Vehmaan talonhaltijaluetteloja


                                         Lasse Iso-Iivari

                                       1.9.2006, 18.4.2020

                                                 Etusivulle

    Talo kylä pitäjä 1939  luonne manttaali

ryhmä nro isännyys suk. etunimi patronyymi suku-/talonnimi              syntynyt      pitäjä         vihitty      pitäjä         kuollut       pitäjä

    Simola Alhontaka Lokalahti

                        Mårten Henricss                                 1686                         6.1.1755     Lokalahti      8.9.1764      Loka
                          Maria                                         1688                                                     1754          Loka
                          Caisa Jöransd                                 1700                         6.1.1755     Lokalahti      > 1773
                    po  Johan Mårtenss Simola                           1709                         1769
                          Anna Ericsd                                   1707                         25.11.1739   Lokalahti
                          Maria Ericsd                                  15.1.1715                    1769
         -1787      po  Johan Johanss Simola                            k 13.5.1744   Lokalahti      7.5.1769     Lokalahti      1787          Loka
                          Maria Michelsd Jussila                        k 10.11.1745  Lokalahti      7.5.1769     Lokalahti      1788          Loka
         1788-          Anders Anderss                                  28.6.1746     Taiv           17.11.1776   Vehmaa         19.9.1808     Loka
                          Maria Johansd Simola                          25.12.1758    Vehmaa         17.11.1776   Vehmaa         22.6.1812     Loka
         1804-          Henric Henricss {Eskola}                        23.10.1770    Taivassalo     25.10.1795   Taivassalo     Vehmaa        1806
                          Lisa Jacobsd Uskoinen                         12.3.1775     Taivassalo     25.10.1795   Taivassalo
         1805-      ^v  Anders Henricss {Eskola}                        12.7.1779     Taivassalo     4.12.1803    Lokalahti
                          Sara Andersd Simola                           30.3.1778     Taivassalo     4.12.1803    Lokalahti


    Haaroinen Lokalahti  vääpelin puustelli

257 747  1717-19        Johan Hylting                                   1684                                                     h 18.6.1742   Kokemäki
257 748                   Margareta Ericsd Callia                       1689                                                     h 26.11.1765  Kokemäki
         1719-20        Georg Winqvist
         1721-22        Henric Kullberg                                                              1730         Loka
                          Sara Abrahamsd Dahlman                        12.6.1712     Taivassalo     1730         Loka
         1722-25        Adam Carlss Silfversparre                       1687          Roslagen       1725                        0.12.1742     Tukholma
                          Christina Elisabet Berndtsd Rehbinder         0.10.1708                    1725 
813 565  1725-26        Jacob Johan Hastfer                             30.1.1697                    19.4.1750    Hämeenkyrö     28.1.1754     Tarvasjoki
813 566                   Barbara Helena Carlsd Freidenfelt             31.7.1726     Pälk           19.4.1750    Hämeenkyrö     28.3.1808     Lieto
702 389  1726-34        Eric Wilhelm Falck                              1697                         1726                        7.4.1757      Taivassalo
702 390                   Anna Gertrud Adamsd Starck                    31.1.1708     Taivassalo     1726
704 685  1735-43        Magnus Jönss Hedersvärd                         7.11.1704                    9.10.1744                   15.11.1781    Salo
704 686                   Maria Beata Bengtsd Widbom                    18.5.1722     Västerhaninge  9.10.1744                   29.3.1789     Tukholma
704 693  1743-50        Fredric Johan Spöhler                                                        15.9.1726    Alastaro       7.10.1780     Pertteli
704 694                   Margareta Jacobsd Rungius                     1704                         15.9.1726    Alastaro       h 28.9.1775   Halikko
         1750-53        Gustaf Duncker                                                               k 1735       Juva           24.4.1793     Ristiina
                          Anna Maria Pettersd Fabritius                 1703          Koiv           k 1735       Juva
         1753-62        Johan Fredric von Spandekow                     28.1.1723                    24.5.1763    Vehmaa
                          Johanna Maria Gustafsd Eneskjöld              18.11.1739                   12.6.1757    Kalanti        7.2.1760      Kalanti      
                          Christina Agata Adamsd Silfversparre          1733                         24.5.1763    Vehmaa         24.2.1774     Åbo
557 957  1762-63        Johan Mauritz Lomberg                           29.1.1733                    15.5.1766    Åbo
557 958                   Maria Elisabet Robertsd Fithie                6.1.1740      Åbo            15.5.1766    Åbo
         1763-82        Elias Gestrin                                   27.4.1726                    28.12.1756   Parainen
                          Anna Christina Fellbom                        12.11.1738                   28.12.1756   Parainen
         1782-1803      Otto Gustaf Carlss von Dellvig                  10.6.1758     Kiikka         15.4.1794    Huittinen      9.11.1823     Laitila
                          Agata Sofia Henricsd Krusberg                 22.1.1775     Marttila       15.4.1794    Huittinen
         1803-08        Isac Lars Abrahamss Holmberg                    2.10.1780     Eura


    Hakula Hakula Lokalahti  ratsutila

                    po  David Davidss Hakula                            1.5.1856      Uusikaupunki m 13.1.1878    Lokalahti      30.1.1933     Lokalaht
                          Maria Davidsd Ruissaari                       25.3.1858     Lokalaht       13.1.1878    Lokalahti      26.6.1918     Lokalaht


    kappalainen Lokalahti

         1687-93        Johan Davidss Sciurenius                        165x          Vehm           0.6.1687     Paim           1722          Vehm
                          Brita Henricsd Florinus                                                    0.6.1687     Paim           h 14.11.1725  Vehmaa
         1691-1709      Johan Jacobss Avolinus                          165x          Lem                                        1709          Loka
                          Elisabet Florinus                                                                                      1730
         1710-57        Henric Bertilss Livonius                        1675          Turk           1744                        h 27.3.1757   Lokalahti
                          Anna Laihiander                                                            1738
                          Apollonia Litheen                                                          1744                        1758
         1757-62        Fredric Johan Johanss Bergh                     7.6.1721                     18.10.1757   Lokalahti      24.8.1762     Lokalahti
                          Hedvig Catarina Jacobsd Lydeman               1719          Kaar           24.9.1747    Kaarina        h 11.7.1756   Lokalahti
                          Sigrid Axelsd Pomreen                                                      18.10.1757   Lokalahti      1782
         1764-71        Per Petterss Widqvist                           k 26.12.1721  Kisko          5.12.1749    Perniö         24.1.1798     Lapp
                          Catarina Elisabet Arvidsd Gebhardt                                         5.12.1749    Perniö         1811
         1772-88    vä  Berndt Johanss Steenman                         3.7.1722      Lohja                                      22.4.1788     Lokalahti
                          Maria Christina Gabrielsd Kepplerus           1727          Pohj           26.12.1760   Tammisaari     1.7.1777      Lokalahti
                          Eva Persd Widqvist                            28.5.1753     Kisko                                      1816
         1790-1808      Christian Ericss Lencqvist                      19.2.1761     Lokalahti      6.7.1786     Naantali       2.5.1808      Lokalahti
                          Johanna Charlotta Lorentzsd Ekenberg          26.12.1760                   6.7.1786     Naantali       5.10.1825
         1812-45        Eric Johanss Landell                            19.3.1775     Perniö         20.10.1817   Perniö         2.1.1845      Lokalahti
                          Sara Juliana Johansd Achrén                   7.10.1787                    20.10.1817   Perniö         2.7.1841      Loka
         1848-83        Johan Henric Isacss Björkman                    15.1.1809     Ulvila         6.11.1842    Lokalahti      10.11.1883    Lokalahti
                          Henriette Vivica Henricsd Finckenberg         12.1.1808     Lokalahti      6.11.1842    Lokalahti      12.1.1883     Lokalahti
632 886  1886-88        Adolf Valfrid Johanss Sjöblom                   29.5.1857     Uusikaupunki   18.3.1883    Lokalahti      2.6.1917      Lamm
632 887                   Achsa Linnea Johansd Björkman                 11.2.1846     Merimasku      18.3.1883    Lokalahti
         1891-98        Teodor Natanael Henricss von Pfaler             22.11.1864    Mynä           14.8.1889    Angelniemi     17.11.1954    Hels
                          Selma Sofia Leandersd Wiklund                 25.5.1867     Turk           14.8.1889    Angelniemi     10.1.1945     Ähtär
         1898-1903      August Alfred Alfredss Simola                   8.1.1865      Hatt           1897                        1.1.1926      Lappe
                          Eva Helena Starck                                                          1897
         1903-          Hannu Pietari Johanss Yrjänäinen                28.1.1870     Teuva          1899                        7.4.1915      Kangasl
                          Lydia Sofia Pihlman                                                        1899


    Jaakkola Loppmeri Lokalahti  kersantin puustelli

         1634-39        Michel Bertilss
                          Magdalena
         1643-82    po  Jacob Michelss Jaakkola                                                      1640-43
                          Brita                                                                      1640-43
         1683-97    po  Johan Jacobss Jaakkola                          1645                         1663                        1697          Loka
         98               Margareta                                                                  1663

         1718-19        Gabriel Sprint                                  0.12.1688                    1725                        h 7.1.1739    Kalanti
                          Anna Råbock                                                                1725 
         1723-          Henric Johan Henricss Fock                      8.6.1701      Viro           18.8.1751                   13.3.1765     Kedum
                          Magdalena Sofia Rutgersd Belfrage             29.3.1733                    10.4.1767                   6.8.1810
                    II  Jonas Holmgren                                  1729                         10.4.1767
         1726-27        Magnus Reinhold Johanss Grothusen               1705          Ahla
         1727-30        Georg Johan Mattss von Kothen                   6.10.1693     Nastola                                    6.9.1730
         1730-33        Carl Johan Wittman                              1693          Liivinmaa                                  17.4.1772     Pöytyä
                          Catarina Elisabet Turlow                      1701          Narva                                      11.4.1769     Pöytyä
         1733-39        Georg Johan Hellenstein                                                                                  26.6.1744
         1739-43        Nils Lillja
         1743-53        Gregorius Johan Carlss von Kothen               25.4.1723                    27.8.1767    Tukholma       30.8.1776     Åbo
                          Ulrica Eleonora Carlsd Uggla                  k 20.7.1727   Janakkala      28.9.1755                   5.1.1764      Janakkala
                          Johanna Elisabet Svensd Cederström            1721                         27.8.1767    Tukholma       16.1.1795     Rasbo
         1753-57        Carl Anders Abrahamss Ahock                     k 21.3.1724   Merimasku      1754 
                          Elisabet Malm                                 28.12.1725                   1754 
         1758           Georg Johan Carlss Fock                         30.6.1738     Laitila        21.12.1769   Vehmaa         1.4.1816      Åbo
                          Ulrica Beata Gustafsd Rehbinder               10.10.1746    Masku          21.12.1769   Vehmaa         9.5.1829      Helsinki
         1759-71        Edvard Lorentz Hillebrand                       22.4.1737
         1771-75        Daniel Magnus Öijegren                          22.7.1723     Fins           1763                        25.3.1783     Perniö
                          Anna Magdalena Carlsd de la Motte             1716                         1763                        4.8.1774      Lokalahti
         1775-77        Jonas Fredric Jonass Palander                   18.4.1751     Tukholma       29.6.1786    Tukholma       30.1.1824     Vehmaa
                          Jacobina Fredrica Jacobsd Gripenstedt         5.10.1755     Uppland        29.6.1786    Tukholma       19.12.1847    Lempäälä
         1777-88        Gabriel Johan Gabrielss Thauvon                 24.6.1753                                                7.6.1811      Merimasku
                          Magdalena Catarina Gustafsd Wittfooth         19.11.1760                   17.10.1787                  31.12.1788    Vehm
                          Eva Elisabet Alexandersd Stichaeus            1759                                                     28.2.1810     Merimasku
         1788-1805      Isac Nordling                                   19.12.1753                   15.12.1785   Vehmaa
                          Sofia Lovisa Gabrielsd Thauvonius             15.5.1757     Vehmaa         15.12.1785   Vehmaa         26.12.1833    Naantali
         1805-08        Carl Gustaf Ivarss Grundström                   30.5.1771     Pori mlk       10.11.1799   Uusikaupunki   1808-09
                          Maria Charlotta Cnudsd Rehbinder              25.3.1775                    10.11.1799   Uusikaupunki


    Jaakkola Loppmeri Lokalahti  lb.

         1699-1713  po  Eric Johanss Jaakkola                           1668          Loka           20.10.1701   Kalanti
                          Walborg                                                                    1690                        1701          Loka
                          Maria Simonsd                                                              20.10.1701   Kalanti        h 2.7.1714    Loka


    Simola Loppmeri Lokalahti

         1634-39        Anders Ericss
                          Brita
         1643-90    po  Simon Anderss Simola                                                         1647
                          Margareta                                                                  1647
         1691-1700  po  Eric Simonss Simola                             1666          Loka           1691
         07-08            Maria                                                                      1701         Loka
         1701-06    II? Jacob Johanss                                                                1701         Loka           1706          Loka
         1709           Henric Henricss                                                              20.5.1703    Lokalahti?
                          Brita
         1710-13        Jacob Mattss                                                                 1.1.1699     Lokalahti?
                          Magdalena


    Muntila Muntila Lokalahti

                        Henric Johanss
                          Caisa Mattsd
                    po  Efraim Henricss Muntila                         12.6.1772     Lokalaht       4.1.1795     Kustav         12.6.1820     Lokalaht
                          Sara Michelsd Strömdal                        25.1.1773     Kustav         4.1.1795     Kustav         19.7.1848     Lokalaht
         -1825      po  Anders Efraimss Muntila                         30.11.1795    Lokalaht       1819         Merim          8.11.1825     Lokalaht
                          Ulrica Mattsd                                 25.6.1797     Merimasku      4.6.1827     Lokalahti      15.8.1838     Lokalaht
                    II  Adam Anderss                                    24.6.1796     Uusilaupunk    24.1.1841    Vehmaa         rippikirja    1871: 294
                          Eva Christina Henricsd                        2.2.1817      Vehma          24.1.1841    Vehmaa         29.4.1868     Lokalaht


    Mähkärlä Mähkärlä Lokalahti  ratsutila

         1634-46        Henric Henricss
                          Margareta Jacobsd
         1647           Lars Thomass
                          Margareta
         1650           Thomas
         1651-52        Simon Jacobss
         1656-63    sa? Henric Henricss
                          Margareta Jacobsd
         1664-1712  po  Claes Henricss Mähkärlä                         1642          Loka           1691
                          Margareta                                                                  1662-63                     1687          Loka
                          Caisa                                                                      1691
         1713-          kappalaisen [Sadenius]

         1725-41        Matts Mattss Huukkala                                                        3.6.1700     Vehmaa
                          Brita Andersd Matinantti                                                   3.6.1700     Vehmaa
         1741-66    vä  Matts Johanss Pollila                           22.2.1708     Taivassalo     28.3.1732    Lokalahti      29.5.1766     Loka
                          Maria Mattsd Mähkärlä                         k 16.1.1712   Vehmaa         28.3.1732    Lokalahti      11.6.1765     Loka


    Anttila Mähkärlä Lokalahti  ratsutila

         1766-1811  po  Anders Mattss Mähkärlä                          k 30.10.1743  Lokalahti      1767                        28.2.1819     Lokalahti
                          Maria Michelsd                                31.3.1750                    1767                        14.7.1811     Lokalahti
         1811-50    po  Henric Anderss Anttila                          1.1.1779      Lokalahti      14.3.1813    Kustavi        7.12.1850     Lokalahti
                          Maria Mattsd Pukkila                          28.7.1789     Kustavi        14.3.1813    Kustavi        23.2.1856     Lokalahti
         1850-60    po  Mårten Henricss Österman                        3.11.1818     Lokalahti      21.10.1841   Lokalahti      31.7.1860     Lokalahti
         60-67            Maria Serafia Jacobsd                         6.10.1820     Vehmaa         21.10.1841   Lokalahti      19.4.1905     Lokalahti
         1867-1909  po  Mårten Mårtenss Österman                        25.8.1842     Lokalahti      2.11.1876    Vehmaa         18.10.1927    Lokalahti
                          Maria Gustafa Efraimsd                        27.2.1845     Lokalahti      5.11.1868    Lokalahti      27.1.1875     Lokalahti
                          Maria Wilhelmina Johansd Kreula               18.9.1850     Vehmaa         2.11.1876    Vehmaa         28.8.1919     Lokalahti
         1909-60    po  Emil Valdemar Martinp Österman                  29.1.1887     Lokalahti      18.5.1929    Kust           0.0.1969      Loka
                          Maria Agneta Kaarlent                         4.9.1876      Kalanti        10.9.1911    Kalan          1.1.1922      Lokalahti
                          Anna Kristiina Luotonen                       13.7.1890     Kustavi        18.5.1929    Kust           > 1963        Loka


    Mattila Mähkärlä Lokalahti  ratsutila

         1766-      po  Matts Mattss Mähkärlä                           k 15.2.1737   Lokalahti      31.3.1765    Lokalahti      6.4.1794      Loka
                          Walborg Johansd                               3.3.1740                     31.3.1765    Lokalahti      22.11.1812    Loka
         1799-      po  Matts Mattss Mattila                            31.3.1775     Lokalahti      16.10.1836   Taivassalo     9.6.1840      Loka
                          Caisa Henricsd                                11.11.1776    Vehm           14.10.1798   Lokalahti      4.12.1831     Loka
                          Lisa Johansd                                  30.9.1769     Loka           16.10.1836   Taivassalo     5.8.1845      Lokalahti
                    po  Gabriel Mattss Mattila                          18.12.1807    Loka           1833         Vehm           Mynämäki      1839
                          Margareta Sofia Johansd                       1.4.1805      Vehm           1833         Vehm
         1840-          Esaias Anderss                                  14.3.1783     Loka           28.8.1853    Lokalahti      17.3.1868     Loka
                          Anna Paulsd                                   2.1.1787      Loka           1818                        11.9.1850     Loka
                          Lovisa Ericsd                                 13.1.1821     Loka           5.4.1870     Lokalahti      SSHY          1871: 254
                    II  Adrian Lundström                                22.9.1819     Loka           5.4.1870     Lokalahti      1.11.1877     Loka
                    po  Esaias Esaiass Mattila                          2.12.1818     Loka           10.10.1850   Lokalahti      > 1880
                          Lovisa Johansd                                27.5.1812     Vehm           1.11.1846    Vehm           20.8.1849     Lokalahti
                          Gustafa Jacobsd                               15.11.1826    Loka           10.10.1850   Lokalahti      > 1880


    Nopperla Nopperla Lokalahti  säteri

         1568-84        Matts Holst
         1584-99        Hans Holst
         1599-1638      Otto von Mörner
         1638-81        Lehtisten
         1682-1738      Louhisaaren
         1738-1890      Hermansaaren

         1893-1905      Johan Fredric Aula                              1869                                                     Kustavi       1905
                          Emilia                                        1863
         1905-          Johan Isac Isacss Heikola                       21.8.1860     Kodisjoki      1896
                          Gustafa Johansd Yli-Karro                     13.11.1866    Kodisjoki      3.3.1891     Kodisjoki      1893          Kodi
                          Amanda                                        1863                         1896
         1924-29    vä? Robert Sainio                                   1882


    Oja Oja Lokalahti

                        Jacob Marcuss
       1634-43          Simon Jacobss
                          Margareta
       1645-50      po  Jöran Simonss Oja                                                            1647
                          Beata                                                                      1647
       1651-68          Mårten Henricss
                          Lisa
       1669-76      po  Thomas Mårtenss Oja                             < 1635                       1665
                          Margareta                                                                  1665
       1677-99          Henric Zacariass
                          Walborg
       1700-07          Simon Cnudss
       12                 Beata Thomasd                                                              21.4.1712    Lokalahti(Vehm
       1713-        II  Abraham Henricss                                                             21.4.1712    Lokalahti(Vehm
       1708-10      vä  Matts Sigfridss Kujanpää                                                     6.1.1708     Lokalahti(Vehm
                          Lisa Simonsd Oja                                                           6.1.1708     Lokalahti(Vehm

                        Michel Larss                                                                 30.7.1705    Lokalahti?
                          Walborg Jöransd                                                            1681
       22-23              Walborg Ericsd                                                             30.7.1705    Lokalahti?
       1724         po  Matts Michelss Oja                              20.2.1685     Lokalahti      12.4.1721    Lokalahti
                          Margareta Ericsd                                                           12.4.1721    Lokalahti
       1725-            Zacarias Henricss                                                            28.12.1705   Lokalahti
                          Maria Claesd                                  1685                         28.12.1705   Lokalahti      1762          Loka
                    vä  Jacob Mattss                                    1701                         6.6.1736     Lokalahti      1776?
                          Walborg Zacariasd Oja                         k 9.1.1717    Lokalahti      6.6.1736     Lokalahti      1788          Loka
                    po  Johan Jacobss Oja                               k 28.9.1743   Lokalahti      29.11.1768   Lokalahti      24.6.1792     Loka
                          Maria Johansd Vesola                          k 9.6.1745    Lokalahti      29.11.1768   Lokalahti      1813          Loka
                    po  Michel Johanss Oja                              3.9.1772      Lokalahti      11.3.1817    Taivassalo     9.9.1850      Loka
                          Ulrica Johansd Paavola                        26.6.1793     Taivassalo     11.3.1817    Taivassalo     17.3.1859     Loka
                    vä  Johan Anderss Isotalo                           16.7.1804     Lokalahti      25.5.1834    Lokalahti      18.2.1847     Loka
                          Ulrica Michelsd Oja                           1.1.1818      Lokalahti      4.7.1848     Lokalahti      5.8.1853      Loka
                    II  David Johanss Markkula                          29.10.1826    Lokalahti      16.2.1854    Lokalahti      Kustavi       1856
                          Christina Efraimsd {Klupi}                    25.3.1833     Kustavi        16.2.1854    Lokalahti
                    po  Johan Ulric Johanss Oja                         19.10.1834    Lokalahti      19.3.1857    Vehmaa         28.1.1909     Loka
                          Serafia Efraimsd Reinilä                      19.10.1836    Vehmaa         19.3.1857    Vehmaa


    Pappila Lokalahti

         1639-40        Lars Thomass                                                  Por                                        1640          Loka
         1642-69        Eric Jacobss Schraderus                                                                                  1669          Loka
                          Walborg Larsd
         1672-77        Claes Mårtenss Holstius                                       Turk           1659         Taiv           6.3.1677      Loka
                          Anna Claesd Brennerus                         1638                         1659         Taiv
         1677-90        Matts Sigfridss Mandraeus                       164x          Turk                                       1729          Lem
                          Margareta Erlandsd


    Yli-Perkiö Perkiö Lokalahti

         173x-36        Henric Jöranss                                  6.1.1701                     30.4.1758    Kalanti        9.5.1767      Uusikaupunki mlk
                          Walborg Johansd Heilä                         20.4.1699                    20.1.1723    Lokalahti      28.8.1757     Uusikaupunki mlk
                          Maria Ericsd                                  2.7.1729      Taiv           30.4.1758    Kalanti        > 1769


    Pietinalho Pietinalho Lokalahti

         1721-34        Jacob Jöranss
                          Margareta
         1734-63    po  Matts Jacobss Pietinalho
                          Maria Ericsd
         1763-98    po  Johan Mattss Pietinalho
                          Anna Johansd
         1798-1831  po  Matts Johanss Pietinalho
                          Maria Andersd
         1831-53    po  Johan Christian Mattss Pietinalho
                          Maria Ulrica Lindelöf
         1853-71    po  Isac Ludvig Johanss Pietinalho
                          Christina Gustafa Johansd
         1871-1920  ve  Johan Ulric Johanss Pietinalho
                          Eva Lovisa Henricsd


    Jussila Pinipaju Lokalahti

         1649-86        Jacob Henricss
                          Elsa
         1686-97    vä  Thomas Sigfridss
                          Caisa Jacobsd Jussila
         1697-1734  po  Jacob Thomass Jussila
                          Brita
         1734-65    po  Michel Jacobss Jussila
                          Anna Mattsd
         1765-75    po  Johan Michelss Jussila                                                                                   1775          Loka
         75-92            Walborg Mattsd
         1792-1825  vä  Johan Mattss
                          Maria Johansd Jussila
         1825-60    po  Johan Johanss Jussila                           25.2.1793     Lokalahti      1.11.1849    Lokalahti      15.12.1860    Lokalahti
                          N. N.
         60-67            Eva Christina Efraimsd                        13.10.1813    Kustavi        1.11.1849    Lokalahti      27.2.1867     Lokalahti
         1867-1907  po  Johan Johanss Jussila                           10.7.1851     Lokalahti      14.7.1872    Taiv           21.11.1907    Lokalahti
                          Catarina Alexandra Johansd Österman           2.8.1849      Taivassalo     14.7.1872    Taiv           20.8.1915     Lokalahti
         1907-46    po  Mikael Johanneksenp Jussila                     10.9.1878     Lokalahti      26.4.1908    Lokalahti      15.11.1946    Lokalahti
                          Aina Heikint Virtanen                         1.7.1887      Lokalahti      26.4.1908    Lokalahti      23.11.1945    Lokalahti
         1946-49        perikunta


    Juukela Pinipaju Lokalahti

         1634-37        Jacob Ericss
                          N. N.
         1638-47        Henric Jöranss
                          Lisa
         1649-51        Isac Mattss
                          Margareta
  1 999                 autio
279 601  1652-1703      Jacob Thomass                                   1619                         12.6.1701    Lokalahti      h 29.7.1703   Lokalahti
279 602                   Caisa Mattsd                                                               1665                        h 10.12.1699  Lokalahti
                          Lisa Marcusd Pietilä                          1676          Loka           12.6.1701    Lokalahti
         1704-13        Matts Johanss                                                                24.4.1704    Lokalahti
                          Anna Isacsd                                                                24.4.1704    Lokalahti

                        Johan Johanss                                   28.9.1841     Lokalaht       29.4.1869    Lokalahti      13.6.1904     Loka
                          Maria Josefina Johansd Ekvall                 17.6.1846     Kustav         29.4.1869    Lokalahti      12.6.1917     Loka


    Uotila Pinipaju Lokalahti

         1634-39        Thomas Simonss
                          N. N.
                          Lisa
         1641-66    po  Henric Thomass Uotila                                                        1648-49
         67-87            Gertrud                                                                    1648-49
         1688-1702  po  Matts Henricss Uotila                           1654          Loka           3.12.1693    Lokalahti      1702          Loka
279 310  03-04            Walborg Jacobsd Juukela                       1674          Loka           1.11.1704    Lokalahti
279 309  1705-      II  Anders Mattss                                   1675                         1.11.1704    Lokalahti      23.1.1758     Loka
279 155  -1756      po  Simon Anderss Uotila                            k 20.8.1705   Lokalahti      28.12.1737   Lokalahti      h 9.5.1756    Lokalahti
279 156                   Maria Ericsd                                  1702                         28.12.1737   Lokalahti      26.11.1776    Lokalahti
279  77             vä  Eric Ericss                                     24.4.1730                    1.1.1758     Lokalahti      22.5.1791     Lokalahti
279  78                   Lisa Simonsd Uotila                           k 5.11.1738   Lokalahti      1.1.1758     Lokalahti      h 20.4.1806   Lokalahti


    Rauvola Riihiranta Lokalahti

                        Mårten Ferdinand Davidss                        13.11.1846    Lokalaht       21.5.1877    Lokalahti      9.12.1919     Lokalaht
                          Maria Wilhelmina Davidsd Hakula               15.9.1850     Uusikaupunki m 21.5.1877    Lokalahti      27.12.1929    Lokalaht


    Tirkkala Lokalahti  kornetin puustelli

         1718-19        Johan Olofss Lauraeus                           1686          Oul            4.7.1711     Merimasku      h 9.1.1737    Merimasku
                          Christina Reinholdsd Dettlof                  1687                         4.7.1711     Merimasku      h 10.10.1742  Merimasku
249 341  1719-20        Johan Pihl                                      1681                                                     3.11.1748     Eurajoki
249 342                   Catarina Isacsd Stenius                       1687                                                     h 17.12.1745  Eurajoki
813 565  1721-22        Jacob Johan Hastfer                             30.1.1697                    19.4.1750    Hämeenkyrö     28.1.1754     Tarvasjoki
813 566                   Barbara Helena Carlsd Freidenfelt             31.7.1726     Pälk           19.4.1750    Hämeenkyrö     28.3.1808     Lieto
         1723-25        Jacob Simonss Hoppenstong                       1682                                                     5.2.1750
                          N. Johansd Kellner
                          Elisabet Thomasd Ögnelood                     1691                                                     28.3.1753     Aska
         1725-33        Adam Carlss Silfversparre                       1687          Roslagen       1725                        0.12.1742     Tukholma
                          Christina Elisabet Berndtsd Rehbinder         0.10.1708                    1725 
         1733-43    la  Gustaf Reinhold Berndtss Rehbinder              1702                         1738                        4.1.1786      Kors
                          Sofia Elisabet Ottosd Yxkull                  13.12.1712                   19.12.1732   Turk           19.3.1737     Åbo
                          Beata Charlotta Jurgensd Lode                 1717          Moskova        1738                        1761          Mask
         1743-62        Axel Pomreen                                    1693                         1722 
                          Maria Sofia Lindström                         1701                         1722 
         1762-66        Johan Fredric von Spandekow                     28.1.1723                    24.5.1763    Vehmaa
                          Johanna Maria Gustafsd Eneskjöld              18.11.1739                   12.6.1757    Kalanti        7.2.1760      Kalanti      
                          Christina Agata Adamsd Silfversparre          1733                         24.5.1763    Vehmaa         24.2.1774     Åbo
557 957  1766-69        Johan Mauritz Lomberg                           29.1.1733                    15.5.1766    Åbo
557 958                   Maria Elisabet Robertsd Fithie                6.1.1740      Åbo            15.5.1766    Åbo
319  43  1769           Daniel Danielss Tollet                          16.2.1727     Hämeenk        21.5.1780    Rymättylä      9.5.1784      Merimasku
319  44                   Eva Gustafa Ericsd Neunstedt                  2.1.1746      Köyliö         10.2.1767    Tyrvää         17.10.1779    Merimasku
319  66                   Anna Fredrica Mauritzd von Gertten            4.10.1748                    21.5.1780    Rymättylä      8.5.1804      Turk
622 586  1769-73        Georg Reinhold Claess Lybecker                  27.4.1745     Åbo            29.11.1770   Åbo            26.2.1778     Kemiö
622 587                   Fredrica Carlsd Lagerborg                     16.2.1752     Åbo            29.11.1770   Åbo            24.4.1796     Kemiö
813 571  1773-75        Adolf Fredric Anderss Munck                     29.4.1749     Mikkeli                                    18.7.1831     Massa-Carra
         1775           Gustaf Georgss Planting                         15.8.1724     Rasbokil       3.6.1753                    25.1.1799     Uppland
                          Maria Catarina Carlsd Willemsens              31.7.1730     Rasbokil       3.6.1753                    7.5.1789      Ramsta
         1775-78        Carl Gustaf Axelss Reuterskiöld                 16.12.1758                   13.5.1792    Tukholma       25.4.1815     Norrköping
                          Agneta Sofia Carlsd Örnsköld                  16.4.1754     Björskog       13.5.1792    Tukholma       20.12.1812    Norrköping
607 167  1778           Enoc Enocss Furuhjelm                           31.3.1754     Urjala                                     16.2.1828     Hämeenl
813 579  1778-81        Carl Johan Ottoss Weissman                      4.5.1734                     3.8.1758     Pori mlk       18.5.1812     Ahlainen
813 580                   Margareta Elisabet Carlsd Bergenfelt          23.8.1735     Eura           3.8.1758     Pori mlk       17.5.1811     Ahlainen
         1781-83        Otto Reinhold Carlss Möllersvärd                2.6.1763      Mäntsälä       18.10.1798   Kimstad        13.9.1802     Pisa
                          Hedvig Amalia Charlotta Turesd Klinckowström  4.7.1777                     17.11.1806   Tukholma       21.4.1810     Tukholma
                    II  Hans Gabriel Trolle-Wachtmeister                1782                         17.11.1806   Tukholma       1871
702 395  1783-1810      Gustaf Christianss af Stenhoff                  25.10.1774    Tukholma       4.11.1804    Vehmaa         14.4.1818     Taivassalo
702 396                   Charlotta Lovisa Gustafsd Blåfield            25.10.1778    Porvoo         3.6.1798     Vehmaa         19.9.1803     Uusikau
702 349                   Christina Lovisa Larsd Sacklén                10.4.1782     Vehmaa         4.11.1804    Vehmaa         12.11.1845    Åbo


    Kittilä Varanpää Lokalahti

                        Isac Abrahamss                                   5.11.1803    Lokalaht       1.6.1845     Kustavi        27.2.1893     Loka
                          N. N.
                          Eva Isacsd                                     14.1.1811    Kustav         1.6.1845     Kustavi        12.11.1873    Lokalaht
                    vä  Gustaf Robert Mattss                             24.5.1843    Lokalaht       28.12.1870   Lokalahti      22.1.1909     Loka
                          Josefina Isacsd Kittilä                        14.6.1847    Lokalaht       28.12.1870   Lokalahti      12.3.1917     Loka
                    vä  David Ferdinand Davidss                          29.2.1872    Lokalaht       11.10.1900   Lokalahti      17.5.1952     Loka
                          Alice Augusta Gustafsd Kittilä                 9.1.1874     Lokalaht       11.10.1900   Lokalahti      15.5.1946     Loka


    Kukkerla Varanpää Lokalahti

                    po  Johan Gustaf Mattss Kukkerla                    30.12.1818    Lokalaht       11.11.1841   Lokalahti      15.6.1865     Lokalaht
                          Maria Christina Henricsd Mähkärlä             17.4.1821     Lokalaht       11.11.1841   Lokalahti      6.1.1903      Lokalaht
                    po  Johan Gustaf Johanss Jansson                    29.12.1842    Lokalaht       20.2.1875    Lokalaht       2.3.1900      Lokalaht
                          Emilia Davidsd Widemark                       12.4.1852     Lokalahti      20.2.1875    Lokalaht       17.6.1929     Lokalaht


    Pietilä Varanpää Lokalahti

         1743-59        Thomas Ericss
                          Walborg Ericsd
         1759-1801  po  Matts Thomass Pietilä
                          Anna Andersd
         1801-09    vä  Eric Ericss                                                                                              1809          Loka
         09-27            Lena Mattsd Pietilä
         1827-61    po  Johan Ericss Pietilä
                          Lisa Christina Abrahamsd
         1861-80    po  Johan Salomon Johanss Pietilä
                          Wilhelmina Abrahamsd
         1880-1941  po  Johan Gerhard Johanss Pietilä
                          Wilhelmina Johansd


    Rytsälä Varanpää Lokalahti

                    po  David Anderss Rytsälä                           3.1.1827      Lokalaht       3.7.1856     Lokalahti      7.5.1899      Lokalaht
                          Christina Isacsd                              15.9.1818     Kustav         3.7.1856     Lokalahti      9.3.1882      Lokalaht


    Jaakola Vartsaari Lokalahti  ratsutila

         1634-39        Matts Mattss
         1643-45    po  Sigfrid Mattss Jaakola
         1646       ve  Matts Mattss Jaakola                                                         1644-45
                          Margareta                                                                  1644-45
         1647-68    ve  Sigfrid Mattss Jaakola
         1669-75    ve  Matts Mattss Jaakola                                                         1644-45
                          Margareta                                                                  1644-45
         1676-88    po  Henric Mattss Jaakola                           1649          Loka           1671
                          Margareta                                                                  1671
         1689-91        Matts Ericss
                          Caisa
         1692-97        Henric Johanss                                                               1697
                          Margareta                                                                                              1695          Loka
                          Walborg                                                                    1697
         1698-1713      Matts Jacobss                                                                26.5.1707    Lokalahti
                          Lisa Johansd                                                               16.1.1697    Lokalahti      1705          Loka
                          Anna Larsd                                                                 1.11.1705    Lokalahti      1706          Loka
                          Margareta Simonsd Ranta                                                    26.5.1707    Lokalahti

                    po  Johan Ericss Jaakola                            9.10.1794     Lokalaht       29.6.1828    Kustavi        28.1.1832     Lokalaht
                          Christina Henricsd                            7.1.1811      Kustavi        18.3.1833    Lokalaht       10.2.1835     Lokalaht
                    II  Johan Adolf Johanss Penskala                    24.3.1803     Lokalaht       1836                        15.3.1844     Lokalaht
                          Eva Efraimsd                                  9.12.1813     Taivassal      1836
                    po  Eric Johanss Jaakola                            21.9.1829     Lokalaht       23.4.1878    Taivassal      28.8.1905     Taivassal
                          Eva Christina Abrahamsd                       18.2.1828     Lokalaht       30.10.1849   Taivassal      15.6.1876     Lokalaht
                          Christina Eufrosyne Johansd                   16.7.1849     Lokalaht       23.4.1878    Taivassal


    Ketola Vartsaari Lokalahti

         1698-1713      Anders Henricss Uotila                          1663          Loka           1692         Loka
                          Gertrud Jacobsd Ranta                         1670          Loka           1692         Loka


    Tuiskula Vartsaari Lokalahti  ratsutila

         1877-          Ulric Mattss Salminen                           14.10.1848    Kustavi        27.12.1877   Kustavi        22.8.1946     Lokalahti
                          Matilda Emilia Davidsd                        20.3.1848     Kustavi        27.12.1877   Kustavi        7.6.1940      Lokalahti
                    po  Väinö Ulricss Salminen                          10.9.1879     Lokalahti      23.6.1919    Nousiainen     7.11.1921     Lokalahti
                          Alma Sofia Aurora Nikander                    30.5.1887     Raahe          24.6.1913                   14.8.1916     Lokalahti
                          Fanny Amanda Moisio                           5.2.1892      Nousiainen     23.6.1919    Nousiainen     14.7.1922     Lokalahti


    Antola Vehmaa  luutnantin puustelli

         1718-21        Johan Kyrén
         1721-23        Carl Alexanderss Bäck                           1686                                                     28.9.1763     Vehm
                          Margareta Christina Henricsd Thuronius                                                                 0.1.1763
         1723-33        Michel Gotfrid Adolfss Jordan                   1675
                          Anna Catarina Joacimsd Brygger
         1733-50    sa  Carl Alexanderss Bäck                           1686                                                     28.9.1763     Vehm
                          Margareta Christina Henricsd Thuronius                                                                 0.1.1763
         1750           Fredric Anders Johanss Jägerhorn                1723                         27.9.1752    Pernaja        25.11.1801    Pernaja
                          Ulrica Sofia Adamsd Brunow                    5.6.1734                     27.9.1752    Pernaja        13.1.1803     Pernaja
955 833  1750           Herman Adam Johanss Jägerhorn                   k 16.8.1690   Paimio                                     1753
         1750-57        Josias Larss Ehrenmalm                          1728                         1760                        17.6.1807     Åbo
                          Helena Maria Martinsd Sasse                   4.9.1730                     1760                        23.3.1784     Tukholma
         1757-64        Conrad Rusk
         1764-66        Adolf Jacob Anderss Ehrenpohl                   10.8.1734     Varberg        27.8.1766                   10.2.1806     Västervik
                          Margareta Lovisa Voltersd Petersen            1745                         27.8.1766                   12.11.1813    Västervik
         1766-71        Fredric Bogislaus Carlss Fock                   25.12.1732    Lait           21.12.1763                  12.11.1771
                          Clara Jacobsd Finckenberg                     8.10.1743                    21.12.1763                  20.8.1820     Naan
         1772           Carl Fredric Henricss Rehbinder                 24.4.1729     Aska           2.8.1768     Perniö         15.1.1795     Piikkiö
                          Catarina Elisabet Johansd Kijk                1.5.1748      Perniö         2.8.1768     Perniö         6.1.1822      Paattinen
         1772-77        Carl Fredric Henricss Blåfield                  6.2.1732                                                 7.4.1784      Sääksmäki
         1777-83        Anders Josef Berndtss Hästesko                  5.7.1753      Ulvila         24.3.1778                   14.4.1825     Alastaro
                          Margareta Hedvig Berndtsd Eneskjöld           4.8.1760                     24.3.1778                   21.3.1833     Lemu
         1783-89        Johan Ludvig Svenss Liljencrantz                13.2.1766     Tukholma                                   13.4.1798     Tukholma
         1789-99        Gabriel Johan Gabrielss Thauvon                 24.6.1753                                                7.6.1811      Merimasku
                          Magdalena Catarina Gustafsd Wittfooth         19.11.1760                   17.10.1787                  31.12.1788    Vehm
                          Eva Elisabet Alexandersd Stichaeus            1759                                                     28.2.1810     Merimasku
         1799-1801      Carl Gustaf Winqvist
         1801-10        Johan Henric Carlss Palmroth                    17.5.1766                    14.3.1816    Vehmaa         16.6.1840     Vehmaa
                          Maria Christina Roos                          21.3.1772                    14.3.1816    Vehmaa         9.7.1852      Vehmaa


    Jaakkola Gunnila Vehmaa  luutnantin puustelli

         1719-23        Johan Elers                                     1689          Inkeri                                     0.11.1749     Pernaja
                          Christina Schröder                            1688                                                     20.7.1763     Loimaa
         1723-34        Carl Christofer Mattss von Kothen               1686                                                     15.11.1739
                          Anna Barbara Vasilisd Apolloff                1685                                                     17.6.1757     Naantali
         1734-39        Gustaf Hermanss Eneskjöld                       2.5.1688                     12.9.1738    Mynämäki       22.3.1752     Kalanti
                          Johanna Beata Volmarsd Turlow                 8.11.1713                    12.9.1738    Mynämäki       5.1.1757      Kalanti
         1739-42        Carl Gustaf Magnuss Palmqvist                   24.12.1706                   15.12.1737   Åbo            25.6.1742
                          Helena Dorotea Ottosd Yxkull                  12.9.1715                    15.12.1737   Åbo            13.3.1783     Tukholma
         1742-50        Gabriel Gabrielss Thauvonius                    16.9.1691     Karj mlk                                   20.10.1758    Vehm
                          Lena Maria Johansd Mallenius                                                                           h 24.10.1749  Vehmaa
                          Helena Christina Emting                       12.12.1718
         1750-52        Magnus Johan Levin                              20.10.1719                                               22.2.1761
                          Anna Margareta Fröling                        25.11.1734
         1752-58        Reinhold Wilhelm Carlss Fock                    17.8.1721                    17.8.1757                   25.3.1782     Turk
                          Maria Magdalena Carlsd Coyet                  28.1.1723                    30.7.1745                   1.10.1753     Vehm
                          Sofia Fredrica Elisabet Berndtsd Stackelberg  15.8.1732                    17.8.1757                   9.10.1819     Sauvo
         1758-63        Henric Robert Gustafss Silfversvan              14.9.1727                    13.10.1791                  6.1.1812      Orivesi
                          Gertrud Sofia Johansd Blume                                                4.4.1751     Åbo            ero           1771
                          Lovisa Henrica Brusin                                                      13.10.1791                  25.6.1815     Orivesi
         1764-65        Jacob Gustafss von Heland                       2.2.1729      Tukholma                                   16.2.1773     Tukholma
         1765-71        Adolf Jacob Anderss Ehrenpohl                   10.8.1734     Varberg        27.8.1766                   10.2.1806     Västervik
                          Margareta Lovisa Voltersd Petersen            1745                         27.8.1766                   12.11.1813    Västervik
         1771-72        Carl Johan Ernstss von Willebrand               3.3.1730      Turk           29.8.1782    Lemu           19.4.1810     Nousiainen
                          Agneta Carlsd Lilliestierna                   18.3.1734                    10.3.1755                   30.6.1776     Nous
                          Birgitta Christina Isacsd Ross                10.12.1746                   29.8.1782    Lemu           17.8.1828     Lemu
         1772-74        Carl Fredric Henricss Rehbinder                 24.4.1729     Aska           2.8.1768     Perniö         15.1.1795     Piikkiö
                          Catarina Elisabet Johansd Kijk                1.5.1748      Perniö         2.8.1768     Perniö         6.1.1822      Paattinen
326  25  1774-77        Anton Wilhelm Johanss von Schantz               21.4.1740     Toresund       7.4.1772     Mouh           6.5.1814      Vesi
326  26                   Catarina Elisabet Carlsd de Carnall           k 23.5.1753   Kemi mlk       7.4.1772     Mouh           16.8.1833     Vesi
710  21  1777           Otto Gustaf Jacobss Finne                       16.4.1726     Juva           12.2.1756    Loviisa        1.4.1812      Lempäälä
710  22                   Christina Juliana Henricsd Willström          10.8.1736     Lovi           12.2.1756    Loviisa        22.6.1811     Lempäälä
         1777-78        Edvard Lorentz Hillebrand                       22.4.1737
         1778-83        Jacob Johan Jacobss Cedersparre                 30.4.1735                    19.8.1760                   3.10.1797     Mynämäki
                          Fredrica Gustafa Gustafsd Uggla               19.6.1734                    19.8.1760                   5.1.1814      Pälk
         1783-86        Anders Josef Berndtss Hästesko                  5.7.1753      Ulvila         24.3.1778                   14.4.1825     Alastaro
                          Margareta Hedvig Berndtsd Eneskjöld           4.8.1760                     24.3.1778                   21.3.1833     Lemu
         1786-96        Johan Gustaf Grunér                             31.12.1755                   31.12.1787   Perniö         28.8.1834
                          Hedvig Charlotta Thuresd von Cöhler           4.11.1767     Pern           31.12.1787   Perniö         25.10.1840
         1796-1802      Alexander Wilhelm Ottoss Rosenlew               21.10.1761                   27.12.1795   Vehmaa         0.9.1809      Lapp Tl
                          Elisabet Ulrica Gustafsd Blåfield             17.4.1774                    27.12.1795   Vehmaa         3.5.1829      Rauma
         1802-10        Christofer Carlss Armfelt                       4.11.1765     Nurmijärvi     4.6.1827     Vehmaa         4.10.1848     Vehmaa
                          Gustafa Aurora Berndtsd Eneskjöld             16.8.1799                    4.6.1827     Vehmaa         6.3.1864      Turk


    Ylistalo Hietajärvi Vehmaa

         1695-1707      Henric Escilss
                          Maria
         1707-39    po  Johan Henricss Ylistalo
                          Walborg Andersd
         1739-56    po  Anders Johanss Ylistalo
                          Maria
         1756-73    la  Henric Jacobss
                          Caisa Johansd Ylistalo
         1773-1810  vä  Michel Johanss
                          Brita Henricsd Ylistalo
         1810-27    po  Michel Michelss Ylistalo
                          Christina Jacobsd
         1827-65    po  Michel Michelss Ylistalo
                           Johanna Johansd
         1865-75    po  Michel Gerhard Michelss Ylistalo                                                                         1875          Vehm
         75-01            Anna Wilhelmina Abrahamsd
         1901-20    po  Michel Gerhard Michelss Ylistalo                                                                         1920          Vehm
         20-33            Ida Carolina Paulsd


    Huovari Huovari Vehmaa?

         -1786          Johan Johanss                                   1742                         19.10.1777   Vehmaa         Uusikaupunki mlk
                          Maria Simonsd Laurila                         16.12.1743    Vehm           19.10.1777   Vehmaa         26.9.1811     Uusikaupunki mlk


    Pietilä Huukainen Vehmaa

         1868-70        Fredric Wilhelm Emanuelss Lutsala               9.2.1841      Honkilahti     1.11.1864    Kalan          7.2.1887      Vehmaa
                          Ida Fredrica Wilhelmsd                        18.4.1846     Kalan          1.11.1864    Kalan          21.1.1914     Vehm


    Inkala Inkala Vehmaa

         1697-1734      Jacob Mattss
                          Maria
         1734-75    po  Johan Jacobss Inkala                            k 20.11.1704  Vehmaa                                     h 22.5.1785   Vehmaa
                          Anna Johansd
         1775-90    po  Johan Johanss Inkala                            1740          Vehm                                       26.4.1790     Vehmaa
         90-91            Anna Simonsd                                  1747                         13.6.1791    Vehmaa         14.1.1814     Vehmaa
         1791-1800  II  Henric Jacobss Pussila                          13.7.1746                    13.6.1791    Vehmaa         20.12.1813    Vehmaa
         1800-27    po  Johan Johanss Inkala                            18.5.1776     Vehmaa         24.6.1799    Vehmaa         11.8.1827     Vehmaa
         27-29            Caisa Johansd Pussila                         23.2.1778     Vehmaa         24.6.1799    Vehmaa
         1829-52    po  Johan Johanss Inkala                            23.8.1808     Vehmaa         1827         Vehm           1852          Vehm
         52-59            Lovisa Mattsd                                 19.4.1806     Vehmaa         1827         Vehm
         1859-67    vä  Paul Abrahamss
                          Henrica Lovisa Johansd Inkala
         1867-1901  ^v  Johan Robert Ericss
                          Lovisa Serafia Johansd Inkala
         1901-36    po  Robert Emil Johanss Inkala
                          Hulda Alina Michelsd


    Jaakkola Inkurinen Vehmaa

         1677-1701      Eric Tönniss
                          Margareta
         1701-35    po  Johan Ericss Jaakkola
                          Caisa
         1735-61    po  Eric Johanss Jaakkola
                          Maria Andersd
         1761-96    po  Michel Ericss Jaakkola
                          Anna Mattsd
         1796-1816  po  Abraham Michelss Jaakkola                                                                                1816          Vehm
         16-27            Maria Mattsd
         1827-56    po  Matts Abrahamss Jaakkola
                          Fredrica Johansd
         1856-98    po  Johan Mattss Jaakkola
                          Maria Gustafa Johansd
         1898-1930  po  Johan Emil Johanss Jaakkola
                          Tekla Josefiina Mikont


    1. kappalainen Vehmaa

         1578-80        Jacob Henricss                                                Vehm                                       1610          Vehm
561 407  1581-1623      Stefan Henricss                                                                                          1623          Koke
         1625-34        Eric Johanss                                                                                             1634          Vehm
                          Elin
         1635           Eric Jöranss
         1637-49        Simon Sigfridss Winkelmannus                                                                             1649          Vehm
                          Margareta
         1656-86        Marcus Marcuss                                                                                           1686          Vehm
                          Margareta
         1691-1722      Johan Davidss Sciurenius                        165x          Vehm           0.6.1687     Paim           1722          Vehm
                          Brita Henricsd Florinus                                                    0.6.1687     Paim           h 14.11.1725  Vehmaa
         1722-48    po  David Johanss Sciurenius                        k 21.4.1692   Vehmaa         1724                        h 25.9.1748   Vehmaa
                           Maria Mattsd Mandraeus                       1683                         1724                        29.10.1758    Rymättylä
         1750-53        Johan Abrahamss Omenius e Åhström               30.11.1705    Halikko        15.11.1743   Paimio         h 23.9.1753   Vehmaa
                          Margareta Henricsd Sevonius                   8.6.1711      Piik           8.1.1741     Paimio         15.9.1741     Paimio
                          Elisabet Maria Christersd Sevón               k 15.9.1728   Paimio         15.11.1743   Paimio         28.4.1800     Sammatti
         1754-63        Jacob Jacobss Leistenius                        1717                         12.7.1763    Merimasku      13.10.1763    Vehm
                          Maria Christina Carpaeus                      1727                         < 1748                      h 5.12.1762   Vehmaa
957 276                   Susanna Catarina Samuelsd Ruuth               k 23.12.1732  Kemiö          27.11.1764   Vehmaa         19.8.1805     Urjala
         1763-66        Thomas Birgerss Nordlund e Wahander             1714          Luvi                                       h 31.3.1766   Vehmaa
         1766-72        Abraham Abrahamss Indrenius                     5.11.1736     Ruovesi        16.3.1775    Huittinen      3.1.1796      Keur
                          Christina Elisabet Nilsd Idman                23.4.1751     Huittinen      16.3.1775    Huittinen
         1773-98        Esaias Anderss Hollberg                         9.2.1738      Turku          18.12.1777   Uusikaupunki   26.5.1798     Vehmaa
                          Maria Christina Henricsd Wallin               4.12.1758     Uusikaupunki   18.12.1777   Uusikaupunki   1838
         1800-06        Jacob Mattss Syrenius                           5.4.1756      Lieto          1793                        5.2.1824      Alastaro
                          Susanna Andersd Cairenius                     11.8.1769     Halikko        1793                        13.12.1813    Hinnerjoki
         1807-51        Abraham Johanss Renström                        24.4.1766     Tyrvää         3.1.1797     Vehmaa         2.11.1851     Vehmaa
                          Maria Gustafa Esaiasd Hollberg                12.9.1778     Vehmaa         3.1.1797     Vehmaa         12.2.1825     Vehmaa
         1854-59        Johan Wilhelm Johanss Blom                      20.5.1816     Rauma          1.1.1841     Naantali       5.9.1865      Rauma
                          Catarina Sofia Johansd von Knorring           16.11.1812    Loka           1.1.1841     Naantali       2.11.1898     Hels
         1861-66        Alfred Brynolf Samuelss Roos                    19.6.1824     Kajaani        1872                        16.9.1873     Brän
                          Laura Charlotta Catarina Larsd Palander                                    1850                        1853
                          Johanna Wilhelmina Backmansson                                             1854                        1871
                          Hulda Emilia Backmansson                                                   1872                        1904
977 269  1867-73        Nils Johan Mattss Almark                        21.3.1836     Yläne          10.6.1875    Turk           3.7.1920      Tamm
977 270                   Carolina Amalia Carlsd Sahlberg               24.1.1824     Åbo            21.7.1864    Yläne          29.10.1870    Vehmaa
977 297                   Ida Christina Michelsd Helin                  4.12.1845     Turku          10.6.1875    Turk
         1874-80        Johan Petter Johanss Silcke                     12.11.1834    Uusikaupunki   1861                        1.3.1891      Saha
                          Rosalie Christina Fredrica Grönholm                                        1861
         1881-87        Fredric Valdemar Emilss Bergroth                14.5.1852     Humppila       1879                        4.10.1928     Turk
                          Anni Augusta Andersd Blomqvist                                             1879
453 919  1888-96        Berndt Wilhelm Berndtss Sandell                 1.7.1853      Turku          1881                        9.12.1923     Nakk
453 920                   Alexandra Aurora Norrgård                                                  1881
         1897-1901      Henric August Johanss Mäkinen                   29.3.1863     Koski Tl       22.7.1890    Loim           1.7.1915      Hels
                          Anna Christina Robertsd Wialén                2.10.1867     Loim           22.7.1890    Loim           > 1915        Loim
         1901-08        Oskar Albinus Franss Palletvuori                1.3.1866      Taivassalo     1894                        27.11.1933    Teuv
                          Rosa Ulrica Johanna Granqvist                                              1894
         1909-12        Jaakko Michelss Ilmonen                         9.10.1869     Vaas                                       5.9.1935      Kem


    2. kappalainen Vehmaa

         1630           Jöran
         1636-38        Henric
         1657-93        Johan Bengtss Revonius                                        Vehm                                       h 17.12.1693  Vehm
                          Elisabet Josefsd Lepus
         1696-1731      Anders Mattss Creander                                        Turk           < 1697                      1731          Vehm
                          Maria Johansd Collinus                        1673          Uske           < 1697                      h 22.5.1765   Alavus
         1733-37        Johan Johanss Grönholm                          18.9.1700     Mynä           17.3.1728    Ikaalinen      23.4.1750     Kalanti
                          Anna Simonsd Fonselius                        10.12.1686                   17.3.1728    Ikaalinen      24.3.1762     Mynämäki
         1737-45        Johan Abrahamss Sonck                           1711          Raum           11.8.1741    Uusikaupunki   h 13.1.1745   Vehmaa
                          Christina Floor                                                                                        h 14.3.1740   Vehm
                          Margareta Johansd Frendén                     k 14.8.1723   Uusikaupunki   1745-46                     15.1.1747     Vehm
         1745-79    II  Gabriel Carlss Procopaeus                       1714                                                     h 3.10.1779   Vehmaa
                          Catarina Svahn                                1728                                                     30.12.1811    Vehm
         1781-1809      Anders Anderss Björkqvist                       30.10.1741    Nousiainen     2.9.1787     Eurajoki       7.9.1809      Vehmaa
                          Helena Elisabet Robertsd Helleday             1.4.1746                     1767                        h 25.2.1787   Vehmaa
                          Anna Lovisa Michelsd Forselius                21.9.1754     Eurajoki       2.9.1787     Eurajoki       30.11.1819    Lem
         1814-52        Eric Rosengren                                  11.3.1781     Koke                                       29.5.1852     Vehmaa
         1853-65        Victor Mauritz Hanss Roslin                     17.12.1824    Turku          1855                        10.2.1878     Jomala
                          Matilda Wilhelmina Carlsd von Pfaler          12.1.1830     Tenhola        24.12.1747   Lohj           26.11.1850    Uusikaupunki
                          Carolina Emilia Frisenfelt                                                 1851                        1853
                          Edla Elmina Carlsd Lundenius                                               1855                        1902
         1867           Johan Gabriel Johanss Höllberg                  10.3.1820     Ruovesi        1858                        29.11.1867    Vehmaa
                          Hildur Helena Johanna Jacobsd Cairenius                                    1858                        1913
         1870-76        Henric Soliman Henricss Salonius                11.9.1836     Tyrvää         5.4.1905     Jäms           7.10.1908     Jäms
                          Ida Sofia Berndtsd von Pfaler                 17.11.1843    Kiikka         21.6.1870    Lokalahti      21.10.1902    Jäms
                          Naema Elisabet Christiansd Bergius            8.9.1858      Uusikaupunki   5.4.1905     Jäms           26.6.1930     Jäms


    Karaluoto Vehmaa  lippumiehen puustelli

         1718-19        Georg Oxe                                       1694                         1722                        4.7.1753      Vöyri
                          Anna Andersd Båck                             1690                         1722                        25.8.1753     Vöyri
973 929  1719-21        Johan Reinhold Ottoss Taube                     k 6.7.1706    Käki           7.6.1741     Pernaja        19.6.1777     Lokalahti
973 930                   Elisabet Carlsd Armfelt                       29.8.1718                    7.6.1741     Pernaja        4.6.1784      Lokalahti
         1721-22    sa  Georg Oxe                                       1694                         1722                        4.7.1753      Vöyri
                          Anna Andersd Båck                             1690                         1722                        25.8.1753     Vöyri
         1723-26        Henric Laman                                    1696                         18.12.1726   Tammela
                          Maria Rebecka Barck                           6.6.1706                     18.12.1726   Tammela        2.6.1770      Rauma
         1726-27        Didric Johan Kossoffski                                                      7.10.1742    Mynämäki
                          Anna Catarina Brask                                                        7.10.1742    Mynämäki
         1727-41        Johan Magnuss Mether                            19.10.1705    Hiitola
         1741-43        Anders Wargh
         1743-58        Gustaf Gustafss Tallqvist                       1.9.1715      Karjalo        16.5.1742    Turku          26.1.1758
                          Walborg Kruus                                 1712                         16.5.1742    Turku          h 23.9.1759   Vehmaa
         1758-71        Petter Weiss                                    1710                         1745                        1776          Vehm
                          Brita Johansd                                 1710                         1745                        1776          Vehm
         1771-90    po  Johan Petterss Segerstorm e Weiss               1748                         18.5.1780    Paimio
                          Margareta Juliana Benjaminsd Sevonius         28.10.1752    Paimio         18.5.1780    Paimio
         1790-1810      Abraham Johanss Forsgård                        19.3.1760     Sauvo          1.2.1787     Åbo
                          Christina Catarina Jacobsd Ståhlström         26.7.1761     Åbo            1.2.1787     Åbo


    Alastalo Kiikoinen Vehmaa

263 493                 Grels Henricss                                  1690                                                     h 9.11.1755   Vehmaa
263 494                   Brita Ericsd
263 247             po  Henric Grelss Alastalo                          25.4.1732     Vehm           7.6.1761     Vehmaa         17.7.1787     Vehmaa
263 248                   Anna Simonsd Seppä                            13.10.1743    Vehm           7.6.1761     Vehmaa         4.6.1790      Vehmaa
263 123  1790-      vä  Simon Mattss Ylistalo                           27.9.1767     Vehmaa         24.6.1790    Vehmaa         23.7.1843     Vehmaa
263 124                   Maria Henricsd Alastalo                       19.3.1762     Vehmaa         24.6.1790    Vehmaa         9.12.1856     Vehmaa


    Ylistalo Kiikoinen Vehmaa

263 550                   Lisa Mattsd                                   1665                                                     h 16.3.1755   Vehmaa
263 489             po  Simon Ericss                                    1698
263 490                   Lisa Simonsd                                  1703                                                     h 23.5.1773   Vehmaa
263 245             po  Matts Simonss Ylistalo                          21.1.1737     Vehm           31.5.1761    Vehmaa         h 3.4.1785    Vehmaa
263 246                   Anna Johansd Revo                             26.10.1737    Vehm           31.5.1761    Vehmaa         12.12.1812    Vehmaa


    Simola Kiimkallio Vehmaa

         -1757          Anders Jacobss Simola                           18.11.1721    Vehm           1743         Vehm           Kalanti       1757
                          Walborg Mattsd                                26.4.1717                    1743         Vehm           14.4.1789     Kalanti
 

    Saula Kirkonkylä Vehmaa

263 557                 Lars Larss                                      1698                                                     h 8.12.1765   Vehmaa
263 558                   Lisa Henricsd                                 1696                                                     h 10.11.1771  Vehmaa
263 511             po  Johan Larss Saula                               1735                                                     14.1.1810     Vehmaa
263 512                   Lisa Bertilsd                                 1735                                                     9.11.1804     Vehmaa
263 255             vä  Henric Johanss                                  1739                         31.1.1773    Vehmaa         23.1.1791     Vehmaa
263 256                   Lisa Johansd Saula                            2.11.1756     Vehmaa         31.1.1773    Vehmaa         29.12.1792    Vehmaa


    Kuulila Kuulila Vehmaa

         1702-25        Matts Mattss Huukkala                                                        3.6.1700     Vehmaa         Mähkärlään [Lokalahti]
                          Brita Andersd Matinantti                                                   3.6.1700     Vehmaa


    Pietilä Lahdinko Vehmaa  majoittajan puustelli

         1721-22        Michel Witte
         1722-35        Henric Kullberg                                                              1730         Loka
                          Sara Abrahamsd Dahlman                        12.6.1712     Taivassalo     1730         Loka
         1735-38        Torsten Lorentzs Mörtengren                     1687                         11.3.1725    Uusikaupunki   1742
                          Christina Johansd Winter                      k 10.4.1701   Uusikaupunki   11.3.1725    Uusikaupunki
         1738-42        Axel Germund Simonss Lilliegren                 13.12.1712    Mariestad      15.4.1739                   29.10.1809    Taivassalo
                          Birgitta Christina Johansd Carpelan           14.9.1724     Taivassalo     15.4.1739                   5.10.1789
704 695  1742-43        Berndt Johan Gustafss Eneskjöld                 21.10.1722                   24.6.1764    Noor           24.2.1777     Pori
704 696                   Christina Eleonora Berntsd Eneskjöld          19.5.1726                    16.4.1751    Ulvila         28.9.1757
704 697                   Margareta Magdalena Johansd Hastfer           8.10.1730     Taivassalo     28.12.1758                  21.9.1760     Koke
704 698                   Catarina Charlotta Carlsd de Carnall          8.10.1744                    24.6.1764    Noor           24.11.1784    Pori
956 599  1743-56        Anders Johan Johanss Fontén                     10.11.1710    Urja           12.10.1735   Merimasku
956 597                   Anna Margareta Nilsd Ringbom                  15.3.1715                    12.10.1735   Merimasku
         1756-66        Fredric Fredricss Hugguth                       1739                         26.12.1765   Parainen       10.4.1767     Lammi
711 126                   Ingrid Ulrica Alexandersd Fellbohm            22.7.1741     Nauvo          29.7.1794    Parainen       12.9.1819     Parainen
622 926  1766-68        Carl Fredric Gustafss Rehbinder                 23.11.1747    Masku                                      4.4.1812      Åbo
         1768-70    ve  Gustaf Gustafss Rehbinder                       9.1.1745                                                 13.8.1782     Ranska/Englanti
         1770-73        Carl Adolf Carlss Fleege                        18.6.1752     Åbo            8.7.1784     Rymättylä      12.4.1815     Åbo
                          Hedvig Henrietta Johansd Aminoff              26.6.1761     Hestra         8.7.1784     Rymättylä      27.10.1810    Åbo
         1773-77        Wilhelm Ulricss Gyllenskepp                     19.12.1748    Tukholma       11.12.1777   Karuna         4.6.1807      Pern
                          Ulrica Margareta Carlsd Siöstierna            27.8.1755     Paimio         11.12.1777   Karuna         27.1.1841     Kemiö
         1777-81        Herman Hermanss Fleming                         20.5.1763                    2.9.1792     Karuna         20.4.1808     Raahe
                          Margareta Helena Johansd Olivecreutz          27.7.1772                    2.9.1792     Karuna         27.6.1855     Karuna
         1781-86        Casimir Axelss Reuterskiöld                     27.10.1770    Österhaninge   15.2.1822                   4.10.1848     Tukholma
                          Henriette Löfman                              23.8.1784                    15.2.1822                   6.3.1836      Örby
         1786-88        Christian Lorentz Carlss von Hausen             25.7.1752     Piik           16.3.1780    Paimio         17.8.1808     Alavu
                          Maria Johansd                                 18.5.1754     Paim           16.3.1780    Paimio         1.9.1839      Kari
         1788-93        Carl Gustaf Elgh                                                                                         29.12.1793
         1793-95        Petter Nyström
         1795-1810      Jacob Fredric Jacobss Utter                     11.3.1776     Kiukainen      16.8.1804    Eura
                          Eva Magdalena Arvidsd Paulin                  5.5.1782      Halikko        16.8.1804    Eura


    Rekola Lahdinko Vehmaa

300 255                 Eric Henricss                                   1720                                                     16.6.1790     Vehmaa
300 256                   Maria Mattsd                                  1730                                                     5.1.1791      Vehmaa


    Metsäkylä Vehmaa

300 257                 Johan Bertilss Vähä-Hermula                     1732                         25.10.1767   Vehmaa         10.9.1809     Vehmaa
300 258                   Maria Mattsd                                  1743                         25.10.1767   Vehmaa         7.11.1798     Vehmaa
359  94             vä  Johan Ericss Rekola                             22.9.1766     Vehmaa         26.12.1791   Vehmaa         1807          Kiik
359  95                   Walborg Johansd Metsäkylä                     6.5.1772      Vehmaa         26.12.1791   Vehmaa         24.9.1817     Kiikka


    Pappila Vehmaa

         1551-80        Per Michelss Mara                                                                                        1580          Vehm
                          Margareta
         1581-1610      Jacob Henricss                                                Vehm                                       1610          Vehm
         1612           Magnus Anderss
         1612-19        Eric Michelss Kurck                                           Vehm                                       1619          Vehm
         1620-24    ^^p Zacarias Jacobss                                              Vehm
         1625-57        Matts Sigfridss Sciurenius                                    Viht           < 1625                      0.3.1657      Vehm
                          Margareta Jöransd Mikoinen                    1590          Aska           < 1625                      > 1661        Lem
         1657-84    po  David Mattss Sciurenius                         162x          Vehm                                       h 4.1.1685    Vehmaa
                          Elisabet                                                                                               1695          Laih
         1684-1712      Christer Perss Walstenius                                     Loim           1696                        h 11.6.1712   Vehmaa
                          Catarina Joacimsd Schultz                                                  29.8.1678    Turku          h 3.9.1695    Turk Vehmaalle
                          Christina Carlsd Alander                                                   1696
         1712-35        Jeremias Josefss Wallenius                      30.12.1667    Toij           0.6.1712                    6.7.1735      Vehm
                          Catarina Larsd Leerman                                                     18.3.1690                   8.6.1711      Karjalohja
                          Maria Mårtensd Losköld                        26.7.1673     Helsinki       0.6.1712                    25.3.1764     Kemi
         1736-87        Henric Henricss Alanus                          k 10.2.1700   Rauma          18.2.1742    Kemiö          1.7.1787      Vehmaa
                          Christina Helena Ericsd Fleege                20.9.1721                    18.2.1742    Kemiö          9.1.1801      Taivassalo
         1791-1800      Fredric Reinhold Joacimss Brander               17.9.1730     Loim           15.3.1787    Vehmaa         27.10.1800    Vehmaa
                          Johanna Lovisa Carlsd Indebetou               1.6.1744                     9.6.1761     Pori           13.4.1768     Pori
                          Margareta Magdalena Nilsd Pipping             19.6.1740                    13.3.1770    Loimaa         3.3.1786      Pori
                          Barbara Helena Ernstsd von Willebrand         13.11.1753    Karuna         15.3.1787    Vehmaa         30.3.1813     Pori
         1805-35    ^v  Isac Anderss Eneberg                            14.8.1756     Pori           22.9.1789    Vehmaa         22.7.1835     Vehmaa
                          Anna Sofia Henricsd Alanus                    10.8.1759     Vehmaa         22.9.1789    Vehmaa         1.5.1838      Vehma
         1837-67        Johan Henric Josefss Mollin                     5.12.1796     Karkku         1854                        12.4.1867     Vehmaa
                          Josefina Amalia Hahnsson                                                   1832                        1852
                          Augusta Wilhelmina Dahlén                                                  1854                        1887
         1871-86        Daniel Ezeciel Ezecielss Hildeen                25.5.1815     Halikko        1876                        26.4.1886     Vehmaa
                          Selma Fredrica Elisabet Wadenstjerna                                       1844                        1868
                          Selma Carolina Carlsd Rislachi                23.8.1841     Sotkamo        28.9.1869    Piikkiö        7.7.1876      Vehmaa
                          Maria Alexandra Lovisa Högman                                              1876                        1923
         1887-1928      Fredric Valdemar Emilss Bergroth                14.5.1852     Humppila       1879                        4.10.1928     Turk
                          Anni Augusta Andersd Blomqvist                                             1879


    Eerola Puosta Vehmaa  kersantin puustelli

         1721-22        Torsten Lorentzs Mörtengren                     1687                         11.3.1725    Uusikaupunki   1742
                          Christina Johansd Winter                      k 10.4.1701   Uusikaupunki   11.3.1725    Uusikaupunki
813 565  1722-25        Jacob Johan Hastfer                             30.1.1697                    19.4.1750    Hämeenkyrö     28.1.1754     Tarvasjoki
813 566                   Barbara Helena Carlsd Freidenfelt             31.7.1726     Pälk           19.4.1750    Hämeenkyrö     28.3.1808     Lieto
702 389  1725-26        Eric Wilhelm Falck                              1697                         1726                        7.4.1757      Taivassalo
702 390                   Anna Gertrud Adamsd Starck                    31.1.1708     Taivassalo     1726
         1726-35        Nils Ringbom                                                                 1725
                          Anna Christina Colck                                                       1725
         1735-43        Henric Kullberg                                                              1730         Loka
                          Sara Abrahamsd Dahlman                        12.6.1712     Taivassalo     1730         Loka
704 695  1743           Berndt Johan Gustafss Eneskjöld                 21.10.1722                   24.6.1764    Noor           24.2.1777     Pori
704 696                   Christina Eleonora Berntsd Eneskjöld          19.5.1726                    16.4.1751    Ulvila         28.9.1757
704 697                   Margareta Magdalena Johansd Hastfer           8.10.1730     Taivassalo     28.12.1758                  21.9.1760     Koke
704 698                   Catarina Charlotta Carlsd de Carnall          8.10.1744                    24.6.1764    Noor           24.11.1784    Pori
622 569  1743-53        Reinhold Gustaf Mauritzs Brakel                 6.3.1721      Keik           26.2.1756    Pälkäne        28.2.1769     Some
622 570                   Charlotta Christina Ottosd Boije              18.8.1737                    26.2.1756    Pälkäne        7.5.1821      Artjärvi
622 567  1753-58        Jacob Arvid Gustafss Finckenberg                13.6.1707     Nauvo          5.11.1765    Nauvo          26.6.1798     Nauvo
622 568                   Margareta Magdalena Abrahamsd Mjödh           1.4.1746      Nauvo          5.11.1765    Nauvo          22.6.1833     Åbo
         1758-76        Johan Henric Mattss Neubohm                     1724                         11.6.1752    Rymättylä      0.12.1776     Vehm
                          Magdalena Johansd Moberg                      14.10.1732    Korppoo        11.6.1752    Rymättylä
         1777-78        Petter Johan Henricss Brandt                    19.5.1731     Pertteli       20.10.1752   Paimio         8.6.1789      Marttila
                          Lena Jacobsd Frögdman                         25.3.1732     Karu           20.10.1752   Paimio         14.12.1795    Lieto
         1778-85        Jacob Otto Fredricss Cronstedt                  24.11.1766                   22.9.1793    Gräve          21.2.1828     Axberg
                          Ulrica Eleonora Fredricsd Wrangel             1.3.1768                     22.9.1793    Gräve          18.6.1829     Kyrkefalla
         1785-95        Carl Jacob Jacobss von Schantz                  26.1.1780     Lillkyrka      13.10.1823   Örebro         28.4.1873     Stora Mellösa
                          Lovisa Ulrica Claesd Hallgren                 0.10.1785                    30.8.1810    Mariefred      10.9.1811     Stora Mellösa
                          Catarina Lovisa Johansd Broms                 29.6.1794     Örebro         13.10.1823   Örebro         19.3.1870     Stora Mellösa
         1795-1810      Gustaf Magnus Olofss Schybergson                19.8.1772     Tukholma       13.11.1810   Åbo            12.4.1827     Merimasku
                          Elisabet Magdalena Adamsd Wittfoot            1782                         16.11.1802   Merimasku      27.2.1810     Merimasku
                          Margareta Charlotta Nilsd Hjelt               14.2.1777     Åbo            13.11.1810   Åbo            18.1.1828     Åbo


    Isotalo Putta Vehmaa

                        Simon Larss Isotalo
                          Margareta Johansd Tarvola
         1730-      po  Matts Simonss Isotalo                           k 21.12.1704  Vehmaa         1.1.1739     Taivassalo     1759          Vehm
                          Maria Johansd Rokainen                        k 24.6.1708   Vehmaa         1734         Vehm           1737          Vehm
                          Walborg Abrahamsd Kyrö                        26.3.1713     Taivassalo     1.1.1739     Taivassalo


    Simola Putta Vehmaa

         1740-          Abraham Abrahamss Kyrö                          15.1.1704     Taivassalo     18.11.1733   Taivassalo     1763          Vehm
                          Maria Johansd Junni                           14.6.1713     Taivassalo     18.11.1733   Taivassalo
                    vä  Johan Anderss Lempiö                            1732          Vehm           7.3.1756     Vehmaa         1762          Vehm
                          Anna Abrahamsd Simola                         19.8.1737     Taivassalo     29.5.1763    Vehmaa
                    II  Matts Simonss Korvenranta                       k 13.9.1736   Lokalahti      29.5.1763    Vehmaa         1782          Vehm
                    po  Johan Johanss Simola                            11.3.1757     Vehmaa         4.7.1779     Vehmaa
                          Anna Henricsd Lauri                           23.11.1751    Vehm           4.7.1779     Vehmaa         23.9.1808     Vehm


    Ristimäki Ristimäki Vehmaa

         1697-1721      Thomas Nilss
                          Walborg
         1721-62    po  Jacob Thomass Ristimäki
                          Lisa Jacobsd
         1762-90    po  Matts Jacobss Ristimäki
                          Anna Johansd
         1790-1819  po  Jacob Mattss Ristimäki
                          Caisa Johansd
         1819-47    po  Henric Jacobss Ristimäki
                          Regina Jacobsd
         1847-87    po  Henric Henricss Ristimäki
                          Carolina Mattsd
         1887-1926  po  Henric Oscar Henricss Ristimäki
                          Amanda Emilia Efraimsd


    Eerola Vahilainen Vehmaa  tallimestarin puustelli

         1776-85        Olof Ulricss Wallenstierna                      7.4.1751      Åbo                                        1.5.1791      Turk
412 631  1785-1809      Henric Robert Henricss Spåre                    5.12.1757     Pirkkala       4.10.1787    Åbo            28.11.1829    Tuusula
412 632                   Ulrica Charlotta Emanuelsd Tihlman            26.8.1767     Åbo            4.10.1787    Åbo            15.9.1849     Tuusula


    Seppä Vihtjärvi Vehmaa

263 554                   Anna Larsd                                    1697                                                     h 15.1.1764   Vehmaa
263 495             po  Simon Henricss                                  1718                                                     h 2.6.1765    Vehmaa
263 496                   Maria Ericsd                                  k 3.8.1722    Vehmaa                                     h 25.4.1779   Vehmaa


    Kraatari Viiainen Vehmaa  lb.

         1696-97        Anders Henricss Uotila                          1663          Loka           1692         Loka          Lokalahti      1698
                          Gertrud Jacobsd Ranta                         1670          Loka           1692         Loka


    Amberla Vinkkilä Vehmaa  ratsutila 1/2 (Matti Jalavan tietoja)

         1821-59        Johan Mattss Kräkilä                            10.1.1788     Vehmaa         7.1.1821     Vehmaa         21.10.1859    Vehmaa
                          Maria Lovisa Henricsd Laukkapelto             16.12.1797    Vehmaa         7.1.1821     Vehmaa         6.6.1860      Vehmaa
         1860-98    po  Alexander Johanss Amberla                       3.3.1825      Vehm           11.11.1858   Vehmaa         9.4.1898      Vehm
                          Lovisa Wilhelmina Johansd Pussila             3.9.1837      Vehmaa         11.11.1858   Vehmaa         1924          Vehm
         1898-1939  po  Johan Alexander Alexanderss Amberla             11.9.1863     Vehmaa         22.9.1892    Aska           1939          Vehm
                          Sofia Victoria Gustafsd Ylistalo              13.10.1873    Askainen       22.9.1892    Aska           1950          Vehm
         1939-      po  Arthur Aleksander Juhonp Amberla                1.3.1894      Vehm                                       2.4.1967      Hels


    Amberla Vinkkilä Vehmaa  lb.

         1634-47        Olof Jacobss
                          Margareta
         1646       vä  Henric Paulss
                          Margareta Olofsd Amberla
         1649-      II  Grels Henricss
         1659-72    la  Michel Olofss Amberla                                                        1659                        h 1672        Vehmaa
         73,03-05         Walborg                                                                    1674         Vehm
         1674-1702  II  Simon Mårtenss Riittiö                          1638          Vehm           1674         Vehm           h 21.12.1702  Vehmaa
         1706-40    po  Henric Simonss Amberla                                                       12.8.1706    Vehmaa         h 22.6.1740   Vehmaa
                          Caisa Henricsd Hietajärvi                     1684          Aska           12.8.1706    Vehmaa         h 23.5.1756   Vehmaa
         -1759      po  Henric Henricss Amberla                         k 7.1.1711    Vehmaa         1743                        h 13.3.1785   Vehmaa
                          Walborg Mattsd                                1721                         1743
         1759-68        Matts Johanss [Hollarilta]                      1712                         1737
                          Anna Simonsd                                  1715                         1737
         1770-77        Simon Michelss Ruotsinmäki                      21.10.1722    Mynämäki       4.10.1752    Mynämäki
                          Maria Johansd Kiusa                           4.5.1730      Mynämäki       4.10.1752    Mynämäki
         1773-          Jacob Simonss                                   27.6.1724                    1745
                          Walborg Mattsd                                23.4.1729                    1745
         1778-          Simon Claess [Isotalosta]                       1721                         8.6.1760     Vehmaa
                          Anna Henricsd                                 1726                         1751                        h 21.10.1759  Vehmaa
                          Lisa Christersd Knaapi                        1731          Vehm           8.6.1760     Vehmaa
         1788-1810  vä  Jacob Ericss Simola                             12.7.1760     Vehmaa         21.10.1810   Vehmaa
                          Maria Simonsd Amberla                         23.1.1761     Mynämäki       26.12.1784   Vehmaa         31.7.1792     Vehmaa
                          Maria Jacobsd Mylly                           10.4.1766     Vehmaa         27.2.1793    Vehmaa         6.2.1810      Vehmaa
                          Anna Henricsd                                 28.10.1768                   21.10.1810   Vehmaa         19.6.1842     Vehmaa
         1817-20        Eric Ericss                                     30.5.1784                    1.1.1810     Vehmaa                       1821
                          Regina Johansd Ylistalo                       2.6.1784      Vehm           1.1.1810     Vehmaa


    Lutsala Vinkkilä Vehmaa  ratsutila

         1844-          Emanuel Thomass Heikkilä                        24.7.1801     Honkilahti     13.11.1827   Honkilahti     20.7.1870     Vehmaa
                          Fredrica Henricsd Paavola                     25.9.1806     Honkilahti     13.11.1827   Honkilahti     9.2.1888      Vehmaa


    Paavola Vinkkilä Vehmaa  majoittajan puustelli

         1719           Claudius Elers                                  1703                         25.2.1726    Laitila        26.5.1748     Loimaa
                          Anna Mattsd Forstén                           11.9.1709     Laitila        25.2.1726    Laitila        8.11.1764     Åbo
         1724           Gabriel Sprint                                  0.12.1688                    1725                        h 7.1.1739    Kalanti
                          Anna Råbock                                                                1725 
         1727-39        Cnud Holmdahl                                                                5.10.1731    Loimaa
                          Elisabet Jacobsd Levonius                     5.7.1703      Loimaa         5.10.1731    Loimaa
         1739-43        Carl Carlss Bäck                                1712                         1742                        1757
                          Anna Magdalena Carlsd de la Motte             1716                         1763                        4.8.1774      Lokalahti
                    II  Daniel Magnus Öijegren                          22.7.1723     Fins           1763                        25.3.1783     Perniö
         1743-49    ve  Alexander Ludvig Carlss Bäck                    10.12.1711                                               23.6.1789     Åbo
                          Charlotta Renata Carlsd von Kothen                                                                     31.5.1783
         1749-64    ve  Baltzar Carlss Bäck                             7.12.1722                                                6.11.1803     Åbo
                          Fredrica Sofia von Schoultz                                                5.8.1757     Lokalahti      14.1.1774
                          N. N.
                          Brita Johanna Esaiasd Wechter                 23.6.1751                                                15.6.1824     Åbo
         1764-68        Berndt Wolmar Berndtss Stackelberg              26.3.1753     Kaar           19.9.1785    Tallinna       1810
                          Margareta Elisabet Woltersd Stackelberg       8.4.1764                     19.9.1785    Tallinna       25.2.1805
         1768-69        Claes Carlss Örnestedt                          21.1.1753     Askainen                                   22.3.1772
957 319  1769-71        Ernst Gustaf Ernstss von Willebrand             19.8.1751     Karuna         12.2.1778    Tammela        25.6.1809     Åbo
957 320                   Vendla Gustafa Georgsd von Wright             1.11.1755     Tammela        12.2.1778    Tammela        11.5.1820     Åbo
         1771-83        Johan Fredric Ernstss von Willebrand            19.8.1761     Karuna         31.5.1787    Åb             7.8.1809      Vehmaa
                          Elisabet Jacobsd Gadolin                      21.7.1766     Turku          31.5.1787    Åb             20.12.1831    Åbo
         1783-99        Johan Gustaf Johanss Ruuth                      4.3.1776      Tukholma       18.2.1810    Säby
                          Anna Christina Rudeberg                                                    18.2.1810    Säby
         1799-1802      Gustaf Adolf Wendell                            2.3.1779
         1802-07        Fredric Wilhelm Hollberg                        28.11.1783                                               Loimaa        1822
         1808-10        Carl Fredric Hollberg


    Perhe Vinkkilä Vehmaa  kengittäjän puustelli

         -1737          Thomas Röckman                                                                                           h 24.3.1737   Vehmaa
         1744-          Jöran Berglund                                  1710
                          Walborg Simonsd                               1713                                                     h 15.12.1765  Vehmaa
         1758-          Johan Lundberg
         -1764          Thomas Rökman                                   1715                                                     h 29.7.1764   Vehmaa
                          Maria Persd                                   1700                                                     h 12.1.1766   Vehmaa
455 657  1764-          Johan Christofer Kort                           1.4.1729                     15.12.1754   Hämeenkyrö     23.9.1800     Vehmaa
455 658                   Caisa Friman                                  16.5.1729                    15.12.1754   Hämeenkyrö     19.4.1804     Vehmaa
         1790-      vä  Anders Hillberg                                 28.11.1761                   22.7.1792    Vehmaa         11.9.1824     Vehmaa
                          Caisa Johansd Kort                            1759          Häme           22.7.1792    Vehmaa         Taivassalo    1836


    Vanhatalo Yötiö Vehmaa

                        Johan Mattss Nikkari                            18.5.1801
                          Maria Henricsd Simula                         14.12.1800
                    vä  Gustaf Adolf Emanuelss Lutsala                  23.10.1835    Honkilahti     20.4.1865    Vehmaa
                          Johanna Johansd Yötiö                         25.3.1836     Vehmaa         20.4.1865    Vehmaa         30.4.1917     Vehm
                    vä  Johan Evald Huukkala                            15.3.1864                    30.7.1885    Vehmaa         19.11.1926    Vehm
                          Maria Josefina Gustafsd Vanhatalo             30.3.1868     Vehm           30.7.1885    Vehmaa         2.4.1953      Vehm