Mynämäen talonhaltijaluetteloja


                                         Lasse Iso-Iivari

                                       1.9.2006, 27.11.2021

                                                 Etusivulle

    Talo kylä pitäjä 1939  luonne manttaali

ryhmä nro isännyys suk. etunimi patronyymi suku-/talonnimi              syntynyt      pitäjä         vihitty      pitäjä         kuollut       pitäjä

    Eilu Haankylä Karjala

         1656-63        Mårten Kloti
                          Agneta
  1 999                 autio
         1666-76        Escil Jacobss
                          Magdalena
  1 999                 autio
         1686-96        Mårten Jöranss                                                                                           1696          Karj
         97               Caisa
  1 999                 autio
         1699-1713      Lars Ericss
                          Brita Sigfridsd


    Knuutila Haankylä Karjala

         1634-59        Escil Henricss
                          Margareta
  1 999                 autio
         1669-77        Eric Clemetss
                          Lisa
  1 999                 autio
         1688-1712      Eric Jöranss
                          Gertrud Larsd


    Mattila Haankylä Karjala

                        Olof Thomass
                        Mårten Olofss
  1 999                 autio
         1639-63?       Mårten Jacobss Kloti (vertaa Eilu!)
                          Agneta
  1 999                 autio
         1664-97        Eric Ericss                                                                                              1697          Karj
                          Walborg
         1698-1712  po  Eric Ericss Mattila                             1667          Karj           9.10.1692    Karjala        h 24.7.1748   Karjala
                          Maria Sigfridsd                                                            9.10.1692    Karjala
                    po  Matts Ericss Mattila                            2.9.1696      Karj           0.6.1719     Mynämäki
                          Lisa Sigfridsd Kesälä                         28.5.1695     Mynämäki       0.6.1719     Mynämäki
                    po  Johan Mattss Mattila                            17.11.1723    Karjala        1.10.1749    Karjala        27.11.1766    Karjala
                          Maria Larsd Kouhila                           24.5.1726     Karjala        1.10.1749    Karjala
                    po  Johan Johanss Mattila                           23.4.1756     Karjala        8.10.1780    Mynämäki
                          Anna Jacobsd Heikkilä                         3.11.1756     Mynämäki       8.10.1780    Mynämäki
                    po  Matts Johanss Mattila                           28.5.1782     Karjala        24.6.1812    Karjala
                          Anna Johansd Jaakkola                         7.11.1787     Karjala        24.6.1812    Karjala


    Vakkila Haankylä Karjala

         1634-38        Eric Thomass
                          Brita
  1 999                 autio
         1669-75        Mårten Bengtss
                          Brita
         1676-1707  po  Sigfrid Mårtenss Vakkila                                                     1671
                          Sofia                                                                      1671
         1708       po  Anders Sigfridss Vakkila                        1685          Karj           27.5.1706    Karjala
                          Walborg Thomasd                                                            27.5.1706    Karjala
         1709-12    ve  Eric Sigfridss Vakkila


    Haanperä Haanperä Karjala  1/2 (Pekka Hiltusen tietoja)

         1634-58        Matts Simonss                                   1585?
                          Anna
         1660-83    po  Matts Mattss Haanperä                           1622
                          Agneta
         1684-1708      Gustaf Stefanss Airikkala                                                    1682                        1734          Karj
                          Anna Ericsd                                                                1682                        1738          Karj
         1709-12    po  Johan Gustafss Haanperä                         k 28.12.1687  Karjala        0.2.1715     Mynämäki
                          Walborg Jöransd                                                            0.2.1715     Mynämäki
                    ve  Stefan Gustafss Haanperä                        3.8.1695      Karjala        16.12.1750   Mynämäki       Mynämäki Pulkkalaan
                          Walborg Jacobsd Henttu                        k 25.4.1705   Karjala        4.10.1724    Karjala        h 19.2.1727   Karjala
                          Elin Jacobss                                                               1728                        h 12.2.1749   Mynämäki
                          Maria Gustafsd                                0.2.1710                     16.12.1750   Mynämäki       h 9.1.1775    Mynämäki
         1743-74    la  Jacob Jacobss Henttu                            13.1.1714     Karj           29.11.1778   Mynämäki       h 30.11.1795  Karjala
                          Anna Jacobsd                                  0.11.1715                    27.12.1737   Karjala        17.12.1755    Karj
                          Brita Andersd Knuutila                        20.8.1737     Karjala        28.12.1756   Karjala        h 20.4.1778   Karjala
                          Maria Ericsd                                  0.2.1749      Mynä           29.11.1778   Mynämäki       25.2.1815     Karjala
         1774-1813  po  Simon Jacobss Haanperä                          24.10.1752    Karjala        12.10.1777   Mynämäki       23.5.1813     Karjala
                          Walborg Jacobsd Heikkilä                      20.4.1754     Mynämäki       12.10.1777   Mynämäki       3.9.1813      Karjala
         1813-39    po  Johan Simonss Haanperä                          28.2.1784     Karjala        17.10.1820   Yläne          15.9.1839     Karjala
                          Maria Johansd Jaakkola                        22.12.1784    Karjala        15.10.1809   Karjala        17.3.1818     Karjala
                          Lisa Johansd Laurila                          1.9.1793      Yläne          27.10.1818   Yläne          8.4.1820      Karjala
                          Justina Michelsd Vahala                       29.7.1795     Yläne          17.10.1820   Yläne          1851-52       Karj
         1839-74    po  Johan Johanss Haanperä                          10.8.1810     Karjala        20.12.1840   Karjala
                          Anna Lisa Ericsd Mattila                      6.1.1813      Karjala        20.12.1840   Karjala
         1874-1903  po  Johan Johanss Haanperä                          18.6.1842     Karjala        30.6.1870    Karjala
                          Wilhelmina Johansd Ollila                     7.1.1846      Karjala        30.6.1870    Karjala


    Ali-Haanperä Haanperä Karjala  1/30

         1903-35    po  Johan Erland Johanss Alihaanperä e Haanperä     18.2.1874     Karj           1899                        1.1.1956      Karj
                          Amanda Gustafsd                               1872                         1899


    Airikkala Kalela Karjala  5/12

         1634-51        Eric Michelss
                          Anna
         1652-83    po  Stefan Ericss Airikkala                         1622                         1640-43
         84               Caisa                                                                      1640-43
         1685-96    po  Henric Stefanss Airikkala                                                    < 1674
                          Gertrud                                                                    < 1674
         1697-98    vä  Anders Thomass                                                               1692         Karj
                          Margareta Henricsd Airikkala                  1672          Karj           1692         Karj
         1699-173x  la  Jacob Ericss                                                                 30.10.1698   Karjala        h 8.2.1736    Karjala
                          Walborg Henricsd Airikkala                    0.4.1663      Karj           30.10.1698   Karjala        1753-55       Karj
         173x-      po  Jacob Jacobss Airikkala                         0.7.1700      Karj           10.10.1731   Karjala        h 5.4.1777    Karjala
                          Walborg Mattsd (Laajoki)                      10.4.1707     Karj           10.10.1731   Karjala        h 9.6.1781    Karjala
         1744-50        Nils Holm                                       1.1.1681                     1.2.1730     Mynämäki       1750-51       Karj
                          N. N.
                          Brita Hansd                                   0.11.1686     Para?          1.2.1730     Mynämäki       h 1.4.1768    Karjala
         1750-95    vä  Simon Mattss Haukka                             10.8.1725     Mynämäki       2.10.1748    Karjala        23.1.1795     Karj
                          Anna Nilsd Airikkala                          0.2.1728                     2.10.1748    Karjala        h 6.6.1782    Karjala


    Airikkala Kalela Karjala  5/24

         179x-      vä  Matts Michelss                                  1752                         16.2.1778    Karjala        h 23.4.1809   Karjala
                          Brita Simonsd Airikkala                       17.8.1749     Karjala        16.2.1778    Karjala        18.3.1819     Karjala
         -1835      po  Johan Mattss Airikkala                          22.5.1780     Karjala        12.11.1820   Yläne          3.5.1835      Karjala
                          Anna Simonsd Haanperä                         10.11.1779    Karjala        7.10.1804    Karjala        28.4.1819     Karjala
                          Lena Jacobsd Berg                             2.8.1792      Mynämäki       27.1.1856    Karjala        10.2.1866     Karjala
                    II  Johan Annass                                    26.5.1804     Mynämäki       27.1.1856    Karjala        20.5.1876     Karj
         1836-      po  Johan Johanss Airikkala                         11.9.1807     Karjala        28.12.1828   Karjala        18.4.1875     Karj
                          Maria Mattsd Fast                             16.2.1804     Karjala        28.12.1828   Karjala        16.4.1872     Karj
         186x-99    po  Johan Johanss Airikkala                         15.5.1834     Karjala        1.10.1857    Mynämäki
                          Fredrica Gustafa Johansd Alishiilola          28.12.1837    Mynämäki       1.10.1857    Mynämäki
         1899-      po  Frans Wilhelm Johanss Airikkala                 4.1.1872      Karj           189x
                          Serafia                                       1869                         189x
         191x-          August Heinonen                                 1872                         1896
                          Josefina                                      1870                         1896
         191x-          Kalle Lehtinen (Merimasku) ja August Aaltonen (Turku)


    Isotalo Kalela Karjala  5/24

         1795-1816  po  Johan Simonss Airikkala                         16.4.1757     Karjala        24.6.1779    Karjala        16.4.1816     Karjala
                          Brita Jacobsd Kouhila                         9.7.1754      Karjala        24.6.1779    Karjala        0.10.1828     Karjala
         1816-52    vä  Matts Simonss Haanperä                          7.2.1791      Karj           26.12.1844   Karjala        17.11.1852    Karjala
                          Maria Johansd Airikkala                       20.12.1786    Karjala        14.5.1815    Karjala        28.10.1842    Karjala
                          Caisa Johansd Anttila                         8.2.1790      Karj           26.12.1844   Karjala        8.4.1855      Karjala
         1853-86    po  Matts Mattss Isotalo                            12.3.1818     Karjala        16.2.1868    Karjala        10.9.1886     Karj
                          Maria Johansd Jaakkola                        16.1.1814     Karjala        4.7.1843     Karjala        2.7.1867      Karjala
                          Sofia Henrica Johansd Kasurila                18.1.1839     Köyliö         16.2.1868    Karjala        5.1.1889      Karj
         188x-190x      Johan Johanss                                   1857                         1887
                          Emma                                          1872                         1887
         1903-1927  ^vp Fredric Gustafss Isotalo e Suominen             13.7.1862     Karjala        189x
         27-43            Wilhelmina Johansd                            1868                         189x


    Jaakkola Kalela Karjala

  1 999                 autio
         1639-79        Sigfrid Simonss                                                              1648-49
                          Walborg                                                                    1648-49
  1 999                 autio
         1684-93        Jöran Jöranss                                   1635
                          Walborg
         1700-12    vä  Simon Ericss                                                                 1691         Karj
                          Caisa Jöransd Jaakkola                        1673                         1691         Karj


    Klemola Kalela Karjala

  1 999                 autio
         1674-1700      Mårten Jacobss
                          Brita
         01               Elin
         1702-03    po  Jacob Mårtenss Klemola                          1678          Karj                                       sotaan
         1704-12    ve  Jöran Mårtenss Klemola                          1684          Karj           1706-07
                          Maria                                                                      1706-07


    Ollila Kalela Karjala

         1634-47        Per Mattss
                          Margareta
         1649       po  Mårten Perss Ollila                             1630          Karj
  1 999                 autio
         1667-87        Eric Nilss
         88-89            Walborg
         1690-1712  po  Matts Ericss Ollila                             1667          Karj           1690
                          Margareta                                                                  1690


    Simola Kalela Karjala

  1 999                 autio
         1674-82        Escil Brusiuss
                          N. N.
  1 999                 autio
         1688-1701      Henric Jöranss                                                               1692                        sotaan
                          Margareta                                                                  1692
         1702           Michel Paulss                                                                                            sotaan
                          Maria
  1 999                 autio


    kappalainen Karjala

         1798-1800      Jacob Mattss Syrenius                           5.4.1756      Lieto          1793                        5.2.1824      Alastaro
                          Susanna Andersd Cairenius                     11.8.1769     Halikko        1793                        13.12.1813    Hinnerjoki
         1801-18        Matts Johanss Antell e Antelius                 7.7.1767      Pälkäne        10.3.1791    Turku          14.6.1818     Karja
                          Christina Walborgsd Sexman                    17.6.1775     Turku          10.3.1791    Turku           16.3.1830     Karja
         1821-26        Johan Mattss Arell                              1.5.1791      Paattinen      18.7.1820    Mynämäki       17.8.1832     Säkylä
                          Adriana Gustava Berndtson                                                  18.7.1820    Mynämäki       1872
         1827-32    ^^p Adam Jacobss Syrenius                           17.3.1797     Velk           1821                        18.12.1854    Laitila
                          Fredrica Albertina Fredricsd Colérus                                       1821                        1874
         1832-45        Johan Henric Henricss Lundén                    9.3.1795      Hinnerjoki     1832                        26.11.1857    Oripää
                          Cecilia Wilhelmina Gustafsd Sederström                                     1832                        1848
         1845-51        Gabriel Johanss Nestén                          16.10.1810    Laitila        1846                        23.5.1854     Perniö
                          Lovisa Emelie Bäckström                                                    1846                        1861
         1852-59        Gustaf Enoc Josiass Springert                   3.1.1822      Kalanti        1853                        3.9.1859      Karja
                          Anna Maria Corell                                                          1853
         1864-66        Frans Edvin Josefss Ahonius                     13.6.1829     Renko          1857                        18.12.1866    Karja
                          Olga Aurora Holmström                                                      1857                        1870
         1869-74        Carl Victor Carlss Wuorinen e Berghäll          25.11.1830    Vihti          25.9.1864                   24.12.1899    Eur
                          Johanna Elisabet Jacobsd Mustelin             6.11.1839     Kankaanpää     25.9.1864
         1877           Sven Adolfss Rydberg                            7.4.1818      Oravainen      31.3.1845    Hiittinen      30.10.1877    Karjala
                          Emilia Gustafa Ericsd Ekqvist                 21.9.1818     Hiittinen      31.3.1845    Hiittinen      1898
         1896-97        Frans Bernhard Hermanss Inberg                  12.3.1845     Pudasjärvi     1893                        13.12.1897    Karja
                          Edla Sofia Holmberg                                                        1879                        1891
                          Hilda Mariana Puusaari                                                     1893
         1899-1901      Oskar Albinus Franss Palletvuori                1.3.1866      Taivassalo     1894                        27.11.1933    Teuv
                          Rosa Ulrica Johanna Granqvist                                              1894
         1902-05        Wilhelm Oscar Samuelss Lampo                    28.1.1873     Laitila        1895                        30.10.1915    Hels
                          Matilda Charlotta Sjöblom                                                  1895
         1905-          Edvin Teodor Augustss Schönberg                 2.11.1870     Merim          1899                        11.11.1937    Turk
                          Marie Anne Katerine Petersen                                               1899


    Arvela Karjala Karjala

         1634-39        Olof Cnudss
                          Walborg
         1643-72    po  Lars Olofss Arvela                                                           1638
         73-75            Margareta                                                                  1638
         1676       po  Matts Larss Arvela                              1646-47       Karj
         1676-97    ve  Lars Larss Arvela                               1654          Karj           1678
         98-99            Caisa Mårtensd                                                             11.4.1699    Karjala
         1700-12    II  Matts Ericss                                                                 11.4.1699    Karjala


    Junnila Karjala Karjala

         1634-39        Matts Marcuss
                          Brita Olofsd
  1 999                 autio
         1672-96        Michel Ericss
         97-01            Margareta
         1702-12    po  Jöran Michelss Junnila                          1682          Karj           6.10.1707    Hinnerjoki
                          Maria Andersd                                                              6.10.1707    Hinnerjoki


    Mattila Karjala Karjala  ratsutila

                          Margareta
271 571  1634-75        Sigfrid Jöranss                                                              1648-49
271 572                   Gertrud                                                                    1648-49
271 569  1676-1712  po  Henric Sigfridss Mattila                        1646-47       Karj           1693
                          Margareta                                                                  1676?                       1692          Karj
271 570                   Agneta Henricsd                                                            1693
271 363             po  Henric Henricss Mattila                         14.11.1701    Karjala        30.5.1737    Eura           h 23.7.1785   Karjala
271 364                   Anna Jacobsd Kerola                           k 4.10.1707   Eura           30.5.1737    Eura           h 31.3.1785   Karjala


    Ylönen l. Kivi-Rautala Karjala Karjala

                        Simon Escilss
  1 999                 autio
         34-50            Margareta
         1651-52    ty  Anna Simonsd Ylönen
  1 999                 autio
         1667-97        Jöran Jöranss                                                                1690
                          Magdalena
                          Walborg                                                                    1670                        1688          Karj
                          Gertrud                                                                    1690
         1698-1712  po  Jacob Jöranss Ylönen                            1675          Karj           23.12.1700   Karjala
                          Maria Grelsd Hella                                                         23.12.1700   Karjala


    Sippola Karjala Karjala

         1634-39        Bertil Clemetss
                          Caisa
         1643-72    po  Eric Bertilss Sippola
                          Margareta
         1673-1705  po  Jacob Ericss Sippola                            1644          Karj           1668
                          Brita Sigfridsd                                                            1668
         1707-12    po  Jacob Jacobss Sippola                           1671          Karj           1696
                          Brita Grelsd                                                               1696


    Ali-Sippola Karjala Karjala  ratsutila

                        Daniel Mattss                                   23.7.1816     Laitila        4.7.1844     Karjala        15.1.1849     Karjala
                          Anna Lisa Mattsd                              29.8.1824     Karjala        4.7.1844     Karjala        4.1.1907      Karjala
                    po  Daniel Victor Danielss Ali-Sippola              1.4.1846      Karjala        10.6.1869    Mynämäki       24.11.1891    Karjala
                          Sofia Gustafsd                                7.1.1847      Mynämäki       10.6.1869    Mynämäki       19.3.1921     Karjala
                    po  Victor Edvard Danielss Sippola                  28.6.1873     Karjala        3.7.1902     Karjala        > 1915
                          Ida Sofia Mattsd                              18.7.1875     Karjala        3.7.1902     Karjala        > 1915


    Karppinen Karppinen Karjala

279 565  1620-47        Matts Clemetss
279 566                   Walborg
         1652       ty  Caisa Mattsd Karppinen
279 563  1655-82    ve  Jöran Mattss Karppinen                                                       1645
279 564                   Margareta                                                                  1645
279 561  1683-1704  po  Jacob Jöranss Karppinen                         1646-47       Karj           1669                        h 25.4.1725   Karjala
279 562                   Christina Mårtensd                                                         1669                        1722          Karj
         1705-12    po  Anders Jacobss Karppinen                        1685          Karj           0.6.1719     Mynämäki
                          Christina Andersd                                                          0.6.1719     Mynämäki


    Nivari Ketelinen Karjala

                        Eric Nilss/Simon Clemetss
  1 999                 autio
         1669-75        Matts Henricss
                          Walborg
         1676-1708  po  Eric Mattss Nivari                                                           1670
                          Beata                                                                      1670
         1709-12    vä  Anders Sigfridss                                                             1709         Karj
                          Walborg Ericsd Nivari                         1682          Karj           1709         Karj

279 471                 Jöran Johanss                                   3.3.1693      Karjala        27.12.1729   Karjala        1752          Karj
279 472                   Agneta Mattsd Lassila                         22.12.1702    Karjala        27.12.1729   Karjala        2.4.1782      Karjala


    Pusko Ketelinen Karjala

                        Sigfrid Ericss
  1 999  1635-67        autio
         1668           Mårten
                          Brita
  1 999                 autio
         1671-76        Jacob Ericss
                          Hebla                                                                      1677         Karj
         1677-88    II  Mårten Sigfridss                                                             1677         Karj
         1689-1712      Jacob Clemetss
                          Maria
                        N. N.
                          Maria Thomasd                                 0.3.1698                     1.1.1731     Karjala
                    II  Jacob Simonss                                   0.7.1710                     1.1.1731     Karjala


    Junnila Laajoki Karjala

         1634-47        Jacob Clemetss
                          Caisa
         1649-90    po  Thomas Jacobss Junnila                          1628-29                      1648-49
                          Anna                                                                       1648-49
         1691-92    po  Eric Thomass Junnila                            1660          Karj           1679                        1692          Karj
         93               Anna Larsd                                                                 6.6.1693     Karjala
         1694-1712  II  Matts Olofss                                                                 6.6.1693     Karjala


    Kouhila Laajoki Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1634-39        Jöran Mattss
                          Gertrud
         1643-79    po  Jöran Jöranss Kouhi                             1621                         1639-43
                          Anna                                                                       1639-43
         1681-97    po  Per Jöranss Kouhi                               1646-47       Karj           1671                        1697          Karj
                          Brita Mårtensd                                                             1671                        6.6.1725      Karj
         1698-1712  po  Matts Perss Kouhila                             1679          Karj           1698                        h 22.12.1747  Karjala
                          Walborg Jacobsd                               1683                         1698                        h 15.3.1747   Karjala
                    po  Matts Mattss Kouhila                            10.1.1709     Karj           26.8.1744    Ylän           9.6.1783      Karj
                          Lisa Jöransd Vähätalo                         17.9.1719     Ylän           26.8.1744    Ylän           1754          Karj


    Joki-Kouhila Laajoki Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

                    vä  Eric Jacobss Jakki                              9.5.1733      Karj           14.6.1761    Karj           9.12.1805     Karj
                          Walborg Mattsd Kouhila                        23.4.1745     Karj           14.6.1761    Karj
                    vä  Matts Jacobss Heikkilä                          1.9.1764      Mynä           20.5.1792    Karj           11.9.1841     Karj
                          Lisa Ericsd Joki-Kouhila                      23.9.1770     Karj           20.5.1792    Karj


    Marttila Laajoki Karjala

         1634-86        Thomas Jacobss                                                               < 1643
                          Gertrud                                                                    1636-37
                          Margareta                                                                  < 1643
         1687-97    po  Johan Thomass Marttila                          < 1640        Karj
         1698           Matts Perss viljelee
         1699-1712      Jöran Perss                                                                  8.10.1699    Laitila
                          Brita Johansd                                                              8.10.1699    Laitila


    Mattila Laajoki Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1584-          Henric Thomass
         1606-34    p   Sigfrid Henricss
         1635-72    po  Matts Sigfridss Mattila                                                      1636-37                     1672          Karj
                          Margareta                                                                  1636-37
         1673-1709  po  Thomas Mattss Mattila                           1646-47       Karj           1669
                          Lisa                                                                       1669
         1710-12    po  Johan Thomass Mattila                           1670          Karj           5.6.1692     Yläne
                          Lisa Johansd                                                               5.6.1692     Yläne


    Ollila Laajoki Karjala

         1634-43        Simon Sigfridss
                          Magdalena
         1645-73    po  Matts Simonss Ollila                                                         1647
                          Margareta                                                                  1647
         1675-76    po  Mårten Mattss Ollila                            1651          Karj
  1 999                 autio
         1681-1712      Johan Jöranss                                                                28.12.1692   Karjala
                          Margareta
                          Walborg Mattsd                                                             28.12.1692   Karjala


    Rekola Laajoki Karjala

         1634-49        Bertil Mattss
                          Walborg
         1650-89    po  Jacob Bertilss Rekola                                                        1638-39
                          Magdalena                                                                  1638-39
         1690-1708  po  Thomas Jacobss Rekola                           1654          Karj           1683
                          Brita Jöransd                                                              1683
         1709-12    po  Matts Thomass Rekola                            1690          Karj           1712
                          Maria Larsd                                                                1712


    Yli-Rekola Laajoki Karjala

271  15                 Matts Johanss Hakanpää                          2.9.1796      Honkilahti     22.11.1840   Honkilahti     5.9.1877      Karjala
271  16                   Lovisa Henricsd Pruuni                        24.12.1810    Säkylä         22.11.1840   Honkilahti


    Varpula Laajoki Karjala

         1634-64        Michel Sigfridss
                          Agneta Bertilsd
         1665-92    po  Olof Michelss Varpula                           < 1641        Karj           1662
                          Caisa                                                                      1662
         1693-1712  po  Johan Olofss Varpula                            1664-65       Karj           23.6.1705    Karjala
                          Brita                                                                      1686
                          Caisa Mattsd                                                               23.6.1705    Karjala


    Hannula Sairinen Karjala

         1634-47        Jöran Henricss
                          Walborg
         1649-86    po  Jöran Jöranss Hannula                                                        1653-56
                          Agneta                                                                     1652
                          Walborg                                                                    1653-56
         1687-1701  po  Christer Jöranss Hannula                        1657          Karj           1680-81
                          Brita                                                                      1680-81
         1702-12    po  Jöran Christerss Hannula                        1684          Karj           11.10.1703   Karjala
                          Magdalena Pettersd                                                         11.10.1703   Karjala


    Mäkilä Sairinen Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1634-35        Marcus Clemetss
                          Walborg
         1637-38    vä  Thomas Larss
                          Agneta Marcusd Mäkilä
         1639-45    sa  Marcus Clemetss
                          Walborg
  1 999                 autio
         1660-72        Simon Jöranss                                                                                            1672          Karj
         73-90            Elin
         1691-92    po  Jacob Simonss Mäkilä                            1671          Karj           1692                        1692          Karj
         93               Brita                                                                      1692
         1694-1707      Jöran Nilss
                          Maria Ericsd
         1708-12    po  Johan Jöranss Mäkilä                            1688          Karj
         -1741      ve  Michel Jöranss Mäkilä                           27.9.1705     Karj           26.5.1734    Lait           1741          Karj
                          Walborg Jacobsd                                                            1730
                          Walborg Mattsd                                0.4.1708      Lait           26.5.1734    Lait
                    po  Anders Michelss Mäkilä                          21.11.1735    Karj           29.10.1758   Karj
                          Maria Mattsd Mikola                           3.9.1733      Karj           29.10.1758   Karj           20.11.1821    Karj
                    po  Johan Anderss Mäkilä                            4.4.1761      Karj                                       28.6.1838     Karj
                          Brita Henricsd Ollila                         19.5.1765     Karj                                       25.9.1812     Karj


    Anttila Salavainen Karjala

                        Marcus Anderss
         1634-73        Clemet Marcuss                                                               < 1643
                          Magdalena                                                                  < 1643
         1674-97    po  Jöran Clemetss Anttila                          1646-47       Karj           1677
         98-00            Lisa                                                                       1677
         1701-12    vä  Henric Clemetss                                                              28.12.1698   Karjala
                          Gertrud Jöransd Anttila                       1680          Karj           28.12.1698   Karjala


    Hemmilä Salavainen Karjala

                          Caisa
         1634-77        Matts Marcuss                                                                1653-56
                          Brita                                                                                                  1651          Karj
                          Gertrud                                                                    1653-56
         1678-88    po  Thomas Mattss Hemmilä                           1654          Karj           1680-81
                          Magdalena                                                                  1680-81
         1689-1702  ve  Simon Mattss Hemmilä
                          Walborg
         1703-12        Johan Perss
                          Brita Andersd


    Lassila Salavainen Karjala

         1634-76        Thomas Clemetss                                                              1636-37
                          Agneta                                                                     1636-37
         1677-87    po  Bertil Thomass Lassila                          1646-47       Karj           1671                        1687          Karj
         88-99            Agneta                                                                     1671
         1700-02    po  Sigfrid Bertilss Lassila                        1676          Karj           24.9.1699    Karjala        1702          Karj
         03-05            Maria Carlsd                                                               24.9.1699    Karjala
         1707-12    ve  Henric Bertilss Lassila                                                      1707         Karjala
                          Walborg Grelsd                                                             1707         Karjala


    Pässi Salavainen Karjala

         1634-35        Escil Henricss
                          Caisa Henricsd
         1637-77    po  Mårten Escilss Pässi                                                         1640-43
                          Gertrud                                                                    1640-43
         1678-1709  po  Henric Mårtenss Pässi                           1646-47       Karj           1670
                          Lisa                                                                       1670
         1710-12    po  Matts Henricss Pässi                            1690          Karj


    Henttu Suojoki Karjala

  1 999                 autio
         1646-72        Matts Jacobss                                                                                            1672          Karj
         73-77            Margareta
279 559  1678-95        Jacob Jöranss                                                                1668         Karj           1695          Karj
279 560  96-97            Caisa Simonsd Hella                           1649-50       Karj           1668         Karj
                    po  Matts Jacobss Henttu                                                         29.5.1692    Karjala
         98-99            Christina Jacobsd Karppinen                   k 27.7.1673   Karjala        29.5.1692    Karjala
         1700-12    ve  Jacob Jacobss Henttu                            24.7.1674     Karj           31.5.1699    Karjala        h 5.7.1747    Karjala
                          Maria Persd Kouhi                             1678                         31.5.1699    Karjala        h 5.2.1749    Karjala
                    po  Johan Jacobss Henttu                            8.11.1700     Karjala        26.10.1729   Laitila        30.11.1779    Karjala
                          Brita Mattsd Isotalo                          27.1.1708     Laitila        26.10.1729   Laitila        3.8.1768      Karjala
                    po  Matts Johanss Henttu                            2.2.1740      Karjala        30.9.1759    Karjala        24.3.1810     Karjala
                          Anna Mattsd Mattila                           14.11.1737    Karjala        30.9.1759    Karjala        6.8.1808      Karjala
                    po  Carl Mattss Henttu                              16.3.1766     Karj           5.6.1791     Mynämäki       26.10.1846    Karj
                          Walborg Gustafsd Hänti                        5.4.1767      Mynämäki       5.6.1791     Mynämäki       6.5.1852      Karj
                    po  Matts Carlss Henttu                             14.8.1792     Karj           11.6.1811    Karjala        4.10.1857     Karj
                          Brita Johansd Rekola                          3.1.1788      Karj           11.6.1811    Karjala        24.5.1871     Karj
                    po  Matts Mattss Henttu                             19.8.1812     Karj           8.9.1864     Honkilahti
                          Maria Mattsd                                  10.4.1816     Karj           9.6.1840     Karjala        5.5.1862      Karj
                          Carolina Justina Henricsd                     22.10.1827    Ylän           30.12.1862   Karjala        22.1.1864     Karj
                          Lovisa Isacsd Anttila                         13.10.1822    Honki          8.9.1864     Honkilahti
                    po  Carl Mattss Henttu                              10.4.1846     Karj           11.12.1879   Laitila
                          Sofia Carlsd Lindroos                         28.4.1851     Lait           1877         Karjala        5.7.1878      Karj
                          Mariana Fredricsd Hällynen                    27.1.1853     Lait           11.12.1879   Laitila


    Lassila Suojoki Karjala

         1634-50        Jöran Perss
                          Caisa
         1652-58    vä  Matts Mattss                                                                 1651-52      Karj
                          Agneta Jöransd Lassila                                                     1651-52      Karj
  1 999                 autio
         1668-88        Grels Bertilss
                          Brita
         1689-92    po  Anders Grelss Lassila                           1654                         1679
         93               Walborg                                                                    1694         Karj
         1694-97    II  Thomas Sigfridss                                                             1694         Karj
279 557  1698-          Matts Jacobss Henttu                                                         29.5.1692    Karjala        h 10.6.1750   Karjala
279 558                   Christina Jacobsd Karppinen                                                29.5.1692    Karjala        h 8.11.1730   Karjala
                        Matts Mattss                                                                 8.6.1731     Karjala
                          Caisa Simonsd                                                              8.6.1731     Karjala


    Ollila Suojoki Karjala

                        Filip Clemetss
         1639           Lars Nilss
                          Caisa
                          Margareta
         1637-79    po  Clemet Larss                                                                 1662-63
                          Caisa                                                                                                  1660          Karj
                          Brita                                                                      1662-63
         1681-95        Johan Mattss
                          Caisa Ericsd
         1696-172x      Paul Carlss (Sairisista)                                                     28.12.1698   Karjala        22.5.1732     Lait
                          Caisa Olofsd                                                               28.12.1698   Karjala        1729          Karj
         172x-          Johan Sigfridss                                                              28.12.1722   Karjala
                          Maria Mattsd                                  0.10.1699                    28.12.1722   Karjala        26.10.1787    Karj
                    po  Henric Johanss Ollila                           28.12.1728    Karj           5.10.1755    Karj
                          Lisa Johansd Henttu                           12.11.1734    Karj           5.10.1755    Karj           29.9.1810     Karj


    Hella Suutila Karjala  1

         1600-34        Escil Marcuss
         1635-85        Simon Escilss                                                                1659
                          Brita                                                                      < 1635                      1647-48        Karj
                          Walborg                                                                    1659
         1686-1705  vä  Grels Josefss                                                                1665         Karj
                          Lisa Simonsd Hella                            1646-47       Karj           1665         Karj
         1707-13    po  Grels Grelss Hella                                                           29.5.1694    Karjala
                          Walborg Ericsd                                                             29.5.1694    Karjala


    Hollo Suutila Karjala

                        Jöran Mattss
  1 999                 autio
         1650-51        Lars Jöranss
  1 999                 autio
         1665-74        Hellan
  1 999                 autio
         1678           Jöran Jöranss
                          N. N.
         1679           Mikolan
  1 999                 autio
         1681-85        Grels Josefss                                                                1665         Karj           Hellaan
                          Lisa Simonsd Hella                            1646-47       Karj           1665         Karj
                        yhdistetty Hellaan


    Mikola Suutila Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

                        Matts Marcuss
         1634-69        Jöran Mattss
                          Gertrud
         1670-76    po  Lars Jöranss Mikola                             1628-29                      1653-56
                          Agneta                                                                     1653-56
  1 999                 autio
         1677-88        Matts Ericss
                          Elin
  1 999                 autio
         1689-1705      Jöran Mattss Mattila                            1656          Karj           < 1685
                          Lisa Jöransd                                                               < 1685
         1707-10    po  Eric Jöranss Mikola                             1686          Karj
         1712       is  Jöran Mattss Mattila                            1656          Karj           < 1685
                          Lisa Jöransd                                                               < 1685
         1727-      po  Matts Jöranss Mikola                            21.8.1688     Karj           19.11.1727   Karjala
                          Maria Henricsd Mattila                        17.1.1700     Karj           19.11.1727   Karjala


    Talola l. Tallala Tallala Karjala

                        Simon Mattss
  1 999  1634-67        autio
         1668-75        Nils Mattss
         76-78            Margareta
  1 999                 autio
         1683-89        kirkkoherran
         1690-1708      Matts Mattss                                                                 1689
                          Maria Clemetsd                                                             1689
         1709-2x    po  Jöran Mattss Talola                                                          1709
                          Caisa Sigfridsd                                                            1709
         172x-45        Matts Simonss                                                                1.11.1731    Mynämäki       1745          Karj
                          Christina Jacobsd                             1715                         16.2.1746    Karjala
         1746-      II  Lars Mårtenss                                   0.8.1721                     16.2.1746    Karjala        27.4.1779     Karjala


    Heiska Vehmalainen Karjala

                        Marcus Olofss/Henric Larss
  1 999                 autio
         1634-58        Jacob Sigfridss                                                              1665                        1673          Karj
         59               Brita
                          Elin Escilsd                                                               1665
         1660-69    po  Christer Jacobss Heiska                                                      1659                        sotaan
                          Caisa                                                                      1659
         1670-73    sa  Jacob Sigfridss                                                              1665                        1673          Karj
                          Brita
         74-85            Elin Escilsd                                                               1665
         1686-97    po  Jöran Jacobss Heiska                            1661          Karj           1682
                          Walborg                                                                    1682
  1 999                 autio
         1698-1712      Eric Jöranss                                                                 30.5.1693    Karjala
                          Christina Mattsd                                                           30.5.1693    Karjala


    Jakki l. Inki Vehmalainen Karjala  (Ismo Huhtalan tietoja)

                          Walborg Simonsd
         1635-46        Jacob Nilss
                          Walborg
  1 999                 autio
         1657-75        Jöran Sigfridss
         76               Lisa
  1 999                 autio
         1679-85        Niuskalan
         1686-1707      Thomas Christerss                                                            1689
                          Walborg                                                                                                1687          Karj
                          Brita                                                                      1689
  1 999                 autio
         1708-12        Eric Ericss
                          Brita

                        Jacob Johanss                                   0.7.1703                     10.6.1729    Miet?
                          Maria Henricsd                                14.3.1703                    10.6.1729    Miet?


    Kouhila Vehmalainen Karjala

         1634-47        Eric Anderss
                          Brita
  1 999                 autio
         1657-65        Johan Jöranss
                          Agneta
         1667-74        Simon Simonss
                          Brita
  1 999                 autio
         1675-79        Sigfrid Stefanss
                          N. N.
  1 999                 autio
         1681-1709      Clemet Jöranss Jakki                            1650                         1668
                          Elin                                                                       1668
         1710-12    vä  Johan Mårtenss                                                               1710         Karj
                          Elin Clemetsd Kouhila                         1683          Karj           1710         Karj


    Laurila l. Runola Vehmalainen Karjala

         1634-68        Escil Jacobss                                   1560??!!
                          Lisa
         1669-1704  po  Michel Escilss Laurila                          1652          Karj           1671
                          Lisa                                                                       1671                        > 1709
         1705-34    po  Simon Michelss Laurila                          1679          Karj           14.3.1736    Karjala        h 8.6.1761    Karjala
                          Lisa Jacobsd Karppinen                        1683          Karj           27.5.1700    Karjala        h 10.7.1733   Karjala
                          Anna Ericsd Väärikkälä                        0.11.1676     Karj           14.3.1736    Karjala        1752          Karj
         1734-47    po  Johan Simonss Laurila                           k 7.6.1701    Karjala        2.6.1728     Mynämäki       h 26.7.1747   Karjala
         47-48            Maria Mattsd Kyrölä                           2.3.1708      Mynämäki       16.10.1748   Karjala        h 6.7.1783    Karjala
         1748-73    II  Matts Mattss Hunsala                            27.1.1721     Laitila        16.10.1748   Karjala        1789          Karj
         1775-1808  po  Matts Johanss Laurila                           15.2.1740     Karjala        24.10.1779   Karjala        h 14.4.1808   Karjala
                          Magdalena Jöransd Ylöinen                     10.3.1739     Karjala        27.5.1764    Karjala        h 9.4.1779    Karjala
                          Maria Johansd Mattila                         17.6.1756     Karjala        24.10.1779   Karjala        20.6.1814     Karjala
         1808-37    po  Johan Mattss Laurila                            7.12.1769     Karjala        2.6.1800     Mynämäki       16.1.1837     Karjala
                          Maria Mattsd Henttula                         14.3.1772     Mynämäki       2.6.1800     Mynämäki       19.11.1830    Karjala
         1837-73    po  Johan Johanss Laurila                           14.9.1801     Karjala        10.6.1828    Mynämäki       29.3.1873     Karj
                          Caisa Simonsd Siipola                         18.10.1804    Mynämäki       10.6.1828    Mynämäki       27.6.1884     Karj
         1837-1917  po  Gustaf Johanss Laurila                          16.3.1848     Karjala        1873         Karj           19.4.1922     Karj
                          Sofia Carlsd Ali-Heiska                       24.1.1849     Karjala        1873         Karj           9.12.1928     Karj
         1917-50    po  Kustaa Jalmari Kustaanp Laurila                 24.11.1883    Karj           1909         Karj           2.8.1957      Karj
                          Tekla Vilhelmina Aleksandra Juhont Ali-Kouhila17.11.1879    Karj           1909         Karj           19.9.1957     Karj


    Markula Vehmalainen Karjala

         1634-51        Cnud Ericss
                          Margareta
         1652       po  Jöran Cnudss Markula                            < 1628                       1652
                          Agneta                                                                     1652
         1656-73    ve  Anders Cnudss Markula                                                        1658                        sotaan
                          Christina                                                                  1658
  1 999                 autio
         1676           Jöran Escilss
  1 999                 autio
         1682-1709      Johan Mattss                                                                 1684
                          Gertrud                                                                    1684
         1710-12    po  Johan Johanss Markula


    Perhe Vehmalainen Karjala  kersantin puustelli

         1634-50        Sigfrid Ericss
                          Magdalena
         1651-52    ty  Margareta Sigfridsd Perhe
         1656-92    ve  Matts Sigfridss Perhe                                                        < 1657
                          Beata                                                                      < 1657
         1693-1712  po  Mårten Mattss Perhe                             1657          Karj           24.2.1702    Karjala
                          Agneta                                                                     1683                        1701          Karj
                          Maria                                                                      24.2.1702    Karjala
973 929  1719           Johan Reinhold Ottoss Taube                     k 6.7.1706    Käki           7.6.1741     Pernaja        19.6.1777     Lokalahti
973 930                   Elisabet Carlsd Armfelt                       29.8.1718                    7.6.1741     Pernaja        4.6.1784      Lokalahti
         1719-20        Otto Carl Carlss Furumarck                      9.1.1703      Narva          1726                        4.3.1768      Mikk mlk
                          Christina Simonsd Affleck                     5.12.1699                    1726                        24.2.1761     Mikk
         1720-21        Henric Laman                                    1696                         18.12.1726   Tammela
                          Maria Rebecka Barck                           6.6.1706                     18.12.1726   Tammela        2.6.1770      Rauma
973 929  1721-22    sa  Johan Reinhold Ottoss Taube                     k 6.7.1706    Käki           7.6.1741     Pernaja        19.6.1777     Lokalahti
973 930                   Elisabet Carlsd Armfelt                       29.8.1718                    7.6.1741     Pernaja        4.6.1784      Lokalahti
         1723           Didric Johan Kossoffski                                                      7.10.1742    Mynämäki
                          Anna Catarina Brask                                                        7.10.1742    Mynämäki
         1723-26        Johan Olofss Lauraeus                           1686          Oul            4.7.1711     Merimasku      h 9.1.1737    Merimasku
                          Christina Reinholdsd Dettlof                  1687                         4.7.1711     Merimasku      h 10.10.1742  Merimasku
         1726-27    sa  Henric Laman                                    1696                         18.12.1726   Tammela
                          Maria Rebecka Barck                           6.6.1706                     18.12.1726   Tammela        2.6.1770      Rauma
         1727-41    sa  Didric Johan Kossoffski                                                      7.10.1742    Mynämäki
                          Anna Catarina Brask                                                        7.10.1742    Mynämäki
249  69  1741-43        Fromhold Anders Anderss Forsman                 k 2.10.1704   Sahalahti      10.10.1745   Lokalahti      18.11.1767    Eura
249  70                   Brita Catarina Johansd Berg                   19.10.1722                   10.10.1745   Lokalahti      16.4.1788     Nakkila
         1743-63        Eric Ericss Fingerroos                          18.2.1709     Halikko        13.3.1750    Mynämäki       26.3.1776     Masku
                          Maria Pettersd Pihlfelt                       20.1.1729     Mynämäki       13.3.1750    Mynämäki
973 181  1763-69        Johan Jacob Johanss Kijk                        23.6.1744     Åbo            28.3.1769    Halikko
973 182                   Elsa Margareta Magnusd Hedersvärd             k 15.6.1750   Piikkiö        28.3.1769    Halikko        4.2.1800      Åbo
         1769-72        Berndt Magnus Berndtss Stackelberg              28.6.1755     Kaarina        0.4.1811                    19.1.1815     Valkeala
                          Ottiliana Ulrica Ottosd De Geer               3.6.1760                     13.3.1780    Pernaja        26.10.1798    Artjärvi
                          Dygdig Maria Gustafsd Reuterholm              10.11.1768                   29.11.1799   Ryttern        15.4.1847     Västerås
                          Dorotea Fredrica Sofia Georgsd Brunow         25.8.1770                    0.4.1811                    29.12.1813    Valkeala
291  49  1772-82        Adolf Edvardss Breitholtz                       26.10.1753    Mynämäki       1.11.1781    Sauvo          26.5.1813     Mynämäki
291  50                   Elisabet Danielsd Fontén                      27.12.1758    Åbo            1.11.1781    Sauvo          1.2.1815      Mynämäki
         1782-93        Eric Johan Svartz
         1793-1802      Henric Johan Jacobss Finckenberg                8.1.1776      Vehm           6.1.1807                    3.7.1859      Lokalahti
                          Vivica Otteliana Berndtsd Stackelberg         19.12.1789                   6.1.1807                    2.11.1848     Lokalahti
         1802-10        Johan Gustaf Cedberg                            24.3.1774     Mynämäki       15.8.1800    Nousiainen
                          Agata Charlotta Hermansd Ladde                21.11.1779    Nousiainen     15.8.1800    Nousiainen


    Perhe Vehmalainen Karjala  lb.

                    vä  Jöran Johanss                                                                1713
                          Gertrud Mårtensd Perhe                                                     1713


    Henttula Vuoloinen Karjala

                        Bertil Clemetss/Lars Simonss
  1 999  1634-          autio
         1668-84?       Simon Henricss (korpraali)
         1685-97        Eric Ericss                                                                                              1697          Karj
                          Hebla                                                                                                  1697          Karj
  1 999                 autio
         1699-1712      Anders Thomass
                          Maria


    Rosila Vuoloinen Karjala

                        Marcus Nilss
  1 999                 autio
         1637-75        Escil Brusiuss
                          Magdalena
         1676-97    po  Lars Escilss Rosila                             1649          Karj           1672
                          Maria                                                                      1672
  1 999                 autio
         1698-1712      Sigfrid Jacobss                                                              25.10.1696   Karjala
                          Caisa Ericsd                                                               25.10.1696   Karjala


    Aarlahti Aarlahti Mietoinen  ratsutila (Kari Jaakkolan tietoja)

         1698           Henric Isacss Tammisto                          1662          Taiv           1682                        1698          Vehm
         98-99            Gertrud Bengtsd                                                            1699                        1741          Mynä
         1699-1707  II  Jacob Mårtenss                                                               1699                        Mynämäki Isokartanoon
         1707-54    vä  Henric Ericss Tynilä                            1.10.1679     Aska           1.9.1723     Mietoinen      h 7.11.1756   Mietoinen
                          Caisa Henricsd Aarlahti                       k 11.10.1685  Taivassalo     28.12.1705   Mietoinen      1722          Miet
                          Lisa Johansd Junnila                          19.11.1705    Miet           1.9.1723     Mietoinen      h 3.8.1777    Vehmaa
         1754-63    po  Eric Henricss Aarlahti                          13.4.1717     Mietoinen      15.4.1744    Mynämäki       h 29.5.1763   Mietoinen
         63-65            Maria Persd                                   4.9.1719      Mynä           1765         Miet           19.5.1771     Lemu
                    II  Johan Mattss                                    1706                         1774                        29.9.1798     Lemu
                          Anna Andersd                                  22.12.1735    Euraj?         1774                        29.4.1777     Lemu


    Alitalo Aarlahti Mietoinen  ratsutila

         1765-97    vä  Johan Mattss Punta                              28.10.1732    Mietoinen      1.1.1764     Mietoinen      14.8.1797     Mietoinen
                          Lisa Ericsd Aarlahti                          14.11.1745    Mietoinen      1.1.1764     Mietoinen      3.4.1796      Mietoinen
         1797-1809  po  Johan Johanss Alitalo                           23.9.1771     Mietoinen      14.10.1798   Lemu           12.3.1809     Mietoinen
                          Maria Mattsd Meritalo                         20.11.1778    Lemu           25.3.1810    Mietoinen      9.7.1815      Lemu
                    II  Mårten Jacobss Seppälä                          1.8.1787      Lemu           2.7.1816     Lemu           23.9.1843     Miet
                          Ulrica Andersd Ylitalo                        1.8.1792      Lemu           2.7.1816     Lemu           4.3.1858      Mietoinen
         1809-26        perikunta
         1826-70    po  Matts Johanss Alitalo                           15.12.1805    Mietoinen      10.10.1827   Kaarina        6.8.1881      Mietoinen
                          Maria Ericsd Knaapi                           18.10.1806    Kaarina        10.10.1827   Kaarina        18.9.1860     Mietoinen
         1870-96    po  Gustaf Adolf Mattss Alitalo                     14.4.1834     Mietoinen      13.10.1859   Lemu           15.5.1896     Mietoinen
                          Sofia Wilhelmina Andersd Keskikylä            27.2.1839     Lemu           13.10.1859   Lemu           9.5.1910      Miet
         1896-1930  po  Adolf Oscar Gustafss Aarlahti                   2.10.1864     Mietoinen                                  6.8.1930      Miet
                          Olga Wilhelmina Andersd Eilu                  7.7.1872      Karjala                                    11.10.1925    Miet
         1930-40        perikunta


    Junnila Haijainen Mietoinen

         1599-1604      Henric Henricss
         1604-30    p   Paul Henricss
         1630-46    p   Jacob Paulss                                                                                             1647          Miet
         47-52            Caisa
         1656       po  Eric Jacobss Junnila
                          Lisa
         1657-1701  ve  Thomas Jacobss Junnila                                                       1662-63
                          Lisa                                                                       1662-63
         1702-28    po  Johan Thomass Junnila                           1667          Miet           1694                        173x          Miet
                          Christina Thomasd                                                          14.6.1691    Mietoinen      1691-94?
                          Maria Jöransd                                                              1694                        h 1739        Mietoinen
         1728-57    po  Jacob Johanss Junnila                           k 14.7.1701   Mietoinen      10.6.1729    Mietoinen      20.4.1776     Mietoinen
                          Maria Henricsd                                22.6.1693                    10.6.1729    Mietoinen      15.1.1780     Mietoinen
         1757-85    vä  Matts Anderss Pietilä                           15.2.1723     Miet           12.11.1750   Mietoinen      8.6.1806      Mietoinen
                          Lisa Jacobsd Junnila                          21.9.1733     Mietoinen      12.11.1749   Mietoinen      10.2.1815     Mietoinen
         1785-1805  sp  Jacob Anderss [Junnila]                         1745                         1.11.1778    Mietoinen      13.6.1805     Mietoinen
                          Magdalena Ericsd Suutari                      31.10.1747    Mietoinen      1.11.1778    Mietoinen      4.6.1805      Mietoinen
         1806-43    po  Jacob Jacobss Junnila                           22.7.1783     Mietoinen      2.11.1806    Mietoinen      6.4.1853      Mietoinen
                          Caisa Johansd Lassila                         15.11.1788    Mietoinen      2.11.1806    Mietoinen      14.12.1857    Mietoinen
         1843-64    po  Matts Jacobss Junnila                           18.2.1815     Mietoinen      30.12.1845   Mietoinen      23.6.1864     Mietoinen
                          Maria Mattsd Harainen                         30.11.1815    Mietoinen      30.12.1845   Mietoinen      13.3.1885     Mietoinen
         1864-1906  ve  Fredric Jacobss Junnila                         2.2.1830      Mietoinen      1.11.1866    Mietoinen      22.1.1906     Miet
                          Gustafa Wilhelmina Johansd Wikman             17.4.1828     Mynämäki       0.9.1851     Mietoinen      6.12.1865     Mietoinen
                          Wilhelmina Michelsd Juusela                   12.12.1838    Mietoinen      1.11.1866    Mietoinen      21.6.1899     Mietoinen
         1906-30    po  Robert Wilhelm Fredricss Junnila                28.3.1869     Mietoinen      1905                        7.2.1930      Miet
                          Maria Johansd Anttila                         22.3.1875     Nousiainen     1905                        15.12.1961    Miet


    Mikola Hiippavuori Mietoinen

         1721-46        Matts Jacobss Pusala                            k 13.9.1685   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      1738-44       Miet
                          Lisa Mattsd Airikkala                         k 21.9.1686   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      21.1.1772     Mietoinen
         1746-82    po  Thomas Mattss Mikola                            8.11.1722     Mietoinen      10.10.1742   Mietoinen      6.9.1803      Mietoinen
                          Gertrud Mattsd Leinakkala                     6.1.1723      Mietoinen      10.10.1742   Mietoinen      19.2.1763     Miet
         1782-1811  po  Matts Thomass Mikola                            4.9.1745      Mietoinen      22.10.1811   Mietoinen      5.10.1825     Mietoinen
                          Lisa Mattsd Palsala                           30.3.1745     Nousiainen     8.10.1769    Nousiainen     31.8.1776     Mietoinen
                          Brita Ericsd Kehtula                          1.10.1751     Mietoinen      16.3.1777    Mietoinen      4.6.1809      Mietoinen
                          Lisa Henricsd Soukko                          23.9.1768     Mietoinen      22.10.1811   Mietoinen      9.12.1845     Mietoinen
         1811-49    po  Jacob Mattss Mikola                             7.12.1787     Mietoinen      6.11.1821    Mynämäki       14.4.1849     Mietoinen
         49-62            Walborg Johansd Knuutila                      29.4.1799     Mynämäki       6.11.1821    Mynämäki       21.7.1856     Mietoinen
         1862-1901  po  Jacob Johan Jacobss Mikola                      22.7.1838     Mietoinen      21.10.1858   Mynämäki       7.11.1907     Mietoinen
                          Lovisa Wilhelmina Thomasd Vinala              22.5.1839     Mynämäki       21.10.1858   Mynämäki       2.4.1917      Miet
         1901-31    po  Gustaf Jacobss Juurinen                         4.11.1873     Miet           16.3.1907    Miet           27.10.1931    Miet
         31-50            Aina Wilhelmina Johansd Yllikäinen            5.12.1876     Lemu           16.3.1907    Miet           2.1.1962      Miet


    Hirmuinen Mietoinen  vääpelin puustelli

516  37  1718-22        Hans Johan Hanss Bäck                           25.12.1698    Urja                                       14.2.1753     Urja
         1721-23        Henric Laman                                    1696                         18.12.1726   Tammela
                          Maria Rebecka Barck                           6.6.1706                     18.12.1726   Tammela        2.6.1770      Rauma
         1723-27        Gustaf Lorentz Claess Uggla                     12.4.1697                    1730                        11.3.1774     Kangasala
                          Carolina Hedvig Carlsd Sinclair               30.10.1704                   1730                        5.5.1758      Kangasala
         1727-54    sa  Henric Laman                                    1696                         18.12.1726   Tammela
                          Maria Rebecka Barck                           6.6.1706                     18.12.1726   Tammela        2.6.1770      Rauma
         1754-57        Conrad Rusk
         1758-59        Berndt Otto Gustafss Rehbinder                  8.9.1733                     8.1.1769
                          Jacobina Sara Maria Andersd Nohrström         24.4.1747                    8.1.1769                    26.11.1809
         1759-70        Fredric Amnorin                                 5.11.1731                    24.12.1765   Espoo          6.11.1799     Porvoo mlk
                          Charlotta Christina Stefansd Knorring         1731                         24.12.1765   Espoo          9.9.1809      Porvoo
         1771           Carl Fredric Henricss Blåfield                  6.2.1732                                                 7.4.1784      Sääksmäki
         1771-72        Edvard Lorentz Hillebrand                       22.4.1737
         1772           Carl Gustaf Carlss Krumhorn                     1728                                                     15.8.1803     Vihti
                          Margareta Carlsd Grönqvist                                                 1770                        1782
                          Sara Lovisa Ulricsd von Düben                 17.3.1753     Östuna                                     23.1.1829     Vihti
         1772-75        Carl Gustaf Reinholdss de la Motte              19.12.1741    Loka           24.1.1777    Nousiainen     17.1.1815     Kisko
                          Eleonora Maria Carlsd von Willebrand          2.12.1756     Loimaa         24.1.1777    Nousiainen     14.12.1842    Perniö
         1775-81        Johan Gustaf Grunér                             31.12.1755                   31.12.1787   Perniö         28.8.1834     Tammisaari
                          Hedvig Charlotta Thuresd von Cöhler           4.11.1767     Pern           31.12.1787   Perniö         25.10.1840    Tammisaari
         1781-1800      Carl Maximilian Carlss Carpelan                 23.4.1777     Masku          9.8.1804     Göteborg       11.1.1857     Masku
                          Lovisa Eleonora Johansd Carpelan              22.2.1780     Piteå          9.8.1804     Göteborg       16.7.1849     Masku
         1800-01        Carl Gustaf Hermanss Schützercrantz             12.5.1769     Tukholma                                   3.4.1850      Rauma
         1801-02        Carl Wilhelm Gustafss Ivendorff                 10.2.1749     Angelniemi     27.8.1778    Halikko        31.8.1821     Angelniemi
                          Catarina Christina Christiansd Lindeström     14.7.1759                    27.8.1778    Halikko
         1802-03        Berndt Fredric Anderss Hästesko                 8.6.1781      Vehmaa         26.11.1809   Nousiainen     21.2.1848     Lemu
                          Brita Carolina Carlsd von Willebrand          29.1.1786                    26.11.1809   Nousiainen     12.6.1862
         1803-04        Carl Gustaf Forselius
         1804-10        Jacob Johan Anderss Fraser                      15.7.1724                                                9.4.1814      Uusikaupunki


    kappalainen Mietoinen

         1665-76        Daniel Henricss Juslenius                       163x          Huit           < 1.1.1680                  26.4.1691     Mynä
                          Barbara Simonsd Giös                                                       < 1662                      0.1.1679      Mynä
                          Catarina Ring                                                              < 1.1.1680
         1679           Thomas D. Busander                                            Euraj                                      h 14.3.1680   Turk
                          Elisabet
         1686-95        Johan Johanss Revonius                          165x          Vehm           < 1681                      1695          Miet
                          Hedvig Ericsd Justander                                                    11.8.1695    Mynämäki
         1695-1706  II  Johan Rahm                                      166x                         11.8.1695    Mynämäki       < 1713        Miet
         1716-49        Jacobus Jacobss Leistenius                      k 23.3.1686   Pyhämaa                                    h 9.5.1749    Mietoinen
                          Christina Jeremiasd Steen                     3.6.1685                                                 h 13.12.1757  Mietoinen
         1750-59        Adam Gerhard Larss Sacklinius                   18.9.1723     Mynämäki       19.4.1750    Nousiainen     2.2.1805      Rauma
                          Maria Margareta Carlsd Wedeman                12.3.1730                    19.4.1750    Nousiainen     6.12.1806     Rauma
         1759-76        Per Abrahamss Sonck                             k 22.3.1730   Rauma          16.9.1762    Mynämäki       28.11.1776    Mietoinen
                          Brita Jöransd Ylén                            k 7.8.1734    Uusikaupunki   22.8.1754    Uusikaupunki   h 28.2.1762   Mietoinen
                          Beata Christina Edvardsd Breitholtz           1.2.1742      Skuttunge      16.9.1762    Mynämäki       17.9.1807     Åbo
         1781-1817      Johan Michelss Arenius                          29.4.1749     Turku          26.10.1779   Korppoo        24.11.1817    Mietoinen
                          Anna Christina Henricsd Carpelius             15.3.1757     Turku          26.10.1779   Korppoo        26.2.1819     Salo
         1820-62        Engelbrect Gustafss Rancken                     28.12.1790    Turku          1848                        14.1.1862     Miet
                          Anna Maria Andersd Hirn                                                    1820                        1828
                          Anna Erica Solitander                                                      1829                        1845
                          Maria Gustafa Israelsd Pettersson                                          1848                        1891


    Karkoinen Mietoinen  kirjurin puustelli

         1722-25        Anders Falck
         1726-28        Johan Jacobss Wichtman                          21.8.1698     Vihti          1726                        h 9.8.1765    Vihti
                          Anna Christina Grass                          1708                         1726                        10.3.1791     Vihti
         1728-34        Johan Pachalen
         1735-56        Gustaf Johan Johanss Brygner                    30.11.1702    Tyrvää         19.12.1723   Turku          h 6.4.1760    Naantali
                          Maria Clemetsd Uusinaapuri                    1708                         19.12.1723   Turku
         1756-87        Magnus Magnuss Granbom                          0.3.1732                     23.9.1766    Askainen       29.1.1787
                          Magdalena Eleonora Georgsd Tillman            9.8.1726      Parainen       26.10.1756   Parainen       h 1.6.1763    Mietoinen
                          Catarina Henricsd Ahrenberg                   21.1.1744     Askainen       23.9.1766    Askainen
         1787-99    po  Herman Magnuss Granbohm                         2.2.1769      Mietoinen      1792
                          Johanna Carolina Carlsd Forsgren              17.8.1776     Maaria         1792                        29.9.1801     Mietoinen
         1801-09        Fredric Anderss Rabbe                           19.7.1780     Kokemäki       1.6.1800     Eura           7.5.1809      Eura
                          Hedvig Sofia Holmberg                         5.5.1783                     1.6.1800     Eura


    Karkoinen Mietoinen  lb. ja vuokraaja

                    sa  Fredric Anderss Rabbe                           19.7.1780     Kokemäki       1.6.1800     Eura           7.5.1809      Eura
         1811-            Hedvig Sofia Holmberg                         5.5.1783                     1.6.1800     Eura


    Kaskinen Kaskinen Mietoinen  säteriratsutila

         -1568          kuninkaan
         1569-73        Johan Boose
         1569-73        Lars Joenss
         1574-83        Herman Perss Fleming                                                         29.12.1544   Tukholma       25.3.1583     Hels
                          Gertrud Håkansd (Hand)                                                     29.12.1544   Tukholma       11.12.1585    Aska
         1584-1923      Lehtisten
         1923-      po  Oscar Wilhelm Lehtinen
                          Suoma Hakula


    Lassila Kaulakko Mietoinen  ratsutila

         1734-47        Marcus Marcuss                                  1696                                                     h 29.3.1741   Mietoinen
                          Maria Mattsd                                  0.3.1679                                                 h 26.8.1750   Mietoinen
         1747-72    vä  Johan Michelss Munkki                           19.11.1710    Taivassalo     14.10.1753   Mietoinen                    1772
                          Maria Marcusd Lassila                         14.3.1721                    18.3.1739    Mietoinen      h 19.8.1750   Mietoinen
                          Lisa Jöransd                                  1705                         24.2.1751    Askainen       h 24.1.1753   Mietoinen
                          Maria Mattsd Hämäläinen                       0.7.1728      Miet           14.10.1753   Mietoinen
         1772-1803  po  Johan Johanss Lassila                           24.5.1748     Mietoinen      12.4.1769    Askainen       10.5.1803     Mietoinen
                          Magdalena Simonsd Vilu                        15.6.1751     Askainen       12.4.1769    Askainen       11.1.1813     Mietoinen
         1803-44        perikunta
         1844-59    pp  Fredric Johanss Ylitalo                         18.9.1814     Mietoinen      22.10.1844   Kaarina        14.9.1859     Mietoinen
                          Lena Wilhelmina Johansd Isotalo               21.7.1816     Kaarina        22.10.1844   Kaarina        4.7.1861      Mietoinen
         1859-73        perikunta
         1873-1902  po  Fredric Arvid Fredricss Lassila                 18.10.1845    Mietoinen      20.5.1867    Mynämäki       29.10.1902    Mietoinen
         02-08            Amanda Josefina Johansd Lujala                8.8.1845      Mynämäki       20.5.1867    Mynämäki       4.2.1931      Miet
         1908-33    po  Frans Fredric Fredricss Lassila                 3.12.1870     Mietoinen      1909                        22.3.1933     Miet
         33-45            Alma Aleksandra Kaarlent Saarnio              30.10.1883    Maari          1909                        23.7.1960     Miet


    Airikkala Kurina Mietoinen  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1605-28        Marcus Bertilss
                          Sara
         1637-89    po  Eric Marcuss
                          Walborg
         1689-      po  Matts Ericss Airikkala                                                       0.10.1685    Mietoinen
                          Margareta Jacobsd                             1666                         0.10.1685    Mietoinen
         1720-66    vä  Jacob Mattss Keijainen                          13.7.1700     Mynä           7.11.1720    Mynämäki       h 20.4.1766   Mietoinen
                          Brita Mattsd Airikkala                        12.11.1687    Miet           7.11.1720    Mynämäki


    Lehtinen Lehtinen Mietoinen  säteriratsutila

         1582-1616      Claes Hermanss Fleming                                                                                   1616          Mynä
                          Elin Henricsd Horn                                                         1.7.1578     Mak            < 1609
                          Dorotea von Rappe                                                                                      26.4.1652     Kust
         -1650      po  Henric Claess Fleming                           15.8.1584     Åkersholm      3.4.1633     Tukholma       7.11.1650     Tukholma
                          Ebba Erlandsd Bååt                                                         13.3.1608    Salem          1630
                          Sigrid Jostsd Kurzel                                                       3.4.1633     Tukholma       21.2.1673     Tukholma
         1651-69    po  Claes Henricss Fleming                          1617                                                     15.1.1669     Västrum
                          Ebba Bengtsd Soop                             28.5.1620     Vallentuna                                 > 1693
455 109  1671-98    vä  Lorentz Lorentzs Creutz                         31.3.1646     Perna          11.5.1684    Tukholma       7.2.1698      Tukholma
455 110                   Ebba Maria Claesd Fleming                     21.11.1653    Lofta          25.3.1671    Altuna         23.4.1678     Altuna  
455 148                   Hedvig Eleonora Gustafsd Stenbock             16.6.1664     Tukholma       11.5.1684    Tukholma       0.7.1729      Pern  
         1699-1709  po  Lorentz Lorentzs Creutz                         26.4.1672     Mynä                                       19.2.1709     Venäjä
         1709-30        perikunta
                        Georg Henric Georgss Lybecker                   11.7.1693                    14.2.1720    Lofta          11.7.1730     Tukholma
                          Ebba Eleonora Clausd Creutz                   17.4.1703     Ed             14.2.1720    Lofta          13.3.1730     Lofta
         1731-49        perikunta
         1750-81    po  Carl Bleckert Georgss Lybecker                  0.5.1723                     24.3.1763    Porv mlk       15.7.1781     Yläne
                          Charlotta Ottosd Yxkull                       1725                         13.10.1749   Turk           1761
         81-04            Margareta Helena Johansd Hising               23.5.1736                    24.3.1763    Porv mlk       28.7.1804     Yläne
         1804-1828  po  Georg Henric Carlss Lybecker                    11.4.1765     Mietoinen      15.9.1808    Por mlk        7.11.1828     Mietoinen
                          Christina Margareta Johansd Blum              22.9.1772     Piikkiö        27.5.1792    Pori           8.5.1807      Mietoinen
                          Sofia Albertina Johansd Blum                  21.12.1781    Taivassalo     15.9.1808    Por mlk        26.1.1862     Porv
         1828-51    vä  Carl Gustaf Arvidss Tollet                      17.4.1788     Mietoinen      28.6.1821    Mynämäki       10.1.1857     Mynämäki
                          Catarina Margareta Ulrica Georgsd Lybecker    26.2.1793     Pori           28.6.1821    Mynämäki       24.2.1863     Mynämäki
         1852-73        Alexander Henricss Jack                         21.1.1821     Kontiolahti    5.7.1846     Helsinki       24.6.1882     Kaar
                          Hedvig Rosalie Carlsd Siercken                7.10.1828     Helsinki       5.7.1846     Helsinki       21.12.1903    Kaar
         1874           Anders Oscar Oscarss Falck                      12.5.1851     Eura           17.12.1874   Turk           3.7.1909      Hels
                          Albertina Albertsd Lignell                    25.8.1849     Åbo            17.12.1874   Turk           1923          Hels
         1875-76    la  Frans Oscar Mellqvist                           22.4.1850     Ruotsi         23.6.1890    Ylän           24.6.1893     Porv
                          Agneta Augusta Sofia Oscarsd Falck            10.3.1855     Eura           10.11.1874   Turk           26.1.1880     Mietoinen
                          Fanny Alice Reinholdsd Sahlberg               20.12.1870    Ylän           23.6.1890    Ylän           1912
                    II  Verner Valdemar Rydman                          18.1.1870     Sipo           1926                        10.1.1950
                          Hilma Amanda Tuominen e Tallqvist             1893                         1926                        1959
         1877-81        Walter Reinhold Reinholdss Sahlberg             13.4.1844     Helsinki       31.7.1866    Kruunupyy      1.4.1881      Ylän
         81-86            Fanny Gustafa Jacobsd Cajanus                 11.8.1845     Helsinki       31.7.1866    Kruunupyy      22.1.1929     Sipo
         1886-87        Johan Wilhelm Gustafss Lehtinen e Peinikkala    1855                                                     25.10.1887    Mietoinen
         88-12            Gustafa Emilia                                1853                                                     > 1919
         1912-23    po  Oscar Wilhelm Juhanp Lehtinen                   1884
         1912-34    ve  Jukka Juhanp Lehtinen                           1880                         1929
                          Eva                                           1882
                          Ainikki Tanninen                                                           1929
         1934-          Lehtisten kartano Oy


    Pusala Mietoinen Mietoinen  (Teppo Erik Tammiston tietoja)

         1634-45        Josef Mårtenss
                          Brita
         1646-84    po  Thomas Josefss Pusala                                                        1677
                          Margareta                                                                  1647
                          Lisa                                                                       1648-49                     1675          Miet
                          Margareta                                                                  1677
         1685-1705  po  Jacob Thomass Pusala                            1663          Miet           0.5.1684     Mietoinen      > 1712
                          Elsa Mårtensd Palsala                                       Nous           0.5.1684     Mietoinen      173x          Miet
         1707-10    po  Matts Jacobss Pusala                            k 13.9.1685   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      Tiirolaan
                          Lisa Mattsd Airikkala                         k 21.9.1686   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      21.1.1772     Mietoinen


    Pappila Mietoinen

         1887-94        August Wilhelm Wilhelmss Lund                   29.9.1853     Vaasa          1876                        29.5.1939     Ruok
                          Betty Catarina Strömstén                                                   1876
453 919  1895-1905      Berndt Wilhelm Berndtss Sandell                 1.7.1853      Turku          1881                        9.12.1923     Nakk
453 920                   Alexandra Aurora Norrgård                                                  1881
         1908-28        Emanuel Jacobss Antila                          23.5.1863     Kurikka        1891                        16.1.1928     Miet
                          Alma Johanna Emilia Leidenius                                              1891


    Ravea l. Ravijoki Ravea Mietoinen

         -1562          Agneta Torstensd (Ram)
         1562-72    ve  Ivar Torstenss (Ram)                                                                                     > 1590
                          Catarina Bootzen/Boose
         1588-1604      Hans Johanss (Stålarm)                                                       17.11.1588
                          Elin Persd Fleming                                                         17.11.1588                  < 1608
                    po  Arvid Hanss Stålarm                                                          1616                        162x
                          Ingeborg Andersd Boije                                                     1616
         1630-50        Henric Claess Fleming                           15.8.1584     Åkersholm      3.4.1633     Tukholma       7.11.1650     Tukholma
                          Ebba Erlandsd Bååt                                                         13.3.1608    Salem          1630
                          Sigrid Jostsd Kurzel                                                       3.4.1633     Tukholma       21.2.1673     Tukholma
         1651-69    po  Claes Henricss Fleming                          1617                                                     15.1.1669     Västrum
                          Ebba Bengtsd Soop                             28.5.1620     Vallentuna                                 > 1693
455 109  1671-84    vä  Lorentz Lorentzs Creutz                         31.3.1646     Perna          11.5.1684    Tukholma       7.2.1698      Tukholma
455 110  70-78            Ebba Maria Claesd Fleming                     21.11.1653    Lofta          25.3.1671    Altuna         23.4.1678     Altuna  
455 148                   Hedvig Eleonora Gustafsd Stenbock             16.6.1664     Tukholma       11.5.1684    Tukholma       0.7.1729      Pern  
         1685-89        Matts Jacobss
                          Lisa
?        1690-93        Jöran Nilss
                          Margareta
         1694-1705  ^p  Eric Mattss Ravea                                                            < 1694
                          Walborg Michelsd                                                           < 1694
         1707-12        Jöran Jöranss
                          Lisa
         1712-42        Jöran Jacobss                                   21.7.1679                    1708                        h 5.3.1758    Mietoinen
                          Maria Arvidsd                                 0.1.1685                     1708                        h 14.4.1751   Mietoinen
         1743-77    po  Anders Jöranss Ravea                            30.10.1708    Mietoinen      14.10.1739   Mietoinen      27.2.1777     Mietoinen
         77-78            Lisa Mattsd Haakari                           10.7.1709     Mietoinen      14.10.1739   Mietoinen      30.5.1782     Mietoinen
         1779-82    vä  Simon Jacobss                                   7.10.1745     Vehm           8.11.1778    Mietoinen      9.10.1818     Mynämäki
                          Lisa Andersd Ravea                            2.11.1749     Mietoinen      8.11.1778    Mietoinen      29.10.1781    Mietoinen
                          Maria Mattsd Mattila                          2.3.1759      Mynämäki       9.6.1783     Mynämäki       12.3.1810     Mynämäki
         1783-1818      Carl Mårten Mårtenss Boerman                    3.10.1745     Åbo                                        30.12.1823    Rauma
         1819-34        Carl Gustaf Arvidss Tollet                      17.4.1788     Mietoinen      28.6.1821    Mynämäki       10.1.1857     Mynämäki
                          Catarina Margareta Ulrica Georgsd Lybecker    26.2.1793     Pori           28.6.1821    Mynämäki       24.2.1863     Mynämäki
         1835-59        Berndt Johan Berndtss Procopé                   12.7.1791     Kokemäki       10.8.1847    Åbo            7.3.1859      Mietoinen
                          Lovisa Henrica Christiansd Trapp              16.1.1811     Åbo            25.9.1828    Turk           25.3.1845     Mietoinen
                          Augusta Catarina Sofia Antonsd Grönlund       25.5.1816     Kalanti        10.8.1847    Åbo
         1860-75        Claes Reinhold Ericss Limnell                   9.6.1805      Nakkila        17.8.1834    Åbo            10.11.1875    Miet
         75-77            Margareta Lisa Johansd Ollenqvist             22.1.1799     Ahlainen       17.8.1834    Åbo            3.3.1882      Miet
                    vä  Johan Henric Henricss Poppius                   4.10.1825     Vaasa          28.12.1858   Turku          6.1.1882      Hels
         77-01            Matilda Elisabet Claesd Limnell               6.8.1839      Åbo            28.12.1858   Turku          20.3.1913     Hels
         1901-02        Johan Hietarinta (Mynämäki)
         1903           Verner Seppälä (Mynämäki)
         1904-33        Carl Oscar Carlss Ravea e Mettala               1872
                          Johanna                                       1878
         1933-35        Ravean Kartano Oy
         1936-          Oskari Aleksanteri Keskitalo
                          Sally Lindström
         1959-          Oy Juurikassokeri


    Saari Saari Mietoinen  everstin puustelli 1682-

         1529-          Joacim Joacimss Fleming                                                                                  < 1534
         -1555      vp  Lars Ivarss Fleming                                                                                      1562
                          Brita Larsd                                                                                            > 1585
         1557-1613      kuninkaan
         1614-15        Evert Carlss Horn                               11.6.1585                    1613                        24.7.1615     Pskov
         16-34            Margareta Gödiksd Fincke                                                   1613                        0.5.1647
         1635-38        Johan Joacimss Berendes                         8.9.1603      Porv           14.12.1634   Tukholma       10.2.1652     Tukholma
                          Margareta Arvidsd Wildeman                    14.6.1605                    6.7.1630     Tukholma       0.10.1630     Tukholma
                          Ingeborg Johansd Kurck                                                     14.12.1634   Tukholma       5.10.1654
         1639-53        Gustaf Gustafss af Wasaborg                     24.5.1616     Tukholma                                   26.10.1653    Bremen
                          Anna Sofia Hermansd von Wied-Runkel                                                                    1694
         1654-81    po  Gustaf Adolf Gustafss af Wasaborg               21.4.1653                    26.7.1679                   4.7.1732      Bremen
                          Angelica Cat. Georgsd von Leiningen-Westerburg                             26.7.1679                   174x
         1682-95        Bernhard Otto Bernhardss von Liewen             1625                         3.11.1663    Tallinna       < 1700
                          Elisabet Fredricsd von Löwen
                          Elisabet Gertrud Hermansd Wrangel                                          3.11.1663    Tallinna       > 1699
         1696-1701      Bernhard Henricss Rehbinder                     4.7.1639                                                 9.7.1705      Vehm
                          Elisabet Johansd Munck                        9.1.1643      Turk           7.9.1662     Tukholma       23.2.1699
                          Christina Elisabet von Burghausen
         1719-22        Otto Reinhold Fabianss Yxkull                   11.8.1670     Tallinna                                   10.12.1746    Åbo
                          Catarina Elisabet Henricsd Paijkull                                                                    1710
                          Anna Magdalena Pettersd Apolloff              1684          Nyen                                       29.5.1754     Åbo
         1721-23        Nils Göranss Gyllenstierna                      k 23.10.1670  Tukholma       28.3.1723                   22.2.1731     Tukholma
                          Ulrica Juliana Abrahamsd Brahe                25.8.1704     Tukholma       28.3.1723                   10.4.1765     Tystberga
         1723-39        Filip Filipss Örnestedt                         22.2.1674     Wolgast                                    27.12.1739    Miet
         1740-60        Robert Adamss Muhl                              3.5.1683                     0.5.1727                    23.3.1760     Miet
                          Anna Charlotta Gustafsd Taube                 20.2.1696     Tallinna       0.5.1727                    7.10.1728
         1760-61        Otto Herman Georgss von Stahlen                 1.8.1684      Viro           19.10.1718                  24.3.1762     Foss
                          Maria Elisabet Fredricsd von Köhler           1688                         19.10.1718                  25.3.1788     Näsinge
411 871  1761-72        Augustin Johanss Ehrensvärd                     25.9.1710     Barkarö                                    4.10.1772     Mietoinen
         1772-76        Fredric Carl Carlss Dohna                       8.4.1721      Tukholma       7.1.1774     Tukholma       20.11.1784    Tukholma
                          Fredrica Ulrica Stensd Sture                  3.3.1719                     14.1.1746    Teda           29.12.1772    Tukholma
                          Hedvig Ulrica Charlesd De Geer                7.7.1752      Tukholma       7.1.1774     Tukholma       1.10.1813     Tukholma
         1776-81        Magnus Wilhelm Gustafss Armfelt                 25.7.1725     Pohj           1756                        14.5.1795     Hali
                          Maria Catarina Carlsd Wennerstedt             6.7.1728      Bäck           1756                        19.1.1803     Halikko
         1781-92        Anders Gerhardss Leijonhielm                    31.10.1727    Grebo          8.5.1763     Linköping      22.11.1792    Linköping
                          Brita Magdalena Gustafsd Lagerfelt            9.5.1732      Kärna          8.5.1763     Linköping      25.2.1805     Linköping
973 183  1794           Georg Jonas Georgss von Wright                  27.3.1754     Tammela        4.7.1797     Tukholma       3.11.1800     Taalainmaa
973 184                   Ulrica Eleonora Carlsd Fersen                 k 31.3.1749   Tukholma       4.7.1797     Tukholma       17.9.1810     Rasbo
455 187  1794-95        Wilhelm Mauritz Christianss Klingspor           7.12.1744     Småland        1794                        15.5.1814     Tukholma
455 188                   Anna Charlotta af Petersens                                                1771
455 128                   Hedvig Ulrica von Willebrand                                               1794
455 189  1795-98        Fabian Fabianss Wrede                           24.11.1760    Kungslena      15.9.1798    Åbo            16.1.1824     Tukholma
455 190                   Maria Stanislas Josefine Louisd Sparre        18.9.1764     Ranska         18.7.1780                   7.2.1824      Kristiansta
455 138                   Agata Jacobsd Bremer                          29.5.1774     Åbo            15.9.1798    Åbo            6.12.1810     Tukholma
455 185  1798-1842      Johan Fredric Fredricss Aminoff                 26.1.1756     Bromarv        13.8.1801    Kemiö          30.3.1842     Tenh
455 186                   Johanna Barbara Johansd Hisinger              9.12.1762                    10.9.1778    Inko           11.1.1836     Fontaineblau
455 182                   Fredrica Ericsd Ruuth                         24.12.1774    Karlskrona     16.8.1791    Bromma         8.5.1829      Linköping
455 124                   Eva Matilda Abrahamsd Bruncrona               10.9.1781     Sauv           13.8.1801    Kemiö          30.12.1821    Åbo
                    po  Adolf Johanss Aminoff                           25.2.1806     Mietoinen      22.6.1840    Turku(Eurajoki)2.11.1884     Brom
                          Sofia Magdalena Lardsd Björkenheim            21.6.1822     Isokyrö        22.6.1840    Turku(Eurajoki)13.1.1904     Orim
                    ve  Fredric Johanss Aminoff                         29.11.1807    Mietoinen      17.6.1846    Hampuri        5.4.1880      Espoo
                          Elisabet Juliana Emma Fredrica Georgsd Schade 14.9.1827     Hampuri        17.6.1846    Hampuri        26.6.1903     Brom
                    ve  Alexander Johanss Aminoff                       30.11.1811    Mietoinen      30.7.1843    Elimäki        16.7.1886     Hels mlk
                          Fredrica Charl. Maria Fredricsd af Forselles  18.8.1824     Elimäki        30.7.1843    Elimäki        23.7.1902     Turk


    Saari Saari Mietoinen  vuokr.

         1887-1918  po  Ivan Alexander Alexanderss Aminoff              8.11.1847     Miet           3.3.1878     Turk           1.1.1918      Miet
         18-              Augusta Lovisa Josefina Isacsd Jansson        14.8.1859     Korpoo         3.3.1878     Turk           14.3.1949


    Sukoinen Mietoinen  majoittajan puustelli

         1721-22        Johan Gullhall
         1722-23        Gustaf Friberg
622 563  1723           Petter Winberg                                                                                           17.2.1729     Perni
         1723-29        Magnus Magnuss Skeckta                          28.2.1702     Skepptuna                                  15.4.1771     Strömstad
         1729-31        Carl Gustaf Magnuss Palmqvist                   24.12.1706                   15.12.1737   Åbo            25.6.1742
                          Helena Dorotea Ottosd Yxkull                  12.9.1715                    15.12.1737   Åbo            13.3.1783     Tukholma
622 915  1732-33        Ernst Fromhold Ernstss von Tiesenhausen         28.1.1710                    24.9.1758    Pernaja
622 916                   Eva Christina Olofsd Wallenstierna            1722                         1740                        15.11.1775    Barva
622 917                   Lovisa Adamsd Brunow                          4.12.1742                    24.9.1758    Pernaja        5.7.1793      Pernaja
         1733-40        Carl Carlss Örnestedt                           26.1.1712     Mecklenburg    30.9.1750    Aska           8.3.1791      Mietoinen
                          Ulrica Eleonora Henricsd Rehbinder            1725                         30.9.1750    Aska           20.3.1767     Mynä
606 815  1740           Gabriel Lindström                               0.12.1703                                                7.4.1757      Somero
606 816                   Helena Billing                                0.1.1704                                                 2.6.1763      Somero
         1740-43        Henric Ericss Blom                              6.6.1698      Naantali       1725                        1768
                          Helena Jeremiasd Wallenius                    8.1.1704      Karjalohja     1725                        12.5.1770     Perniö
         1743-64        Johan Anderss Herkepaeus                                      Orim           14.8.1740    Åbo            15.3.1779     Naantali
                          Helena Elisabet Johansd Flachsen              1725          Turk           14.8.1740    Åbo            23.5.1769     Kuopio
         1764-77        Berndt Otto Carlss Schauman                     25.11.1738    Lem            29.9.1776    Nousiainen     16.5.1805     Nousiainen
                          Beata Eva Carlsd Örnestedt                    11.10.1758                   29.9.1776    Nousiainen     17.3.1839     Naantali
         1777-86    la  Filip Carlss Örnestedt                          2.1.1761      Askainen                                   21.11.1808    Kaluga Venäjä
         1786-1810      Arvid Johan Johanss Tollet                      5.9.1766      Kokemäki       1785                        25.10.1811    Mietoinen
                          Eva Catarina Gustafsd Boerman                 1758                         1785                        8.4.1829      Mynämäki


    Sydänperä Mietoinen  kersantin puustelli

         1721-22        Eric Erikson
         1722-23        Johan Gustaf Johansd Edelfelt                   12.10.1695    Slaka          1732                        9.7.1749      Västra Ny
                          Anna Christina Pettersd Eck                   1704                         1732                        15.4.1770     Grebo
         1723-29        Anders Herkepaeus                               1686                         1733                        21.5.1758     Rusk
                          Brita Gustafsd Salonius                       9.5.1706      Nauvo          1733                        1770          Rusk
         1729-33        Gustaf Reinhold Berndtss Rehbinder              1702                         1738                        4.1.1786      Kors
                          Sofia Elisabet Ottosd Yxkull                  13.12.1712                   19.12.1732   Turk           19.3.1737     Åbo
                          Beata Charlotta Jurgensd Lode                 1717          Moskova        1738                        1761          Mask
622 915  1733-40        Ernst Fromhold Ernstss von Tiesenhausen         28.1.1710                    24.9.1758    Pernaja
622 916                   Eva Christina Olofsd Wallenstierna            1722                         1740                        15.11.1775    Barva
622 917                   Lovisa Adamsd Brunow                          4.12.1742                    24.9.1758    Pernaja        5.7.1793      Pernaja
606 815  1740-43        Gabriel Lindström                               0.12.1703                                                7.4.1757      Somero
606 816                   Helena Billing                                0.1.1704                                                 2.6.1763      Somero
813 567  1743-53        Christlieb Lebrecht Johanss Carpelan            7.4.1723      Taivassalo                                 10.8.1763     Taivassalo
         1753-57        Alexander Magnus Fellbohm                       10.8.1727                    26.7.1753    Mynämäki
                          Catarina Elisabet Stare                                                    26.7.1753    Mynämäki
         1757-86        Hans Ridder                                     21.12.1735
         1786-87        Filip Carlss Örnestedt                          2.1.1761      Askainen                                   21.11.1808    Kaluga Venäjä
         1787-1805      Johan Edvard Fredricss Fock                     28.6.1770                    8.1.1793                    24.6.1809     Åbo
                          Carolina Carlsd Telin                         1770                         8.1.1793                    13.7.1838     Por
         1805-10        Carl Gustaf Addens                              27.4.1753                    k 24.11.1780 Mynämäki       14.1.1821
                          Brita Catarina Ericsd Geitel                  6.5.1753      Laitila        k 24.11.1780 Mynämäki       21.8.1827     Mynämäki


    Tiirola Tiirola Mietoinen

         1712-22        Matts Jacobss Pusala                            k 13.9.1685   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      Mikolaan
                          Lisa Mattsd Airikkala                         k 21.9.1686   Mietoinen      1.11.1705    Mietoinen      21.1.1772     Mietoinen

263 207                 Jacob Johanss Uhlu                              10.7.1726     Mietoinen      15.10.1750   Mietoinen      3.12.1802     Mietoinen
263 208                   Lisa Thomasd                                  4.10.1729                    15.10.1750   Mietoinen      9.4.1799      Mietoinen


    Tuokila Tuokila Mietoinen  säteri

455 109  1674-98    vä  Lorentz Lorentzs Creutz                         31.3.1646     Perna          11.5.1684    Tukholma       7.2.1698      Tukholma
455 110                   Ebba Maria Claesd Fleming                     21.11.1653    Lofta          25.3.1671    Altuna         23.4.1678     Altuna  
455 148                   Hedvig Eleonora Gustafsd Stenbock             16.6.1664     Tukholma       11.5.1684    Tukholma       0.7.1729      Pern  
         1699-1709  po  Lorentz Lorentzs Creutz                         26.4.1672     Mynä                                       19.2.1709     Venäjä
         1709-31        perikunta
                        Georg Henric Georgss Lybecker                   11.7.1693                    14.2.1720    Lofta          11.7.1730     Tukholma
                          Ebba Eleonora Clausd Creutz                   17.4.1703     Ed             14.2.1720    Lofta          13.3.1730     Lofta
         1732-62        perikunta
         1763-81    po  Carl Bleckert Georgss Lybecker                  0.5.1723                     24.3.1763    Porv mlk       15.7.1781     Yläne
                          Charlotta Ottosd Yxkull                       1725                         13.10.1749   Turk           1761
                          Margareta Helena Johansd Hising               23.5.1736                    24.3.1763    Porv mlk       28.7.1804     Yläne
         1782-1828  po  Georg Henric Carlss Lybecker                    11.4.1765     Mietoinen      15.9.1808    Por mlk        7.11.1828     Mietoinen
                          Christina Margareta Johansd Blum              22.9.1772     Piikkiö        27.5.1792    Pori           8.5.1807      Mietoinen
         28-41            Sofia Albertina Johansd Blum                  21.12.1781    Taivassalo     15.9.1808    Por mlk        26.1.1862     Porv
706 831  1842-47        Uddo Sten Casimir Carlss Gripenberg             26.7.1810     Pori mlk       7.6.1835     Hämeenlinna    30.3.1863     Uskela
706 832                   Maria Wilhelmina Elisabet Gustafsd Ladau      1.8.1815      Åbo            7.6.1835     Hämeenlinna    12.5.1854     Kalanti
         1848-62        Frans Magnus Anderss Hästesko                   30.4.1793     Loimaa         20.10.1836   Urjala         14.11.1867
                          Maria Sofia Johansd Furuhjelm                 1.11.1799     Urjala         20.10.1836   Urjala         20.2.1838     Loimaa
         1863-69        Victor Zebor Robertss Bremer                    30.3.1804     Perni          3.10.1850    Turk           19.1.1869     Mietoinen
                          Agneta Charlotta Charlesd Bassi               27.10.1816    Åbo            5.7.1835     Raisio         30.4.1849     Åbo
         69-98            Ottiliana Matilda Berndtsd Rehbinder          31.5.1825     Pernaja        3.10.1850    Turk           18.12.1900    Mynä
         1898-1900      Johan Samuelss                                  1849                         1876
                          Edla                                          1857                         1876
         1901           kappalaisen
         1902-22        Anders Anderss Eilu                             16.1.1854     Karjala        12.10.1876   Karjala
                          Sofia Henricsd Ali-Mattila                    6.11.1850     Karjala        12.10.1876   Karjala
         1923-      po  Oskari Antinp Tuokila                           1885
                          Ida Koskinen


    Uhlu Uhlu Mietoinen

263 413                 Johan Henricss                                                                                           h 18.3.1759   Mietoinen
263 414                   Sofia Paulsd                                  1680                                                     h 2.10.1763   Mietoinen


    Aakula Mynämäki  kirjurin puustelli

         1717-18        Isac Lexander
         1718-23        Carl Christofer Carlss von Kothen               1706                                                     2.12.1735


    Aikkinen Aikkinen Mynämäki  5/8

         1709-46        Sigfrid Michelss                                13.8.1686     Karj           10.10.1709   Mynämäki       h 9.3.1761    Mynämäki
                          Maria Mattsd Junnila                          0.3.1680      Mynä           10.10.1709   Mynämäki       25.1.1757     Mynä
         1746-59    po  Johan Sigfridss Aikkinen                        24.6.1711     Mynämäki       8.10.1738    Karjala        22.7.1759     Mynä
                          Magdalena Jacobsd Henttu                      0.6.1719      Karjala        8.10.1738    Karjala        h 16.4.1777   Mynämäki
         1759-77    vä  Thomas Henricss Jaakola                         15.12.1735    Mynämäki       28.10.1759   Mynämäki       26.10.1812    Mynämäki
                          Maria Johansd Aikkinen                        5.7.1739      Mynämäki       28.10.1759   Mynämäki       h 23.1.1793   Mynämäki


    Jussila Aikkinen Mynämäki  5/16

         1777-1813  ^p  Johan Johanss Aikkinen                          24.7.1752     Mynämäki       1.5.1774     Mynämäki       7.6.1813      Mynämäki
                          Lisa Johansd Ruotsinmäki                      6.11.1747     Mynä           1.5.1774     Mynämäki       9.12.1813     Mynämäki
         1813-36    po  Johan Johanss Jussila                           24.4.1775     Mynämäki       k 1.12.1799  Mynämäki       28.8.1852     Mynämäki
                          Brita Ericsd Kauppila                         19.12.1775    Mynämäki       k 1.12.1799  Mynämäki       14.10.1849    Mynämäki
         1836-70    po  Johan Johanss Jussila                           2.3.1807      Mynämäki       28.10.1855   Mynämäki       22.1.1881     Mynämäki
                          Sofia Johansd Airikki                         24.10.1805    Mynämäki       20.11.1832   Mynämäki       28.12.1850    Mynämäki
                          Wilhelmina Matsd Silvola                      11.11.1821    Mynämäki       10.6.1852    Mynämäki       13.12.1854    Mynämäki
                          Maria Jacobsd Isotalo                         26.5.1815     Mynämäki       28.10.1855   Mynämäki       30.4.1889     Mynämäki
         1870-96    po  August Johanss Jussila                          19.1.1848     Mynämäki       8.2.1872     Mynämäki       17.7.1896     Mynä
                          Johanna Johansd Pentti                        26.11.1849    Mynämäki       8.2.1872     Mynämäki       12.4.1887     Mynämäki


    Aikkinen Aikkinen Mynämäki  5/8

         1896-1931  po  Johan August Augustss Aikkinen e Jussila        19.11.1872    Mynä           1897
                          Olga Christina Augustsd Klang                 16.6.1870     Naantali mlk   1897


    Jaakola Haapainen Mynämäki

         1627-49        Sigfrid Sigfridss                                                            1642
                          Ursula                                                                     1642


    Hietamäki Hietamäki Mynämäki  ratsutila

         -1798          Didric Julius Edvardss Breitholtz               11.3.1748     Mynä           28.12.1783   Nakk           22.5.1812     Turk
                          Gustafa Carlsd Fleege                         2.3.1748      Turk           0.12.1779    Turk           20.2.1782     Lovi
                          Anna Helena Berndtsd Hästesko                 20.11.1758    Ulvi           28.12.1783   Nakk           26.4.1810     Tammi


    Astala Huoli Mynämäki

         1622-30        Cnud Mattss
         1630-52    p   Eric Cnudss
                          Margareta
         1656-92    po  Olof Ericss Astala                              1632-33       Mynä
                          Caisa
         1693-1708  po  Christer Olofss Astala                          1658          Mynä
                          Walborg Olofsd                                                             1687
                          Walborg Jacobsd                                                                                        h 27.1.1734   Mynämäki
         1709-42    vä  Thomas Ericss                                   1677          Miet           24.5.1705    Mynämäki       h 6.3.1748    Mynämäki
                          Walborg Christersd Astala                                                  24.5.1705    Mynämäki       h 23.9.1750   Mynämäki
         1742-70    po  Thomas Thomass Astala                           11.2.1710     Mynä           15.6.1766    Mietoinen      h 16.10.1780  Mynämäki
                          Lisa Thomasd Härkälä                          0.9.1718      Mynämäki       7.10.1739    Mynämäki       h 19.11.1765  Mynämäki
                          Maria Henricsd Telkimäki                      31.7.1723     Mietoinen      15.6.1766    Mietoinen      h 19.9.1806   Mynämäki
         1770-1802  po  Jacob Thomass Astala                            4.3.1742      Mynämäki       14.10.1764   Mynämäki       9.5.1813      Mynämäki
                          Maria Andersd Jussila                         16.2.1747     Mynämäki       14.10.1764   Mynämäki       h 7.3.1807    Mynämäki
         1802-25    po  Thomas Jacobss Astala                           12.8.1768     Mynämäki       4.6.1822     Mynämäki       8.8.1825      Mynämäki
                          Lena Jacobsd Nukki                            29.11.1781    Mynämäki       27.5.1806    Mynämäki       8.9.1821      Mynämäki
                          Sofia Johansd Tapper                          9.11.1786     Mynämäki       4.6.1822     Mynämäki       7.11.1847     Mynämäki
         1825-36        perikunta
         1836-87    po  Henric Thomass Astala                           8.1.1815      Mynämäki       0.7.1846     Mynämäki       19.2.1887     Mynämäki
                          Justina Henricsd Irjala                       18.6.1819     Vehmaa         0.7.1846     Mynämäki
         1887-1933  po  Johan Henric Henricss Astala                    14.12.1858    Mynämäki


    Iso-Kouvola Huoli Mynämäki  ratsutila  (Timo Vallusen tietoja)

                        Israel Grelss                                                                29.7.1693    Vehmaa         1712          Mynä
                          Anna Jacobsd                                                               29.7.1693    Vehmaa
                        Jacob Jacobss                                                                1712                        Nousiainen
                          Lisa Ericsd                                                                1712


    Kallinen Kallinen Mynämäki  ratsutila

         1540-          Eric Henricss
         1557-78        Brusius Ericss
         79-89            Margareta
         1593-1605      Michel Sigfridss
         1607-09        Olof Gustafss
         1610-14        Escil Mattss
         1616-39    vä  Bertil Blasiuss
                          N. Escilsd
                          Anna Andersd
         1643-63    po  Johan Bertilss Kallinen
         64-67            Caisa
         1668-81        Elias Johanss                                                                1670
                          Ebba                                                                       1670
         1682-84        Olof Bergh
                          N. N.
         1685           Nils Gisselkors                                                              8.8.1699     Rymättylä
                          Anna
                          Elin Josefsd                                                               8.8.1699     Rymättylä
         1686-1702      Matts Larss
                          Maria
         1703-07        Eric Lindegren
                          Hedvig
         1708-10   sa   Matts Larss
                          Maria
         1712-46        Anders Monseen                                                                                           h 4.5.1749    Mynämäki
                          Maria Elisabet Josefsd Lauraeus               1680                         4.10.1710    Merimasku      < 1722
                          Maria Davidsd Petrejus                        k 29.6.1680   Pori                                       1745-46       Mynä
         1747-73    vä  Carl Carlss Rödlin                              k 11.11.1709  Rymättylä      17.12.1745   Mynämäki       10.5.1773     Mynämäki
         74               Hedvig Andersd Monseen                        17.8.1723     Mynämäki       26.6.1774    Mynämäki       28.1.1805     Pori
         1775-89    II  Nils Hellman                                    30.10.1714                   26.6.1774    Mynämäki       Kalanti       1790
                        Fredric Bogislaus Carlss Fock                   25.12.1732    Lait           21.12.1763   Vehmaa         12.11.1771
         90-98            Clara Jacobsd Finckenberg                     8.10.1743                    21.12.1763   Vehmaa         20.8.1820     Åbo
455 189  1799-1812      Fabian Fabianss Wrede                           24.11.1760    Kungslena      15.9.1798    Åbo            16.1.1824     Tukholma
455 190                   Maria Stanislas Josefine Louisd Sparre        18.9.1764     Ranska         18.7.1780                   7.2.1824      Kristianstad
455 138                   Agata Jacobsd Bremer                          29.5.1774     Åbo            15.9.1798    Åbo            6.12.1810     Tukholma
         1813-16        Berndt Berndtss Schauman                        27.11.1786    Nousiainen     22.3.1814    Taivassalo     27.10.1862    Pietarsaari
                          Anna Lovisa Johansd Wilhelms                  2.8.1795                     22.3.1814    Taivassalo     28.8.1866     Pietarsaari
         1817       la  Carl Gustaf Carlss Rehbinder                    12.3.1772     Perniö         26.3.1806    Taivassalo     17.9.1827     Ahve
                          Agata Fredrica Johansd Wilhelms               16.1.1787     Taiv           26.3.1806    Taivassalo     6.9.1868      Helsinki
         1818-31    ve  Berndt Otto Carlss Rehbinder                    20.8.1773     Piikkiö        25.7.1823    Loviisa        5.1.1831      Porvoo
         31-58            Ulrica Jacobina Jacobsd af Forselles          5.1.1791      Pernaja        25.7.1823    Loviisa        16.8.1858     Mynämäki
         1859-62    vä  Victor Zebor Robertss Bremer                    30.3.1804     Perni          3.10.1850    Turk           19.1.1869     Mietoinen
                          Agneta Charlotta Charlesd Bassi               27.10.1816    Åbo            5.7.1835     Raisio         30.4.1849     Åbo
                          Ottiliana Matilda Berndtsd Rehbinder          31.5.1825     Pernaja        3.10.1850    Turk           18.12.1900    Mynä
         1863-67        Victor Mauritz Johanss Kesti                    2.7.1826      Pori mlk       4.6.1857     Ulvila         Mynämäki      1863
                          Juliana Sofia Michelsd Jaakkola               26.1.1826     Ulvila         4.6.1857     Ulvila
         1868-94        Nils Alexander Carlss Cajander                  28.7.1821     Mynämäki       6.8.1878     Mynämäki       14.4.1905     Mynä
                          Gustafa Wilhelmina Zefaniasd Gallén           10.10.1825    Lemu           8.8.1846     Vesilahti      8.10.1865     Mynämäki
                          Matilda Fredrica Mariasd Langel               8.9.1835      Åbo            6.8.1878     Mynämäki       8.9.1889      Mynämäki
         1895-1903  po  Carl Alexander Nilss Cajander                   6.2.1848      Askainen       12.8.1875    Mynämäki       8.1.1911      Mynä
                          Anna Matilda Henricsd Allenius                19.4.1848     Loimaa         12.8.1875    Mynämäki       12.4.1921     Mynä
         1904-35        August Alexander Gustafss Hirvola               11.9.1866     Mynä           18.6.1885    Mynämäki       4.10.1944     Mynä
                          Gustafa Johansd Vänni                         3.12.1862     Karjala        18.6.1885    Mynämäki       16.9.1944     Mynä
         1935-      po  Arvo Hirvola                                    20.11.1901    Mynä                                       11.7.1954     Mynä
         1935-      ve  Yrjö Hirvola                                    4.2.1904      Mynä                                       1.5.1966      Mynä
                          Elli Lietzén


    kappalainen Mynämäki

         1560-85        Sigfrid Brücher                                 152x          Turk                                       1585          Mynä
         1585-89    po  Matts Sigfridss Brücher                         1554          Turk                                       23.2.1609     Raum
                          Christina Mattsd                                                                                       2.5.1637
         1593-1616      Grels Ericss
         1616-19        Nils Jöranss
         1620           Bertil Jonass
         1624-64        Henric Grelss Mojerus                                         Mynä           > 1650                      1664          Mynä
                          Sofia
                          Walborg Jespersd                                                           > 1650
         1637-77        Lambert Mattss                                                                                           1677          Mynä
                          Margareta
         1676-79        Daniel Henricss Juslenius                       163x          Huit           < 1.1.1680                  26.4.1691     Mynä
                          Barbara Simonsd Giös                                                       < 1662                      0.1.1679      Mynä
                          Catarina Ring                                                              < 1.1.1680
         1679-80        Olof Harman                                                                                              1680          Mynä
         1680-94        Eric Josefss Lethalensis                                      Lait                                       1717          Ruotsi
                          Catarina Gustafsd Allenius
         1694-1706      Jacob Mårtenss Zidenius                                                                                  1706          Mynä
                          Anna Maria Johansd Gebhard
         1707-18        Thomas Michelss Forselius                       167x          Loim           < 1704                      0.2.1730      Mess
                          Catarina Andersd Pacchalenius                                              < 1704                      h 31.8.1744   Kangasala
         1720-39        Gustaf Anderss Pacchalenius                     169x          Vana           8.2.1722     Mynämäki       h 23.3.1763   Masku
                          Brita Larsd Sacklinius                        1700          Turk           8.2.1722     Mynämäki       3.7.1773      Kark
         1739-57        Simon Michelss Forselius                        k 6.9.1687    Loimaa         0.7.1721     Mynämäki       1757          Mynä
                          Maria Andersd Pacchalenius                    1.9.1691                     0.7.1721     Mynämäki       31.11.1762 !  Mynämäki
         1757-82        Michel Lundelin                                 11.9.1707     Lapp           17.9.1776    Naantali       31.5.1782     Mynämäki
                          Helena Salomonsd Tumulin                      k 8.4.1700    Uusikaupunki   2.12.1735    Uusikaupunki
                          Catarina Halroos                                                           17.9.1776    Naantali
         1784-99        Johan Jacob Erling                              28.2.1735                    28.4.1767    Paattinen      21.4.1799     Mynämäki
                          Brita Walborgsd Kerfvelä                      1735                         28.4.1767    Paattinen      6.2.1809      Mynämäki
         1800-15        Simon Turess Helenius                           27.5.1755     Messukylä      22.1.1784    Köyliö         2.11.1815     Mynämäki
                          Christina Catarina Carlsd Tallqvist           11.4.1759     Laitila        22.1.1784    Köyliö         31.8.1816     Mynämäki
872 517  1817-26        Eric Johanss Roos                               18.4.1768     Eurajoki       22.3.1810    Mynämäki       28.3.1837     Vesi
872 518                   Anna Maria Carlsd Grundström                  11.8.1782     Tammisaari     22.3.1810    Mynämäki       20.1.1837     Vesi
         1828-33        Carl Benjamin Carlss Sevonius                   18.1.1784     Paimio         1818                        28.6.1856     Paimio
                          Johanna Lorentzd Lohman                       17.3.1801     Masku          1818                        13.1.1878     Paimio
         1833           Carl Johan Carlss Schaeffer                     4.10.1795     Vihti          1824                        1.10.1833     Mynämäki
                          Serafia Fredrica Johansd Malin                                             1824                        > 1857
         1836-38        Carl Edvard Henricss Törnroth                   12.3.1801     Köyliö         1823                        13.1.1838     Mynämäki
                          Johanna Sofia Forselius                                                    1823
         1841-57        Gustaf Henricss Jernberg                        24.8.1802     Lapp           1829                        7.10.1889     Jalasjärvi
                          Fredrica Nordlund                                                          1829                        1857
561 425  1859-69        Henric Johan Benjaminss von Pfaler              26.10.1818    Läng           10.9.1844    Mynämäki       4.8.1889      Koke
561 426                   Ebba Fredrica Samuelsd Roos                   10.9.1827     Kajaani        10.9.1844    Mynämäki       22.12.1895    Turk
         1869-81        Arvid Arvidss Utter                             10.1.1836     Lokalahti      1862                        20.10.1898    Sauv
                          Fanny Alexandra Danielsson                                                 1862
853 631  1883-1909      Johan Christian Augustss Mittler                24.6.1848     Honkilahti     1881                        25.12.1909    Mynä
853 632                   Hilma Amalia Starcke                                                       1881
         1913-37        Väinö Henrik Haveri                             1.12.1877     Pöyt


    Heikelä l. Heikkilä Kivikylä Mynämäki  3/4

         1540-55        Lars Nilss
         1557-79    p   Henric Larss
         1580-1602  p   Escil Henricss
         1604-23    p   Bertil Escilss
         1625-69    p   Matts Bertilss
                          Margareta
         1670-1710  po? Mårten Mattss Heikelä                                                        1665
                          Margareta                                                                  1665
         1712-      po  Jöran Mårtenss Heikelä                          1671          Mynä           1692                        h 8.11.1730   Mynämäki
                          Christina Mattsd                                                           1692                        1740          Mynä
                    po  Matts Jöranss Heikelä                           25.7.1695     Mynä           28.12.1724   Mynämäki       1755          Mynä
                          Caisa Simonsd                                 20.12.1696                   28.12.1724   Mynämäki
                    po  Jacob Mattss Heikelä                            27.5.1735     Mynä           12.10.1760   Mynämäki       11.4.1788     Mynä
                          Lisa Simonsd                                  13.9.1731                    26.10.1755   Mynämäki       1758          Mynä
                          Walborg Jöransd                               0.9.1737                     20.5.1759    Mynämäki       5.1.1760      Mynä
                          Maria Johansd                                 24.7.1739                    12.10.1760   Mynämäki       1789          Mynä
                    po  Jacob Jacobss Heikelä                           31.10.1761    Mynämäki       3.11.1782    Mynämäki       29.12.1843    Mynä
                          Maria Michelsd Pietilä                        31.1.1759     Mynämäki       3.11.1782    Mynämäki       11.3.1831     Mynä
                    po  Anders Jacobss Heikelä                          11.5.1797     Mynämäki       1850         Mynä           1.4.1860      Mynä
                          Sofia Gabrielsd Manni                         27.8.1814     Mynämäki       1850         Mynä
         1853-          Michel Johanss Randén                           19.9.1830     Rauma mlk      9.4.1854     Raum
                          Edla Emanuelsd Tanila                         23.3.1823     Pyhäranta      9.4.1854     Raum


    Hänti Kivikylä Mynämäki

  1 999                 autio
         1659-64        Mårten Jacobss
                          Caisa
         1665-1707      Thomas Clemetss                                                              1679?
                          Lisa
                          Brita                                                                      1679?
         1708-12    vä  Eric Grelss                                                                  1708         Mynä
                          Walborg Thomasd Hänti                                                      1708         Mynä
         1721-          Henric Ericss                                   1.1.1680                     29.10.1714   Vehmaa         13.4.1759     Mynä
                          Lisa Andersd                                  3.5.1688                     29.10.1714   Vehmaa         1757          Mynä
                    po  Eric Henricss Hänti                             12.3.1724     Mynämäki       29.12.1751   Mynämäki
                          Magdalena Henricsd                            0.6.1712                     29.12.1751   Mynämäki
         1762-          Gustaf Jöranss Perhe                            16.10.1728    Karjala        28.10.1753   Karjala
                          Brita Jacobsd Pusko                           1731                         28.10.1753   Karjala
                    po  Johan Gustafss Hänti                            22.4.1764     Mynämäki       0.4.1834     Mynämäki       12.4.1843     Karjala
                          Anna Mattsd Henttu                            16.8.1766     Karjala        11.10.1789   Karjala        17.9.1833     Karjala
                          Lisa Gustafsd Hyyrö                           k 27.9.1789   Mynämäki       0.4.1834     Mynämäki
                    vä  Johan Jacobss Heikelä                           13.12.1784    Mynämäki       12.10.1817   Mynämäki
                          Maria Johansd Hänti                           6.1.1792      Mynämäki       12.10.1817   Mynämäki


    Hänti Kivikylä Mynämäki

         1759-62        Anders Johanss                                  1708                                                                   1762
                          Brita Thomasd                                 1701
         1763-      vä  Michel Jöranss                                  12.9.1742     Mynämäki       10.10.1762   Mynämäki
                          Anna Andersd Hänti                            1743                         10.10.1762   Mynämäki


    Kolhi Kivikylä Mynämäki

         1634-52        Nils Jacobss                                                                 1646
                          Margareta
                          Caisa                                                                      1646
         1656-63    II? Grels Simonss                                                                                            1663          Mynä
         64               Caisa
         1665-1704  vä  Jöran Michelss
                          Gertrud
         1705-12    po  Jacob Jöranss Kolhi                             1670          Mynä           1689
                          Lisa Jöransd                                                               1689
  1 999                 autio
         1738-43        Johan Mårtenss                                  21.4.1679                                                17.1.1754     Mynä
                          Lisa Simonsd                                  29.11.1680
                    po  Johan Johanss Kolhi                             1.11.1713                    1.1.1750     Mynämäki
                          Brita Johansd                                 0.10.1715     Mynämäki       5.10.1746    Mynämäki       1749          Mynä
                          Maria Jöransd                                 4.3.1728                     1.1.1750     Mynämäki
         1760-          Matts Johanss                                   13.8.1736                    1.1.1760     Mynämäki
                          Brita Mattsd                                  5.8.1737                     1.1.1760     Mynämäki


    Mannila l. Manni Kivikylä Mynämäki  3/8

         1643-75        Urbanus Henricss
                          Margareta
         1676-1701  vä  Marcus Marcuss                                                               1662-63      Mynä
                          Walborg Urbanusd Manni                                                     1662-63      Mynä
         1702-22    vä  Simon Henricss                                                               15.6.1702    Laitila        < 1727        Mynä
                          Maria Marcusd Manni                           1674          Mynä           1691         Mynä           1701          Mynä
                          Elin Jacobsd Marttila                         9.4.1674      Lait           15.6.1702    Laitila        1754-55       Mynä
         1722-45    po  Matts Simonss Manni                             13.9.1704     Mynämäki       12.10.1746   Mynämäki       1745          Mynä
                          Brita Sigfridsd Vähähalo                      k 1.10.1705   Mietoinen      1.11.1727    Mietoinen      h 25.12.1785  Mynämäki
         1746-      II  Matts Ericss                                    0.2.1701                     12.10.1746   Mynämäki       h 4.6.1766    Mynämäki
         1757-82    po  Henric Mattss Mannila                           27.12.1732    Mynä           18.11.1753   Mynämäki       h 31.7.1772   Mynämäki
                          Lisa Jöransd Perpoinen                        16.10.1731                   18.11.1753   Mynämäki       h 13.11.1779  Mynämäki
                    II  Henric                                          1.3.1741                     1773-74      Mynä           h 25.7.1774   Mynämäki
         1782-1817  po  Michel Henricss Mannila                         23.8.1754     Mynämäki       19.4.1777    Mynämäki       30.11.1817    Mynämäki
                          Brita Gustafsd Hänti                          27.9.1754     Mynämäki       19.4.1777    Mynämäki       26.5.1835     Mynämäki


    Manni Kivikylä Mynämäki  3/16

                    po  Michel Michelss Mannila                         22.1.1780     Mynämäki       26.12.1800   Mynämäki       2.9.1812      Mynämäki
                          Magdalena Henricsd Kyrölä                     1781          Mynä           14.11.1813   Mynämäki       1.2.1844      Mynämäki
                    II  Gabriel Ericss                                  10.5.1785     Vehma          14.11.1813   Mynämäki       17.6.1862     Mynämäki


    Ristimäki Kivikylä Mynämäki  3/16

         1817-50    po  Matts Michelss Mannila                          31.8.1783     Mynämäki       6.12.1814    Mynämäki       11.8.1850     Mynämäki
                          Lisa Andersd Anttila                          23.10.1779    Mynämäki       27.10.1805   Mynämäki       6.6.1814      Mynämäki
                          Maria Johansd Venakka                         3.3.1787      Mynämäki       6.12.1814    Mynämäki       9.12.1840     Mynämäki
         1850-79    po  Gustaf Mattss Ristimäki                         7.4.1811      Mynämäki       27.6.1839    Laitila (Kalan
                          Maria Christina Efraimsd Stenlund             1.3.1815      Laitila (Kalan 27.6.1839    Laitila (Kalan
         1879-1907  po  Gustaf Gustafss Ristimäki                       26.4.1840     Mynämäki       22.5.1865    Mynämäki       25.10.1921    Mynä
                          Wilhelmina Johansd Kitola                     7.7.1839      Mynämäki       22.5.1865    Mynämäki       20.2.1910     Mynä
         1907-23    vä  Wilhelm Fredricss                               1875                                                     1923          Mynä
         23-35            Amanda Kustaant Ristimäki                     11.3.1881     Mynä


    Jäppilä Korvensuu Mynämäki

         1731-62        Jöran Anderss                                   10.3.1697                    19.10.1729   Karjala        1762-64      Mynämäk 
                          Anna Ericsd                                   30.11.1710                   19.10.1729   Karjala        28.10.1782    Mynämäk
         1762-99    po  Matts Jöranss Jäppilä                           24.2.1734     Mynämäk        1.11.1759    Mynämäki       24.4.1808     Mynämäk
                          Maria Mattsd (Kaarleinen)                     1741                         1.11.1759    Mynämäki       24.8.1815     Mynämäk
         1799-1831  po  Jacob Mattss Jäppilä                            4.5.1778      Mynämäk        1809         Mynä           16.6.1831     Mynämäk
                          Caisa Jacobsd Heikelä                         26.4.1786     Mynämäk        1809         Mynä           27.9.1859     Mynämäk
         1831-66    po  Jacob Jacobss Jäppilä                           28.2.1811     Mynämäk
         1866-83    la  Gabriel Gabrielss
                          Caisa Jacobsd Jäppilä                         24.10.1809    Mynämäk?
         1883-1924  po  Johan Gabrielss Jäppilä
                          Alexandra Wilhelmina Johansd

'
    Kaila Korvensuu Mynämäki

                        Matts Jöranss                                   0.3.1682                     28.12.1710   Mynämäki       > 1764
                          Walborg Simonsd                               9.4.1680                     28.12.1710   Mynämäki       1760          Mynä

         1743-84        Jacob Henricss                                  15.3.1715                    28.12.1743   Mynämäki       9.10.1793     Mynämäk
                          Maria Jöransd (Keijainen)                     3.6.1720                     28.12.1743   Mynämäki       29.1.1792     Mynämäk
         1784-1817  po  Simon Jacobss Kaila                             23.10.1744    Mynämäk        16.10.1774   Mynämäki       22.4.1817     Mynämäk
                          Lisa Henricsd Sipilä                          3.6.1742      Mynämäk        25.10.1767   Mynämäki
                          Maria Henricsd Suorsala                       22.6.1754     Mynämäk        16.10.1774   Mynämäki       1.4.1828      Mynämäk
         1817-40    vä  Jacob Mattss Laurila                            1780                         1802         Mynä           21.5.1857     Mynämäk
                          Anna Simonsd Kaila                            25.9.1778     Mynämäk        1802         Mynä           13.9.1862     Mynämäk
         1840-74        Johan Mattss Erikkilä                           23.10.1802    Mynämäk        6.11.1827    Mynämäki
                          Sofia Jacobsd Nukki                           3.2.1806      Mynämäk        6.11.1827    Mynämäki
         1874-90    po  Johan Johanss Kaila                             11.5.1840     Mynämäk        6.12.1864    Mynämäki       1.7.1890      Mynä
         90-91            Anna Lovisa Andersd Anttila                   4.7.1841      Mynämäk        6.12.1864    Mynämäki       10.11.1935    Mynä
         1891-1938  vä  Christian Wilhelm Christianss Ylis-Junttila     17.4.1863     Mynämäk        2.7.1891     Mynä           12.4.1952     Mynä
                          Aina Alexandra Johansd Kaila                  1.3.1873      Mynämäk        2.7.1891     Mynä           22.4.1971     Mynä

'
    Junnila Kukola Mynämäki  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1644-50        Christer Clemetss
                          Gertrud


    Isotalo Lemmettylä Mynämäki  ratsutila 1/2

                        Anders Jöranss                                  25.11.1709                   1.11.1743    Mynämäki       20.1.1784     Mynämäki
                          Agneta Simonsd Heikkilä                       0.12.1719     Mynämäki       1.11.1743    Mynämäki       28.12.1783    Mynämäki
                    po  Anders Anderss Isotalo                          12.11.1744    Mynämäki                                   9.6.1812      Mynämäki


    Nukki Lemmettylä Mynämäki

         1740-51        Henric
                          Lisa
         1751-75    po  Anders Henricss Nukki
                          Maria Carlsd
         1775-1802  vä  Jacob Johanss
                          Maria Andersd Nukki
         1802-34    po  Matts Jacobss Nukki                                                                                      1834          Mynä
         34-51            Walborg Mattsd
         1851-74    vä  Alexander Johanss
                          Sofia Mattsd Nukki
         1874-1913  vä  Carl Johanss
                          Sofia Alexandra Alexandersd Nukki
         1913-39    po  Johan Edvard Carlss Nukki                                                                                1939          Mynä
                          Suoma Amanda Paavainen
         1939-47        perikunta

'
    Jussila Lempiskallio Mynämäki

                        Clemet Sigfridss
                    vä  Simon Jöranss                                   0.10.1680     Mynä           22.11.1713   Mynämäki
                          Brita Clemetsd Jussila                        0.11.1687     Mynä           22.11.1713   Mynämäki
                    po  Anders Simonss Jussila                          30.12.1723    Mynämäki       6.10.1745    Mietoinen
                          Lisa Jacobsd Airikkala                        20.5.1728     Mietoinen      6.10.1745    Mietoinen


    Isokartano Lepistö Mynämäki  ratsutila (Kari Jaakkolan tietoja)

         1707-          Jacob Mårtenss                                                               1699         Miet           Mynämäki Isokartanoon
                          Gertrud Bengtsd                                                            1699         Miet           1741          Mynä
                    tv  Matts Thomass
                          Caisa Gabrielsd Viiainen


    Puntala Liuskallio Mynämäki

         1705-41        Jöran Cnudss
                          Lisa Paulsd
         1741-65    po  Matts Jöranss Puntala
                          Lisa Jöransd
         1765-92    po  Jacob Mattss Puntala
                          Maria Ericsd
         1792-1814  po  Anders Jacobss Puntala
                          Maria Johansd
         1814-60    po  Matts Anderss Puntala
                          Lena Mattsd
         1860-67    ve  Anders Anderss Puntala
                          Lena Mattsd
         1867-90    vä  Wilhelm Michelss
                          Sofia Andersd Puntala
         1890-1947  po  Wilhelm Edvard Wilhelmss Puntala
                          Alexandra Henricsd

'
    Majalainen Mynämäki  vänrikin puustelli

         1718-21        Abraham Hertman                                                                                          22.11.1742
         1721-23        Carl Johan Wittman                              1693          Liivinmaa                                  17.4.1772     Pöytyä
                          Catarina Elisabet Turlow                      1701          Narva                                      11.4.1769     Pöytyä
         1723-27        Wilhelm Johanss Stiernstedt                     1694                         1729                        11.5.1754
                          Anna Maria Carlsd Sinclair                    23.2.1708                    1729                        25.5.1780     Kemiö
         1727-37        Gustaf Lorentz Claess Uggla                     12.4.1697                    1730                        11.3.1774     Kangasala
                          Carolina Hedvig Carlsd Sinclair               30.10.1704                   1730                        5.5.1758      Kangasala
         1737-44        Adolf Berndt Gustafss von Konow                 1707                         28.9.1745    Tenhola        22.4.1771     Kemiö
                          Hedvig Magdalena Carlsd Göös                  25.9.1711     Tenhola        28.9.1745    Tenhola        28.2.1764     Kemiö
         1745-47        Carl Gustaf Carlss Wedeman                      1694          Vehm           1728         Joma           11.12.1760    Rauma
                          Anna Catarina Andersd Zeifert                                              16.3.1718    Tukholma       < 1728
                          Margareta Nordberg                            0.8.1694                     1728         Joma           17.7.1777     Rauma
         1747-49        Germund Larss Ehrenmalm                         4.3.1726      Sauvo                                      5.6.1749
         1749-60        Per Johanss Hård                                2.10.1727     Tukholma       20.11.1756                  16.1.1797     Sandhem
                          Helena Andersd Björkzell                                                   20.11.1756
         1760-70        Carl Didric Davidsd von Wachenfeldt             14.3.1722     Skönberga      1748                        5.9.1777      Kalanti
                          Christina Margareta Trana                     16.1.1727                    1748                        13.10.1793    Kalanti
         1770-77        Jacob Johan Jacobss Cedersparre                 30.4.1735                    19.8.1760                   3.10.1797     Mynämäki
                          Fredrica Gustafa Gustafsd Uggla               19.6.1734                    19.8.1760                   5.1.1814      Pälk
         1777-81        Johan Wilhelm Reinholdss Lode                   10.9.1753     Kalvola                                    9.9.1840      Kalanti
         1781-87        Anders von Langenberg                           1748          Tukholma       1783 
                          Catarina Margareta Roskog                                                  1783 
         1787-96        Johan Gustaf Carlss Brunow                      7.3.1758                     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.3.1821     Hali
                          Catarina Sofia Fredricsd Fock                 1768                         1786                        1.10.1808     Åbo
                          Margareta Angelin                             1753                         11.5.1811    Kaar           7.1.1815
                          Elsa Maria Fredricsd Hultman                  3.2.1771      Tammisaari     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.4.1846     Tammisaari
         1796-1800      Carl Fredric Reinholdss Fock                    22.8.1764     Laitila        20.8.1810                   10.1.1832     Åbo
                          Anna Charlotta Johansd Fock                   11.6.1771                    18.3.1794    Vehmaa         10.2.1808     Åbo
                          Maria Elisabet Carlsd Kunckel                 25.1.1781     Vrå            20.8.1810                   28.5.1837     Åbo
         1801-02        Carl Gustaf Winqvist
         1802-10        Carl Gustaf Hermanss Schützercrantz             12.5.1769     Tukholma                                   3.4.1850      Rauma


    Maunula Maunula Mynämäki

         1656-79        Nils Jöranss                                                                 1673
                          Brita                                                                                                  1672          Mynä
         81               Agneta                                                                     1673
         1682-1705  po  Matts Nilss Maunula                             1659          Mynä           1680-81
                          Caisa                                                                      1680-81
         1707-12    po  Jöran Matts Maunula                             1685          Mynä
         1714-47    ^v  Anders Jöranss
                          Brita Mattsd Maunula
         1747-75    vä  Eric Mattss
                          Maria Andersd Maunula
         1775-1806  po  Anders Ericss Maunula
                          Christina Jöransd
         1806-14    po  Matts Anderss Maunula
                          Brita Johansd
         1814-54    po  Matts Mattss Maunula
                          Maria Lisa Henricsd
         1854-94    po  Matts Mattss Maunula
                          Sofia Johansd
         1894-1920  po  Matti Iivari Matinp Maunula
                          Tekla Kallent
         1920-61    po  Kaarle Arvid Maunula
                          Aina Vilhelmiina Mattila

'
    Pulkkala Munnuinen Mynämäki

         1746-5x        Stefan Gustafss Haanperä                        3.8.1695      Karjala        16.12.1750   Mynämäki       h 19.6.1768   Mynämäki
                          Walborg Jacobsd Henttu                        k 25.4.1705   Karjala        4.10.1724    Karjala        h 19.2.1727   Karjala
                          Elin Jacobss                                                               1728                        h 12.2.1749   Mynämäki
                          Maria Gustafsd                                0.2.1710                     16.12.1750   Mynämäki       h 9.1.1775    Mynämäki


    Sillanpää Mäenkylä Mynämäki

         1649-83        Henric Bertilss
         84               Caisa
         1685-1708  po  Mårten Henricss Sillanpää                                                    18.6.1711    Mietoinen
                          Maria                                                                      1680-81
                          Elin Sigfridsd                                                             18.6.1711    Mietoinen
         1709-44    po  Michel Mårtenss Sillanpää
                          Brita Jöransd
         1744-88    po  Matts Michelss Sillanpää
                          Lisa Jacobsd
         1788-1808  po  Eric Mattss Sillanpää
                          Anna Johansd
         1808-42    po  Anders Ericss Sillanpää
                          Maria Henricsd
         1842-62    vä  Johan Michelss                                                                                           1862          Mynä
         62-71            Maria Andersd Sillanpää
         1871-1903  po  Johan Petter Johanss Sillanpää                                                                           1903          Mynä
         03-07            Matilda Mattsd
         1907-47    po  Pekka Juhonp Sillanpää
                          Naimi Josefiina Uoti

'
    Härkälä Palolainen Mynämäki

         1717-51        Thomas Jacobss
                          Ebba Jöransd
         1751-70    po  Simon Thomass Härkälä                                                                                    1770          Mynä
         70-93            Caisa Mattsd
         1793-1813  vä  Matts Simonss
                          Walborg Simonsd Härkälä
         1813-67    po  Johan Mattss Härkälä
                          Maria Michelsd
         1867-87    po  Johan Johanss Härkälä
                          Wilhelmina Gustafsd
         1887-1929  po  Johan Johanss Härkälä
                          Amanda Alexandra Carlsd
         1929-54    po  Frans Anselm Johanss Härkälä
                          Jenny Emilia Isotalo

'
    Pappila Mynämäki

         1309           Gunne i Virmo
         1326-50        Thideman Ulfhardss Pampa
         1357-66        Johan Rötgerss
         1375           Anders Anderss
         1420           Nils Karhu
         1420-39        Reimar Gislonss
         1448           Magnus Valdemarss Garp                                                                                   < 1471
         1462-66        Magnus Nilss Särkilahti/Stiernkors
         1489-1500      Henric Meyer
         1505           Eric Larss
         1506-13        Hans Brask
         1523           Lars Anderss
         1550-57        Olof P.                                                                                                  1557          Mynä
         1557-73        Henric Olofss Karroi                                          Pert                                       1573          Mynä
                          Margareta Ericsd
         1573-1614      Jöran Olofss                                                                                             1614          Mynä
         1616-23        Grels Ericss
         1624-33        Mårten Mattss Rungius                                                                                    1633          Mynä
247 641  1634-67        Johan Nilss Wenno                                                                                        1667          Mynä
247 642                   Brita Bertilsd                                                                                         1667          Mynä
         1667-78        Eric Johanss Justander                          1623          Turk           4.12.1655    Turku          10.11.1678    Mynä
                          Maria Samuelsd Hartman                                      Turk           4.12.1655    Turku
         1679-91        Daniel Henricss Juslenius                       163x          Huit           < 1.1.1680                  26.4.1691     Mynä
                          Barbara Simonsd Giös                                                       < 1662                      0.1.1679      Mynä
                          Catarina Ring                                                              < 1.1.1680
         1691-1711      Håkan Erlandss Pijlman                          166x          Uusikau        < 1694                      1714          Rymä
                          Catarina
                          Elisabet Christofersd Herkepaeus              1658                                                     11.4.1691     Sääksmäki
                          Christina Persd Walstenius                                                 < 1694
         1712-50        Lars Henricss Sacklinius                        24.7.1676     Oul            24.6.1712    Kemiö          18.12.1750    Mynä
                          Christina Arvidsd Karkuensis                                               24.10.1699   Mynämäki       20.4.1703     Turk
                          Anna Johansd Schaefer                                                      1702                        23.1.1709     Riika
                          Margareta Christina Nilsd Eosander            1690                         24.6.1712    Kemiö          6.12.1753     Åbo
         1752-58        Jacob Anderss Gadolin                           22.6.1678     Kalan          15.9.1707    Kalanti        21.7.1758     Mynä
                          Anna Danielsd Lignipaeus                      7.6.1689      Kangasa        15.9.1707    Kalanti        h 4.3.1767    Mynämäki
         1760-95        Anders Simonss Lizelius                         12.10.1708    Tyrvää         23.9.1760    Mynämäki       15.10.1795    Mynämäki
                          Catarina Mattsd Salinius                      k 21.8.1719   Pöytyä         25.11.1739   Pöytyä         28.7.1759     Pöytyä
                          Hedvig Jacobsd Gadolin                        3.4.1717      Mynä           23.9.1760    Mynämäki       23.5.1802     Mynämäki
         1797-1816      Jacob Fredric Anderss Gadolin                   27.11.1756    Perniö         8.9.1791     Åbo            19.11.1816    Mynämäki
                          Elsa Maria Fredricsd Hultman                  3.2.1771      Tammisaari     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.4.1846     Tammisaari
                    II  Johan Gustaf Carlss Brunow                      7.3.1758                     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.3.1821     Hali
         1819-56        Anders Johan Bertilss Rönnbäck                  2.9.1778      Karkku         6.6.1824     Mynä           5.6.1856      Mynämäki
                          Johanna Ulrica Johansd Gadolin                5.3.1799      Åbo            6.6.1824     Mynä           12.12.1880
         1858-86        Gustaf Henricss Lönnmark                        1.10.1813     Ulvila         1841                        27.2.1886     Mynä
                          Maria Elisabet Langel                                                      1841                        1903
977 269  1887-1901      Nils Johan Mattss Almark                        21.3.1836     Yläne          10.6.1875    Turk           3.7.1920      Tamm
977 270                   Carolina Amalia Carlsd Sahlberg               24.1.1824     Åbo            21.7.1864    Yläne          29.10.1870    Vehmaa
977 297                   Ida Christina Michelsd Helin                  4.12.1845     Turku          10.6.1875    Turk
         1902-17        Frans Wilhelm Johanss Sipilä                    7.8.1858      Rusk           1894                        8.3.1917      Mynä
                          Mandi Matilda Piirainen                                                    1894
453 921  1919-51        Aksel Hjalmar Reinholdss Rönnevaara e Rönberg   5.3.1865      Kalvola        1899                        29.2.1952     Hels
453 922                   Sheila Laetitia Malin                                                      1899                        1951


    Pilpola Parsila Mynämäki

         1705-21        Sigfrid Lucass
                          Walborg
         1721-49    vä  Eric Michelss
                          Maria Sigfridsd Pilpola
         1749-91    po  Mårten Ericss Pilpola
                          Lisa Mattsd
         1791-1827  po  Simon Mårtenss Pilpola
                          Brita Johansd
         1827-58    vä  Johan Johanss
                          Maria Simonsd Pilpola
         1858-67    vä  Henric Henricss                                                                                          1867          Mynä
         67-79            Sofia Wilhelmina Johansd Pilpola
         1879-1932  vä  Isac Axel Isacss
                          Josefina Wilhelmina Henricsd Pilpola
         1932-58    po  Kustaa Edvard Pilpola                                                                                    1958          Mynä

'
    Seukkula Raimela Mynämäki  majoittajan puustelli

         1718-19        Matts Giökholm                                  1682                         16.12.1722   Marttila       18.3.1755     Karinainen
                          Helena Arvidsd Stålhammar                     4.5.1701      Marttila       16.12.1722   Marttila       11.3.1767     Karinainen
         1720-21        Georg Oxe                                       1694                         1722                        4.7.1753      Vöyri
                          Anna Andersd Båck                             1690                         1722                        25.8.1753     Vöyri
         1723           Johan Mollin
         1724-26        Didric Johan Kossoffski                                                      7.10.1742    Mynämäki
                          Anna Catarina Brask                                                        7.10.1742    Mynämäki
         1726-27        Johan Magnuss Mether                            19.10.1705    Hiitola
         1727-41        Johan Ericss Fingerroos                         1701                         1728                        24.2.1763
                          Elisabet Maria Henricsd Sevon                 1709          Paim           1728                        23.12.1778    Turku (Maaria)
         1741-63        Johan Orre
         1763-75        Eric Gustafss Brygner                           7.5.1744      Mietoinen
         1775-77        Gustaf Petter Gustafss Mannerstedt              13.9.1755                                                6.5.1785      Åbo
316  77  1777-87        Carl Constantin Antonss von Schantz             3.2.1773      Mouhijärvi     13.11.1800   Ahlainen       3.7.1851      Åbo
316  78                   Carolina Lovisa Carlsd Weissman               3.5.1775      Loimaa         13.11.1800   Ahlainen       25.3.1838     Åbo
         1787-96        Henric Leonard Henricss Silfversvan             10.9.1756     Pöytyä         7.11.1790    Turku          11.2.1796     Mynämäki
                          Ingeborg Telin                                1773                         7.11.1790    Turku          4.7.1791      Turk
         1796-98        Johan Ålund                                     8.12.1757                    28.12.1790   Mietoinen
                          Christina Nyström                             1763                         28.12.1790   Mietoinen      10.12.1794    Kalanti
         1798-1805      Johan Carlss Lundgren                           31.3.1767     Loimaa         1791                        30.10.1839    Masku
                          Sara Lindgren                                 31.4.1767!    Karj           1791                        7.1.1839      Masku
         1805-10        Jacob Johan Jacobss Mittler                     10.1.1773     Mynämäki       8.12.1799    Mynämäki
                          Anna Mattsd Isokartano                        9.9.1775      Mynämäki       8.12.1799    Mynämäki


    Vina Seppälä Mynämäki

279  69                 Henric Ericss                                   1735                         1756                        12.2.1813     Mynämäki
279  70                   Lisa Simonsd                                  5.10.1730                    1756                        30.5.1808     Mynämäki


    Sunila Sunila Mynämäki  säteriratsutila

         1402-47        Sune Suness (Ille)
         1463-      po  Anders Suness (Ille)
                    po  Sune Anderss (Ille)
         -1567      vä  Måns Nilss (Stiernkors)
                          Carin Hansd?
                          Walborg Johansd Fleming
                          Margareta Sunesd (Ille)
         -1588      II  Matts Marcuss                                                                                            1588
                          Walborg Thomasd Gröp
                    vä  Carl Simonss Ram
                          Elisabet Mattsd                                                            < 1625
                    II  Lars Månss (Stiernkors)                                                      1640                        1653-58
                          Hebla Henricsd Jägerhorn                                                   1640                        1680
         1659-69    vä  Johan Hanss Gyllenflög                                                       1655                        1669
                          Christina Carlsd Ram                                                       1625
                          N. N.                                                                      1655
         1670-98    vä  Carl Johanss Gyllenflög                                                      29.1.1675                   1698
                          Christina Ericsd Lünow                                                     < 1668
                          Elin Hermansd Fleming                                                      29.1.1673                   1673
                          Helena Michelsd Sölfverarm                    1.7.1653                     29.1.1675                   9.7.1736      Kalan
         1699-1705  ty  Christina Carlsd Gyllenflög                                                                              1705
         1706-12    la  Petter Antoni Jacobss von Bilang                1650                         25.9.1700    Mynämäki       1719
                          Anna Dorotea von Derfelden                                                                             h 5.9.1693    Kirkkonummi
                          Helena Christina Henricsd Nöding                                           1695                        h 4.2.1700    Kemi
                          Ulrica Margareta Carlsd Gyllenflög                                         25.9.1700    Mynämäki       > 1735
         1713-14        Justus von Palmenberg                                         Riika                                      20.3.1714     Tukholma
                          Dorotea Stamman
         1715-22        perikunta
         1723-36        Simon Axelss Lilliegren                         9.8.1666      Narva          24.4.1710                   0.8.1736
                          Catarina H. Bengtsd Berg                                                   24.4.1710                   1733
         1736-59        perikunta
         1760-90        Hans Christofer Joacimss von Rohr               28.7.1708                                                29.11.1790    Mynämäki
         1791-98    sp  Joacim Johan Jacobss Mether                     28.7.1744     Ruotsi         27.6.1776    Kust           15.6.1816     Kustavi
                          Margareta Wilhelmina Wilhelmsd Ehrenstolpe    5.4.1755      Kust           27.6.1776    Kust           9.5.1830      Kust
455 189  1799-1804      Fabian Fabianss Wrede                           24.11.1760    Kungslena      15.9.1798    Åbo            16.1.1824     Tukholma
455 190                   Maria Stanislas Josefine Louisd Sparre        18.9.1764     Ranska         18.7.1780                   7.2.1824      Kristianstad
455 138                   Agata Jacobsd Bremer                          29.5.1774     Åbo            15.9.1798    Åbo            6.12.1810     Tukholma
         1805-09        Gustaf Adolf Ericss Miltopé                     2.8.1763      Tammisaari     1.10.1799    Åbo            30.6.1809     Turku (Mynämäki)
         10-12            Sara Elisabet Axelsd Taimelin                 30.12.1778    Åbo            1.10.1799    Åbo            1814
         1813-16        Jacob Fredric Anderss Gadolin                   27.11.1756    Perniö         8.9.1791     Åbo            19.11.1816    Mynämäki
         17-19            Elsa Maria Fredricsd Hultman                  3.2.1771      Tammisaari     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.4.1846     Tammisaari
                    II  Johan Gustaf Carlss Brunow                      7.3.1758                     3.10.1820    Kaarina (Åbo)  26.3.1821     Hali
         1820-52        Johan Jacobss Gadolin                           5.6.1760      Turku          24.3.1820    Åbo            15.8.1852     Turk
                          Hedvig Magdalena Emanuelsd Tihlman            14.10.1776    Åbo            30.9.1794    Åbo            2.10.1817     Kaarina (Åbo)
         53-57            Ebba Catarina Gabrielsd Palander              29.5.1787                    24.3.1820    Åbo            28.3.1857     Mynämäki
         1858-62        perikunta
         1863-1903  vp  Lars Gabriel Gideon Larss Palander              25.6.1823     Mynä           1861                        3.10.1904     Mynä
                          Natalia Nicolaisd Mitkoff                     24.6.1828                    1861                        21.12.1912    Mynä
         1904-      po  Gabriel Larss Palander                          18.7.1869     Mynä           15.10.1896                  7.12.1946
                          Anna Augusta Ericsd Bonsdorff                 16.5.1874     Turk           15.10.1896                  13.11.1964


    Heikkilä Tapaninen Mynämäki  1

         1690-91        Matts Ericss
                          Maria
         1692-1712      Eric Larss                                                                   1700
                          Elin                                                                                                   1699          Mynä
                          Maria                                                                      1700
  1 999                 autio
         1719-48        Simon Larss                                     0.10.1687                    1.11.1713    Mynämäki       17.6.1763     Mynämäki
                          Walborg Sigfridsd Kesälä                      24.3.1689     Mynämäki       1.11.1713    Mynämäki       5.1.1771      Mynämäki
         1748-89    po  Jacob Simonss Heikkilä                          24.7.1728     Mynämäki       26.5.1751    Karj           8.2.1789      Mynämäki
                          Maria Johansd Henttu                          22.2.1732     Karj           26.5.1751    Karj           24.1.1809     Mynä
         1789-1819  po  Johan Jacobss Heikkilä                          22.3.1759     Mynämäk
                          Walborg Johansd
         1819-57    po  Anders Johanss Heikkilä
                          Maria Ericsd
         1857-80    po  Henric Anderss Heikkilä                                                                                  1880          Mynä
         80-98            Wilhelmina Vacker
         1898-1933  po  Johan Henric Henricss Heikkilä
                          Maria Josefina Mattsd

'
    Kesälä Tapaninen Mynämäki  1

         1634-43        Jöran Mattss
                          Brita
         1645-47    po  Simon Jöranss Kesälä
                          Magdalena
  1 999                 autio
279 543  1687-          Sigfrid Mattss                                  1660                                                     h 26.11.1732  Mynämäki
279 544                   Agneta Thomasd                                1658                                                     h 13.10.1728  Mynämäki
279 469             po  Jacob Sigfridss Kesälä                          22.7.1698     Mynämäki       1721         Mietoinen      20.8.1780     Mynämäki
279 470                   Lisa Ericsd                                   8.5.1704      Mynämäki       1721         Mietoinen      21.3.1784     Mynämäki


    Sorri l. Airikka Tapaninen Mynämäki

  1 999                 autio
         1687-91        Anders Thomass
                          Margareta
         1692-1745      Matts Jacobss Jaakkola                                                       19.10.1712   Mynämäki       1747          Mynä
                          Agneta Ericsd Mattila                         1668          Karj           1692         Karj           1711          Mynä
                          Magdalena Larsd Lauren                        25.7.1690/80                 19.10.1712   Mynämäki       h 25.5.1776   Mynämäki
         1752-58    po  Johan Mattss Sorri                              0.6.1710      Mynä                                       h 30.5.1791   Mynämäki


    Antila Tarvainen Mynämäki  (Ismo Huhtalan tietoja)

         1681-97        Grels Christerss
                          Beata Sigfridsd Jaakola
         1698-      po  Lars Grelss Antila                                                           1688
                          Maria Mattsd Kovio                                                         1688


    Sikilä Tarvainen Mynämäki

         -1697          Jöran Bertilss                                                                                           1697          Mynä
         98               Lisa                                                                       1699         Mynä
         1699-1709  II  Matts Mattss                                                                 1699         Mynä
         1710-42        Henric Larss
                          Maria
         1742-57    po  Jacob Henricss Sikilä                                                                                    1757          Mynä
         57-59            Lisa Larsd
         1750-1808  po  Anders Jacobss Sikilä
                          Anna Jacobsd
         1808-50    po  Henric Anderss Sikilä
                          Maria Mattsd
         1850-68    po  Henric Henricss Sikilä
                          Sofia Gustafsd
         1868-90    po  Johan Henricss Sikilä
                          Lovisa Mattsd
         1890-1939  po  Johan Wilhelm Johanss Sikilä
                          Alexandra Johansd

'
    Hakula Tursunperä Mynämäki  varusmestarin puustelli

         1673-95    po  Bertil Jöranss Hakula                                                                                    1695          Mynä
         96-01            Margareta

         1718-21        Sigfrid Gladberg
         1723           Fredric Bäck
         1724-26        Johan Magnuss Mether                            19.10.1705    Hiitola
         1726-35        Carl Christofer Carlss von Kothen               1706                                                     2.12.1735
         1735-41        Abraham Ahock                                                                3.3.1745     Perniö         15.8.1752
                          Susanna Margareta Arvidsd Gebhardt            4.12.1722     Perniö         3.3.1745     Perniö
         1741           Johan Rungius                                                                14.10.1740   Kemiö          16.10.1741
                          Hedvig Möller                                                              14.10.1740   Kemiö
         1741-50        Berndt Johan Colerus                            1720                         14.4.1741    Marttila       28.8.1750
                          Anna Brita Johansd Mallenius                  1713                         14.4.1741    Marttila
         1750-59        Adam Johan Laman                                7.3.1721                     1.1.1752     Mynämäki       10.2.1802     Rymättylä
                          Catarina Abrahamsd Avolin                     9.4.1731      Mynämäki       1.1.1752     Mynämäki
         1759-83    la  Jacob Johan Mittler                             17.7.1726     Hatt           7.2.1753     Mynämäki       18.8.1803     Mynämäki
                          Maria Abrahamsd Avolin                        20.3.1735     Mynämäki       7.2.1753     Mynämäki       29.12.1777    Mynämäki
         1783-88        Isac Nordling                                   19.12.1753                   15.12.1785   Vehmaa
                          Sofia Lovisa Gabrielsd Thauvonius             15.5.1757     Vehmaa         15.12.1785   Vehmaa         26.12.1833    Naantali
         1788-98    ^p  Abraham Jacobss Mittler                         1.10.1768     Mynämäki       3.10.1795    Mynämäki
                          Elisabet Helenius                             24.8.1764                    3.10.1795    Mynämäki
         1798-1804      Gustaf Adolf Ljungberg                          8.11.1777
                          Sara Elisabet Dahm                            1779
         1804-10        Gustaf Adolf Johanss Sjöberg                    25.10.1773    Halikko        27.6.1815    Salo
                          Carolina Gustafa Gabrielsd Salovius           25.12.1791    Salo           27.6.1815    Salo


    Keijainen Tursunperä Mynämäki  kirjurin puustelli (Ismo Huhtalan ym. tietoja)

         1540-56        Anders
         1557-1602  p   Bertil Anderss
         1604-12    p   Mårten Bertilss
         1614-25    v   Per Bertilss
         1627-29        Sigfrid Mattss
         1630-32        Michel Simonss
         1633-51        Brusius Mårtenss
                          Lisa
         1652-88    po  Mårten Brusiuss Keijainen                       1634          Mynä           1652
                          Margareta                                                                  1652
                    vä  Henric                                                                       1673         Mynä           1683          Mynä
                          Lisa Mårtensd Keijainen                       1654          Mynä           1690         Mynä
         1689-96    II  Jacob Mårtenss                                                               1690         Mynä
  1 999                 autio
         1696-1721      Matts Mårtenss                                                               1689         Mynä           h 22.2.1736   Mynämäki
                          Caisa Bertilsd Hakula                                                      1689         Mynä           h 27.1.1740   Mynämäki
         1721-70    po  Thomas Mattss Keijainen                         0.12.1698     Mynä
                          Brita
         1770-1812  po  Michel Thomass Keijainen
                          Maria Simonsd
         1812-20    po  Simon Michelss Keijainen                                                                                 1820          Mynä
         20-44            Maria Isacsd
         1844-81    po  Gustaf Simonss Keijainen
                          Ulrica Jacobsd
         1881-1919  po  Johan Gustafss Keijainen                                                                                 1919          Mynä
         19-32            Johanna Wilhelmina Johansd
         1932-55    po  Gustaf Johanss Keijainen                                                                                 1919          Mynä
                          Tyyne Johanna Siipola


    Mulli Tursunperä Mynämäki  kirjurin puustelli

         1717-21        Anders Schierp                                  1693                                                     7.6.1760      Hollola
         1721-23        Berndt Westman                                  1696          Halland
574  23  1723           Michel Mattss Tocklin                                                        6.11.1744    Eura           10.3.1753
574  24                   Magdalena Momma                                                                                        10.1.1743     Ulvila
574  26                   Anna Catarina Carlsd Bergenfelt               14.12.1725    Laitila        1756         Ulvi           22.5.1787     Pori
574  25             II  Johan Graan                                     10.6.1734                    1756         Ulvi           30.12.1808    Pori