larsd Kuulia                                                     30.11.1675   Suodenniemi    h 23.4.1697   Suodenniemi
461 269  1698-1724  ^v  Eric Thomass                                    k 27.1.1666   Mouhijärvi     28.12.1720   Mouhijärvi     h 1724        Suodenniemi
461 270                   Brita Jacobsd Rosi                            k 17.8.1676   Suodenniemi    6.1.1696     Suodenniemi    h 7.6.1719    Suodenniemi
461 299                   Anna Jöransd Kinkki                           k 7.11.1682   Mouhijärvi     28.12.1720   Mouhijärvi


    Yli-Rosi Kittilä Suodenniemi  1/3

461 271  1725-52    vä  Matts Jöranss Soro                              k 6.3.1698    Lavia          26.12.1725   Suodenniemi    h 5.4.1752    Suodenniemi
461 272  52-56            Sofia Ericsd Rosi                             16.9.1706     Suodenniemi    26.12.1725   Suodenniemi    h 9.4.1773    Suodenniemi
461 273  1757-90    po  Matts Mattss Yli-Rosi                           19.11.1730    Suodenniemi    29.9.1764    Suodenniemi    28.12.1809    Suodenniemi
461 274                   Maria Jacobsd Husari                          13.2.1736     Suodenniemi    29.9.1764    Suodenniemi    h 28.9.1800   Suodenniemi
461 275  1791-97    po  Jöran Mattss Yli-Rosi                           4.11.1768     Suodenniemi                                7.3.1798      Suodenniemi
461 277  1798-      ve  Eric Mattss Yli-Rosi                            11.5.1772     Suodenniemi    14.6.1801    Suodenniemi    30.6.1855     Suodenniemi
461 278                   Lisa Michelsd Tuori                           3.10.1781     Suodenniemi    14.6.1801    Suodenniemi    31.5.1866     Suodenniemi
461 279             po  Isac Ericss Yli-Rosi                            20.5.1810     Suodenniemi    16.6.1833    Lavia          18.3.1891     Suodenniemi
461 280                   Caisa Lisa Johansd Yli-Antila                 25.3.1812     Lavia          16.6.1833    Lavia          13.5.1867     Suodenniemi
461 281             po  Isac Maurits Isacss Yli-Rosi                    20.4.1839     Suodenniemi    18.4.1865                   6.1.1925      Suod
461 282                   Matilda Gustafa Christiansd Söderling         23.8.1843     Pori           18.4.1865
461 283             po  Isac Albinus Isacss Yli-Rosi                    11.10.1869    Suodenniemi    17.12.1896   Lavia          Pori          1896
461 284                   Olga Paulina Davidsd Noukka                   18.11.1873    Suodenniemi    14.4.1891    Suodenniemi    28.5.1896     Suodenniemi
461 298                   Hilda Isacsd Tuohiniemi                       11.1.1877     Lavia          17.12.1896   Lavia      


    Saksa l. Ala-Rosi Kittilä Suodenniemi  1/3

461 311  1725-37        Johan Thomass                                                                23.11.1729   Suodenniemi    1737          Suod
461 312                   Caisa 
461 349                   Sofia 
461 348  25-37            Beata Johansd Kurki                           k 1.11.1704   Suodenniemi    23.11.1729   Suodenniemi
461 313  1744-63        Jöran Jöranss                                   1716                         3.10.1742    Suodenniemi    h 2.7.1789    Suodenniemi
461 314                   Maria Sigfridsd Kiiso                         25.3.1717     Suodenniemi                                h 26.2.1792   Suodenniemi
461 315  1764-1801  po  Jöran Jöranss Saksa                             30.4.1743     Suodenniemi    7.11.1773    Suodenniemi    h 28.4.1808   Suodenniemi
461 316                   Maria Mattsd Kurki                            31.5.1752     Suodenniemi    7.11.1773    Suodenniemi    h 8.1.1804    Suodenniemi
461 317  1802-      vä  Johan Jöranss Hirvo                             26.2.1772     Hämeenkyrö     18.6.1811    Suodenniemi    6.11.1845     Suodenniemi
461 318                   Maria Jöransd Saksa                           21.6.1778     Suodenniemi    15.6.1800    Suodenniemi    16.6.1805     Suod
461 347                   Walborg Jöransd Mikkola                       3.5.1776      Suodenniemi    15.6.1806    Suodenniemi    24.4.1810     Suodenniemi
461 346                   Walborg Michelsd Tuori                        5.5.1785      Suodenniemi    18.6.1811    Suodenniemi    9.5.1861      Suodenniemi
461 319  -1856      po  Gustaf Wilhelm Johanss Saksa                    4.11.1808     Suodenniemi    31.8.1851    Suodenniemi    2.1.1856      Suodenniemi
461 320                   Gustafa Johansd Lintu                         28.7.1832     Keikyä         27.11.1876   Suodenniemi    Suodenniemi   1895
461 321  1857-      II  Malacias Mattss Heikkilä                        4.5.1831      Suodenniemi    25.1.1857    Suodenniemi    17.6.1867     Suodenniemi
455  15             III Josef Thomass                                   8.3.1822      Kauv           27.11.1876   Suodenniemi    2.11.1893     Vilj
461 323  -1879      po  Johan Gustaf Gustafss Saksa                     9.8.1852      Suodenniemi    24.9.1872    Suodenniemi    Viljakkala    1879
461 324                   Hilma Isacsd Pösö                             12.12.1853    Suodenniemi    24.9.1872    Suodenniemi
461 325  1880-82        Anton Carlss                                    9.7.1845      Noor           7.2.1875                    Kullaa        1882
461 326                   Maria Adolfsd                                 1.2.1853      Kull           7.2.1874
461 327  1877-81        David Mattss Vihakara                           26.9.1833     Lavia          3.12.1854    Lavia          Mouhijärvi    1883
461 328                   Wilhelmina Lisasd                             1.4.1830      Lavia          3.12.1854    Lavia
461 329  1882-          Isac Johanss Pruka                              18.1.1849     Poma           1870
461 330                   Gustafa Johansd Niiniviita                    9.4.1849      Pomarkku       1870                        31.8.1896     Suodenniemi


    Heikkilä l. Pukka Koivuniemi Suodenniemi  1/2

461 361                 Bertil Paulss 
461 363  1635-47        Henric Bertilss 
461 364                   Gertrud Persd 
461 399                   Agneta Thomasd 
461 365  1652           Caisa Bertilsd 
461 366  1656-57        Margareta Bertilsd 
461 367  1659-78    ^^p Henric Henricss Heikkilä                                                     1658                        h 9.6.1678    Suodenniemi
461 368  79-95            Beata                                                                      1658
461 369  1684-92    po  Jöran Henricss Heikkilä                         1667          Suod           1691
461 370                   Elin                                                                       1691
461 371  1696           Johan Simonss                                                 Kark           6.1.1696     Suodenniemi
461 372                   Caisa Henricsd Heikkilä                                                    6.1.1696     Suodenniemi
  1 999                 autio 
461 373  1701-04        Anders Mattss                                   1667                         10.7.1687    Suodenniemi    h 23.7.1711   Suodenniemi
461 374                   Anna Ericsd Iso-Sävi                          1662          Suod           10.7.1687    Suodenniemi    h 11.5.1729   Suodenniemi
461 375  1709-42    po  Anders Anderss Heikkilä                         1685          Suod           28.12.1727   Lavia          h 24.1.1773   Suodenniemi
461 376                   Maria Sigfridsd Hesso                         k 15.6.1702   Lavia          28.12.1727   Lavia          h 29.11.1730  Suodenniemi
461 377  1744-75    vä  Jacob Mattss Noukka                             k 27.2.1724   Suodenniemi    1.1.1747     Suodenniemi    10.10.1810    Suodenniemi
461 378                   Anna Andersd Heikkilä                         5.11.1729     Suodenniemi    1.1.1747     Suodenniemi    h 12.3.1780   Suodenniemi
461 379  1776-83    po  Jacob Jacobss Heikkilä                          28.5.1751     Suodenniemi    5.6.1775     Suodenniemi    h 15.6.1783   Suodenniemi
461 380  84-91            Sara Christina Sigfridsd Koppelo              19.2.1757     Suodenniemi    5.6.1775     Suodenniemi    h 17.5.1795   Suodenniemi
403 715  1792-1809  vä  Jöran Jöranss Hirvo                             6.1.1770      Hämeenkyrö     26.6.1810    Suodenniemi    15.4.1852     Suodenniemi
461 398                   Maria Jacobsd Heikkilä                        16.9.1776     Suodenniemi    15.6.1792    Suodenniemi    17.9.1809     Suodenniemi
403 716                   Maria Henricsd Isotalo                        28.6.1782     Suoniemi       26.6.1810    Suodenniemi    27.3.1868     Suodenniemi
461 381             vä  Matts Jöranss Turppa                            15.4.1798     Suodenniemi    1825         Suod           31.7.1844     Suodenniemi
461 382                   Hedvig Christina Jöransd Heikkilä             9.6.1804      Suodenniemi    1825         Suod           22.2.1871     Suodenniemi
461 383             po  Wilhelm Mattss Heikkilä                         2.8.1828      Suodenniemi    21.6.1854    Kiikoinen      21.5.1916     Suod
461 384                   Maria Abrahamsd Yli-Jaara                     5.10.1831     Kiikoinen      21.6.1854    Kiikoinen      24.8.1906     Suod


    Husari Koivuniemi Suodenniemi  1/3

461 411  1635-49        Christer Bengtss                                                                                         sotaan
461 412  56-59            Dorotea Jöransd 
  1 999                 autio 
461 413  1660-64        Thomas Huida
  1 999                 autio 
461 415  1671-88        Johan Thomass                                                                                            1688          Suod
461 416  89               Caisa                                                                                                  h 3.1.1697    Suod
255 497  1690-98        Anders Larss Kuulia                             1657          Suod           2.11.1684    Suodenniemi    h 22.4.1742   Suodenniemi
255 498                   Margareta Persd Väissi                        1662          Suod           2.11.1684    Suodenniemi    h 24.1.1742   Suodenniemi
  1 999                 autio 
461 419  1701-12        Johan Michelss Vähä-Kero                        1656          Suod           22.1.1699    Suodenniemi    h 1.5.1729    Suodenniemi
461 420                   Sofia Clemetsd Koppelo                        1670          Suod           22.1.1699    Suodenniemi    h 0.1.1725    Suodenniemi
461 421  1722-29    po  Michel Johanss Husari                           k 30.9.1700   Suodenniemi    3.12.1721    Suodenniemi    h 1.11.1730   Suodenniemi
461 422  31               Gertrud Johansd Makkonen                      k 10.2.1695   Suodenniemi    1.11.1731    Suodenniemi    h 18.4.1762   Suodenniemi
461 423  1732-55    II  Jacob Mattss Missilä                            18.7.1708     Mouhijärvi     1.11.1731    Suodenniemi    h 20.4.1755   Suodenniemi
461 425  1756-77    po  Johan Michelss Husari                           k 6.12.1726   Suodenniemi    28.12.1750   Mouhijärvi     h 28.1.1781   Suodenniemi
461 426                   Walborg Ericsd Missilä                        k 30.3.1728   Mouhijärvi     28.12.1750   Mouhijärvi     2.5.1799      Suodenniemi
461 427  1778-      po  Matts Johanss Husari                            27.12.1761    Suodenniemi    8.10.1781    Lavia          11.2.1830     Suodenniemi
461 428                   Maria Jacobsd Roikka                          17.2.1760     Lavia          8.10.1781    Lavia          3.8.1838      Suodenniemi
461 429             po  Matts Mattss Husari                             8.8.1782      Suodenniemi    15.10.1811   Kiikka         30.9.1847     Suodenniemi
461 430                   Lisa Andersd Setälä                           1787          Kiik           15.10.1811   Kiikka         27.11.1859    Suodenniemi
461 431             po  Isac Christian Mattss Husari                    6.9.1815      Suodenniemi    27.12.1842   Suodenniemi    18.4.1868     Suodenniemi
461 432                   Maria Christina Michelsd Perttala             2.6.1820      Suodenniemi    27.12.1842   Suodenniemi
461 433             po  David Christian Isacss Husari                   4.9.1843      Suodenniemi    8.12.1862    Suodenniemi    16.2.1884     Suodenniemi
461 434                   Johanna Wilhelmina Isacsd Noukka              24.4.1839     Lavia          8.12.1862    Suodenniemi    23.3.1895     Suodenniemi
456 109  1868-78        Wilhelm Davidss                                 13.4.1832     Mouhijärvi     9.10.1857    Suodenniemi    2.7.1888      Mouhijärvi
456 110                   Eva Johansd                                   2.4.1823      Mouhijärvi     9.10.1857    Suodenniemi    6.12.1904     Mouhijärvi
461 435  1878-86        Erland Thomass Tuomola                          1.8.1851      Koke           1.10.1874    Mouhijärvi     13.7.1892     Mouhijärvi
461 436                   Wilhelmina Carolina Wilhelmsd Stenblom        8.1.1855      Mouhijärvi     1.10.1874    Mouhijärvi     Tampere       1892
461 467                 David Malacias Isacss Noukka                    6.1.1834      Lavia          7.6.1871     Suodenniemi    25.6.1909     Suod
461 468                   Eva Lovisa Davidsd Pukka                      6.5.1840      Mouhijärvi     7.6.1871     Suodenniemi    21.10.1915    Suod
461 437  1887-          Henric Herman Wilhelmss Jalonen                 10.5.1863     Kiikka         1887         Kiik           23.11.1921    Suod
461 438                   Amanda Josuasd Horko                          31.5.1864     Kiikka         1887         Kiik           7.9.1906      Suod


    Noukka Koivuniemi Suodenniemi  2/3

461 451  1540-79        Johan Noukka
461 452  1569-79        Henric 
461 453  1580-98        Johan Henricss 
461 454  1600-19        Thomas Noukka
205 435                 Matts Thomass 
205 433  1621-37    po  Johan Mattss Noukka                                                                                      1648          Suod
205 434                   Magdalena Bertilsd 
205 431  1637-75    po  Jacob Johanss Noukka                            1597          Suod           1645                        h 18.1.1685   Suodenniemi
289 356                   Gertrud Mattsd
205 432                   Caisa Escilsd                                 1607                         1645                        h 11.4.1697   Suodenniemi
205 387  1676-1703  po  Escil Jacobss Noukka                            1641          Suod           10.3.1689    Suod           h 4.2.1728    Suodenniemi
205 388                   Beata Mattsd                                                                                           h 29.3.1678   Suodenniemi
235 292                   Walborg Clemetsd Rosila                       k 8.1.1665    Tyrvää         16.2.1683    Tyrvää         h 16.1.1687   Suodenniemi
461 499                   Walborg Henricsd                              1640                         10.3.1689    Suod           h 22.4.1733   Suodenniemi
205 345  1704-29    po  Matts Escilss Noukka                            k 20.2.1670   Suodenniemi    29.5.1694    Huittinen      h 24.1.1748   Suodenniemi
205 346                   Margareta Mattsd Nikkilä                      k 7.7.1672    Huittinen      29.5.1694    Huittinen      h 17.2.1745   Suodenniemi
205 321  1731-42    po  Matts Mattss Noukka                             k 2.2.1696    Suodenniemi    30.9.1750    Suodenniemi    h 3.2.1771    Suodenniemi
205 322                   Caisa Johansd Mustapää                        k 4.11.1688   Suodenniemi    3.10.1714    Suodenniemi    h 8.1.1749    Suod
461 456                   Maria Nilsd                                   1726                         8.8.1773     Suodenniemi    h 26.9.1802   Suodenniemi
461 455             II  Johan Larss                                     19.3.1702                    8.8.1773     Suodenniemi    h 17.5.1795   Suodenniemi
205 139  1744-75    po  Matts Mattss Noukka                             2.1.1717      Suodenniemi    29.5.1745    Tyrvää         h 11.8.1776   Suodenniemi
205 140                   Maria Andersd Knaapi                          0.1.1723      Tyrvää         29.5.1745    Tyrvää         h 18.10.1789  Suodenniemi
461 457  1776-97    po  Matts Mattss Noukka                             16.1.1748     Suodenniemi    25.3.1770    Lavia          h 21.6.1808   Suodenniemi
461 458                   Lisa Mattsd Hesso                             27.10.1744    Lavia          25.3.1770    Lavia          h 13.6.1808   Suodenniemi
461 459  1798-      po  Escil Mattss Noukka                             25.1.1779     Suodenniemi    15.6.1801    Tyrvää         25.12.1854    Suodenniemi
461 460                   Maria Danielsd Ala-Knaapi                     18.10.1776    Tyrvää         15.6.1801    Tyrvää         15.7.1847     Suodenniemi
461 461             po  Johan Escilss Noukka                            1.4.1802      Suodenniemi    29.6.1830    Mouhijärvi     22.9.1867     Suodenniemi
461 462                   Maria Gustafa Michelsd Ala-Valkama            28.3.1811     Mouhijärvi     29.6.1830    Mouhijärvi     9.7.1867      Suodenniemi
461 463             vä  Isac Johanss Kjellman                           10.8.1824     Ahlainen       20.6.1848    Suodenniemi    Pori          27.11.1884
461 464                   Eva Wilhelmina Johansd Noukka                 15.4.1832     Suodenniemi    20.6.1848    Suodenniemi
461 465                 Isac Emanuel Michelss Kiili                     16.3.1805     Mouhijärvi     1.2.1829     Lavia          11.9.1888     Suodenniemi
461 466                   Maria Lisa Mattsd Pihlajaniemi                22.2.1807     Lavia          1.2.1829     Lavia          24.10.1852    Lavia
461 467             po  David Malacias Isacss Noukka                    6.1.1834      Lavia          7.6.1871     Suodenniemi
461 468                   Eva Lovisa Davidsd Pukka                      6.5.1840      Mouhijärvi     7.6.1871     Suodenniemi
461 469             po  David Wilhelm Davidss Noukka                    12.4.1876     Suodenniemi    13.5.1915    
462 734                   Hulda Carolina Davidsd Uusinukari             30.1.1887     Hämeenkyrö     13.5.1915                   22.5.1921     Suodenniemi


    Pälä Kouraniemi Suodenniemi  2/3

255 556  1541-65        Lars Tuisku
255 555  1566-99        Olof Larss 
255 553  1600-30        Thomas Olofss 
255 551  1635-46    po  Christer Thomass Pälä
255 552                   Margareta Ericsd 
255 549  1647-75    po  Sigfrid Christerss Pälä                         1616          Suod                                       h 26.3.1693   Suodenniemi
255 550                   Lisa Escilsd Rauva                            1618          Mouh                                       h 11.5.1690   Suodenniemi
255 499  1676-1707  po  Olof Sigfridss Pälä                             1642          Suod           28.12.1688   Mouhijärvi     h 5.3.1732    Suodenniemi
255 500                   Gertrud Michelsd Vähä-Kero                    1650          Suod           9.2.1673     Suodenniemi    h 6.5.1688    Suodenniemi
255 482                   Anna Sigfridsd (Saara)                        k 20.2.1666   Mouhijärvi     28.12.1688   Mouhijärvi     h 29.3.1747   Suodenniemi
257 227  1709-41    po  Thomas Olofss Pälä                              6.3.1690      Suodenniemi    17.5.1714    Suodenniemi    h 11.3.1759   Suodenniemi
257 228                   Maria Jacobsd Tuori                           14.6.1693     Suodenniemi    17.5.1714    Suodenniemi    h 10.1.1768   Suodenniemi
461 501  1742-72    po  Sigfrid Thomass Pälä                            23.1.1716     Suodenniemi    28.12.1747   Mouhijärvi     7.5.1797      Suod
461 502                   Anna Thomasd Turppa                           16.7.1719     Suodenniemi    7.1.1739     Suodenniemi    h 20.4.1746   Suodenniemi
461 549                   Caisa Henricsd Yli-Pispa                      k 21.10.1722  Mouhijärvi     28.12.1747   Mouhijärvi     h 13.12.1772  Suodenniemi
461 503  1773-      po  Sigfrid Sigfridss Pälä                          27.2.1750     Suodenniemi    3.1.1773     Suodenniemi    29.1.1812     Suodenniemi
461 504                   Caisa Johansd Vähä-Sävi                       15.6.1750     Suodenniemi    3.1.1773     Suodenniemi    16.8.1825     Suodenniemi
461 505                 Adam Adamss Vähä-Muotia                         23.12.1773    Hämeenkyrö     19.10.1803   Mouhijärvi     4.1.1846      Hämeenkyrö
461 506                   Maria Mattsd Vähä-Sävi                        22.4.1773     Suodenniemi    27.12.1795   Suodenniemi    h 21.2.1802   Suodenniemi
461 548                   Lisa Johansd Yli-Vilo                         3.11.1780     Mouhijärvi     19.10.1803   Mouhijärvi
461 507             vä  Anders Michelss Mauri                           8.12.1784     Suoniemi       23.11.1830   Suodenniemi    24.4.1843     Suodenniemi
461 508                   Sara Christina Adamsd Pälä                    22.10.1796    Hämeenkyrö     27.10.1811   Suodenniemi    22.1.1830     Suodenniemi
461 547                   Maria Michelsd Tuori                          28.6.1789     Suodenniemi    23.11.1830   Suodenniemi    24.5.1867     Suodenniemi
461 509             po  Anders Anderss Pälä                             5.4.1815      Suodenniemi    19.10.1841   Suodenniemi    15.12.1877    Suodenniemi
461 510                   Maria Gabrielsd Makkonen                      7.3.1822      Suodenniemi    19.10.1841   Suodenniemi    10.9.1909     Suod
461 511             po  Gustaf Adolf Anderss Pälä                       7.11.1851     Suodenniemi    2.7.1878     Suodenniemi    5.4.1912      Suod
461 512                   Hilma Malaciasd Iso-Prusi                     30.4.1855     Suodenniemi    2.7.1878     Suodenniemi    21.3.1935     Suod


    Tuori Kouraniemi Suodenniemi  1/2

257 691  1587-1605      Tor Sigfridss 
257 689  1605-48        Jacob Torss Tuori
257 690                   Caisa Henricsd                                                                                         1648          Suodenniemi
257 687  1648-90    po  Michel Jacobss Tuori                            1605          Suod                                       h 1.5.1697    Suodenniemi
257 688                   Walborg 
257 455  1690-1708  po  Jacob Michelss Tuori                            1663          Suod                                       h 10.2.1745   Suodenniemi
257 456                   Anna Mattsd 
461 551  1722-40    po  Michel Jacobss Tuori                            1687          Suod           15.4.1754    Mouh           h 13.11.1768  Suodenniemi
461 552                   Walborg Jacobsd                               1.4.1689      Suodenniemi    31.3.1714    Suodenniemi    h 7.10.1753   Suodenniemi
461 599                   Maria Johansd                                 1715                         15.4.1754    Mouh           h 19.2.1769   Suodenniemi
461 553  1741-72    po  Jacob Michelss Tuori                            16.5.1724     Suodenniemi    2.11.1746    Mouhijärvi     h 21.4.1804   Suodenniemi
461 554                   Caisa Johansd Tykki                           18.7.1725     Mouhijärvi     2.11.1746    Mouhijärvi     30.10.1805    Suod
461 555  1773-1809  po  Michel Jacobss Tuori                            9.10.1748     Suodenniemi    12.4.1772    Mouhijärvi     15.5.1809     Suodenniemi
461 556                   Brita Henricsd Paavola                        9.3.1749      Mouhijärvi     12.4.1772    Mouhijärvi     19.5.1809     Suodenniemi
461 557  1810-37    po  Michel Michelss Tuori                           5.6.1777      Suodenniemi    12.4.1801    Suodenniemi    15.4.1837     Suodenniemi
461 558                   Maria Abrahamsd Iso-Kero                      15.11.1781    Suodenniemi    12.4.1801    Suodenniemi    12.1.1824     Suodenniemi
461 559  1837-39    po  Michel Michelss Tuori                           20.11.1805    Suodenniemi    30.1.1827    Kiikka         9.4.1878      Suodenniemi
461 560                   Walborg Andersd Soppa                         24.4.1807     Kiikka         30.1.1827    Kiikka         13.7.1877     Suodenniemi
461 561  1839-58    ve  Jacob Michelss Tuori                            8.8.1810      Suodenniemi    15.4.1834    Mouhijärvi     24.5.1858     Suodenniemi
461 562                   Eva Thomasd Uusi-Rauva                        19.2.1814     Mouhijärvi     15.4.1834    Mouhijärvi     20.11.1890    Suodenniemi
461 563  1858-1911  po  Jacob Wilhelm Jacobss Tuori                     29.1.1835     Suodenniemi    21.8.1870    Lavia          4.8.1911      Suod
461 564                   Wilhelmina Isacsd                             14.9.1851     Lavia          21.8.1870    Lavia          11.11.1936    Suod
461  79  1911-40    po  Aukusti Bruno Jaakonp Tuori                     31.12.1889    Suodenniemi    5.7.1916     Suodenniemi
461  80                   Aili Matilda Taavetint Koppelo                22.2.1889     Suodenniemi    5.7.1916     Suodenniemi


    Kiili Leppälammi Suodenniemi  3/8

461 611  1635-57        Matts Michelss 
461 612                   Caisa Johansd 
461 613  1660-98    po  Bengt Mattss Kiili                                                           1656                        h 10.4.1697   Suodenniemi
461 614                   Anna                                                                       1656
461 615  1700-08        Lars Ericss                                     1668                                                     h 2.4.1708    Suodenniemi
461 616  09-12            Margareta                                     1670                                                     h 30.3.1740   Suodenniemi
461 617  1722-50    po  Lars Larss Kiili                                k 12.8.1703   Suodenniemi    30.11.1729   Suodenniemi    h 13.4.1766   Suodenniemi
461 618                   Sofia Michelsd Seppä                          1700                         30.11.1729   Suodenniemi    h 16.5.1796   Suodenniemi
461 619  1752-94    po  Lars Larss Kiili                                3.10.1730     Suodenniemi    4.11.1770    Suodenniemi    10.2.1798     Suod
461 620                   Walborg Thomasd Turppa                        5.4.1739      Suodenniemi    28.12.1761   Suodenniemi    h 25.3.1770   Suodenniemi
461 649                   Maria Johansd Raatsi                          k 4.12.1746   Suodenniemi    4.11.1770    Suodenniemi    1.10.1812     Suodenniemi
461 621  1795-      po  Thomas Larss Kiili                              23.11.1778    Suodenniemi    22.2.1841    Suodenniemi    4.11.1850     Suodenniemi
461 622                   Anna Lisa Mattsd Pihlajaniemi                 26.12.1778    Lavia          1.7.1804     Lavia          15.3.1837     Suodenniemi
461 648                   Lisa Henricsd                                 28.2.1805     Mouhijärvi     22.2.1841    Suodenniemi    23.3.1865     Suodenniemi
461 623  -1852      po  Thomas Thomass Kiili                            28.3.1818     Suodenniemi    2.1.1845     Suodenniemi    1.8.1852      Suodenniemi
461 624                   Hedvig Carolina Mattsd Raatsi                 4.10.1825     Suodenniemi    19.8.1853    Suodenniemi    14.7.1867     Suodenniemi
461 625  1853-      II  David Anderss Pälä                              27.8.1817     Suodenniemi    19.8.1853    Suodenniemi    7.7.1867      Suodenniemi
461 627             po  Hiscias Thomass Kiili                           28.10.1845    Suodenniemi    24.11.1865   Suodenniemi
461 628                   Wilhelmina Isacsd                             1.4.1844      Lavia          24.11.1865   Suodenniemi


    Raatsi Leppälammi Suodenniemi  1/2

461 661  1635-49        Eric Olofss 
461 662                   Agneta Andersd 
461 663  1651-57    po  Thomas Ericss Raatsi                                                                                     sotaan
461 664                   Walborg 
461 665  1661-70        Lars Larss Riutta                                                                                        h 21.11.1669  Suodenniemi
461 666                   Brita 
461 667  1671-82        Marcus Larss Raatsi                                                          1.1.1671     Suod           1682          Suod
461 668  83-84            Walborg Bertilsd Isotalo                                                   1.1.1671     Suod           h 10.10.1697  Suod
461 669  1686-1710      Jöran Bertilss                                  1650                                                     h 15.4.1715   Suodenniemi
461 670                   Maria Johansd                                 1662                                                     h 29.1.1693   Suodenniemi
461 699                   Brita                                         1667                                                     h 26.5.1701   Suodenniemi
461 698                   Caisa Hansd                                   1670                                                     h 22.4.1706   Suod
461 671  1712-40    po  Anders Jöranss Raatsi                           27.11.1691    Suodenniemi    28.12.1710   Mouh           h 27.11.1763  Suodenniemi
461 672                   Maria Sigfridsd                               1681                         28.12.1710   Mouh           h 11.5.1761   Suodenniemi
461 673  1741-71    po  Johan Anderss Raatsi                            2.12.1711     Suodenniemi    28.12.1740   Lavia          h 20.3.1788   Suodenniemi
461 674                   Sofia Sigfridsd Hesso                         3.1.1717      Lavia          28.12.1740   Lavia          30.8.1798     Suodenniemi
461 675  1772-      po  Matts Johanss Raatsi                            22.2.1749     Suodenniemi    8.6.1778     Suod           16.6.1821     Suodenniemi
461 676                   Caisa Thomasd Turppa                          2.5.1753      Suodenniemi    8.6.1778     Suod           24.2.1818     Suodenniemi
461 677             po  Matts Mattss Raatsi                             1.7.1783      Suodenniemi    20.10.1818   Mouhijärvi     11.1.1849     Suodenniemi
461 678                   Sara Thomasd Tila                             3.4.1792      Mouhijärvi     20.10.1818   Mouhijärvi     21.1.1860     Suodenniemi
461 679             po  Johan Gustaf Mattss Raatsi                      5.7.1819      Suodenniemi    31.3.1846    Suodenniemi    1.2.1883      Suodenniemi
461 680                   Serafia Maria Thomasd Pontola                 19.8.1823     Tyrvää         31.3.1846    Suodenniemi    14.5.1896     Suodenniemi
461 681  -1895      po  David Johanss Raatsi                            10.10.1848    Suodenniemi    10.7.1877    Suon           Suoniemi      1893
461 682                   Josefina Wilhelmina Johansd Kalliokoski       3.8.1858      Suodenniemi    10.7.1877    Suon
461 683  1895-          August Michel Michelss                          12.2.1855     Suodenniemi    11.12.1890   Mouhijärvi
461 684                   Selma Fransd Yli-Sarkki                       30.12.1857    Mouhijärvi     1882         Suod           6.6.1888      Suodenniemi
461 697                   Hilda Carolina Carlsd Talvinen                20.2.1862     Jämsä          11.12.1890   Mouhijärvi     30.7.1891     Suodenniemi


    Seppä l. Vähä-Raatsi l. Ruotus Leppälammi Suodenniemi  2/3

461 710                   Magdalena Marcusd 
461 711  1635-67        Anders Mattss                                                                                            h 2.6.1678    Suodenniemi
461 712                   Walborg Thomasd 
461 713  1668-95    po  Henric Anderss Seppä                                                         18.10.1665   Suod           h 10.11.1695  Suodenniemi
461 714                   Walborg Andersd                                                            18.10.1665   Suod
461 715  1697       vä  Johan Bengtss Kiili                                                          29.10.1693   Suodenniemi    1697          Suod
461 716                   Margareta Henricsd Seppä                      k 2.6.1667    Suodenniemi    29.10.1693   Suodenniemi
  1 999                 autio 
207 585  1701-29        Michel Mattss                                   1664                                                     h 23.12.1744  Suodenniemi
207 586                   Magdalena                                     1674                                                     h 8.6.1755    Suodenniemi
461 717  1731-58    po  Matts Michelss Seppä                            1702          Suod                                       h 0.11.1786   Suodenniemi
461 718                   Maria Mattsd                                  1709                                                     1795          Suod
461 719  1759-94    po  Matts Mattss Seppä                              11.4.1732     Suodenniemi    3.7.1787     Mouhijärvi     24.10.1809    Suodenniemi
461 720                   Lisa Johansd Simula                           k 8.6.1746    Mouhijärvi     2.5.1769     Mouhijärvi     h 10.10.1784  Suodenniemi
461 749                   Walborg Johansd Paunu                         26.4.1747     Mouhijärvi     3.7.1787     Mouhijärvi     18.12.1813    Suodenniemi
461 721  1795-      po  Matts Mattss Seppä                              6.8.1773      Suodenniemi    24.6.1804    Lavia          28.3.1826     Suodenniemi
461 722                   Lisa Mattsd Hesso                             21.11.1778    Lavia          24.6.1804    Lavia          25.1.1860     Suodenniemi
461 723  -1857      po  Isac Mattss Seppä                               19.6.1805     Suodenniemi    1827                        29.10.1857    Suodenniemi
461 724                   Johanna Jacobsd                               26.4.1798     Kark           1827                        28.9.1888     Suodenniemi
461 725                 Gustaf Mattss Kuutti                            1.10.1834     Tyrvää         5.11.1857    Lavia          10.5.1921     Suod
461 726                   Ester Johansd Varheenmaa                      30.8.1837     Lavia          5.11.1857    Lavia          3.9.1914      Suod
461 727             po  Frans Oscar Gustafss Seppä                      20.8.1858     Suodenniemi    20.9.1887    Lavia
461 728                   Amanda Josefina Johansd Soro                  31.12.1868    Lavia          20.9.1887    Lavia


    Makkonen Makkonen Suodenniemi  1/4

461 761  1656-71        Escil Mattss 
461 762                   Walborg 
461 799                   Brita 
461 763  1661-68    po  Johan Escilss Makkonen                          1632                         13.10.1667   Mouhijärvi     h 6.12.1712   Mouhijärvi
461 764                   Margareta Jacobsd Maakala                                                  13.10.1667   Mouhijärvi     h 14.8.1697   Mouhijärvi
207 591  1672-87        Sigfrid Jöranss                                                                                          h 22.3.1703   Suodenniemi
207 592                   Gertrud Paulsd                                1633                                                     h 31.5.1713   Suodenniemi
207 579  1688-1725  po  Johan Sigfridss Makkonen                        1667          Suod           27.9.1685    Suodenniemi    h 3.7.1743    Suodenniemi
207 580                   Brita Escilsd Noukka                          k 22.9.1666   Suodenniemi    27.9.1685    Suodenniemi    h 30.5.1742   Suodenniemi
207 577  1726-44    po  Johan Johanss Makkonen                          k 29.3.1697   Suodenniemi    28.12.1720   Suodenniemi    h 26.5.1782   Suodenniemi
207 578                   Walborg Michelsd Seppä                        k 5.4.1701    Suodenniemi    28.12.1720   Suodenniemi    h 23.3.1784   Suodenniemi
461 765  1745-49    po  Matts Johanss Makkonen                          k 13.9.1724   Suodenniemi                                h 23.7.1749   Suodenniemi
207 575  1752-77    ve  Johan Johanss Makkonen                          k 31.3.1727   Suodenniemi    13.10.1771   Suodenniemi    h 2.4.1803    Suodenniemi
207 576                   Walborg Ericsd Prusi                          16.1.1732     Suodenniemi    6.1.1754     Suodenniemi    h 10.3.1771   Suodenniemi
461 798                   Walborg Mattsd (Toijanen)                     28.4.1740     Mouhijärvi     13.10.1771   Suodenniemi    21.3.1807     Suod
461 767  1778-      vä  Henric Anderss                                  19.1.1749                    25.5.1777    Suodenniemi    15.3.1831     Suodenniemi
461 768                   Walborg Johansd Makkonen                      4.4.1755      Suodenniemi    25.5.1777    Suodenniemi    16.5.1833     Suodenniemi
461 769  -1813      po  Henric Henricss Makkonen                        2.12.1784     Suodenniemi    18.6.1809    Suodenniemi    13.10.1813    Suodenniemi
461 770                   Walborg Jöransd Turppa                        25.4.1791     Suodenniemi    29.1.1815    Suodenniemi    22.5.1867     Suodenniemi
461 771  1815-      II  Gabriel Johanss Yli-Manninen                    14.12.1782    Lavia          29.1.1815    Suodenniemi    4.4.1857      Suodenniemi
461 773  -1867      po  Malacias Gabrielss Makkonen                     18.3.1817     Suodenniemi    25.6.1840    Mouhijärvi     21.5.1867     Suodenniemi
461 774                   Maria Lisa Carlsd Iso-Nyppeli                 22.11.1821    Mouhijärvi     25.6.1840    Mouhijärvi     15.9.1896     Suodenniemi
461 775  -1889      po  Carl Malaciass Makkonen                         2.7.1849      Suodenniemi    29.9.1872    Suodenniemi    25.9.1889     Suodenniemi
461 776  89-              Matilda Isacsd Rantala                        13.3.1855     Suodenniemi    29.9.1872    Suodenniemi    1926          Suod
461 777  1902-      po  Johannes Kaarlenp Makkonen                      7.4.1877      Suodenniemi    6.9.1903     Suodenniemi    8.9.1957      Suodenniemi
461 778                   Lyydia Vilhelmiina Juhont Arkkila             14.10.1878    Mouhijärvi     6.9.1903     Suodenniemi    28.6.1957     Suodenniemi


    Kari Pajuniemi Suodenniemi  1/2

461 811  1637-44        Mårten Marcuss                                                                                           h 9.6.1667    Suodenniemi
461 812                   Caisa Johansd 
461 813  1643-76    po  Eric Mårtenss Kari                                                                                       h 8.11.1696   Suodenniemi
461 814                   Caisa Johansd                                                                                          h 16.6.1689   Suodenniemi
461 815  1677-1703  po  Matts Ericss Kari                                                            14.2.1675    Mouhijärvi     h 22.3.1703   Suodenniemi
461 816                   Caisa Jöransd Tykki                           1654          Mouh           14.2.1675    Mouhijärvi     h 20.9.1696   Suodenniemi
461 817  1704-17    po  Jöran Mattss Kari                               k 23.3.1678   Suodenniemi    1704                        h 17.3.1717   Suodenniemi
461 818                   Maria Jacobsd                                 1679                         1704                        h 13.7.1777   Suodenniemi
461 819  1722-24    po  Henric Jöranss Kari
461 821  1725-37    ve  Michel Jöranss Kari                             k 24.9.1704   Suodenniemi    7.2.1725     Lavia          h 15.5.1737   Suodenniemi
461 822  38-47            Sofia Mattsd Mustajoki                        22.11.1705    Lavia          11.11.1739   Suodenniemi    h 23.8.1789   Suodenniemi
461 823  1740-41    II  Matts Mattss                                                  Kark           11.11.1739   Suodenniemi    1741          Suod
461 825  1748-67    po  Matts Michelss Kari                             k 13.2.1726   Suodenniemi    1.1.1781     Lavia          h 11.4.1800   Suodenniemi
461 826                   Brita Mattsd                                                               1745
461 849                   Maria Larsd Kuulia                            k 0.2.1723    Suodenniemi    29.9.1748    Suodenniemi    h 24.3.1776   Suodenniemi
461 848                   Anna Mattsd Seppä                             20.9.1737     Suodenniemi    12.10.1777   Suodenniemi    h 8.7.1778    Suodenniemi
461 847                   Lisa Mattsd Sourander                         15.7.1751     Lavia          1.1.1781     Lavia          24.9.1841     Suod
461 827  1768-88    vä  Johan Thomass Mauri                             k 30.3.1729   Suoniemi       6.10.1765    Suodenniemi    h 12.5.1788   Suodenniemi
461 828  89               Maria Mattsd Kari                             3.6.1749      Suodenniemi    6.10.1765    Suodenniemi    12.12.1819    Suodenniemi


    Iso-Kari Pajuniemi Suodenniemi  1/4

461 829  1790-      po  Matts Johanss Kari                              19.5.1767     Suodenniemi    1790         Häme           29.12.1833    Suodenniemi
461 830                   Anna Mattsd                                   26.5.1767     Hämeenkyrö     1790         Häme           24.9.1841     Suod
461 831             po  Isac Mattss Iso-Kari                            16.2.1797     Suodenniemi    1826         Mouh           29.3.1868     Suodenniemi
461 832                   Caisa Johansd Ala-Pispa                       11.10.1799    Mouhijärvi     1826         Häme           13.8.1842     Suodenniemi
461 833             po  Johan Christian Isacss Iso-Kari                 25.9.1826     Suodenniemi    11.3.1851    Kiikka         30.4.1901     Suodenniemi
461 834                   Caisa Lisa Thomasd Setälä                     31.5.1830     Kiikka         11.3.1851    Kiikka
461 835             po  Victor Johanss Iso-Kari                         3.10.1853     Suodenniemi    25.1.1887    Lavia          14.5.1892     Suodenniemi
461 836                   Amanda Paulina Davidsd Riutta                 24.2.1869     Lavia          13.8.1893    Suodenniemi
461 837             II  Oscar Enoc Johanss Ala-Kurki                    2.3.1871      Suodenniemi    13.8.1893    Suodenniemi


    Uusitalo l. Nygård l. Vähä-Kari Pajuniemi Suodenniemi  1/4

455 919  1791-          Matts Johanss Andell                            13.12.1752    Rauma          22.7.1777    Suodenniemi    25.11.1819    Mouhijärvi
455 920                   Magdalena Mattsd Hagelberg                    17.3.1756     Mouhijärvi     22.7.1777    Suodenniemi    13.4.1819     Mouh
                    vä  Christian Henricss Packalen                     24.3.1793     Ikaa           10.2.1871                   20.11.1875    Suod
                          Serafia Magdalena Mattsd Andell               30.8.1789     Suod           19.2.1822    Mouhijärvi     30.9.1869     Suod
                          Maria Sofia Eliasd Monten                     10.12.1833    Hump           10.2.1871                   Helsinki      1891


    Karo l. Jankkari Pajuniemi Suodenniemi  1/4

461 861  1635-65        Matts Larss                                                                                              h 2.3.1673    Suodenniemi
461 862                   Walborg Grelsd 
461 899                   Margareta Larsd 
461 863  1666-79    po  Urban Mattss Karo                                                                                        h 1.6.1679    Suodenniemi
461 865  1680-82    ve  Anders Mattss Karo                                                           1665
461 866                   Walborg                                                                    1665
461 867  1683-95        Eric Anderss 
461 868                   Racel 
461 869  1696-1724  po  Jöran Ericss Karo                               1667                         2.2.1704     Mouhijärvi     h 24.2.1751   Suodenniemi
461 870                   Walborg 
461 898                   Maria Mattsd Kyönä                            k 22.6.1680   Mouhijärvi     2.2.1704     Mouhijärvi     h 28.4.1751   Suodenniemi
402 869  1725-38        Eric Isacss Astrenius                           k 1.5.1694    Karkku         29.9.1724    Tyrvää         18.2.1760     Mouhijärvi
402 870                   Elisabet Johansd Wegelius                     1.5.1698      Tyrvää         29.9.1724    Tyrvää         h 8.9.1750    Suodenniemi
461 873  1739-57        Matts Jöranss                                   1702                         6.1.1731     Lavia          h 4.4.1768    Suodenniemi
461 874                   Brita Mattsd                                  1705                         6.1.1731     Lavia          h 15.3.1767   Suodenniemi
461 875  1758-86    po  Matts Mattss Karo                               16.12.1732    Suodenniemi    14.11.1784   Suodenniemi    28.5.1803     Suod
461 876                   Anna Jöransd                                  6.12.1734                    26.12.1757   Suodenniemi    h 14.12.1783  Suodenniemi
461 897                   Walborg Thomasd Saksa                         5.3.1756      Mouhijärvi     14.11.1784   Suodenniemi    10.10.1809    Suodenniemi
461 877  1787-      po  Matts Mattss Karo                               1.4.1759      Suodenniemi    24.5.1779    Suodenniemi    29.1.1825     Suodenniemi
461 878                   Anna Jöransd Kepuli                           18.4.1758     Suodenniemi    24.5.1779    Suodenniemi    9.12.1849     Suodenniemi
461 879             po  Abraham Mattss Karo                             24.10.1792    Suodenniemi    21.10.1813   Suodenniemi    22.4.1862     Suodenniemi
461 880                   Maria Mattsd                                  6.3.1792      Suodenniemi    21.10.1813   Suodenniemi    15.1.1868     Suodenniemi
461 881             vä  Isac Johanss Hanhilahti                         23.1.1799     Mouhijärvi     1835         Suod           17.7.1862     Suodenniemi
461 882                   Gustafa Fredrica Abrahamsd Karo               20.8.1816     Suodenniemi    1835         Suod           23.10.1871    Suodenniemi
461 883             vä  Johan Wilhelm Johanss Vanha-Kulku               30.7.1832     Suodenniemi    7.12.1868    Suodenniemi
461 884                   Henrica Wilhelmina Isacsd Karo                27.4.1838     Suodenniemi    21.5.1857    Suodenniemi    6.10.1867     Suodenniemi
461 896                   Ida Maria Isacsd Karo                         24.10.1840    Suodenniemi    7.12.1868    Suodenniemi


    Karo Pajuniemi Suodenniemi  Lb.

461 871  1726-27        Matts 
461 872                   Walborg 
461 873  1731-38        Matts Jöranss                                   1702                         6.1.1731     Lavia          h 4.4.1768    Suodenniemi
461 874                   Brita Mattsd                                  1705                         6.1.1731     Lavia          h 15.3.1767   Suodenniemi


    Kepuli Pajuniemi Suodenniemi  1/4

461 911  1635-43        Olof Paulss 
461 913  1646-64    ty  Magdalena Olofsd Kepuli
461 915  1665-1704      Eric Mårtenss                                   1640                                                     h 29.10.1715  Suod
461 916                   Beata 
461 949  89-95            Caisa 
461 917  1696-98    po  Lars Ericss Kepuli
461 918                   Margareta 
461 919  1709-29    ^v  Thomas Mattss Kari                              11.12.1689    Suodenniemi    11.7.1714    Suodenniemi    h 23.11.1729  Suodenniemi
461 920                   Margareta Ericsd Kepuli                       1669          Suod           21.9.1709    Suodenniemi    h 6.1.1714    Suodenniemi
461 948  29-32            Caisa Ericsd                                  1693                         11.7.1714    Suodenniemi    h 13.9.1771   Suodenniemi
461 921  1733-72    po  Jöran Thomass Kepuli                            17.4.1715     Suodenniemi    1.1.1739     Suodenniemi    h 13.3.1781   Suodenniemi
461 922                   Brita Jöransd                                 1720                         1.1.1739     Suodenniemi    h 24.7.1774   Suodenniemi
461 923  1773-1806  po  Jöran Jöranss Kepuli                            20.4.1745     Suodenniemi    30.10.1774   Suodenniemi    3.9.1830      Suodenniemi
461 924                   Lisa Jöransd Koppelo                          k 4.12.1746   Suodenniemi    30.10.1774   Suodenniemi    15.2.1818     Suodenniemi
461 925  1808-      po  Jöran Jöranss Kepuli                            26.1.1778     Suodenniemi                                24.11.1846    Suodenniemi
461 927             ^v  Jöran Jöranss Nuttu                             29.3.1794     Mouhijärvi     4.12.1821    Suodenniemi    16.6.1867     Suodenniemi
461 928                   Anna Jöransd Kepuli                           8.2.1785      Suodenniemi    4.12.1821    Suodenniemi    14.1.1861     Suodenniemi
461 929  -1868      vä  David Mattss Iso-Turppa                         28.3.1818     Mouhijärvi     21.6.1842    Suodenniemi    10.4.1868     Suodenniemi
461 930                   Ida Fredrica Jöransd Kepuli                   22.6.1825     Suod           21.6.1842    Suodenniemi
461 931  1869-      po  David Davidss Kepuli                            14.9.1848     Suodenniemi    7.11.1876    Suodenniemi    2.5.1926      Suod
461 932                   Matilda Carlsd                                20.6.1858     Mouhijärvi     7.11.1876    Suodenniemi    28.1.1920     Suod


    Kulku Pajuniemi Suodenniemi  1/2

461 961  1635-73        Henric Sigfridss                                                                                         h 25.3.1673   Suodenniemi
461 962                   Margareta                                                                                              h 21.2.1670   Suodenniemi
461 963  1674-94    po  Jöran Henricss Kulku                            1638          Suod           1665                        h 13.1.1695   Suodenniemi
461 964                   Caisa                                                                      1665
461 965  1695-1704  po  Anders Jöranss Kulku                            k 25.11.1666  Suodenniemi    17.6.1698    Mouhijärvi     h 27.3.1704   Suodenniemi
461 966                   Beata Simonsd                                                              17.4.1682    Mouhijärvi     h 9.5.1697    Suodenniemi
461 999                   Beata Hansd Hannula                                                        17.6.1698    Mouhijärvi
300 721  1709-14        Paul Perss Hannus                               1669          Mouh           12.11.1699   Mouhijärvi     h 10.9.1732   Mouhijärvi
300 722                   Maria Sigfridsd                               1667                         12.11.1699   Mouhijärvi     h 7.4.1717    Suodenniemi
461 969  1718       ^p  Johan Anderss Kulku                             k 26.10.1683  Suodenniemi    13.10.1717   Lavia
461 970                   Agneta Mattsd Mäkiäinen                       6.1.1690      Lavia          13.10.1717   Lavia
461 971  1722-24        Anders Johanss Rankonen                         1665          Lavi                                       h 26.5.1729   Suodenniemi
461 972                   Margareta Johansd 
461 973  1725-49    po  Simon Anderss Kulku                             k 29.9.1701   Suodenniemi    29.12.1728   Suodenniemi    h 13.1.1782   Suodenniemi
461 974                   Maria Andersd Kiiso                           1703          Suod           29.12.1728   Suodenniemi    h 10.4.1768   Suodenniemi
462   1  1750-64    po  Matts Simonss Kulku                             28.1.1731     Suodenniemi    13.5.1752    Lavia          h 18.5.1785   Suodenniemi
462   2                   Sofia Jöransd Markkula                        4.5.1730      Lavi           13.5.1752    Lavia          h 23.11.1794  Suodenniemi


    Vanha-Kulku Pajuniemi Suodenniemi  1/4

461 975  1765-91    ve  Eric Simonss Kulku                              20.4.1737     Suodenniemi    12.10.1760   Suodenniemi    h 10.12.1804  Suodenniemi
461 976                   Maria Larsd                                   22.10.1739    Suodenniemi    12.10.1760   Suodenniemi    5.3.1809      Suodenniemi
461 977  1792-1808  po  Eric Ericss Vanha-Kulku                         25.1.1769     Suodenniemi    1793         Häme           8.3.1809      Suodenniemi
461 978  09-20            Maria Johansd                                 20.2.1770     Hämeenkyrö     1793         Häme           18.5.1852     Suodenniemi
461 979  1821-30    po  David Ericss Vanha-Kulku                        6.11.1796     Suodenniemi    14.10.1823   Suodenniemi    16.6.1830     Suod
461 980  31               Maria Adamsd Pälä                             14.1.1798     Häme           9.10.1831    Suodenniemi    20.6.1867     Suodenniemi
461 981  32-50      II    Johan Michelss                                15.5.1799     Mouhijärvi     9.10.1831    Suodenniemi    30.12.1863    Suodenniemi
461 983  1851-77    po  David Davidss Vanha-Kulku                       14.6.1824     Suodenniemi    5.5.1868     Suodenniemi    25.7.1903     Suod
461 984                   Maria Carolina Johansd Ahro                   18.9.1827     Mouhijärvi     4.7.1848     Mouhijärvi     25.9.1867     Suodenniemi
461 998                   Carolina Davidsd Pukka                        5.6.1845      Suodenniemi    5.5.1868     Suodenniemi
461 985  1878-1928  po  Victor Davidss Vanha-Kulku                      21.6.1857     Suodenniemi    9.7.1884     Lavia
461 986                   Hilma Elina Malaciasd Kotajärvi               30.11.1862    Lavia          9.7.1884     Lavia
461 987  1928-33    po  Eino Ilmari Vihtorinp Kulku
461 988                   Emma Maria Mäkinen
461 991  1954-          Antti Ilmari Kulku                              10.9.1931     Suod           1955
461 992                   Hellä Ilona Mattila                           9.10.1932                    1955


    Uusi-Kulku Pajuniemi Suodenniemi  1/4

462   1  1765-81    sa  Matts Simonss Kulku                             28.1.1731     Suodenniemi    13.5.1752    Lavia          h 18.5.1785   Suodenniemi
462   2                   Sofia Jöransd Markkula                        4.5.1730      Lavi           13.5.1752    Lavia          h 23.11.1794  Suodenniemi
462   3  1782-1805  la  Jöran Jöranss Markkula                          19.3.1745     Lavia          31.5.1773    Suodenniemi    h 15.5.1805   Suodenniemi
462   4                   Walborg Jöransd Kepuli                        30.1.1747     Suodenniemi    31.5.1773    Suodenniemi    1.3.1811      Suodenniemi
462   5  1805-10    po  Jöran Jöranss Uusi-Kulku                        9.11.1775     Suodenniemi    18.1.1795    Kiikka         17.4.1815     Suodenniemi
462   6                   Lisa Johansd Koukku                           26.7.1773     Kiikka         18.1.1795    Kiikka         16.4.1831     Suod
462   7  1811-          Johan Jöranss Nuttu                             25.12.1784    Mouhijärvi     1811         Suod           10.6.1847     Suodenniemi
462   8                   Maria Henricsd                                2.1.1788      Suodenniemi    1811         Suod           14.6.1855     Suodenniemi
462   9             vä  Thomas Johanss Mäkelä                           7.8.1809      Kiikka         1834         Suod           8.1.1883      Suodenniemi
462  10                   Maria Lisa Johansd Uusi-Kulku                 28.6.1811     Suodenniemi    1834         Suod           18.7.1888     Suodenniemi
462  11             po  Thomas Adolf Thomass Uusi-Kulku                 23.6.1838     Suodenniemi    4.12.1857    Suodenniemi
462  12                   Serafia Adida Isacsd Kuulia                   6.10.1833     Suodenniemi    4.12.1857    Suodenniemi    17.11.1899    Suodenniemi
462  13             po  Thomas August Thomass Uusi-Kulku                21.12.1862    Suodenniemi    17.3.1891    Mouhijärvi     17.3.1918     Suod
462  14                   Hilma Josefina Davidsd Pussi                  17.9.1870     Mouhijärvi     17.3.1891    Mouhijärvi


    Kuulia Pajuniemi Suodenniemi  1/3

462  61  1635-45        Olof Larss 
462  62                   Walborg Mattsd 
462  63  1643-69    po  Lars Olofss Kuulia                                                           1645                        1669          Suod
462  64  70-75            Gertrud Mårtensd                              1615                         1645                        h 15.11.1685  Suodenniemi
462  65  1676-1709  po  Jöran Larss Kuulia                              1653          Suod           7.3.1707     Mouhijärvi     h 3.3.1717    Suodenniemi
462  66                   Lastica Mattsd Rossi                          1653          Mouh                                       h 19.2.1705   Suodenniemi
462  99                   Maria Jöransd                                 1672                         17.9.1705    Suodenniemi    h 15.7.1706   Suodenniemi
462  98                   Maria Olofsd                                  1663                         7.3.1707     Mouhijärvi     h 8.6.1729    Suodenniemi
462  67  1710-38    po  Lars Jöranss Kuulia                             k 16.7.1694   Suodenniemi    4.11.1716    Suodenniemi    h 16.8.1747   Suodenniemi
462  68                   Sofia Josefsd Luuki                           k 25.11.1688  Suodenniemi    4.11.1716    Suodenniemi    h 9.10.1768   Suodenniemi
462  69  1739-68    po  Matts Larss Kuulia                              23.8.1717     Suodenniemi    26.12.1745   Suodenniemi    h 17.4.1785   Suodenniemi
462  70                   Anna Jöransd Pukka                            k 21.7.1723   Suodenniemi    26.12.1745   Suodenniemi    h 5.2.1775    Suodenniemi
462  71  1769-92    vä  Johan Jöranss                                   1737                         9.10.1768    Suodenniemi    h 25.1.1801   Suodenniemi
462  72                   Caisa Mattsd Kuulia                           k 29.9.1746   Suodenniemi    9.10.1768    Suodenniemi    3.3.1809      Suodenniemi
462  73  1793-      po  Jöran Johanss Kuulia                            7.1.1776      Suodenniemi    23.10.1810   Suodenniemi    27.12.1836    Suodenniemi
462  74                   Walborg Mattsd Seppä                          11.4.1770     Suodenniemi    26.6.1796    Suodenniemi    1.2.1810      Suodenniemi
462  97                   Lisa Jöransd Mustapää                         28.5.1780     Suodenniemi    23.10.1810   Suodenniemi    15.7.1859     Suodenniemi
462  75             po  Isac Jöranss Kuulia                             29.4.1802     Suodenniemi    15.6.1830    Lavia          19.5.1867     Suodenniemi
462  76                   Anna Christina Mattsd Hesso                   1.12.1809     Lavia          15.6.1830    Lavia          5.9.1870      Suodenniemi
462  77             po  Isac August Isacss Kuulia                       15.9.1838     Suodenniemi


    Väissi Pajuniemi Suodenniemi  1/2

462 111  -1649          Thomas Sigfridss                                                             1646
462 112                   Agneta Hemmingsd 
462 147                   Magdalena                                                                  1646
462 113  1650-97    po  Per Thomass Väissi                                                           1651
462 114                   Brita                                         1637                         1651                        h 18.7.1697   Suodenniemi
462 115  1698-1700  po  Johan Perss Väissi                              1673          Suod                                       sotaan
462 116                   Caisa 
462 117  1701-04        Henric Thomass                                  k 8.5.1670    Mouhijärvi     3.10.1698    Suodenniemi    h 8.12.1707   Suodenniemi
462 118                   Walborg Jöransd Kuulia                        k 22.4.1679   Suodenniemi    3.10.1698    Suodenniemi    h 13.12.1713  Suodenniemi
255 245  1709-31        Jacob Mattss Mustajoki                          k 19.7.1685   Lavia          4.10.1708    Suodenniemi    h 29.4.1764   Suodenniemi
255 246                   Lisa Mattsd Kari                              1684          Suod           4.10.1708    Suodenniemi    h 17.4.1768   Suodenniemi
462 119  1733-67    po  Jöran Jacobss Väissi                            8.3.1711      Suodenniemi    1.11.1756    Suodenniemi    h 25.6.1775   Suodenniemi
462 120                   Caisa Henricsd Keriman                        k 19.5.1701   Mouhijärvi     29.12.1734   Mouhijärvi     h 4.3.1756    Suodenniemi
462 149                   Walborg Johansd Luuki                         9.3.1731      Suodenniemi    1.11.1756    Suodenniemi    h 18.6.1797   Suodenniemi
462 121  1768-94    po  Jöran Jöranss Väissi                            2.12.1737     Suodenniemi    2.6.1762     Suodenniemi    23.5.1813     Suodenniemi
462 122                   Brita Jöransd Koppelo                         8.2.1742      Suodenniemi    2.6.1762     Suodenniemi    h 26.2.1809   Suodenniemi
462 123  1795-1808  po  Jöran Jöranss Väissi                            1.3.1767      Suodenniemi    2.2.1792     Suodenniemi    h 7.11.1808   Suodenniemi
462 124                   Brita Jöransd Kepuli                          3.4.1762      Suodenniemi    2.2.1792     Suodenniemi    6.12.1829     Suodenniemi
462 125  1810-      po  Esaias Jöranss Väissi                           28.11.1792    Suodenniemi    22.10.1816   Suodenniemi    23.9.1867     Suodenniemi
462 126                   Beata Jacobsd Märri                           13.1.1786     Mouhijärvi     23.12.1810   Mouhijärvi     6.1.1816      Suodenniemi
462 148                   Lisa Jacobsd Jaakola                          5.5.1792      Suodenniemi    22.10.1816   Suodenniemi    14.2.1862     Suodenniemi
462 127  -1866      po  Isac Christian Esaiass Väissi                   17.6.1822     Suodenniemi    20.11.1841   Mouhijärvi     4.8.1866      Suodenniemi
462 128                   Ester Thomasd Ahro                            27.11.1812    Mouhijärvi     20.11.1841   Mouhijärvi     2.8.1885      Suodenniemi
462 129  1868-          Johan Abrahamss Äijä                            29.12.1841    Kullaa         24.3.1868    Ulvila         2.5.1920      Suod
462 130                   Edla Carlsd Tuomola                           1.5.1846      Ulvila         24.3.1868    Ulvila         30.4.1911     Suod
462 131  1897-1901  vä  Johan Oscar Johanss Perttala                    12.2.1872     Mouhijärvi     15.6.1897    Suodenniemi    Orivesi       1901
462 132                   Aina Maria Johansd Väissi                     13.7.1876     Suodenniemi    15.6.1897    Suodenniemi
462 133  1901-          Isac Evert Franss                               4.8.1853      Kiuk           15.6.1880
462 134                   Wilhelmina Abrahamsd Äijä                     23.4.1858     Kullaa         15.6.1880


    Iso-Kero Pohjakylä Suodenniemi  1/2

255 571  1611-47        Jöran Johanss 
255 572                   Agneta Andersd 
255 569  1649-76    po  Henric Jöranss Iso-Kero                         1608                                                     h 14.5.1693   Suodenniemi
255 570                   Lastica Larsd                                                                                          h 9.1.1670    Suodenniemi
213 591  1677-1702  vä  Lars Carlss Huida                                                            22.2.1685    Suodenniemi
255 568                   Margareta Henricsd Iso-Kero                                                29.3.1665    Suodenniemi    1678          Suod
213 592                   Caisa Sigfridsd Prusi                         1654          Suod           22.2.1685    Suodenniemi    h 19.6.1731   Suodenniemi
462 161  1703-12    po  Henric Larss Iso-Kero                           1668          Suod           1693         Mouh           h 28.3.1714   Suodenniemi
255 242                   Anna Johansd Perttala                         k 3.11.1672   Mouhijärvi     10.6.1717    Suodenniemi    h 13.1.1740   Suodenniemi
255 241  1717-38    II  Matts Olofss Pälä                               k 11.2.1695   Suodenniemi    10.6.1717    Suodenniemi    h 28.1.1739   Suodenniemi
462 163  1739-43        Johan Mattss Perttala                           18.7.1705     Mouhijärvi     28.12.1739   Suodenniemi    h 22.1.1744   Suodenniemi
255 122                   Caisa Thomasd Turppa                          23.10.1721    Suodenniemi    6.6.1770     Suodenniemi    25.12.1798    Suodenniemi
255 121  1745-63    II  Jacob Mattss Iso-Kero                           1723          Suod           13.1.1745    Suodenniemi    h 12.6.1763   Suodenniemi
462 165             III Matts Mattss Pekkala                            6.2.1721      Lavia          6.6.1770     Suodenniemi    h 7.12.1783   Suodenniemi
462 167  1766-1803  po  Abraham Jacobss Iso-Kero                        9.12.1750     Suodenniemi    4.4.1773     Lavia          26.8.1827     Suodenniemi
462 168                   Walborg Mårtensd Pekkala                      21.11.1750    Lavia          4.4.1773     Lavia          27.11.1825    Suodenniemi
462 169  1804-      po  Jacob Abrahamss Iso-Kero                        24.11.1776    Suodenniemi    19.6.1821    Suodenniemi    1.3.1830      Suodenniemi
462 170                   Anna Johansd Iso-Sävi                         27.11.1778    Suodenniemi    20.12.1801   Suodenniemi    22.6.1820     Suodenniemi
462 199                   Caisa Lisa Mattsd Pösö                        7.9.1795      Suodenniemi    19.6.1821    Suodenniemi    19.4.1880     Suodenniemi
462 171  -1837      po  David Jacobss Iso-Kero                          6.5.1806      Suodenniemi    2.4.1828     Suodenniemi    14.4.1837     Suodenniemi
462 172                   Maria Lena Jöransd Pamp                       31.10.1795    Mouhijärvi     2.4.1828     Suodenniemi                  1839
462 173  -1867      ve  Jacob Jacobss Iso-Kero                          21.7.1830     Suodenniemi    17.4.1855    Suodenniemi    13.7.1867     Suodenniemi
462 174                   Maria Caisa Johansd Hujo                      27.1.1837     Suodenniemi    17.4.1855    Suodenniemi    24.5.1867     Suodenniemi
462 175  1868-79        David Malacias Davidss                          3.3.1846      Suodenniemi    19.2.1867    Mouhijärvi     13.12.1879    Suod
701 114                   Carolina Johansd                              12.11.1828    Mouhijärvi     19.2.1867    Mouhijärvi
452 189  1879-83        Abraham Michelss Hanhilahti                     15.11.1831    Mouhijärvi     17.7.1875    Mouhijärvi     20.1.1897     Mouhijärvi
452 190                   Edla Carolina Michelsd                        4.10.1843     Mouhijärvi     17.7.1875    Mouhijärvi


    Vähä-Kero l. Mikkola Pohjakylä Suodenniemi  1/2

241 517                 Jöran 
241 518                   Margareta Paulsd                                                                                       h 1643        Suodenniemi
462 209  1628-37    II  Bertil Nilss
241 515  1638-60    po  Michel Jöranss Vähä-Kero
241 516                   Beata Henricsd 
241 513  1661-97    po  Matts Michelss Vähä-Kero                        1637          Suod           13.2.1666    Mouhijärvi     h 1.4.1697    Suodenniemi
241 514                   Beata Persd                                   1635                         13.2.1666    Mouhijärvi     h 3.8.1712    Suodenniemi
241 453  1698-1724  po  Johan Mattss Vähä-Kero                          1664          Suod           3.11.1695    Mouhijärvi     h 1.5.1743    Suodenniemi
241 454                   Maria Olofsd Nappa                            k 25.3.1670   Mouhijärvi     3.11.1695    Mouhijärvi     h 25.3.1739   Suodenniemi
358  19  1725       po  Eric Johanss Vähä-Kero l. Mikkola               k 15.5.1698   Suodenniemi    26.12.1725   Kiikoinen      h 18.6.1749   Kiikoinen
358  20                   Caisa Clemetsd Alakiikonen                    29.10.1706    Kiikoinen      21.3.1753    Kiikoinen      24.4.1777     Kiikoinen
462 211  1726-53    ve  Jöran Johanss Vähä-Kero                         27.4.1707     Suodenniemi    21.4.1745    Suodenniemi    h 1.6.1783    Suodenniemi
462 212                   Brita Olofsd Antila                           16.6.1707     Lavia          27.12.1730   Lavia          h 23.12.1744  Suodenniemi
462 249                   Walborg Jöransd Tahlo                         3.2.1717      Suodenniemi    21.4.1745    Suodenniemi    h 8.10.1781   Suodenniemi
462 213  1754-87    po  Jöran Jöranss Vähä-Kero                         18.4.1733     Suodenniemi    29.12.1765   Suodenniemi    h 31.12.1797  Suodenniemi
462 214                   Maria Jöransd Saksa                           k 5.1.1746    Suodenniemi    29.12.1765   Suodenniemi    2.3.1812      Suodenniemi
462 215  1788-1813  po  Jöran Jöranss Vähä-Kero                         13.4.1769     Suodenniemi    19.10.1794   Suodenniemi    15.2.1842     Suodenniemi
462 216                   Walborg Jöransd Tahlo                         1.1.1773      Suodenniemi    19.10.1794   Suodenniemi    5.10.1817     Suodenniemi
462 217  1814-36    ve  Michel Jöranss Vähä-Kero                        22.5.1779     Suodenniemi    7.6.1808     Suodenniemi    5.3.1838      Suodenniemi
462 218                   Maria Jöransd Koppelo                         30.6.1775     Suodenniemi    25.10.1801   Suodenniemi    28.10.1802    Suod
462 248                   Maria Lisa Henricsd Kiiso                     24.4.1787     Suodenniemi    7.6.1808     Suodenniemi    14.4.1851     Suodenniemi
462 219  1837-51    po  David Michelss Vähä-Kero                        14.6.1808     Suod           18.6.1839    Mouhijärvi     21.6.1851     Suodenniemi
462 220                   Maria Mattsd Soini                            8.1.1815      Mouhijärvi     8.8.1852     Suodenniemi    15.4.1880     Suodenniemi
462 221  1852-75    II  Michel Michelss                                 4.3.1822      Kiikka         8.8.1852     Suodenniemi    18.6.1879     Suodenniemi


    Mikkola l. Vähä-Kero Pohjakylä Suodenniemi  1/2

462 223  1876-1901  po  Maurits Davidss Mikkola                         14.6.1846     Suodenniemi    12.7.1881    Mouhijärvi     12.10.1901    Suodenniemi
462 224                   Emma Johansd Kökkö                            19.5.1863     Mouhijärvi     12.7.1881    Mouhijärvi
462 225  1902-52    po  Lauri Junno Maurinp Mikkola                     13.12.1886    Suodenniemi
462 226                   Emma Kustaava Kallent Joensuu                 20.2.1887     Suodenniemi                                1937          Suod


    Pukka Pohjakylä Suodenniemi  1/3

462 311  1635-47        Matts Johanss 
462 313  1643-79    po  Escil Mattss Pukka                                                                                       h 14.4.1695   Suodenniemi
462 314                   Walborg Mattsd 
462 315  1680-97    po  Eric Escilss Pukka                                                           14.10.1694   Suodenniemi    h 10.4.1697   Suodenniemi
462 316                   Magdalena Persd Väissi                        1667          Suod           14.10.1694   Suodenniemi
462 317  1698-1722      Lars Bertilss Isotalo                           1647          Suod           7.4.1695     Suodenniemi    h 17.2.1717   Suodenniemi
462 318                   Walborg Mattsd                                1653                         28.12.1688   Suodenniemi    h 11.7.1693   Suodenniemi
462 349  23-24            Brita Jacobsd Noukka                          1658          Suod           7.4.1695     Suodenniemi    h 17.2.1717   Suodenniemi
462 319  1725-44    po  Jöran Larss Pukka                               8.3.1692      Suodenniemi    24.11.1721   Kiikoinen      h 9.3.1766    Suodenniemi
462 320                   Sofia Johansd Kurki                           1693                         28.12.1715   Suodenniemi    h 8.1.1721    Suodenniemi
462 348                   Maria Jöransd                                 1699          Kiik           24.11.1721   Kiikoinen      h 26.10.1777  Suodenniemi
462 321  1745-63    po  Matts Johanss Pukka                             k 1.1.1727    Suodenniemi    19.5.1746    Lavia          h 19.9.1762   Suodenniemi
462 322                   Caisa Jöransd Markkula                        1726          Lavi           23.10.1763   Suodenniemi    h 8.5.1774    Suodenniemi
462 323  1764-74    II  Johan Jöranss Vähä-Kero                         16.3.1739     Suodenniemi    26.12.1774   Suodenniemi    24.11.1821    Suodenniemi
462 324                   Brita Johansd Kiiso                           23.2.1752     Suod           26.12.1774   Suodenniemi    12.3.1825     Suodenniemi
462 325  1775-1808  po  Matts Mattss Pukka                              9.11.1751     Suodenniemi    11.6.1776    Lavia          8.4.1809      Suodenniemi
462 326  09               Brita Jöransd Ala-Manninen                    23.12.1748    Lavia          11.6.1776    Lavia          19.8.1829     Suodenniemi
462 327             po  Michel Mattss Pukka                             10.9.1777     Suodenniemi    1801                        6.1.1838      Suodenniemi
462 328                   Lena Johansd                                  4.8.1772                     1801                        9.11.1827     Suodenniemi
462 329  -1831      vä  Johan Henricss Pispa                            10.4.1794     Kokemäki       21.10.1819   Suodenniemi    27.7.1831     Suodenniemi
462 330                   Maria Lena Michelsd Pukka                     1.3.1804      Suodenniemi    29.12.1850   Keikyä         Keikyä        1833
462 346             II  Johan Mattss Forsell                            29.8.1773     Keikyä         9.7.1837     Keikyä         29.7.1841     Keikyä
462 347             III Matts Ericss Yli-Viikari                        20.3.1805     Keikyä         29.12.1850   Keikyä
462 331  1831-34        Henric Johanss Lintu                            17.11.1804    Kokemäki       8.3.1831     Kokemäki                     1834
462 332                   Justina Andersd Reinikkala                    3.6.1808      Kokemäki       8.3.1831     Kokemäki
622  87  1834-41    la  Johan Jacob Ericss Väylä                        25.5.1811     Kokemäki       22.3.1834    Keikyä         6.6.1856      Keikyä
622  88                   Caisa Lovisa Johansd Lintu                    12.11.1814    Kokemäki       22.3.1834    Keikyä
462 333  1841-          David Mattss Soini                              24.7.1810     Mouhijärvi     1.3.1840     Mouhijärvi     21.4.1879     Suodenniemi
462 334                   Ulrica Carolina Josefsd Simo                  21.9.1816     Mouhijärvi     1.3.1840     Mouhijärvi     16.9.1878     Suodenniemi
462 335             po  David Davidss Pukka                             4.8.1842      Suodenniemi    5.4.1881     Mouhijärvi     13.11.1909    Suod
462 336                   Eva Lisa Henricsd Missilä                     21.12.1859    Mouhijärvi     5.4.1881     Mouhijärvi     17.5.1913     Suod


    Tahlo Pohjakylä Suodenniemi  1/3

462 361  -1639          Escil 
462 363  1635-73    po  Jöran Escilss Tahlo                                                                                      h 25.2.1675   Suodenniemi
462 364                   Walborg Jöransd                                                                                        h 17.1.1692   Suodenniemi
462 365  1674-88    po  Henric Jöranss Tahlo                            1642          Suod           18.2.1666    Mouh           h 2.12.1688   Suodenniemi
462 366                   Christina Jöransd                             1643                         18.2.1666    Mouh           h 25.2.1716   Suodenniemi
462 367  1689-1717  po  Jöran Henricss Tahlo                            k 11.3.1669   Suodenniemi    11.12.1710   Suodenniemi    h 16.4.1749   Suodenniemi
462 368                   Walborg Jöransd                               1689          Häme           11.12.1710   Suodenniemi    h 16.5.1762   Suodenniemi
225  91  1719-29        Jöran Escilss Noukka                            k 21.4.1683   Suodenniemi                                h 20.3.1748   Suodenniemi
225  92                   Walborg Mattsd Tuori                          k 20.4.1686   Suodenniemi                                h 0.12.1758   Suodenniemi
462 369  1731-64    po  Jacob Jöranss Tahlo                             20.7.1712     Suodenniemi    7.10.1750    Lavia
462 370                   Walborg Jöransd Iso-Sävi                      9.4.1708      Suodenniemi    28.12.1742   Suodenniemi    h 11.2.1750   Suodenniemi
462 399                   Anna Henricsd Roikka                          k 13.2.1728   Lavia          7.10.1750    Lavia          h 23.5.1802   Suodenniemi
462 371  1765-87        Jöran Jöranss Tuisku                            26.2.1729     Mouhijärvi     19.9.1765    Mouhijärvi     7.10.1787     Suod
462 372  88-89            Anna Mattsd Tila                              4.2.1740      Mouhijärvi     19.9.1765    Mouhijärvi     24.6.1809     Suodenniemi
462 373  1790-      vä  Eric Anderss Nurkka                             31.3.1757     Karkku         6.6.1790     Suodenniemi    24.6.1819     Suodenniemi
462 374                   Maria Jöransd Tahlo                           9.8.1766      Suodenniemi    6.6.1790     Suodenniemi    22.12.1844    Suodenniemi
462 375  -1850      po  Johan Henricss Tahlo                            2.12.1797     Suodenniemi    31.3.1829    Mouhijärvi     12.5.1850     Suodenniemi
462 376                   Serafia Johansd Tomula                        19.4.1806     Mouhijärvi     15.6.1824    Mouhijärvi     28.3.1826     Suodenniemi
462 398                   Eva Lisa Mattsd Simula                        21.1.1805     Mouhijärvi     31.3.1829    Mouhijärvi     5.3.1868      Suodenniemi
462 377             po  Malacias Johanss Tahlo                          3.1.1837      Suodenniemi    26.1.1869    Suodenniemi    7.8.1913      Suod
462 378                   Wilhelmina Thomasd Turppa                     10.8.1849     Suodenniemi    26.1.1869    Suodenniemi
462 379             vä  Johan Anselm Johanss Kallio                     17.11.1864    Kullaa         30.1.1889    Suodenniemi    17.6.1891     Suodenniemi
462 380                   Paulina Malaciasd Tahlo                       17.5.1870     Suodenniemi                 Suod
462 381             II  Johan August Johanss Yli-Korpula                22.8.1871     Teis           10.9.1893    Suodenniemi    12.5.1909
462 382             III Eemeli Vilhelmi Kallenp Korkee                  15.8.1885     Lavi


    Kiiso Suodenniemi Suodenniemi  1/2

462 411  1635-47        Escil Söfringss 
462 412                   Christina Ericsd 
462 413  1643-65    po  Matts Escilss Kiiso
462 414  64-68            Brita                                                                                                  h 18.4.1675   Suod
462 415  1669-96    po  Michel Mattss Kiiso
462 416                   Ingeborg Larsd Kuulia                                                                                  h 28.3.1697   Suodenniemi
471 451  1697           Axel Simonss Putto                              1647          Lavi           21.9.1679    Lavia          h 5.3.1721    Lavia
471 452                   Lastica Olofsd Huida                                                       21.9.1679    Lavia          h 3.3.1723    Lavia
255 497  1700-10        Anders Larss Kuulia                             1657          Suod           2.11.1684    Suodenniemi    h 22.4.1742   Suodenniemi
255 498                   Margareta Persd Väissi                        1662          Suod           2.11.1684    Suodenniemi    h 24.1.1742   Suodenniemi
255 249  1709-40    po  Sigfrid Anderss Kiiso                           18.2.1690     Suodenniemi    10.10.1714   Suodenniemi    h 28.11.1778  Suodenniemi
255 250                   Maria Olofsd Pälä                             k 15.3.1685   Suodenniemi    10.10.1714   Suodenniemi    h 7.5.1744    Suodenniemi
462 417  1741-69    po  Johan Sigfridss Kiiso                           2.6.1715      Suodenniemi    28.12.1743   Suodenniemi    h 15.7.1787   Suodenniemi
462 418                   Maria Thomasd Kepuli                          18.3.1720     Suodenniemi    28.12.1743   Suodenniemi    h 9.6.1806    Suodenniemi
462 419  1770-      po  Henric Johanss Kiiso                            23.12.1751    Suodenniemi    1778                        19.2.1820     Suodenniemi
462 420                   Maria Mattsd                                  15.12.1758                   1778                        27.4.1823     Suodenniemi
462 421  -1829      po  Johan Henricss Kiiso                            16.3.1782     Suodenniemi    18.6.1804    Mouhijärvi     17.9.1829     Suodenniemi
462 422                   Ester Caisa Thomasd Perttala                  21.1.1783     Mouhijärvi     18.6.1804    Mouhijärvi     29.4.1836     Suodenniemi
462 423  1830-43    po  Johan Gustaf Johanss Kiiso                      1.7.1808      Suodenniemi    26.12.1836   Suodenniemi    16.12.1843    Suod
462 424                   Maria Lisa Abrahamsd Kela                     4.4.1811      Suodenniemi    25.4.1829    Suodenniemi    6.4.1836      Suodenniemi
462 426                   Lisa Jöransd Kuulia                           1.12.1804     Suodenniemi    29.11.1846   Suodenniemi    21.2.1887     Suodenniemi
462 425  1846-      II  David Anderss                                   6.8.1816      Mouhijärvi     29.11.1846   Suodenniemi    1.10.1885     Suodenniemi
462 427             po  Johan Gustaf Johanss Kiiso                      6.9.1831      Suodenniemi    26.2.1856    Suodenniemi    18.5.1906     Suod
462 428                   Eva Caisa Henricsd Antila                     21.9.1836     Hämeenkyrö     26.2.1856    Suodenniemi    3.6.1912      Suod


    Luuki Suodenniemi Suodenniemi  pataljoonansaarnaajan puustelli 1/2

462 461  1637-50        Josef Sigfridss 
462 462  51               Margareta Stefansd 
462 463  1652-94    po  Johan Josefss Luuki                                                                                      h 1.5.1697    Suodenniemi
462 464                   Gertrud 
462 465  1695-1710  po  Josef Johanss Luuki                             1654          Suod           4.3.1683     Mouhijärvi     h 17.8.1740   Suodenniemi
462 466                   Caisa Mattsd                                  1656                         4.3.1683     Mouhijärvi     h 21.12.1720  Suodenniemi
462 467  1712-      po  Josef Josefss Luuki


    Luuki Suodenniemi Suodenniemi  puustelli Lb.

462 469  1722-42    ve  Johan Josefss Luuki                             10.6.1691     Suodenniemi    3.12.1721    Lavia          h 5.6.1763    Suodenniemi
462 470                   Walborg Johansd Mustapää                      k 7.3.1686    Suodenniemi    24.3.1717    Suodenniemi    h 31.5.1721   Suodenniemi
462 499                   Walborg Larsd Huida                           16.3.1692     Lavia          3.12.1721    Lavia          h 26.4.1767   Suodenniemi
462 471  1744-63    po  Matts Johanss Luuki                             6.9.1719      Suodenniemi    28.12.1742   Suodenniemi    h 28.8.1763   Suodenniemi
462 472                   Walborg Johansd Vähä-Sävi                     k 21.1.1723   Suodenniemi    28.12.1742   Suodenniemi    13.10.1793    Suod
462 473  1772-1806  po  Matts Mattss Luuki                              26.3.1752     Suodenniemi    24.5.1779    Suodenniemi    21.4.1835     Lavia
462 474                   Maria Johansd Kiiso                           10.3.1750     Suodenniemi    24.5.1779    Suodenniemi    29.9.1808     Kankaanpää
462 475  -1824          Eric Carlss Holm                                1767                         1796                                      1824
462 476                   Maria Henricsd                                1778                         1796
462 477  1825-          Matts Johanss                                   5.9.1783      Suodenniemi    14.10.1807   Suodenniemi    24.11.1855    Suodenniemi
462 478                   Walborg Johansd                               6.3.1780                     14.10.1807   Suodenniemi    22.9.1863     Suodenniemi
462 479  -1868      po  Matts Mattss Luuki                              30.1.1808     Lavia          29.6.1830    Suodenniemi    16.3.1868     Suodenniemi
462 480                   Margareta Lisa Johansd Iso-Sävi               6.6.1805      Suodenniemi    29.6.1830    Suodenniemi    11.1.1891     Suodenniemi
462 481  1868-      po  Isac Malacias Mattss Luuki                      3.4.1843      Suodenniemi


    Pösö Suodenniemi Suodenniemi  1/3

462 511  1635-39        Michel Henricss 
462 512                   Walborg Mattsd 
462 513  1661           Jacob Escilss 
462 514                   Sara 
462 515                 Jöran 
462 516  67-68            Agneta Sigfridsd                                                                                       h 18.4.1697   Suodenniemi
462 517  1670-82    vä  Sigfrid Johanss                                                                                          h 20.11.1697  Suod
462 518  69               Brita Jöransd Pösö
255 501  1683-1700  ^p  Johan Jöranss Pösö                              1654                                                     h 25.10.1700  Suodenniemi
255 502                   Magdalena Johansd                             1647                                                     h 30.1.1717   Suodenniemi
462 519  1701-12    po  Anders Johanss Pösö                             k 14.10.1683  Suodenniemi    6.3.1707     Suodenniemi    h 19.4.1752   Suodenniemi
462 520                   Walborg Hansd                                                              6.3.1707     Suodenniemi
255 251  1722-65    ve  Jöran Johanss Pösö                              k 29.4.1700   Suodenniemi    10.11.1723   Suod           h 21.3.1784   Suodenniemi
255 252                   Sofia Henricsd                                1693                         10.11.1723   Suod           h 3.5.1778    Suodenniemi
462 521  1748-84    po  Jöran Jöranss Pösö                              k 7.4.1728    Suodenniemi    20.10.1771   Suodenniemi    h 20.12.1789  Suodenniemi
462 522                   Lisa Thomasd                                  1731                         28.12.1756   Suodenniemi    h 8.7.1770    Suodenniemi
462 548                   Caisa Ericsd Prusi                            22.2.1738     Suodenniemi    20.10.1771   Suodenniemi    h 25.2.1802   Suodenniemi
462 523  1785-      vä  Matts Johanss Soro                              21.12.1751    Lavia          21.10.1781   Suodenniemi    1.1.1829      Suodenniemi
462 524                   Caisa Jöransd Pösö                            1.9.1760      Suodenniemi    21.10.1781   Suodenniemi    h 15.2.1801   Suodenniemi
462 525  -1824      po  Matts Mattss Pösö                               6.7.1782      Suodenniemi    21.3.1820    Kiikoinen      3.1.1824      Suodenniemi
462 526                   Hedvig Andersd Ylikiikonen                    28.7.1795     Kiikoinen      23.8.1829    Suodenniemi    9.3.1859      Suodenniemi
462 527  1829-      II  Matts Jöranss Väissi                            5.8.1802      Suodenniemi    23.8.1829    Suodenniemi    10.6.1865     Suodenniemi
456 121             po  Isac Mattss Pösö                                13.2.1821     Suodenniemi    23.11.1843   Mouhijärvi     15.9.1856     Suodenniemi
456 110                   Eva Johansd                                   2.4.1823      Mouhijärvi     9.10.1857    Suodenniemi    6.12.1904     Mouhijärvi
456 109  1857-      II  Wilhelm Davidss                                 13.4.1832     Mouhijärvi     9.10.1857    Suodenniemi    2.7.1888      Mouhijärvi
462 529             po  Johan Isacss Pösö                               26.2.1845     Suodenniemi    25.8.1872    Kiikoinen      10.9.1919     Suod
462 530                   Henrica Mattsd Selin                          2.3.1854      Kiikoinen      25.8.1872    Kiikoinen      27.7.1897     Suodenniemi


    Sävi Sävi Suodenniemi  3/4

462 559  1585-1611      Sigfrid Olofss Sävijärvi
462 561  1613-27        Jöran Sigfridss Sävijärvi                                                                                h 6.1.1676    Suodenniemi
462 562                   Brita Simonsd                                                                                          h 21.10.1688  Suodenniemi


    Iso-Sävi Sävi Suodenniemi  1/2

462 561  1628-60    sa  Jöran Sigfridss Sävijärvi                                                                                h 6.1.1676    Suodenniemi
462 562                   Brita Simonsd                                                                                          h 21.10.1688  Suodenniemi
213 699  1663-1710  po  Eric Jöranss Iso-Sävi                           1634          Suod                                       h 6.8.1711    Suodenniemi
213 700                   Caisa                                                                                                  h 6.12.1708   Suod
462 563  1712-23    po  Jöran Ericss Iso-Sävi                           k 6.1.1667    Suodenniemi    13.3.1698    Mouhijärvi     h 3.6.1743    Suodenniemi
462 564                   Walborg Mattsd Ollari                         1672          Mouh           13.3.1698    Mouhijärvi     h 22.2.1736   Suodenniemi
462 565  1724-48    po  Henric Jöranss Iso-Sävi                         k 11.12.1700  Suodenniemi    28.12.1730   Lavia          h 9.4.1786    Suodenniemi
462 566                   Lisa Sigfridsd Hesso                          1700          Lavi           28.12.1730   Lavia          h 16.2.1783   Suodenniemi
462 567  1749-79    po  Anders Henricss Iso-Sävi                        25.9.1731     Suodenniemi    29.12.1753   Suodenniemi    h 2.4.1797    Suodenniemi
462 568                   Caisa Johansd Vähä-Sävi                       k 24.8.1725   Suodenniemi    29.12.1753   Suodenniemi    h 3.5.1789    Suodenniemi
462 569  1780-      po  Johan Anderss Iso-Sävi                          12.12.1754    Suodenniemi    28.12.1777   Suodenniemi    22.11.1815    Suodenniemi
462 570                   Lisa Sigfridsd Pälä                           15.7.1756     Suodenniemi    28.12.1777   Suodenniemi    18.11.1845    Suodenniemi
462 571             po  Johan Johanss Iso-Sävi                          16.1.1780     Suodenniemi    31.12.1845   Ikaalinen      1.4.1852      Suodenniemi
462 572                   Margareta Jöransd Varpee                      3.12.1779     Ikaalinen      19.12.1802   Ikaalinen      3.5.1844      Suodenniemi
462 599                   Maria Andersd                                 1800          Ikaa           31.12.1845   Ikaalinen      19.6.1867     Suodenniemi
462 573  -1864      po  Johan Gustaf Johanss Iso-Sävi                   12.10.1803    Suodenniemi    31.1.1834    Lavia          19.8.1864     Suodenniemi
462 574                   Ulrica Jacobsd Kyttä                          15.7.1811     Lavia          31.1.1834    Lavia          5.5.1884      Suodenniemi
462 575  1865-      po  Jacob Malacias Johanss Iso-Sävi                 13.3.1842     Suodenniemi    6.6.1865     Suodenniemi
462 576                   Maria Davidsd Isovesi                         24.6.1849     Suodenniemi    6.6.1865     Suodenniemi    24.11.1910    Suod
462 577  1902-      po  Malacias Albanus Jacobss Iso-Sävi               22.7.1872     Suod           12.8.1897
462 578                   Emma Wilhelmina Adriansd Yli-Kalhu            29.6.1877                    12.8.1897


    Vähä-Sävi Sävi Suodenniemi  1/4

462 611  1628-39    ^v  Per Brusiuss 
462 612                   Brita Sigfridsd Sävijärvi
462 613  1643-69    ^^p Mårten Sigfridss Sävijärvi                                                                               1674          Suod
462 614                   Gertrud                                                                                                h 15.6.1673   Suodenniemi
462 615  1671-90    vä  Daniel Henricss                                                                                          h 15.5.1704   Suodenniemi
462 616                   Brita Mårtensd Vähä-Sävi                                                                               h 2.2.1696    Suodenniemi
462 617  1674-78    ve  Bertil Henricss                                                              1671                        h 17.6.1694   Suodenniemi
462 618                   Margareta Mårtensd Vähä-Sävi                                               1671
462 619  1691-1702  ^v  Matts Sigfridss Pälä                                                         10.11.1689   Suodenniemi    1702          Suod
462 620  03-04            Caisa Danielsd Vähä-Sävi                      1670          Suod           10.11.1689   Suodenniemi    h 19.10.1755  Suodenniemi
462 621  1709-42    po  Johan Mattss Vähä-Sävi                          27.10.1690    Suodenniemi    28.12.1720   Suodenniemi    h 11.5.1761   Suodenniemi
462 622                   Margareta Johansd Kela                        k 14.7.1695   Suodenniemi    28.12.1720   Suodenniemi    h 2.9.1770    Suodenniemi
462 623  1744-64    po  Johan Johanss Vähä-Sävi                         1.10.1721     Suodenniemi    12.9.1742    Suodenniemi    h 3.7.1785    Suodenniemi
462 624                   Walborg Mattsd Noukka                         23.4.1719     Suodenniemi    12.9.1742    Suodenniemi    h 9.11.1801   Suodenniemi
462 625  1762-89    po  Matts Johanss Vähä-Sävi                         12.1.1743     Suodenniemi    29.12.1776   Suodenniemi    h 30.10.1808  Suodenniemi
462 626                   Maria Thomasd Turppa                          k 19.1.1746   Suodenniemi    29.12.1765   Suodenniemi    h 7.5.1775    Suodenniemi
462 649                   Lisa Jöransd Mustapää                         1.2.1754      Suodenniemi    29.12.1776   Suodenniemi    3.6.1823      Suodenniemi
462 627  1790-1820  po  Matts Mattss Vähä-Sävi                          12.10.1770    Suodenniemi    28.12.1801   Karkku         23.4.1820     Suodenniemi
462 628                   Lisa Henricsd Suikki                          29.11.1778    Karkku         28.12.1801   Karkku         29.4.1821     Suodenniemi
462 629  1823-      po  Ismael Mattss Vähä-Sävi                         1.10.1804     Suodenniemi    17.10.1822   Mouhijärvi     13.5.1861     Suodenniemi
462 630                   Maria Fredrica Johansd Iso-Tiisala            25.3.1803     Mouhijärvi     17.10.1822   Mouhijärvi     7.12.1875     Suodenniemi
462 631             po  Malacias Ismaelss Vähä-Sävi                     9.9.1844      Suodenniemi


    Perttala Sävi Suodenniemi  1/16

462 651  1773-      ve  Thomas Johanss Vähä-Sävi                        1.12.1747     Suodenniemi    8.12.1771    Hämeenkyrö     6.10.1825     Suodenniemi
462 652                   Anna Jöransd Iso-Muotia                       17.1.1747     Hämeenkyrö     8.12.1771    Hämeenkyrö     16.5.1820     Suodenniemi
462 653                 Michel Mattss                                   4.9.1787      Häme           19.10.1811   Suodenniemi    8.6.1857      Suodenniemi
462 654                   Sara Christina Mattsd Vähä-Sävi               14.7.1786     Suodenniemi    19.10.1811   Suodenniemi    10.3.1859     Suodenniemi
462 655             po  Thomas Michelss Perttala                        11.4.1815     Suodenniemi    29.12.1843   Suodenniemi    8.7.1893      Suodenniemi
462 656                   Maria Thomasd Iso-Prusi                       20.9.1820     Suodenniemi    29.12.1843   Suodenniemi    13.8.1891     Suodenniemi
462 657             po  Malacias Thomass Perttala                       29.10.1844    Suodenniemi    6.10.1874    Lavia          1.5.1925      Suod
462 658                   Eufrosyne Serafia Ismaelsd Kalliokoski        4.5.1855      Suodenniemi    6.10.1874    Lavia


    Isotalo Taipale Suodenniemi  3/4

462 709                 Johan Larss 
462 711  1635-67    po  Bertil Johanss Isotalo                                                                                   h 13.3.1679   Suodenniemi
462 712                   Walborg Fransd                                                                                         h 22.5.1678   Suodenniemi
462 713  1668-1703  po  Johan Bertilss Isotalo                          1634          Suod           1662         Lavi           h 4.4.1713    Suodenniemi
462 714                   Anna Carlsd Huida                                                          1662         Lavi
462 715  1704-24    po  Johan Johanss Isotalo                           1663          Suod           1724                        h 18.11.1750  Suodenniemi
462 716                   Maria Andersd                                 1672          Mouh           15.4.1690    Mouhijärvi     h 21.6.1724   Suodenniemi
462 749                   Maria Mattsd                                  1666                         1724                        h 23.11.1746  Suodenniemi
462 717  1725-54    po  Johan Johanss Isotalo                           k 22.3.1698   Suodenniemi    0.10.1725    Suodenniemi    h 4.4.1763    Suodenniemi
462 718                   Maria Jöransd                                 1695                         6.5.1764     Suodenniemi    h 30.1.1780   Suodenniemi
462 719  1764-1806  II  Henric Henricss                                 9.2.1741                     29.10.1780   Suodenniemi    6.12.1818     Suodenniemi
462 720                   Lisa Jacobsd Tuori                            2.1.1759      Suodenniemi    29.10.1780   Suodenniemi    11.4.1835     Suodenniemi


    Isotalo Taipale Suodenniemi  3/8

462 721  1755-63    po  Adam Johanss Isotalo                            3.11.1737     Suodenniemi                                h 2.11.1783   Suodenniemi
462 719  1764-1806  sa  Henric Henricss                                 9.2.1741                     29.10.1780   Suodenniemi    6.12.1818     Suodenniemi
462 718                   Maria Jöransd                                 1695                         6.5.1764     Suodenniemi    h 30.1.1780   Suodenniemi
462 720                   Lisa Jacobsd Tuori                            2.1.1759      Suodenniemi    29.10.1780   Suodenniemi    11.4.1835     Suodenniemi
462 723  1807-      po  Matts Henricss Isotalo                          19.9.1785     Suodenniemi    18.10.1808   Suodenniemi    12.4.1855     Suodenniemi
462 724                   Anna Lisa Mattsd Husari                       21.10.1785    Suodenniemi    18.10.1808   Suodenniemi    28.5.1854     Suodenniemi
462 725             po  Thomas Mattss Isotalo                           21.12.1822    Suodenniemi    9.12.1851    Häme
462 726                   Wilhelmina Johansd June                       12.10.1830    Hämeenkyrö     9.12.1851    Häme
462 727  1869-79    la  Victor Wilhelm Johanss June                     25.11.1837    Hämeenkyrö     16.10.1873   Suodenniemi    30.11.1886    Suod
462 728                   Johanna Isacsd                                5.11.1841     Suod           16.10.1873   Suodenniemi
462 729  1879-          Johan Johanss                                   18.12.1839    Virrat         1876
462 730                   Matilda Wilhelmina Carlsd Blåstedt            6.4.1853      Tamp           1876                        26.1.1926     Suod
462 731  1890-1902      Carl Gustaf Michelss                            3.12.1832     Hämeenkyrö     8.12.1858    Suodenniemi    23.1.1905     Suodenniemi
462 732                   Lisa Andersd                                  3.5.1837      Suodenniemi    8.12.1858    Suodenniemi    15.4.1909     Suodenniemi
462 733  1902-13    po  Wilhelm Carlss Isotalo                          25.1.1864     Suodenniemi    23.3.1909                   27.12.1913    Suodenniemi
462 734                   Hulda Carolina Davidsd Uusinukari             30.1.1887     Hämeenkyrö     13.5.1915                   22.5.1921     Suodenniemi
461 469             II  David Wilhelm Davidss Noukka                    12.4.1876     Suodenniemi    13.5.1915    
462 735  1916-19    ve  Carl Fabian Carlss Isotalo                      27.10.1859    Suodenniemi
462 737  1919-      la  Seeti Oskari Taavetinp Koivuniemi               6.6.1889      Suodenniemi    14.10.1909   Suod
462 738                   Olga Carlsd Isotalo                           27.10.1876    Suodenniemi    14.10.1909   Suod           1944          Suod


    Erkkilä Taipale Suodenniemi  3/8

462 751  1756-82    vä  Eric Mattss Noukka                              25.4.1730     Suodenniemi    12.12.1756   Suodenniemi    22.1.1809     Suodenniemi
462 752                   Maria Johansd Isotalo                         2.5.1734      Suodenniemi    20.10.1751   Suodenniemi    h 11.3.1753   Suodenniemi
462 799                   Lisa Mårtensd                                 1.3.1733                     12.12.1756   Suodenniemi    13.4.1809     Suodenniemi
462 753  1783-      po  Johan Ericss Erkkilä                            2.6.1758      Suodenniemi    16.12.1802   Mouhijärvi     11.12.1831    Suodenniemi
462 754                   Caisa Michelsd                                1759                         16.8.1788    Mouhijärvi     h 26.11.1798  Suodenniemi
462 798                   Maria Jacobsd Tila                            11.11.1774    Mouhijärvi     16.12.1802   Mouhijärvi     28.10.1852    Suodenniemi
462 755             po  Johan Johanss Erkkilä                           8.2.1791      Suodenniemi    13.6.1820    Suodenniemi    14.5.1864     Suodenniemi
462 756                   Maria Henricsd Prusi                          21.6.1801     Suodenniemi    13.6.1820    Suodenniemi    23.3.1866     Suodenniemi
462 757  -1879      po  Johan Hiscias Johanss Erkkilä                   20.2.1830     Suodenniemi    13.3.1864    Suodenniemi    22.1.1898     Suodenniemi
462 758                   Eva Mattsd Heikkilä                           2.8.1833      Suodenniemi    13.3.1864    Suodenniemi
462 759  1879-          Christian Johanss Lohman                        29.2.1840     Suodenniemi    27.4.1871    Suodenniemi    18.1.1914     Suodenniemi
462 760                   Hilma Carolina Johansd                        4.4.1844      Kiikoinen      27.4.1871    Suodenniemi    5.1.1914      Suodenniemi
462 761  1912-48    po  Oskari Kristianinp Erkkilä                      19.8.1883     Suodenniemi    18.4.1915    Suodenniemi    14.8.1953     Suodenniemi
462 762                   Hilma Villent Suoniemi                        26.9.1894     Suodenniemi    18.4.1915    Suodenniemi    14.8.1951     Suodenniemi


    Mustapää Taipale (Lahdenperä) Suodenniemi  1

205 351  1566-83        Henric Paulss 
462 807  1584-1600      Johan Henricss 
  1 999                 autio 
205 350  1614-21        Matts Henricss Mustapää
205 349  1622-44        Paul Mattss Mustapää
205 420                   Gertrud Mattsd 
205 348  1645-79    po  Jöran Paulss Mustapää                           1606          Suod           1645                        h 14.3.1709   Suodenniemi
205 430                   Brita Johansd                                 1616                         1645                        h 14.2.1692   Suodenniemi
205 347  1680-1704  po  Johan Jöranss Mustapää                                                       1.9.1682     Hämeenkyrö     h 1.5.1704    Suodenniemi
205 429                   Gertrud Jöransd Muotia                        1669          Häme           1.9.1682     Hämeenkyrö     h 12.5.1743   Suodenniemi
462 809  1684-93    ve  Jacob Jöranss Mustapää
462 811  1709-38    ^p  Johan Johanss Mustapää                          1682          Suod           18.3.1706    Mouhijärvi     h 27.10.1753  Suodenniemi
462 812                   Anna Johansd Marttila                         1680          Mouh           18.3.1706    Mouhijärvi     h 0.4.1760    Suodenniemi
462 813  1739-65    po  Jöran Johanss Mustapää                          16.3.1711     Suodenniemi    28.12.1732   Suodenniemi    h 10.3.1781   Suodenniemi
462 814                   Agneta Mattsd Noukka                          7.1.1711      Suodenniemi    28.12.1732   Suodenniemi    h 30.3.1783   Suodenniemi
462 815  1766-91    po  Jöran Jöranss Mustapää                          14.3.1743     Suodenniemi    10.6.1767    Mouhijärvi     h 29.10.1797  Suodenniemi
462 816                   Sara Thomasd Saikka                           k 25.5.1746   Mouhijärvi     10.6.1767    Mouhijärvi     h 21.10.1805  Suodenniemi
462 817  1792-1831  po  Abraham Jöranss Mustapää                        8.9.1775      Suodenniemi    8.4.1801     Tyrvää         28.4.1829     Suodenniemi
462 818                   Lisa Thomasd Rautajoki                        16.10.1780    Tyrvää         8.4.1801     Tyrvää         29.4.1826     Suodenniemi
462 819  1831-53    po  David Abrahamss Mustapää                        20.1.1805     Suodenniemi    20.10.1840   Suodenniemi    12.7.1853     Suodenniemi
462 820  53-63            Sara Christina Ulrica Henricsd Makkonen       9.2.1812      Suodenniemi    14.10.1828   Suodenniemi    12.12.1839    Suodenniemi
462 849                   Maria Thomasd Turppa                          12.3.1823     Suodenniemi    1.12.1867    Suodenniemi    2.6.1905      Suod
462 821  1863-72        Frans Jacob Petterss Inberg                     4.4.1816      Pori mlk       20.3.1866    Suodenniemi    20.11.1878    Suodenniemi
462 822                   Fredrica Michelsd Mattila                     4.10.1819     Pori mlk       30.6.1840    Pori mlk       14.8.1864     Suodenniemi
405 178                   Susanna Abrahamsd                             6.6.1810      Vesi           6.6.1881     Karkku         13.9.1890     Karkku
462 848             II  Johan Gustaf Johanss Hietaniemi                 7.10.1817     Kark           6.6.1881     Karkku         9.7.1897      Karkku
462 823  1872-94    ^p  Wilhelm Davidss Mustapää                        18.7.1841     Suodenniemi    11.2.1876    Suodenniemi    1.5.1894      Suodenniemi
462 824                   Carolina Josefina Johansd Arkkila             9.7.1851      Mouhijärvi     29.10.1896   Suodenniemi    11.4.1918     Suodenniemi
462 825  1894-1921  II  August Oscar Wilhelmss Heikkilä                 17.2.1873     Suodenniemi    28.2.1919    Häme           17.3.1921     Suodenniemi
462 826  21-22            Elmi Loviisa Taavetint June                   20.8.1893     Hämeenkyrö     28.2.1919    Häme           20.9.1922     Suodenniemi
         1922-25    po  Pentti Oskari Mustapää                          14.6.1920     Suodenniemi                                19.8.1925     Häme
462 827  1930-35        Lauri Pälä
462 829  1930-35        Johan Helin
         193x-35        Arvid Mäkinen
462 831  1935-45        Toivo Horelli
462 832                   Lempi Lehtonen


    Prusi Taipale Suodenniemi  3/4

213 729  1540-52        Jacob Märkätaipale
213 728  1553-84        Mårten Jacobss 
213 727  1584-1621      Ambrosius Mårtenss 
213 725  1621-39        Jacob Ambrosiuss 
213 726                   Dorotea Mattsd 
213 723  1639-68    po  Sigfrid Jacobss Prusi                           1598          Suod                                       h 28.10.1694  Suodenniemi
213 724                   Walborg Mattsd 
207 587  1668-98    po  Matts Sigfridss Prusi                           1624          Suod                                       h 22.10.1699  Suodenniemi
207 588                   Walborg Jöransd                               1631                                                     h 31.1.1692   Suodenniemi
207 583  1698-1721  po  Henric Mattss Prusi                             1659          Suod           25.3.1684    Suodenniemi    h 26.4.1730   Suodenniemi
207 584                   Walborg Jöransd Mustapää                      1662          Suod           25.3.1684    Suodenniemi    h 24.11.1717  Suodenniemi
207 581  1721-55    po  Eric Henricss Prusi                             1702          Suod           27.12.1725   Mouhijärvi     2.2.1761      Suod
207 582                   Anna Andersd Yli-Pispa                        k 22.12.1701  Mouhijärvi     27.12.1725   Mouhijärvi     30.3.1760     Suod
462 851  1756-89    po  Henric Ericss Prusi                             11.1.1735     Suodenniemi    2.2.1755     Suodenniemi    h 9.6.1791    Suodenniemi
462 852                   Maria Jöransd Mustapää                        22.3.1735     Suodenniemi    2.2.1755     Suodenniemi    13.11.1788    Suod
462 853  1790-1811  po  Henric Henricss Prusi                           30.12.1755    Suodenniemi    10.6.1800    Suodenniemi    2.12.1811     Suodenniemi
462 854  11-22            Lisa Sigfridsd Neka                           7.6.1767      Mouhijärvi     14.6.1789    Mouhijärvi     26.12.1798    Suodenniemi
462 899                   Lisa Mattsd Keriman                           1.2.1780      Mouhijärvi     10.6.1800    Suodenniemi    1.7.1843      Suodenniemi
462 855  1822-32    po  Thomas Henricss Prusi                           9.12.1792     Suodenniemi    20.6.1815    Karkku         9.10.1832     Suodenniemi
462 856  32-45            Ingrid Caisa Adamsd Alanen                    7.10.1789     Karkku         20.6.1815    Karkku         10.8.1855     Suodenniemi


    Iso-Prusi Taipale Suodenniemi  7/16

462 857  1845-90    po  Malacias Thomass Prusi                          17.5.1816     Suodenniemi    1.12.1867    Suodenniemi    15.2.1892     Suodenniemi
462 858                   Lena Lovisa Johansd Mäkelä                    22.7.1825     Suoniemi       14.10.1845   Suodenniemi    11.5.1867     Suodenniemi
462 849                   Maria Thomasd Turppa                          12.3.1823     Suodenniemi    1.12.1867    Suodenniemi    2.6.1905      Suod


    Prusi Taipale Suodenniemi  3/4

462 859  1890-1935  po  Victor Malaciass Prusi                          13.8.1864     Suodenniemi
462 860                   Hilda Wilhelmina Andersd Vanhakylä            1.11.1869     Tyrv           2.7.1889     Tyrv           25.5.1905     Suod
462 898                   Ida Rannikko                                  22.10.1882                                               13.11.1918    Suod
462 861  1936-      po  Aaro Kustaa Prusi                               6.11.1910     Suod           1940


    Vähä-Prusi Taipale Suodenniemi  5/16

462 881  -1849      ve  David Henricss Prusi                            14.8.1811     Suodenniemi    23.9.1848    Lavia          13.11.1849    Suodenniemi
462 882                   Serafia Wilhelmina Johansd Holma              19.6.1829     Lavia          22.5.1857    Pomarkku       Pomarkku      1857
462 883  1851-54    II  David Johanss Passi                             7.6.1828      Karkku         8.12.1851    Suodenniemi    13.7.1854     Suodenniemi
462 884  1857-      IV  Johan Jacobss Rossi                             7.11.1828     Pomarkku       22.5.1857    Pomarkku
462 885  -1868          Thomas Wilhelm Jacobss                          26.12.1824    Hämeenkyrö     23.10.1849   Suodenniemi    2.2.1868      Suodenniemi
462 886                   Maria Johansd Erkkilä                         15.12.1822    Suodenniemi    23.10.1849   Suodenniemi    5.3.1867      Suodenniemi


    Turppa Taipale Suodenniemi  3/4

255 565  1607-20        Johan Perss 
255 563  1622-47        Anders Johanss Turppa                                                                                    h 5.11.1665   Suodenniemi
255 564                   Anna Torsd Tuori
462 909  1643-59    po  Grels Anderss Turppa                                                                                     1659          Suod
462 910                   Maria 
255 561  1660-93    ve  Thomas Anderss Turppa                           1616          Suod                                       h 30.7.1693   Suodenniemi
255 562  94-96            Sofia 
255 521  1697-1712  vä  Carl Larss Iso-Kero                             1667          Suod           21.9.1691    Suodenniemi    h 15.3.1747   Suodenniemi
255 522                   Margareta Thomasd Turppa                      k 16.6.1676   Suodenniemi    21.9.1691    Suodenniemi    h 9.11.1746   Suodenniemi
255 243  1722-45    po  Thomas Carlss Turppa                            8.12.1692     Suodenniemi    7.4.1717     Suodenniemi    h 3.2.1765    Suodenniemi
255 244                   Maria Mattsd Noukka                           k 15.1.1699   Suodenniemi    7.4.1717     Suodenniemi    h 29.1.1744   Suodenniemi
462 911  1746-82    po  Thomas Thomass Turppa                           k 1.3.1724    Suodenniemi    1.1.1745     Suodenniemi    h 5.4.1790    Suodenniemi
462 912                   Anna Johansd Mustapää                         1.12.1724     Suod           1.1.1745     Suodenniemi    21.12.1801    Suod
462 913  1783-      po  Jöran Thomass Turppa                            2.4.1761      Suodenniemi    18.6.1786    Suodenniemi    1.3.1819      Suodenniemi
462 914                   Anna Jacobsd Heikkilä                         24.7.1763     Suodenniemi    18.6.1786    Suodenniemi    16.2.1855     Suodenniemi
462 915             po  Thomas Jöranss Turppa                           10.3.1788     Suodenniemi    14.10.1817   Mouhijärvi     5.6.1866      Suodenniemi
462 916                   Anna Johansd Tomula                           29.7.1799     Mouhijärvi     14.10.1817   Mouhijärvi     3.8.1867      Suodenniemi
462 917             po  Thomas Thomass Turppa                           8.12.1818     Suodenniemi    29.6.1847    Suodenniemi    17.2.1897     Suodenniemi
462 918                   Ester Carlsd Hietikko                         3.4.1830      Viljakkala     29.6.1847    Suodenniemi    15.10.1912    Suod
462 919             po  Fabian Thomass Turppa                           1.9.1861      Suodenniemi



    Hujo Kiikoinen Suodenniemi  uudistila pe 24.11.1863-

461 455                 Johan Larss                                     19.3.1702                    8.8.1773     Suodenniemi    h 17.5.1795   Suodenniemi
461                       Brita Jöransd Roikka                          1702          Lavi           11.11.1733   Mouhijärvi     h 7.2.1773    Suodenniemi
461 456                   Maria Nilsd                                   1726                         8.8.1773     Suodenniemi    h 26.9.1802   Suodenniemi


    Lähteenmäki Kiikoinen Suodenniemi  uudistila pe 12.6.1844-

300 435                 Johan Månss Lund                                7.5.1738      Karkku         1776                        28.11.1814    Suodenniemi
300 436                   Margareta Mattsd                              1750                         1776                        7.1.1812      Suodenniemi


    Palomäki Kiikoinen Suodenniemi  uudistila pe 9.3.1848-

255 109                 Matts Thomass Blomster                          1720                         26.12.1745   Nokia          10.4.1809     Suodenniemi
255 110                   Walborg Andersd                               1718                         26.12.1745   Nokia          h 22.2.1807   Suodenniemi
255  55             po  Johan Mattss Palomäki                           15.12.1750    Suoniemi       5.6.1775     Mouhijärvi     21.9.1820     Suodenniemi
255  56                   Anna Sigfridsd Halla                          6.3.1752      Mouhijärvi     5.6.1775     Mouhijärvi     4.2.1812      Suodenniemi
255  27             vä  David Josefss Simo                              20.11.1765    Mouhijärvi     7.6.1795     Suodenniemi    11.12.1811    Suodenniemi
255  28                   Anna Johansd Palomäki                         17.4.1776     Suoniemi       6.1.1813     Suodenniemi    28.2.1866     Suodenniemi
300 431             II  Michel Johanss Lähteenmäki                      3.4.1780      Kiikka         6.1.1813     Suodenniemi    8.10.1844     Suodenniemi


    Hujulahti l. Huida Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 25.11.1795-

453 515  1766-          Thomas Thomass Saksa                            k 2.10.1726   Mouhijärvi     28.12.1752   Suodenniemi    h 8.1.1797    Suodenniemi
453 516                   Caisa Johansd Makkonen                        27.8.1731     Suodenniemi    28.12.1752   Suodenniemi    h 13.9.1771   Suodenniemi
463  51             po  Thomas Thomass Hujulahti                        6.4.1759      Mouhijärvi                                 31.1.1823     Suodenniemi
463  53  -1828      ^ve Michel Thomass Saksa                            30.6.1751     Mouhijärvi     26.12.1793   Suodenniemi    8.11.1828     Suodenniemi
463  54                   Lisa Johansd Makkonen                         9.5.1767      Suodenniemi    26.12.1793   Suodenniemi    19.1.1841     Suodenniemi
463  55  -1842      po  Thomas Johan Michelss Hujulahti                 12.12.1800    Suodenniemi    20.6.1824    Karkku         30.11.1842    Suodenniemi
463  56                   Sara Adamsd Alanen                            28.8.1801     Karkku         20.6.1824    Karkku         18.1.1883     Suodenniemi
463  57  -1868      po  Thomas Wilhelm Thomass Hujulahti                19.4.1826     Suodenniemi    1.7.1851     Mouhijärvi     13.5.1868     Suodenniemi
463  58                   Lovisa Johansd Kökkö                          18.9.1826     Mouhijärvi     1.7.1851     Mouhijärvi     13.10.1899    Suodenniemi
463  59  -1923      po  Johan Fabian Thomass Hujulahti                  18.6.1855     Suodenniemi    27.6.1882    Hämeenkyrö     25.2.1928     Suod
463  60                   Carolina Wilhelmina Benjaminsd                28.12.1858    Hämeenkyrö     27.6.1882    Hämeenkyrö     20.1.1913     Suod


    Marjamäki Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 27.4.1843-

463 101  1761-          Jöran Johanss Vähä-Sävi                         k 31.3.1728   Suodenniemi    5.10.1755    Suod           6.3.1803      Suodenniemi
463 102                   Margareta Mattsd                              1732                         5.10.1755    Suod           13.2.1813     Suodenniemi
463 103  1781-      po  Matts Jöranss Marjamäki                         3.1.1760      Suodenniemi    24.10.1791   Suodenniemi    23.1.1845     Suodenniemi
463 104                   Caisa Johansd Makkonen                        11.3.1764     Suodenniemi    24.10.1791   Suodenniemi    4.5.1828      Suodenniemi
463 105  1830-          Isac Carlss                                     1800          Mouh           25.4.1829    Suod           9.5.1859      Suodenniemi
463 106                   Eva Caisa Thomasd                             3.3.1811      Suodenniemi    25.4.1829    Suod           10.5.1867     Suodenniemi
463 107  1859-79    po  Wilhelm Isacss Marjamäki                        9.6.1829      Suodenniemi                                3.6.1879      Suodenniemi
463 109  1879-1910  ve  Carl Isacss Marjamäki                           4.6.1854      Suodenniemi    15.7.1880    Suodenniemi    24.10.1910    Suod
463 110                   Hilma Wilhelmsd Heikkilä                      5.8.1862      Suodenniemi    15.7.1880    Suodenniemi    31.5.1920     Suod
463 111  1910-55    po  Kaarle Hugo Kaarlenp Marjamäki                  3.2.1882      Suodenniemi    1922         Suod           9.3.1955      Suod
463 112                   Lahja Jemiina Kallent Rantala                 11.8.1883     Suodenniemi    1922         Suod           16.10.1952    Suod
463 113  1910-25    ve  Lauri Aukusti Kaarlenp Marjamäki                23.9.1891     Suodenniemi    1925         Suod           29.5.1968     Suod
463 114                   Tyyne Matilda Kallent Kujanpää                24.1.1904     Suodenniemi    1925         Suod           27.1.1961     Suod


    Pirttijärvi Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 18.5.1843-

207 559                 Johan Mattss                                    7.6.1752      Mouhijärvi     13.4.1783    Suodenniemi    8.2.1821      Suodenniemi
207 560                   Maria Johansd Makkonen                        10.4.1761     Suodenniemi    13.4.1783    Suodenniemi    8.8.1826      Suodenniemi
207 557             po  Johan Johanss Pirttijärvi                       23.12.1794    Suodenniemi    12.6.1821    Suodenniemi    4.6.1855      Suodenniemi
207 558                   Sara Christina Henricsd Salo                  11.2.1801     Häme           12.6.1821    Suodenniemi    7.3.1879      Suodenniemi
462 251             po  Johan Johanss Pirttijärvi                       6.11.1822     Suodenniemi    22.4.1849    Hämeenkyrö     21.1.1902     Suodenniemi
462 252                   Carolina Wilhelmina Davidsd Majamaa           27.7.1828     Hämeenkyrö     22.4.1849    Hämeenkyrö     21.3.1908     Suod
462 253             ve  Malacias Johanss Pirttijärvi                    26.4.1825     Suodenniemi    30.12.1888   Suodenniemi    17.2.1906     Suod
462 254                   Maria Jacobsd Jaakola                         15.9.1825     Suodenniemi    16.1.1849    Suodenniemi    9.1.1882      Suodenniemi
462 299                   Matilda Isacsd Ojamäki                        31.3.1867     Kiikoinen      30.12.1888   Suodenniemi    11.11.1933    Suod
462 255             po  Malacias Malaciass Pirttijärvi                  19.12.1854    Suodenniemi    11.12.1912                  3.9.1925      Suod
462 256                   Matilda Wilhelmina Davidsd Peltoniemi         9.11.1861     Hämeenkyrö     14.11.1882   Hämeenkyrö     4.4.1911      Suod
462 298                   Olga Lydia Johansd Huhtala                    5.12.1889     Suodenniemi    11.12.1912                  1953          Suod
462 257             po  Vihtori Malakiaanp Pirttijärvi                  25.5.1891     Suodenniemi    12.1.1918    Mouhijärvi     13.5.1961     Häme
462 258                   Ida Matilda Malakiaant Hanhilahti             8.11.1883     Mouhijärvi     12.1.1918    Mouhijärvi     21.3.1970     Häme


    Rantala Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 12.6.1844-

463 151                 Jacob Johanss Makkonen                          25.4.1729     Suodenniemi    15.10.1775   Mouhijärvi     h 20.3.1800   Suodenniemi
463 152                   Sara Larsd                                    173x                         6.1.1761     Suodenniemi    h 9.10.1774   Suodenniemi
463 199                   Caisa Jacobsd Kökkö                           10.9.1746     Mouh           15.10.1775   Mouhijärvi     10.3.1814     Suodenniemi
463 153  1789-1804  po  Thomas Jacobss Rantala                          19.12.1762    Suod                                       4.4.1836      Suodenniemi
463 155  1805-          Michel Thomass                                  29.9.1771                    3.11.1799    Suodenniemi    6.7.1852      Suodenniemi
463 156             ser   Sara Johansd Makkonen                         8.8.1770      Suodenniemi    3.11.1799    Suodenniemi    14.12.1852    Suodenniemi
463 157             po  Johan Adolf Michelss Rantala                    7.6.1800      Suodenniemi    1824         Häme           25.3.1844     Suodenniemi
463 158                   Sara Lena Henricsd Einola                     9.8.1793      Hämeenkyrö     1824         Häme           12.4.1864     Suodenniemi
463 159             ve  Michel Michelss Rantala                         1.8.1812      Suodenniemi    6.2.1848     Suodenniemi    7.1.1853      Suodenniemi
463 160                   Caisa Carolina Michelsd Kuukka                1.7.1816      Hämeenkyrö     17.1.1842    Hämeenkyrö     11.1.1847     Suodenniemi
463 162                   Severina Johansd Friman                       28.5.1828     Ikaalinen      26.2.1854    Suodenniemi    20.2.1896     Suodenniemi
463 161  1854-      II  Isac Anderss Wikman                             23.12.1822    Karkku         26.2.1854    Suodenniemi    7.4.1906      Suodenniemi
463 163             po  Carl Gustaf Michelss Rantala                    13.9.1852     Suodenniemi    29.8.1878    Hämeenkyrö     9.12.1909     Suodenniemi
463 164                   Jemina Alexandra Simonsd Alanen               28.2.1857     Hämeenkyrö     29.8.1878    Hämeenkyrö     16.4.1939     Suod
463 165  1909-14    po  Kaarle Kaarlenp Rantala                         30.1.1881     Suodenniemi                                18.3.1918     Suodenniemi
463 167  1909-14    ve  Väinö Eemeli Kaarlenp Rantala                   10.2.1888     Suodenniemi                                25.1.1914     Suod
463 169  1914-      ve  Toivo Vihtori Kaarlenp Rantala                  26.10.1885    Suodenniemi    1920         Mouh           1954          Suod
463 170                   Fanni Lydia Iisakint Ranta                    12.1.1886     Mouhijärvi     1920         Mouh           1972          Suod


    Sillanpää l. Toijas-Sillanpää l. Marjamäki Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 27.6.1856-

463 201  1761-          Matts Johanss Vähä-Sävi                         27.1.1731     Suodenniemi    12.10.1760   Suodenniemi    h 20.4.1788   Suodenniemi
463 202                   Lena Isacsd Hoppman                           1.12.1740     Suodenniemi    12.10.1760   Suodenniemi    12.3.1813     Suodenniemi
463 203  178x-      po  Matts Mattss Sillanpää                          10.8.1765     Suodenniemi    1792         Mouh           22.2.1845     Suodenniemi
463 204                   Anna Andersd Vanha-Suikki                     10.12.1763    Mouhijärvi     1792         Mouh           22.11.1836    Suodenniemi
463 205             po  Matts Mattss Sillanpää                          22.2.1795     Suodenniemi    8.6.1824     Tyrvää         24.5.1852     Suodenniemi
463 206                   Lisa Andersd Haro                             12.11.1796    Tyrvää         8.6.1824     Tyrvää         10.5.1858     Suodenniemi
463 207             po  David Mattss Sillanpää                          22.10.1824    Suodenniemi    16.12.1868   Hämeenkyrö     10.10.1904    Suodenniemi
463 208                   Anna Christina Johansd Torra                  18.11.1830    Tyrvää         12.7.1854    Tyrvää         22.6.1867     Suodenniemi
463 249                   Adolfina Wilhelmina Michelsd Kuukka           23.6.1837     Hämeenkyrö     16.12.1868   Hämeenkyrö     20.10.1899    Suodenniemi
463 209             po  Carl Victor Davidss Sillanpää                   11.11.1869    Suodenniemi    21.12.1913   Suodenniemi    1928          Suod
463 210                   Maria Sofia Johansd Kina                      6.2.1870      Suodenniemi    3.7.1890     Suodenniemi    1912          Suod
463 248                   Sandra Josefina Fransint Putaja               19.1.1886     Suodenniemi    21.12.1913   Suodenniemi    1967          Suod


    Sävilahti Lahdenperä Suodenniemi  uudistila pe 30.5.1838-

300  33  1754-68        Sigfrid Johanss Isotalo                         k 8.2.1703    Suodenniemi    1731                        h 7.12.1788   Suodenniemi
300  34                   Lisa Ericsd                                   k 27.1.1702   Suod           1731                        h 25.11.1759  Suodenniemi
300  31  1769-94    vä  Mårten Mårtenss Cari                            1.9.1743      Suodenniemi    7.7.1765     Suodenniemi    1798          Suod
300  32                   Lisa Sigfridsd                                14.8.1737     Suodenniemi    7.7.1765     Suodenniemi    h 9.9.1807    Suodenniemi
300  29  1795-      po  Thomas Mårtenss                                 2.12.1766     Suodenniemi    6.1.1792     Lavia          20.12.1853    Suodenniemi
300  30                   Maria Jöransd Varheenmaa                      29.3.1765     Lavia          6.1.1792     Lavia          18.11.1844    Suodenniemi
462 951             po  Johan Thomass Sävilahti                         8.4.1793      Suodenniemi    25.3.1828    Keikyä         1.3.1877      Suodenniemi
462 952                   Walborg Jacobsd Mattinen                      24.5.1808     Keik           13.3.1879    Suodenniemi    26.8.1888     Suodenniemi
462 953             II  Carl Johanss                                    26.9.1829     Hämeenkyrö     13.3.1879    Suodenniemi    28.10.1888    Suodenniemi
462 955  1847-61        Johan Anders Anderss Lagerspetz                 1.2.1810      Nakkila        26.2.1835    Nakkila        29.1.1897     Suodenniemi
462 956                   Anna Caisa Johansd Keskipere                  2.12.1814     Nakkila        26.2.1835    Nakkila        8.1.1890      Suodenniemi
207 555  1861-          Esaias Esaiass Isomäki                          18.5.1828     Jämijärvi      28.1.1855    Suodenniemi    8.2.1901      Suodenniemi
207 556                   Maria Gustafa Johansd Pirttijärvi             11.7.1830     Suodenniemi    28.1.1855    Suodenniemi    1920          Suod
462 957             po  Wilhelm Esaiass Sävilahti                       30.8.1862     Suodenniemi    13.11.1887   Suodenniemi    21.3.1918     Suodenniemi
462 958                   Maria Gustafsd Kallio                         12.12.1863    Suodenniemi    13.11.1887   Suodenniemi    18.8.1914     Suod
462 959             vä  Väinö Sakarias Taavetinp Koivuniemi             30.3.1898     Suodenniemi    1925         Suod           1981          Suod
462 960                   Maria Vilhont Sävilahti                       29.6.1903     Suodenniemi    1925         Suod           1963          Suod


    Mustajärvi l. Isomustajärvi Sävi Suodenniemi  uudistila 3/4 pe 24.2.1792-

463   1  1762-          Jöran Johanss Makkonen                          22.3.1736     Suodenniemi    18.10.1767   Suodenniemi    h 2.2.1794    Suodenniemi
463   2                   Brita Johansd Friberg                         25.8.1750     Suodenniemi    22.2.1795    Suodenniemi    4.4.1831      Suodenniemi
463   3             II  Johan Johanss                                   1.4.1767      Ikaalinen      22.2.1795    Suodenniemi    23.11.1857    Suodenniemi
463   5  1803-07        Johan Johanss Jaara                             5.6.1775      Kiikoinen      27.12.1796   Kiikoinen      28.2.1842     Kiikoinen
463   6                   Walborg Mattsd Järvenpää                      3.3.1777      Kiikoinen      27.12.1796   Kiikoinen      14.7.1846     Kiikoinen
255  55                 Johan Mattss Palomäki                           15.12.1750    Suoniemi       5.6.1775     Mouhijärvi     21.9.1820     Suodenniemi
255  56                   Anna Sigfridsd Halla                          6.3.1752      Mouhijärvi     5.6.1775     Mouhijärvi     4.2.1812      Suodenniemi
463   7  1825-          Henric Henricss Göthberg                        20.1.1777     Eurajoki                    Lapp           4.11.1850     Suodenniemi
463   8                   Lena Ericsd Nikula                            6.8.1779      Eura           20.7.1800    Eura
463  49                   Maria Ericsd                                  1.5.1782      Lapp                        Lapp           18.4.1853     Suodenniemi
463   9             po  Adolf Fredric Henricss Mustajärvi               22.7.1825     Suodenniemi    3.2.1846     Suodenniemi    31.8.1863     Suodenniemi
463  10                   Fredrica Wilhelmina Michelsd Tuori            13.2.1828     Suodenniemi    3.2.1846     Suodenniemi    16.7.1859     Suodenniemi
463  11             po  David Malacias Adolfss Isomustajärvi            27.8.1854     Suodenniemi    29.6.1875    Jämijärvi      Pirkkala      1902
463  12                   Elina Wilhelmina Isacsd Kontti                2.12.1856     Jämijärvi      29.6.1875    Jämijärvi